Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Augsti godātais Bērziņa kungs! No mēdijiem uzzināju, ka partija Visu Latvijai! rosina Saeimai izteikt neuzticību tieslietu ministram A.Štokenbergam, bet tas iespējams tikai tad, ja Jūs šādu jautājumu iekļaujat Saeimas ārkārtas sēdes dienaskārtībā, taču Jūs vēloties vairāk iepazīties ar motivāciju. Nezinu precīzu VL motivāciju, taču vēlos atvieglot Jums lēmuma pieņemšanu, jo varu no savas puses dot papildus motivāciju.

No 2003. līdz 2009. gadam pildot padomes locekļa pienākumus Privatizācijas aģentūrā (PA), saskāros ar virkni ļoti rupju likuma pārkāpumu. Par pārkāpumiem zemes privatizācijas procesā, kuri valstij nodarīja zaudējumus daudzu miljonu apmērā, ziņoju prokuratūrai un KNAB, jo PA valdes un padomes locekļi kategoriski atteicās no sadarbības šo pārkāpumu novēršanai, daudzkārt klaji tās atbalstīja.  Par septiņiem gadījumiem ilgstoši veicu saraksti ar KNAB, prokuratūru, dažādām ministrijām un  Rīgas domi, kā rezultātā visos septiņos gadījumos KNAB un prokuratūra atzinuši, ka pārkāpumi tiešām notikuši.

No izmeklēšanas viedokļa kliedzošākais ir gadījums ar diviem zemesgabaliem Rīgā, Smilšu ielā 2 un Matīsa ielā 8. Šo nekaunīgo pārkāpumu būtība  ir tik acīmredzama, ka nevajadzētu būt nekādām šaubām par izmeklēšanas iznākumu.

Lieta tāda, ka zemes kadastrālā vērtība un  vērtība privatizācijas vajadzībām ir tieši atkarīga arī no tā saucamā lietošanas mērķa. Pilnīgi konkrēta zemesgabala privatizācijas cena var atšķirties pat vairāk nekā četras reizes atkarībā no tā, vai uz tās atrodošās ēkas tiek izmantotas kā darījumu iestādes vai sabiedriskām vajadzībām.

Tad, lūk, Smilšu ielā 2 darījumu iestādes (biroju ēka ar restorānu 1. stāvā) katrs atsevišķs stāvs bija iznomāts dažādām SIA biroja vai restorāna vajadzībām. Taču vienlaicīgi nelikumīgi visa 6-stāvu ēka tika iznomāta kādai sabiedriskai organizācijai, kura ēku nekad nav apsaimniekojusi, nekad to nav lietojusi, ne reizi nomas maksu nav maksājusi (tāds ir Finanšu policijas izmeklētājas noskaidrotais un apstiprinātais). Tātad līgums acīmredzami fiktīvs. Taču, neskatoties uz visu šo absurdo nelikumību, visa ēka un tai atbilstošais privatizējamais zemesgabals uz šī nelikumīgā nomas līguma pamata tika atzīti par sabiedriskas nozīmes objektiem ar tam atbilstošu cenu.

Matīsa ielā 8 darījumu iestāde -  veikals ar tirdzniecības zāli un noliktavu telpām - tika šim nolūkam izīrēta kādai firmai un vienlaicīgi  bezatlīdzības kārtā patapināta kādam mednieku kolektīvam sapulču, sēžu un banketu(!!??) rīkošanai. Un, kaut arī pārtikas veikals tur darbojās 7 dienas nedēļā, bet mednieku kolektīvs savu sapulču rīkošanai pāris reizes mēnesī esot izmantojis tikai vienu galda vietu kādā noliktavā un nelielu telpas daļu pie veikala kasēm(?) (to pēc mednieku kolektīva mutvārdu liecībām noskaidrojusi tā pati izmeklētāja, par banketiem gan neko nezinu), šī darījumu iestāde ar tai atbilstošo zemesgabalu arī tika atzīta par sabiedriskas nozīmes objektu ar visām no tā izrietošajām sekām.

Nespējot samierināties ar tik ciniski nekaunīgiem valsts apkrāpšanas gadījumiem, turpināju pārliecināt PA valdi un padomi un sarakstīties ar prokuratūru, turpinot to arī vēl pēc tam, kad vairs šo amatu neieņemu, jo valsts uzņēmumu padomes likvidēja jau 2009. gada jūlijā.

