Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Cīņa ar oligarhiem beigusies. Aizmirstiet!

Grigorijs Zubarevs, neatkarīgais žurnālists
26.08.2012.
Komentāri (25)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Un tomēr bija laiks, kad viņi patiešām bija zaudējuši dūšu. Lembergs, Šķēle un Šlesers juta spriedzi, dzirdot apvainojumus no valsts vadītāja, parlamenta vadītāja, valdības vadītāja un vairākām citām zemāka ranga amatpersonām. Kā tas ir pieņemts mūsu aprindās - ap „solistiem” vienā momentā materializējās koris, kurš dziedāja civilizācijas vēsturē visjautrākajās bērēs – šīs trijotnes samaisīšanā ar dubļiem uz skaistākā no dambjiem pie skaistākās upes grandiozās aktivitātes laikā, kura tika nosaukta par Oligarhu bērēm.

Pārnāku mājās – tu tur sēdi. (V.Visockis. Dialogs pie televizora)

Arī es, grēcīgs būdams, biju uz AB dambja kopā ar pārējiem tūkstošiem cilvēku, kuri vēlējās pārmaiņas. Aplaudēju ideālistiem un liku aiz auss, ka Saskaņas centra līderi atšķirībā no Vienotības vadītājiem un Zatlera Reformu partijas nesteidzās (vismaz vārdos) iznīcināt oligarhus. Es zināju, ka Urbanoviča-Ušakova Rīgas domes interesēs ir ievērot Aivara, Andra un Aināra intereses.

Taču vēlāk tie, kas padzina Saeimu, sākuši dziedāt putnu balsīs. Parlaments un valdība nokļuvuši Vienotības rokās, ekonomisko ministriju bloks – eksprezidenta Valda Zatlera „reformatoru” rokās. Visi sapņoja, ka vēl mazliet un tranzīta bizness strādās Latvijas interesēs. Nekā!

Satiksmes ministrija joprojām Lemberga rokās, un turpat arī dzelzceļš. Skaļi pieteiktā ostu valdības reforma beigusies ar to, ka Anrijs Matīss, ministrijas valsts sekretārs, kurš šo reformu vadīja, lika noprast visiem ekspertiem, ka svešiniekus te negaida. Bet „savējiem” – Lemberga „iekšlietu ministram” Ventspils vicemēra Gunta Blumberga personā pietiek tikai nosūtīt īsziņu, lai nodotu rīkojumus satiksmes ministram Aivim Ronim.

Jaunie „reformatoru” valsts pārstāvji Rīgas un Ventspils brīvostu valdēs, kuri pieņem lēmumus, kas ir izdevīgi tam pašam Lembergam, Šķēlem un Šleseram, jūtas visai komfortabli „ienaidnieku” rindās. Zatlera vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministrs Sprūdžs eleganti pasūtīja trīs mājas tālāk Ventspils opozīcijas deputātus, kuri bija mēģinājuši ministram ieskaidrot, ka nav labi, ja Ventspils mērs un viņa vietnieks Jānis Vītoliņš izmanto administratīvus resursus savā labā.

Skandāli pārlieti ar bezprecedenta korupcijas mērci, kurā pārsteidzoši regulāri mēdz sasmērēties Rīgas ostas vadītājs Loginovs, Ventspils ostas vadītājs Sarmulis un Latvijas dzelzceļa priekšnieks Magonis, īstenībā ir ne vairāk kā sīkas tēmas medijiem, kuras tie var apspriest divas - trīs dienas. Kas attiecas uz tiesībsargājošām iestādēm, tad visu šo KNAB, prokuratūru un policiju pilnvaras beidzas skaitļos, kurus viņi saņem no valsts budžeta.

Tikmēr ievērojamie Vienotības biedri Sarmīte Ēlerte un Ģirts Valdis Kristovskis, kas vēl pavisam nesen bija kvēli Lemberga ienaidnieki, atšķirībā no tiem laikiem, kad viņa marionešu Zaļo un zemnieku savienība bija valdībā, pašlaik klusē. Taču to pašu var teikt arī par visu Vienotību, kā arī par Reformu partiju un Saskaņas centru. Un sēž viņi viens otram pretī, aizturot elpu un visas pūles veltot tikai tam, kā tik neradītu kādu nepieklājīgu politisku skaņu.

Bet pieklājīga skaņa ir tāda, kas patiktu vietējiem oligarhiem. Visskaļākā šī skaņa izskanēja pirms gada, kad Rīgas dome bija atdevusi pilsētu ķīlniekos jautrai kompānijai: 51 procentu – Krievijas holdingam Uralhim, kas pieder Dmitrijam Mazepinam, bet 49% – mūsmāju SIA Rīgas Tirdzniecības osta.

