Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Darvinisms – viltus zinātne

Jānis Ezītis (lit.pseid.)
21.12.2012.
Komentāri (302)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Talmūds paredz pasaules galu pēc 231 gada. Turklāt pastardienu pārdzīvos ierobežots ļaužu daudzums – paši taisnākie. Viņiem Dievs tiešā vai pārnestā nozīmē dāvās spārnus un atbrīvos no visām kaitēm, uzticot veidot jaunu sabiedrību.

Darvins – bezdievju pravietis

Piepildīsies pareģojums vai ne, pašreiz grūti paredzēt. Tomēr jāņem vērā, ka diezgan ietekmīga cilvēku grupa tam bezgala tic. Mirstīga indivīda izpratnē līdz cilvēces finišam palicis vēl gana labs strēķītis, taču tautai vai reliģiskai grupai šis laiks ir kā mīna ar laika degli.

Apokaliptisko sacensību dalībnieki uzvedas dažādi. Vieni gandrīz ar varu velk savā bariņā, apgalvojot, ka viņu baznīca ir labākais spēkrats ceļā uz Debesu valstību. Otri spridzina sevi kopā ar citādi ticīgiem, cerot laikus iemantot godpilnās mocekļu vietas paradīzē. Trešie, nosauksim tos par izredzēto sektas blici, izliek maldīgas ceļa zīmes un algo viltus ceļvežus, lai konkurenti iebrauktu grāvī.

Čarlzu Darvinu bez pārspīlēšanas var nosaukt par vienu no galvenajiem deviņpadsmitā gadsimta civilizācijas ideju satiksmes regulētājiem. Pa viņa norādīto maršrutu prom no Dieva labvēlības uz nekurieni vēl joprojām virzās neizmērojams daudzums cilvēces prātu. Alegoriju ar transporta tematiku pastiprina 2009.gadā Lielbritānijas ceļos izlaistie 800 autobusi ar logo: „Dieva visticamāk nav. Pietiek uztraukties, baudiet dzīvi!”

Varētu jau nospļauties, lai tie ateisti iet uz ateju. Tik tiešām - garīgajā kloākā slīgst gan mani tautieši, gan miljoniem cilvēku visā pasaule. Malā stāvēt liedz apziņa, ka smadzeņu apstrādei tiek pakļauti nevainīgi bērni, lai izravētu viņos dievišķo garu un nolemtu nāvei bez augšāmcelšanās.

Čarlzs Darvins skolas un studijas gados ar īpašu gudrību neizcēlās. Evolūcijas teorijas nominētais autors vēlāk savu mācību periodu nosauks par tukši nosistu laiku. Toties Čarlzs piederēja pie augstākām aprindām. Vienlaicīgi viņa vectēvs, tēvs, tuvākie draugi un paziņas bija brīvmūrnieki.

Laikā, kad Eiropā arvien vairāk nostiprinājās katoļu baznīca, masoniem steigšus bija nepieciešama ideoloģija, kas notecinātu asinis reliģijai. Tāpēc visticamāk patiesībai atbilst pieņēmums, ka pie graujošās HIPOTĒZES (kurai tās sekotāji sarūpēja teorijas statusu) jaunrades pūlējies prāvāks autoru kolektīvs. Taču masām bija vajadzīgs varonis, un Čarlzu Darvinu kronēja par sava veida bezdievju pravieti.

1859.gadā dienas gaismā tika celta pasaka „Sugu izcelšanās dabiskās izlases ceļā jeb pielāgotāko formu saglabāšanās cīņā par eksistenci”, kas kļuva par ateistu Bībeli. Izredzēto sektas gudrie varēja apmierināti berzēt rokas. Cilvēku dievišķo izcelsmi aizstāja pērtiķu raduraksti. Darvinisma zīmolam uzreiz pieslējās Kārlis Markss. Ļautiņi pārstāja uzskatīt karaļus un baznīckungus par Dieva vietniekiem zemes virsū. „Mērkaķi vien ir,” nolamāja ekspluatatorus darba rūķis un slāja taisīt revolūciju.

Salīdzinoši īsā laika posmā Eiropas monarhijas krita, bet ateisms kļuva par jauno valdnieku reliģiju. Nenoliedzu, ka proletariāts bija pelnījis daudz cilvēcīgākus dzīves apstākļus, bet daudzi tā laika varenie kājas spērienu pa dibenu. Taču jaunā kārtība, uzslieta bez Dieva un garīguma, a priori bija nolemta sabrukšanai.

Ģenētika pieliek punktu darvinismam

Pateicoties tam, ka vairums plašsaziņas līdzekļu atrodas izredzēto komandas rokās, ļaužu prātos dziļi iesēdies uzskats, ka darvinisms jeb evolūcijas teorija ir zinātnisks priekšstats par dzīvības izcelšanos un attīstību. Tas līdzīgi kā agrāk katehisms tiek iekalts ļautiņu galvās jau no skolas sola.

