Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pavisam klusi un nemanāmi pašlaik tiek grozīti Ministru kabineta 2011.gada 3.maija noteikumi Nr.344 „Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa atbrīvo dīzeļdegvielu (gāzeļļu), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem”, kas nosaka bezakcīzes dīzeļdegvielas saņemšanas kārtību lauksaimniekiem.

Šim faktam var nepievērst uzmanību, jo nekā īpaša tur nav, ja arvien biežāk no Zemgales un citiem Latvijas novadiem nepienāktu ziņas, ka lauksaimnieki pārdod lētu dīzeļdegvielu bez “papīriem” un sniedz dažādus transporta un citus pakalpojumus par nesaprotami lētākām cenām. Vai zemnieki ir pieslēgušies Ventspils naftas vadam? Diezin vai.

Runa ir par valsts līdzekļu izkrāpšanu lielos apmēros, par negodīgu sistēmas izmantošanu, kur dīzeļdegviela bez akcīzes tiek lauksaimniekiem. Lauksaimniekiem šī nauda tiek piešķirta lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības apstrādāšanai, jo, lūk, traktori un cita lauksaimniecības tehnika nepārvietojas pa ceļiem un nebojā to. Un te rodas jautājums - vai tad mežsaimniekiem meža tehnika pārvietojas pa ceļiem vairāk kā lauksaimnieku tehnika, un kālab citās Eiropas valstīs mežsaimniekiem ir pieejama bezakcīzes degviela? Pavisam droši var apgalvot, ka arī citām nozarēm būtu tiesības saņemt šādu dīzeļdegvielu.

Lai nu kā būtu ar vienas nozares nostādīšanu privileģētākā situācijā par otru, tomēr uzmanība ir jāpievērš citam faktam – iespējamai valsts nozagšanas shēmai, kas valstiskā līmenī ar politisko spēku un lobija organizāciju atbalstu ir iestrādāta Latvijas likumdošanā. Latvijā bezakcīzes dīzeļdegviela ir pieejama vienai daļai privileģētiem lauksaimniecības uzņēmumiem, kas atbilst MK noteikumos norādītiem kritērijiem, un tūkstošiem mazo saimniecību šāds atbalsts vairs nav.

Šī degviela ne ar ko neatšķiras no parastās degvielas ne pēc izskata, ne pēc smaržas vai kvalitātes rādītājiem, un to var izmanot gan traktoros, gan vieglajos un smagajos transporta līdzekļos. Mūsu kaimiņu valstīs Lietuvā un Igaunijā, kā arī Skandināvijas valstīs un daudz kur citur Eiropā bezakcīzes degvielas iekrāso ar speciālu krāsvielu – sarkanu, zilu utt., lai tā jau godīgie šo valstu pilsoņi nesadomātu to izmanot transporta līdzekļos, kas pārvietojas pa šo valstu autoceļiem, un pārkāpumu gadījumā sodi mērāmi tūkstošos EUR.

Vai tiešām Latvijā visi lauksaimniecības uzņēmumi ir tik godīgi, ka neizmanto šo degvielu citiem mērķiem? Vai valdošā politiskā elite tam tic, vai nemaz netic, bet izpilda ar partijām saistītu lobiju uzdevumu sakārtot sistēmu tā kā vajag lauku bagātiem! Politiķi tēlo, ka tic, bet dīvaini, ka lauku iedzīvotāji arvien biežāk var iegādāties lētu dīzeļdegvielu no zemniekiem.

Latvijā ik gadu lauksaimniekiem tiek piešķirti apmēram 85 miljoni litru bezakcīzes degvielas, kas ir nepilni 100 l vienam hektāram lauksaimniecības zemes. Ir saimniecības kā, piemēram, piena lopkopībā, dārzeņkopībā, kur šie 100 l/ha ir nepietiekami, bet lielākā daļa no šīs degvielas tiek piešķirta saimniecībām, kuru rīcībā ir pļavas, zālāji un graudaugu platības, kur 100 l izlietošana ir stipri grūti pamatojama. Lai uzturētu pļavas, vairāk par 30 – 50 l/ha nevar izlietot, arī intensīvā graudaugu audzēšanā zemes apstrādei vairāk par 60 – 70 l/ha ir grūti notērēt, un to var apliecināt jebkurš tehnikas eksperts.

Platības ir milzīgas: Latvijā pļavas ir ap 750 000 ha un graudaugu platības ap 450 000 ha - kopā apmēram 1 200 000 ha lauksaimniecības zemes, kur dīzeļdegviela ir vajadzīga mazākos apjomos, nekā tā tiek piešķirta.

