Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tā nu laika gaitā ir izveidojies, ka katrā gadā, ko pieņemts apzīmēt ar nosaukumu „garais” (februārī ir 29 dienas), notiek arī ASV prezidenta vēlēšanas. Nav nekāds noslēpums, ka šī valsts ir viena no nozīmīgākajām valstīm (ja ne pati nozīmīgākā) pasaulē, un šo vēlēšanu iznākums tieši vai netieši ietekmē dzīvi praktiski visā civilizētajā pasaulē, atskaitot varbūt mežonīgas ciltis Āfrikā vai Brazīlijas mūžamežos.

Arī Latvijas liktenī ASV rīcība ir atstājusi nozīmīgas pēdas, sevišķi tas attiecas uz 2.pasaules kara beigu periodu, kad Demokrātu partijas līdera Rūzvelta piekāpīgā pozīcija Staļina priekšā faktiski izlēma Latvijas un visas Baltijas likteni, uz teju 50 gadiem nododot šīs valstis PSRS okupācijā un aneksijā. Tas bija par pamatu faktam, ka gandrīz visi ASV pilsonību ieguvušie bijušie šo valstu pilsoņi un viņu pēcteči, atskaitot varbūt galīgi degradējušās personības, tādas kā, piemēram, komunisti un pederasti, ASV prezidenta vēlēšanās konsekventi atbalstīja Republikāņu partijas kandidātus kaut vai tā iemesla dēļ, ka neviens Rūzvelta pēctecis, kas pretendēja uz pasaulē ietekmīgākās valsts vadītāja amatu, nekad šādu sava priekšgājēja rīcību publiski nav nosodījis un nav par to Baltijas tautām atvainojies (to nav darījis arī pašreizējais Demokrātu prezidents Obama un kandidāte uz viņa funkciju pārņemšanu Klintone).

Visā pasaulē pieaugot mafiozo cionistu-masonu-pederastu ložu ietekmei, it īpaši aktivizējoties bēdīgi slavenajam Sorosa fondam, kosmopolītisms un homoseksuālisms kā ideoloģijas, kuras pārliecinoši atbalsta pašreizējā ASV Demokrātu partija, ir uzsākušas savu uzvaras gājienu, ko mēs redzam kaut vai no t.s. „viendzimuma laulību” legalizēšanas piemēra, ko mērkaķa Obamas administrācija ir uzspiedusi visai ASV. Ja arī pēc šīm prezidenta vēlēšanām ASV turpinās vadīt Demokrātu partijas pārstāve, tad agri vai vēlu šīs perversijas uzspiedīs leģitimizēt arī Latvijai. Turklāt ASV Demokrātu partija aizstāv arī visa veida imigrantus (kā legālos, tā nelegālos), pieprasa legalizēt „vieglās” (drīz droši vien to attiecinās arī uz pārējām) narkotikas, grib ierobežot ASV iedzīvotājiem tiesības legāli iegādāties ieročus, tādejādi samazinot viņu iespējas sevi aizstāvēt gan pret krimināliem bandītiem, gan reliģiskiem fanātiķiem – teroristiem… Šo uzskaitījumu varētu turpināt vēl un vēl, šīs partijas paveikto ļaundarību un sludināto idiotismu skaits mērāms desmitos, ja ne simtos.

Protams, pie viena viņi liekulīgi tēlo arī nabadzīgo ļaužu aizstāvjus, reāli faktiski neko viņu labā nedarot vai nereti viņu stāvokli pat vēl vairāk pasliktinot (analogs piemērs te būtu Rīgā valdošā „Saskaņa”). Ļaudis, kuru apziņas ir degradētas (es šeit nerunāju par tādiem nožēlojamiem radījumiem kā, piemēram, pederasts K.Streips, kurš manā uztverē nav tikai latvieša, bet pat cilvēka vārda cienīgs) un kuri ir nonākuši miljardiem vērtās Sorosa propagandas ietekmē, uzķeras uz šī āķa par solīto „sociālo nodrošinātību” un nereti arī sāk nostāties Demokrātu pusē, neredzot vai izliekamies neredzam viņu īstās sejas un patiesos nolūkus politikā. Ir dzirdētas arī tādas atziņas – nu viņi jau visi vienādi, bet jāizvēlas atbalstīt tos, kuri sola vairāk rūpēties par atstumtajiem un nabadzīgajiem…

