Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iespējams, atklātībai nodotā jaunievēlētās Saeimas deputātes Lolitas Čigānes administratīvā pārkāpuma lieta, ievedot Latvijā nedeklarētas preces no Turcijas 350 latu vērtībā, uzpeldējusi saistībā ar viņas aktīvo pozīciju, ka deputātes mandāts jānoliek partijas Jaunais laiks pārstāvei Silvai Bendrātei.

No apvienības Vienotība 10.Saeimā ievēlētās partijas Pilsoniskā savienība deputāte, bijusī sabiedrības par atklātību Delna padomes priekšsēde Lolita Čigāne atzīst, ka savulaik administratīvi sodīta, kad 2007.gada 29.novembrī no Turcijas ievedusi preces 498,5 eiro (350,34 lati) vērtībā, kuras nav deklarējusi.

Čigāne Pietiek noliedza, ka šīs preces ievedusi, lai tās tiktu tirgotas veikalā Jūgendstila paviljons, kurā viens no īpašniekiem (caur SIA Meknes) ir viņas vīrs Nils Students. Čigāne notikušo nožēlo, taču uzskata, ka šis gadījums nav radījis pamatu sabiedrībai domāt, ka viņas lēmumi varētu būt atkarīgi.

Tomēr, ja sabiedrība uzskatīšot, ka šis gadījums var ietekmēt viņas, kā Saeimas deputātes darbu, Čigāne ir gatava no mandāta atteikties.

Neoficiāli izskan, ka informāciju par šo Čigānes administratīvā pārkāpuma aktu medijiem piespēlējuši kolēģi Vienotībā no partijas Jaunais laiks.

Administratīvā akta parādīšanās atklātībā tiek saistīta ar Čigānes skaidro nostāju par to, ka deputāta mandāts jānoliek JL deputātei Silvai Bendrātei saistībā ar līgumu, kuru tā slēgusi ar Ventspils mēru Aivaru Lembergu. Bendrātes līgums atklāja, ka viņa ļāvusi Lembergam sevi izmantot, lai par viņa naudu uz sava vārda viņam iegādātos Kurzemes radio kapitāldaļas.

VID Rīgas muitas reģionālas iestādes aktu par Čigānes saukšanu pie administratīvās atbildības Pietiek šodien publisko pilnībā.

„Esmu gatava nolikt mandātu...”

Vai šīs preces ievedāt sev, draugiem, vai tomēr tās Latvijā tika ievestas, lai tirgotu veikalā Jūgendstila paviljons, kas daļēji pieder arī jūsu vīram?

Šīs konkrētās preces mēs ievedām sev un draugiem. Šīs lietas netika tirgotas veikalā. Mēs, mans vīrs ir vedis veikala vajadzībām dārgmetālus, sudrabu, kas vienmēr ir ticis deklarēts.

Šīs preces, lakatus, somas, aksesuāros jūs ievedāt no Turcijas. Vai tas bija speciāls brauciens iepirkšanās nolūkos vai ceļojums?

Mēs ar vīru kopā iepirkāmies. Viņš pirka dārgmetālus, ko mēs parasti pērkam tam uzņēmumam. Šīs lietas viņš vienmēr arī nodeklarēja. Par šīm precēm mums pat nerādās sajūta, ka tās būtu jādeklarē, jo tās vienkārši ir maznozīmīgas.

Tas ir, jūsuprāt, šīs preces nebija deklarēšanas vērtas?

Mēs uzskatījām, ka kopējā šo preču vērtība ir maznozīmīga. Es tanī brīdī vispār nezināju, cik ir tas daudzums, ko var vest personiskām vajadzībām. Tanī brīdī mēs vienkārši bijām vieglprātīgi. Es atzīstu, ka mēs bijām vieglprātīgi. Mēs vienkārši absolūti domājām, ka šīs preces ir kaut kas maznozīmīgs.

Tātad tas ir pilnīgi skaidri, ka jūs šīs preces pēc tam netirgojāt veikalā Jūgendstila paviljons?

Šīs lietas mēs netirgojām Jūgendstila paviljonā.

Kāpēc informācija par šo administratīvo aktu tagad nonākusi publiskā telpā?

Nu, tā informācija ir parādījusies tāpēc, ka es esmu ievēlēta, es esmu ieguvusi amatu, un domāju, ka tas ir likumsakarīgi, ka viņa ir parādījusies.

Vai tomēr jau pirmsvēlēšanu kampaņas laikā jums nevajadzēja pašai norādīt, ka ir bijusi šāda lieta, ka esat administratīvi sodīta?

Tajā aktā ir ļoti konkrēts pants, ka administratīvā pārkāpuma satura trūkuma dēļ tā lieta ir izbeigta. Man tiešām nelikās, ka šeit ir kāds pamats šo lietu pirmsvēlēšanu laikā norādīt publiski.

Tas viss man toreiz bija šausmīgi nepatīkami. Es to šausmīgi pārdzīvoju. Tas bija Rīgas lidostā, un tas process viss bija nepatīkams. Bet tanī brīdī mēs ar vīru novienojāmies, ka mēs to neapstrīdēsim. Lai gan, teiksim, kad administratīvā pārkāpuma trūkuma dēļ šo lietu izbeidza, mēs samaksājām 50 latus, un mēs teicām - viss, mēs nākamreiz zināsim.

