Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Priecīgus Līgo svētkus!
Foto

Astoņi „neērti” jautājumi Vienotībai

Biedrības „Sabiedrības iniciatīvas centrs” valde*
04.07.2011.
Komentāri (22)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izprotot tuvojošos situāciju par iespējamām 11. Saeimas vēlēšanām un apvienības Vienotība aktīvi pausto nostāju par dalību Latvijas Republikas Saeimas vēlēšanās, biedrība Sabiedrības iniciatīvas centrs lūdz sniegt atbildes uz jautājumiem par Valmieras pašvaldības deputātu (JL) - Ivo Lakuča, Andra Kabraka, Venta Beķera un Saeimas deputāta, bijušā Valmieras pašvaldības lēmējvaras pārstāvja Guntara Galvanovska darbību sabiedrības interesēs.

1. Citāts no portāla www.galvanovskis.lv „Par labiem darbiem Valmierai”: ”Es biju pret Jāņa Daliņa stadionā augošo koku izciršanu un publiski paudu savu viedokli, ka nepieciešama šī jautājuma sabiedriska apspriešana. Gan kā sportistam, gan apmeklētājam, kas stadionā pavadījis daudzus gadus, šis lēmums bija sāpīgs un grūts. Esmu diezgan konservatīvs un man, tāpat kā daudziem citiem valmieriešiem bija grūti pieņemt izmaiņas”. Guntars Galvanovskis.

14.10.2011. Balsojumā par koku izciršanas apstrīdēšanu Valmieras pašvaldības lēmumā Nr.464 no 14.10.2010.gada Guntars Galvanovskis balsoja PAR koku izciršanu Jāņa Daliņa stadionā. Vārdi nesaskan ar darbiem! Vai G. Galvanovskim vēlētāji var uzticēties?

2. Citāts no portāla www.galvanovskis.lv „Par labiem darbiem Valmierai”: „Ik pa laikam nākas dzirdēt apmelojumu, ka esmu satuvinājies ar Tautas partiju, jo balsoju par šīs partijas atbalstītajiem lēmumiem, kā argumentu minot, man piešķirto Basketbola kluba Valmiera prezidenta amatu, bet šīs runas ir klaji meli, jo prezidenta amats tika piedāvāts ikvienam interesentam, tajā skaitā tiem, kas šobrīd ir lielākie bļāvēji par izpildvaras un lēmējvaras saplūšanu, tomēr neviens šo pienākumu neuzņēmās, jo, protams, tukši runāt ir viens, bet pavisam, kas cits iet un darīt”. Guntars Galvanovskis.

Vai Guntars Galvanovskis un apvienība Vienotība joprojām uzskata, ka tas nav interešu konflikts, ka Guntaram Galvanovskim piedāvāja amatu minētajā sporta klubā, kura budžets lielākoties ir atkarīgs no Valmieras pašvaldības?

3. Citāts no portāla www.galvanovskis.lv „Par labiem darbiem Valmierai”: ”Tā ar Jaunā laika iniciatīvu tapa Valmieras pašvaldības informatīvais izdevums Valmiera domā un rada. Avīzes izveidošana valmieriešiem bija viens no Jaunā laika uzstādījumiem, tādēļ esmu priecīgs, ka tas beidzot ir īstenojies”. Guntars Galvanovskis.

Citāts: ”Es uzskatu, ka avīze pilsētas iedzīvotājiem bija nepieciešama, lai radītu priekšstatu par to, ko dara pašvaldība.” Guntars Galvanovskis

Citāts no Valmieras pašvaldības informatīvā izdevuma „Valmiera domā un rada” 2011. gada Nr. 9. Virsrakstā „Valmieras iedzīvotāju aptaujas rezultāti”: „Uz jautājumu, kuras personas viedoklim pašvaldībā iedzīvotāji visvairāk uzticas, pārliecinoši, 30% respondentu minējuši Valmieras pilsētas domes priekšsēdētāju Inesi Boķi un izpilddirektoru Jāni Baiku.”

Vai Guntara Galvanovska (Jaunais laiks) iniciatīva par pašvaldības avīzes izdošanu nekalpo Tautas partijas tēla reklamēšanai par Valmieras pašvaldības budžeta līdzekļiem, un vai tā nav konkurences kropļošana ar vietējiem laikrakstiem?

4. Vai Valmieras pašvaldības Jaunā laika deputātu solidārie balsojumi ar Tautas partiju un atturēšanās no balsojuma neliecina par Valmieras pašvaldības Jaunā laika atbalstu Tautas partijai, saglabājot savas personīgās intereses un savu labumu, ne sabiedrības?

Piemēram: atturēšanās balsojumā par Jāņa Zemļicka komandēšanu uz Deli par Valmieras pašvaldības budžeta līdzekļiem; algu paaugstināšana Valmieras izpildvaras pārstāvjiem; Swedbankas (filiāles vadītājs JL deputāts Andris Kabraks) kredītlīnija Valmieras siltumā; BMX kluba ievērojams finansiāls atbalsts (JL deputāts Ivo Lakučs).

5. Valmieras pašvaldībā (ne tikai) šobrīd ir izteikti saplūdusi lēmējvara ar izpildvaru. Nevarētu būt tā, ka deputāti, pildīdami savus pienākumus un izmantojot deputāta pilnvaras, vienlaicīgi atrodas amatpersonas statusā pašvaldību dibinājumos, iestādēs un uzņēmumos. Kāds ir apvienības Vienotība viedoklis, vai deputāta (lēmējvara) statuss ir savienojams ar amatpersonas statusu pašvaldības iestādēs, dibinājumos, kapitālsabiedrībās, kuras saņem finansējumu, samaksu par pakalpojumiem no pašvaldības budžeta? Vai deputātu pārstāvētiem uzņēmumiem (piemēram, deputāts kā A.Kabraks ir vietējās bankas pārvaldnieks) vajadzētu piedalīties konkursā un/vai piedāvāt pakalpojumus pašvaldībai, tās iestādēm, dibinājumiem un kapitālsabiedrībām? Vai šāda situācija neveicina korupciju?

6. Cik un kādus sabiedrībai labumu nesošus priekšlikumus Vienotības/Jaunā laika deputāti no Valmieras pašvaldības ir iesnieguši izskatīšanai un lēmuma pieņemšanai pašvaldībā, cik no tiem ir ar mērķi uzlabot, padarīt caurspīdīgāku un efektīvāku pašvaldības, tās dibinājumu, iestāžu, kapitālsabiedrību darbu? Kādi un cik priekšlikumi ir realizēti un sniedz reālu labumu?

7. Cik reizes, kad un kur minētie deputāti ir, publiski paziņojot, tikušies ar sabiedrību, snieguši atskaiti par savu darbību pašvaldībā, par konkrētiem plāniem un mērķiem?

8. Vai kāds no minētiem deputātiem, tajā skaitā Guntars Galvanovskis, tiks iekļauts deputātu kandidātu sarakstā no apvienības Vienotība dalībai iespējamās 11. Saeimas vēlēšanās?

* Haralds Bruņinieks, Ineta Kļaviņa, Līga Meldere, Dace Amona, Viktors Dancis

Foto – no Vienotības interneta vietnes

Novērtē šo rakstu:

17
16

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...