Ja līdzšinējās vēlēšanās tiešām abi ASV prezidenta kandidāti bija ideoloģiski diezgan tuvi un tam pašam Sorosa fondam nebija lielas atšķirības, kurš tieši tiks ievēlēts, jo acīs šim veidojumam lēkt neviens no viņiem netaisījās, atšķīrās vienīgi pakāpe, kādā viens vai otrs bija gatavs cionistu-masonu-pederastu mafijai pakļauties, tad šogad tas beidzot ir savādāk. Ir radies cilvēks, kurš skaidri pasaka – līdzšinējā ASV politika nav bijusi pareiza, tā ved valsti pretī iznīcībai, nepieciešamas nopietnas un kardinālas pārmaiņas. Šā cilvēka vārds ir DONALDS TRAMPS, un viņš ir kā dadzis acī visiem Sorosa pakļautībā esošajiem saziņas līdzekļiem pasaulē (Latvijā tādi ir gandrīz visi, izņemot varbūt „Radio Mekurs” un laikrakstu „DDD”).

 Jau kandidātu izvirzīšanas gaitā viņi bija gatavi „no biksēm izlēkt laukā”, lai D.Tramps netiktu izvirzīts prezidenta amatam, kad tas tomēr notika, tad pašlaik dara visu iespējamo, lai šo cilvēku nomelnotu, padarītu par smieklīgu un nekompetentu potenciālo vēlētāju acīs. Līdztekus nepārtraukti tiek apgalvots, ka Klintonei, ko saprātīgi domājošie ļaudis nievājoši dēvē par Klitorieni, reitings visu laiku esot augstāks nekā Trampam (atcerēsimies, kā viņi meloja pirms „Breksita” referenduma, apgalvojot, ka vairums britu gribot palikt ES).

Un tiešām, viņiem ir, ko baidīties. Ja Tramps tiks ievēlēts un pildīs savus priekšvēlēšanu solījumus, tad nekontrolētai imigrācijai ASV beidzot pienāks gals, musulmaņu teroristiem iebraukšana šajā valstī būs liegta, nelikumīgi atrodošās personas no tās tiks izraidītas, narkotiku izplatītājiem „piegriezīs skrūves”, arī homoseksuālisti un citi tamlīdzīgu perversiju piekopēji būs spiesti „pierauties” ar to propagandēšanu un sludināšanu par normālu un pat derīgu īstenošanai dzīvē… Vārdu sakot, ASV nācijas (un arī citu pasaules nāciju) degradēšanās, tautu un rasu sajaukšanās tiks ja ne pilnībā apturēta, tad vismaz nopietni bremzēta

Sorosa fondu un citas cionistu-masonu-pederastu organizācijas tāda perspektīva nopietni biedē un satrauc, tāpēc viņi ir sacēluši drausmīgu histēriju un devuši pavēli saviem padotajiem pat tajās valstīs, kurās iedzīvotāju skaits un vēl jo vairāk leģitīmu ASV elektoru skaits ir pavisam neliels (kā, piem., Latvijā), visiem spēkiem aģitēt par Klitorieni, kura ar savu līdzšinējo politisko darbību ir apliecinājusi pilnīgu padevību šīm ložām, savukārt Trampu nomelnot visiem iespējamajiem līdzekļiem. Viņi saprot, ka katra balss var būt izšķiroša, bet šoreiz, atšķirībā no līdzšinējām vēlēšanām, viņiem gan nav vienalga, kurš kandidāts uzvarēs – šoreiz tie gana radikāli atšķiras viens no otra. Uz spēles ir likta viņu līdzšinējā kundzība visā pasaulē, un, lai to pasargātu, ne miljardus, ne triljonus viņi nežēlos – likmes ir pārāk augstas. Esmu pārliecināts, ja viņi redzēs, ka Trampa ievēlēšana vairs nekādi legāli nav novēršama, viņi mēģinās to likvidēt arī fiziski, viens šāds uzbrukums šim cilvēkam jau ir noticis.

Vai Trampam nepiemīt negatīvas īpašības? Protams, ka piemīt, tāpat kā jebkuram no mums, ideālu cilvēku, vismaz manā uztverē, vispār pasaulē nekur nav, pat Bībelē jau ir teikts, ka cilvēks pēc savas dabas ir grēcīga būtne. Ja ļoti grib, gandrīz jebkuru cilvēku var tā izkritizēt, ka viņa tēls iegūs teju 100% negatīvu nokrāsu.

