Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Turpinoties konfliktiem nesen savus pārtikas uzņēmumus Laima, Staburadze un Gutta pārdevušajā miljonāra Daumanta Vītola (attēlā) kontrolētajā NP Foods grupā, Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policija sākusi kriminālprocesu saistībā ar Pietiek jau aprakstīto iesniegumu, kurā grupa ietilpstošā uzņēmuma NP Business Centre līdzīpašniece - ārzonas kompānija Menard Port LLC bija minējusi virkni faktu, kas liecina par izvairīšanos no nodokļu samaksas lielā apmērā organizētā grupā un regulāriem neskaidriem naudas līdzekļu pārskaitījumiem. Kriminālprocess sākts par iespējamo oficiāli Maltā reģistrētā koncerna Nordic Partners Limited izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Iesniegumā minēts, ka jau 2012.gadā Menard Port LLC ievērojis - no kopuzņēmuma SIA NP Business Centre fiktīvu un saimnieciski nepamatotu darījumu ceļā katru gadu pastāvīgi tiek izņemts ievērojams apmērs naudas līdzekļu, kas tiek nodoti citiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem, kā rezultātā SIA NP Business Centre cieš ievērojamus zaudējumus, lai gan bez šo naudas līdzekļu nepamatotas izņemšanas strādātu ar peļņu.

Piemēram, ar šādiem maksājumiem septiņu gadu laikā no SIA NP Business Centre bez saimnieciska pamatojuma, būtībā fiktīvu darījumu ceļā SIA NP Business Centre uz SIA NP Properties un SIA NP Management ir tikuši aizpludināti reģistrācijas vairāk nekā 2,59 miljoni eiro.

Papildus tam, kā norādīts iesniegumā, dažādi Vītolam piederošā Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumi pamudinājuši SIA NP Business Centre to labā veikt arī citus zaudējumus nesošus darījumus, respektīvi, koncerna īpašnieka Vītola interesēs viņa ietekmē esošās Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumu amatpersonas un SIA NP Business Centre amatpersona veikušas darījumus, kas bija saimnieciski neizdevīgi pašam SIA NP Business Centre, bet bija izdevīgi un nesa labumu tikai citiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem.

"Motīvs šādai rīcībai bija vienkāršs - no S1A NP Business Centre, kurā Daumantam Vītolam pastarpināti pieder tikai 66,67%, un kuras peļņā būtu jādalās ar Menard Port LLC, naudas līdzekļi, tostarp visa peļņa, tika fiktīvu un saimnieciski neizdevīgu darījumu ceļā aizpludināta uz citiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem, kuri Daumantam Vītolam pastarpināti pieder 100% apmērā, šādā veidā piesavinoties attiecīgo SĪA NP Business Centre mantu, apkrāpjot Menard Port LLC un ar fiktīvajiem darījumiem vēl arī prettiesiski izmantojot PVN priekšnodokļa atskaitīšanas tiesības," teikts iesniegumā.

Pie šādiem SIA NP Business Centre saimnieciski neizdevīgiem darījumiem, kā minēts iesniegumā, pieskaitāms, piemēram, šāds darījums: SIA NP Business Centre uzsāka būvēt jaunu administratīvo ēku citiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem AS Laima un AS Staburadze, kas tā arī netika pabeigta, par šobrīd izbūvēto būvbedri un tajā iedzītajiem pāļiem samaksājot vēl citam Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumam SIA Jaunozols Būve nesamērīgi augstu maksu gandrīz miljona latu apmērā.

