Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Darvinisms – viltus zinātne

Jānis Ezītis (lit.pseid.)
21.12.2012.
Komentāri (302)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Talmūds paredz pasaules galu pēc 231 gada. Turklāt pastardienu pārdzīvos ierobežots ļaužu daudzums – paši taisnākie. Viņiem Dievs tiešā vai pārnestā nozīmē dāvās spārnus un atbrīvos no visām kaitēm, uzticot veidot jaunu sabiedrību.

Darvins – bezdievju pravietis

Piepildīsies pareģojums vai ne, pašreiz grūti paredzēt. Tomēr jāņem vērā, ka diezgan ietekmīga cilvēku grupa tam bezgala tic. Mirstīga indivīda izpratnē līdz cilvēces finišam palicis vēl gana labs strēķītis, taču tautai vai reliģiskai grupai šis laiks ir kā mīna ar laika degli.

Apokaliptisko sacensību dalībnieki uzvedas dažādi. Vieni gandrīz ar varu velk savā bariņā, apgalvojot, ka viņu baznīca ir labākais spēkrats ceļā uz Debesu valstību. Otri spridzina sevi kopā ar citādi ticīgiem, cerot laikus iemantot godpilnās mocekļu vietas paradīzē. Trešie, nosauksim tos par izredzēto sektas blici, izliek maldīgas ceļa zīmes un algo viltus ceļvežus, lai konkurenti iebrauktu grāvī.

Čarlzu Darvinu bez pārspīlēšanas var nosaukt par vienu no galvenajiem deviņpadsmitā gadsimta civilizācijas ideju satiksmes regulētājiem. Pa viņa norādīto maršrutu prom no Dieva labvēlības uz nekurieni vēl joprojām virzās neizmērojams daudzums cilvēces prātu. Alegoriju ar transporta tematiku pastiprina 2009.gadā Lielbritānijas ceļos izlaistie 800 autobusi ar logo: „Dieva visticamāk nav. Pietiek uztraukties, baudiet dzīvi!”

Varētu jau nospļauties, lai tie ateisti iet uz ateju. Tik tiešām - garīgajā kloākā slīgst gan mani tautieši, gan miljoniem cilvēku visā pasaule. Malā stāvēt liedz apziņa, ka smadzeņu apstrādei tiek pakļauti nevainīgi bērni, lai izravētu viņos dievišķo garu un nolemtu nāvei bez augšāmcelšanās.

Čarlzs Darvins skolas un studijas gados ar īpašu gudrību neizcēlās. Evolūcijas teorijas nominētais autors vēlāk savu mācību periodu nosauks par tukši nosistu laiku. Toties Čarlzs piederēja pie augstākām aprindām. Vienlaicīgi viņa vectēvs, tēvs, tuvākie draugi un paziņas bija brīvmūrnieki.

Laikā, kad Eiropā arvien vairāk nostiprinājās katoļu baznīca, masoniem steigšus bija nepieciešama ideoloģija, kas notecinātu asinis reliģijai. Tāpēc visticamāk patiesībai atbilst pieņēmums, ka pie graujošās HIPOTĒZES (kurai tās sekotāji sarūpēja teorijas statusu) jaunrades pūlējies prāvāks autoru kolektīvs. Taču masām bija vajadzīgs varonis, un Čarlzu Darvinu kronēja par sava veida bezdievju pravieti.

1859.gadā dienas gaismā tika celta pasaka „Sugu izcelšanās dabiskās izlases ceļā jeb pielāgotāko formu saglabāšanās cīņā par eksistenci”, kas kļuva par ateistu Bībeli. Izredzēto sektas gudrie varēja apmierināti berzēt rokas. Cilvēku dievišķo izcelsmi aizstāja pērtiķu raduraksti. Darvinisma zīmolam uzreiz pieslējās Kārlis Markss. Ļautiņi pārstāja uzskatīt karaļus un baznīckungus par Dieva vietniekiem zemes virsū. „Mērkaķi vien ir,” nolamāja ekspluatatorus darba rūķis un slāja taisīt revolūciju.

Salīdzinoši īsā laika posmā Eiropas monarhijas krita, bet ateisms kļuva par jauno valdnieku reliģiju. Nenoliedzu, ka proletariāts bija pelnījis daudz cilvēcīgākus dzīves apstākļus, bet daudzi tā laika varenie kājas spērienu pa dibenu. Taču jaunā kārtība, uzslieta bez Dieva un garīguma, a priori bija nolemta sabrukšanai.

Ģenētika pieliek punktu darvinismam

Pateicoties tam, ka vairums plašsaziņas līdzekļu atrodas izredzēto komandas rokās, ļaužu prātos dziļi iesēdies uzskats, ka darvinisms jeb evolūcijas teorija ir zinātnisks priekšstats par dzīvības izcelšanos un attīstību. Tas līdzīgi kā agrāk katehisms tiek iekalts ļautiņu galvās jau no skolas sola.

