Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Cilvēka saskaldīšana

Dabas bērns
10.11.2014.
Komentāri (53)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kaut kur no Austrumiem ir atnākusi atziņa, ka Viss ir Viens - viss atrodas vienotā mijiedarbībā un veido Vienotu Veselumu. Vienotais Veselums atrodas līdzsvarā un harmonijā. Der paraudzīties kaut vai uz dabu – dzīvnieku sugas sadarbojas, veidojot līdzsvaru, kas nodrošina sugu izdzīvošanu; planētas, riņķodamas Saules sistēmā, sniedz līdzsvara un harmonijas paraugstundu. Kā šajā Vienotajā Veselumā jūtas un uzvedas tā saucamais Radības Kronis – cilvēks?

Būtībā līdz ar pirmo sevis piesegšanai domāto vīģes lapu cilvēks sevi sāka atdalīt no Vienotā Veseluma. Gadsimtu gaitā vīģes lapa ir pārvērtusies bezmaz necaursitamās bruņās, aiz kurām, baidīdamies sevi pazaudēt, slēpjas cilvēka vārgais ego. Ego ir sevi norobežojis no parējām cilvēka augstāko būtību veidojošajām substancēm – dvēseles un gara. Tad nu tāds norobežoti aprobežots un savās būtībās saskaldīts Radības Kronis mēģina sevis uzstūķēšanai pārtaisīt Esamības galvu pēc saviem izmēriem un ieskatiem, Mīlestības vietā sējot naidu, harmonijas vietā – disharmoniju, prieka vietā – sāpes. Kas gan cits, ja ne cilvēka intelekts ir novedis pasauli līdz tai bezjēgas robežai, kur tā pašlaik atrodas?

Kam tas ir izdevīgi? Saskaldīts cilvēks ir vienkārši un ērti vadāms. Saskaldīts cilvēks ir marionete sistēmas rokās. Saskaldīts cilvēks ir spiests patērēt milzīgu daudzumu medikamentu, lejot ūdeni uz attiecīgā biznesa dzirnavām. Saskaldīts cilvēks meklēs laimi ārpus sevis, iekļaujoties patēriņa karuselī un pirks, pirks, pirks. Ja nebūs par ko, aizņemsies, taču tik un tā pirks. Saskaldīts cilvēks vienmēr piederēs pūlim, jo meklēs pūlī sevī iztrūkstošo veseluma sajūtu. Interesanti, ka pat ja veidojas aizmetņi cilvēka savienošanai atpakaļ pie Sevis, ar laiku šie aizmetņi cilvēces kolektīvās apziņas iespaidā nosacīti transformējas par vēl lielākiem cilvēka saskaldītājiem. Minēšu piemērus.

Ir atrasti un joprojām uzrodas apliecinājumi, ka Ješua / Jēzus no Nācaretes bijis reāli dzīvojusi persona.  Gan Jaunās Derības teksti, gan Nag Hamadi tuksnesī atrastie apokrifi apliecina, ka Ješua / Jēzus sabiedrībai sniedzis Vienotā Veseluma vēsti. Taču cilvēku varas kāre vēlāk no tās radīja reliģiju, Patiesības vietā cilvēkiem piedāvājot ideju par patiesību. Tos, kuri attiecīgajai idejai nepiekrita, fiziski iznīcināja. Mēģināja iznīcināt arī visus tos, kuri nesa tālāk  Ješua / Jēzus vēsti par cilvēka sasaisti ar Vienoto Veselumu.

Tomēr tieši tāpat, kā vietas karte nav pati vieta, ideja par patiesību nav pati Patiesība. Tādējādi reliģijas itin braši piedalās cilvēka / cilvēku saskaldīšanas procesā. Pirmkārt, caur pieķeršanos pie  idejas par patiesību, cilvēks tiek novērsts no Patiesības. Ego labprāt rotaļājas ideju pasaulē, kamēr satikšanos ar Patiesību tas uztver kā sev reālu draudu. Un kā nu nē – saplūsme ar Vienoto Veselumu nozīmētu ego nāvi. Izrādītos, ka tāda ego nemaz nav – ir tikai cilvēka prāta uz baiļu un psiholoģisku traumu pamata saveidoti priekšstati un konstrukcijas. To ego nevar pieļaut!

