Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Latvijas tauta var atviegloti gavilēt: „Urā, urā! Beidzot mums būs politiskā partija, kas atbrīvos no nacionālajiem nodevējiem un pazemojošās dzīves! Beidzot mums būs parlaments un valdība, kas rūpēsies par pavalstnieku labklājību! Beidzot mums būs īsta nacionāli neatkarīga valsts!”

Latvijas tautai iespēju atviegloti gavilēt vēlas sagādāt jaunā politiskā partija „Latvijas antiglobālisti”. To paredzēts dibināt šogad 15. martā. Partija veidosies, izmantojot 2009.gadā dibinātās biedrības „Antiglobālisti” kadrus.

Biedrībai ir mājas lapa, un tajā ir publicēta jaunās partijas 4000 zīmju programma. Tā ir apstiprināta biedrības kopsapulcē 2013.gada 30.decembrī.

Diemžēl perspektīvas atviegloti gavilēt ir samērā diskutablas. Var pat teikt – nav nekādas.

Vispirms ir jāatbild uz vairākiem strīdīgiem jautājumiem.

Pirmais un galvenais jautājums ir šāds. Ko Latvijas tautai nozīmē jēdziens „Latvijas antiglobālisti” un kāda ir mūsu antiglobālistu popularitāte un reputācija sabiedriskajā apziņā (elektorātā)?

Aktuāli ir arī šādi jautājumi. Cik dziļi izprotoša un atbalstoša ir Latvijas tautas interese par starptautisko antiglobālistu kustību? Ko par antiglobālistu politiskajām ambīcijām teiks mūsu ārzemju kaklakungi?

Vēsturnieks Uldis Ģērmanis regulāri atgādināja: „Nekur nav rakstīts, ka latvietim ir jābūt vientiesim." Saprotams, nekur nav rakstīts, ka partijas „Latvijas antiglobālisti” dibinātājiem ir jābūt vientiešiem jeb, konkrētāk izsakoties, ne visai gudriem. Tas nekur nav rakstīts, bet tas ir fakts.

Katram sociāli aktīvam cilvēkam taču ir zināms par antiglobālistu cīņu pret ASV. Tātad jaunās partijas nosaukums ir tiešā tēmējumā nomērķēts uz amerikāņiem – LR ģeopolitiskajiem saimniekiem, ES kuratoriem, visvarenāko pasaules spēka polu – cilvēces Balto bruņinieku. 

Var nelasīt programmu. Pietiek ar partijas nosaukumu, lai saprastu šī politiskā projekta analītisko un stratēģisko aplamību. Partijas nosaukums aizkrampē vārtus uz saulaino tāli. Tāda nosaukuma partijas dibināšana drīzāk ir plānprātīgs ekstrēms izaicinājums un nekādā gadījumā neliecina par politisko inteliģenci un briedumu nodarboties ar valsts celtniecību, kas prasa politisko saprātu, talantu, tālredzību, diplomātiskumu, konstruktīvu veiklību un viltību, taktiskās un stratēģiskās prognozēšanas intuīciju, polittehnoloģisko kompetenci.

Valsts celtniecība nav tas pats, kas trokšņošana (piketēšana, ielu bloķēšana, veikalu demolēšana, policistu apmētāšana, automašīnu dedzināšana) pret sociālajām, ekonomiskajām, finansiālajām nebūšanām. Antiglobālistu stihija ir ielu cīņa, bet nevis valsts radoša celtniecība. Turklāt antiglobālistu stihija ir ielu cīņa TV kameru priekšā, jo galvenais mērķis ir publicitāte, bet nevis pozitīvs rezultāts. Antiglobālistu mīļākais formāts ir vizuāli krāšņi uzfilmēts ekscess, kas adresēts visu rasu filistriem ar alus „bundžām” dīvānā pie televizora.

Protams, naivi bija sagaidīt no antiglobālistiem savādāku rīcību. Ekstrēmisms un reakcionārs utopisms ir antiglobālistu mentalitātes galvenās iezīmes. Tie, kuri nodarbojas ar globālo sociālo procesu analītiku, ir bagātīgi informēti par antiglobālistiem un antiglobālismu. Viņi zina, cik niecīga ir minēto fenomenu politiskā uzticamība un darbības loģiskā jēga vispār. Antiglobālistiem tāpat kā „zaļajiem” jau sen nav laba reputācija. Viņiem nav skaidri formulēta sistēmiski vienota programma, bet ir vienīgi eklektiska sprēgāšana.