Dažādu kaitniecisku darbību rezultātā, kā minēts iesniegumā, "SIA NP Business Centre faktiski ir padarīts par bezvērtīgu uzņēmumu, lai gan pirms šo darbību veikšanas tam piederēja vērtīgs, neapgrūtināts ap 8 miljonus Ls vērts nekustamais īpašums (tāda vērtība nekustamajam īpašumam norādīta SIA NP Business Centre gada pārskatā) un no tā iznomāšanas SIA NP Business Centre būtu guvis vērā ņemamu peļņu. Visus SIA NP Business Centre šādā veidā izņemtos, izšķērdētos un piesavinātos naudas līdzekļus, kā arī labumu no nekustamā īpašuma ieķīlāšanas, ir ieguvuši Daumantam Vītolam piederošā Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumi, kuru patiesais labuma guvējs ir Daumants Vītols. Visas šīs darbības ir organizējis un pat daļēji veicis pats Daumants Vītols, vēlāk pēc Daumanta Vītola pamudinājuma paša Daumanta Vītola, kas bija SIA NPBC valdes loceklis, ieceltā SIA NPBC valdes locekle Solvita Pētersone, kas ir ilglaicīga Daumanta Vītolam padota dažādu Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumu amatpersona un īsteno Daumanta Vītola ieceres tajos".

Vītola bijušie kompanjoni, kas tagad vērsušies tiesībsargāšanas iestādēs, iesniegumā pauž uzskatu - ņemot vērā to, ka SIA NP Business Centre maksājumi SIA NP Management un SIA NP Properties ir tikuši veikti bez saimnieciska pamata un faktiski ir pielīdzināmi fiktīviem darījumiem, ir pamats uzskatīt, ka šiem darījumiem piemērotais PVN ir ticis priekšnodoklī atskaitīts nepamatoti. Tas nozīmē - notikusi izvairīšanās no PVN samaksas valstij lielā apmērā, par ko Krimināllikuma 218.panta otrā un trešā daļa paredz kriminālatbildību.

Menard Port LLC iesniegumā bija lūdzis arī pievērst uzmanību virknei faktu, kas liecinot par noziedzīgu nodarījumu un zaudējumu nodarīšanu valstij ļoti lielā apmērā un norādījis arī uz Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumu praktizētajām transferta cenām un citām manipulācijām ar naudas līdzekļiem. To acīmredzamais nolūks esot "izvairīties no uzņēmuma ienākuma nodokļa samaksas, mākslīgi samazināt peļņu un aizpludināt naudas līdzekļus uz zemo nodokļu valstu uzņēmumiem, kur tos, apejot Latvijas Republikā maksājamos nodokļus, varētu izlietot Nordic Partners Limited īpašnieki luksus dzīves nodrošināšanai, pērkot dārgu jahtu, automašīnas un nekustamos īpašumus".

Iesniegumā minēts arī mīklainais ielaušanās gadījums NP grupas birojā: "Neskatoties uz Menard Port LLC iesniegumā norādītajām ziņām, kas Menard Port LLC ieskatā prasīja ātru rīcību, lai noskaidrotu patiesos apstākļus, neļautu iznīcināt vai noslēpt, un iegūtu dokumentus, kas tos pierāda, VID Finanšu policijas pārvalde nav centusies rīkoties pietiekoši ātri. Rezultātā Nordic Partners Limited, koncerna uzņēmumi, acīmredzot jau uzzinājuši par kriminālprocesa uzsākšanu un iespējams arī Menard Port LLC iesniegumu, 2014.gada 19.augustā izplatīja šādos apstākļos tipisku publisku paziņojumu, ka tai it kā esot notikusi ielaušanās birojā, kur esot nozagti datu nesēji un dokumenti, tādā veidā radot paši sev fiktīvu pamatu iznīcināt jebkurus dokumentos, kas pierādītu izvairīšanos no nodokļu samaksas lielā apmērā vai citas noziedzīgas darbības."

Iesnieguma autori arī noskaidrojuši, ka NP Management, neskatoties uz no SIA NP Business Centre katru gadu saņemtajiem ap 100 līdz pat 193 tūkstošiem latu, pastāvīgi strādā ar milzīgiem zaudējumiem. Tas pats atklājies arī attiecībā uz SIA ,NP Properties, kas neskatoties uz no SIA NP Business Centre katru gadu saņemtajiem ap 100 līdz pat 238 tūkstošiem latu, arī pastāvīgi strādā ar milzīgiem zaudējumiem.

