Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Es, V.Trusevičs, 2013.gada 02.janvārī saņēmu Latvijas Republikas Veselības ministrijas 2012.gada 12.decembra vēstuli Nr.01-20Fiz 15/5280 par informācijas izvērtēšanu un pārbaudes veikšanu.

[1] Latvijas Republikas Veselības ministrijas pārstāvis, valsts sekretārs R.Muciņš, kļūdaini, varbūt speciāli slēpjot pārkāpuma faktus, nemin par Latvijas Republikas Iepirkumu uzraudzības biroja 2011.gada 06.maija, atzinumu Nr.8-2/1744, kurā IR konstatēts Publiskā iepirkuma likuma pārkāpums par valsts SIA „Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca" (turpmāk - Slimnīca) 2010.gada 11.janvāra noslēgto Līgumu Nr.1-01/10, par juridisko pakalpojumu sniegšanu Civillietā Nr.C04383809 ar juridisko biroju.

Tāpēc arī saprotama tālāka Slimnīcas rīcība - steidzami atrast advokātu, lai varētu „noplēst" kaut kādu naudu no pacienta, jo Slimnīca pārkāpa iepirkumu procedūru noslēdzot līgumu par juridisko pakalpojumu sniegšanu ar juridisko biroju. Tā kā visu tiesas sēdes laiku Slimnīcai reāli juridisko pārstāvību sniedza tie paši juristi no juridiskā biroja un tikai tiesas sēdes beigās - tiesas sēdes debatēs - uzstājās advokāts ar 10 minūšu runu, pie tam nepārzinot lietas materiālus, ir pamats uzskatīt, ka noslēgtais līgums par advokāta pakalpojumiem ir vēl viens veids, kā izvilkt pēc iespējas lielāku naudas summu no valsts iestādes budžeta, kas ir valsts naudas izšķērdēšana, jo uzradītā naudas summa ir neadekvāta un tāda cena par advokātu pakalpojumiem, desmit minūšu garumā, Latvijā nepastāv!

Par 10 minūtēm - LVL 3 629,50, kā nosaka noslēgtais līgums ar Slimnīcu, jo Līgums noslēgts ar advokātu TIKAI par tiesas procesu apelācijas tiesas instancē.

[2]  Latvijas Republikas Veselības ministrija tā arī nespēj atbildēt uz manā iesniegumā uzdotajiem jautājumiem:

1.   Kāpēc valsts SIA „Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca", algoja advokātu, ja jau bija noalgots vesels juridiskais birojs ar 2 pārstāvjiem, ar ko bija apmierināti, ko apliecina fakts, ka, neskatoties uz to, ka tika nolīgts advokāts - līgumu ar juristiem no SIA „Vindex" nepārtrauca - tiesā Slimnīcu pārstāvēja juridiskais birojs un tikai tiesas sēdes beigās - tiesas sēdes debatēs - uzstājās noalgotais advokāts;

2.   Tas, ka bija ziemassvētku un Jaunā gada laiks, nav attaisnojums neievērot likumdošanas normas, ko savā atzinumā atzīst Latvijas Republikas Iepirkumu uzraudzības birojs. Līdz ar to Latvijas Republikas Veselības ministrijas argumenti šajā sakarā nevar mainīt Iepirkumu uzraudzības biroja iestādes sniegto atzinumu!

3.   Kāpēc nav ievērota likuma prasība - izvēlieties lētāko variantu?

4.   Ir pierādījumi, ka vairāki advokāti (ar nesalīdzināmi lielāku pieredzi) par to darbu, ko veica advokāts K., prasa nesalīdzināmi zemāku summu. Advokātam K., nav tās pieredzes, kādu Veselības ministrija norādījusi savā vēstulē, jo šis advokāts nodeva zvērestu Augstākās tiesas priekšsēdētājam, tikai 2008.gada 18.decembrī, bez tam nav specializējies tieši medicīnas rakstura lietās.