Antiglobālistu sprēgāšanā nav nekādas loģikas. Vispirms antiglobālisti savās valstīs ievēl (pieļauj ievēlēt) parlamentāriešus. Pēc tam parlamentārieši nobalso par iestāšanos, teiksim, Pasaules tirdzniecības organizācijā (PTO). Pēc tam tie paši antiglobālisti organizē protesta akcijas pret PTO, kas ir amerikāņu globālās hegemonijas instruments.

Process ir aloģisks. Tā vietā, lai nepieļautu parlamentā ievēlēt dzimtenes nodevējus (kolaboracionistus) un liegtu parlamentam pieņemt lēmumu par iestāšanos PTO, antiglobālisti sāk vicināt kulakus tikai pēc kautiņa. Pie tam dumji vicina kulakus pret tiem (PTO), kuri kautiņā nemaz nepiedalījās. PTO taču nav vainīga, ka parlamentā ir ievēlēti dzimtenes nodevēji un viņi nobalsoja par iestāšanos sliktajā organizācijā.

Antiglobālistu kņadā ir daudz melnu plankumu. Nav caurspīdīga viņu darbības finansēšana. Ticams ir viedoklis, ka antiglobālistu kustību finansē un organizē tie spēki, pret kuriem antiglobālisti it kā cīnās (specdienesti, transnacionālās korporācijas).

Rietumu mediju popularizētās antiglobālistu krāšņās akcijas liecina par demokrātiskuma imitāciju. Antiglobālisti ir sava veida kāzu ģenerāļi, ar kuriem lepojās valstu vadītāji, tēlojot neierobežotu demokrātiju. Tiesa, pēdējā laikā antiglobālistus dūšīgi izkonkurē LGBT (lesbietes, geji, biseksuāļi, transvestīti), kas mentāli un morāli strauji trūdošajos Rietumos kļūst par demokrātijas simbolu.

Antiglobālisti nav sociāli un idejiski viendabīga masa. Tāpēc kaitina antiglobālistu postmodernistiskais plurālisms. Viņu aprindās ir nemitīgi iekšējie strīdi un konflikti.

Antiglobālistu kontingentā ietilpst visdažādāko krāsu marksisti, pacifisti, dzīvnieku aizstāvji, anarhistu visu veidu modifikācijas, „zaļie”, LGBT, arodbiedrību aktīvisti, reliģisko sektu patrioti, jauniešu organizāciju birokrāti, patērētāju tiesību aizstāvji, nacionālisti, fundamentālisti, cilvēktiesību fani, aborta pretinieki, dzimstības apkarotāji, etnisko minoritāšu funkcionāri, bezdarbnieki, studenti-hipiji, radikālie ekologi, veikalu un ofisu grautiņu specializācijas grupas ar kopējo nosaukumu Black Block, agresīvie „politiķi” no grupas The Third Position, politiskie hakeri („haktīvisti”).

Nav aizmirstams, ka antiglobālistu simbols ir Meksikas indiāņu aizstāvis ultraradikālis ar iesauku Subcomandante Insurgente Marcos (īstajā vārdā Rafael Sebastián Guillén Vicente), kura seju vienmēr aizsedz melnā maska Pasamontanas. Būtu amizanti, ja Bruņinieku namā rudenī pēc Saeimas vēlēšanām sēdētu vismaz viens kungs ar ielu kaujiniekiem tipisko melno masku (skat. ilustrāciju).

Jau pirmais teikums jaunās partijas programmā ir zinātniski un politiski pilnīgi greizs: „Šī programma ir veidota Latvijas pamatnācijas un pilsoņu vairākuma interesēs." Par jēdziena „pamatnācija” zinātnisko aplamību jau ir apnicis rakstīt. Nācija ir pilsoņu kopums, kurā var ietilpt visdažādāko tautu pārstāvji. „Pamatnācija” ir kropls surogāts pusizglītoto zombiju mutē.