Steidzu sarūgtināt tos, kas ar pārliecību pauduši šo uzskatu savām atvasēm vai laikabiedriem. Darvinismam ar zinātni ir tikpat daudz kopīga, cik triepienam ar s...ainu pirkstu pa tualetes sienu – ar glezniecību.

Evolūcijas teorija tika sacerēta laikā, kad neeksistēja mikrobioloģija, ģenētika un nebija zināmi iedzimtības likumi. Akadēmiskās aprindās pilnīgā nopietnībā ticēja, ka dzīvība var rasties no nedzīvām sastāvdaļām.

Neveiksmīgu izmēģinājumu ķēde pseidozinātniekus īpaši nemulsināja. Angļu astronoms Freds Hoils (1915-2001) ironizēja, ka nejauša dzīvas šūnas izveidošanās ir tikpat neiespējama kā Boinga 747 salikšana no metāllūžņu kaudzes tornado pūtiena rezultātā. Patiesībā varētu uzrakstīt veselu zinātnisku traktātu, kas apgāž evolucionistu dogmas, taču punktu evolūcijas pseidozinātnei pielika dezoksiribonukleīnskābes (DNS) atklāšana un atšifrēšana.

DNS patiesībā ir visa dzīvā uzbūves instrukcija. Tā pierāda, ka dzīvība ir nevis nejaušības, bet PROJEKTA produkts. Ka dzīvība ir apzināti radīta. Darvinisti dzīvības rašanos nespēj izskaidrot joprojām. Kļuva zināms, ka visas dzīvās būtnes manto gēnus ar tur iekodētu savas sugas informāciju. Vienkāršāk sakot, lācis, ķerot ūdenī zivis, nekādi nevar evolucionēt par vali, ka to iztēlojās Č.Darvins. Tāpat ne zivis, ne reptiļi nevar pārtapt putnos vai zīdītājos utt. Ģenētika noslaucīja dabiskās izlases postulātus no zinātnes galda.

Taču evolucionisti nerimās un piekabināja dabiskajai izlasei mutāciju. Neskaitāms daudzums dzīvnieku tika nomocīti evolūcijas šarlatānu eksperimentos, lai galu galā secinātu, ka mutācija tikai grauj organismu. Līdz pat šimbrīžam nav noticis NEVIENS pozitīvās mutācijas gadījums. Mutācija rada nevis jaunas sugas, bet kropļus. 2004.gadā Luiziānas (ASV) ģenētiķi, pētot cilvēka DNS, atklāja, ka cilvēka hromosomas satur informāciju par 12 sieviešu un 8 vīriešu dzimuma priekštečiem. Nekādu pērtiķveidīgo mūsu senčos nav.

Paleontoloģija apgāž evolūcijas teoriju

Darvinisms neiztur kritiku ne tikai augstajās matērijās, bet arī tepat grēcīgajā zemītē. Ja evolūcijas teorija atbilstu patiesībai, zemes dzīles būtu pārpildītas ar sugu starpposmu skeletiem. Taču paleontoloģija pilnībā noraka darvinismu. Nav atrasts NEVIENS paleontoloģisks pierādījums dzīvnieku vai cilvēku evolūcijai. Tajā pašā laikā senu – gan līdz mūsdienām izdzīvojušu, gan jau izmirušu – dzīvnieku atlieku ir, cik uziet.

Izrakteņi vēlreiz apliecina, ka attīstība no primitīvā uz sarežģīto nav notikusi. Visas dzīvības formas dažādos laika posmos ir parādījušās momentāni un pilnīgi izveidotas. Skudra pirms 100 miljoniem gadu vai sikspārnis pirms 55 miljoniem gadskārtu ne ar ko neatšķiras no šodienas pēcteča.

Darvinisti gan pāris reizes mēģināja iesmērēt atrastos kaulus par sugu starpposmiem. Tā sākotnēji arheopteriksu centās uzdot par rāpuļa un putna starpposmu. Taču, izpētot septīto atrasto eksemplāru, atklājās, ka arheopterikss ir pilnvērtīgs putns. Līdzīga epopeja saistās ar celekantu – zivi, kurai evolucionisti piedēvēja plaušu un kāju esamību. Šī zivs, attēlota rāpjoties laukā no ūdens, ielīda pat mācību grāmatu lappusēs. Taču 1938.gadā Dienvidāfrikas piekrastē par izmirušu uzskatītais celekants iepinās zvejnieku tīklos. Dabiski, ka zivij nebija nedz plaušu, nedz ekstremitāšu, tādēļ tai skolu programmas nācās pamest.