Līdz ar to nav atbildēts un motivēts likuma pārkāpums, kāpēc būtiski ir izšķērdēti valsts Līdzekļi.

[3]  Tiesā ir pievienoti dokumentālie fakti no slimnīcas:

Pēc traumas es biju ievietots Ventspils slimnīcā un atrados šajā slimnīcā 21 dienu. Nebija konstatēta un nebija nekādu pazīmju par hospitālo infekciju MRSA, kā arī nebija pozitīvas analīzes uz infekciju MRSA (Hospitāļa infekcija Zeltainais stafilokoks).

•     Pēc 21 dienas mani pārveda uz Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcu (TOS). Pieņemšanas nodaļā man tika konstatēta vidēja smaguma trauma, temperatūra, drudzis nav (pie MRSA infekcijas drudzis un temperatūra pāri 37 grādiem).

•     Hospitālo infekciju MRSA man atklāja TOS slimnīcā - 3 nedēļas pēc veiktas operācijas.

•     Tikai dēļ Hospitālas infekcijas MRSA man ir veiktas tālākās 11 (vienpadsmit) operācijas 3 (trīs) paredzēto operāciju vietā, ko liecina slimnīcas izraksti!

•     05.06.2004., pēc traumas, un pirms 11 (vienpadsmitās) operācijas, labā kāja nebija īsāka par 3 cm un nebija rotēta uz ārpusi par 35 grādiem!

Dēļ ārsta rupjas neuzmanības tas parādījās pēc 11. operācijas!

Tiesas procesa gaitā tiek atklāti jauni fakti:

•     Pirms mani ievietoja TOS slimnīcas nodaļā, tajā nodaļā jau atradās ar MRSA infekciju 11 slimo pacientu, kas ir epidēmija.

•     Zinātniski pieradīts, ka Stafilokoka infekcija pārnēsājas ar medpersonāla rokām! Pēc manām prasībām medpersonāls, ieejot palātā, vairakkārt atteicās mainīt vienreizējas cimdus (minēto apliecina arī TOS medpersonāla un liecinieku liecības, kuri fiksēti tiesas protokolā).

Ir fakts - pirms ievietošanas TOS slimnīcā man neeksistēja MRSA infekcija, tā paradās tikai pēc operācijas!

•     Uz tiesas sēdi es izsaucu sniegt liecības toreizējo slimnīcas vadītāju, ārstu V.Zatleru. V.Zatlers savas liecībās apgalvoja, kā traumas gūšanas laikā es nevarēju inficēties ar Hospitālo infekciju Zeltaino stafilokoku MRSA. Tas bija ļoti būtisks apgalvojums no ārsta speciālista. Brīnumainā kārtā šī liecība, kā arī vairākas citas - nebija fiksētas tiesas sēdes protokolā.

Pamatojoties uz tiesas sēdes fiksēto audio ierakstu, es paspēju iesniegt piezīmes par tiesas sēdes protokolu.

Brīnumainā kārtā tiesa ignorēja un neņēma vēra augstāk minētos lietai pievienotos faktus. Tad ir pamats domāt, ka tiesa pavirši izskata lietas dokumentālos pierādījumus, vai, iespējams, ir ietekmējama, aizstāvot valsts iestādi, nevis cilvēku, kuram ir pierādījumi un fakti.

[4]  Tā kā Latvijas medijos vairākkārt tiek minēts par Hospitālo infekciju MRSA slimnīcās, dēļ kā Latvijā mirst vairāk nekā 100 cilvēki gadā, saprotama slimnīcas uzvedība.

Pirms pirmās instances tiesas sēdes pārtraukumā man un manam pārstāvim juristi, kuri pārstāvēja Slimnīcu, teica - „Ja tu neatsauksi prasību, tad tev nāksies maksāt lielu naudas summu par juridiskiem izdevumiem", kā arī zvanīja manam advokātam un piedāvāja lai es nepārsūdzu pirmās instances tiesas spriedumu, tad man nebūs, Slimnīcai jāsamaksā par juristu pakalpojumiem.

