Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Cīņa ar oligarhiem beigusies. Aizmirstiet!

Grigorijs Zubarevs, neatkarīgais žurnālists
26.08.2012.
Komentāri (25)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Un tomēr bija laiks, kad viņi patiešām bija zaudējuši dūšu. Lembergs, Šķēle un Šlesers juta spriedzi, dzirdot apvainojumus no valsts vadītāja, parlamenta vadītāja, valdības vadītāja un vairākām citām zemāka ranga amatpersonām. Kā tas ir pieņemts mūsu aprindās - ap „solistiem” vienā momentā materializējās koris, kurš dziedāja civilizācijas vēsturē visjautrākajās bērēs – šīs trijotnes samaisīšanā ar dubļiem uz skaistākā no dambjiem pie skaistākās upes grandiozās aktivitātes laikā, kura tika nosaukta par Oligarhu bērēm.

Pārnāku mājās – tu tur sēdi. (V.Visockis. Dialogs pie televizora)

Arī es, grēcīgs būdams, biju uz AB dambja kopā ar pārējiem tūkstošiem cilvēku, kuri vēlējās pārmaiņas. Aplaudēju ideālistiem un liku aiz auss, ka Saskaņas centra līderi atšķirībā no Vienotības vadītājiem un Zatlera Reformu partijas nesteidzās (vismaz vārdos) iznīcināt oligarhus. Es zināju, ka Urbanoviča-Ušakova Rīgas domes interesēs ir ievērot Aivara, Andra un Aināra intereses.

Taču vēlāk tie, kas padzina Saeimu, sākuši dziedāt putnu balsīs. Parlaments un valdība nokļuvuši Vienotības rokās, ekonomisko ministriju bloks – eksprezidenta Valda Zatlera „reformatoru” rokās. Visi sapņoja, ka vēl mazliet un tranzīta bizness strādās Latvijas interesēs. Nekā!

Satiksmes ministrija joprojām Lemberga rokās, un turpat arī dzelzceļš. Skaļi pieteiktā ostu valdības reforma beigusies ar to, ka Anrijs Matīss, ministrijas valsts sekretārs, kurš šo reformu vadīja, lika noprast visiem ekspertiem, ka svešiniekus te negaida. Bet „savējiem” – Lemberga „iekšlietu ministram” Ventspils vicemēra Gunta Blumberga personā pietiek tikai nosūtīt īsziņu, lai nodotu rīkojumus satiksmes ministram Aivim Ronim.

Jaunie „reformatoru” valsts pārstāvji Rīgas un Ventspils brīvostu valdēs, kuri pieņem lēmumus, kas ir izdevīgi tam pašam Lembergam, Šķēlem un Šleseram, jūtas visai komfortabli „ienaidnieku” rindās. Zatlera vides aizsardzības un reģionālās aizsardzības ministrs Sprūdžs eleganti pasūtīja trīs mājas tālāk Ventspils opozīcijas deputātus, kuri bija mēģinājuši ministram ieskaidrot, ka nav labi, ja Ventspils mērs un viņa vietnieks Jānis Vītoliņš izmanto administratīvus resursus savā labā.

Skandāli pārlieti ar bezprecedenta korupcijas mērci, kurā pārsteidzoši regulāri mēdz sasmērēties Rīgas ostas vadītājs Loginovs, Ventspils ostas vadītājs Sarmulis un Latvijas dzelzceļa priekšnieks Magonis, īstenībā ir ne vairāk kā sīkas tēmas medijiem, kuras tie var apspriest divas - trīs dienas. Kas attiecas uz tiesībsargājošām iestādēm, tad visu šo KNAB, prokuratūru un policiju pilnvaras beidzas skaitļos, kurus viņi saņem no valsts budžeta.

Tikmēr ievērojamie Vienotības biedri Sarmīte Ēlerte un Ģirts Valdis Kristovskis, kas vēl pavisam nesen bija kvēli Lemberga ienaidnieki, atšķirībā no tiem laikiem, kad viņa marionešu Zaļo un zemnieku savienība bija valdībā, pašlaik klusē. Taču to pašu var teikt arī par visu Vienotību, kā arī par Reformu partiju un Saskaņas centru. Un sēž viņi viens otram pretī, aizturot elpu un visas pūles veltot tikai tam, kā tik neradītu kādu nepieklājīgu politisku skaņu.

Bet pieklājīga skaņa ir tāda, kas patiktu vietējiem oligarhiem. Visskaļākā šī skaņa izskanēja pirms gada, kad Rīgas dome bija atdevusi pilsētu ķīlniekos jautrai kompānijai: 51 procentu – Krievijas holdingam Uralhim, kas pieder Dmitrijam Mazepinam, bet 49% – mūsmāju SIA Rīgas Tirdzniecības osta.

