Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī būs pēdējā eseja no sākotnēji neiecerētās, bet radušās trīs eseju sērijas par notikumiem un procesiem ap mums. Atkal tiks runāts par acīmredzamām lietām; varbūt atšķirībā no iepriekšējām esejām šoreiz tiks veiktas arī nelielas ekstrapolācijas, ļaujot lasītājam pašam spriest, vai secinājumi, kas veidojas, varētu būt patiesi vai ne.

Demokrātijā procesus sabiedrībā it kā virza vairākums. Uzsvars šeit jāliek uz „it kā”. Pirmkārt, tāpēc, ka parasti vairākumu veido „pūlis” – ļaužu masa, kurai mēdz būt attāla nojausma par procesiem sabiedrībā. Tātad tai saujiņai ļaužu, kas vēlas nokļūt pārvaldes procesu galvgalā, ar šo „pūli” ir jāmanipulē jebkurā gadījumā - neatkarīgi no tā, vai „izvirzīšanās” notiek savtīgu vai altruistisku motīvu vadīta. Otrkārt, ar pūli var viegli manipulēt no konkrētās „demokrātiskās valsts” ārpuses. Respektīvi, demokrātiska iekārta ir ļoti pateicīga tās vadīšanai „no ārpuses”.

Līdz ar to pēc būtības vairākuma lemtspēja ir šķietama. Tikpat šķietama ir arī brīvība. Vergu ķēdes ir padarītas garākas, tās ir caurspīdīgākas, sarūsējušā melnmetāla virskārta varbūt ir nocinkota un spīd, taču būtība visnotaļ nemainās (ir, protams, arī ārpus „pūļa” cilvēki, kuri spēj patstāvīgi domāt, redzēt un pieņemt lēmumus, taču viņu balsis paliek nedzirdamas „pūļa” murdoņā. Un arī uz viņiem „oficiāli” attiecas attiecīgajā valstī pieņemtās sistēmas. Kā viņi pret to izturas, tas ir cits jautājums).

Demokrātija mēdz iet roku rokā ar liberālismu. Liberālisms ir interesanta parādība. No vienas puses jau pats nosaukums norāda uz brīvību (no latīņu „liber” – brīvs). Tajā pašā laikā ir acīmredzami, ka liberālisms apzināti vai neapzināti jauc brīvību ar visatļautību un tādējādi vēl vairāk samazina „pūļa” „kvalitāti”. Līdz ar to attiecīgi „pūlis” kļūst vieglāk manipulējams, un valsts kļūst vēl vieglāk ietekmējama „no ārpuses”.

Autoritārā/diktatoriskā iekārtā ir savādāk. To var vadīt no ārpuses tikai tad, ja attiecīgais diktators ir gatavs pakļauties vadīšanai no ārpuses. „Pūlim” šādā valstī arī šķietamā brīvība ir minimizēta. Valsts virzību, attīstību un iekšējo kārtību nosaka konkrētā diktatora redzējums.

Paturot prātā augstāk minēto, pievērsīsimies procesiem pasaulē. Ir tāda lieta kā valstu ārējie parādi. Valstis aizņemas no citām valstīm. Savukārt valstīm tiek aizdots, ja aizdevējs redz segumu savam aizdevumam. Vēl valstis var aizņemties no saviem iekšējiem resursiem – pilsoņiem, fondiem, utt.

Valsts ar vislielāko ārējo parādu ir ASV. Šogad šis parāds ir sasniedzis 17,6 triljonus dolāru (zīmīgā lieta – visos resursos šos parādus mēra ASV dolāros!). Tas ir pārsniedzis valsts IKP. Relatīvā izteiksmē 106% pret IKP uz daudzu citu valstu ārējo parādu fona neizskatās dramatiski, taču bīstama ir tendence. Absolūtajā dolāru skaitliskajā vērtībā parāds ir audzis kopš vietnēs pieejamās uzskaites pirmsākumiem 1941. gadā; relatīvajā izteiksmē pret IKP ar nelieliem izņēmumiem B. Klintona prezidentūras laikā tas ir audzis kopš 1981. gada.