Slimnīcas juridiskā biroja pārstāvji ar „uzpūsto" naudas summu, ar izteikumiem agresīvā tonī man un manam pārstāvim - pielietoja psiholoģisku spiedienu, mēģināja man aiztaisīt muti, lai neturpinātu cīnīties par taisnību un netiktu informēta sabiedrība par Stafilokoka infekcijas esamību Latvijas slimnīcās.

Vienlaikus norādu, ka uz manu rakstisku piedāvājumu noslēgt mierizlīgumu, lai nelietderīgi netiek tērēti valsts līdzekļi un resursi, izskatot manas pamatotās prasības, Slimnīca atteica noslēgt mierizlīgumu.

[5]  Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā pārkāpumu tradīcijas turpinājās.

Latvijas lielāko valsts traumatoloģijas - ortopēdijas slimnīcu vadīja ārsts Valdis Zatlers, kurš nostrādāja TOS no 1994. līdz 2007.gadam.

Neapšaubāmi, ka šis amats valsts iestādē ir atbildīgs un ir vajadzīga liela piepūle, lai strādātu slimnieku-cilvēku labā, „cik spēšu un pratīšu, es došu tikai labas pamācības, kas nestu svētību un nedarītu viņiem nedz netaisnību, nedz ļaunumu" (Hipokrāta zvērestā). Bet ne viss gāja gludi V.Zatlera vadītajā slimnīcā, par ko arī atklāja pats V.Zatlers pirms ievēlēšanas Latvijas prezidenta amatā.

V.Zatlers kļuva par Valsts prezidentu, bet TOS palika strādāt labi sagatavoti pēcnācēji, un pārkāpumu tradīcijas turpinās.

Naudiņas konvertos, tas tikai sīkums, bet bija arī citi pārkāpumi finansiālajā jomā, kuri tika konstatēti ar valsts tiesībsargājošajām iestādēm un publicēti Latvijas masu saziņu medijos.

Daži fakti:

1999.gads - no Valsts kontroles Valsts saimnieciskās darbības revīzijas departamenta kolēģijas lēmuma:

- Nav ievērotas LR likuma „Par valsts un pašvaldību kapitāla daļu pārvaldi uzņēmējsabiedrībās";

-     Uzņēmējsabiedrībā nav izstrādāta pamatlīdzekļu nolietojuma uzskaites politika. Pamatlīdzekļu uzskaite ir neprecīza, to nolietojums netiek rēķināts;

-     Nav ievērotas LR likuma "Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu izšķērdēšanas novēršanu". Informācijas avots - spēkā esošs 25.02.1999. VK lēmums Nr.5.1-2-305 (http://www.likumi.lv/doc.php?id=23073).

2003.gads - par VSIA „TOS" likuma pārkāpumiem, kurā tajā laikā par slimnīcas vadītāju strādāja Valdis Zatlers. „Krimināllieta tika ierosināta par faktu, ka slimnīca ir iegādājusies implantus no slimnīcas direktora vietnieka firmas un visa peļņa ir aizgājusi ar slimnīcas vadību saistītu personu kabatās." Zatlera kungs bijis atstādināts no amata.

Informācijas avots - "Mūsu cilvēks" - Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ārsts Valdis Andersons (http ://www .tvnet.lv/zinas/viedokli/292043-musu_cilveks_traumatologijas_un_ortopedijas_slimnicas_arsts_valdis_andersons).

„V.Zatlera biogrāfijā atrodams arī fakts, ka, būdams vēl ārsts, pieņēmis pacientus medicīnas sabiedrībā „ARS", darbojoties sievas firmā „Ortopēdijas privātprakse". Samaksu par sniegtajiem pakalpojumiem saņēma viņa sieva Lilita Zatlere kā individuālais komersants, līgums ar V.Zatleru noslēgts nebija un no privātpraksē nopelnītā netika maksāti nodokļi". Informācijas avots - No ārsta par prezidentu (http://www.dzirkstele.lv/portals/velesanas/raksts.html?xml_id%3D31098).

