Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Augsti godātais Bērziņa kungs! No mēdijiem uzzināju, ka partija Visu Latvijai! rosina Saeimai izteikt neuzticību tieslietu ministram A.Štokenbergam, bet tas iespējams tikai tad, ja Jūs šādu jautājumu iekļaujat Saeimas ārkārtas sēdes dienaskārtībā, taču Jūs vēloties vairāk iepazīties ar motivāciju. Nezinu precīzu VL motivāciju, taču vēlos atvieglot Jums lēmuma pieņemšanu, jo varu no savas puses dot papildus motivāciju.

No 2003. līdz 2009. gadam pildot padomes locekļa pienākumus Privatizācijas aģentūrā (PA), saskāros ar virkni ļoti rupju likuma pārkāpumu. Par pārkāpumiem zemes privatizācijas procesā, kuri valstij nodarīja zaudējumus daudzu miljonu apmērā, ziņoju prokuratūrai un KNAB, jo PA valdes un padomes locekļi kategoriski atteicās no sadarbības šo pārkāpumu novēršanai, daudzkārt klaji tās atbalstīja.  Par septiņiem gadījumiem ilgstoši veicu saraksti ar KNAB, prokuratūru, dažādām ministrijām un  Rīgas domi, kā rezultātā visos septiņos gadījumos KNAB un prokuratūra atzinuši, ka pārkāpumi tiešām notikuši.

No izmeklēšanas viedokļa kliedzošākais ir gadījums ar diviem zemesgabaliem Rīgā, Smilšu ielā 2 un Matīsa ielā 8. Šo nekaunīgo pārkāpumu būtība  ir tik acīmredzama, ka nevajadzētu būt nekādām šaubām par izmeklēšanas iznākumu.

Lieta tāda, ka zemes kadastrālā vērtība un  vērtība privatizācijas vajadzībām ir tieši atkarīga arī no tā saucamā lietošanas mērķa. Pilnīgi konkrēta zemesgabala privatizācijas cena var atšķirties pat vairāk nekā četras reizes atkarībā no tā, vai uz tās atrodošās ēkas tiek izmantotas kā darījumu iestādes vai sabiedriskām vajadzībām.

Tad, lūk, Smilšu ielā 2 darījumu iestādes (biroju ēka ar restorānu 1. stāvā) katrs atsevišķs stāvs bija iznomāts dažādām SIA biroja vai restorāna vajadzībām. Taču vienlaicīgi nelikumīgi visa 6-stāvu ēka tika iznomāta kādai sabiedriskai organizācijai, kura ēku nekad nav apsaimniekojusi, nekad to nav lietojusi, ne reizi nomas maksu nav maksājusi (tāds ir Finanšu policijas izmeklētājas noskaidrotais un apstiprinātais). Tātad līgums acīmredzami fiktīvs. Taču, neskatoties uz visu šo absurdo nelikumību, visa ēka un tai atbilstošais privatizējamais zemesgabals uz šī nelikumīgā nomas līguma pamata tika atzīti par sabiedriskas nozīmes objektiem ar tam atbilstošu cenu.

Matīsa ielā 8 darījumu iestāde -  veikals ar tirdzniecības zāli un noliktavu telpām - tika šim nolūkam izīrēta kādai firmai un vienlaicīgi  bezatlīdzības kārtā patapināta kādam mednieku kolektīvam sapulču, sēžu un banketu(!!??) rīkošanai. Un, kaut arī pārtikas veikals tur darbojās 7 dienas nedēļā, bet mednieku kolektīvs savu sapulču rīkošanai pāris reizes mēnesī esot izmantojis tikai vienu galda vietu kādā noliktavā un nelielu telpas daļu pie veikala kasēm(?) (to pēc mednieku kolektīva mutvārdu liecībām noskaidrojusi tā pati izmeklētāja, par banketiem gan neko nezinu), šī darījumu iestāde ar tai atbilstošo zemesgabalu arī tika atzīta par sabiedriskas nozīmes objektu ar visām no tā izrietošajām sekām.

Nespējot samierināties ar tik ciniski nekaunīgiem valsts apkrāpšanas gadījumiem, turpināju pārliecināt PA valdi un padomi un sarakstīties ar prokuratūru, turpinot to arī vēl pēc tam, kad vairs šo amatu neieņemu, jo valsts uzņēmumu padomes likvidēja jau 2009. gada jūlijā.

 No prokuratūras kopš 2003. gada saņēmu 50(!) vēstules, no kurām lielākajā daļā bija skaidrots, ka, neskatoties uz atklātajiem pārkāpumiem, nekādu pārkāpumu nav, jo tā apgalvojusi Privatizācijas aģentūras valde, un  neviens neesot pieteicies par cietušo. Astoņas (!) reizes prokuratūra paziņoja, ka lēmums ir galīgs un mani turpmākie skaidrojumi netiks izskatīti un bez lasīšanas pievienoti lietas materiāliem.

Ilgstošu pūliņu rezultātā izdevās pārliecināt PA valdi, un tā 2006. gada februārī privatizētājiem uzrakstīja vēstules, kurās norādīja , ka pieļauto pārkāpumu dēļ cena noteikta nepareizi, un aicināja starpību labprātīgi samaksāt, no kā uzrunātie atteicās.