ASV likumos noteiktie parāda griesti ir tikuši celti kopš 1991. gada, un tendence ir gana baisa – skatīt šeit: http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_debt_ceiling . Parāda griesti tiek pārskatīti situācijās, kad valsts vairs nevar norēķināties par tekošajiem maksājumiem. Tad ir divi risinājumi – vai nu samazināt izdevumus, vai aizņemties vēl. Parasti tiek iets otrais ceļš.

Jautājums, kas rodas pats no sevis – kas ir segums, uz kā pamata aizdevēji ir gatavi aizdot naudu tikai šķietami varenajai Amerikai?

Atbilde meklējama naftā. ASV pārvaldībā ir planētas lielākie naftas resursi. Un tāpēc ASV ir ārkārtīgi svarīgi, lai valstīs ar lielākajiem naftas resursiem – AAE, Irānā, Irākā, Kuveitā – būtu attiecīgi regulējamas pārvaldes iekārtas. Kas notiek, ja kādā no šādām valstīm pārvaldes režīms kļūst nepakļāvīgi autoritārs? Atcerēsimies Irāku un Sadamu Huseinu. Atcerēsimies ASV spēku invāziju Irākā demokrātijas vārdā, meklējot atom- un ķīmiskos ieročus, kurus tā arī neatrada. Atcerēsimies arī, par kādu necilvēku masu medijos tika pataisīts Sadams Huseins.

Kamēr ASV pārvaldībā būs lieli naftas resursi, ASV rīcībā būs pieejami finanšu resursi. No tā izriet otrs secinājums – ASV ir vitāli svarīgi, lai tieši nafta būtu par planētas galveno energonesēju. Nekad neticēšu, ka mūsdienu jaudīgā zinātne nav spējīga atrast jaunus, alternatīvus, ar naftas produktiem konkurētspējīgus enerģijas avotus. Jau 20. gadsimta sākumā Nikolā Tesla veica eksperimentus ar enerģijas iegūšanu no atmosfēras un enerģijas bezvadu pārraidi. Interesanti, ka Teslas eksperimentus sākotnēji finansēja Dž.P. Morgans.

Kas ir ASV naftas magnāti? Sērfojot pa interneta vietnēm, tieši vai pastarpināti varam atrast tādus uzvārdus kā Rotšildi, Rokfelleri, Morgani (kāda sagadīšanās!) un virkni citu. Šie paši uzvārdi figurē farmācijas industrijā un, protams, ir klātesoši iestādījumam, ko uzskata par ASV dolāru drukātavu – ASV Federālo rezervju banku.

Atceros savulaik Grindeka reklāmu par stāvēšanu veselības sardzē. Īstenībā tas ir diezgan ciniski, jo farmācijas industrija priecātos, ja medikamenti būtu jāpatērē pēc iespējas vairāk. Un te sākas pats interesantākais. Ar gadiem esmu ieguvis arvien vairāk apliecinājumu tam, ka slimības sākas „galvā” – respektīvi, izriet no cilvēka attieksmes pret dzīvi. Jebkurš cilvēka iekšējs konflikts agri vai vēlu pārvēršas slimībā. Pat štrunta iesnas – ja tās ieguvušie „patīs filmu” pāris dienas atpakaļ, tad atklās, ka šajā laikā sanācis aizvainoties vai ļoti sašust. Secinājums – lai veicinātu medikamentu patēriņa pieaugumu, ir jārada vide, kura sekmē cilvēka iekšējos konfliktus.

Patēriņa kults, ģeopolitiskie konflikti – tas viss kalpo ne tikai „ekonomikas sildīšanai”, bet lielā mērā arī cilvēku iekšējo konfliktu radīšanai. To pašu dara arī liberalizācija un vispārcilvēcisko vērtību degradācija – rada konfliktu starp cilvēka ego un viņa augstāko metafizisko dabu (dvēseli). Konsolidētais efekts te var izrādīties abpusējs: lielai daļai indivīdu darbojas cikls - jo lielāks iekšējais konflikts, jo lielāka cilvēka tiekšanās pēc „laimes”, jo cilvēkam ir lielāka tieksme patērēt (lasi – novērsties no konflikta). Tad seko vilšanās, jo bēgšana no sevis nekad „laimi” neatnes. Rezultātā atkal pieaug iekšējais konflikts (protams, tas pieaug arī situācijās, kad cilvēks tā vai cita iemesla dēļ nevar iegādāties to, ko grib). Un tā līdz psihozēm, neirozēm, depresijām, dažādu šķirņu, sugu vēžiem un citām draņķībām, kuras pēc tam tiek dakterētas ar milzīgu medikamentu daudzumu.

