Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Turpinoties konfliktam nesen savus pārtikas uzņēmumus Laima, Staburadze un Gutta pārdevušajā miljonāra Daumanta Vītola (attēlā) kontrolētajā NP Foods grupā, tajā ietilpstošā uzņēmuma NP Business Centre līdzīpašniece - ārzonas kompānija Menard Port LLC vērsusies LR Ģenerālprokuratūrā, minot virkni faktu, kas liecina par izvairīšanos no nodokļu samaksas lielā apmērā organizētā grupā un regulāriem neskaidriem naudas līdzekļu pārskaitījumiem. Savukārt NP Foods joprojām no jebkādiem komentāriem un paskaidrojumiem atsakās.

Iesniegumā minēts, ka jau 2012.gadā Menard Port LLC ievēroja, ka no kopuzņēmuma SIA NP Business Centre fiktīvu un saimnieciski nepamatotu darījumu ceļā katru gadu pastāvīgi tiek izņemts ievērojams apmērs naudas līdzekļu, kas tiek nodoti citiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem, kā rezultātā SIA NP Business Centre cieš ievērojamus zaudējumus, lai gan bez šo naudas līdzekļu nepamatotas izņemšanas strādātu ar peļņu.

Piemēram, ar šādiem maksājumiem septiņu gadu laikā no SIA NP Business Centre bez saimnieciska pamatojuma, būtībā fiktīvu darījumu ceļā SIA NP Business Centre uz SIA NP Properties un SIA NP Management ir tikuši aizpludināti reģistrācijas vairāk nekā 2,59 miljoni eiro.

Papildus tam, kā norādīts iesniegumā, dažādi Vītolam piederošā Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumi pamudinājuši SIA NP Business Centre to labā veikt arī citus zaudējumus nesošus darījumus, respektīvi, koncerna īpašnieka Vītola interesēs viņa ietekmē esošās Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumu amatpersonas un SIA NP Business Centre amatpersona veikušas darījumus, kas bija saimnieciski neizdevīgi pašam SIA NP Business Centre, bet bija izdevīgi un nesa labumu tikai citiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem.

"Motīvs šādai rīcībai bija vienkāršs - no S1A NP Business Centre, kurā Daumantam Vītolam pastarpināti pieder tikai 66,67%, un kuras peļņā būtu jādalās ar Menard Port LLC, naudas līdzekļi, tostarp visa peļņa, tika fiktīvu un saimnieciski neizdevīgu darījumu ceļā aizpludināta uz citiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem, kuri Daumantam Vītolam pastarpināti pieder 100% apmērā, šādā veidā piesavinoties attiecīgo SĪA NP Business Centre mantu, apkrāpjot Menard Port LLC un ar fiktīvajiem darījumiem vēl arī prettiesiski izmantojot PVN priekšnodokļa atskaitīšanas tiesības," teikts iesniegumā.

Pie šādiem SIA NP Business Centre saimnieciski neizdevīgiem darījumiem, kā minēts iesniegumā, pieskaitāms, piemēram, šāds darījums: SIA NP Business Centre uzsāka būvēt jaunu administratīvo ēku citiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem AS Laima un AS Staburadze, kas tā arī netika pabeigta, par šobrīd izbūvēto būvbedri un tajā iedzītajiem pāļiem samaksājot vēl citam Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumam SIA Jaunozols Būve nesamērīgi augstu maksu gandrīz miljona latu apmērā.

Dažādu kaitniecisku darbību rezultātā, kā minēts iesniegumā, "SIA NP Business Centre faktiski ir padarīts par bezvērtīgu uzņēmumu, lai gan pirms šo darbību veikšanas tam piederēja vērtīgs, neapgrūtināts ap 8 miljonus Ls vērts nekustamais īpašums (tāda vērtība nekustamajam īpašumam norādīta SIA NP Business Centre gada pārskatā) un no tā iznomāšanas SIA NP Business Centre būtu guvis vērā ņemamu peļņu. Visus SIA NP Business Centre šādā veidā izņemtos, izšķērdētos un piesavinātos naudas līdzekļus, kā arī labumu no nekustamā īpašuma ieķīlāšanas, ir ieguvuši Daumantam Vītolam piederošā Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumi, kuru patiesais labuma guvējs ir Daumants Vītols. Visas šīs darbības ir organizējis un pat daļēji veicis pats Daumants Vītols, vēlāk pēc Daumanta Vītola pamudinājuma paša Daumanta Vītola, kas bija SIA NPBC valdes loceklis, ieceltā SIA NPBC valdes locekle Solvita Pētersone, kas ir ilglaicīga Daumanta Vītolam padota dažādu Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumu amatpersona un īsteno Daumanta Vītola ieceres tajos".