Šī uzņēmuma vēsture ir valsts mēroga „kāzu” vēsture ar trīs līgavaiņiem, kur par vedējiem bija brašie zēni – viņu intereses ir saistītas ar Lemberga, Šķēles un Šlesera struktūrām. Rezultātā ik gadu aptuveni miljons tonnu amonija salpetra, kas ir kā medusmaize visu veidu teroristiem, no robežas ar Krieviju neapsargāts ceļos 300 kilometrus uz Latvijas galvaspilsētu, kur gaidīs savu kārtu uz pārkraušanu Rīgas ostā. Es tolaik piedāvāju labākajam pilsētas mēram, pensionāru, skolēnu un Jaunā viļņa draugam Nilam tiešajā ēterā apspriest Rīgas pārvēršanu pulvermucā. Taču viņš neuzdrošinājās un manu izsaukumu nepieņēma.

Kārtējo skaņu varēja dzirdēt šī gada aprīlī: laikraksts Biznes & Baltija nežēloja vietu, lai publicētu interviju ar Uralhim direktoru D.Koņajevu ar dīvainu virsrakstu „Uralhim no uzbrukumiem nebaidās”. Šis virsraksts ir dīvains tāpēc, ka tolaik neviens oligarha Mazepina impērijai nebija uzbrucis.

Intervijā Koņajeva kungs bija pieļāvis tik daudz neprecizitāšu, ka nācās sīki un smalki skaidrot, cik lielā mērā viņš bija piemuļķojis Latvijas iedzīvotājus. Es biju izbrīnīts, bet skaidrojumus atteicās publicēt ne tikai savādais B&B un tolerantais The Baltic Course, bet arī „principialitātes paraugs” Kompromat.lv.

Kas ir tas īsajā krekliņā? (V.Visockis. Dialogs pie televizora)

Literatūras klasika un dzīves pieredze mūs māca, ka, ja ir dzirdams kaut kāds „ž-ž-ž-ž…”, tad tas nav tāpat vien. Tāpat kā gadījumā ar profilakses interviju ar Uralhim direktoru. Beigu beigās viss nokārtojies. Un tik nemanāmi, ka tauta palaidusi gar acīm un ausīm paziņojumu Žvaņecka stilā: „Cīņa ar oligarhiem ir tas pats, kas cīņa ar alkoholismu: tā nav cīņa – tas ir rezultāts.” Vai jūs neticat, ka pēc Mazepina galvenā menedžera Koņajeva aizbildinājumiem ir pienācis laiks paziņot par šīs te cīņas beigām? Tādā gadījumā uzskaitīsim tēmas, ar kuru palīdzību vietējie mediji turpina jaukt prātus mūsu tautiešiem.

Pareizi: ārkārtīgi dārgais bijušā prezidenta dzīvoklis, Zaķa mašīna ar nenomaksātiem nodokļiem, Sprūdža kredīti, aizliegums iebraukt Latvijā spiegiem līdzīgiem publicistiem un Saskaņas centra draugiem Koļerovam un Pavlovskim, referendums par referendumiem, prezidents Bērziņš kā miera radītājs starp Waffen SS un Sarkano armiju, pēcgarša vai atrauga pēc Jaunā viļņa. Un vēl rosīšanās ap uzņēmēju Abdulmuslimovu, kurš izrādījies stāvam pārāk tuvu politisko procesu risināšanai, mērs Lembergs un viņa talantīgais sekotājs Ušakovs, kā arī tieslietu ministrs un nacionālists Bordāns. Un vēl dažas lietas: Zatlera reformisti par to, ka Lembergs un Ko. vēlas sagrābt Latviju, un Lembergs par to, ka Latviju vēlas sagrābt Soross ar Zatlera reformistu palīdzību. Tiem, kuri patērē visus šos stāstus, vajadzētu sareibt galvai.

Un tā arī reibst, nepamanot informāciju, kura parādījās uz kopējā fona kā vismazākie burti tajā laikraksta stūrī, kurā neviens neielūkojas: lai Rīga būtu pārpildīta ar amonija salpetri, no Eiropas Savienības struktūrfondiem tika piešķirti apmēram 4,3 miljoni eiro. Un nevienam citam, bet tieši SIA Rīgas Tirdzniecības osta, kur ne vien pēc KNAB aplēsēm savijas Lemberga, Šķēles un Šlesera intereses. Bet Mazepina menedžeris Koņajevs avīzē Bizness & Baltija (B&B) tikai nodevis labo vēsti no Eiropas struktūrfondiem, tādējādi pasakot Latvijas draugiem, ka viņi Krievijā ir gatavi turpināt iesākto kopīgo darbu. Taču Rīgas iedzīvotāji ir aizņemti ar talantīga un gandrīz vai ģeniāla šefpavāra Lemberga ēdienu „Latvija a la Soros savā sulā”, kuru mēs turpināsim sagremot tik ilgi, cik tā parādīšanos laikrakstu slejās, interneta mājaslapās, radio un televīzijas ēteros ir ieprogrammējis Aivars.