2007.gads - „Intervijā Latvijas Neatkarīgajā televīzijā Valsts prezidenta amata kandidāts, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas valdes priekšsēdētājs, ārsts Valdis Zatlers atzinās, ka savā ārsta praksē pieņēmis naudu aploksnē kā papildus samaksu par paveikto darbu." Informācijas avots - Zatlers atzīstas, ka ņēmis naudu aploksnē (http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/228786-zatlers atzistas ka nemis naudu aploksne).

2007.gads - „Valsts kontrole konstatējusi būtiskus likumu pārkāpumus un prettiesisku rīcību Labklājības ministrijas padotības iestādes Tehnisko palīglīdzekļu centrs darbībā. Valsts kontrole toreiz atklāja, ka Labklājības ministrijas padotības iestāde valsts aģentūra Tehnisko palīglīdzekļu centrs, neievērojot likumu «Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu,» ir prettiesiski izlietojusi tai piešķirtos valsts budžeta līdzekļus, kas paredzēti personu ar īpašām vajadzībām apgādei ar tehniskajiem palīglīdzekļiem". Informācijas avots - Valsts kontrole atklāj kārtējos likuma pārkāpumus (http://www.db.lv/citas-zinas/valsts-kontrole-atklaj-kartejos-likuma-parkapumus-149182).

2009. gads - Rīgas apgabaltiesa sāka izskatīt lietu, Vitālijs Trusevičs pret VSIA „Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca" par rupji pieļautām kļūdām ārstniecības procesā. Tiesā, kā liecinieks tika aicināts arī Valsts prezidents V.Zatlers. Informācijas avots - Pacients turpina tiesāties ar slimnīcu (http://www.apollo.lv/zinas/pacients-turpina-tiesaties-ar-slimnicu-par-0-3-miljoniem-latu/516887).

2010. gads - „Valsts kontrole (VK) revīzijā Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS) konstatējusi šaubīgus iepirkumus par vairāk kā 800 000 latu apjomā. TOS ortopēdijas rindas uzskaites dati nesakrītot ar faktiskajiem datiem, piemēram, revīzijā konstatēts, ka pacienti ortopēdijas rindā reģistrēti pēc operācijas veikšanas, kā arī pacientam faktiski par valsts līdzekļiem veikta operācija steidzamības kārtā, tomēr ortopēdijas rindas uzskaitē pacients reģistrēts 50% līdzmaksājuma rindā.

Turklāt TOS neesot arī sniegusi patiesu informāciju par rindā uzņemto un no rindas izslēgto pacientu skaitu.

VK atklājusi, ka TOS, iegādājoties endoprotēzes un saņemot pakalpojumus par kopējo summu 856,67 tūkstoši latu, nav veikusi iepirkumu procedūras, līdz ar to iespējams, ka nav izvēlēti izdevīgākie piedāvājumi.

Tāpat neapzinot lētākus un izdevīgākus piedāvājumus, TOS samaksājusi 53,43 tūkst. Ls (bez PVN) uzņēmumam par medicīnas ierīču un aparātu pārbaudi un tehnisko apkopi. Informācijas avots - VK norāda uz Traumatoloģijas slimnīcas šaubīgiem iepirkumiem 800 000 latu apjomā (http://www.delfi.lv/news/national/politics/vk-norada-uz-traumatologijas-slimnicas- saubigiem-iepirkumiem-800-000-latu-apjoma.d?id=35441351).