Otrkārt, vēsturiski ir pierādījies, ka reliģijas kā nekas cits ir skaldījušas cilvēkus pēc to piederības. Interesanti, ka pēdējos mēnešos daudz mētājoties pa pasauli, satiekot un runājoties ar cilvēkiem no Ukrainas, daudzi no viņiem uzsver konflikta reliģisko pusi – Ukrainas austrumos karo pareizticīgie pret katoļiem. Un, viņuprāt, tieši šis faktors konfliktu padarot neatrisināmu.

Otrs cilvēks, par kura darbošanos un tās sekām ir vērts parunāt vairāk, ir Radžņišs, plašāk pazīstams kā Ošo (11.12.1931 – 19.01.1990). Amerikāņu novelists Toms Robins ir nosaucis Ošo par bīstamāko cilvēku pēc Jēzus. Kam bīstamāko? Protams, sistēmai. Ošo pārliecinoši iestājās par cilvēka Veselumu, 1981. gadā izveidojot vairāku tūkstošu dalībnieku komūnu cilvēku skaldīšanas Mekā - Amerikas Savienotajās Valstīs netālu no Oregonas. Komūna beidza savu darbību 1985. gadā, kad Ošo, ASV administrācijas un baznīcas vajāts, pa vidu pabijis arī turienes cietumos un saņēmis radiācijas starojuma devu, kura tikai sagadīšanās dēļ netrāpīja pa Ošo smadzenēm, bet skāra kakla daļu un žokli, bija spiests ASV pamest.

Protams, līdzās fiziskai vajāšanai Ošo saņēma milzīgas antipropagandas devas, kuras pašvairojas un darbojas vēl līdz šai dienai. Antipropagandā tika iesaistīti arī Ošo tuvu stāvoši cilvēki, Ošo vārdā tika izdoti viltus teksti. Tā nu šodien vienīgais par Ošo centieniem patiesi autentiskais pieejamais avots ir ierakstītie un internetā pieejamie Ošo diskursi, kuros runā viņš pats un kuri itin skaidri norāda virzību viņa darbā cilvēka Veseluma atgūšanai neatkarīgi no dzimuma, rases, tautības, materiālā stāvokļa, iepriekšējās reliģiskās pārliecības.

Pēc Ošo nāves viņa izveidotais centrs Punā, Indijā arvien vairāk sāka pieņemt komerciālu raksturu, un no Ošo gara šodien tur vairs nav palicis tikpat kā nekas. Centrs lielā mērā ir pārņēmis cilvēka skaldīšanas funkciju – to pašu, pret ko tik ļoti iestājās Ošo.

Trešais cilvēks, ko vēlos šeit pieminēt, būtu mūsu laikabiedrs, vācu psihoterapeits Berts Helingers (dz. 16.12.1925). 1950. gadā kā misionārs Helingers nonāca Dienvidāfrikā, Zulū ciltī, kur pavadīja 16 gadus. Iespējams, tieši tur, kontaktējoties ar dabas tautām, viņš iepazina ģimenes / dzimtas kolektīvās apziņas lauka ietekmi uz dzimtas locekļiem. Pēc atgriešanās no Āfrikas Helingers pameta garīdzniecību, pievērsās psiholoģijas studijām un deviņdesmitajos gados izveidoja savu sistēmiski fenomenoloģisko metodi, kurā ar izvietojumu palīdzību varēja veiksmīgi risināt ģimeņu un to locekļu problēmas. Izveidotā metode bija gana efektīva un to uz “urrā!” pieņēma Rietumeiropas psihoterapija.

