Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Dainis Īvāns: tautas varai būs spēks, ja rīkosimies

Andris Upenieks, Ogres Vēstis Visiem
03.06.2011.
Komentāri (83)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Naktī pēc prezidenta paziņojuma par Saeimas atlaišanu reti kurš varēja aizmigt. Elektroniskā vide un visa cita ļaužu saziņa pacēlusies jaunam lidojumam. Sajūtama Atmodas elpa. Šķiet, ka arī Mežaparka manifestācijas un Barikāžu gars materializējas. Prezidents (kaut arī viņu nepārvēlēs) – kā vēl nekad – nav viens. Tauta – kā vēl nekad – ir tauta. Uzbango jūtas, kuras negribas saukt par emocijām. Jo šis vārds pārāk daudz vazāts un ar to pārāk daudz manipulēts. Tā ir ļaužu tūkstošu dvēseliskā kopskaņa. Vēlu vakarā zvana draugs: „Esmu Rīgā. Cilvēki līksmi sveicina viens otru, automašīnas uztaurē patiesam priekam, logos atkal Latvijas karogi! Kā lai iet gulēt? Jāzvana Īvānam...” Sazināmies ar Daini, kas bez vilcināšanās piekrīt sarunai.

Nekas nenotiks pats no sevis. Eiforijas ātri noplok, un saprotams, ka jārīkojas. Daudzas acis raugās uz cilvēkiem, kas veidojuši Atmodas sirdsapziņu un joprojām nav pazaudējuši sirdsapziņu. Tad nebrīnieties, Daini, ka raugāmies arī uz jums. Vai arī jūs redzat savu vietu šajās Latvijai tik izšķirīgajās dienās?

– Šobrīd darāmais ir skaidrāks par skaidru – 23. jūlijā jāiet uz referendumu un jābalso par Saeimas atlaišanu. Tomēr tas nav saucams par izšķirošo soli. Par brīvību taču izšķīrāmies jau Atmodā. Tagad beidzot jārīkojas, kā brīviem cilvēkiem pieklājas, un jāatbrīvojas no pašu pieļautās varas nekrietnības. Visu laiku skaidri redzams, ka valsti, Saeimu, valdību un valdošo koalīciju bezkaunīgi ilgi un nesodīti savtīgās interesēs izmantojis gan Lembergs, gan pārējie prezidenta nosauktie oligarhi. Tāpēc tautas nobalsošanā jāierāda „godam” nopelnītā vieta – Saeimas vergu dvēselēm un naudas maisu dancinātajām partijām, par kādām Lembergs jau sen padarījis ZZS un daļēji arī Vienotības konglomerātu. Domāju, ka šo vienkāršo patiesību beidzot būsim sapratuši un uz barikādēm kāpt vēl nenāksies ne man, ne jums. Cita lieta, ja Valdis Zatlers nepieņemtu lēmumu par patiesības slēpšanā līdzatbildīgo deputātu patriekšanu. Tad gan pēc kāda brīža to darīt ietu gan es, gan daudzi citi pilsoņi. Tagad esmu priecīgs, ka viss notiek tā, kā tam jānotiek, ka varu pēc sirdsapziņas izpildīt pilsoņa pienākumu referendumā un tai pašā laikā bez „došanās uz fronti” turpināt pašreizējo darbu, ko manā vietā neviens cits nedarīs.

Zvana Atmodas dienu draugi, ka atkal jāpulcējas uz Tautas manifestāciju, bet bez politisko darboņu pozēšanas, kas tik laba partijiskā reklāma parlamenta ārkārtas vēlēšanām. Varbūt Cicerona balvas īpašniekam Dainim Īvānam arī kas sakāms tautai un Valdim Zatleram? Vai šāda pulcēšanās ir nepieciešama un iespējama?

Līdz referendumam par ļaunu nenāktu vairākas pašiedvesmojošas tautas manifestācijas, kur pa priekšu negozētos partiju nešķīsteņi. Vismaz tad būtu cerība, ka cilvēki ticēs paši sev, nevis oligarhu organizētajām un mākslīgi uzfrizētajām politiskajām kampaņām. Manifestācija atšķirībā no smadzeņu skalošanas dažnedažādos medijos ir viena no pilsoniskās sabiedrības pašizpausmēm, ko grūti viltot un kur grūti klausītāju apmānīt ar politiķu iecienīto divkosību. Ja vajadzēs un ja kāds aicinās, es, protams, runāšu, lai cilvēkus uzmundrinātu, ka savas zemes kungi tomēr, tomēr esam mēs paši, nevis politiskie veikalnieki. 

