Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iesniegums Finanšu un kapitāla tirgus komisijai par reālo situāciju akciju sabiedrībā Rīgas kuģu būvētava.

A/s Rīgas kuģu būvētava gada pārskatā par 2012. gadu teikts, ka A/s Rīgas kuģu būvētava atsavinājusi meitas uzņēmuma Northsale Logistics Limited kapitāla daļas 2012. gada 28. decembrī.

Šāds apgalvojums neatbilst informācijai, kāda ir pieejama Lielbritānijas un Ziemeļīrījas apvienotās karalistes uzņēmumu reģistra iestādē – saskaņā ar šīs iestādes sniegto informāciju vienīgais Northsale Logistics Limited īpašnieks uz 2013. gada 1. janvāri joprojām bija a/s Rīgas kuģu būvētava, bet amatpersonas bija gan esošais a/s Rīgas kuģu būvētava valdes loceklis E. Buks, gan bijusī a/s Rīgas kuģu būvētava valdes locekle I. Rudzāte.

 Likumā par grāmatvedību noteikts, ka par grāmatvedības kārtošanu ir atbildīga uzņēmuma valde, kā arī tas, ka grāmatvedības sniegtajai informācijai jābūt patiesai, salīdzināmai, savlaicīgai, nozīmīgai, saprotamai un pilnīgai.

Konsolidēto gadu pārskatu likuma 4. pantā viennozīmīgi norādīts, ka koncerna mātes sabiedrībai, tas ir, a/s Rīgas kuģu būvētava, ir pienākums sagatavot konsolidēto gada pārskatu, kurā jāsniedz informācija par visu koncernu kopumā kā par vienu sabiedrību.

Bez tam, pat ja pieņem, ka meitas uzņēmums Northsale Logistics Limited ir atsavināts 2012. gada 28. decembrī, lai gan nekādu dokumentāru apliecinājumu kapitāla daļu īpašnieka maiņai attiecīgajos reģistros nav, Konsolidēto gadu pārskatu likuma 23. pantā teikts, ka atsavinātās vai likvidētās koncerna meitas sabiedrības darbības rezultātus iekļauj konsolidētajā peļņas vai zaudējumu aprēķinā līdz šīs sabiedrības atsavināšanas vai likvidācijas dienai — līdz datumam, ar kuru izbeidzas atbilstoši šā likuma 4. un 5.panta nosacījumiem iegūtā koncerna mātes sabiedrības ietekme uz meitas sabiedrību.

Kā zināms, 2012. gadā a/s Rīgas kuģu būvētava piegādāja Ukrainas valsts uzņēmumam Chernomorneftegaz naftas ieguves platformu. Tāpat publiski pieejama ir arī informācija, ka a/s Rīgas kuģu būvētava šo naftas platformu pati nebūvēja, bet gan no cita šī darījuma starpnieka iegādājās Offshore Driller 5 Ltd (šī sabiedrība bija naftas platformas, kuru tobrīd vēl būvēja Singapūras kuģu būvētavā, īpašnieks), nodrošināja platformas nogādāšanu Melnajā jūrā un nodeva to pasūtītājam.

Publiski pieejama ir arī sekojoša informācija:

jau pieminētais platformas darījuma starpnieks S.D. Standard Drilling Plc sniedza informāciju Oslo biržai par savu darbību 2011. gada 3. ceturksnī, kurā norādīja, ka (1) S.D. Standard Drilling Plc. pārdeva Offshore Driller 5 Ltd. par aptuveni USD 214  miljoniem (2) no šī darījuma guva vismaz USD 34 miljonus lielu peļņu.

Chernomorneftegaz par platformu B319 a/s Rīgas kuģu būvētava samaksāja USD 399,8 miljonus;

starpība sastāda vismaz USD 185.000.000,00;

platformas papildu aprīkojuma iegādes un uzstādīšanas izdevumi viennozīmīgi nesastādīja USD 185 miljonus, bet a/s Rīgas kuģu būvētava 2012. gada peļņa ir aptuveni 0,08% no gada apgrozījuma jeb aptuveni USD 285 ,000.

