Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pilsoniskā savienība (PS) līdz pēdējam brīdim vilcināsies iesaistīties Vienotības dibināšanā, nogaidot, kādu lēmumu pieņems aizejošais Valsts prezidents Valdis Zatlers – dibināt jaunu partiju vai pievienoties Vienotībai. Tāds iespaids palika pēc sestdien notikušā PS kongresa, jo lēmumu par reorganizāciju partija varētu pieņemt kopsapulcē tikai dažas dienas pirms Vienotības dibināšanas kongresa 6. augustā. Tomēr viena no PS līderēm Sandra Kalniete Pietiek uzsvēra, ka neredz nevienu PS liela mēroga politiķi, kurš varētu pāriet uz Zatlera jaunveidojamo partiju, ja viņš tomēr neizlemtu pievienoties Vienotībai. Kalniete tomēr cer uz Zatlera pievienošanos Vienotībai tās līdera statusā, kā arī, ka prezidents sev līdzi atvedīs „Zatlera zvaigžņu iesaukumu”. 

Ja Zatlers izlemtu pievienoties Vienotībai, smagu kritienu varētu piedzīvot Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, kura līdz nesenam laikam plānoja dibināšanas kongresā pacīnīties ar premjeru Valdi Dombrovski par partijas priekšsēdētāja amatu. Avoti Vienotības iekšienē prognozē, ka reitingu mērījumi parādīs – Āboltiņa ir viena no nepopulārākajām šī politiskā spēka pārstāvēm, tādēļ viņai varētu neatrasties vieta ne uz Vienotības priekšvēlēšanu plakātiem, ne starp vēlēšanu sarakstu pirmajiem numuriem. No Zatleram tuvu stāvošiem cilvēkiem Pietiek zināms, ka Rīgas pilī apzinās - Āboltiņa Valsts prezidenta vēlēšanu aizkulisēs, iespējams, ir spēlējusi dubultu spēli, neizdarot visu publiski solīto, lai viņš tiktu pārvēlēts, bet pati cerot kandidēt uz šo amatu atkārtotu vēlēšanu gadījumā. Vienotības iekšienē tiek runāts par nepieciešamību „restartēties”, tādēļ ar vai bez Zatlera atnākšanas visticamāk beidzies esot Āboltiņas politiskā padomnieka, par Vienotības „kasieri” dēvētā Edgara Jaunupa veiksmes stāsts.

Ja Zatlers pievienotos Vienotībai, viņš tiek saskatīts kā apvienotās partijas priekšsēdētājs un pirmais numurs sarakstā Rīgā vai Vidzemē. „Zatleram pašam jāvēlas veicināt Vienotības kopējo jaudu, jāgrib kopējiem spēkiem dot paātrinājumu valsts attīstībai. Ja viņš sapratīs, ka tieši Vienotība ir pareizā izvēle, tad pārējais viņam būs. Viņš tad būs Vienotības līderis. Ir tikai pašam jāpiekrīt,” par aizejošā Valsts prezidenta iespējamo pievienošanos Vienotībai Pietiek izteicās PS līderis Ģirts Valdis Kristovskis.

Kalniete Pietiek pauda viedokli, ka Vienotības saraksti uz Saeimas ārkārtas vēlēšanām jāveido pēc principa, ka tajos priekšroka tiek dota tiem kandidātiem, kas izpelnījās vēlētāju uzticību pērnā oktobra vēlēšanās, rezervējot vietas „Zatlera zvaigžņu iesaukumam”. Kā redzamākais starp iespējamiem Zatlera līdzgaitniekiem minēts bijušais ģenerālprokurors Jānis Maizītis.  

Tieši ar aprēķinu, ka aizejošais prezidents Valdis Zatlers varētu tomēr izšķirties veidot pats savu partiju, nevis pievienoties Vienotībai, kā tas viņam ir piedāvāts, daļēji izskaidrojams PS valdes locekļa Dāvja Stalta un divu viņa domubiedru Jāņa Bordāna un Ievas Brantes paziņojums par drīzu izstāšanos no PS, dibinot biedrību Demokrātiskie patrioti. Stalts Pietiek neslēpj, ka labprāt pievienotos Zatleram, ja viņš veidotu savu partiju, un tādā gadījumā, viņaprāt, no PS un pārējām divām Vienotības partijām aicinājumam sekotu vēl citi.

To, ka „prezidenta nepārvēlēšana ir mainījusi politisko situāciju” un „Zatlera izvēle būs spēcīgs faktors”, savās runās sestdien vairākkārtīgi uzsvēra arī PS līderi Ģirts Valdis Kristovskis un Sandra Kalniete. Tomēr Kalniete Pietiek noraidīja radušos iespaidu, ka PS varētu koriģēt savu lēmumu par likvidāciju un iesaistīšanos Vienotības dibināšanā, ja Zatlers izlemtu nepievienoties šai jaunajai partijai, bet dibināt savu.

