Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Daži padomi Ķīļa kungam

Anita Zvirbule
17.04.2012.
Komentāri (17)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja atskatāmies 20 gadu tālā pagātnē, varam secināt, ka Latvija šobrīd tiešām varētu būt gan pārtikusi, gan ļoti attīstīta valsts. Pietiekami daudz līdzekļu pa šiem gadiem esam saņēmuši no dažādiem ES fondiem vien, un, ja vēl pašas valsts līdzekļi būtu saprātīgi pārvaldīti un saprātīgi ieguldīti, visi cilvēki Latvijā varētu dzīvot pārtikuši. Ja tās tā nav un latviešu tauta slīgst dziļā nabadzībā, tad pie vainas tur nevis līdzekļu trūkums, bet gan mežonīgā kapitālisma sapuvusī morāle.

Esam jau paguruši un daļēji pat ticību zaudējuši, jo no krīzes te ir „izgājuši” tikai tie, kuri nekādā krīzē nekad nav bijuši, pārējie - skaita santīmus un kalkulē, kā rēķinus samaksāt. Valsti pārvalda cilvēki, kuriem sen jau esam pārstājuši uzticēties...

Šodien vēlos runāt tikai par ekonomiskiem aspektiem, bet mūsu dzīve nav iedomājama bez morālo kritēriju izvērtēšanas ik solī, tāpēc ne mazāk ir jārunā arī par morāles un ētikas jautājumiem.

Man personīgi, neskatoties uz viņam veltīto kritiku, Ķīļa kungs tomēr šķiet viens no potenciāli progresīvākajiem un saprātīgākajiem ministriem, tāpēc viņam arī veltu šo rakstu. Var, protams, diskutēt par visu viņa izteikto ideju lietderību un piemērotību Latvijas izglītības sistēmai, bet cilvēks vismaz ir pasauli redzējis un pasaules pieredzi vēlas ieviest arī Latvijā.

Pirmais no padomiem. Ir jāatrod saprātīga samērojamība starp bērnu tiesībām un disciplīnu skolās. Man ļoti apšaubāmi liekas tas, vai jebkad no bērna, kuram skolā ļauts kliegt, brēkt, ālēties, apsaukāt pedagogus, izaugs sabiedrībai derīgs pilsonis.

Par cieņas un tolerances ieaudzināšanu pret savu valsti gan vēl pāragri runāt. Bērni jau mācās no reāliem dzīves piemēriem, un, kamēr valsts pārvaldes spice paudīs šo necieņu pret cilvēkiem, kuri godīgi ir nostrādājuši garu darba mūžu, cerēt izaudzināt valstij lojālus pilsoņus būtu naivi. Var jau bezgalīgi attālināt pensijas vecuma slieksni, var jau pateikt - pensiju šai valstī nemaksāsim vispār, var sarunāt vēl daudzas un dažādas lietas... Bet aiz tā visa slēpjas necieņa pret veciem cilvēkiem, necieņa pret iepriekšējām paaudzēm, necieņa pret pašu vecākiem. Bet valsts, kur netiek izrādīta cieņa senioriem, nav ilgtspējīga, tā ir morāli pagrimusi valsts un nekādiem līdzekļiem nebūs iespējams ne „piespiest mīlēt”, ne likt just cieņu pret tādu valsti jauniešiem. Šeit vietā teiciens - es mīlu Latviju, bet nicinu šo valsti.

