Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

12. Saeima jātriec ratā

Aivars Gedroics
15.11.2015.
Komentāri (48)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nesenie tiešām traģiskie notikumi Parīzē teju katram Latvijas iedzīvotājam liek nodrebēt šausmās un uzdot sev jautājumu – ko darīt, lai Dievs pasarg’, pie mums nekas tāds nenotiktu? Mana atbilde ir skaidra un nepārprotama – nezinu, ko darīs tagad franči, un mani tas īpaši arī neinteresē, bet Latvijai būtu nekavējoties jāslēdz robežas visos virzienos, jāizstājas no Šengenas zonas un ES. Un tad lai ES uzņem savā teritorijā visus klaidoņus un bandītus no Āfrikas un Āzijas, kas vien grib uz turieni doties, bet uz mums tas nekādā veidā vairs neattieksies. Pretējā gadījumā ir tikai laika jautājums, kad līdzīgi terora akti sāks notikt arī mūsu zemē.

Paliek gan aktuāls jautājums – kādā veidā to realizēt? Satversmes 68.pants nosaka: „Latvijas dalība Eiropas Savienībā izlemjama tautas nobalsošanā, kuru ierosina Saeima.” Tātad, kā redzam, mūsu valsts pamatlikums pat teorētiski nepieļauj jautājumu par Latvijas atrašanos ES virzīt no apakšas.

Un tagad ir jājautā – vai no 100 pašreizējās Saeimas deputātiem kaut viens būtu ar mieru iniciēt jautājumu par nepieciešamību Latvijai izstāties no šīs pretīgās cionistu-masonu-pederastu izveidotās impērijas? Uzprasiet superpatriotiem Dombravam un Šņorem, esmu pārliecināts, ka pat viņi nebūs tam gatavi.  Ar pārējiem tad vispār nav nemaz vērts sākt runāt par šo lietu…

Kāda tad ir izeja? Pirmais variants – gaidīt vēl 3 gadus līdz Satversmē paredzētajām 13.Saeimas vēlēšanām. Pa to laiku Latvijā jau būs ieplūduši vairāki tūkstoši afrikāņu un aziātu imigrantu, starp tiem noteikti būs arī teroristi, un Dievs vien zina, kas tad ar mūsu tautu notiks…

Otrais variants – panākt šīs Saeimas atlaišanu un pirmstermiņa vēlēšanas. Un te nu jāsaka, ka laimīgas sagadīšanās dēļ mums ir paveicies – CVK nesen, tieši Parīzes teroraktu priekšvakarā, ir reģistrējusi pilsoņu iniciatīvu – parakstu vākšanu par 12.Saeimas atlaišanu. (Sīkāku informāciju skat. https://www.cvk.lv/pub/public/31193.html)

Tiesa, lai iniciētu referendumu, ir jāsavāc 1/10 daļas vēlētāju paraksti, tas ir apmēram 150 000 LR pilsoņi. Skaits nav mazs, tomēr, manuprāt, pilnīgi īstenojams, ja vien ir vēlme sākt beidzot reāli darboties, nevis tikai mājās zem segas vai bārā pie alus glāzes čīkstēt, cik viss mūsu valstī ir slikti un nepareizi un ka būtu daudz kas jāmaina, bet nav neviena, kas to darītu.

Tātad parakstīties var ne tikai pie notāriem par 3 eiro, bet arī pašvaldībās un bāriņtiesās, tur tas maksā tikai 1,72 eiro (kas, manuprāt, pat trūcīgam cilvēkam ir „paceļama” summa), savukārt, ienākot ar internetbankas paroli portālā www.latvija.lv, tas vispār izdarāms par velti…

Kā redzams, ja vien nav galīgs slinkums un nevēlēšanās vispār neko pasākt, tad parakstus var savākt, turklāt laiks ir dots 12 mēnešu garumā.

