Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Cīņa vēl nav galā

Lotārs Stūre
02.11.2012.
Komentāri (21)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vai 20 gadi nebūtu par daudz, lai beidzot pienāktu Taisnības stunda tiem, kas Latvijas vārdu vienmēr turējuši savā sirdī?

Tie arvien tiek nīsti un pazemoti, kaut būtu pelnījuši savas tautas pateicību un cieņu. Cik ilgi var klauvēt pie aizvērtām durvīm, ja esi nīsts pat savā tēvu zemē? Bet, ja āži vai kangari ir par dārznieku, tad visu ko var sagaidīt.

Šī būs kārtējā klauvēšana pie varas kungu durvīm, kam ideāls nav latvju tauta un Latvija, bet saliekta mugura svešu kungu priekšā. Atklāta vēstule Saeimas deputātam.

Augsti godātais Judina kungs, atvainojos, ka Jūs traucēju, jo nezinu, pie kura cita lai griežos pēc padoma un palīdzības, jo esmu sen visas iestādes izstaigājis, no TSDC līdz ST un Valsts prezidentam.

Mans traucēšanas iemesls ir pēc 16.oktobra Krustpunktiem un 21.oktobra Nekā personīga pārraides, kur Jūs solījāt palīdzēt atjaunot taisnību politiski represētiem brīvības cīnītājiem. Paldies par šo vēlmi, cerot, ka tiks kas īstenots, lai varas kungu nīstiem Latvijas patriotiem reiz būtu Taisnības stunda.

Par taisnības atjaunošanu cīnos vairāk nekā 20 gadus, bet visur sastopos ar naidīgu 4.maija režīma ierēdņu varzu, kur izjūtu naidu un nevis pretimnākšanu tiem, kas, riskējot ar ģimenes laimi un pat dzīvību, ir ziedojušies tēvzemei, lai to atbrīvotu no okupācijas jūga.

Pēdējo reizi februārī es visiem Saeimas deputātiem (izņemot SC) un Valsts prezidentam nosūtīju lūgumu virzīt Saeimā čekas maisu atvēršanu, lai politiski represētie brīvības cīnītāji varētu piekļūt savam čekas lietām un atmaskot čekas spiegus - stukačus. Bet deputāti, uzspļaujot likumdošanai par atbildes sniegšanu, 30 dienu laikā nav atbildējuši. Nožēlojama visatļautība un likuma mīdīšana kājām, no Saeimas, kura pati izdod likumus... Bet prezidenta kanceleja pat savā lieluma mānijā iesniegumu nenodod Bērziņam, tā pārkāpjot manas tiesības griezties valsts iestādēs un saņemt atbildi.

Griežos pie Jums ar lūgumu izskaidrot, vai pretošanās kustību dalībnieku čekas lietas, kuri bez ieročiem cīnījas pret okupācijas varu, ka manējā ir Latvijā??? Vai TSDC apzināti melo, ka tās neesot Latvijā??? Tāpat TSDC atsakās pat atklāt elektroniskajā datu bāzē esošos čekas spiegus, kas daudzus gadus izspiegojuši mūsu ģimeni. Cik ilgi notiks čekas privileģēšana un brīvības cīnītāju diskriminācija un nīšana?

Es nemaz nezināju, ka ir speciāla Nacionālās pretošanās kustības dalībnieka apliecība. Man kā nacionālam disidentam, kas cīnījies tikai par Latviju, ir politiski represētā apliecība s. Kur un kā jakārto, lai es un sieva dabūtu Nacionālās pretošanās kustības dalībnieka apliecību?

Jau 17 gadu vecumā Ventspils pusē izgatavoju un izplatīju proklamācijas, tā nokļūstot čekā. Tad daudzu gadu garumā mūsu atteikšanās no PSRS pilsonības ar 2 reižu pasu sūtīšanu uz PSRS Augstākās Padomes prezidiju (man ir pasta dokumenti). 1981. gada 6.-9. jūlijam mana lieta Augstākajā tiesā bija politisks farss.