Kāpēc es domāju, ka tajā gadījumā, ja oligarhi saņems līdzekļus no Eiropas fondiem sava rīdziniekiem bīstamā projekta realizēšanai, cīņa ar oligarhiem būs beigusies? Ļoti vienkārši: lai patiešām izglābtu valsti no trijotnes zīmola, ir nepieciešams politisks lēmums. Bet kurš gan to pieņems? Vai opozīcija, kuras sastāvā ir Lemberga Zaļo un zemnieku savienība (kura gan neatklāj savas intereses, kas ir kopīgas ar Šlesera un Šķēles interesēm) un Urbanoviča Saskaņas centrs? Nē tak! Valdošās koalīcijas partijas? No šīs vietas stāstīšu nedaudz sīkāk.

Nedz Vienotības biedri, nedz „reformatori”, nedz „nacionālisti” Saeimā nav izdarījuši neko, kas varētu apgrūtināt oligarhu amonija salpetra projekta virzību. Sarunas ar visa politiskā spektra Latvijas pārstāvjiem Eiropas Parlamentā ir parādījušas, ka viņiem pat nav interesanti pamēģināt saprast, kāpēc Francijas parlamenta deputāti neļāva Mazepina Uralhim būvēt Lamanša piekrastē amonija nitrāta pārkraušanas termināli. Tiesa, bija plānots, ka tā jauda būs tikai 240 000 tonnu, nevis 2 miljoni tonnu kā pie mums Rīgā. Visu valdošās koalīcijas partiju politiķi lika man noprast, ka par Mazepina-Lemberga-Šlesera-Šķēles termināli viņi nerunās.

Turklāt Latvijas investīciju un attīstības aģentūra parakstīja ar termināli līgumu par 3 miljonu latu saņemšanu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Atgādināšu, ka šī aģentūra ir Ekonomikas ministrijas pakļautībā, kuru savukārt vada it kā oligarhu opozicionārs „reformators” Pavļuts. Bet, lai varētu iegūt naudu no Eiropas, bija nepieciešama Dombrovska valdības atļauja. Vai ir nepieciešams turpināt tālāk?

Labi, tie, kuri sēž Saeimā un valdībā, uzskata sevi par politiķiem. Taču tie, kuri ir Rīgas domē, cenšas pierādīt, ka viņi ir saimniekotāji. Tad kāpēc nevienam no viņiem nav ienācis prātā noskaidrot, kādā sakarā Krievijas dienvidu pilsētas iedzīvotāji nodibināja kustību „Izglābsim Tuapsē!”, kad Mazepinam piederošais Uralhim sācis būvēt tur termināli, bet Krievijas prezidenta iejaukšanās pielika punktu amonija salpetra pārkraušanai vietējā ostā?

Ja galvaspilsētas deputāti būtu nedaudz ziņkārīgāki, viņi uzzinātu, ka 14 Eiropas ekoloģijas un tiesībsargājošās sabiedriskas organizācijas no Lielbritānijas, Francijas, Nīderlandes, ASV, Krievijas un no citām valstīm brīdina potenciālus Uralhim investorus: Mazepina ķīmiskais holdings sistemātiski pārkāpj Krievijas dabas aizsardzības likumdošanu, nodara postu Maskavas upei, Kames upei un pašai Volgai, ievērojami pazemina dzīves kvalitāti pilsētās, kur atrodas viņa rūpnīcas – Kirovas-Čepeckā, Voskresenskā, Berezniki (http://grazhdanin.ucoz.org/news/ngos_sound_warning_over_one_of_year_s_largest_ipos/2010-04-28-7).