Otrais no padomiem. Jāatzīst, ka neesmu gan lasījusi valsts attīstības plānu, bet - ja jau pat eksperti saka, ka tas nekur neder, tad jau arī lasīt nav vērts. Ja mums tuvākajos 20 gados Latvijā būs tikai ēstuves un lieltirgotavas, tad, atvainojiet, bet traukus mazgāt restorānā var arī bez augstskolas diploma. Līdz ar to valsts budžeta līdzekļus, kas tiek ieguldīti augstākajā izglītībā, pilnīgi noteikti var novirzīt veselības aprūpei vai sociālajam budžetam. Beigsim tērēt naudu, lai „saražotu” potenciālos bezdarbniekus vai arī... kvalificētu darbaspēku citām Eiropas valstīm. Lai cik arī neiedomājams spiediens un dažādas intrigas būtu sagaidāmas no augstskolu puses, Jums, Ķīļa kungs, ir gan jābūt savai koncepcijai, gan jāspēj to pamatot, ierobežojot valsts līdzekļu piešķiršanu programmām un specialitātēm, kas Latvijā nav perspektīvas. Jau 20 gadus ir valdījis pilnīgs haoss un anarhija šajā jomā. Beidzot ceram sagaidīt plānveidīgu attīstību.

Ļoti apsveicams solis ir ierēdņu skaita samazināšana IZM. Ja daudziem no viņiem pavaicātu, ko īsti viņi tur darīja līdz šim, ļoti pat iespējams, ka sakarīgu atbildi uz šādu jautājumu diez vai saņemtu.

Ir bijuši pat tādi kuriozi, ka, vaicāti par vienu vai otru jautājumu, IZM ierēdņi atbild, ka...”viņu darbībai ar izglītību nav nekāda sakara”. Tas būtībā arī ir balta patiesība, par ko pati esmu pārliecinājusies ne reizi vien.

Tūlīt arī centīšos pierādīt, ka „darbība” bieži vien tiešām ir bijusi ļoti neefektīva.

Trešais no padomiem. Pievērsiet uzmanību finansēšanas plānu sastādīšanas principiem. Vai kāds spēj paskaidrot, kāpēc valstij un IZM ir vajadzīgi tādi, tik tāli no reālās līdzekļu aprites jeb naudas plūsmas plāni? Pēc savas būtības tie ir fiktīvi, ar reālo situāciju pilnīgi nesaistīti finansu plānošanas dokumenti.

Reālā līdzekļu plūsma no budžeta finansētajās iestādēs parasti ir pavisam citāda, nekā tas atspoguļots finansēšanas plānos. IZM ierēdņu galvenajai funkcijai vajadzētu būt – atbildībai par valsts līdzekļu efektīvu un racionālu izmantošanu, pareizu izglītības procesu organizāciju un kontrolei par valsts piešķirto līdzekļu izlietojumu. Tas tā nenotiek. Neskatoties uz daudzajām un dažādajām datu bāzēm, nav pietiekamas kontroles par reālo izglītojamo skaitu, līdz ar to arī godīga finansējuma sadale ir apšaubāma.

Ja runājam par augstākās izglītības iestādēm, tad visā atjaunotās Latvijas brīvvalsts pastāvēšanas laikā neviens no IZM finanšu vai audita speciālistiem nav pat painteresējies, vai katrā no pilna laika studiju programmām, kam piešķirts finansējums, ir atbilstošs studentu skaits, kādam finansējums ir paredzēts. Bieži vien tā nav, un augstskolas vienkārši krāpjas un piemelo klāt, bet izcīnītos līdzekļus tērē pavisam citiem mērķiem. Tā ir objektīva realitāte, ar to esmu saskārusies ne reizi vien, un tā desmitiem tūkstošu latu katru gadu un gan jau ne vienā vien no augstskolām vienkārši izkrāpj no valsts. No IZM puses nav pietiekamas iedziļināšanās, nav pietiekamas kontroles, nav pietiekamas atbildības par valsts piešķirto naudu, bet tai vajadzētu būt teju svarīgākajai IZM funkcijai. Ja domājam valstiski.