Ko tādu sliktu Trampā ir pamanījuši mūsu kosmopolītiskie saziņas līdzekļi, kuri ik dienu, ik stundu, ik minūti pūderē smadzenes Latvijas iedzīvotājiem? Viņš negarantējot Latvijas un vispār Baltijas aizsardzību, ja mūsu valstis vismaz 2% budžeta izdevumu neveltīšot valsts aizsardzībai. Uzskatu, ka šī ir pamatota prasība, galu galā NATO ir militārās sadarbības, nevis labdarības organizācija, un, ja mums pašiem žēl tērēt naudu SAVAS valsts aizsardzībai, kāpēc lai amerikāņu tauta to tērētu SVEŠAS valsts labā?

Tramps apgalvo, ka Putins ir spēcīga personība, ka no viņa ir, ko pamācīties, un ka viņš mēģināšot ar šo cilvēku atrast kopīgu valodu politiskos jautājumos. Te nu jāatzīst, ka Putins tiešām, tāpat kā savulaik Staļins, ir pratis suģestēt un pakļaut sev Krievijas iedzīvotājus, kas neapšaubāmi liecina par viņu kā gana ietekmīgu personu un garā stipru cilvēku. Protams, šis stiprums var būt arī negatīvi orientēts, kā tas Putina gadījumā vismaz pret Baltijas tautām arī ir. Bet tas nenozīmē, ka mēs nevaram mācīties pieredzi arī no saviem ienaidniekiem, domāju, ka tas pat obligāti ir jādara, lai varētu šiem līdzvērtīgi stāties pretī.

Interesanti atzīmēt, ka Trampa kritiķi nemana (izliekas nemanām), ka viņu dievinātais Obama jau patlaban regulāri tiekas ar Putinu un saskaņo savstarpējo politiku attiecībā gan uz Sīriju, gan Ukrainu, gan citām nestabilā stāvoklī esošām pasaules valstīm. Baltijas valstu ļaudis (mani tai skaitā), protams, apbēdina Trampa teiktais, ka viņš principā būtu gatavs samierināties ar Krimas aneksiju un atcelt sankcijas pret Krieviju. Taču te nu patiesības labad ir jāatzīmē, ka ar šo faktu ir samierinājusies arī pašreizējā Ukraina vadība, kura nevēlas pat ieviest pilnīgu ekonomisko blokādi attiecībā uz šo pussalu (par militārām operācijām nemaz nerunājot), un šķiet, ka arī ukraiņu tautas vairākums, jo nekādi ievērojama apjoma protesti pret šādu viņu varturu rīcību neizskan, tāpat netiek apšaubīts arī tā dēvētais „Minskas līgums”, kas faktiski nostāda Doņecku un Lugansku īpašā statusā, kurā Ukrainas likumus būs iespējams pilnībā ignorēt.

Ja paši ukraiņi nav gatavi liet asinis un paciest ekonomiskas neērtības nācijas goda un valsts nedalāmības vārdā, kāpēc lai par to satrauktos tāda persona kā Donalds Tramps? Turklāt no vēstures pieredzes mēs zinām, ka faktiski vienmēr lielvalstis ir upurējušas mazāk ietekmīgo valstu intereses savu interešu labā, un, lai kurš nebūtu ASV prezidents, attiecības ar Krieviju viņam(i) vienmēr būs prioritāras salīdzinājumā ar citām valstiņām, kuras nav ne politiski, ne ekonomiski spējīgas sacensties ar šo milzi. Tramps pelna atzinību kaut vai par to, ka neliekuļo, bet pasaka taisnību, ko visi pārējie tāpat lieliski apzinās, bet gļēvi noklusē vai iztapīgi melo.

Ja godīgi, tad es, tāpat kā bijušais ASV armijas virsnieks Konstantīns Pupurs, neticu, ka vispār atradīsies kāds ASV vadonis, kurš dos komandu militāri uzbrukt Krievijai, aizstāvot Baltijas valstis… domāju, ka arī Tramps te nebūs izņēmums. Tai pašā laikā Tramps vismaz sola dot kaut kādu pretsparu šim rasu un tautu iznīcināšanas procesam, ko pieņemts dēvēt par globalizāciju, un tādēļ mums, Patriotiem, ir pienākums viņu atbalstīt vismaz morāli. Un tos latviešus, kam ir ASV pilsoņa balsstiesības, ir no sirds aicinu – balsojiet tikai par Trampu! Šoreiz mēs nedrīkstam kļūdīties, šoreiz mums izvēles iespēju nav! Kas to lai zina, kad vēl būs mums dota tāda grandioza iespēja lauzt mugurkaulu cionistu-masonu mafiozās kliķes izauklētajam monstram! Šovasar jau tas saņēma pirmo triecienu Lielbritānijas referendumā, no jāseko nākamajam – vēl smagākam, vēl iznīcinošākam! Laiks negaida – ja mēs viņus nesagrausim, tad viņi mūs iznīcinās!