– Šķiet, ka par referenduma (par Saeimas atlaišanu) loģisko iznākumu reti kurš šaubās, bet tas ir tikai sākums Latvijas attīrīšanai no varas meliem, cinisma, savējo rebēm un piesegšanas. Jau tagad jādomā par to, ko vēlēsim jaunajā Saeimā...

– Tur jau tā lieta, ka visgrūtākais sāksies pēc Saeimas atlaišanas. Pa durvīm iztriektie liekulīgi un viltīgi līdīs iekšā pa logu. Neko citu kā sēdēt un pēc saimnieku pavēles balsot vai grābt tautas darba augļus daudzi no viņiem neprot. Ja man būtu teikšana, es ar likumu aizliegtu kandidēt vismaz tiem deputātiem, kas, balsodami pret kratīšanu oligarha dzīvesvietā, paši kļuvuši par iespējamā nozieguma līdzdalībniekiem. No pašreizējām partijām acīmredzami un ciniski ārpus likuma nostājušās ZZS un PLL. Ja tādus mahinatoru grupējumus valsts nevar aizliegt līdzīgi kādreizējai kompartijai, tad tas jādara vēlētājam. Pretējā gadījumā pašattīrīšanās nenotiks. Jāatceras arī, ka nu jau, cerams, vēstures mēslainē izmesto pēdējo Saeimu ievēlēja nevis saprāts, bet par naudu pirktas reklāmas un socioloģiskās aptaujas, kas daudzās valstīs kādu laiku pirms izšķirošās dienas tiek aizliegtas. Latvijā vairāku iepriekšējo Saeimu nākšanu pie varas noteica tieši milzīgas naudas veiktā smadzeņu skalošana. Mums sen nav bijis vēlēšanu pārsteigumu, vienalga, pozitīvu vai negatīvu. Jo, kā nosaka aptauju rezultāti, tā vairākums balso, ticēdams muļķībām, ka balsošana par kādu nebūt partiju „zem reitinga” nozīmē balss zaudēšanu.

– Patiesībā neapskaužamā situācijā ir pašreizējā vara, kuras izmanīgākie kārtējo reizi grozīs kažokus, bet turēšanās pie vecajiem tikumiem varbūt beidzot rakstīs nekrologu viņu politiskajai karjerai?

– Cerams, cerams... Bet vecie blēži tikpat labi var paslēpties zem jaunām sejām. Patērētāju sabiedrība, par kādu oligarhi (sviedriem vaigos) centušies pārvērst tautu, ar to vien bīstama, ka ir pērkama un pārdodama – ka tik nauda ripo un ka tik man! Pragmatiķis politikā, kā sevi labprāt dēvē Šķēle, tāpēc arī ir „pragmatiķis”, lai domātu par privāto, nevis vispārības labumu. Ja mēs runājam par kaut ko līdzīgu jaunai Atmodai, tad tai jānāk arī ar citiem principiem. Tad mums jāpārtrauc nemitīgā vervelēšana par abstraktu „attīstību”, „pieaugumu”, naudu, kas patiesībā visbiežāk izrādās nelietīgas kombinācijas, krāpšanās un Tēvzemes resursu izlaupīšana. Nepieciešams vienoties, ka no pasaulīgu tērētāju sabiedrības gribam pārtapt par visa veida vērtību sargātājiem un vairotājiem, ka gribam būt par savas zemes, mežu un ūdeņu saimniekiem, nevis izsaimniekotājiem. Tā, manuprāt, ir vienīgā izeja no likstām, kuras, varam būt droši, mūs nepametīs, ja „attīstīsimies” vecajā izpratnē, ja turpināsim sirot pa svešiem un valsts naudas makiem. 

– Allaž nervozē apātija, tā sakot, ko mēs tur varam, vai ir vērts un tāpat nekas nemainīsies... Kā izskaust šo rezignāciju, kas lielā mērā cēlonis arī mūsu pašu tautvaldības vājumam?

