Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iesniegums Finanšu un kapitāla tirgus komisijai par reālo situāciju akciju sabiedrībā Rīgas kuģu būvētava.

A/s Rīgas kuģu būvētava gada pārskatā par 2012. gadu teikts, ka A/s Rīgas kuģu būvētava atsavinājusi meitas uzņēmuma Northsale Logistics Limited kapitāla daļas 2012. gada 28. decembrī.

Šāds apgalvojums neatbilst informācijai, kāda ir pieejama Lielbritānijas un Ziemeļīrījas apvienotās karalistes uzņēmumu reģistra iestādē – saskaņā ar šīs iestādes sniegto informāciju vienīgais Northsale Logistics Limited īpašnieks uz 2013. gada 1. janvāri joprojām bija a/s Rīgas kuģu būvētava, bet amatpersonas bija gan esošais a/s Rīgas kuģu būvētava valdes loceklis E. Buks, gan bijusī a/s Rīgas kuģu būvētava valdes locekle I. Rudzāte.

 Likumā par grāmatvedību noteikts, ka par grāmatvedības kārtošanu ir atbildīga uzņēmuma valde, kā arī tas, ka grāmatvedības sniegtajai informācijai jābūt patiesai, salīdzināmai, savlaicīgai, nozīmīgai, saprotamai un pilnīgai.

Konsolidēto gadu pārskatu likuma 4. pantā viennozīmīgi norādīts, ka koncerna mātes sabiedrībai, tas ir, a/s Rīgas kuģu būvētava, ir pienākums sagatavot konsolidēto gada pārskatu, kurā jāsniedz informācija par visu koncernu kopumā kā par vienu sabiedrību.

Bez tam, pat ja pieņem, ka meitas uzņēmums Northsale Logistics Limited ir atsavināts 2012. gada 28. decembrī, lai gan nekādu dokumentāru apliecinājumu kapitāla daļu īpašnieka maiņai attiecīgajos reģistros nav, Konsolidēto gadu pārskatu likuma 23. pantā teikts, ka atsavinātās vai likvidētās koncerna meitas sabiedrības darbības rezultātus iekļauj konsolidētajā peļņas vai zaudējumu aprēķinā līdz šīs sabiedrības atsavināšanas vai likvidācijas dienai — līdz datumam, ar kuru izbeidzas atbilstoši šā likuma 4. un 5.panta nosacījumiem iegūtā koncerna mātes sabiedrības ietekme uz meitas sabiedrību.

Kā zināms, 2012. gadā a/s Rīgas kuģu būvētava piegādāja Ukrainas valsts uzņēmumam Chernomorneftegaz naftas ieguves platformu. Tāpat publiski pieejama ir arī informācija, ka a/s Rīgas kuģu būvētava šo naftas platformu pati nebūvēja, bet gan no cita šī darījuma starpnieka iegādājās Offshore Driller 5 Ltd (šī sabiedrība bija naftas platformas, kuru tobrīd vēl būvēja Singapūras kuģu būvētavā, īpašnieks), nodrošināja platformas nogādāšanu Melnajā jūrā un nodeva to pasūtītājam.

Publiski pieejama ir arī sekojoša informācija:

jau pieminētais platformas darījuma starpnieks S.D. Standard Drilling Plc sniedza informāciju Oslo biržai par savu darbību 2011. gada 3. ceturksnī, kurā norādīja, ka (1) S.D. Standard Drilling Plc. pārdeva Offshore Driller 5 Ltd. par aptuveni USD 214  miljoniem (2) no šī darījuma guva vismaz USD 34 miljonus lielu peļņu.

Chernomorneftegaz par platformu B319 a/s Rīgas kuģu būvētava samaksāja USD 399,8 miljonus;

starpība sastāda vismaz USD 185.000.000,00;

platformas papildu aprīkojuma iegādes un uzstādīšanas izdevumi viennozīmīgi nesastādīja USD 185 miljonus, bet a/s Rīgas kuģu būvētava 2012. gada peļņa ir aptuveni 0,08% no gada apgrozījuma jeb aptuveni USD 285 ,000.

Cik noprotams no a/s Rīgas kuģu būvētava amatpersonu teiktā, tad visus maksājumus, kas saistīti ar šīs platformas darījumu a/s Rīgas kuģu būvētava ir pārskaitījusi meitas uzņēmumam Northsale Logistics Ltd, bet pēc tam šī meitas uzņēmuma daļas it kā atsavinājusi.

Uzsveru, ka pagaidām neapstrīdu nevienu no šiem civiltiesiskajiem darījumiem. Ar šī iesnieguma tekstu vēlos vienīgi vērst Komisijas uzmanību uz faktu, ka a/s RKB neievēro ne likuma prasības, ne mazākuma akcionāru un iespējamo investoru tiesības gūt pilnīgu un pamatotu priekšstatu par a/s Rīgas kuģu būvētava finansiālo stāvokli.

Nav pieņemama situācija, kad pēdējo divu gadu laikā a/s Rīgas kuģu būvētava ir pārskaitījusi savam meitas uzņēmumam naudas līdzekļus vairāk kā 209 miljonu latu apmērā, bet a/s Rīgas kuģu būvētava akcionāriem nav iespējams pārliecināties par šo naudas līdzekļu izlietojuma pamatotību un, ka šī meitas uzņēmuma darījumi netiek konsolidēti mātes uzņēmuma a/s Rīgas kuģu būvētava gada pārskatos. Nav nekāda cita iemesla izvairīties no konsolidēta pārskata sagatavošanas kā vienīgi milzīga apjoma naudas līdzekļu nekontrolētas izlietošanas nodrošināšana tikai a/s Rīgas kuģu būvētava vairākuma akcionāru interesēs.

Pamatojoties uz iepriekš minēto, lūdzu pārbaudīt vai a/s Rīgas kuģu būvētava valde, atsakoties gatavot konsolidēto pārskatu par 2012. gadu, ir ievērojusi likumdošanas prasības.

Novērtē šo rakstu:

68
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...