Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Dainis Īvāns: tautas varai būs spēks, ja rīkosimies

Andris Upenieks, Ogres Vēstis Visiem
03.06.2011.
Komentāri (83)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Naktī pēc prezidenta paziņojuma par Saeimas atlaišanu reti kurš varēja aizmigt. Elektroniskā vide un visa cita ļaužu saziņa pacēlusies jaunam lidojumam. Sajūtama Atmodas elpa. Šķiet, ka arī Mežaparka manifestācijas un Barikāžu gars materializējas. Prezidents (kaut arī viņu nepārvēlēs) – kā vēl nekad – nav viens. Tauta – kā vēl nekad – ir tauta. Uzbango jūtas, kuras negribas saukt par emocijām. Jo šis vārds pārāk daudz vazāts un ar to pārāk daudz manipulēts. Tā ir ļaužu tūkstošu dvēseliskā kopskaņa. Vēlu vakarā zvana draugs: „Esmu Rīgā. Cilvēki līksmi sveicina viens otru, automašīnas uztaurē patiesam priekam, logos atkal Latvijas karogi! Kā lai iet gulēt? Jāzvana Īvānam...” Sazināmies ar Daini, kas bez vilcināšanās piekrīt sarunai.

Nekas nenotiks pats no sevis. Eiforijas ātri noplok, un saprotams, ka jārīkojas. Daudzas acis raugās uz cilvēkiem, kas veidojuši Atmodas sirdsapziņu un joprojām nav pazaudējuši sirdsapziņu. Tad nebrīnieties, Daini, ka raugāmies arī uz jums. Vai arī jūs redzat savu vietu šajās Latvijai tik izšķirīgajās dienās?

– Šobrīd darāmais ir skaidrāks par skaidru – 23. jūlijā jāiet uz referendumu un jābalso par Saeimas atlaišanu. Tomēr tas nav saucams par izšķirošo soli. Par brīvību taču izšķīrāmies jau Atmodā. Tagad beidzot jārīkojas, kā brīviem cilvēkiem pieklājas, un jāatbrīvojas no pašu pieļautās varas nekrietnības. Visu laiku skaidri redzams, ka valsti, Saeimu, valdību un valdošo koalīciju bezkaunīgi ilgi un nesodīti savtīgās interesēs izmantojis gan Lembergs, gan pārējie prezidenta nosauktie oligarhi. Tāpēc tautas nobalsošanā jāierāda „godam” nopelnītā vieta – Saeimas vergu dvēselēm un naudas maisu dancinātajām partijām, par kādām Lembergs jau sen padarījis ZZS un daļēji arī Vienotības konglomerātu. Domāju, ka šo vienkāršo patiesību beidzot būsim sapratuši un uz barikādēm kāpt vēl nenāksies ne man, ne jums. Cita lieta, ja Valdis Zatlers nepieņemtu lēmumu par patiesības slēpšanā līdzatbildīgo deputātu patriekšanu. Tad gan pēc kāda brīža to darīt ietu gan es, gan daudzi citi pilsoņi. Tagad esmu priecīgs, ka viss notiek tā, kā tam jānotiek, ka varu pēc sirdsapziņas izpildīt pilsoņa pienākumu referendumā un tai pašā laikā bez „došanās uz fronti” turpināt pašreizējo darbu, ko manā vietā neviens cits nedarīs.

Zvana Atmodas dienu draugi, ka atkal jāpulcējas uz Tautas manifestāciju, bet bez politisko darboņu pozēšanas, kas tik laba partijiskā reklāma parlamenta ārkārtas vēlēšanām. Varbūt Cicerona balvas īpašniekam Dainim Īvānam arī kas sakāms tautai un Valdim Zatleram? Vai šāda pulcēšanās ir nepieciešama un iespējama?

Līdz referendumam par ļaunu nenāktu vairākas pašiedvesmojošas tautas manifestācijas, kur pa priekšu negozētos partiju nešķīsteņi. Vismaz tad būtu cerība, ka cilvēki ticēs paši sev, nevis oligarhu organizētajām un mākslīgi uzfrizētajām politiskajām kampaņām. Manifestācija atšķirībā no smadzeņu skalošanas dažnedažādos medijos ir viena no pilsoniskās sabiedrības pašizpausmēm, ko grūti viltot un kur grūti klausītāju apmānīt ar politiķu iecienīto divkosību. Ja vajadzēs un ja kāds aicinās, es, protams, runāšu, lai cilvēkus uzmundrinātu, ka savas zemes kungi tomēr, tomēr esam mēs paši, nevis politiskie veikalnieki. 