Šī uzņēmuma vēsture ir valsts mēroga „kāzu” vēsture ar trīs līgavaiņiem, kur par vedējiem bija brašie zēni – viņu intereses ir saistītas ar Lemberga, Šķēles un Šlesera struktūrām. Rezultātā ik gadu aptuveni miljons tonnu amonija salpetra, kas ir kā medusmaize visu veidu teroristiem, no robežas ar Krieviju neapsargāts ceļos 300 kilometrus uz Latvijas galvaspilsētu, kur gaidīs savu kārtu uz pārkraušanu Rīgas ostā. Es tolaik piedāvāju labākajam pilsētas mēram, pensionāru, skolēnu un Jaunā viļņa draugam Nilam tiešajā ēterā apspriest Rīgas pārvēršanu pulvermucā. Taču viņš neuzdrošinājās un manu izsaukumu nepieņēma.

Kārtējo skaņu varēja dzirdēt šī gada aprīlī: laikraksts Biznes & Baltija nežēloja vietu, lai publicētu interviju ar Uralhim direktoru D.Koņajevu ar dīvainu virsrakstu „Uralhim no uzbrukumiem nebaidās”. Šis virsraksts ir dīvains tāpēc, ka tolaik neviens oligarha Mazepina impērijai nebija uzbrucis.

Intervijā Koņajeva kungs bija pieļāvis tik daudz neprecizitāšu, ka nācās sīki un smalki skaidrot, cik lielā mērā viņš bija piemuļķojis Latvijas iedzīvotājus. Es biju izbrīnīts, bet skaidrojumus atteicās publicēt ne tikai savādais B&B un tolerantais The Baltic Course, bet arī „principialitātes paraugs” Kompromat.lv.

Kas ir tas īsajā krekliņā? (V.Visockis. Dialogs pie televizora)

Literatūras klasika un dzīves pieredze mūs māca, ka, ja ir dzirdams kaut kāds „ž-ž-ž-ž…”, tad tas nav tāpat vien. Tāpat kā gadījumā ar profilakses interviju ar Uralhim direktoru. Beigu beigās viss nokārtojies. Un tik nemanāmi, ka tauta palaidusi gar acīm un ausīm paziņojumu Žvaņecka stilā: „Cīņa ar oligarhiem ir tas pats, kas cīņa ar alkoholismu: tā nav cīņa – tas ir rezultāts.” Vai jūs neticat, ka pēc Mazepina galvenā menedžera Koņajeva aizbildinājumiem ir pienācis laiks paziņot par šīs te cīņas beigām? Tādā gadījumā uzskaitīsim tēmas, ar kuru palīdzību vietējie mediji turpina jaukt prātus mūsu tautiešiem.

Pareizi: ārkārtīgi dārgais bijušā prezidenta dzīvoklis, Zaķa mašīna ar nenomaksātiem nodokļiem, Sprūdža kredīti, aizliegums iebraukt Latvijā spiegiem līdzīgiem publicistiem un Saskaņas centra draugiem Koļerovam un Pavlovskim, referendums par referendumiem, prezidents Bērziņš kā miera radītājs starp Waffen SS un Sarkano armiju, pēcgarša vai atrauga pēc Jaunā viļņa. Un vēl rosīšanās ap uzņēmēju Abdulmuslimovu, kurš izrādījies stāvam pārāk tuvu politisko procesu risināšanai, mērs Lembergs un viņa talantīgais sekotājs Ušakovs, kā arī tieslietu ministrs un nacionālists Bordāns. Un vēl dažas lietas: Zatlera reformisti par to, ka Lembergs un Ko. vēlas sagrābt Latviju, un Lembergs par to, ka Latviju vēlas sagrābt Soross ar Zatlera reformistu palīdzību. Tiem, kuri patērē visus šos stāstus, vajadzētu sareibt galvai.

Un tā arī reibst, nepamanot informāciju, kura parādījās uz kopējā fona kā vismazākie burti tajā laikraksta stūrī, kurā neviens neielūkojas: lai Rīga būtu pārpildīta ar amonija salpetri, no Eiropas Savienības struktūrfondiem tika piešķirti apmēram 4,3 miljoni eiro. Un nevienam citam, bet tieši SIA Rīgas Tirdzniecības osta, kur ne vien pēc KNAB aplēsēm savijas Lemberga, Šķēles un Šlesera intereses. Bet Mazepina menedžeris Koņajevs avīzē Bizness & Baltija (B&B) tikai nodevis labo vēsti no Eiropas struktūrfondiem, tādējādi pasakot Latvijas draugiem, ka viņi Krievijā ir gatavi turpināt iesākto kopīgo darbu. Taču Rīgas iedzīvotāji ir aizņemti ar talantīga un gandrīz vai ģeniāla šefpavāra Lemberga ēdienu „Latvija a la Soros savā sulā”, kuru mēs turpināsim sagremot tik ilgi, cik tā parādīšanos laikrakstu slejās, interneta mājaslapās, radio un televīzijas ēteros ir ieprogrammējis Aivars.