– Šai ziņā man šķita ļoti zīmīgi, kā nesen tobrīdējais ZZS un Lemberga izvirzītais Valsts prezidenta amata kandidāts, ar naudu, bet ne ar godaprātu bagātais pensionārs Andris Bērziņš raksturoja savas meitas uzturēšanos Zviedrijā. Proti, viņa atgriezīšoties, kad šeitan „kļūs labāk dzīvot”. Apbrīnas cienīga filozofija! Mums, sēņēdājiem, te „bēdu ielejā” jācieš un jāgādā, lai pie apšaubāmiem ienākumiem tikuša baņķiera bērniem radītu „cilvēka cienīgu dzīvi”, un tad viņi mūs aplaimos ar kundzisku atgriešanos! Diemžēl līdzīgi izteikumi dzirdēti ne no viena vien savtīgas laimes meklējoša cilvēciņa te un svešzemēs. Bet mēs jau neesam no ārzemniekiem atšķirīga homo sapiens suga. Ne sliktāka par ārzemēm ir Latvijas valsts un tās iespējas. Tad kāpēc sevi nonievāt? Apātijai, skepsei, neticībai nav ne mazākā iemesla! Tā izdevīga tikai nekrietnajiem varas kungiem, kam vīlušos un nošļukušu tautu vieglāk vazāt aiz deguna. Tiesa gan, tagad ārkārtīgi pietrūkst pagājušās Atmodas iedvesmas un uzvarošā vārda spēka. Vārda un skaidras sirds spēka! Ar naudas un mantas dievināšanu paliekam bez tās pašas mantas un dvēseles arī. Mūsu spēks tomēr nekur nav pazudis. Jāpameklē pa tik ilgi nekustinātām atvilktnēm un jāvelk laukā: varas cinisms mūs vērtē par zemu – esam taču dzīvi, sveiki un veseli. Bet griba ir modināma un rūdāma lieta...

Gluži personīgi. Daini, vai jūs ticat, ka mums izdosies? Uzlabot Latviju, lai tautas vara nebūtu vairs tukši vārdi...

– Einšteins teicis: „Mūžīgas ir divas lietas – Visums un cilvēka muļķība, kaut gan par pirmo es neesmu pārliecināts.” Nekā jauna pasaulē un mūsu oligarhvalstī nav, viss atkārtojas, bet tas nozīmē – atkārtojas arī labais! Tagad notikušais vedina domāt, ka oligarhu naudas ēra tuvojas galam. Cik tad ilgi var muļļāties tik netīkamā gaisotnē? Ja tā labi paraugās apkārt, un ja tā labi paši vēlamies, varam vairāk ieraudzīt labo, nevis slikto.

Ilgu laiku biju pagalam sadrūvējies par zemkopības ministra Jāņa Dūklava vērienīgi un vienlaikus profāni uzsākto Latvijas valsts mežu izlaupīšanas politiku, kurā Valsts meža dienesta likvidēšana rādās kā labākais šīs neģēlības instruments.... Šķita, ka par baigo izcirtumu postažu mūsu kopīpašumā uztraucos viens un tikai daži mani draugi. Bezcerīgi! Bet te ieraugu, ka laupītājmežsaimniecību Zemkopības ministrijas revīzijā to pašu ievērojusi arī Valsts kontrole, ka protestu Dūklavam par mežu izķiņķelēšanu iesniegušas vairākas nevalstiskās organizācijas un Vides konsultatīvā padome, ka sižetu par akciju sabiedrības Latvijas Valsts meži (LVM) apkaunojošo barbarismu visai pasaulei rāda starptautiskais telekanāls Al Jazeera, bet starptautiskie sertificētāji minētajai akciju sabiedrībai (LVM) atņem mežu labas apsaimniekošanas sertifikātu...

Tiesa, kad šos faktus kā sev svarīgākos tās nedēļas notikumus nosaucu LNT intervijā raidījumam TOP3, īsi pirms sižeta gaisā laišanas saņēmu īsziņu: „Piedodiet, parādīt nevarēsim, jo sanācis tehnisks brāķis...” Ja identiskas atbildes pēdējos padomju gados nebūtu saņēmis par savām komunistu televīzijā neparādītām intervijām, varbūt pasaciņai noticētu. Taču pilnīgi skaidrs viss kļuva, kad LNT drīz sagatavoja LVM acīmredzami apmaksātu rullīti, kas it kā atmaskoja „ļaunos apmelotājus” no Al Jazeera un „nekompetentos” LVM sertificētājus no Somijas. Piedodiet par tādu atkāpi! Bet ko no tā visa mācīties?

To, ka LNT un citi lielie plašsaziņas kantori (lielās avīzes ieskaitot) ir nopirkti un joprojām pieder viņiem – oligarhiem. To, ka tur par naudu taisītai „patiesībai” nevar ticēt. Arī to, ka kopējās lietas labā mūsējo ir daudz, bet neesam saliedēti. Tāpēc jāmeklē savējie, jāatbalsta savējie, jāapgaismo, jāapvienojas un jādomā ar galvu, nevis ar pērkamu avīzi vai televizoru... Tad izdosies! Nešaubīgi – izdosies!

 

Pēc galīgā balsojuma par Bērziņa ievēlēšanu prezidenta amatā piezvanīja Dainis Īvāns ar uzmundrinājumu mums visiem, ka nav nemaz tik slikti, ja Saeimas morāle atkal sevi izģērbusi pliku un godu zaudējušie tik lielā panikā...

     

Novērtē šo rakstu:

91
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...