Vītola bijušie kompanjoni, kas tagad vērsušies prokuratūrā, iesniegumā pauž uzskatu - ņemot vērā to, ka SIA NP Business Centre maksājumi SIA NP Management un SIA NP Properties ir tikuši veikti bez saimnieciska pamata un faktiski ir pielīdzināmi fiktīviem darījumiem, ir pamats uzskatīt, ka šiem darījumiem piemērotais PVN ir ticis priekšnodoklī atskaitīts nepamatoti. Tas nozīmē - notikusi izvairīšanās no PVN samaksas valstij lielā apmērā, par ko Krimināllikuma 218.panta otrā un trešā daļa paredz kriminālatbildību.

Menard Port LLC ar iesniegumu šā gada 27.jūnijā vērsies arī pie Valsts ieņēmumu dienesta un VID Finanšu policijas pārvaldes, lūdzot pievērst uzmanību šādiem apstākļiem, kas liecina par noziedzīgu nodarījumu un zaudējumu nodarīšanu valstij ļoti lielā apmērā. Menard Port LLC savā iesniegumā norādījis arī uz Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumu praktizētajām transferta cenām un citām manipulācijām ar naudas līdzekļiem.

To acīmredzamais nolūks esot "izvairīties no uzņēmuma ienākuma nodokļa samaksas, mākslīgi samazināt peļņu un aizpludināt naudas līdzekļus uz zemo nodokļu valstu uzņēmumiem, kur tos, apejot Latvijas Republikā maksājamos nodokļus, varētu izlietot Nordic Partners Limited īpašnieki luksus dzīves nodrošināšanai, pērkot dārgu jahtu, automašīnas un nekustamos īpašumus".

Iesniegumā minēts arī mīklainais ielaušanās gadījums NP grupas birojā: "Neskatoties uz Menard Port LLC iesniegumā norādītajām ziņām, kas Menard Port LLC ieskatā prasīja ātru rīcību, lai noskaidrotu patiesos apstākļus, neļautu iznīcināt vai noslēpt, un iegūtu dokumentus, kas tos pierāda, VID Finanšu policijas pārvalde nav centusies rīkoties pietiekoši ātri. Rezultātā Nordic Partners Limited, koncerna uzņēmumi, acīmredzot jau uzzinājuši par kriminālprocesa uzsākšanu un iespējams arī Menard Port LLC iesniegumu, 2014.gada 19.augustā izplatīja šādos apstākļos tipisku publisku paziņojumu, ka tai it kā esot notikusi ielaušanās birojā, kur esot nozagti datu nesēji un dokumenti, tādā veidā radot paši sev fiktīvu pamatu iznīcināt jebkurus dokumentos, kas pierādītu izvairīšanos no nodokļu samaksas lielā apmērā vai citas noziedzīgas darbības."

Iesnieguma autori arī noskaidrojuši, ka NP Management, neskatoties uz no SIA NP Business Centre katru gadu saņemtajiem ap 100 līdz pat 193 tūkstošiem latu, pastāvīgi strādā ar milzīgiem zaudējumiem. Tas pats atklājies arī attiecībā uz SIA ,NP Properties, kas neskatoties uz no SIA NP Business Centre katru gadu saņemtajiem ap 100 līdz pat 238 tūkstošiem latu, arī pastāvīgi strādā ar milzīgiem zaudējumiem.

"Lai saprastu, kur šie uzņēmumi liek katru gadu no SIA NP Business Centre uz saimnieciski nepamatotu, fiktīvu darījumu pamata iekasētās lielās naudas summas, Menard Port LLC veica publiski pieejamās informācijas analīzi, pārbaudot SIA NP Management, SIA NP Properties un citu Nordic Properties Limited koncerna uzņēmumu datus komercreģistrā un publicētos gada pārskatus. No šīs publiski pieejamās informācijas analīzes atklājās, ka gandrīz visiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem, kas ir uzskatāmi par saistītajiem uzņēmumiem, ir konstatējami dīvaini, saimnieciski neloģiski savstarpējie darījumi, kuri atgādina noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas shēmas un izvairīšanās no nodokļu samaksas shēmas, no kurām dažas ir aprakstītas zemāk," teikts iesniegumā.

Saistībā ar NP Management iesnieguma autori fiksējuši "praktiski vienādu aizdevumu summu ,.pārdzenāšanu" starp saistītajiem uzņēmumiem", kas "nav saimnieciski izskaidrojama un liecina par to, ka SIA NP Management patiesībā ir starpniekuzņēmums. kura patiesais mērķis ir uz fiktīvu darījumu pamata "savākt" naudas līdzekļus no Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem, tostarp SIA NP Business Centre, un tālāk tos līdzīgu fiktīvu darījumu ceļā vai aizdevumu ceļā novirzīt Nordic Partners Limited koncerna patiesā labuma guvēja Daumanta Vītola norādītajām vajadzībām, t.sk. viņa un citu koncerna vadošo darbinieku privātajam vajadzībām".

