Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Augsti godātais Bērziņa kungs! No mēdijiem uzzināju, ka partija Visu Latvijai! rosina Saeimai izteikt neuzticību tieslietu ministram A.Štokenbergam, bet tas iespējams tikai tad, ja Jūs šādu jautājumu iekļaujat Saeimas ārkārtas sēdes dienaskārtībā, taču Jūs vēloties vairāk iepazīties ar motivāciju. Nezinu precīzu VL motivāciju, taču vēlos atvieglot Jums lēmuma pieņemšanu, jo varu no savas puses dot papildus motivāciju.

No 2003. līdz 2009. gadam pildot padomes locekļa pienākumus Privatizācijas aģentūrā (PA), saskāros ar virkni ļoti rupju likuma pārkāpumu. Par pārkāpumiem zemes privatizācijas procesā, kuri valstij nodarīja zaudējumus daudzu miljonu apmērā, ziņoju prokuratūrai un KNAB, jo PA valdes un padomes locekļi kategoriski atteicās no sadarbības šo pārkāpumu novēršanai, daudzkārt klaji tās atbalstīja.  Par septiņiem gadījumiem ilgstoši veicu saraksti ar KNAB, prokuratūru, dažādām ministrijām un  Rīgas domi, kā rezultātā visos septiņos gadījumos KNAB un prokuratūra atzinuši, ka pārkāpumi tiešām notikuši.

No izmeklēšanas viedokļa kliedzošākais ir gadījums ar diviem zemesgabaliem Rīgā, Smilšu ielā 2 un Matīsa ielā 8. Šo nekaunīgo pārkāpumu būtība  ir tik acīmredzama, ka nevajadzētu būt nekādām šaubām par izmeklēšanas iznākumu.

Lieta tāda, ka zemes kadastrālā vērtība un  vērtība privatizācijas vajadzībām ir tieši atkarīga arī no tā saucamā lietošanas mērķa. Pilnīgi konkrēta zemesgabala privatizācijas cena var atšķirties pat vairāk nekā četras reizes atkarībā no tā, vai uz tās atrodošās ēkas tiek izmantotas kā darījumu iestādes vai sabiedriskām vajadzībām.

Tad, lūk, Smilšu ielā 2 darījumu iestādes (biroju ēka ar restorānu 1. stāvā) katrs atsevišķs stāvs bija iznomāts dažādām SIA biroja vai restorāna vajadzībām. Taču vienlaicīgi nelikumīgi visa 6-stāvu ēka tika iznomāta kādai sabiedriskai organizācijai, kura ēku nekad nav apsaimniekojusi, nekad to nav lietojusi, ne reizi nomas maksu nav maksājusi (tāds ir Finanšu policijas izmeklētājas noskaidrotais un apstiprinātais). Tātad līgums acīmredzami fiktīvs. Taču, neskatoties uz visu šo absurdo nelikumību, visa ēka un tai atbilstošais privatizējamais zemesgabals uz šī nelikumīgā nomas līguma pamata tika atzīti par sabiedriskas nozīmes objektiem ar tam atbilstošu cenu.

Matīsa ielā 8 darījumu iestāde -  veikals ar tirdzniecības zāli un noliktavu telpām - tika šim nolūkam izīrēta kādai firmai un vienlaicīgi  bezatlīdzības kārtā patapināta kādam mednieku kolektīvam sapulču, sēžu un banketu(!!??) rīkošanai. Un, kaut arī pārtikas veikals tur darbojās 7 dienas nedēļā, bet mednieku kolektīvs savu sapulču rīkošanai pāris reizes mēnesī esot izmantojis tikai vienu galda vietu kādā noliktavā un nelielu telpas daļu pie veikala kasēm(?) (to pēc mednieku kolektīva mutvārdu liecībām noskaidrojusi tā pati izmeklētāja, par banketiem gan neko nezinu), šī darījumu iestāde ar tai atbilstošo zemesgabalu arī tika atzīta par sabiedriskas nozīmes objektu ar visām no tā izrietošajām sekām.

Nespējot samierināties ar tik ciniski nekaunīgiem valsts apkrāpšanas gadījumiem, turpināju pārliecināt PA valdi un padomi un sarakstīties ar prokuratūru, turpinot to arī vēl pēc tam, kad vairs šo amatu neieņemu, jo valsts uzņēmumu padomes likvidēja jau 2009. gada jūlijā.