 No prokuratūras kopš 2003. gada saņēmu 50(!) vēstules, no kurām lielākajā daļā bija skaidrots, ka, neskatoties uz atklātajiem pārkāpumiem, nekādu pārkāpumu nav, jo tā apgalvojusi Privatizācijas aģentūras valde, un  neviens neesot pieteicies par cietušo. Astoņas (!) reizes prokuratūra paziņoja, ka lēmums ir galīgs un mani turpmākie skaidrojumi netiks izskatīti un bez lasīšanas pievienoti lietas materiāliem.

Ilgstošu pūliņu rezultātā izdevās pārliecināt PA valdi, un tā 2006. gada februārī privatizētājiem uzrakstīja vēstules, kurās norādīja , ka pieļauto pārkāpumu dēļ cena noteikta nepareizi, un aicināja starpību labprātīgi samaksāt, no kā uzrunātie atteicās.

2006. gadā ekonomikas ministrs un līdz ar to arī PA padomes priekšsēdētājs bija A.Štokenbergs (TP). 31. augusta padomes sēdē pēc mana ierosinājuma dienaskārtībā tika iekļauts punkts par to, ka padome uzdod valdei nosūtīt prokuratūrai visus tās rīcībā esošos dokumentus, kas apliecinātu, ka pārkāpumi notikuši, tādējādi beidzot piesakoties par cietušo. Es vienīgais nobalsoju par šo priekšlikumu, viens padomes loceklis bija pret, bet pārējie, tai skaitā A. Štokenbergs dīvainā kārtā balsojumā nepiedalījās, kaut arī reglaments neko tādu nemaz neparedzēja.

Ārkārtīgi dīvaina bija A.Štokenberga motivācija, kāpēc prokuratūrai nekas neesot jāsūta. Pirmkārt, es jau pats visu esot nosūtījis. Mani argumenti, ka man jau sen vairākkārt tika atgādināts, ka mani iesniegumi netiek izskatīti, kā arī es tieku uzskatīts par privātpersonu, kurai nav pārsūdzības tiesību, ka vajadzīgs koleģiāls padomes lēmums, netika ņemti vērā.

Otrkārt, ja tiekot aplaupīts veikals, tad par to varot ziņot jebkurš garāmgājējs, un uz to vienalga esot jāreaģē. Atkal nelīdzēja mans pretarguments, ka gadījumā, ja veikala īpašniekam pavaicā, vai viņš tiešām aplaupīts un viņš atbild, ka viss kārtībā, nekas nolaupīts nav (bet prokuratūrā arvien vēl bija PA sūtīts dokuments, ka viss noticis likumīgi, nekādu materiālu zaudējumu nav), diezin vai kāda izmeklēšana turpinātos. Un, treškārt, padome valdei pēc reglamenta nemaz neko uzdot nevarot, kas gan īsti neatbilst likumam.

Piedāvāju atbilstoši reglamentam – “ieteikt” valdei atbilstoši rīkoties. Šai balsojumā es biju par, divi (arī A.Štokenbergs) pret, pārējie nepiedalījās.

Nezinu, vai VL motivācijā ir runa par krimināliem pārkāpumiem vai tikai morālas dabas, taču minētie A.Štokenberga balsojumi liecina par pārkāpumiem jau saskaņā ar Krimināllikumu, par ko jau 2006. gadā ziņoju Ģenerālprokuratūrai. Es uzskatu, ka viņš un pārējie valdes un padomes locekļi pārkāpuši Krimināllikuma 319. pantu par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, tas ir, ja valsts amatpersona tīši vai aiz nolaidības neizdara darbības, kuras tai pēc likuma vai uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai. Pārkāpts arī Krimināllikuma 328. pants par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu institūcijai vai valsts amatpersonai, kurai ir tiesības šīs ziņas pieprasīt, kā arī par dokumenta vai ziņu slēpšanu vai apzinātu noklusēšanu, ja to izdarījusi amatpersona, kurai ir pienākums šīs ziņas sniegt.

Vēl tikai varu piebilst, ka laikam jau tomēr manas vēstules kāds izlasīja, un  2009. gada sākumā beidzot ar 51. vēstuli no prokuratūras saņēmu ziņu: “…Tika konstatēts, ka Jūsu sūdzība ir pamatota un apmierināma.”

Par ko tas liecina? Tā kā ar 56. (šķiet – pēdējo) vēstuli no prokuratūras saņēmu vēsti, ka turpmāk man nekāda informācija sniegta netiks, jo es neesot kriminālprocesā iesaistīta persona, nezinu, vai 51. vēstulē teiktais attiecas tikai uz pārkāpumiem zemesgabalu privatizācijā vai arī uz valdes un padomes locekļu kriminālajiem pārkāpumiem.

