Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pavisam klusi un nemanāmi pašlaik tiek grozīti Ministru kabineta 2011.gada 3.maija noteikumi Nr.344 „Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa atbrīvo dīzeļdegvielu (gāzeļļu), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem”, kas nosaka bezakcīzes dīzeļdegvielas saņemšanas kārtību lauksaimniekiem.

Šim faktam var nepievērst uzmanību, jo nekā īpaša tur nav, ja arvien biežāk no Zemgales un citiem Latvijas novadiem nepienāktu ziņas, ka lauksaimnieki pārdod lētu dīzeļdegvielu bez “papīriem” un sniedz dažādus transporta un citus pakalpojumus par nesaprotami lētākām cenām. Vai zemnieki ir pieslēgušies Ventspils naftas vadam? Diezin vai.

Runa ir par valsts līdzekļu izkrāpšanu lielos apmēros, par negodīgu sistēmas izmantošanu, kur dīzeļdegviela bez akcīzes tiek lauksaimniekiem. Lauksaimniekiem šī nauda tiek piešķirta lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības apstrādāšanai, jo, lūk, traktori un cita lauksaimniecības tehnika nepārvietojas pa ceļiem un nebojā to. Un te rodas jautājums - vai tad mežsaimniekiem meža tehnika pārvietojas pa ceļiem vairāk kā lauksaimnieku tehnika, un kālab citās Eiropas valstīs mežsaimniekiem ir pieejama bezakcīzes degviela? Pavisam droši var apgalvot, ka arī citām nozarēm būtu tiesības saņemt šādu dīzeļdegvielu.

Lai nu kā būtu ar vienas nozares nostādīšanu privileģētākā situācijā par otru, tomēr uzmanība ir jāpievērš citam faktam – iespējamai valsts nozagšanas shēmai, kas valstiskā līmenī ar politisko spēku un lobija organizāciju atbalstu ir iestrādāta Latvijas likumdošanā. Latvijā bezakcīzes dīzeļdegviela ir pieejama vienai daļai privileģētiem lauksaimniecības uzņēmumiem, kas atbilst MK noteikumos norādītiem kritērijiem, un tūkstošiem mazo saimniecību šāds atbalsts vairs nav.

Šī degviela ne ar ko neatšķiras no parastās degvielas ne pēc izskata, ne pēc smaržas vai kvalitātes rādītājiem, un to var izmanot gan traktoros, gan vieglajos un smagajos transporta līdzekļos. Mūsu kaimiņu valstīs Lietuvā un Igaunijā, kā arī Skandināvijas valstīs un daudz kur citur Eiropā bezakcīzes degvielas iekrāso ar speciālu krāsvielu – sarkanu, zilu utt., lai tā jau godīgie šo valstu pilsoņi nesadomātu to izmanot transporta līdzekļos, kas pārvietojas pa šo valstu autoceļiem, un pārkāpumu gadījumā sodi mērāmi tūkstošos EUR.

Vai tiešām Latvijā visi lauksaimniecības uzņēmumi ir tik godīgi, ka neizmanto šo degvielu citiem mērķiem? Vai valdošā politiskā elite tam tic, vai nemaz netic, bet izpilda ar partijām saistītu lobiju uzdevumu sakārtot sistēmu tā kā vajag lauku bagātiem! Politiķi tēlo, ka tic, bet dīvaini, ka lauku iedzīvotāji arvien biežāk var iegādāties lētu dīzeļdegvielu no zemniekiem.

Latvijā ik gadu lauksaimniekiem tiek piešķirti apmēram 85 miljoni litru bezakcīzes degvielas, kas ir nepilni 100 l vienam hektāram lauksaimniecības zemes. Ir saimniecības kā, piemēram, piena lopkopībā, dārzeņkopībā, kur šie 100 l/ha ir nepietiekami, bet lielākā daļa no šīs degvielas tiek piešķirta saimniecībām, kuru rīcībā ir pļavas, zālāji un graudaugu platības, kur 100 l izlietošana ir stipri grūti pamatojama. Lai uzturētu pļavas, vairāk par 30 – 50 l/ha nevar izlietot, arī intensīvā graudaugu audzēšanā zemes apstrādei vairāk par 60 – 70 l/ha ir grūti notērēt, un to var apliecināt jebkurš tehnikas eksperts.

Platības ir milzīgas: Latvijā pļavas ir ap 750 000 ha un graudaugu platības ap 450 000 ha - kopā apmēram 1 200 000 ha lauksaimniecības zemes, kur dīzeļdegviela ir vajadzīga mazākos apjomos, nekā tā tiek piešķirta.