"Lai saprastu, kur šie uzņēmumi liek katru gadu no SIA NP Business Centre uz saimnieciski nepamatotu, fiktīvu darījumu pamata iekasētās lielās naudas summas, Menard Port LLC veica publiski pieejamās informācijas analīzi, pārbaudot SIA NP Management, SIA NP Properties un citu Nordic Properties Limited koncerna uzņēmumu datus komercreģistrā un publicētos gada pārskatus. No šīs publiski pieejamās informācijas analīzes atklājās, ka gandrīz visiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem, kas ir uzskatāmi par saistītajiem uzņēmumiem, ir konstatējami dīvaini, saimnieciski neloģiski savstarpējie darījumi, kuri atgādina noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas shēmas un izvairīšanās no nodokļu samaksas shēmas, no kurām dažas ir aprakstītas zemāk," teikts iesniegumā.

Saistībā ar NP Management iesnieguma autori fiksējuši "praktiski vienādu aizdevumu summu "pārdzenāšanu" starp saistītajiem uzņēmumiem", kas "nav saimnieciski izskaidrojama un liecina par to, ka SIA NP Management patiesībā ir starpniekuzņēmums. kura patiesais mērķis ir uz fiktīvu darījumu pamata "savākt" naudas līdzekļus no Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem, tostarp SIA NP Business Centre, un tālāk tos līdzīgu fiktīvu darījumu ceļā vai aizdevumu ceļā novirzīt Nordic Partners Limited koncerna patiesā labuma guvēja Daumanta Vītola norādītajām vajadzībām, t.sk. viņa un citu koncerna vadošo darbinieku privātajam vajadzībām".

Arī attiecībā uz SIA NP Properties iesniegumā izdarīts secinājums, ka "arī šis uzņēmums, kas veic saimnieciski neizskaidrojamu viena naudas līdzekļu "pārdzenāšanu" no viena koncerna uzņēmuma uz citu, patiesībā ir starpniekuzņēmums. kura patiesais mērķis ir uz fiktīvu darījumu pamata "savākt" naudas līdzekļus no Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem, tostarp SIA NP Business Centre. un tālāk tos līdzīgu fiktīvu darījumu ceļā vai aizdevumu ceļā novirzīt Nordic Partners Limited koncerna patiesā labuma guvēja Daumanta Vītola norādītajām vajadzībām".

Līdzīga naudas līdzekļu pārdzenāšanas shēma, kā norādīts iesniegumā, atklājas arī SIA APF, kuras 2013.gada pārskatā redzams, ka uzņēmums 2013.gada laikā ir saņēmis no saistītajiem uzņēmumiem, t.i. citiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem jau 2 046 646 Ls un tūlīt pat tajā pašā gadā atmaksājis saistītajiem uzņēmumiem 2 103 653 Ls. "Atkal ir skaidri redzama saimnieciski neizskaidrojama naudas līdzekļu „pārdzenāšana" viena koncerna uzņēmumu starpā, kas liecina, ka arī šis uzņēmums pilda starpnieka lomu šajā jomā," norādīts iesniegumā.

Iesniegumā ir atsauce arī uz Pietiek jau pieminēto SIA Sapņu ciemats, kas, kā minēts dokumentā, ir "Nordic Partners Limited koncerna vadošā darbinieka Ivo Lukas-Indāna izveidots un vadīts uzņēmums, kurš, cik saprotams, ienākumus saņem tikai par „finanšu pakalpojumu sniegšanu" no SIA NP Management. No šī uzņēmuma 2013.gada pārskata izriet, ka 2012. un 2013.gadā tas ir saņēmis ļoti līdzīgus ienākumus ap 95 tūkstošu Ls apmērā. Zīmīgi, ka 2012.gadā no šī uzņēmuma Ivo Luka-Indāns bija saņēmis aizdevumu 107 665 Ls apmērā, kas 2013.gada beigās turpināja sastādīt 82'987 Ls. Lai šo aizdevumu nekvalificētu kā Ivo Luka-Indāna ienākumu, viņš to gada pārskatā ir nolēmis paslēpt zem īstermiņa aizdevuma pozīcijas (kura atmaksas termiņš ir līdz 1 gadam), lai gan redzams, ka gada laikā tas nav ticis atmaksāts.