– Šķiet, ka par referenduma (par Saeimas atlaišanu) loģisko iznākumu reti kurš šaubās, bet tas ir tikai sākums Latvijas attīrīšanai no varas meliem, cinisma, savējo rebēm un piesegšanas. Jau tagad jādomā par to, ko vēlēsim jaunajā Saeimā...

– Tur jau tā lieta, ka visgrūtākais sāksies pēc Saeimas atlaišanas. Pa durvīm iztriektie liekulīgi un viltīgi līdīs iekšā pa logu. Neko citu kā sēdēt un pēc saimnieku pavēles balsot vai grābt tautas darba augļus daudzi no viņiem neprot. Ja man būtu teikšana, es ar likumu aizliegtu kandidēt vismaz tiem deputātiem, kas, balsodami pret kratīšanu oligarha dzīvesvietā, paši kļuvuši par iespējamā nozieguma līdzdalībniekiem. No pašreizējām partijām acīmredzami un ciniski ārpus likuma nostājušās ZZS un PLL. Ja tādus mahinatoru grupējumus valsts nevar aizliegt līdzīgi kādreizējai kompartijai, tad tas jādara vēlētājam. Pretējā gadījumā pašattīrīšanās nenotiks. Jāatceras arī, ka nu jau, cerams, vēstures mēslainē izmesto pēdējo Saeimu ievēlēja nevis saprāts, bet par naudu pirktas reklāmas un socioloģiskās aptaujas, kas daudzās valstīs kādu laiku pirms izšķirošās dienas tiek aizliegtas. Latvijā vairāku iepriekšējo Saeimu nākšanu pie varas noteica tieši milzīgas naudas veiktā smadzeņu skalošana. Mums sen nav bijis vēlēšanu pārsteigumu, vienalga, pozitīvu vai negatīvu. Jo, kā nosaka aptauju rezultāti, tā vairākums balso, ticēdams muļķībām, ka balsošana par kādu nebūt partiju „zem reitinga” nozīmē balss zaudēšanu.

– Patiesībā neapskaužamā situācijā ir pašreizējā vara, kuras izmanīgākie kārtējo reizi grozīs kažokus, bet turēšanās pie vecajiem tikumiem varbūt beidzot rakstīs nekrologu viņu politiskajai karjerai?

– Cerams, cerams... Bet vecie blēži tikpat labi var paslēpties zem jaunām sejām. Patērētāju sabiedrība, par kādu oligarhi (sviedriem vaigos) centušies pārvērst tautu, ar to vien bīstama, ka ir pērkama un pārdodama – ka tik nauda ripo un ka tik man! Pragmatiķis politikā, kā sevi labprāt dēvē Šķēle, tāpēc arī ir „pragmatiķis”, lai domātu par privāto, nevis vispārības labumu. Ja mēs runājam par kaut ko līdzīgu jaunai Atmodai, tad tai jānāk arī ar citiem principiem. Tad mums jāpārtrauc nemitīgā vervelēšana par abstraktu „attīstību”, „pieaugumu”, naudu, kas patiesībā visbiežāk izrādās nelietīgas kombinācijas, krāpšanās un Tēvzemes resursu izlaupīšana. Nepieciešams vienoties, ka no pasaulīgu tērētāju sabiedrības gribam pārtapt par visa veida vērtību sargātājiem un vairotājiem, ka gribam būt par savas zemes, mežu un ūdeņu saimniekiem, nevis izsaimniekotājiem. Tā, manuprāt, ir vienīgā izeja no likstām, kuras, varam būt droši, mūs nepametīs, ja „attīstīsimies” vecajā izpratnē, ja turpināsim sirot pa svešiem un valsts naudas makiem. 

– Allaž nervozē apātija, tā sakot, ko mēs tur varam, vai ir vērts un tāpat nekas nemainīsies... Kā izskaust šo rezignāciju, kas lielā mērā cēlonis arī mūsu pašu tautvaldības vājumam?