Tomēr visvairāk darvinisti pūlas pierādīt cilvēka radniecību ar pērtiķi. Uz zemes ir dzīvojuši tūkstošiem izmirušu pērtiķu veidu. Šo dzīvnieku galvaskausi joprojām kalpo par pamatu Darvina sekotāju fantastiskajām doktrīnām. Evolucionisti manipulē ar galvaskausiem kā blēži ar uzpirksteņiem. Galvaskausi tiek skatīti atrauti no pārējā skeleta, jo pēc tā uzreiz var pateikt, vai paurītis piederējis izzudušai cilvēku rasei vai izmirušai pērtiķu sugai kā, piemēram, australopiteki.

Lai gan pēc galvaskausa nav iespējams noteikt ne ādas, ne apmatojuma izskatu, evolūcijas brīnumdari apveltī pērtiķu galvaskausus ar cilvēciskām grimasēm, ieliek acu dobumos cilvēcīgas acis un izliek kā pierādījumu vispārējai apskatei.

Saprotams, ka šādai rekonstrukcijai nav nekādas zinātniskās vērtības. Tā neandertālieši un zindžantropi tika izslēgti no literatūras 1960.gadā, bet ramapiteki – 1974.gadā. Gadu desmitiem popularizētais Piltdaunas cilvēks vispār izrādījās viltojums. Kuriozs sanāca ar Nebraskas cilvēku, kuru uzkonstruēja un palaida zinātniskā apritē pēc viena atrasta zoba. Zobs gan, kā vēlāk izrādījās, piederēja izmirušai pekaru pasugai.

Darvinisti tā arī nespēj izskaidrot no kurienes pirms apmēram 400 000 gadu uzradās mūsdienu eiropiešu priekšteči – kromaņonieši. Bez starpposmiem. Esot uzreiz pilnvērtīgi tolaik, viņi bez jebkādas evolūcijas dzīvo vēl šobaltdien.

Darvinisms par jebkuru cenu!

Tātad, ko mēs zinām? Dzīvība uz zemes ir apzināti radīta jeb projektēta. Visas dzīvās būtnes, ieskaitot cilvēku, ir dažādos laika periodos parādījušās uz Zemes jau gatavā veidā. Evolūcijas teorijas rāmjos tas nekādi neiederas, taču tā turpina pastāvēt kā vienīgā zinātniskā patiesība. Joprojām, pretendējot uz zinātniskumu, tiek masveidā tiražēti attēli ar nekad neeksistējušiem pērtiķcilvēkiem.

Mācību iestādēs evolūcijas teorija tiek pasniegta kā vienīgā īstenā zinātne. Fakti, kas neatbilst darvinisma priekšstatiem, tiek ignorēti un iespēju robežās slēpti no sabiedrības. Akadēmiskā vide atrodas stingros metodoloģiskā naturālisma grožos. Jebkuras parādības drīkst izskaidrot tikai ar dabiskiem cēloņiem. Kad vairākos ASV štatos bērnu vecākiem izdevās panākt, lai skolās pēc skolnieku izvēles pasniedz apzinātās radīšanas mācību kā darvinismam alternatīvu priekšmetu, tiesa pieņēma lēmumu, ka šāda prakse neatbilst ASV Konstitūcijas pirmajam labojumam, kas aizliedz uztiept reliģiju.

Darvinisma inkvizīcijas lomu vecajā pasaulē spēlē Eiropas Savienības Parlamentārās asamblejas Kultūras, zinātnes un izglītības komiteja, kas 2007.gadā savā rezolūcijā apzinātās radīšanas teoriju pasludināja par bīstamu. Lūk, šādi rīkojas bezdievji, tikuši pie teikšanas. Iedod velnam mazo pirkstiņu un viņš paņems visu roku.

Darvinisms nebūt nav vienīgā malduguns, ko izredzēto sekta ir iedegusi pasaules tautām, lai tās aizietu greizus ceļus un Dievs novērstu no tām savu vaigu. Taču no darvinisma izrietošais ateisms ir pats graujošākais cilvēka saiknē ar Radītāju. Ja Dieva nav, tātad visu drīkst. Slepkavot, zagt, krāpties, nodoties izvirtībai. Visi kari ir attaisnoti, jo evolūcijas procesā izdzīvo stiprākais. Protams, arī ateists var dzīvot krietnu dzīvi.

Es patiešām ticu, ka Dievs vispirms vērtēs cilvēkus pēc viņu darbiem. Tiesa, bezdievji ar savu pozīciju balsta tikumiski izkurtējušo globālo kārtību. Ja komunisma cēlēji Dieva baušļus aizstāja ar vismaz kaut kādu ētikas kodeksu, tad pašreizējai sabiedrībai morāles normas vairs nav saistošas. Dievs vien zina, kad un kāds būs pasaules gals un kurš pārdzīvos pastaro tiesu. Taču viens ir skaidrs – tumsonīga un samaitāta tauta nekad nespēs konkurēt ar izredzēto sektu. Nedz tagad, nedz pastarā dienā.

Novērtē šo rakstu:

123
124

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...