Iespaidu, ka PS atstāj „B variantu” gadījumam, ja Zatlers iet savu ceļu, radīja gan Kristovska uzsvērti diplomātiskā retorika attiecībā pret aizgājējiem, tā it kā paturot iespēju iet to pašu ceļu, gan PS reorganizācijai nospraustais laika rāmis. Proti, lai jauno partiju Vienotība varētu juridiski nodibināt, paturot šo nosaukumu, jālikvidējas visām partiju apvienību Vienotību veidojošajām partijām, vienlaikus lemjot par dalību Vienotībā. PS par to lems kopsapulcē 14. jūlijā, bet tajā saskaņā ar statūtiem jāpiedalās vairāk nekā pusei visu partijas biedru.

Jau sestdien partijas kongresa kuluāros tika spriests, ka šo kvorumu visticamāk neizdosies savākt, jo PS ir vairāk nekā 600 biedru. Daudzi no tiem ir ārzemēs dzīvojošie latvieši, vēl daudzi pārstāv reģionālās nodaļas, kur attieksme pret apvienošanos ar Jauno laiku un Sabiedrību citai politikai ir neviennozīmīga. Ja kopsapulce nesavāks kvorumu, 15 dienu laikā iespējams sasaukt atkārtotu, uz kuru vairs neatteiktos prasība par noteikta biedru skaita piedalīšanos. Šī kopsapulce varētu notikt 30. jūlijā – tieši nedēļu pirms 6. augustā plānotā Vienotības dibināšanas kongresa. 

Novērtē šo rakstu:

17
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Ebreju bērnudārzs saņem pašvaldības finansējumu, bet citas tautības bērnu neuzņem - kāpēc?

FotoSabiedrībai vajadzētu ieinteresēties par Rīgas Ebreju kopienas dibināto bērnu dārzu "Motek". Es uzskatu, ka šī pirmsskolas izglītības iestāde savā darbībā neievēro nacionālos un Latvijas Republikai saistošos starptautiskos normatīvos aktus. Zinu gadījumu, kad bērns, kas nav ebreju tautības pārstāvis, netika uzņemts šajā iestādē viņa tautības dēļ. Tai pašā laikā šīs bērnu dārzs saņem Rīgas Domes līdzfinansējumu.
Lasīt visu...

21

Mans viltus profils ģīmgrāmatā facebook.com un veselības aprūpes reforma

FotoKādam man nezināmam cilvēkam bija labpaticies uztaisīt manu Facebook profilu un sarakstīt tajā virkni glupību. Pieļauju, ka autoru nekad neuzzināšu, bet pasūtītāju nojaušu. Tā nu dažas dienas ļaudis plūda uz šo man nezināmo interneta resursu, acīmredzot vēloties tur izlasīt kādu manu atziņu. Tā kā man nav atziņu par man nezināmo Facebooku, tad nolēmu atziņas uzrakstīt par veselības reformu. Autors nav nevienas politiskas partijas biedrs un negrasās ieņemt politiskus vai valstiskus amatus, tādēļ atziņas par veselības reformu ir tikai teorētiskas, jo Latvijā tik un tā visu izšķir politiskā mazspēja.
Lasīt visu...

12

Ir jāizbeidz Zemkopības ministrijas līdzekļu sadale "savējiem"

FotoVēršamies pie sabiedrības un medijiem ar lūgumu pārbaudīt, kā tiek izlietoti Zemkopības ministrijas (ZM) līdzekļi, un pievērst uzmanību, kā finansējumu sadala un ik gadu saņem visādas zaļas „kabatas” iestādes un organizācijas, piemēram, Medību saimniecības attīstības fonds; Zemnieku federācija; LOSP; LPUF; Zemnieku Saeima. Uzskatām, ka līdzšinējā Zemkopības ministrijas līdzekļu sadale „savējiem” ir jāizbeidz un jāsāk rūpēties arī par Latvijas reģionos esošajiem lauksaimniekiem un ražotājiem, kuriem nav tiešās piekļuves Republikas laukumam 2.
Lasīt visu...

21

Pārbūves mantojums: stihiskais genocīds

FotoPārbūves jeb „perestroikas” mantojumā ietilpst genocīds. Tas šausmīgi ārdījās līdzšinējā dzīvē un turpmāk šausmīgi ārdīsies nenosakāmi ilgu laiku, nāvējoši apdraudot bijušo padomju tautu eksistenci. Uz latviešu tautu tas attiecas pilnā apjomā.
Lasīt visu...