2011. gads - TOS pievienoja lietai līgumu par juridisko pakalpojumu sniegšanas izdevumiem. Saskaņā ar minēto līgumu, slimnīca noslēgusi Līgumu par kopējo summu 16,608.20 tūkst. latiem. Par rakstiskiem paskaidrojumiem, kuri ir vien uz trim lapām, jau ir samaksāti 8,304.10 tūkst. lati. Tik lielas naudas summas pat par advokāta pakalpojumiem Latvijā neeksistē, bet šeit ir divi juristi. Informācijas avots - Latvijas Republikas Iepirkumu uzraudzības biroja 2011.gada 06.maija atzinums Nr.8-2/1744.

2012. gads - tiesas sēdē TOS pievieno lietai vēl vienu izdevumu dokumentu, 2012.gada 19.marta Līgumu par juridiskas palīdzības sniegšanu šajā pašā lietā par 3 629,50 latiem. Viena no Līguma punkta norādīts - „Klients nolīgst ADVOKĀTU juridiskās palīdzības sniegšanai Klientam kā atbildētājam apelācijas instances tiesas procesā". Tā kā visu tiesas sēdes laiku „TOS" reāli juridisko pārstāvību sniedza tie paši juristi no juridiskā biroja un tikai tiesas sēdes beigās - tiesas sēdes debatēs - uzstājas advokāts ar 10 minušu runu, pie tam nepārzinot lietas materiālus, ir pamats uzskatīt, ka noslēgtais līgums par advokāta pakalpojumiem ir vēl viens veids, kā izvilkt pēc iespējas lielāku naudas summu no valsts iestādes budžeta, ko var nosaukt par valsts naudas izšķērdēšanu, jo uzradītā naudas summa ir neadekvāta un tāda cena par advokātu pakalpojumiem, desmit minūšu garumā, Latvija nepastāv!

Tātad par juridisko un advokāta pakalpojumu sniegšanu valsts SIA „Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca" kopējā naudas summa sastādīja - 20 237,70 lati.

Tā kā slimnīcai pārkāpumu tradīcijas turpinās, vadītājs neievēro likumu, kas paredz, ka iepirkumu līgumcenai jābūt zemākai un amatpersonu bezdarbība un pārkāpumi iepirkumu veikšanā ir par pamatu publisko līdzekļu nelikumīgai un nelietderīgai izlietošanai, tika iesniegts iesniegums KNAB ierosināt pārbaudes lietu un lūgt Ģenerālprokuratūrai ierosināt kriminālprocesu pret valsts SIA „Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca" un viņu vadošajām amata personām, kā arī apturēt un anulēt 2010.gada 11.janvāra un 2012.gada 19.marta Līgumu par juridiskas palīdzības sniegšanu, kas ir nekvalitatīvas ārstēšanā cietušās personas savdabīga iebiedēšana par tālāku netiesāšanos.

Slimnīcai, kā valsts iestādei bija pienākums izvēlēties nevis no dārgākā varianta lētāko, bet lētāko variantu vispār, kas bija iespējams izdarīt, bet kas netika veikts. Lētāks variants nenozīmē sliktāku pārstāvību, bez tam šādā gadījumā atklāts paliek jautājums, no kādas summas sākot, Slimnīca vērtē, ka advokāts ir kompetents, bet no kuras, ka nav kompetents, kas, saprotams, nav adekvāti.

Vieni mediķi streiko par darba samaksas palielinājumu, otrie mēģina nelikumīgi izvilkt no valsts finansētas slimnīcas finansējuma naudu. Nav šaubu, ka Latvijā ir arī kvalificēti un godīgi ārsti, kuri vēlas strādāt un saņemt pienācīgu atalgojumu.

Jebkurš var nonākt šādā situācijā. Un, lai mēs varētu būtu droši par savas veselības kvalitatīvu aprūpi un ārstniecību, vienu reizi un pavisam vajadzētu lauzt šīs „iestāvējušās" tradīcijas.

Saskaņā par augstāk minētiem pārkāpumiem var secināt par šīs Slimnīcas vadību un ārstu godīgumu, kuri nespēj atzīst savas kļūdas.

Novērtē šo rakstu:

35
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...