Ceturtais no padomiem. Apsveicama ir ideja uzsākt rotāciju izglītības iestāžu vadītājiem. Kaut kā dīvaini jau sanāk, jebkurš administratīvs amats, arī izglītības iestādē pēc savas būtības ir darbs, kur ar Darba likumu ir noteikta 40 stundu gara darba nedēļa. Uz izglītības sistēmā strādājošajiem tas dīvainā kārtā „neattiecas”. Gan vienas iestādes ietvaros, gan izglītības sistēmas (un ne tikai) ietvaros viens darbinieks pamanās strādāt par līdz 1,5 un 2 administratīvajām slodzēm, papildus vēl pasniegt stundas vai lasīt lekcijas 2-3 programmās vai citās izglītības iestādēs. Administratīvais darbs sen jau vairs nav rūpes par konkrēto iestādi, bet gan – reprezentatīvs amats par ko saņemt labu naudu. Tur nu Jums, Ķīļa kungs, tiešām daudz darba, lai šo jautājumu sakārtotu atbilstoši likumdošanai un veselajam saprātam.

Izglītības pakalpojumu sniegšana - kā peļņas avots izglītības sistēmā strādājošajiem... bez atbildības par kvalitāti un bez perspektīvas izglītību ieguvušajiem... tāda nu ir šodienas realitāte, kad esam visu sākuši pirkt un pārdot par naudu un – pelnīt ar to naudu. Veselais saprāts nobijies klusē.

Piektais no padomiem. Ir jāmaina normatīvie dokumenti par iekšējiem auditiem. Mēs nekad netiksim ārā no „bedres”, ja visas valstī esošās nebūšanas uzkrausim tiesu sistēmai. Tā sen jau netiek galā ar saviem pienākumiem. Ir jāatjauno prakse, ka katras sistēmas iekšējais audits ir TIESĪGS vainīgajai personai vai personu grupai uzlikt uzrēķinu par izzagtiem, nelietderīgi izšķērdētiem vai citādi notrallinātiem budžeta līdzekļiem, ar summām, ar termiņiem, ar ministra parakstu apstiprinātā dokumentā norādot, kādā termiņā šīs līdzekļu apjoms jāiemaksā atpakaļ valsts vai IZM budžetā.

Tikai tādos gadījumos, ja tas norādītajos termiņos netiek izdarīts, lieta būtu nododama tiesībsargājošām institūcijām. Tas ir vienīgais ceļš, lai šo morāli pagrimušo valsti atkal varētu izvest atpakaļ uz saprāta ceļa un, nestāstiet man, ka ir Eiropas direktīvas, ka kapitālismam ir kaut kāda - „cita” morāle nekā sociālismam vai vēl kādam „ismam”... Morāle vienmēr ir viena un tā pati: „Tev nebūs zagt!”, pilnīgi neatkarīgi no valsts iekārtas vai gadsimta, kādā dzīvojam. Bet zog daudz un bieži, nupat nesen atkal Jūs apzaga, Ķīļa kungs... Tāpēc strādājiet pie likumdošanas par auditiem. Lai auditors, ja viņš patiešām ir godprātīgs un sava amata pratējs, nejustos kā, atvainojiet, mūjābelis un pilnīgi bezspēcīgs visu negodīgo darboņu priekšā, jo šobrīd tas tā ir. To ir panākuši tie, kuri visus gadus ir bijuši pie varas valstī, un tas ir nekavējoties jāmaina.

IZM tāpat vajadzētu nodrošināt kontroli, vai visa pašvaldībām ieskaitītā nauda patiešām nonāk izglītības iestādēs. Pieļauju, ka tas tāpat ir nezālēm aizaudzis lauciņš.

Pazīstu ļoti daudz talantīgu, godprātīgu, izcilu pedagogu, kuri diendienā pēc labākās sirdsapziņas veic savus pienākumus. Visu cieņu viņiem. Palīdziet viņiem, palīdziet tiem, kuri patiešām strādā un grib redzēt Latvijas bērnus laimīgus un šo valsti – plaukstošu. Ja spēsiet atrisināt šeit uzskaitītās problēmas, tad pavisam tuvā nākotnē spēsiet palielināt arī viņu algas; ticiet man - ieviešot valstī un izglītības sistēmā elementāru kārtību, „atradīsies” ļoti daudz brīvu līdzekļu...

Novērtē šo rakstu:

32
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...