Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Daži padomi Ķīļa kungam

Anita Zvirbule
17.04.2012.
Komentāri (17)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja atskatāmies 20 gadu tālā pagātnē, varam secināt, ka Latvija šobrīd tiešām varētu būt gan pārtikusi, gan ļoti attīstīta valsts. Pietiekami daudz līdzekļu pa šiem gadiem esam saņēmuši no dažādiem ES fondiem vien, un, ja vēl pašas valsts līdzekļi būtu saprātīgi pārvaldīti un saprātīgi ieguldīti, visi cilvēki Latvijā varētu dzīvot pārtikuši. Ja tās tā nav un latviešu tauta slīgst dziļā nabadzībā, tad pie vainas tur nevis līdzekļu trūkums, bet gan mežonīgā kapitālisma sapuvusī morāle.

Esam jau paguruši un daļēji pat ticību zaudējuši, jo no krīzes te ir „izgājuši” tikai tie, kuri nekādā krīzē nekad nav bijuši, pārējie - skaita santīmus un kalkulē, kā rēķinus samaksāt. Valsti pārvalda cilvēki, kuriem sen jau esam pārstājuši uzticēties...

Šodien vēlos runāt tikai par ekonomiskiem aspektiem, bet mūsu dzīve nav iedomājama bez morālo kritēriju izvērtēšanas ik solī, tāpēc ne mazāk ir jārunā arī par morāles un ētikas jautājumiem.

Man personīgi, neskatoties uz viņam veltīto kritiku, Ķīļa kungs tomēr šķiet viens no potenciāli progresīvākajiem un saprātīgākajiem ministriem, tāpēc viņam arī veltu šo rakstu. Var, protams, diskutēt par visu viņa izteikto ideju lietderību un piemērotību Latvijas izglītības sistēmai, bet cilvēks vismaz ir pasauli redzējis un pasaules pieredzi vēlas ieviest arī Latvijā.

Pirmais no padomiem. Ir jāatrod saprātīga samērojamība starp bērnu tiesībām un disciplīnu skolās. Man ļoti apšaubāmi liekas tas, vai jebkad no bērna, kuram skolā ļauts kliegt, brēkt, ālēties, apsaukāt pedagogus, izaugs sabiedrībai derīgs pilsonis.

Par cieņas un tolerances ieaudzināšanu pret savu valsti gan vēl pāragri runāt. Bērni jau mācās no reāliem dzīves piemēriem, un, kamēr valsts pārvaldes spice paudīs šo necieņu pret cilvēkiem, kuri godīgi ir nostrādājuši garu darba mūžu, cerēt izaudzināt valstij lojālus pilsoņus būtu naivi. Var jau bezgalīgi attālināt pensijas vecuma slieksni, var jau pateikt - pensiju šai valstī nemaksāsim vispār, var sarunāt vēl daudzas un dažādas lietas... Bet aiz tā visa slēpjas necieņa pret veciem cilvēkiem, necieņa pret iepriekšējām paaudzēm, necieņa pret pašu vecākiem. Bet valsts, kur netiek izrādīta cieņa senioriem, nav ilgtspējīga, tā ir morāli pagrimusi valsts un nekādiem līdzekļiem nebūs iespējams ne „piespiest mīlēt”, ne likt just cieņu pret tādu valsti jauniešiem. Šeit vietā teiciens - es mīlu Latviju, bet nicinu šo valsti.

Otrais no padomiem. Jāatzīst, ka neesmu gan lasījusi valsts attīstības plānu, bet - ja jau pat eksperti saka, ka tas nekur neder, tad jau arī lasīt nav vērts. Ja mums tuvākajos 20 gados Latvijā būs tikai ēstuves un lieltirgotavas, tad, atvainojiet, bet traukus mazgāt restorānā var arī bez augstskolas diploma. Līdz ar to valsts budžeta līdzekļus, kas tiek ieguldīti augstākajā izglītībā, pilnīgi noteikti var novirzīt veselības aprūpei vai sociālajam budžetam. Beigsim tērēt naudu, lai „saražotu” potenciālos bezdarbniekus vai arī... kvalificētu darbaspēku citām Eiropas valstīm. Lai cik arī neiedomājams spiediens un dažādas intrigas būtu sagaidāmas no augstskolu puses, Jums, Ķīļa kungs, ir gan jābūt savai koncepcijai, gan jāspēj to pamatot, ierobežojot valsts līdzekļu piešķiršanu programmām un specialitātēm, kas Latvijā nav perspektīvas. Jau 20 gadus ir valdījis pilnīgs haoss un anarhija šajā jomā. Beidzot ceram sagaidīt plānveidīgu attīstību.