Jo šādas lietas ir bijušas daudziem mūsu draugiem, kas ved drēbes no Amerikas un kas vienkārši ir iepirkušies. Nu, diemžēl ir viena tāda šausmīgi nepatīkama lieta.

Es, protams, par viņu nebiju aizmirsusi, bet man nelikās, ka tas ir kaut kas, kas man ir jānorāda pirms vēlēšanām, tādā ziņā, ka ar šo lietu man nav izveidojušās nekādas saistības pret nevienu. Es neesmu izmantojusi amatu vai tamlīdzīgi. Šī ir civiliedzīvotāja muļķība, par ko es cietu vispirms morāli. Patiešām cietu, kad tas tika konstatēts.

Iespējams, kaut kas bija tobrīd mainījies likumdošanā, un es pirms brauciena nebiju noskaidrojusi, ka preces šādā apjomā ir jādeklarē.

Kāpēc tomēr neiedomājaties, ka par šādu lietu ir jāpastāsta sabiedrībai, ja kandidējat uz Saeimas deputāta amatu?

Jo tā administratīvā pārkāpuma lieta ir izbeigta un es esmu samaksājusi sodu.

Uzskatu, ka tas ir pilnīgi normāls process, tanī laikā bija tie ierobežojumi ievesto preču vērtībai, un man viņi kā pilsonim bija jāizvērtē, jāievēro. Es uzskatu, ka es biju vainīga, jo nebiju noskaidrojusi to, cik lielā apmērā preces var ievest, tās nedeklarējot. Es tiešām nezināju, vienkārši šīs preces un summas man šķita maznozīmīgas. Mēs nokārtojām šo lietu un it kā slēdzām šo jautājumu.

Man ir arī bijis cits administratīvais sods, es samaksāju 60 latu par ātruma pārsniegšanu. Braucu Jūrmalā un ievērojami pārsniedzu ātrumu. Vietā, kur bija 50, braucu ar 80. Tas bija ievērojams ātruma ierobežojuma pārkāpums, jo es vienkārši neredzēju zīmi, man bija sajūta, ka esmu izbraukusi no Jūrmalas teritorijas. Tas bija 2008.gadā, man bija jāsamaksā 60 lati par to. Tas arī bija ārkārtīgi nepatīkami, es atzinu savu vainu, samaksāju sodu un uzskatīju to lietu par slēgtu.

Daudziem cilvēkiem ir administratīvi pārkāpumi. Es šajā administratīvajā pārkāpumā neuzņēmos nekādas saistības, kas varētu nopietni vai nenopietni uzdot jautājumus par manu profesionālo darbību, par manu atkarību no kādām interesēm. Otrkārt, es uzņēmos atbildību un samaksāju sodu par to. Es nebiju sevi pietiekami informējusi, un man to vajadzēja izdarīt. Es to apzinos.

Man pirms vēlēšanām šķita, ka es esmu samaksājusi sodu un tas nav tik nozīmīgs pārkāpums, un tas man kā personai vai vēlētai amatpersonai neuzliek saistības. Neesmu šobrīd nevienā atkarībā. Šis gadījums mani nav nostādījis nevienā atkarības pozīcijā attiecībā uz maniem lēmumiem, jo šī lieta ir izbeigta, noslēgusies. Protams, man ar lielām sāpēm, ļoti nepatīkami, es to pārdzīvoju tiešām ilgi, bet viņa ir noslēgusies. Tā ir lieta, kas ir noslēgusies. Protams, pirms pieņēmu lēmumu kandidēt, es diezgan pamatīgi izskatīju dažādas savas dzīves epizode, bet uzskatīju, ka tā epizode ir noslēgusies un savas saistības esmu nokārtojusi.

Kā jūs tagad rīkosieties?

Situācija ir tāda, ka man to vēlēto amatu nevajag tādā ziņā, ka es neesmu atkarīga no šī amata. Būtībā ir tā, ka, iespējams, šobrīd es būtu personīgi daudz laimīgāka, ja man šī amata vispār nebūtu.

Tāpēc, ja sabiedrībai ir pamatotas bažas par to, ka šis var mani novest kaut kādā atkarības situācijā, tāpat kā ātruma pārsniegšana uz Jūrmalas ceļa, es patiešām esmu gatava nolikt to mandātu. Tad tiešām būs daudz mierīgāka dzīve, man galu galā ir arī mazi bērni. Bet no otras puses ir jau tā, ka mums visiem ir kaut kāda pagātne, īpaši tiem cilvēkiem, kas bijuši aktīvi un ceļojuši, un strādājuši.

Šis ir tāds kompromata materiāls, tāds riktīgs kompromata materiāls, bet es domāju, ka tas nav tāds materiāls, kas parāda manu atkarību.

Dokumenti

FotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

FotoKas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami tās patiesie cēloņi un dziļumi. Toties valdības partiju reakcija – ar grūti noslēpjamām histērijas pazīmēm – liecina: valsts varai ir trāpīts ļoti sāpīgā vietā.
Lasīt visu...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...