– Šai ziņā man šķita ļoti zīmīgi, kā nesen tobrīdējais ZZS un Lemberga izvirzītais Valsts prezidenta amata kandidāts, ar naudu, bet ne ar godaprātu bagātais pensionārs Andris Bērziņš raksturoja savas meitas uzturēšanos Zviedrijā. Proti, viņa atgriezīšoties, kad šeitan „kļūs labāk dzīvot”. Apbrīnas cienīga filozofija! Mums, sēņēdājiem, te „bēdu ielejā” jācieš un jāgādā, lai pie apšaubāmiem ienākumiem tikuša baņķiera bērniem radītu „cilvēka cienīgu dzīvi”, un tad viņi mūs aplaimos ar kundzisku atgriešanos! Diemžēl līdzīgi izteikumi dzirdēti ne no viena vien savtīgas laimes meklējoša cilvēciņa te un svešzemēs. Bet mēs jau neesam no ārzemniekiem atšķirīga homo sapiens suga. Ne sliktāka par ārzemēm ir Latvijas valsts un tās iespējas. Tad kāpēc sevi nonievāt? Apātijai, skepsei, neticībai nav ne mazākā iemesla! Tā izdevīga tikai nekrietnajiem varas kungiem, kam vīlušos un nošļukušu tautu vieglāk vazāt aiz deguna. Tiesa gan, tagad ārkārtīgi pietrūkst pagājušās Atmodas iedvesmas un uzvarošā vārda spēka. Vārda un skaidras sirds spēka! Ar naudas un mantas dievināšanu paliekam bez tās pašas mantas un dvēseles arī. Mūsu spēks tomēr nekur nav pazudis. Jāpameklē pa tik ilgi nekustinātām atvilktnēm un jāvelk laukā: varas cinisms mūs vērtē par zemu – esam taču dzīvi, sveiki un veseli. Bet griba ir modināma un rūdāma lieta...

Gluži personīgi. Daini, vai jūs ticat, ka mums izdosies? Uzlabot Latviju, lai tautas vara nebūtu vairs tukši vārdi...

– Einšteins teicis: „Mūžīgas ir divas lietas – Visums un cilvēka muļķība, kaut gan par pirmo es neesmu pārliecināts.” Nekā jauna pasaulē un mūsu oligarhvalstī nav, viss atkārtojas, bet tas nozīmē – atkārtojas arī labais! Tagad notikušais vedina domāt, ka oligarhu naudas ēra tuvojas galam. Cik tad ilgi var muļļāties tik netīkamā gaisotnē? Ja tā labi paraugās apkārt, un ja tā labi paši vēlamies, varam vairāk ieraudzīt labo, nevis slikto.

Ilgu laiku biju pagalam sadrūvējies par zemkopības ministra Jāņa Dūklava vērienīgi un vienlaikus profāni uzsākto Latvijas valsts mežu izlaupīšanas politiku, kurā Valsts meža dienesta likvidēšana rādās kā labākais šīs neģēlības instruments.... Šķita, ka par baigo izcirtumu postažu mūsu kopīpašumā uztraucos viens un tikai daži mani draugi. Bezcerīgi! Bet te ieraugu, ka laupītājmežsaimniecību Zemkopības ministrijas revīzijā to pašu ievērojusi arī Valsts kontrole, ka protestu Dūklavam par mežu izķiņķelēšanu iesniegušas vairākas nevalstiskās organizācijas un Vides konsultatīvā padome, ka sižetu par akciju sabiedrības Latvijas Valsts meži (LVM) apkaunojošo barbarismu visai pasaulei rāda starptautiskais telekanāls Al Jazeera, bet starptautiskie sertificētāji minētajai akciju sabiedrībai (LVM) atņem mežu labas apsaimniekošanas sertifikātu...

Tiesa, kad šos faktus kā sev svarīgākos tās nedēļas notikumus nosaucu LNT intervijā raidījumam TOP3, īsi pirms sižeta gaisā laišanas saņēmu īsziņu: „Piedodiet, parādīt nevarēsim, jo sanācis tehnisks brāķis...” Ja identiskas atbildes pēdējos padomju gados nebūtu saņēmis par savām komunistu televīzijā neparādītām intervijām, varbūt pasaciņai noticētu. Taču pilnīgi skaidrs viss kļuva, kad LNT drīz sagatavoja LVM acīmredzami apmaksātu rullīti, kas it kā atmaskoja „ļaunos apmelotājus” no Al Jazeera un „nekompetentos” LVM sertificētājus no Somijas. Piedodiet par tādu atkāpi! Bet ko no tā visa mācīties?

To, ka LNT un citi lielie plašsaziņas kantori (lielās avīzes ieskaitot) ir nopirkti un joprojām pieder viņiem – oligarhiem. To, ka tur par naudu taisītai „patiesībai” nevar ticēt. Arī to, ka kopējās lietas labā mūsējo ir daudz, bet neesam saliedēti. Tāpēc jāmeklē savējie, jāatbalsta savējie, jāapgaismo, jāapvienojas un jādomā ar galvu, nevis ar pērkamu avīzi vai televizoru... Tad izdosies! Nešaubīgi – izdosies!

 

Pēc galīgā balsojuma par Bērziņa ievēlēšanu prezidenta amatā piezvanīja Dainis Īvāns ar uzmundrinājumu mums visiem, ka nav nemaz tik slikti, ja Saeimas morāle atkal sevi izģērbusi pliku un godu zaudējušie tik lielā panikā...

     

Novērtē šo rakstu:

91
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...