Savukārt politiski liela dumjība ir teikt, ka partija aizstāvēs vienīgi „pilsoņu vairākuma intereses”. Interesanti, kā pilsonis (vēlētājs) uzzinās par savu piederību vai nepiederību „pilsoņu vairākumam”?

Un vispār tas politikā ir unikāls gadījums. Proti, partija grib skaisti pāvaldīt valsti, bet jau pašā sākumā zvēr rūpēties tikai par valsts pilsoņu vienu daļu. Tā patiešām ir fantastiska politiskā tuvredzība, dumjība, nekompetence utt., u.tml. Latvijas politiskajā biezputrā ar kaut ko tādu nākas sastapties pirmo reizi.

Taču faktiski nav grūti identificēt „pilsoņu vairākumu”. Partija „Latvijas antiglobālisti” rūpēsies tikai par latviešiem. Latvijā dzīvojošās etniskās minoritātes jauno partiju neinteresē. Ja varu iegūs mūsu brašie antiglobālisti, tad etniskās minoritātes tiks asimilētas. Pie tam kosmiskajā ātrumā. Antiglobālistu mājas lapā ir nosaukts asimilācijas procesa pabeigšanas laiks – 2018.gads.

Tātad par jaunās partijas izveidošanu drīkstētu atviegloti gavilēt tikai Latvijas tautas viena daļa. Pārējiem jāturpina raudāt un gaidīt citu pestītāju. Pats par sevi ir skaidrs, ka jaunajai partijai nav pieticis prāta lieku reizi neuzkurināt etnisko konfrontāciju. Tas ir politiski ļoti stulbs piegājiens.

Programmas otrais teikums arī nav gluds: „Partijas darbības mērķis ir nacionālas, neatkarīgas un suverēnas Latvijas izveidošana, kurā suverēnā vara pieder valsts pilsoņiem”. Vajadzēja savā apmātībā būt konsekventiem un teikt, ka vara pieder „pilsoņu vairākumam”.

Programmā ir arī ļoti patīkami solījumi. Tie izraisa patiesu cieņu. Ja pie varas nonāktu antiglobālistu partija, tad viņi sola realizēt principā ļoti vērtīgu un vajadzīgu politiku.

Patīkamākie solījumi ir šādi: nacionālās valūtas atjaunošana, valsts lomas palielināšana ekonomikā, stratēģiskie objekti pieder valstij, zeme un meži pieder valstij un LR pilsoņiem, LR aizsardzību nodrošina Latvijas armija, masveida imigrācijas nepieļaušana, sasaukt jaunu Satversmes sapulci, pārskatīt Latvijas atrašanās lietderību ES, LGBT publisko aktivitāšu ierobežošana, visiem pieejami bezmaksas medicīnas pakalpojumi.

Ar patīkamajiem solījumiem krasi kontrastē šāda lumpeniska nostādne: „Zinātne saistīta ar tautsaimniecību. Dievturības, kā latviešu tautiskās dievestības un dzīvesziņas popularizēšana”. Tas nozīmē, ka latviešiem nav vajadzīgi, pieņemsim, endzelīni, baloži, mīlenbahi, matveji, filosofi, kulturologi, filologi, vēsturnieki, no kuriem tautsaimniecībai nevar būt „nosmeķējams” labums. Savukārt mūsu dārgo kanārijputniņu dievturu uzpeldēšana ir lielisks pierādījums antiglobālistu postmodernistiskajam plurālismam, spējot iezaigoties visodiozākajās nokrāsās.

Ļoti vērtīga politiskā pozīcija atspoguļojās antiglobālistu biedrības 2010.gada 21.maijā apstiprinātajās pamatnostādnēs, kas var atsaukties uz partijas pamatnostādnēm. Tekstā ir teikts, ka smagi ekonomiskie noziegumi pret Latvijas valsti un tautu tiek pielīdzināti valsts nodevībai. Valsts nodevēji ir jātiesā, jākonfiscē viņu īpašumi, jāpiespriež bargi cietumsodi. Valstī ir jāatjauno nāvessods, jāpieņem nacionalizācijas likums, jāierosina Latvijas „Nirnbergas” process pret neliešiem un nodevējiem, viņu pastrādātajiem noziegumiem nepastāv noilgums.