2006. gadā ekonomikas ministrs un līdz ar to arī PA padomes priekšsēdētājs bija A.Štokenbergs (TP). 31. augusta padomes sēdē pēc mana ierosinājuma dienaskārtībā tika iekļauts punkts par to, ka padome uzdod valdei nosūtīt prokuratūrai visus tās rīcībā esošos dokumentus, kas apliecinātu, ka pārkāpumi notikuši, tādējādi beidzot piesakoties par cietušo. Es vienīgais nobalsoju par šo priekšlikumu, viens padomes loceklis bija pret, bet pārējie, tai skaitā A. Štokenbergs dīvainā kārtā balsojumā nepiedalījās, kaut arī reglaments neko tādu nemaz neparedzēja.

Ārkārtīgi dīvaina bija A.Štokenberga motivācija, kāpēc prokuratūrai nekas neesot jāsūta. Pirmkārt, es jau pats visu esot nosūtījis. Mani argumenti, ka man jau sen vairākkārt tika atgādināts, ka mani iesniegumi netiek izskatīti, kā arī es tieku uzskatīts par privātpersonu, kurai nav pārsūdzības tiesību, ka vajadzīgs koleģiāls padomes lēmums, netika ņemti vērā.

Otrkārt, ja tiekot aplaupīts veikals, tad par to varot ziņot jebkurš garāmgājējs, un uz to vienalga esot jāreaģē. Atkal nelīdzēja mans pretarguments, ka gadījumā, ja veikala īpašniekam pavaicā, vai viņš tiešām aplaupīts un viņš atbild, ka viss kārtībā, nekas nolaupīts nav (bet prokuratūrā arvien vēl bija PA sūtīts dokuments, ka viss noticis likumīgi, nekādu materiālu zaudējumu nav), diezin vai kāda izmeklēšana turpinātos. Un, treškārt, padome valdei pēc reglamenta nemaz neko uzdot nevarot, kas gan īsti neatbilst likumam.

Piedāvāju atbilstoši reglamentam – “ieteikt” valdei atbilstoši rīkoties. Šai balsojumā es biju par, divi (arī A.Štokenbergs) pret, pārējie nepiedalījās.

Nezinu, vai VL motivācijā ir runa par krimināliem pārkāpumiem vai tikai morālas dabas, taču minētie A.Štokenberga balsojumi liecina par pārkāpumiem jau saskaņā ar Krimināllikumu, par ko jau 2006. gadā ziņoju Ģenerālprokuratūrai. Es uzskatu, ka viņš un pārējie valdes un padomes locekļi pārkāpuši Krimināllikuma 319. pantu par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, tas ir, ja valsts amatpersona tīši vai aiz nolaidības neizdara darbības, kuras tai pēc likuma vai uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai. Pārkāpts arī Krimināllikuma 328. pants par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu institūcijai vai valsts amatpersonai, kurai ir tiesības šīs ziņas pieprasīt, kā arī par dokumenta vai ziņu slēpšanu vai apzinātu noklusēšanu, ja to izdarījusi amatpersona, kurai ir pienākums šīs ziņas sniegt.

Vēl tikai varu piebilst, ka laikam jau tomēr manas vēstules kāds izlasīja, un  2009. gada sākumā beidzot ar 51. vēstuli no prokuratūras saņēmu ziņu: “…Tika konstatēts, ka Jūsu sūdzība ir pamatota un apmierināma.”

Par ko tas liecina? Tā kā ar 56. (šķiet – pēdējo) vēstuli no prokuratūras saņēmu vēsti, ka turpmāk man nekāda informācija sniegta netiks, jo es neesot kriminālprocesā iesaistīta persona, nezinu, vai 51. vēstulē teiktais attiecas tikai uz pārkāpumiem zemesgabalu privatizācijā vai arī uz valdes un padomes locekļu kriminālajiem pārkāpumiem.

Bērziņa kungs, Jums noteikti ir iespējas par šo lietu noskaidrot kaut ko vairāk. Taču pat tad, ja prokuratūra šai gadījumā dīvainā kārtā nesaskatīs neko krimināli sodāmu, no morālā viedokļa, šķiet, pilnīgi nepieņemami, ka tieslietu ministra pienākumus var pildīt cilvēks, kurš tik konsekventi darīja visu iespējamo, lai prokuratūrai neziņotu par acīmredzamu likuma pārkāpumu. Jau pērn pirms deputātu kandidātu sarakstu veidošanas Vienotības vadību aicināju sarakstā neiekļaut A.Štokenbergu, taču mani aicinājumi netika ņemti vērā. Neiedomājams cinisms bija šādu cilvēku nominēt amatam, kura galvenais uzdevums ir cīnīties par tiesiskuma principu konsekventu īstenošanu. Cinisms un divkosība turpinās, kad pēc tam, kad medijos parādījušās daudzas ziņas par dažādiem iespējamiem morālas vai pat citādas dabas pārkāpumiem, A.Štokenbergs sarakstā pat tiek ielikts ar pirmo numuru.

Aicinu Jūs iekļaut Saeimas ārkārtas sēdes dienaskārtībā punktu par neuzticības izteikšanu A.Štokenbergam. Apstākļos, kad tiesiskuma un godīguma karogu vicina katrs, kas vēlas iekļūt nākamajā Saeimā, ļoti svētīgi visas šīs lietas būtu publiski izrunāt nu jau atlaistās Saeimas sēdē, lai katrs, tai skaitā A.Štokenbergs, var skaidri un gaiši definēt savas patiesās domas, mērķus, varbūt atzīt kādas kļūdas. Arī vēlētāji varētu izdarīt kādus secinājumus, kas nāktu tikai par labu visu mūsu nākotnei, tiem, kas vēlas dzīvot patiesi tiesiskā un godīgā sabiedrībā.

P.S. Ja nepieciešams, varu nodot Jums visus manā rīcībā esošos dokumentus, kā arī minētās sēdes protokolu.

Novērtē šo rakstu:

101
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...