Ja pa gadu neizdosies atrast pat 150 000 cilvēku, kuri nebaidīsies publiski pateikt, ka nav apmierināti ar pašreizējiem varturiem un grib redzēt citus to vietā, tad atliks vien secināt, ka mūsu tauta neko labāku nav pelnījusi un tiešām tikai lieli terorakti vai kādas dabas katastrofas var varbūt to beidzot vest pie prāta…

Es tomēr ceru, ka līdz tādām galējībām mēs neaiziesim un spēsim mainīt valsts politisko kursu mierīgā, likumīgā, konstitucionālā ceļā. Iespēja mums ir dota, vajag tikai gribēt un prast to izmantot.

Protams, Saeimas atlaišanai nebūs lielas jēgas, ja mēs atkal savēlēsim vietā tādus pašus draņķus, kā tas bija pēc bēdīgi slavenā Vzjatlera „rīkojuma Nr.2”. Jau tagad jādomā, kā izveidot daudzmaz spēcīgu, materiāli nodrošinātu eiroskeptiķu partiju, kas netaisās ES reformēt, bet gan to likvidēt vai vismaz censties no tās atbrīvoties.

Domāju, ka principā tādu partiju var radīt, un neseno notikumu iespaidā (dod Dievs, lai pēc tiem nenāk citi, vēl traģiskāki!) tai ir reālas izredzes tapt pārstāvētai parlamentā, lai arī vairumu savākt, protams, uzreiz tai neizdosies…

Galvenais tomēr būtu panākt, lai beidzot Saeimā būtu REĀLA opozīcija. Vismaz manā uztverē pēc tam, kad Saeimu pameta Zīgerista partija, vairs tādas nav bijis. Ir bijuši tikai nemākulīgi mēģinājumi imitēt opozīciju, kas apstiprina sen dzirdēto krievu parunu: «Милые бранятся – только тешaтся!», kuras aptuvenais latviskais analogs būtu: „Tie, kas mīlējas, reizēm nedaudz ķīvējas!”

Līdz ar to jāsecina, ka neviena latviešu tautas drauga mūsu pēdējo sasaukumu Saeimās nav bijis un arī pašlaik nav, ir tikai dažādās pakāpēs degradējušies nelieši… Vai tiešām mēs viņus arvien vēl gribam paciest, vai pat nemēģināsim no šādiem radījumiem atbrīvoties? To nu laiks rādīs…

Jāatceras vienīgi, ka Dievs un citādi Augstāki Spēki nekad neko nedarīs mūsu vietā, lai kā mēs tos lūgtu, Viņi tikai var palīdzēt, ja mēs paši sāksim rīkoties…

Pirmkārt, mums būtu nepieciešams beidzot atmest personīgās ambīcijas un apvienot tos cilvēkus, kas gatavi cīnīties par Latvijas izstāšanos no ES. Tam pamatā varētu būt partija „Nacionālā savienība TAISNĪGUMS” un arī „Eiroskeptiķi”. Un allaž atcerieties sen zināmo teicienu – politikā nav draugu, ir tikai sabiedrotie. Lai izveidotos Latvijas valsts, tās cēlājiem nācās pārmaiņus sadarboties gan ar krieviem, gan vāciešiem, gan pat komunistiem-boļševikiem…

Nebūs traģēdija, ja cīņā par atdalīšanos no ES struktūrām mums piemetīsies par palīgu arī kāds prokrievisks veidojums, kad mērķis būs sasniegts, mēs to atšūsim ātri un bez problēmām. Galvenais šobrīd ir atjaunot Latvijas valsti, kas it kā vēl pastāv de iure, bet diemžēl vairs ne de facto.

Par to tad arī sāksim cīnīties jau šodien! Izlasi šo, latvieti, un noskaidro sev tuvāko parakstīšanās punktu vai ienāc internetvietnē www.latvija.lv!

Foto no spoki.tvnet.lv

Novērtē šo rakstu:

69
21

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...