Ļoti apsveicams solis ir ierēdņu skaita samazināšana IZM. Ja daudziem no viņiem pavaicātu, ko īsti viņi tur darīja līdz šim, ļoti pat iespējams, ka sakarīgu atbildi uz šādu jautājumu diez vai saņemtu.

Ir bijuši pat tādi kuriozi, ka, vaicāti par vienu vai otru jautājumu, IZM ierēdņi atbild, ka...”viņu darbībai ar izglītību nav nekāda sakara”. Tas būtībā arī ir balta patiesība, par ko pati esmu pārliecinājusies ne reizi vien.

Tūlīt arī centīšos pierādīt, ka „darbība” bieži vien tiešām ir bijusi ļoti neefektīva.

Trešais no padomiem. Pievērsiet uzmanību finansēšanas plānu sastādīšanas principiem. Vai kāds spēj paskaidrot, kāpēc valstij un IZM ir vajadzīgi tādi, tik tāli no reālās līdzekļu aprites jeb naudas plūsmas plāni? Pēc savas būtības tie ir fiktīvi, ar reālo situāciju pilnīgi nesaistīti finansu plānošanas dokumenti.

Reālā līdzekļu plūsma no budžeta finansētajās iestādēs parasti ir pavisam citāda, nekā tas atspoguļots finansēšanas plānos. IZM ierēdņu galvenajai funkcijai vajadzētu būt – atbildībai par valsts līdzekļu efektīvu un racionālu izmantošanu, pareizu izglītības procesu organizāciju un kontrolei par valsts piešķirto līdzekļu izlietojumu. Tas tā nenotiek. Neskatoties uz daudzajām un dažādajām datu bāzēm, nav pietiekamas kontroles par reālo izglītojamo skaitu, līdz ar to arī godīga finansējuma sadale ir apšaubāma.

Ja runājam par augstākās izglītības iestādēm, tad visā atjaunotās Latvijas brīvvalsts pastāvēšanas laikā neviens no IZM finanšu vai audita speciālistiem nav pat painteresējies, vai katrā no pilna laika studiju programmām, kam piešķirts finansējums, ir atbilstošs studentu skaits, kādam finansējums ir paredzēts. Bieži vien tā nav, un augstskolas vienkārši krāpjas un piemelo klāt, bet izcīnītos līdzekļus tērē pavisam citiem mērķiem. Tā ir objektīva realitāte, ar to esmu saskārusies ne reizi vien, un tā desmitiem tūkstošu latu katru gadu un gan jau ne vienā vien no augstskolām vienkārši izkrāpj no valsts. No IZM puses nav pietiekamas iedziļināšanās, nav pietiekamas kontroles, nav pietiekamas atbildības par valsts piešķirto naudu, bet tai vajadzētu būt teju svarīgākajai IZM funkcijai. Ja domājam valstiski.

Ceturtais no padomiem. Apsveicama ir ideja uzsākt rotāciju izglītības iestāžu vadītājiem. Kaut kā dīvaini jau sanāk, jebkurš administratīvs amats, arī izglītības iestādē pēc savas būtības ir darbs, kur ar Darba likumu ir noteikta 40 stundu gara darba nedēļa. Uz izglītības sistēmā strādājošajiem tas dīvainā kārtā „neattiecas”. Gan vienas iestādes ietvaros, gan izglītības sistēmas (un ne tikai) ietvaros viens darbinieks pamanās strādāt par līdz 1,5 un 2 administratīvajām slodzēm, papildus vēl pasniegt stundas vai lasīt lekcijas 2-3 programmās vai citās izglītības iestādēs. Administratīvais darbs sen jau vairs nav rūpes par konkrēto iestādi, bet gan – reprezentatīvs amats par ko saņemt labu naudu. Tur nu Jums, Ķīļa kungs, tiešām daudz darba, lai šo jautājumu sakārtotu atbilstoši likumdošanai un veselajam saprātam.

Izglītības pakalpojumu sniegšana - kā peļņas avots izglītības sistēmā strādājošajiem... bez atbildības par kvalitāti un bez perspektīvas izglītību ieguvušajiem... tāda nu ir šodienas realitāte, kad esam visu sākuši pirkt un pārdot par naudu un – pelnīt ar to naudu. Veselais saprāts nobijies klusē.