Pamatnostādnēs vēl ir patīkami teikts, ka Latvijas valsts banka nav neatkarīga iestāde, mācību literatūru izdod valsts, mācību grāmatas ir lētas un pieejamas skolas bibliotēkā, mācību iestāžu un bērnudārzu privatizācija nav pieļaujama.

Diemžēl ir noprotams, ka par Latvijas izstāšanos no NATO antiglobālisti baidās iepīkstēties. Vienīgi viņi atļaujas  norādīt, ka bez tautas nobalsošanas (referenduma) nav pieļaujama mūsu militāro vienību līdzdalība kādas valsts okupācijā NATO sastāvā. Protams, arī tas ir drosmīgs un principā labs norādījums. Līdz šim mums ļoti patika okupēt citas valstis. Pat izrādījām vājprātīgu iniciatīvu, paši piesakoties doties okupēt kādu valsti pirms NATO attiecīgās pavēles.

Domāju, no jaunās partijas mums būs (patiesībā jau tagad ir no biedrības) praktiski vērtīgs labums. Galvenokārt politiski analītisks un ideoloģiski vērtīgs labums.

Antiglobālistu partijas lielākais ieguldījums būs tajā ziņā, ka ļoti uzskatāmi tiks atsegts Latvijas tautas pagrimums. Antiglobālistu jaunās partijas kontekstā pats galvenais nav saruna par šīs partijas kvalitāti, bet gan par Latvijas tautas kvalitāti. Antiglobālisti savos dokumentos ir analītiski koncentrēti fiksējuši to, kam LR reāli vajadzētu būt, ja Latvijas tauta nebūtu tik zemu noslīdējusi.

Faktiski arī jaunās partijas liktenis ir ne tik daudz atkarīgs no šīs politiskās organizācijas cilvēciskās kvalitātes kā no Latvijas tautas cilvēciskās kvalitātes; proti, no gribas kardināli izmainīt savu valsti. Un griba ir vajadzīga milzīga. Varētu pat teikt, neaptverami milzīga, apzinoties valsts neapskaužamo stāvokli.

Lai realizētu antiglobālistu programmu, jaunajai partijai 12. Saeimas vēlēšanās 2014.gada 4.oktobrī ir jāgūst neticama uzvara (jāievēl ir vismaz 51 deputāts). Ja tiks ievēlēts mazāks deputātu skaits, tad „Latvijas antiglobālistiem” tas neko nedos, jo partija taču nevar veidot koalīciju ar citām partijām; respektīvi, ar valsts nodevējiem un neliešiem.

Bet pats pikantākais ir tas, ka arī citas partijas kategoriski atsacīsies sadarboties ar antiglobālistiem. Iemesls ir saprotams. „Latvijas antiglobālistu” mērķis taču ir revolūcija, apvērsums, dumpis, Latvijas „Nirnbergas” process, nacionalizācija, valsts kapitālisms, izstāšanās no ES un tās valūtas aizslaucīšana, nacionālo nodevēju tiesāšana, nāvessodu piespriešana.

Arī godīgā „saskaņa” Saeimā nevarēs brāļoties ar „Latvijas antiglobālistiem”, kas vēlas asimilēt etniskās minoritātes un rūpēties tikai par „pilsoņu vairākumu”. Bet par abu partiju nebrāļošanos tomēr nevar simtprocentīgi apgalvot, jo mūsu politiskajā biezputrā amorāli nepārspējamā „saskaņa” ir gatava pat māti pārdot, lai tiktu pie lielās siles. To pierādīja viņu vadoņu izcili riebīgie manevri ap slaveno fobiju „okupācija”.

Antiglobālistu piegādātais materiāls ir oāze zinātniskajām (socioloģiskajām, ģeopolitiskajām, politoloģiskajām, kulturoloģiskajām) studijām. Materiālu varētu enerģiskāk izmantot, ja Latvijas reālais stāvoklis nebūtu tik ļauns. Viss būtu labi, ja nenāktos profesionāli kaunēties par drūmo apstākļu izmantošanu teorētiskās ziņkāres apmierināšanai. Nav labi sēdēt pie mirēja gultas ar socioloģiskās aptaujas anketu.

