Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ar dziļu nožēlu un neizpratni no saziņas līdzekļiem uzzināju Jūsu teikto 23.10.2015. intervijā LR1 „Krustpunktā”, ka Latvijas Radio žurnālists A.Krauze ir rādījis Jums kādu mana komentāra sociālajā tīklā „twiter.com” izdruku, un Jūs to komentējāt tādejādi, ka būtu pamats izvērtēt, vai šā komentāra autoru (t.i., mani), nevar saukt pie kriminālatbildības par aicināšanu uz vardarbību.

Manī tas izsauca nepatīkamu izbrīnu tādēļ, ka, pirmkārt, kā Jūs un es to labi zinām, Latvijas Krimināllikumā (LKL) nav panta, kas paredzētu sodu par aicināšanu uz vardarbību pret kaut ko abstraktu (nekonkretizējot, kas ar ko domāts – konkrēts cilvēks vai kāda ļaužu grupa); otrkārt, tādēļ ka, vismaz manā izpratnē, nekad un nekur neesmu aicinājis pret kaut ko lietot NELIKUMĪGU vardarbību.

Vēlāk šajā pārraidē, ko es noklausījos ierakstā, bija runa par LKL 78.p. piemērošanu, kas mūsu valstī tiekot darīts samērā reti, ja salīdzina ar analogiem pantiem ārvalstīs, un es sapratu, ka arī uz mani attiecas iespēja šo pantu piemērot.

Tas mani izbrīnīja un sarūgtināja vēl vairāk, jo kopš vairāk nekā 15 gadu garumā nodarbojos ar publicistiku, ko, neslēpšu, veicu diezgan asā tonī, nekad un nekur neesmu vērsies kopumā pret kādu rasi vai tautu, tāpat arī etnisku vai reliģisku kopienu.

To es nedarīju ne tikai tādēļ, ka tas vienmēr ir bijis aizliegts ar likumu (sākot jau no PSRS laikiem), bet galvenokārt tādēļ, ka tas ir pretrunā ar maniem uzskatiem un jau vairāk kā 40 gadu garumā gūto dzīves pieredzi. Savās publikācijās regulāri esmu uzsvēris, ka nav sliktu rasu un tautu, ir tikai slikti cilvēki tajās un, ja kādam nav paveicies sastapt dzīvē labu un godīgu kādas konkrētas rases vai tautas pārstāvi, tas nenozīmē, ka tajā tādu nav vispār, varbūt šim cilvēkam vienkārši nav paveicies ar tādu saskarties…

Vēl jo vairāk – par gadījumiem, kad internetā kāds rupji vēršas pret kādu rasi vai tautu, es ik pa laikam esmu ziņojis uz e-pastu Drošības policijai, turklāt darījis to arī tad, ja aizskartie nav bijuši manis paša tautas pārstāvji. Tā, piemēram, pirms kāda pusgada esmu norādījis uz portālā forums.delfi.lv ievietotu stulbu, provokatīvu jautājumu: „Vai tiesa, ka čigānus neaizsargā cilvēktiesības un viņus var nesodīti sist nost?” (Konkrētus pierādījumus, ja tas ir nepieciešams, varu iesniegt vēlā.)Atbildes uz saviem e-pastiem es gan tikpat kā nekad neesmu saņēmis…

      Cik saprotu, tad komentārs, uz ko norādīja A.Krauze un kas izsauca Jūsu neapmierinātību, ir šāds: AR TO IR PAR MAZ !!! AR LOŽMETĒJIEM VIŅUS JĀPĻAUJ KĀ ZĀLI, AR TANKIEM JĀMAĻ PUTRĀ !!! http://www.delfi.lv/news/world/other/ungarijas-policija-uz-robezas-pret-imigrantiem-pielieto-asaru-gazi.d?id=46474163

Šis izteikums tiešām ir mans, tas bija ievietots portālā klab.lv un twitter.com. Tomēr, manuprāt, ir acīmredzami, ka šis aicinājums nav vērsts ne pret rasi, ne tautu, ne etnisku, ne reliģisku grupu, bet pret nelikumīgiem imigrantiem, turklāt ne jau jebkuriem, bet tieši BANDĪTISKIEM imigrantiem, kas uzbrūk policijai.