Arī attiecībā uz SIA NP Properties iesniegumā izdarīts secinājums, ka "arī šis uzņēmums, kas veic saimnieciski neizskaidrojamu viena naudas līdzekļu "pārdzenāšanu" no viena koncerna uzņēmuma uz citu, patiesībā ir starpniekuzņēmums. kura patiesais mērķis ir uz fiktīvu darījumu pamata "savākt" naudas līdzekļus no Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem, tostarp SIA NP Business Centre. un tālāk tos līdzīgu fiktīvu darījumu ceļā vai aizdevumu ceļā novirzīt Nordic Partners Limited koncerna patiesā labuma guvēja Daumanta Vītola norādītajām vajadzībām".

Līdzīga naudas līdzekļu pārdzenāšanas shēma, kā norādīts iesniegumā, atklājas arī SIA APF, kuras 2013.gada pārskatā redzams, ka uzņēmums 2013.gada laikā ir saņēmis no saistītajiem uzņēmumiem, t.i. citiem Nordic Partners Limited koncerna uzņēmumiem jau 2 046 646 Ls un tūlīt pat tajā pašā gadā atmaksājis saistītajiem uzņēmumiem 2 103 653 Ls. "Atkal ir skaidri redzama saimnieciski neizskaidrojama naudas līdzekļu „pārdzenāšana" viena koncerna uzņēmumu starpā, kas liecina, ka arī šis uzņēmums pilda starpnieka lomu šajā jomā," norādīts iesniegumā.

Iesniegumā ir atsauce arī uz Pietiek jau pieminēto SIA Sapņu ciemats, kas, kā minēts dokumentā, ir "Nordic Partners Limited koncerna vadošā darbinieka Ivo Lukas-Indāna izveidots un vadīts uzņēmums, kurš, cik saprotams, ienākumus saņem tikai par „finanšu pakalpojumu sniegšanu" no SIA NP Management. No šī uzņēmuma 2013.gada pārskata izriet, ka 2012. un 2013.gadā tas ir saņēmis ļoti līdzīgus ienākumus ap 95 tūkstošu Ls apmērā. Zīmīgi, ka 2012.gadā no šī uzņēmuma Ivo Luka-Indāns bija saņēmis aizdevumu 107 665 Ls apmērā, kas 2013.gada beigās turpināja sastādīt 82'987 Ls. Lai šo aizdevumu nekvalificētu kā Ivo Luka-Indāna ienākumu, viņš to gada pārskatā ir nolēmis paslēpt zem īstermiņa aizdevuma pozīcijas (kura atmaksas termiņš ir līdz 1 gadam), lai gan redzams, ka gada laikā tas nav ticis atmaksāts.

Pārējo naudas summu Ivo Luka-Indāns iegulda nekustamā īpašuma attīstīšanā, kuram pats ir patiesā labuma guvējs. Minētie fakti pierāda, ka visi SIA NP Management maksājumi SIA Sapņu ciemats patiesībā ir Ivo Lukas-Indāna ienākums, jeb „otrā alga", kuru Ivo Luka-Indāns tā arī izmanto, un kas tiek izmaksāta apejot gan valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, gan iedzīvotāju ienākuma nodokli, gan arī prettiesiski iegūstot tiesības uz PVN priekšnodokli no šiem darījumiem".

Iesniegumā prokuratūrai norādīts - šie argumenti "vēlreiz apstiprina Menard Port LLC iepriekš iesniegtajā iesniegumā paustās aizdomas par Nordic Partners Limited koncernā notiekošo darbību prettiesiskumu, fiktīvu darījumu veikšanu, nepamatoti izmantojot tiesības uz PVN priekšnodokli, pastāvīgu neskaidru naudas pārskaitījumu izdarīšanu starp koncerna uzņēmumiem, izvairīšanos no nodokļu nomaksas un shēmām, kuru rezultātā koncerna īpašnieks un vadošie darbinieki gūst ienākumus bez atbilstošo nodokļu samaksas Latvijas Republikā. Ņemot vērā to, ka šādā veidā tiek izlietoti arī Menard Port LLC daļēji piederošā SIA NP Business Centre naudas līdzekļi, Menard Port LLC uzskata par nepieciešamu par to ziņot tiesībsargājošām iestādēm un lūgt veikt nepieciešamās darbības, lai apturētu turpmākas šādas darbības, saucot pie atbildības vainīgos".

Novērtē šo rakstu:

36
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...