Bet ļoti gribas to darīt. Lūk, tas taču ir zinātniski intriģējoši, ka mūsu antiglobālistu karadraudze patiesībā ir uzsākusi karstgalvīgu karagājienu pret visu Rietumu civilizāciju. Pieļauju, ka tas ir noticis neapzināti un bez savu sapņu elementāras intelektuālās apstrādes. Mūsu politiskajā biezputrā tas ir iespējams. Nav bijis prāta padomāt, ka biedrības pamatnostādnes un partijas programma faktiski asociējās ar milzīgu kapulauku, kapakmeņu nebeidzamām rindām un kapmiršu aromātu ne tikai Latvijā, bet arī citās Rietumu zemēs. Būs bargi jāsoda ne tikai savējo smagie politiskie un ekonomiskie noziegumi, bet arī ārzemnieku pie mums pastrādātie smagie politiskie un ekonomiskie noziegumi. Citādāk nevar būt, jo Latvijā knosās ne tikai vietējie noziedznieki.

Latvijas antiglobālistu kājmītā kanonāde taču ne mazākā mērā nav pieņemama ģeokrātiskajam valstiskumam, ģeopolitiskajiem spēkiem, Rietumu investoriem, bankām, firmām, transnacionālajām kompānijām, rotšildiem, rokfelleriem. Būs interesanti analizēt šo spēku reakciju.

Analītiski intriģējoši ir arī tas, ka antiglobālistu programma nav pieņemama vietējo iedzīvotāju milzīgai masai, kura ir ar visu apmierināta un jautri bauda dzīvi. Bet bez iedzīvotāju masu atbalsta nekas nenotiks.

Tā, piemēram, lai antiglobālisti varētu uzsākt sarunas ar ģeopolitiskajiem spēkiem (Krieviju un ASV) par valsts nākotni, noteikti ir vajadzīgs Latvijas tautas totāls atbalsts. Apmēram tikpat liels atbalsts, kādu no apmuļķotajiem cilvēkiem savā laikā saņēma Gorbačova nelietības (ārprātīgā manipulācija „perestroika”).

Taču totāla atbalsta vietā var uzvirmot totāls naids un nāvīga pretestība. Nāvīgi pretosies ne tikai nacionālie nodevēji, jaunbagātnieku reptīļi, politiskās partijas un valdošās kliķes ierēdņi. Nāvīgi pretosies tie visi, kuri var kaut ko nozagt un sadalīt, spekulēt un krāpties, saņemt algu un piemaksas bez darba, zināšanām, profesionālām prasmēm.

Nāvīgi pretosies jaunās un vidējās paaudzes lielākā daļa – neoliberālisma un postmodernisma pusizglītotie zombiji. Nāvīgi pretosies „radošā” un „akadēmiskā” inteliģence, kas sadala valsts budžeta un ārzemju fondu naudu.

Nav zināms, kā reaģēs struktūras, kurām ir ieroči (policija, slepenpolicijas, karakalpi). Nav ticams, ka šo struktūru nomenklatūra un atsevišķi priekšnieku mīluļi alkst brīvprātīgi atsacīties no līdzšinējās omulības, teiksim, „Audi Q7” salonos.

Nāvīgajā pretestībā histēriski iesaistīsies ne tikai bukas un ņikiforovi (privāto augstskolu alkatīgie deģenerāti), bet arī viņu klientu tūkstoši, jo antiglobālisti paredz likvidēt privāto izglītību un diplomu pirkšanu. Nekādā gadījumā nav gaidāms atbalsts no valsts augstskolu mafijas ar rektoriem un studentu vadoņiem priekšgalā. Ja nāks pie varas antiglobālisti, tad nevarēs sev saskrūvēt milzīgas algas un būs jānodarbojas ar zinātni, jāmācās un jāstudē. Skaidrs, ka pret to ir nāvīgi jācīnās. Kopā ar augstskolām enerģiski cīnīsies tālmācības privātās bļodas un to duļķūdens zupas strēbēji, kuru skaits Latvijā tagad pieaug katru dienu.