 No prokuratūras kopš 2003. gada saņēmu 50(!) vēstules, no kurām lielākajā daļā bija skaidrots, ka, neskatoties uz atklātajiem pārkāpumiem, nekādu pārkāpumu nav, jo tā apgalvojusi Privatizācijas aģentūras valde, un  neviens neesot pieteicies par cietušo. Astoņas (!) reizes prokuratūra paziņoja, ka lēmums ir galīgs un mani turpmākie skaidrojumi netiks izskatīti un bez lasīšanas pievienoti lietas materiāliem.

Ilgstošu pūliņu rezultātā izdevās pārliecināt PA valdi, un tā 2006. gada februārī privatizētājiem uzrakstīja vēstules, kurās norādīja , ka pieļauto pārkāpumu dēļ cena noteikta nepareizi, un aicināja starpību labprātīgi samaksāt, no kā uzrunātie atteicās.

2006. gadā ekonomikas ministrs un līdz ar to arī PA padomes priekšsēdētājs bija A.Štokenbergs (TP). 31. augusta padomes sēdē pēc mana ierosinājuma dienaskārtībā tika iekļauts punkts par to, ka padome uzdod valdei nosūtīt prokuratūrai visus tās rīcībā esošos dokumentus, kas apliecinātu, ka pārkāpumi notikuši, tādējādi beidzot piesakoties par cietušo. Es vienīgais nobalsoju par šo priekšlikumu, viens padomes loceklis bija pret, bet pārējie, tai skaitā A. Štokenbergs dīvainā kārtā balsojumā nepiedalījās, kaut arī reglaments neko tādu nemaz neparedzēja.

Ārkārtīgi dīvaina bija A.Štokenberga motivācija, kāpēc prokuratūrai nekas neesot jāsūta. Pirmkārt, es jau pats visu esot nosūtījis. Mani argumenti, ka man jau sen vairākkārt tika atgādināts, ka mani iesniegumi netiek izskatīti, kā arī es tieku uzskatīts par privātpersonu, kurai nav pārsūdzības tiesību, ka vajadzīgs koleģiāls padomes lēmums, netika ņemti vērā.

Otrkārt, ja tiekot aplaupīts veikals, tad par to varot ziņot jebkurš garāmgājējs, un uz to vienalga esot jāreaģē. Atkal nelīdzēja mans pretarguments, ka gadījumā, ja veikala īpašniekam pavaicā, vai viņš tiešām aplaupīts un viņš atbild, ka viss kārtībā, nekas nolaupīts nav (bet prokuratūrā arvien vēl bija PA sūtīts dokuments, ka viss noticis likumīgi, nekādu materiālu zaudējumu nav), diezin vai kāda izmeklēšana turpinātos. Un, treškārt, padome valdei pēc reglamenta nemaz neko uzdot nevarot, kas gan īsti neatbilst likumam.

Piedāvāju atbilstoši reglamentam – “ieteikt” valdei atbilstoši rīkoties. Šai balsojumā es biju par, divi (arī A.Štokenbergs) pret, pārējie nepiedalījās.

Nezinu, vai VL motivācijā ir runa par krimināliem pārkāpumiem vai tikai morālas dabas, taču minētie A.Štokenberga balsojumi liecina par pārkāpumiem jau saskaņā ar Krimināllikumu, par ko jau 2006. gadā ziņoju Ģenerālprokuratūrai. Es uzskatu, ka viņš un pārējie valdes un padomes locekļi pārkāpuši Krimināllikuma 319. pantu par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, tas ir, ja valsts amatpersona tīši vai aiz nolaidības neizdara darbības, kuras tai pēc likuma vai uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai. Pārkāpts arī Krimināllikuma 328. pants par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu institūcijai vai valsts amatpersonai, kurai ir tiesības šīs ziņas pieprasīt, kā arī par dokumenta vai ziņu slēpšanu vai apzinātu noklusēšanu, ja to izdarījusi amatpersona, kurai ir pienākums šīs ziņas sniegt.

Vēl tikai varu piebilst, ka laikam jau tomēr manas vēstules kāds izlasīja, un  2009. gada sākumā beidzot ar 51. vēstuli no prokuratūras saņēmu ziņu: “…Tika konstatēts, ka Jūsu sūdzība ir pamatota un apmierināma.”