21

Atbilde uz deputātu jautājumu par valsts speciālā budžeta ilgtspēju

FotoFinanšu ministrija (FM) atbilstoši kompetencei ir izskatījusi Latvijas Republikas Saeimas deputātu š.g. 16.februāra vēstuli “Deputātu jautājums par valsts speciālā budžeta ilgtspēju" un informē par tālāk minēto.
Lasīt visu...

21

Par Valsts sekretāru sanāksmē izsludināto Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidācijas rīkojuma projektu

FotoJāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (turpmāk – JVLMA) ir iepazinusies ar 26. janvāra Valsts sekretāru sanāksmē pieteikto projektu “Par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidāciju” un konceptuāli piekrīt, RPIVA reorganizācijas gadījumā, pārņemt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (turpmāk – RPIVA) profesionālās bakalaura studiju programmas “Deju un ritmikas skolotājs”, profesionālās bakalaura studiju programmas “Mūzikas skolotājs”, profesionālās maģistra studiju programmas “Dejas pedagoģija” un profesionālās maģistra studiju programmas “Mūzikas pedagoģija” īstenošanu. To apstiprina arī 2017. gada 18. janvārī JVLMA Senātā pieņemtais lēmums.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vēlreiz par legalizētās parazitēšanas politekonomiku

Dalītā īpašuma un piespiedu zemes nomas problēma atjaunotajā Latvijā sākās ar likuma “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” pieņemšanu 1991. gada...

Foto

“Valsts nekustamo īpašumu” legālais reiderisms gripas epidēmijas kulminācijā atstāj bez ģimenes ārsta 4000 pacientu

No „likumīgā reiderisma” un citām trešo pušu interešu vadītām shēmām mazāk ietekmīgā...

Foto

Reideris aizēno vēlēšanas

Vēlēšanu elektronisku balsu skaitīšanas sistēmas izstrādātājs Renārs Kadžulis (attēlā) reiderisma ceļā pērnā gada nogalē pārņēmis dzīvokļu īpašnieku biedrību „Ozolaines nami”....

Foto

Vēstule Saeimas Ārlietu komisijai – nepieciešams neatkarīgs pētījums par CETA ietekmi uz Latviju

2016.gada 30.oktobrī Eiropas Savienība un Kanāda parakstīja Eiropas Savienības un Kanādas Visaptverošo ekonomikas...

Foto

Balagāns, kas tiek uzdots par lielo plēsēju aizsardzības plāna apspriešanu

Pašlaik paklusām, sabiedrībai nezinot, notiek mūsu lielo plēsēju - lūša, vilka un brūnā lāča aizsardzības plāna apspriešana,...

Foto

Gaļas stulbums

Gunitas Kaņepes nošautās lūšu mātes skandāls deva iespēju vietējiem gaiļiem - kuri sevi dēvē par „medniekiem” - publiski nodemonstrēt savu trulumu, stulbumu un uzpūtību...

Foto

Jautājumi aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim par Nacionālo bruņoto spēku mehanizāciju

Valsts aizsardzības koncepcijās (2012-2016, 2016-), iepriekš pieņemtas Saeimā 2012.gada 10. maijā, 2016. gada 16. jūnijā, ir...

Foto

Privatizēto daudzdzīvokļu māju pārvaldīšanā gadsimta “bardaks”

Šāds secinājums izriet ne tikai no viena piemēra, ko aprakstīšu. Vai katru dienu var saskarties, kad Rīgā pielieto zemes piespiedu...

Foto

Intelektuālā viagra deputātiem

2017.gada 1.martā latviešiem uzzied jauna dzīve. Lieli prieki būs latviešu elektorātam. Šajā dienā darbību sāks Saeimas Analītiskais dienests. Tā uzdevums „nodrošināt aprakstošu un...

Foto

Kāds simbols, tāda tauta: Jūlijs Krūmiņš pret Jāņa Jurkāna viedokli saistībā ar VVF un viņas „blata kapu”

Janvārī prese daudz rakstīja par Vairas Vīķes-Freibergas piedzīvojumiem, kad...

Foto

Deputātu jautājumi par pamatojumu labklājības ministra Jāņa Reira apgalvojumiem par valsts speciālā budžeta ilgtspēju

Šī gada 1. februārī Jums tika iesniegti jautājumi (Nr.251/J/12) ar lūgumu sniegt...

Foto

Deputātu jautājumi Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidru informāciju par Stradiņu slimnīcas jaunā korpusa būvniecības izmaksām

Vairākos deputātu jautājumos esam Jums uzdevuši jautājumus par Paula Stradiņa Klīniskās...

