Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai arī Aivars Lembergs oficiāli nav apstiprinājis, ka uz Parīzi devies saistībā ar tā saukto „lielo” Ventspils darījumu, neoficiāla informācija liecina, ka braucienam jāvieš skaidrība par to, vai darījums notiks vai tomēr ne.

Neraugoties uz to, ka Ventspils mērs Aivars Lembergs oficiāli neatzīst, ka ir starp lielākajiem Ventspils ostas tranzīta uzņēmumu īpašniekiem, tieši viņa rokās pašlaik ir tas, vai tuvāko mēnešu laikā īstenosies tā sauktais „lielais” Ventspils pārdošanas darījums.

Pēc vairāku zinošu, ar Ventspils biznesu saistītu avotu trešdien Pietiek atzītā, tieši „lielais” darījums jeb akciju sabiedrību Ventspils nafta un Ventbunkers pārdošana ir iemesls, kāpēc Lembergs sestdien devies uz Parīzi. Francijā viņam notiekot sarunas ar VN un Ventbunkera darījumā iesaistīto starpnieku, Austrijas miljardieri Martinu Šlafu.

No Lemberga un Šlafa sarunām būšot skaidrs, vai Ventspils ostas naftas un naftas produktu tranzīta biznesa pārdošanai, par kuru tiek runāts jau kopš vasaras, tiks dota zaļā gaisma.

Formālo vienošanos par VN un Ventbunkera pārdošanu Šlafs esot panācis jau gandrīz ar visām darījumā iesaistītajām pusēm, tas ir, gan lielāko VN akcionāru Vitol, gan mazajiem VN un Ventbunkera akcionāriem (viņu vidū arī tā sauktie Lemberga oponenti un Šveices advokāts Rūdolfs Meroni).

Vienīgais, kā līdz šim pietrūcis darījuma pabeigšanai, bijusi Lemberga piekrišana. Prognozes par to, vai Lemberga brauciens uz Franciju dos zaļo gaismu tā sauktā „lielā” darījumā īstenošanai, ir atšķirīgas. Vieni avoti uzskata, ka Lembergam nav daudz izvēļu un viņš piekritīs VN un Ventbunkera pārdošanai. Savukārt citi uzskata, ka tā sauktā „lielā” Ventspils darījuma īstenošanas iespēja joprojām ir ļoti trausla.

Pēc neoficiālas informācijas, uz Franciju palīdzēt Lemberga sarunās ar Šlafu devies arī par Lemberga „rokaspuisi” dēvētais partijas Demokrāti.lv līderis Edgars Jansons. Viņš uz Pietiek zvaniem un īsziņām trešdien neatbildēja. Viņa telefonā franču valodā skanēja atbilde, ka adresāts nav sasniedzams.

Latvijā Lembergu gaida atgriežamies nedēļas nogalē - piektdien vai sestdien.

Pietiek jau rakstīja, ka izbraukšanu no valsts smagos noziegumos apsūdzētais Lembergs saskaņojis ar Rīgas apgabaltiesu, kurā tiek izskatīta ar viņu saistītā krimināllieta.

Jau iepriekš Lembergs devies ārvalstu braucienos, kuriem atļauju devusi tiesa. Ventspils mērs gan ir arī mēdzis radoši pārkāpt ar tiesu saskaņoto izbraukšanu no valsts. Tā piemēram, Pietiek zināms, kā vienā no reizēm, kad Lembergs devās uz ārzemēm, viņš tiesai bija lūdzis atļauju doties uz Vāciju (ārstniecības nolūkos), bet, būdams Vācijā, Lembergs, iespējams, bija izbraucis arī uz Lihtenšteinu.

Mediji ziņojuši, ka briestošajā Ventspils darījumā lielākās galvassāpes varētu būt tieši Lembergam. Tas tā ir, jo Lemberga krimināllietas ietvaros par labu valstij arestētas lielākā daļa, iespējams, viņam un bērniem piederošo akciju Ventspils tranzīta uzņēmumos. Atbilstoši lēmumam par arestu šīs īpašuma daļas nevar tikt pārdotas, pirktas, dāvinātas vai mainītas. Par to pārvaldītāju valsts interesēs iecelts Šveices advokāts Meroni.