Par ko tas liecina? Tā kā ar 56. (šķiet – pēdējo) vēstuli no prokuratūras saņēmu vēsti, ka turpmāk man nekāda informācija sniegta netiks, jo es neesot kriminālprocesā iesaistīta persona, nezinu, vai 51. vēstulē teiktais attiecas tikai uz pārkāpumiem zemesgabalu privatizācijā vai arī uz valdes un padomes locekļu kriminālajiem pārkāpumiem.

Bērziņa kungs, Jums noteikti ir iespējas par šo lietu noskaidrot kaut ko vairāk. Taču pat tad, ja prokuratūra šai gadījumā dīvainā kārtā nesaskatīs neko krimināli sodāmu, no morālā viedokļa, šķiet, pilnīgi nepieņemami, ka tieslietu ministra pienākumus var pildīt cilvēks, kurš tik konsekventi darīja visu iespējamo, lai prokuratūrai neziņotu par acīmredzamu likuma pārkāpumu. Jau pērn pirms deputātu kandidātu sarakstu veidošanas Vienotības vadību aicināju sarakstā neiekļaut A.Štokenbergu, taču mani aicinājumi netika ņemti vērā. Neiedomājams cinisms bija šādu cilvēku nominēt amatam, kura galvenais uzdevums ir cīnīties par tiesiskuma principu konsekventu īstenošanu. Cinisms un divkosība turpinās, kad pēc tam, kad medijos parādījušās daudzas ziņas par dažādiem iespējamiem morālas vai pat citādas dabas pārkāpumiem, A.Štokenbergs sarakstā pat tiek ielikts ar pirmo numuru.

Aicinu Jūs iekļaut Saeimas ārkārtas sēdes dienaskārtībā punktu par neuzticības izteikšanu A.Štokenbergam. Apstākļos, kad tiesiskuma un godīguma karogu vicina katrs, kas vēlas iekļūt nākamajā Saeimā, ļoti svētīgi visas šīs lietas būtu publiski izrunāt nu jau atlaistās Saeimas sēdē, lai katrs, tai skaitā A.Štokenbergs, var skaidri un gaiši definēt savas patiesās domas, mērķus, varbūt atzīt kādas kļūdas. Arī vēlētāji varētu izdarīt kādus secinājumus, kas nāktu tikai par labu visu mūsu nākotnei, tiem, kas vēlas dzīvot patiesi tiesiskā un godīgā sabiedrībā.

P.S. Ja nepieciešams, varu nodot Jums visus manā rīcībā esošos dokumentus, kā arī minētās sēdes protokolu.

Novērtē šo rakstu:

101
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man ar mafiju nav nekādas saistības

FotoIzlasot Laura Galiņa rakstu, nesapratu, kas es esmu. Vajadzētu uzdot jautājumu - kas es esmu, bet šo jautājumu jau ir uzdevis neveiksmīgais politikānis Valdis Zatlers.
Lasīt visu...

21

SPKC darbiniek – esi informēts

FotoPastāv risks, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), nosakot darbiniekiem piemaksas par papildu pienākumiem, kas iekļauti citu darbinieku amatu aprakstos vai struktūrvienības uzdevumos, tai skaitā par pienākumiem, kas, iespējams, neatbilst darbinieka profesionālajai kompetencei, nav ievērojis ārējā normatīvā akta prasības, kas nosaka ar finanšu līdzekļiem un mantu rīkoties lietderīgi, lai mērķi sasniegtu ar mazāko finanšu līdzekļu izlietojumu, tā nenodrošinot finanšu līdzekļu 6590 euro apmērā efektīvu un ekonomisku izlietošanu.
Lasīt visu...

12

Diemžēl Čakšai vispār nav nekāda konkrēta plāna ne uz šo brīdi, ne nākotni

FotoJau atkal ZZS premjerministrs Māris Kučinskis nāk klajā ar jaunām idejām, šoreiz veselības aprūpe. Par nozares finansējumu ir spriests gadiem ilgi, un nu veselības ministrei Andai Čakšai ir izdevies izsaukt mediķu nemierus, bet ne sabiedrības atbalstu.
Lasīt visu...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Beidziet slepkavot bērnus

Patvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan...

Foto

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

Pirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo...

Foto

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

Jāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus....

Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...