Steidzu sarūgtināt tos, kas ar pārliecību pauduši šo uzskatu savām atvasēm vai laikabiedriem. Darvinismam ar zinātni ir tikpat daudz kopīga, cik triepienam ar s...ainu pirkstu pa tualetes sienu – ar glezniecību.

Evolūcijas teorija tika sacerēta laikā, kad neeksistēja mikrobioloģija, ģenētika un nebija zināmi iedzimtības likumi. Akadēmiskās aprindās pilnīgā nopietnībā ticēja, ka dzīvība var rasties no nedzīvām sastāvdaļām.

Neveiksmīgu izmēģinājumu ķēde pseidozinātniekus īpaši nemulsināja. Angļu astronoms Freds Hoils (1915-2001) ironizēja, ka nejauša dzīvas šūnas izveidošanās ir tikpat neiespējama kā Boinga 747 salikšana no metāllūžņu kaudzes tornado pūtiena rezultātā. Patiesībā varētu uzrakstīt veselu zinātnisku traktātu, kas apgāž evolucionistu dogmas, taču punktu evolūcijas pseidozinātnei pielika dezoksiribonukleīnskābes (DNS) atklāšana un atšifrēšana.

DNS patiesībā ir visa dzīvā uzbūves instrukcija. Tā pierāda, ka dzīvība ir nevis nejaušības, bet PROJEKTA produkts. Ka dzīvība ir apzināti radīta. Darvinisti dzīvības rašanos nespēj izskaidrot joprojām. Kļuva zināms, ka visas dzīvās būtnes manto gēnus ar tur iekodētu savas sugas informāciju. Vienkāršāk sakot, lācis, ķerot ūdenī zivis, nekādi nevar evolucionēt par vali, ka to iztēlojās Č.Darvins. Tāpat ne zivis, ne reptiļi nevar pārtapt putnos vai zīdītājos utt. Ģenētika noslaucīja dabiskās izlases postulātus no zinātnes galda.

Taču evolucionisti nerimās un piekabināja dabiskajai izlasei mutāciju. Neskaitāms daudzums dzīvnieku tika nomocīti evolūcijas šarlatānu eksperimentos, lai galu galā secinātu, ka mutācija tikai grauj organismu. Līdz pat šimbrīžam nav noticis NEVIENS pozitīvās mutācijas gadījums. Mutācija rada nevis jaunas sugas, bet kropļus. 2004.gadā Luiziānas (ASV) ģenētiķi, pētot cilvēka DNS, atklāja, ka cilvēka hromosomas satur informāciju par 12 sieviešu un 8 vīriešu dzimuma priekštečiem. Nekādu pērtiķveidīgo mūsu senčos nav.

Paleontoloģija apgāž evolūcijas teoriju

Darvinisms neiztur kritiku ne tikai augstajās matērijās, bet arī tepat grēcīgajā zemītē. Ja evolūcijas teorija atbilstu patiesībai, zemes dzīles būtu pārpildītas ar sugu starpposmu skeletiem. Taču paleontoloģija pilnībā noraka darvinismu. Nav atrasts NEVIENS paleontoloģisks pierādījums dzīvnieku vai cilvēku evolūcijai. Tajā pašā laikā senu – gan līdz mūsdienām izdzīvojušu, gan jau izmirušu – dzīvnieku atlieku ir, cik uziet.

Izrakteņi vēlreiz apliecina, ka attīstība no primitīvā uz sarežģīto nav notikusi. Visas dzīvības formas dažādos laika posmos ir parādījušās momentāni un pilnīgi izveidotas. Skudra pirms 100 miljoniem gadu vai sikspārnis pirms 55 miljoniem gadskārtu ne ar ko neatšķiras no šodienas pēcteča.

Darvinisti gan pāris reizes mēģināja iesmērēt atrastos kaulus par sugu starpposmiem. Tā sākotnēji arheopteriksu centās uzdot par rāpuļa un putna starpposmu. Taču, izpētot septīto atrasto eksemplāru, atklājās, ka arheopterikss ir pilnvērtīgs putns. Līdzīga epopeja saistās ar celekantu – zivi, kurai evolucionisti piedēvēja plaušu un kāju esamību. Šī zivs, attēlota rāpjoties laukā no ūdens, ielīda pat mācību grāmatu lappusēs. Taču 1938.gadā Dienvidāfrikas piekrastē par izmirušu uzskatītais celekants iepinās zvejnieku tīklos. Dabiski, ka zivij nebija nedz plaušu, nedz ekstremitāšu, tādēļ tai skolu programmas nācās pamest.