Kur tad tiek izlietota apmēram trešā daļa jeb 30 miljoni litru no piešķirtās dīzeļdegvielas? Kur paliek gandrīz 7 miljoni latu akcīzes nodokļa un ap 5 miljoni Ls PVN, jo, nelikumīgi izlietojot vai bez papīriem pārdodot šo dīzeļdegvielu, PVN nedrīkst ieskaitīt izdevumos, un PVN būtu jānonāk valsts kasē. Vai tiešām valsts ir tik turīga, lai krīzes apstākļos nepainteresētos par 12 miljoniem latu, kas neienāk valsts budžetā?

Kuri ir tie cilvēki, partijas vai organizācijas, kas lobē šīs sistēmas pastāvēšanu? Atbilde tālu nav jāmeklē. 2011. gada pirmā pusē VID Akcīzes preču pārvalde veica reidus vairākās Bauskas puses degvielas uzpildes stacijās, un, pēc neoficiālas šīs pārvaldes ierēdņu informācijas, īsā laikā, pāris stundās katrā DUS aizturēja līdz pat 9 zemniekiem, kas šo degvielu pildīja vieglo un kravas automašīnu bākās. Par šiem Bauskas reidiem runāja visa Zemgale, un par apjomiem valsts līmenī varam tikai iedomāties. Noķertajiem tika sastādīti protokoli un piemēroti sodi, bet diemžēl nenozīmīgi, un arī presē tas neizskanēja, jo tajā brīdī pieslēdzās augsta līmeņa politiskie lobiji.

Baumo, ka šo faktu noslēpt sabiedrības acīm ieteicis premjera Valda Dombrovska padomnieks lauksaimniecības jautājumos un Vienotībai pietuvināts darbonis Uldis Krievārs (attēlā pa labi). Par to esot diskutēts gan slēgtā valdības sēdē, gan pie premjera personīgi. Varētu padomāt - kāda gan interese ir godīgam padomniekam, taču ir interese. Pirmkārt, Krievāram Vidzemē pieder zemnieku saimniecība, kas izmanto bezakcīzes dīzeļdegvielu, otrkārt viņš ir ietekmīgas lobija organizācijas - Zemnieku Saeimas valdes loceklis, un daudzi no šīs organizācijas ir saistīti gan ar esošo politisko eliti, gan ar norietējušiem politiķiem, kuri, iespējams, nelikumīgi izmanto šīs priekšrocības.

Zemnieku Saeimas priekšsēdētājam Jurim Lazdiņam Dobeles novadā Krimūnu pagastā pieder zemnieku saimniecība Lazdiņi, kas apsaimnieko virs 1000 ha lauksaimniecības zemi un audzē graudaugus – visticamākais, ka ievērojama daļa no bezakcīzes dīzeļdegvielas paliek pāri. Tai pašā laikā Lazdiņam kopā ar zemnieku Armandu Jankevicu pieder SIA Paugurīši A.J., kas nodarbojas autotransporta pakalpojumu sniegšanu. Varbūt tikai sakritība, bet kālab diviem graudkopības nozarē strādājošiem zemniekiem ir jādibina transporta firma? Un jautājums - vai šie kungi tiešām atstāj neizmantotus vairākus desmitus tonnu bezakcīzes dīzeļdegvielas? Cerams, ka tā ir, bet kālab Lazdiņš tik ļoti cīnās pret iekrāsotās degvielas ieviešanu?

Bijušais politiķis, kādreizējais zemkopības ministrs Atis Slakteris, Bauskas novada zemnieku saimniecības Mālnieki īpašnieks un Zemnieku Saeimas pārliecināts atbalstītājs, nesen intervijā Dienas Biznesam sūkstījās, ka Zemgale pārvērsta par zemnieku geto un tagad viņam pat jānodarbojas ar sniega šķūrēšanu ziemā. Interesanti, vai Slakteris tiešām godīgi atstāj graudkopībai nevajadzīgo bezakcīzes dīzeļdegvielu valstij un sniega šķūrēšanai pērk dīzeļdegvielu par pilnu cenu? To ir tik viegli pārbaudīt, jo ziemas laikā bezakcīzes degviela graudkopjiem nav vajadzīga.