Piektais no padomiem. Ir jāmaina normatīvie dokumenti par iekšējiem auditiem. Mēs nekad netiksim ārā no „bedres”, ja visas valstī esošās nebūšanas uzkrausim tiesu sistēmai. Tā sen jau netiek galā ar saviem pienākumiem. Ir jāatjauno prakse, ka katras sistēmas iekšējais audits ir TIESĪGS vainīgajai personai vai personu grupai uzlikt uzrēķinu par izzagtiem, nelietderīgi izšķērdētiem vai citādi notrallinātiem budžeta līdzekļiem, ar summām, ar termiņiem, ar ministra parakstu apstiprinātā dokumentā norādot, kādā termiņā šīs līdzekļu apjoms jāiemaksā atpakaļ valsts vai IZM budžetā.

Tikai tādos gadījumos, ja tas norādītajos termiņos netiek izdarīts, lieta būtu nododama tiesībsargājošām institūcijām. Tas ir vienīgais ceļš, lai šo morāli pagrimušo valsti atkal varētu izvest atpakaļ uz saprāta ceļa un, nestāstiet man, ka ir Eiropas direktīvas, ka kapitālismam ir kaut kāda - „cita” morāle nekā sociālismam vai vēl kādam „ismam”... Morāle vienmēr ir viena un tā pati: „Tev nebūs zagt!”, pilnīgi neatkarīgi no valsts iekārtas vai gadsimta, kādā dzīvojam. Bet zog daudz un bieži, nupat nesen atkal Jūs apzaga, Ķīļa kungs... Tāpēc strādājiet pie likumdošanas par auditiem. Lai auditors, ja viņš patiešām ir godprātīgs un sava amata pratējs, nejustos kā, atvainojiet, mūjābelis un pilnīgi bezspēcīgs visu negodīgo darboņu priekšā, jo šobrīd tas tā ir. To ir panākuši tie, kuri visus gadus ir bijuši pie varas valstī, un tas ir nekavējoties jāmaina.

IZM tāpat vajadzētu nodrošināt kontroli, vai visa pašvaldībām ieskaitītā nauda patiešām nonāk izglītības iestādēs. Pieļauju, ka tas tāpat ir nezālēm aizaudzis lauciņš.

Pazīstu ļoti daudz talantīgu, godprātīgu, izcilu pedagogu, kuri diendienā pēc labākās sirdsapziņas veic savus pienākumus. Visu cieņu viņiem. Palīdziet viņiem, palīdziet tiem, kuri patiešām strādā un grib redzēt Latvijas bērnus laimīgus un šo valsti – plaukstošu. Ja spēsiet atrisināt šeit uzskaitītās problēmas, tad pavisam tuvā nākotnē spēsiet palielināt arī viņu algas; ticiet man - ieviešot valstī un izglītības sistēmā elementāru kārtību, „atradīsies” ļoti daudz brīvu līdzekļu...

Novērtē šo rakstu:

32
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai Latvija ir atguvusi neatkarību?

FotoBarikāžu laiks 1991.gada janvārī deva spēcīgu impulsu Latvijas iedzīvotāju apņēmībai panākt valsts neatkarības pilnīgu atjaunošanu. 1991. gada 3. marta aptaujā piedalījās 87,6% Latvijas balsstiesīgo iedzīvotāju, no kuriem par demokrātisku un valstiski neatkarīgu Latvijas Republiku nobalsoja 73,7%, bet pret – 24,7% iedzīvotāju. Tā rezultātā 1991. gada 18. martā Dānijas valdība parakstīja protokolu par sadarbību starp Dānijas Karalisti un Latvijas Republiku, apstiprinot Latvijas atzīšanu par neatkarīgu valsti, pagaidām gan neatjaunojot oficiālas diplomātiskās attiecības.
Lasīt visu...

21

Par nekustamā īpašuma Skolas ielā 4, Ikšķilē iegādes nepieļaušanu

FotoBiedrībai "Ikšķiles novada uzņēmēju biedrība" tapis zināms, ka uz Ikšķiles novada domes aprīļa sēdi tiek gatavots jautājums par nekustamā īpašuma Skolas ielā 4, Ikšķilē iegādi par nesamērīgi augstu pirkuma maksu EUR 325 100 apmērā.
Lasīt visu...

6

Kā intereses pārstāv Saeimas deputāti?

FotoIk pa četriem gadiem notiek Saeimas vēlēšanas, kurās tiek izvēlēti 100 tautas pārstāvji, kurus vēlētāji var izvēlēties tikai no partiju sarakstiem. Turpmākos 4 gadus šie partiju pārstāvji melnām mutēm groza un pieņem likumus savās un savu sponsoru interesēs, kā arī ieceļ tiesnešus. Lai cik tas skumīgi neliktos, bet es nevaru nosaukt nevienu likumu vai likumu grozījumus, kas būtu pieņemts iedzīvotāju vairākuma interesēs.
Lasīt visu...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

Vēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda...

Foto

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

Nesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar...

Foto

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

Pēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai...

Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...