Cik noprotams no a/s Rīgas kuģu būvētava amatpersonu teiktā, tad visus maksājumus, kas saistīti ar šīs platformas darījumu a/s Rīgas kuģu būvētava ir pārskaitījusi meitas uzņēmumam Northsale Logistics Ltd, bet pēc tam šī meitas uzņēmuma daļas it kā atsavinājusi.

Uzsveru, ka pagaidām neapstrīdu nevienu no šiem civiltiesiskajiem darījumiem. Ar šī iesnieguma tekstu vēlos vienīgi vērst Komisijas uzmanību uz faktu, ka a/s RKB neievēro ne likuma prasības, ne mazākuma akcionāru un iespējamo investoru tiesības gūt pilnīgu un pamatotu priekšstatu par a/s Rīgas kuģu būvētava finansiālo stāvokli.

Nav pieņemama situācija, kad pēdējo divu gadu laikā a/s Rīgas kuģu būvētava ir pārskaitījusi savam meitas uzņēmumam naudas līdzekļus vairāk kā 209 miljonu latu apmērā, bet a/s Rīgas kuģu būvētava akcionāriem nav iespējams pārliecināties par šo naudas līdzekļu izlietojuma pamatotību un, ka šī meitas uzņēmuma darījumi netiek konsolidēti mātes uzņēmuma a/s Rīgas kuģu būvētava gada pārskatos. Nav nekāda cita iemesla izvairīties no konsolidēta pārskata sagatavošanas kā vienīgi milzīga apjoma naudas līdzekļu nekontrolētas izlietošanas nodrošināšana tikai a/s Rīgas kuģu būvētava vairākuma akcionāru interesēs.

Pamatojoties uz iepriekš minēto, lūdzu pārbaudīt vai a/s Rīgas kuģu būvētava valde, atsakoties gatavot konsolidēto pārskatu par 2012. gadu, ir ievērojusi likumdošanas prasības.

Novērtē šo rakstu:

68
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

12

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

FotoGarkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā tādā Mežonīgo Rietumu šerifu pilsētā, - ir domei labvēlīgie un nelabvēlīgie rajoni, kā arī pareizie cilvēki, kam pilsētiņā atļauts faktiski viss.
Lasīt visu...

12

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

FotoDrīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami risināmu problēmu, un no ministres, kura daudzus gadus šajā jomā ir strādājusi, mums ir tiesības gaidīt taustāmus rezultātus arī bez īpaša iešūpošanās perioda, kā to solīja premjers Māris Kučinskis un topošā amata kandidāte. Gads būs pagājis, taču vai mēs varam nosaukt kaut vienu veselības ministres sasniegumu, kaut vienu izcīnītu uzvaru pacientu un medicīnas darbinieku interesēs?
Lasīt visu...

21

Fotogrāfe un divas mammas

FotoSociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja daudz un dažādas diskusijas par to, ko var un ko nevar darīt privātpersona, sniedzot savus pakalpojumus. Netrūka arī to, kuri jautāja manu kā jurista viedokli par notikušo.
Lasīt visu...

18

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

FotoLatvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda, ir pasaulē labākie skeletonisti, BMX velobraucēji, paraolimpiskie vieglatlēti ar zelta medaļām no Olimpiskajām spēlēm Rio. Paraolimpiādē startēja paraolimpietis Rihards Snikus, kurš, neskatoties uz savu slimību, ar apkārtējo atbalstu un palīdzību spēja startēt paraolimpiskā iejādē – daiļjāšanā ar zirgu.
Lasīt visu...

6

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

Foto2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas lietas ir apstājušās un nav darba rezultātu. 2. Deputāti apdraud smago korupcijas noziegumu izmeklēšanu
Lasīt visu...

21

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

FotoLatvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota aizskāruma gadījumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...