Vaņa, paskat, kādi klauni! (V.Visockis. Dialogs pie televizora)

Līdz ar to sanāk, ka jūs neatradīsiet nevienu Krievijas ostu, kur varētu glabāt kaut vai 10 000 tonnu amonija salpetra vienlaicīgi. Termināļa kontrolpaketes īpašnieku Krievijā dzenā par pastāvīgu kaitēšanu apkārtējai videi, bet Latvijas izpildvara lien vai no ādas laukā, lai Krievijas un Latvijas oligarhi dabūtu 4,3 miljonus eiro un realizētu Rīgas jūras līča piekrastē to, ko viņiem neļauj darīt Somijas līča piekrastē. Rīga ir devusi atļauju uzglabāt 90 000 tonnu salpetra. Koņajeva kungs izpļāpājies, ka rezervuāru tilpums pretrunā ar esošo līgumu būs 180 000 tonnu, taču Ušakovs un viņa līdzgaitnieki uz divkārtējo briesmu riska paaugstināšanu nereaģē.

Un tagad par bīstamību. Jā, pats par sevi amonija salpetris nesprāgst, tāpat kā nesprāgst pistoles lode, gāzes balons vai atombumba – tiem ir jāpalīdz. Un šīs palīdzības salīdzinošais vienkāršums ir tajā, ka prasmīgās rokās tieši amonija nitrāts pārvēršas par sprāgstvielu pamata sastāvdaļu. To pielieto gan sprādzienu rīkošanai karjeros, gan teroru aktos no Afganistānas līdz Norvēģijai un Jaunajai Pasaulei. Turklāt neviena no vairākām tiesībsargājošām iestādēm nav atbildējusi uz manu jautājumu: vai tiks garantēta valsts un tās iedzīvotāju drošība, kad cauri pusei valsts teritorijas tiks transportēts vairāk nekā pusmiljons tonnu sprāgstvielu pamata sastāvdaļas? Mūsu drošības aizstāvji klusējuši arī, kad šī gada maijā vairākās vietās pie dzelzceļa tika atrasts spridzeklis, bet Rīgas ostai pieguļošajā teritorijā – maiss ar pieciem kilogramiem trotila.

Taču pēc tam, kad netālu no Daugavpils no sliedēm nogāja vairāki desmiti vagonu, kuros atradās arī apkārtējai videi bīstamas kravas, bet katastrofas likvidētāji bija nonākuši slimnīcā, Latvijas dzelzceļa vadītājs Magonis neslēpa, ka līdzīgas ārkārtējas situācijas var atkārtoties arī nākotnē. Es neatgādināšu par citām nesenās pagātnes katastrofām, bet ieminēšos, ka amonija salpetra terminālis tiks būvēts blakus citiem termināļiem, kur tiek pārkrauti naftas un ķīmiskie produkti. Kad aprīļa beigās kompānijas Neste Oil Terminal Riga terminālī bija ugunsgrēks, tika evakuēti darbinieki un mašīnas, ar uguni cīnījās 12 speciālās tehnikas vienības. Nav pagājuši ne trīs mēneši, kad Latvijas Propāna Gāzes terminālī Bolderājā notikusi gāzes noplūde. Sirēna nobiedējusi apkārtējos iedzīvotājus, smakas dēļ cilvēki nevarējuši strādāt. Bet viss beidzās labi. Līdz nākamajai reizei.

Lemberga, Šķēles un Šlesera padoto mūžīgais arguments: tad varbūt tagad bīstamo kravu dēļ klapēt ciet visu tranzīta biznesu? Atbilde: terminālis ir vajadzīgs, bet rīdzinieku risks saskarties ar bīstamām kravām jau tā atrodas tik augstā līmenī, ka paaugstināt risku varbūtību pārvēršanu traģēdijā ir lieka greznība. Un šo greznību – miljonus tonnu amonija salpetra mēs iegūsim jau tuvākajā laikā, ja netiks pārskatīta terminālī pārkrauto kravu nomenklatūra, izslēdzot amonija nitrātu. Vai tas ir iespējams? Pilnīgi. Kādreiz es izstāstīšu stāstu par to, kā Rīgas dome neatļāva būvniecību „sveša” termināļa ostā.

Bet ziniet, kāpēc tas netiks darīts attiecībā uz „savu” termināli ar amonija salpetri? Tāpēc, ka – un te es pabeigšu ar to, ar ko esmu iesācis, – cīņa ar oligarhiem beigusies. Aizmirstiet!

P.S. Publikācijas par to, kā par naudas maisu ķīlniekiem kļūst Latvija, Rīga un mūsu burvīgās valsts iedzīvotāji, vēl sekos. Ja atradīsies kāda sabiedriskā organizācija, kura būs gatava uzņemties valdības un Rīgas domes rūpes par galvaspilsētas drošību, tai tiks sniegti konkrēti dati par dabas aizsardzības likumdošanas pārkāpšanu, atļaujot Rīgā pasaulē lielākās amonija salpetra ostas noliktavas būvniecību.

Novērtē šo rakstu:

43
20

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...