Savukārt mācību grāmatu privātie uzčubinātāji un tirgotāji mežonīgi ķērcošam protestam sacels kājās visus skolotājus, jo antiglobālistu partija grib atņemt viņiem idiotisko privilēģiju pašiem priekš sevis rakstīt mācību grāmatas saskaņā ar devīzi „Jo grāmatā bērniem primitīvāk, jo klasē man vieglāk”.

Viens no pēcpadomju Latvijas šķebīgākajiem stulbumiem ir šī „modernā” pieeja, kad mācību literatūru sāka gatavot ikviens pedagogs vai nepedagogs, kuram ir „blats” kādā privātajā izdevniecībā. Pie mums mācību grāmatu izdošana un tirdzniecība kļuva labs bizness. Tāpēc jāpriecājās, ka beidzot kāds politiskais spēks atklāti vēršās pret šo cūcību, kas ir cēlonis jaunās paaudzes sliktajām zināšanām. Piemēram, vidusskolas absolventu uzskatam, ka latvieši ir cēlušies no inkiem un latvieši ir atsevišķa civilizācija.

Nāvīgajā pretestībā stabila vieta būs arī mūsu slavenajām tautas padibenēm bērnu tirgotājiem, pederastiem, valdošās kliķes, jaunbagātnieku reptīļu, valsts nodevēju un neliešu sulaiņiem žurnālistiem. Par etnisko minoritāšu potenciālo attieksmi jau minēju.

Kā jau teicu, „Latvijas antiglobālistu” partijas dibināšana sagādā aizraujošu materiālu zinātniskajām pārdomām. Konceptuāla intriga ir daudzos momentos.  

  Tā, piemēram, mūsdienās, visticamākais, nākas ņemt vērā, ka nacionāli tonētu valsts kapitālismu (tāds šķiet antiglobālistu partijas uzburtais LR modelis) nevar uzcelt vienā atsevišķā zemē. Pretestība ir visaptveroša, jo neoliberāli iracionālais kapitālisms ir iepaticies sociuma milzīgām masām.  Tas ir izdevīgs arī pasaules varenajiem, kuriem nav vajadzīgas nacionāli patstāvīgas valstis pat tad, ja tajās eksistē kapitālisma sociāli ekonomiskā formācija. Vajadzīgas ir vienīgi padevīgas un paklausīgas valstis. Nebūs pārsteigums, ja drīz ASV nodibinās jaunu posteni – ģeopolitisko koloniju ministrs. Līdzīgs postenis (koloniju ministrs) vēl nesen bija Lielbritānijā.

Bēdīgi ir tas, ka neoliberāli iracionālais kapitālisms atbilst demogrāfiskās pārejas laikmetā dzīvojošo cilvēku mentalitātei. Tas noteikti ir pats būtiskākais. Demogrāfiskās pārejas laikmetā dzīvojošo cilvēku mentalitāte (nedomājoša, destruktīva, hedoniska, iracionāla, viegli zombējama un vadāma) lieliski kalpo cīņai pret nacionāli tonēto valsts kapitālismu. Par to spilgti liecina daudzi notikumi pasaulē, un  tajā skaitā visjaunākie notikumi Ukrainā. Nav ticams, ka Latvija saņems atļauju patstāvīgi realizēt valsts kapitālisma politiku. Pie tam strikti nacionāli („pilsoņu vairākuma”) tonēta valsts kapitālisma politiku. To neviens nepieļaus.

Kādreiz nācās pārliecināties, ka nelaimīgo komunismu nevar uzcelt vienā atsevišķā zemē. Komunismu var uzcelt tikai tad, ja tā celtniecība vienlaicīgi risinās visās zemēs.

Pašlaik tāds liktenis ir arī idejai uzcelt nacionāli tonētu valsts kapitālismu. To var izdarīt tikai valstu kolektīvs. Vienai valstij tas nav pa spēkam. „Latvijas antiglobālisti” uz savas ādas izjutīs šīs tēzes vēsturisko pareizību. Īpaši tad, ja tomēr kāds no viņiem ar Pasamontanas varēs lepni „dirnēt” Bruņinieku namā.

Novērtē šo rakstu:

48
34

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...