Citēšu fragmentu no raksta, ko es šinī gadījumā komentēju ar savu izteikumu: Ungārijas policija Reskes kontrolpunktā uz robežas ar Serbiju trešdien pielietojusi asaru gāzi un ūdens lielgabalu pret agresīvu nelegālo imigrantu pūli, kas mēģināja no Serbijas ielauzties Ungārijā un apmētāja ungāru likumsargus ar akmeņiem, no notikumu vietas ziņo žurnālisti.

Uzskatu, ka ļaudis, kas šādi rīkojas, ir pielīdzināmi teroristiem, viņi ne ar ko nav labāki par „Islama fronti” [droši vien domāta Islāma valsts], kas šobrīd darbojas Sīrijā un pret ko šobrīd cīnās gan ASV, gan Krievija.

Ar savu komentāru es, iespējams, nedaudz hiperbolizētā veidā esmu aicinājis Ungārijas varas iestādes iesaistīt bandītisku imigrantu grupējumu savaldīšanai armiju, kā tas notiek šobrīd, piemēram, Slovēnijā (http://lat.mixnews.lv/lv/pasaule/42612_slovenija-iesaistis-armiju-imigrantu-plusmas-kontrole). Skaidrs, ka šāda rīcība nevar notikt spontāni, neviena civiliedzīvotāja rīcībā faktiski nekur pasaulē nav ne tanku, ne ložmetēju; tas nozīmē, ka es neaicināju uz nekādu linča tiesu (nelikumīgu izrēķināšanos), tam ir nepieciešams konkrētas valsts valdības un(vai) parlamenta lēmums. Šādu lēmumu tad es arī aicināju pieņemt.

Ņemot vērā, ka „tviterī” izteikumam ir paredzētas tikai 140 zīmes, es, dabiski, nevarēju visu tik sīki un detalizēti nopamatot, kā Jums to šobrīd daru; nedomāju arī, ka kāds varētu pārprast mana izteikuma saturu. Protams, piekrītu, ka mans piedāvājums ir strīdīgs, iespējams, ka daļa (varbūt pat vairums) sabiedrības uzskata, ka šīs problēmas ir risināmas arī bez tankiem un ložmetējiem, taču nesaprotu, kā var draudēt ar kriminālatbildību cilvēkam, kurš aicina vērsties pret terorismu un bandītismu, lai arī lietojot diskutablas metodes.

Uzskatu, ka es drīzāk būtu gan pelnījis saņemt pateicību par aktīvu dzīves pozīciju un neiecietību pret noziedzību, bet vismaz brīdinājumu, ja ne krimināllietas ierosināšanu pelnījuši tie publicisti, kas kaut vai vārdos šos bandītus-teroristus atbalsta un nosoda policistus, kuri, manuprāt, savukārt darbojas nepietiekami aktīvi, izrādot nepamatotu toleranci pret noziedzniekiem un nepietiekami aizstāvot likumam paklausīgo ļaužu intereses.

      Pilnīgi nepamatoti ir apgalvojumi portālā „Kas jauns”, ka es it kā esot aicinājis apšaut Latvijā esošos vai gaidāmos imigrantus. (Viņš nereti aicinājis uz vardarbību, piemēram, aicinot šaut uz bēgļiem, kuri drīzumā gaidāmi Latvijā.)

Imigrāciju kā tādu es neatbalstu, uzskatu to par nevēlamu parādību, nosodu visus, kas to piekopj (visvairāk tieši savus paša tautiešus), taču, tā kā Latvijā vismaz šobrīd, paldies Dievam, nav tāda situācija kā Ungārijā, tad mums nav (vismaz pagaidām) nepieciešams piesaistīt armijas daļas un vērst pret trakojošiem imigrantu-bandītu pūļiem smago kara tehniku.

Tai pat laikā vēlos atzīmēt, ka, ja arī es būtu vēlējis aicināt apšaut Latvijā esošos imigrantus (ko es neesmu darījis), tad tik un tā uz mani nevarētu attiecināt LKL 78.p., jo imigrantiem, tāpat kā laupītājiem, slepkavām, pedofiliem… u.c. nav ne rases, ne tautības, ne kopīgas reliģijas, tā ir sociāla grupa, turklāt, vismaz manā uztverē, ar strikti negatīvu ievirzi.