Tomēr ir vairāki veidi, kā Lembergs un Meroni var apiet šo aizliegumu. Proti, Lembergs var pārdot opciju — garantiju, ka kā īpašnieks nekad vairs nepretendēs uz, iespējams, sev un bērniem piederošajām Ventspils uzņēmumu daļām. Vēl viens variants ir ārzonu firmu aktīvus pārcelt uz citām jaunām kompānijām un pēc tam veikt Ventspils uzņēmumu restrukturizāciju, kā rezultātā arestētā manta izrādītos vien tukša čaula, bet prokuratūra resursu trūkuma dēļ nespētu šiem darījumiem operatīvi izsekot.

Līdztekus tam Lembergs var apsolīt, ka Latvijas politikas līmenī „tiks sakārtoti” dzelzceļa tarifi, nodevu maksājumi ostā, nodokļu atvieglojumi, lai jaunajiem īpašniekiem bizness ritētu kā pa diedziņu.

Fakts, ka par Lemberga kabatas partiju dēvētā Zaļo un zemnieku apvienība jaunajā valdībā ir ieguvusi par tranzīta nozari atbildīgās Satiksmes ministrijas amatu, ticamību šādiem solījumiem tikai stiprina.

Neoficiāli izskan, ka gadījumā, ja VN un Ventbunkers tiks pārdoti, visām šai darījumā iesaistītajām pusēm – gan Lembergam, gan viņa tā sauktajiem oponentiem - atkal būs pieejami ievērojami finanšu resursi, kurus izmantot „politikai” un „medijiem.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

“Valsts nekustamo īpašumu” legālais reiderisms gripas epidēmijas kulminācijā atstāj bez ģimenes ārsta 4000 pacientu

FotoNo „likumīgā reiderisma” un citām trešo pušu interešu vadītām shēmām mazāk ietekmīgā iesaistītā puse cieš katru dienu. Par šādām situācijām nereti nerunā vai ar netaisnību mēģina cīnīties klusībā, iesaistot tiesībsargājošās institūcijas. Bieži vien puse, kuras intereses šādās shēmās vistiešākā veidā tiek aizskartas un tiesības – ignorētas, jūtas bezspēcīga pārējo iesaistīto pušu priekšā, kas kopā strādā vienota mērķa labā. Tomēr ir gadījumi, kad klusēt vairs nevar, un par vienu no tādiem – turpmākā tekstā, jo tas skāris vismaz 4000 pacientu tiesības uz valsts nodrošinātiem medicīniskiem pakalpojumiem, iespēju tos saņemt no uzticamas, iemīļotas ārstniecības iestādes.
Lasīt visu...

13

Reideris aizēno vēlēšanas

FotoVēlēšanu elektronisku balsu skaitīšanas sistēmas izstrādātājs Renārs Kadžulis (attēlā) reiderisma ceļā pērnā gada nogalē pārņēmis dzīvokļu īpašnieku biedrību „Ozolaines nami”.
Lasīt visu...

21

Vēstule Saeimas Ārlietu komisijai – nepieciešams neatkarīgs pētījums par CETA ietekmi uz Latviju

Foto2016.gada 30.oktobrī Eiropas Savienība un Kanāda parakstīja Eiropas Savienības un Kanādas Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (turpmāk tekstā - CETA), kas bija iespējams tikai pēc intensīvām sarunām un īpašo atrunu iekļaušanu, panākot Beļģijas akceptu nolīguma parakstīšanai.
Lasīt visu...

13

Balagāns, kas tiek uzdots par lielo plēsēju aizsardzības plāna apspriešanu

FotoPašlaik paklusām, sabiedrībai nezinot, notiek mūsu lielo plēsēju - lūša, vilka un brūnā lāča aizsardzības plāna apspriešana, ko administrē Latvijas Vides aizsardzības fonds (LVAF) un šobrīd veic Mežzinātnes institūts  „Silava": https://www.lvafa.gov.lv/projekts?ticker=1-08/189/20
Lasīt visu...