Kur tad tiek izlietota apmēram trešā daļa jeb 30 miljoni litru no piešķirtās dīzeļdegvielas? Kur paliek gandrīz 7 miljoni latu akcīzes nodokļa un ap 5 miljoni Ls PVN, jo, nelikumīgi izlietojot vai bez papīriem pārdodot šo dīzeļdegvielu, PVN nedrīkst ieskaitīt izdevumos, un PVN būtu jānonāk valsts kasē. Vai tiešām valsts ir tik turīga, lai krīzes apstākļos nepainteresētos par 12 miljoniem latu, kas neienāk valsts budžetā?

Kuri ir tie cilvēki, partijas vai organizācijas, kas lobē šīs sistēmas pastāvēšanu? Atbilde tālu nav jāmeklē. 2011. gada pirmā pusē VID Akcīzes preču pārvalde veica reidus vairākās Bauskas puses degvielas uzpildes stacijās, un, pēc neoficiālas šīs pārvaldes ierēdņu informācijas, īsā laikā, pāris stundās katrā DUS aizturēja līdz pat 9 zemniekiem, kas šo degvielu pildīja vieglo un kravas automašīnu bākās. Par šiem Bauskas reidiem runāja visa Zemgale, un par apjomiem valsts līmenī varam tikai iedomāties. Noķertajiem tika sastādīti protokoli un piemēroti sodi, bet diemžēl nenozīmīgi, un arī presē tas neizskanēja, jo tajā brīdī pieslēdzās augsta līmeņa politiskie lobiji.

Baumo, ka šo faktu noslēpt sabiedrības acīm ieteicis premjera Valda Dombrovska padomnieks lauksaimniecības jautājumos un Vienotībai pietuvināts darbonis Uldis Krievārs (attēlā pa labi). Par to esot diskutēts gan slēgtā valdības sēdē, gan pie premjera personīgi. Varētu padomāt - kāda gan interese ir godīgam padomniekam, taču ir interese. Pirmkārt, Krievāram Vidzemē pieder zemnieku saimniecība, kas izmanto bezakcīzes dīzeļdegvielu, otrkārt viņš ir ietekmīgas lobija organizācijas - Zemnieku Saeimas valdes loceklis, un daudzi no šīs organizācijas ir saistīti gan ar esošo politisko eliti, gan ar norietējušiem politiķiem, kuri, iespējams, nelikumīgi izmanto šīs priekšrocības.

Zemnieku Saeimas priekšsēdētājam Jurim Lazdiņam Dobeles novadā Krimūnu pagastā pieder zemnieku saimniecība Lazdiņi, kas apsaimnieko virs 1000 ha lauksaimniecības zemi un audzē graudaugus – visticamākais, ka ievērojama daļa no bezakcīzes dīzeļdegvielas paliek pāri. Tai pašā laikā Lazdiņam kopā ar zemnieku Armandu Jankevicu pieder SIA Paugurīši A.J., kas nodarbojas autotransporta pakalpojumu sniegšanu. Varbūt tikai sakritība, bet kālab diviem graudkopības nozarē strādājošiem zemniekiem ir jādibina transporta firma? Un jautājums - vai šie kungi tiešām atstāj neizmantotus vairākus desmitus tonnu bezakcīzes dīzeļdegvielas? Cerams, ka tā ir, bet kālab Lazdiņš tik ļoti cīnās pret iekrāsotās degvielas ieviešanu?

Bijušais politiķis, kādreizējais zemkopības ministrs Atis Slakteris, Bauskas novada zemnieku saimniecības Mālnieki īpašnieks un Zemnieku Saeimas pārliecināts atbalstītājs, nesen intervijā Dienas Biznesam sūkstījās, ka Zemgale pārvērsta par zemnieku geto un tagad viņam pat jānodarbojas ar sniega šķūrēšanu ziemā. Interesanti, vai Slakteris tiešām godīgi atstāj graudkopībai nevajadzīgo bezakcīzes dīzeļdegvielu valstij un sniega šķūrēšanai pērk dīzeļdegvielu par pilnu cenu? To ir tik viegli pārbaudīt, jo ziemas laikā bezakcīzes degviela graudkopjiem nav vajadzīga.

Nu jau vienīgo valstij piederošo saimniecību Vecauce vada jauna un talantīga, un Vienotībai pietuvināta vadītāja Iveta Grudovska, un nebūtu, par ko pārmest, jo saimniecība attīstās, ja vien viņas Auces novadā esošā ģimenes zemnieku saimniecība Lielvaicēni, kas audzē graudaugus, nesniegtu arī transporta pakalpojumus. Sezonas laikā ik dienas cauri Vecaucei ripo smagās automašīnas ar mēslu cisternām, kuras apkalpo vietējo Auces cūku kompleksu Pūpoli un valsts saimniecību Vecauce.