Kāpēc es domāju, ka tajā gadījumā, ja oligarhi saņems līdzekļus no Eiropas fondiem sava rīdziniekiem bīstamā projekta realizēšanai, cīņa ar oligarhiem būs beigusies? Ļoti vienkārši: lai patiešām izglābtu valsti no trijotnes zīmola, ir nepieciešams politisks lēmums. Bet kurš gan to pieņems? Vai opozīcija, kuras sastāvā ir Lemberga Zaļo un zemnieku savienība (kura gan neatklāj savas intereses, kas ir kopīgas ar Šlesera un Šķēles interesēm) un Urbanoviča Saskaņas centrs? Nē tak! Valdošās koalīcijas partijas? No šīs vietas stāstīšu nedaudz sīkāk.

Nedz Vienotības biedri, nedz „reformatori”, nedz „nacionālisti” Saeimā nav izdarījuši neko, kas varētu apgrūtināt oligarhu amonija salpetra projekta virzību. Sarunas ar visa politiskā spektra Latvijas pārstāvjiem Eiropas Parlamentā ir parādījušas, ka viņiem pat nav interesanti pamēģināt saprast, kāpēc Francijas parlamenta deputāti neļāva Mazepina Uralhim būvēt Lamanša piekrastē amonija nitrāta pārkraušanas termināli. Tiesa, bija plānots, ka tā jauda būs tikai 240 000 tonnu, nevis 2 miljoni tonnu kā pie mums Rīgā. Visu valdošās koalīcijas partiju politiķi lika man noprast, ka par Mazepina-Lemberga-Šlesera-Šķēles termināli viņi nerunās.

Turklāt Latvijas investīciju un attīstības aģentūra parakstīja ar termināli līgumu par 3 miljonu latu saņemšanu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Atgādināšu, ka šī aģentūra ir Ekonomikas ministrijas pakļautībā, kuru savukārt vada it kā oligarhu opozicionārs „reformators” Pavļuts. Bet, lai varētu iegūt naudu no Eiropas, bija nepieciešama Dombrovska valdības atļauja. Vai ir nepieciešams turpināt tālāk?

Labi, tie, kuri sēž Saeimā un valdībā, uzskata sevi par politiķiem. Taču tie, kuri ir Rīgas domē, cenšas pierādīt, ka viņi ir saimniekotāji. Tad kāpēc nevienam no viņiem nav ienācis prātā noskaidrot, kādā sakarā Krievijas dienvidu pilsētas iedzīvotāji nodibināja kustību „Izglābsim Tuapsē!”, kad Mazepinam piederošais Uralhim sācis būvēt tur termināli, bet Krievijas prezidenta iejaukšanās pielika punktu amonija salpetra pārkraušanai vietējā ostā?

Ja galvaspilsētas deputāti būtu nedaudz ziņkārīgāki, viņi uzzinātu, ka 14 Eiropas ekoloģijas un tiesībsargājošās sabiedriskas organizācijas no Lielbritānijas, Francijas, Nīderlandes, ASV, Krievijas un no citām valstīm brīdina potenciālus Uralhim investorus: Mazepina ķīmiskais holdings sistemātiski pārkāpj Krievijas dabas aizsardzības likumdošanu, nodara postu Maskavas upei, Kames upei un pašai Volgai, ievērojami pazemina dzīves kvalitāti pilsētās, kur atrodas viņa rūpnīcas – Kirovas-Čepeckā, Voskresenskā, Berezniki (http://grazhdanin.ucoz.org/news/ngos_sound_warning_over_one_of_year_s_largest_ipos/2010-04-28-7).