13

Gaļas stulbums

FotoGunitas Kaņepes nošautās lūšu mātes skandāls deva iespēju vietējiem gaiļiem - kuri sevi dēvē par „medniekiem” - publiski nodemonstrēt savu trulumu, stulbumu un uzpūtību visā krāšņumā. Dažu dienu laikā savus uzskatus par ne-medniekiem pauda Zemkopības ministrijas ierēdņi Valters Lūsis un Jānis Bārs, kā arī mednieku organizāciju vadītāji Jānis Baumanis un Haralds Barviks.
Lasīt visu...

21

Jautājumi aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim par Nacionālo bruņoto spēku mehanizāciju

FotoValsts aizsardzības koncepcijās (2012-2016, 2016-), iepriekš pieņemtas Saeimā 2012.gada 10. maijā, 2016. gada 16. jūnijā, ir noteikti valsts militārās aizsardzības stratēģiskie mērķi, pamatprincipi, prioritātes un pasākumi miera, valsts apdraudējuma un kara laikā. Cita starpā dots drošības vides raksturojums, ietverot konvencionālās karadarbības elementus.
Lasīt visu...

21

Privatizēto daudzdzīvokļu māju pārvaldīšanā gadsimta “bardaks”

FotoŠāds secinājums izriet ne tikai no viena piemēra, ko aprakstīšu. Vai katru dienu var saskarties, kad Rīgā pielieto zemes piespiedu privatizācijas paņēmienus vai piespēlē 1000 m2 klāt, jo to pieprasot zemes īpašnieks utt. Māju pārvaldīšana likumos atstāta bez risinājuma. Gribat paši pārvaldīt - iegūstiet profesionālo izglītību, tikai tad. Kurš sāks? Nav tādu. Daudzas mājas katastrofālā stāvoklī. Kas samaksās kapitālos remontus? Plus maksa ar nebeidzamām šausmām par piespiedu nomas zemi. Ir kriminālprocesi par apsaimniekotāju krāpšanos lielā apmēra, ko izmeklē 5-6 gadus, vai prasības tiesā samaksāt nomas maksu par 10 gadiem un dubultā, kad apsaimniekotājs bankrotējis vai nobēdzinājis iekasēto naudu. Turpināt uzskaitījumu?
Lasīt visu...

21

Intelektuālā viagra deputātiem

Foto2017.gada 1.martā latviešiem uzzied jauna dzīve. Lieli prieki būs latviešu elektorātam. Šajā dienā darbību sāks Saeimas Analītiskais dienests. Tā uzdevums „nodrošināt aprakstošu un analītisku pētījumu veikšanu, lai uzlabotu Saeimā izskatāmo likumprojektu kvalitāti, novērtētu Saeimā pieņemto likumu efektivitāti, kā arī sniegtu atbalstu likumdevējam lēmumu pieņemšanas procesā un kontrolē pār izpildvaru”.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Kāds simbols, tāda tauta: Jūlijs Krūmiņš pret Jāņa Jurkāna viedokli saistībā ar VVF un viņas „blata kapu”

Janvārī prese daudz rakstīja par Vairas Vīķes-Freibergas piedzīvojumiem, kad...

Foto

Deputātu jautājumi par pamatojumu labklājības ministra Jāņa Reira apgalvojumiem par valsts speciālā budžeta ilgtspēju

Šī gada 1. februārī Jums tika iesniegti jautājumi (Nr.251/J/12) ar lūgumu sniegt...

Foto

Deputātu jautājumi Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidru informāciju par Stradiņu slimnīcas jaunā korpusa būvniecības izmaksām

Vairākos deputātu jautājumos esam Jums uzdevuši jautājumus par Paula Stradiņa Klīniskās...

Foto

Spriņģe, Elksne un Tjarve: aicinām respektēt mūsu īpašo lomu sabiedrībā

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA), Latvijas Televīzijas un žurnāla "Ir" atklātā vēstule ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, kopijas -...

Foto

Balsojums par CETA šādā redakcijā ir balsojums pret Latvijas mazo un vidējo uzņēmēju interesēm

Eiropas Parlaments Strasbūrā 15. februārī nobalsoja par brīvās tirdzniecības līguma ar Kanādu...