Te atkal jāuzdod jautājums - vai tiešām Grudovskai nav interešu konflikta, strādājot valsts uzņēmumā, pakalpojumu sniegšanai piesaistīt savu ģimenes saimniecību, un vai viņa var likt roku uz sirds un zvērēt, ka neviens litrs bezakcīzes degvielas nav nokļuvis smago auto bākās? Un atkal sakritība: gan Grudovskas ģimenes saimniecība, gan valsts saimniecība Vecauce, pēc neoficiālas informācijas, ir Zemnieku Saeimas biedri.

Visos šos un vēl daudzus desmitus citus apšaubāmos gadījumus VID var viegli izkontrolēt, ja vien ir vēlēšanās un politiskā līmenī dota zaļā gaisma. Transporta pakalpojumus nevar sniegt, pildot bākās ūdeni, par katru nobraukto kilometru ir jābūt pretī ceļazīmei un dīzeļdegvielas iegādi apliecinošiem dokumentiem, kur norādīta pilna cena. Ja nebūtu tādi lobiji kā premjera padomnieks Uldis Krievārs un nebūtu paša premjera Valda Dombrovska atbalsta, šādas valsts nozagšanas shēmas netiktu meistarīgi noslēptas, un Latvijā sen jau būtu ieviesta iekrāsotā dīzeļdegviela.

Kas gan ir tik pievilcīgs, ka zemnieki tā cenšas nodarboties ar transporta pakalpojumiem, sniega šķūrēšanu no lauku ceļiem un pat sniega izvešanu no Rīgas, kā tas notika 2011. gada janvārī. Aprēķini ir neapgāžami, un tieši šī samazinātā akcīzes nodokļa izmaksa, kas ir 0,23 Ls par vienu litru dīzeļdegvielas, ļauj negodīgiem lauksaimniekiem dempingot ar cenām, izspiest no konkursiem mežizstrādes firmas un ceļu būves firmas, kam šādas priekšrocības nav. Šis ir iemesls, kālab zemniekus pārstāvošā organizācija Zemnieku Saeima iebilst pret sistēmas maiņu un iekrāsotās degvielas ieviešanu kā tas ir citās Eiropas valstīs?

Iekrāsota degviela būtu gals lielas valsts nozagšanas shēmai, ko noorganizējuši Vienotībai pietuvināti cilvēki un Zemnieku Saeimas darboņi, nodarot līdz pat 12 miljonus latu lielus zaudējumus. Ieviešot iekrāsoto degvielu, tiktu ietaupīti miljoni, un šādu bezakcīzes degvielu varētu saņemt arī meža nozare, kā tas ir citās Eiropas valstīs. Tas būtu ievērojams atvieglojums un celtu mūsu kokmateriālu konkurētspēju starptautiskajos tirgos un mežizstrādātāju konkurētspēju attiecībā pret mūsu kaimiņiem igauņiem, kuriem jau ir pieejama bezakcīzes degviela.

Lai novērstu šādas valsts nozagšanas shēmu veidošanu, ir stingri jāuzrauga lobija organizācijas, un faktiski šo organizāciju biedru sarakstiem ir jābūt publiski pieejamiem, lai ar žurnālistiskās izmeklēšanas metodēm nav jāmeklē saistība starp neizprotamiem valstiskiem lēmumiem un ieinteresēto personu, bet gan jebkurš iedzīvotājs var aplūkot tos cilvēkus, kuru maku labā strādā lobija organizācijas.

Iespējams, tagad ir izprotams, kālab Vienotības politiķi tik ļoti ciena Zemnieku Saeimu un gan premjerministrs Valdis Dombrovskis, gan ministri, Saeimas deputāti, pat Eiroparlamenta deputāti tik bieži piedalās šās organizācijas sanāksmēs. Vai tiešām Vienotība iegūst no šīm shēmām tā sauktos “otkatus”? Un ko gan cienījamais valsts prezidents Andris Bērziņš meklēs šonedēļ shēmotāju organizācijas kongresā? Ar šīs organizācijas vadoņiem ir saistīti daudzi negodīgi darījumi, un tuvākā laikā turpināšu atmaskot šīs organizācijas biedrus.

Novērtē šo rakstu:

69
13

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

FotoKas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami tās patiesie cēloņi un dziļumi. Toties valdības partiju reakcija – ar grūti noslēpjamām histērijas pazīmēm – liecina: valsts varai ir trāpīts ļoti sāpīgā vietā.
Lasīt visu...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...