Novērtē šo rakstu:

122
67

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kleptomānijas cēlonis

FotoRetrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu noziegumu brīvību ir starptautiski vispārzināms fakts.
Lasīt visu...

12

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

FotoAtbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku. Protams, daudzi pamatoti iebildīs, ka šis skaitlis nav korekts, taču cita mums nav. Tomēr fakts ir tāds, ka arī oficiālā statistika atzīst: 2016. gadā Baltijas valstīs turpinājās masveida emigrācija.
Lasīt visu...

12

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

FotoDaudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un, lai gan tas ir noticis pavisam nesen, šī “nodokļu reforma” jau ir paguvusi apaugt ar visdažādākajiem vērtējumiem – no brīnumnūjiņas, kas atrisinās mums visu, līdz bezatbildīgai, populistiskai avantūrai vai vienkārši kārtējai stohastiskai solījumu mākoņu stumdīšanai, no kā galu galā nekas jēdzīgs nesanāks. Un katram šeit ir savi argumenti. Jāatzīst – tie parasti ir vienpusēji un šauri, lai tikai uzrunātu (apmānītu?) attiecīgo mērķauditoriju.
Lasīt visu...

12

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

FotoJau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās un ka Veselības ministrija un valdība kaut mazākā mērā gribētu panākt pozitīvu sarunu iznākumu, lai ārsti atsāktu darbu pilnā apmērā. Varbūt šeit mazāka ir premjera Māra Kučinska loma, kurš vienkārši tiek apvārdots un pārliecināts par to, ka "jāaizstāv dāmas gods". Nav jau pirmā reize, kad redzams, cik viegli ir ietekmējams premjers, kurš kā bruņinieks metas aizstāvēt sava kabineta vājā dzimuma pārstāves, aizmirstot valstiskas vērtības un pat veselo saprātu.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

FotoAugsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās informācija par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) gatavoto izglītības reformu. Skaidrs ir viens, IZM vēlas īstenot reformu, neraugoties uz to, ka dažādi nozares eksperti[1], pedagogi, vecāki, bērnu psihologi, pirmsskolas izglītības nozares darbinieki un biedrību pārstāvji[2], ārsti[3], veselības ministre[4], tiesībsargs[5] u.c. ir pauduši bažas par reformas saturu, piemēram, par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma.
Lasīt visu...

21

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

FotoCēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim Ivaram Āboliņam, šī sabiedriskā medija kuratoram, ir klaji prasts un savtīgs: "Rokas nost no mūsu bardaka (un rebēm)!"
Lasīt visu...

18

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

FotoValsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē uzdotajiem jautājumiem. Publicējam šo „atbildi” un Dreibanta komentārus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...

Foto

Pašapziņas valstiskums

Pašapziņa ir suverēna garīgā izpausme. Tā pieder vienīgi attiecīgajam cilvēkam. Pašapziņa ir sevis apzināšanās un sevis apzināšanās saskarsmē ar ārējo pasauli. Pašapziņas priekšmets ir...

Foto

Par Alīdas Vānes pēdējo darba dienu, ģimenes ārstu streiku un iespējām no tā izvairīties

Ģimenes ārstu streiks: sāksies 3. jūlijā, sāksies 23. jūlijā vai varbūt Saeima...

Foto

Kas ir tas jaunais un šokējošais, ko mēs uzzinājām no „Rīdzenes” sarunām?

Un tomēr. Kāds var man paskaidrot - kas ir tas jaunais un šokējošais, ko...

Foto

Daudz interesantāk būtu uzzināt, kādas shēmas bīda par gaismas glabātājiem uzskatītie politiķi

Mazliet vairāk palasīju bēdīgi slavenās "Rīdzenes sarunas", un man ir daži jautājumi sašutušajiem:...

Foto

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

Kas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami...

Foto

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

Apgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau...

Foto

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

Jau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes”...

Foto

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

Spriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu...

Foto

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās...

Foto

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

Es, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija...

Foto

Lai Šadurskis pats brauc prom

Aprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā...

Foto

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

Leonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs...

Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...