Helingers metodi turpināja attīstīt, radot tās jaunas versijas, kuras nosauca vispirms par “Kopsolī ar dvēseli”, pēc tam par “Kopsolī ar garu”. Šīs versijas psihoterapija vairs neatzina – kāda dvēsele!? kāds gars!? re, vecajam vīram iestājies vecuma marasms!

Pat būdams vecumā ievērojami virs astoņdesmit, Helingers turpināja mācīties pats un pilnveidot savas metodes. Interesanta ir Helingera tikšanās ar Karlosa Kastaņedas aprakstīto indiāņu šamani donu Huanu (kuram īstenībā gan ir cits vārds). Links interesantiem atrodams šeit: http://www.youtube.com/watch?v=ADe1pilG2Xc

Helingeram tur ir stipri virs astoņdesmit, donam Huanam – stipri virs deviņdesmit.

Helingeram decembrī paliks 89 gadi, un viņš ir pagājis malā no savas skolas darba organizēšanas. Viņa vietā tagad to dara citi un atkal jau ar to pašu tendenci – Helingera veidotā virzība uz Veselumu palēnām pamazām tiek aizstāta ar virzību uz skaldīšanu.

Visos trijos piemēros pēc līdera paiešanas malā virzība uz skaldīšanu ir notikusi un notiek gana masveidīgi. Paliek proporcionāli pavisam maza daļa līdera sekotāju, kuri turpina nest atklāto tieksmi pēc Veseluma sevī un sabiedrībā. Viņi ir mazākumā, viņi ir klusi – tikpat kā nesadzirdami aiz skaldīšanas radītā trokšņa.

Vēsti par cilvēka vienotību ar Veselumu alegoriski ir nesuši un nes daudzi dzejnieki. Minētā vienotība kā tāda ir vārdos neaprakstāma; tādējādi dzejā izmantojamās līdzības ir vienīgais veids, kā kaut ko var par to pateikt.  Piemēram, ja Omāra Haijama daudz apdzejoto vīna dzeršanu alegoriski saprot kā saplūsmi ar Esamību, viņa teksti iegūst pilnīgi citu dimensiju.

Dziļi sakrāli dziesmu teksti ir Borisam Grebenščikovam. Zemāk ir pāris linki uz, manuprāt, patiešām pērlēm!

http://www.youtube.com/watch?v=yME9VC1201I

http://www.youtube.com/watch?v=39INNZCcrTc

Jautājums, kas var rasties šo lasot – ja jau Viss ir Viens, vai pašreizējais haoss arī pieder pie Veseluma? Protams, ka jā. Pirmkārt, tāpēc, ka šis haoss nav radies ne no kā. Tas kopā ar cilvēcisko vērtību devalvāciju ir tiešs atspulgs tam, kas notiek sabiedrības indivīdu iekšējā pasaulē. Otrkārt, varbūt tieši tāds tas ir nepieciešams, lai cilvēki sāktu apjēgt, kur meklējama harmonija un laime. Tikai cilvēku iekšējā transformācija var novest pie kvalitatīvām izmaiņām ārējā pasaulē. Nekad tas nenotiek otrādi.    

Novērtē šo rakstu:

44
12

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kas ir tas jaunais un šokējošais, ko mēs uzzinājām no „Rīdzenes” sarunām?

FotoUn tomēr. Kāds var man paskaidrot - kas ir tas jaunais un šokējošais, ko mēs uzzinājām no Rīdzenes sarunām?
Lasīt visu...

6

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

FotoKas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami tās patiesie cēloņi un dziļumi. Toties valdības partiju reakcija – ar grūti noslēpjamām histērijas pazīmēm – liecina: valsts varai ir trāpīts ļoti sāpīgā vietā.
Lasīt visu...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

Es, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija...

Foto

Lai Šadurskis pats brauc prom

Aprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā...

Foto

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

Leonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs...

Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...