Bērziņa kungs, Jums noteikti ir iespējas par šo lietu noskaidrot kaut ko vairāk. Taču pat tad, ja prokuratūra šai gadījumā dīvainā kārtā nesaskatīs neko krimināli sodāmu, no morālā viedokļa, šķiet, pilnīgi nepieņemami, ka tieslietu ministra pienākumus var pildīt cilvēks, kurš tik konsekventi darīja visu iespējamo, lai prokuratūrai neziņotu par acīmredzamu likuma pārkāpumu. Jau pērn pirms deputātu kandidātu sarakstu veidošanas Vienotības vadību aicināju sarakstā neiekļaut A.Štokenbergu, taču mani aicinājumi netika ņemti vērā. Neiedomājams cinisms bija šādu cilvēku nominēt amatam, kura galvenais uzdevums ir cīnīties par tiesiskuma principu konsekventu īstenošanu. Cinisms un divkosība turpinās, kad pēc tam, kad medijos parādījušās daudzas ziņas par dažādiem iespējamiem morālas vai pat citādas dabas pārkāpumiem, A.Štokenbergs sarakstā pat tiek ielikts ar pirmo numuru.

Aicinu Jūs iekļaut Saeimas ārkārtas sēdes dienaskārtībā punktu par neuzticības izteikšanu A.Štokenbergam. Apstākļos, kad tiesiskuma un godīguma karogu vicina katrs, kas vēlas iekļūt nākamajā Saeimā, ļoti svētīgi visas šīs lietas būtu publiski izrunāt nu jau atlaistās Saeimas sēdē, lai katrs, tai skaitā A.Štokenbergs, var skaidri un gaiši definēt savas patiesās domas, mērķus, varbūt atzīt kādas kļūdas. Arī vēlētāji varētu izdarīt kādus secinājumus, kas nāktu tikai par labu visu mūsu nākotnei, tiem, kas vēlas dzīvot patiesi tiesiskā un godīgā sabiedrībā.

P.S. Ja nepieciešams, varu nodot Jums visus manā rīcībā esošos dokumentus, kā arī minētās sēdes protokolu.

Novērtē šo rakstu:

101
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

FotoAugsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti atšķirīgās pasaulēs, kur Jūsu pasaulē nav nabadzības un nav bērnu, kas klaiņo apkārt, nav ģimeņu, kas savus bērnus atstājušas novārtā, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas bezspēcīgi un visu pamests vientulībā nomirst mežā.
Lasīt visu...

12

Skarba replika par PVN un tiesām

FotoAr tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks sodīts, citam – iespēja izbaudīt sava darba vai īpašuma augļus, citam – pārliecība, ka birojā neieradīsies reketieri un nepieprasīs samaksu par “jumtu”. Dažkārt „jumts” ir skaisti tērpies tiesneša, pašvaldības uzņēmuma vai politiski valdošas partijas paskatā. Man tiesiska valsts citu, prozaiskāku izpratņu starpā nozīmē arī to, ka, vēršoties tiesā, varu paļauties uz likuma varu un likuma nemainīgu piemērošanu.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

FotoIesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un Valsts prezidentu par Veselības ministrijas faktisko atteikumu veikt viņa kā ārstniecības personas resertifikācijas procesa tiesiskuma pārraudzību.
Lasīt visu...

21

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

FotoTiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī, pieņemot likumu “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”. Zemes reformas mērķis tika pasludināts šā likuma 2. pantā:
Lasīt visu...

21

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

FotoGarāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa jau izdalīta pa labi un pa kreisi - jo no filmām un koncertierakstiem jau ir jēga tikai tad, ja tās skatās un tos klausās; tāpat kā no grāmatām - tikai tad, ja tās lasa). Tajā uzmestajā acī iekrita dažu, atsevišķi noliktu filmu ripuļu vāciņi.
Lasīt visu...

12

Par uzpūsto depresijas problēmu

FotoJau vairāku gadu garumā saziņas līdzekļos dzirdam, redzam un lasām psihiatrijas „korifeju” izteikumus, ka Latvijā esot pāri par 100 000 t.s. „depresijas slimnieku”, no kuriem tikai maza daļa regulāri ārstējoties, bet pārējie esot atstāti likteņa varā, un valstij vajagot kaut ko darīt šinī sakarā. It sevišķi lielu centību augstāk minētās idejas propagandēšanā izrāda dakterīši Elmārs Rancāns, Elmārs Tērauds un Biruta Kupča.
Lasīt visu...

21

Kleptomānijas cēlonis

FotoRetrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu noziegumu brīvību ir starptautiski vispārzināms fakts.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...