Mana pozīcija pret viņiem lasāma, piemēram, manā 14.06.2015. publikācijā, kas ievietota portālā klab.lv, citēšu fragmentu: "Mums, nacionālistiem, kā jau daudzreiz esmu atgādinājis, jābūt gataviem uzsākt cīņu divās frontēs – gan pret okupantiem (kolonistiem), gan imigrantiem, kuri šobrīd jau ir Latvijā, un, Latvijai atrodoties ES mēslu bedrē, kļūs arvien vairāk. Jāsaprot, ka tā nebūs cīņa pret kādu konkrētu rasi vai tautu ( jo kopumā neviena no tām nav tikai laba vai tikai slikta), bet gan nelietīgiem šo tautu pārstāvjiem. Neliešu pietiek arī mūsu letiņu vidū – tie ir tie, kas dzīvo uz kakla citām tautām, vai arī akceptē šādu dzīvošanu uz kakla savējai. Arī viņus mums ir nežēlīgi jānosoda. Savukārt tos, kas te ir jau iepludināti un vēl nākotnē ieplūdīs, nevajadzētu sākt sist vai kā savādāk fiziski nīcināt (tā mēs neko daudz nepanāksim, tikai paši drīz vien nokļūsim aiz restēm), bet gan principā ignorēt."

      Kā redzat, tad savās publikācijās es nekurinu naidu ne pret vienu tautu vai rasi un neaicinu nepamatoti fiziski izrēķināties ne ar vienu ļaužu grupu. Man atliek secināt, ka Jūs, god.Kalnmeiera k-gs, guvāt par mani nepilnīgu informāciju, tāpēc izteicāt apgalvojumu, ka manā darbībā varētu būt saskatāmas kriminālnozieguma pazīmes. Izlasot šo manu paskaidrojumu, Jūs, cerams, sapratīsiet, ka neesmu pārkāpis ne LKL 78.p., ne vispār jebkādu no tā pantiem.

Ja nu gadījumā tomēr pret mani tiks ierosināta krimināllieta, man atliks secināt, ka darbojas politisks pasūtījums pēc jau diktatora J.Staļina sludinātā principa „būtu tik cilvēks, pantu, ko piešūt, viņam vienmēr atradīsim”. Ļoti ceru, ka tā tas nav un nebūs.

Ja nu kāds būtu krimināli sodāms, tad tas, manuprāt, ir Latvijas Radio žurnālists A.Krauze, kurš, izkropļojot manu izteikumu, ir pārkāpis gan 157.panta (neslavas celšana man) un 298.panta (apzināti nepatiess ziņojums Jums par manu personu). Tā, manuprāt, ir atriebība no viņa puses par to, ka es pieprasu ievērot viņa vadītajā pārraidē demokrātijas principus attiecībā pret manu personu un arī atļaujos sociālajos tīklos izsmiet un kritizēt viņa perverso seksuālo orientāciju.

Nobeigumā atzīmēšu, ka mani skumdināja arī Jūsu ieteikums radio žurnālistiem un internetportālu īpašniekiem neļaut runāt cilvēkiem, kas, iespējams, aicina uz pretlikumīgām darbībām un dzēst viņu ierakstītos komentārus. Jūs taču labi zināt, ka pastāv nevainīguma prezumpcija un tikai tiesa var lemt par to, ka kāds cilvēks ir ļaunprātīgi izmantojis vārda brīvības tiesības un pārkāpis likumu. Kamēr šāds spriedums nav stājies likumīgā spēkā, manuprāt, nebūtu pieļaujami nekādi demokrātijas ierobežojumi pret cilvēkiem, kas konkrētiem žurnālistiem nav tīkami. Ja viņiem savukārt rodas šaubas par kāda cilvēka publisko izteikumu atbilstību likumam, viņam ir gan tiesības, gan pienākums vērsties tiesībsargājošās iestādēs, taču cenzūra, kā to nosaka Satversmes 100.pants, ir aizliegta. 

Novērtē šo rakstu:

103
24

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

12

Beidziet slepkavot bērnus

FotoPatvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan pārējam autotransportam.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

FotoPirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo Rīgā. Jūsu uzmanība tagad objektīvi ir vērsta uz vēlētāju balsīm. Mēs, izmantojot šo apstākli, esam spiesti lūgt Jūsu atbalstu saistībā ar mūsu tiesību aizskārumu laika posmā no 2011. gada līdz pat šim brīdim, 2017. gada maijam. Tālāk izklāstītais būtiski skar ne tikai mūsu situāciju, bet gan attiecas uz ikvienu Rīgas iedzīvotāju.
Lasīt visu...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...