Pārējo naudas summu Ivo Luka-Indāns iegulda nekustamā īpašuma attīstīšanā, kuram pats ir patiesā labuma guvējs. Minētie fakti pierāda, ka visi SIA NP Management maksājumi SIA Sapņu ciemats patiesībā ir Ivo Lukas-Indāna ienākums, jeb „otrā alga", kuru Ivo Luka-Indāns tā arī izmanto, un kas tiek izmaksāta apejot gan valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, gan iedzīvotāju ienākuma nodokli, gan arī prettiesiski iegūstot tiesības uz PVN priekšnodokli no šiem darījumiem".

Iesniegumā bija norādīts - šie argumenti "vēlreiz apstiprina Menard Port LLC iepriekš iesniegtajā iesniegumā paustās aizdomas par Nordic Partners Limited koncernā notiekošo darbību prettiesiskumu, fiktīvu darījumu veikšanu, nepamatoti izmantojot tiesības uz PVN priekšnodokli, pastāvīgu neskaidru naudas pārskaitījumu izdarīšanu starp koncerna uzņēmumiem, izvairīšanos no nodokļu nomaksas un shēmām, kuru rezultātā koncerna īpašnieks un vadošie darbinieki gūst ienākumus bez atbilstošo nodokļu samaksas Latvijas Republikā. Ņemot vērā to, ka šādā veidā tiek izlietoti arī Menard Port LLC daļēji piederošā SIA NP Business Centre naudas līdzekļi, Menard Port LLC uzskata par nepieciešamu par to ziņot tiesībsargājošām iestādēm un lūgt veikt nepieciešamās darbības, lai apturētu turpmākas šādas darbības, saucot pie atbildības vainīgos".

Novērtē šo rakstu:

34
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai Latvija ir atguvusi neatkarību?

FotoBarikāžu laiks 1991.gada janvārī deva spēcīgu impulsu Latvijas iedzīvotāju apņēmībai panākt valsts neatkarības pilnīgu atjaunošanu. 1991. gada 3. marta aptaujā piedalījās 87,6% Latvijas balsstiesīgo iedzīvotāju, no kuriem par demokrātisku un valstiski neatkarīgu Latvijas Republiku nobalsoja 73,7%, bet pret – 24,7% iedzīvotāju. Tā rezultātā 1991. gada 18. martā Dānijas valdība parakstīja protokolu par sadarbību starp Dānijas Karalisti un Latvijas Republiku, apstiprinot Latvijas atzīšanu par neatkarīgu valsti, pagaidām gan neatjaunojot oficiālas diplomātiskās attiecības.
Lasīt visu...

21

Par nekustamā īpašuma Skolas ielā 4, Ikšķilē iegādes nepieļaušanu

FotoBiedrībai "Ikšķiles novada uzņēmēju biedrība" tapis zināms, ka uz Ikšķiles novada domes aprīļa sēdi tiek gatavots jautājums par nekustamā īpašuma Skolas ielā 4, Ikšķilē iegādi par nesamērīgi augstu pirkuma maksu EUR 325 100 apmērā.
Lasīt visu...

6

Kā intereses pārstāv Saeimas deputāti?

FotoIk pa četriem gadiem notiek Saeimas vēlēšanas, kurās tiek izvēlēti 100 tautas pārstāvji, kurus vēlētāji var izvēlēties tikai no partiju sarakstiem. Turpmākos 4 gadus šie partiju pārstāvji melnām mutēm groza un pieņem likumus savās un savu sponsoru interesēs, kā arī ieceļ tiesnešus. Lai cik tas skumīgi neliktos, bet es nevaru nosaukt nevienu likumu vai likumu grozījumus, kas būtu pieņemts iedzīvotāju vairākuma interesēs.
Lasīt visu...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

Vēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda...

Foto

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

Nesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar...

Foto

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

Pēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai...

Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...