No 9 apsūdzības punktiem bija prasība izvest PSRS karaspēku no Afganistānas un Baltijas un rīkot tur brīvas vēlēšanas. Anulēt 1939.gada PSRS un Vācijas reiha draudzības līguma slepeno protokolu. Izbeigt latviešu valodas diskrimināciju, jo pārkrievošana notikusi tik tālu, ka 10 gadus latvieši pat nevar nopirkt latviešu ābeci. Kuriozi, ka man bija Izglītības ministrijas atbilde, ka 10 gadus veikalos nav ābeces, bet tik un tā par to tiku tiesāts.

Neticami,ka čeka savā visatļautībā mūsu zīdaiņiem spieda mācīt svešo krievu valodu un izsmēja Dievu mūsu bezloga istabā. Tika pārkāpti daudzi Konstitūcijas panti, un mātei 1.grupas invalīdei, pastāvīgi aizturēja pensiju, pat 9 mēnešus, viņai nedeva pierakstu, nebija derīga pase, un tādējādi viņa nevarēja oficiāli piedalīties teātrī -vēlēšanas (viņa gan nebūtu balsojusi, ja arī būtu atļauts ) Un daudz kas cits, kas citiem liksies fantāzija vai pasakas, bet mums reāla dzīves īstenība. Tas viss minēts ari tiesas farsā un saziņas līdzekļos

Par visām pieminētajām lietām tika pastāvīgi stāstīts Radio Brīvā Eiropa, arī laikrakstos Austrālijas latvietis un Latvija (VFR) tika ievietoti mani raksti pret okupācijas režīmu un visas iepriekš pieminētās lietas (man ir avīžu kopijas ). Par manu nacionālo stāju un pretpadomju propagandu sadzīvē ir minēts čekas stukaču elektroniskos. Man ir kopijas, un kopijas ir TSDC.

Tāpat patstāvīgi cīnījos pret pārkrievošanu, un man ir atbildes no iestādēm, kur daudz reiz tas tika novērsts. Neticami, bet novērsa. (Man ir šīs vēstules .) Savu tautību LATVIETIS es uzskatu par lielāko pagodinājumu un svētumu.

Nepiedalījāmies okupācijas režīma vēlēšanās, sestdienas talkās, demonstrācijās un atsacījāmies maksāt okupācijas monstram Uzvaras parkā. Tikos ar nacionāli domājošiem tautiešiem. Gatavojos demonstrēt Jūrmalas-Šatravkas konferencē un centāmies rast kontaktus ar jaundibināto Helsinki 86, kas neizdevās. Mums tika atņemtas vergu pases un 1986. gadā pašus pirmos iztrieca no okupētās dzimtenes.

Par gandrīz tām pašām apsūdzībām, kas bija Ģerdertam Melngailim un Pēterim Lazdam, mēs netikām ievietoti trako mājā, kaut man ar sievu tas tika atkārtoti piedraudēts. Pirms tiesas 1981.gadā, izejot psihisko pārbaudi Rīgā, Kalēju ielā, mani atzina par tiesājamu – veselu, pieskaitāmu.

Kopsavilkumā:

- Kad beidzot represētie brīvības cīnītāji varēs piekļūt savām čekas lietām?.

- Kad mums atļaus atmaskot čekas spiegus un izbeigs čekistu privileģēšanu?

- Kur un kādi dokumenti jāiesniedz, lai dabūtu Nacionālās pretošanās dalībnieka apliecību?

Lūdzu Jūs kā juristu izskaidrot, kāda atšķirība ir gestapo, SS, SD un VDK - čekai???

Gestapo, SS un SD tika tiesāti kā noziedznieki, tiem aizliedza ieņemt amatus valsts pārvaldē. Bet nagu maucēji - čeka tiek dievināta, privileģēta un sargāta, un tiek slēpta viņu pagātne, kas slacīta latviešu asinīm. Čekisti ir kļuvuši par miljonāriem, veicot futbola, gāzes, hokeja, zemes spekulācijas, un varas kungi viņus sargā, ka neliešiem pat nedrīkst neuzpūst elpu. Vai Jums liekas, ka tas ir normāli, ka tiek dievināti Latvijas bendes - VDK, bet nīsti un pazemoti brīvības cīnītāji?

Godātais Judina kungs, es ceru uz Jūsu palīdzību un izsmeļošo atbildi, ko garantē Latvijas likumdošana.

Novērtē šo rakstu:

47
10

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...