Vaņa, paskat, kādi klauni! (V.Visockis. Dialogs pie televizora)

Līdz ar to sanāk, ka jūs neatradīsiet nevienu Krievijas ostu, kur varētu glabāt kaut vai 10 000 tonnu amonija salpetra vienlaicīgi. Termināļa kontrolpaketes īpašnieku Krievijā dzenā par pastāvīgu kaitēšanu apkārtējai videi, bet Latvijas izpildvara lien vai no ādas laukā, lai Krievijas un Latvijas oligarhi dabūtu 4,3 miljonus eiro un realizētu Rīgas jūras līča piekrastē to, ko viņiem neļauj darīt Somijas līča piekrastē. Rīga ir devusi atļauju uzglabāt 90 000 tonnu salpetra. Koņajeva kungs izpļāpājies, ka rezervuāru tilpums pretrunā ar esošo līgumu būs 180 000 tonnu, taču Ušakovs un viņa līdzgaitnieki uz divkārtējo briesmu riska paaugstināšanu nereaģē.

Un tagad par bīstamību. Jā, pats par sevi amonija salpetris nesprāgst, tāpat kā nesprāgst pistoles lode, gāzes balons vai atombumba – tiem ir jāpalīdz. Un šīs palīdzības salīdzinošais vienkāršums ir tajā, ka prasmīgās rokās tieši amonija nitrāts pārvēršas par sprāgstvielu pamata sastāvdaļu. To pielieto gan sprādzienu rīkošanai karjeros, gan teroru aktos no Afganistānas līdz Norvēģijai un Jaunajai Pasaulei. Turklāt neviena no vairākām tiesībsargājošām iestādēm nav atbildējusi uz manu jautājumu: vai tiks garantēta valsts un tās iedzīvotāju drošība, kad cauri pusei valsts teritorijas tiks transportēts vairāk nekā pusmiljons tonnu sprāgstvielu pamata sastāvdaļas? Mūsu drošības aizstāvji klusējuši arī, kad šī gada maijā vairākās vietās pie dzelzceļa tika atrasts spridzeklis, bet Rīgas ostai pieguļošajā teritorijā – maiss ar pieciem kilogramiem trotila.

Taču pēc tam, kad netālu no Daugavpils no sliedēm nogāja vairāki desmiti vagonu, kuros atradās arī apkārtējai videi bīstamas kravas, bet katastrofas likvidētāji bija nonākuši slimnīcā, Latvijas dzelzceļa vadītājs Magonis neslēpa, ka līdzīgas ārkārtējas situācijas var atkārtoties arī nākotnē. Es neatgādināšu par citām nesenās pagātnes katastrofām, bet ieminēšos, ka amonija salpetra terminālis tiks būvēts blakus citiem termināļiem, kur tiek pārkrauti naftas un ķīmiskie produkti. Kad aprīļa beigās kompānijas Neste Oil Terminal Riga terminālī bija ugunsgrēks, tika evakuēti darbinieki un mašīnas, ar uguni cīnījās 12 speciālās tehnikas vienības. Nav pagājuši ne trīs mēneši, kad Latvijas Propāna Gāzes terminālī Bolderājā notikusi gāzes noplūde. Sirēna nobiedējusi apkārtējos iedzīvotājus, smakas dēļ cilvēki nevarējuši strādāt. Bet viss beidzās labi. Līdz nākamajai reizei.

Lemberga, Šķēles un Šlesera padoto mūžīgais arguments: tad varbūt tagad bīstamo kravu dēļ klapēt ciet visu tranzīta biznesu? Atbilde: terminālis ir vajadzīgs, bet rīdzinieku risks saskarties ar bīstamām kravām jau tā atrodas tik augstā līmenī, ka paaugstināt risku varbūtību pārvēršanu traģēdijā ir lieka greznība. Un šo greznību – miljonus tonnu amonija salpetra mēs iegūsim jau tuvākajā laikā, ja netiks pārskatīta terminālī pārkrauto kravu nomenklatūra, izslēdzot amonija nitrātu. Vai tas ir iespējams? Pilnīgi. Kādreiz es izstāstīšu stāstu par to, kā Rīgas dome neatļāva būvniecību „sveša” termināļa ostā.

Bet ziniet, kāpēc tas netiks darīts attiecībā uz „savu” termināli ar amonija salpetri? Tāpēc, ka – un te es pabeigšu ar to, ar ko esmu iesācis, – cīņa ar oligarhiem beigusies. Aizmirstiet!

P.S. Publikācijas par to, kā par naudas maisu ķīlniekiem kļūst Latvija, Rīga un mūsu burvīgās valsts iedzīvotāji, vēl sekos. Ja atradīsies kāda sabiedriskā organizācija, kura būs gatava uzņemties valdības un Rīgas domes rūpes par galvaspilsētas drošību, tai tiks sniegti konkrēti dati par dabas aizsardzības likumdošanas pārkāpšanu, atļaujot Rīgā pasaulē lielākās amonija salpetra ostas noliktavas būvniecību.

Novērtē šo rakstu:

43
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...