Foto

Uzcelt pieminekli, nepiesmejot piemiņu

Biedrības “Latgolys Saeima” ir vērsusies pie Rēzeknes domes priekšsēdētāja, Latgales kongresa simtgades pieminekļa autora un kultūras ministres ar atklātu vēstuli par Latgales...

Foto

Drošības policija: žurnālisti neesot likumdevēji, lai interpretētu likumus

Otrdien biju uzaicināts uz Drošības policiju sniegt liecības kriminālprocesā, kas ir uzsākts par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu, kura...

Foto

Cīņa par komfortu, ne pret noziedzību

Eirodeputātes Ivetas Grigules „piespiedu brīvprātīgā” izstāšanās no ZZS dod netiešu ieganstu cerībām: valdība varbūt saņems dūšu un neizcūkos iespēju noziedzības...

Foto

Kā man gāja Drošības policijā

“Kuram gan citam var uzticēties, ja ne Drošības policijai?” ņipra sarkanmate vaicā, kad norādu, ka Drošības policijā izvietotajiem mantu glabāšanas skapīšiem...

Foto

Laikmeta ainiņas V (Valentīndienas noskaņās)

Romantiskam stāstam esot jābūt kā nobriedušam vīnam - nedaudz neticamam un reibinošas domas raisošam. Ar stāstu sākas vīrieša un sievietes attiecības,...

Foto

Krimināli tiesātais Poikāns ir kaitnieks, Meroni personiski man naudu nemaksā

Esmu saņēmis daudzus jautājumus epastos un sociālajos tīklos. Artus, kas notiek? Kāpēc Tu neatbildi uz visiem...

Foto

Par to, kāpēc „labējās partijas nerunā ar krievvalodīgajiem”

Nolēmu uzrakstīt atbildi Olgas Dragiļevas rakstam “Vēlētājs miskastē”. Rakstā kritizētas t.s. latviskās (vai politkorektāk - labējās) partijas par to,...

Foto

JKP no 2018. gada Rīgā ieviesīs bezmaksas sabiedrisko transportu

Pirmais darbs, ko Jaunā konservatīvā partija (JKP) darīs Rīgas domē (RD), ir visu pašvaldības uzņēmumu audits. Tādā...

Foto

Cenzūra uzstāties KPV LV partijas kongresā

Šī ir manis sagatavotā uzruna KPV LV partijas kongresam, ko esmu spiests nosūtīt medijiem, jo partijas valde aizliedz partijas biedriem...

Foto

Par vienu bezkaunīgu un melīgu piektklasnieku

Jūtos parādā savu viedokli par raidījumā deFacto rādīto sižetu pagājušā svētdienā. Tā kā Artuss (mans draugs, kā viņš sižetā apgalvoja) mani no...

Foto

Publiski atklāta vēstule SAB direktoram J. Maizīša kungam no LR 12.Saeimas deputāta Valda Kalnozola

Kā Latvijas Republikas pilsoņu ievēlēts 12.Saeimas deputāts vēršos pie Jums ar šādiem...

Foto

Karalis ir miris, lai dzīvo karalis! jeb Kādēļ es neraudāšu Latvijas valsts bērēs

Es apzinos, ka šāds virsraksts var tikt uzskatīts par visai provokatīvu un varu...

Foto

Pārbūves mantojums: perversijas deserts

Pēcpadomju gados latviešu garīgajā kultūrā nepatīkams jaunums ir masveidīgā pievēršanās perversajam. Tas tiek darīts ar īpašu entuziasmu un lepnumu un, iespējams, ne...

Foto

Kā valdība pieļāva, ka notiek gadu desmitos mērāma medicīnas darbinieku pazemošana?

Ģimenes ārsts ir pašnodarbinātais. Viņa rīcībā ir darbinieki - sertificēts ārsta palīgs un medmāsa. To...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos nosaukt atbildīgos saistībā ar “e-veselības” projekta ieviešanas darbiem

Jums tika sagatavoti un iesniegti deputātu jautājumi sniegt konkrētu informāciju par...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidras atbildes saistībā ar “e-veselības” izmaksu pamatotību

Rūpīgi iepazīstoties ar visu Jūsu sniegto informāciju, nākas secināt, ka Jūs...