Nu jau vienīgo valstij piederošo saimniecību Vecauce vada jauna un talantīga, un Vienotībai pietuvināta vadītāja Iveta Grudovska, un nebūtu, par ko pārmest, jo saimniecība attīstās, ja vien viņas Auces novadā esošā ģimenes zemnieku saimniecība Lielvaicēni, kas audzē graudaugus, nesniegtu arī transporta pakalpojumus. Sezonas laikā ik dienas cauri Vecaucei ripo smagās automašīnas ar mēslu cisternām, kuras apkalpo vietējo Auces cūku kompleksu Pūpoli un valsts saimniecību Vecauce.

Te atkal jāuzdod jautājums - vai tiešām Grudovskai nav interešu konflikta, strādājot valsts uzņēmumā, pakalpojumu sniegšanai piesaistīt savu ģimenes saimniecību, un vai viņa var likt roku uz sirds un zvērēt, ka neviens litrs bezakcīzes degvielas nav nokļuvis smago auto bākās? Un atkal sakritība: gan Grudovskas ģimenes saimniecība, gan valsts saimniecība Vecauce, pēc neoficiālas informācijas, ir Zemnieku Saeimas biedri.

Visos šos un vēl daudzus desmitus citus apšaubāmos gadījumus VID var viegli izkontrolēt, ja vien ir vēlēšanās un politiskā līmenī dota zaļā gaisma. Transporta pakalpojumus nevar sniegt, pildot bākās ūdeni, par katru nobraukto kilometru ir jābūt pretī ceļazīmei un dīzeļdegvielas iegādi apliecinošiem dokumentiem, kur norādīta pilna cena. Ja nebūtu tādi lobiji kā premjera padomnieks Uldis Krievārs un nebūtu paša premjera Valda Dombrovska atbalsta, šādas valsts nozagšanas shēmas netiktu meistarīgi noslēptas, un Latvijā sen jau būtu ieviesta iekrāsotā dīzeļdegviela.

Kas gan ir tik pievilcīgs, ka zemnieki tā cenšas nodarboties ar transporta pakalpojumiem, sniega šķūrēšanu no lauku ceļiem un pat sniega izvešanu no Rīgas, kā tas notika 2011. gada janvārī. Aprēķini ir neapgāžami, un tieši šī samazinātā akcīzes nodokļa izmaksa, kas ir 0,23 Ls par vienu litru dīzeļdegvielas, ļauj negodīgiem lauksaimniekiem dempingot ar cenām, izspiest no konkursiem mežizstrādes firmas un ceļu būves firmas, kam šādas priekšrocības nav. Šis ir iemesls, kālab zemniekus pārstāvošā organizācija Zemnieku Saeima iebilst pret sistēmas maiņu un iekrāsotās degvielas ieviešanu kā tas ir citās Eiropas valstīs?

Iekrāsota degviela būtu gals lielas valsts nozagšanas shēmai, ko noorganizējuši Vienotībai pietuvināti cilvēki un Zemnieku Saeimas darboņi, nodarot līdz pat 12 miljonus latu lielus zaudējumus. Ieviešot iekrāsoto degvielu, tiktu ietaupīti miljoni, un šādu bezakcīzes degvielu varētu saņemt arī meža nozare, kā tas ir citās Eiropas valstīs. Tas būtu ievērojams atvieglojums un celtu mūsu kokmateriālu konkurētspēju starptautiskajos tirgos un mežizstrādātāju konkurētspēju attiecībā pret mūsu kaimiņiem igauņiem, kuriem jau ir pieejama bezakcīzes degviela.

Lai novērstu šādas valsts nozagšanas shēmu veidošanu, ir stingri jāuzrauga lobija organizācijas, un faktiski šo organizāciju biedru sarakstiem ir jābūt publiski pieejamiem, lai ar žurnālistiskās izmeklēšanas metodēm nav jāmeklē saistība starp neizprotamiem valstiskiem lēmumiem un ieinteresēto personu, bet gan jebkurš iedzīvotājs var aplūkot tos cilvēkus, kuru maku labā strādā lobija organizācijas.

Iespējams, tagad ir izprotams, kālab Vienotības politiķi tik ļoti ciena Zemnieku Saeimu un gan premjerministrs Valdis Dombrovskis, gan ministri, Saeimas deputāti, pat Eiroparlamenta deputāti tik bieži piedalās šās organizācijas sanāksmēs. Vai tiešām Vienotība iegūst no šīm shēmām tā sauktos “otkatus”? Un ko gan cienījamais valsts prezidents Andris Bērziņš meklēs šonedēļ shēmotāju organizācijas kongresā? Ar šīs organizācijas vadoņiem ir saistīti daudzi negodīgi darījumi, un tuvākā laikā turpināšu atmaskot šīs organizācijas biedrus.

Novērtē šo rakstu:

69
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...