Foto

Spriņģe, Elksne un Tjarve: aicinām respektēt mūsu īpašo lomu sabiedrībā

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA), Latvijas Televīzijas un žurnāla "Ir" atklātā vēstule ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, kopijas -...

Foto

Balsojums par CETA šādā redakcijā ir balsojums pret Latvijas mazo un vidējo uzņēmēju interesēm

Eiropas Parlaments Strasbūrā 15. februārī nobalsoja par brīvās tirdzniecības līguma ar Kanādu...

Foto

Uzcelt pieminekli, nepiesmejot piemiņu

Biedrības “Latgolys Saeima” ir vērsusies pie Rēzeknes domes priekšsēdētāja, Latgales kongresa simtgades pieminekļa autora un kultūras ministres ar atklātu vēstuli par Latgales...

Foto

Drošības policija: žurnālisti neesot likumdevēji, lai interpretētu likumus

Otrdien biju uzaicināts uz Drošības policiju sniegt liecības kriminālprocesā, kas ir uzsākts par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu, kura...

Foto

Cīņa par komfortu, ne pret noziedzību

Eirodeputātes Ivetas Grigules „piespiedu brīvprātīgā” izstāšanās no ZZS dod netiešu ieganstu cerībām: valdība varbūt saņems dūšu un neizcūkos iespēju noziedzības...

Foto

Kā man gāja Drošības policijā

“Kuram gan citam var uzticēties, ja ne Drošības policijai?” ņipra sarkanmate vaicā, kad norādu, ka Drošības policijā izvietotajiem mantu glabāšanas skapīšiem...

Foto

Laikmeta ainiņas V (Valentīndienas noskaņās)

Romantiskam stāstam esot jābūt kā nobriedušam vīnam - nedaudz neticamam un reibinošas domas raisošam. Ar stāstu sākas vīrieša un sievietes attiecības,...

Foto

Krimināli tiesātais Poikāns ir kaitnieks, Meroni personiski man naudu nemaksā

Esmu saņēmis daudzus jautājumus epastos un sociālajos tīklos. Artus, kas notiek? Kāpēc Tu neatbildi uz visiem...

Foto

Par to, kāpēc „labējās partijas nerunā ar krievvalodīgajiem”

Nolēmu uzrakstīt atbildi Olgas Dragiļevas rakstam “Vēlētājs miskastē”. Rakstā kritizētas t.s. latviskās (vai politkorektāk - labējās) partijas par to,...

Foto

JKP no 2018. gada Rīgā ieviesīs bezmaksas sabiedrisko transportu

Pirmais darbs, ko Jaunā konservatīvā partija (JKP) darīs Rīgas domē (RD), ir visu pašvaldības uzņēmumu audits. Tādā...

Foto

Cenzūra uzstāties KPV LV partijas kongresā

Šī ir manis sagatavotā uzruna KPV LV partijas kongresam, ko esmu spiests nosūtīt medijiem, jo partijas valde aizliedz partijas biedriem...

Foto

Par vienu bezkaunīgu un melīgu piektklasnieku

Jūtos parādā savu viedokli par raidījumā deFacto rādīto sižetu pagājušā svētdienā. Tā kā Artuss (mans draugs, kā viņš sižetā apgalvoja) mani no...

Foto

Publiski atklāta vēstule SAB direktoram J. Maizīša kungam no LR 12.Saeimas deputāta Valda Kalnozola

Kā Latvijas Republikas pilsoņu ievēlēts 12.Saeimas deputāts vēršos pie Jums ar šādiem...

Foto

Karalis ir miris, lai dzīvo karalis! jeb Kādēļ es neraudāšu Latvijas valsts bērēs

Es apzinos, ka šāds virsraksts var tikt uzskatīts par visai provokatīvu un varu...

Foto

Pārbūves mantojums: perversijas deserts

Pēcpadomju gados latviešu garīgajā kultūrā nepatīkams jaunums ir masveidīgā pievēršanās perversajam. Tas tiek darīts ar īpašu entuziasmu un lepnumu un, iespējams, ne...

Foto

Kā valdība pieļāva, ka notiek gadu desmitos mērāma medicīnas darbinieku pazemošana?

Ģimenes ārsts ir pašnodarbinātais. Viņa rīcībā ir darbinieki - sertificēts ārsta palīgs un medmāsa. To...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos nosaukt atbildīgos saistībā ar “e-veselības” projekta ieviešanas darbiem

Jums tika sagatavoti un iesniegti deputātu jautājumi sniegt konkrētu informāciju par...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidras atbildes saistībā ar “e-veselības” izmaksu pamatotību

Rūpīgi iepazīstoties ar visu Jūsu sniegto informāciju, nākas secināt, ka Jūs...