Tomēr visvairāk darvinisti pūlas pierādīt cilvēka radniecību ar pērtiķi. Uz zemes ir dzīvojuši tūkstošiem izmirušu pērtiķu veidu. Šo dzīvnieku galvaskausi joprojām kalpo par pamatu Darvina sekotāju fantastiskajām doktrīnām. Evolucionisti manipulē ar galvaskausiem kā blēži ar uzpirksteņiem. Galvaskausi tiek skatīti atrauti no pārējā skeleta, jo pēc tā uzreiz var pateikt, vai paurītis piederējis izzudušai cilvēku rasei vai izmirušai pērtiķu sugai kā, piemēram, australopiteki.

Lai gan pēc galvaskausa nav iespējams noteikt ne ādas, ne apmatojuma izskatu, evolūcijas brīnumdari apveltī pērtiķu galvaskausus ar cilvēciskām grimasēm, ieliek acu dobumos cilvēcīgas acis un izliek kā pierādījumu vispārējai apskatei.

Saprotams, ka šādai rekonstrukcijai nav nekādas zinātniskās vērtības. Tā neandertālieši un zindžantropi tika izslēgti no literatūras 1960.gadā, bet ramapiteki – 1974.gadā. Gadu desmitiem popularizētais Piltdaunas cilvēks vispār izrādījās viltojums. Kuriozs sanāca ar Nebraskas cilvēku, kuru uzkonstruēja un palaida zinātniskā apritē pēc viena atrasta zoba. Zobs gan, kā vēlāk izrādījās, piederēja izmirušai pekaru pasugai.

Darvinisti tā arī nespēj izskaidrot no kurienes pirms apmēram 400 000 gadu uzradās mūsdienu eiropiešu priekšteči – kromaņonieši. Bez starpposmiem. Esot uzreiz pilnvērtīgi tolaik, viņi bez jebkādas evolūcijas dzīvo vēl šobaltdien.

Darvinisms par jebkuru cenu!

Tātad, ko mēs zinām? Dzīvība uz zemes ir apzināti radīta jeb projektēta. Visas dzīvās būtnes, ieskaitot cilvēku, ir dažādos laika periodos parādījušās uz Zemes jau gatavā veidā. Evolūcijas teorijas rāmjos tas nekādi neiederas, taču tā turpina pastāvēt kā vienīgā zinātniskā patiesība. Joprojām, pretendējot uz zinātniskumu, tiek masveidā tiražēti attēli ar nekad neeksistējušiem pērtiķcilvēkiem.

Mācību iestādēs evolūcijas teorija tiek pasniegta kā vienīgā īstenā zinātne. Fakti, kas neatbilst darvinisma priekšstatiem, tiek ignorēti un iespēju robežās slēpti no sabiedrības. Akadēmiskā vide atrodas stingros metodoloģiskā naturālisma grožos. Jebkuras parādības drīkst izskaidrot tikai ar dabiskiem cēloņiem. Kad vairākos ASV štatos bērnu vecākiem izdevās panākt, lai skolās pēc skolnieku izvēles pasniedz apzinātās radīšanas mācību kā darvinismam alternatīvu priekšmetu, tiesa pieņēma lēmumu, ka šāda prakse neatbilst ASV Konstitūcijas pirmajam labojumam, kas aizliedz uztiept reliģiju.

Darvinisma inkvizīcijas lomu vecajā pasaulē spēlē Eiropas Savienības Parlamentārās asamblejas Kultūras, zinātnes un izglītības komiteja, kas 2007.gadā savā rezolūcijā apzinātās radīšanas teoriju pasludināja par bīstamu. Lūk, šādi rīkojas bezdievji, tikuši pie teikšanas. Iedod velnam mazo pirkstiņu un viņš paņems visu roku.

Darvinisms nebūt nav vienīgā malduguns, ko izredzēto sekta ir iedegusi pasaules tautām, lai tās aizietu greizus ceļus un Dievs novērstu no tām savu vaigu. Taču no darvinisma izrietošais ateisms ir pats graujošākais cilvēka saiknē ar Radītāju. Ja Dieva nav, tātad visu drīkst. Slepkavot, zagt, krāpties, nodoties izvirtībai. Visi kari ir attaisnoti, jo evolūcijas procesā izdzīvo stiprākais. Protams, arī ateists var dzīvot krietnu dzīvi.

Es patiešām ticu, ka Dievs vispirms vērtēs cilvēkus pēc viņu darbiem. Tiesa, bezdievji ar savu pozīciju balsta tikumiski izkurtējušo globālo kārtību. Ja komunisma cēlēji Dieva baušļus aizstāja ar vismaz kaut kādu ētikas kodeksu, tad pašreizējai sabiedrībai morāles normas vairs nav saistošas. Dievs vien zina, kad un kāds būs pasaules gals un kurš pārdzīvos pastaro tiesu. Taču viens ir skaidrs – tumsonīga un samaitāta tauta nekad nespēs konkurēt ar izredzēto sektu. Nedz tagad, nedz pastarā dienā.

Novērtē šo rakstu:

123
123

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...