Piecdesmito gadu pašā sākumā Eiropa izrādīja nepatiku pret šādām „amerikāniskām” vērtībām. Eiropā parādījās izteikti antiamerikāniski strāvojumi. Lai kaut ko darītu lietas labā, 1954. gadā pirmo reizi notiek tā saucamās Bilderbergas grupas sanāksme – tajā gadā tā ir veltīta tikai un vienīgi jautājumiem par Eiropas un Amerikas tuvināšanos, un sanāksmē piedalās ASV un Eiropas valstu ietekmīgākie cilvēki. Pirmās sanāksmes organizatoru listē figurē dažādi uzvārdi, taču, parokoties dziļāk – kāds pārsteigums! – aiz ASV iniciatoru un dalībnieku mugurām cita starpā stāv šie paši Rotšildi, Rokfelleri, Morgani.

Kopš tā laika Bilderbergas grupas sanāksmes notiek reizi gadā. Informācija par to, kas tur tiek apspriests, faktiski nav pieejama, taču ir nojaušama. Laiku pa laikam parādās arī [it kā] pa kādam nopludinātam dokumentam. Piemēram jau 1955. gadā (tikai gadu pēc Bilderbergas grupas radīšanas) ticis nolemts, ka nepieciešama vienotas Eiropas izveide ar vienotu valūtu (skat. http://www.prisonplanet.com/leaked-1955-bilderberg-docs-outline-plan-for-single-european-currency.html). Iecere 1957. gadā pārauga Eiropas kopienas izveidē, taču bija nepieciešamas vēl gandrīz divas dekādes, līdz izveidojās Eiropas Savienība.

Kāpēc tas bija nepieciešams? Jo viengabalaināka sabiedrība, jo vieglāk to pārvaldīt. Tāpēc ES imigrācijas un integrāciju politika ir tik liberāla. Sagraujot nacionālo, iegūst viegli manipulējamu sabiedrības masu. Acīmredzot Angela Merkele brīdī, kad runāja par integrācijas politikas izgāšanos (skat. http://nra.lv/pasaule/33421-merkele-kritize-multikulturalismu.htm) acīmredzot vēl nebija apmeklējusi Bilderbergas grupas sanāksmes.

Lasītāja paša ziņā ir secinājumu izdarīšana attiecībā uz sabiedrības virzību saistībā ar visu iepriekš minēto. Jautājums, par ko var padomāt – vai pasaulē ir alternatīvs spēks, kas var izjaukt vai vismaz ietekmēt šo procesu, ko man gribētos apzīmēt ar vārdu „purvs”?

Viena no alternatīvām varētu būt islāma valstis. To dogmatiskā pieķeršanās reliģijai zināmā mērā pasargā no gāšanās pseidovērtībās, taču vienlaicīgi rada sava veida „rāpulību”, kas nav savienojuma ar spēka pilnu vēršanos attīstības virzienā.

Tālie Austrumi un Ķīna. Varbūt. Ķīna ir Amerikai lielākais ārvalstu aizdevējs, un tās rīcībā jau tagad ir līdzekļi, lai Amerikas ekonomiku pilnībā iznīcinātu.

Krievija. Tas ir iespējams, ja Krievija saglabā saprātīgi autoritāru režīmu un izpilda virkni „mājasdarbu”, par ko tika minēts iepriekšējās divās esejās.

Pēdējā alternatīva – cilvēku „atmošanās”. Arī „pūlis” var būt domājošs un saprātīgs, ja tādi ir „pūli” veidojošie indivīdi. Visu nosaka kolektīvā apziņa, kas veidojas no individuālajām apziņām. Savukārt indivīda brīvību nosaka tikai un vienīgi viņa „iekšējā brīvība” – augstākā metafiziskā daba. Cilvēka fizisko ķermeni var fiziski dažādi iegrožot un pat nogalināt, augstāko metafizisko dabu – ne. Platons savulaik tika pārdots verdzībā, taču savu brīvību viņš līdz ar to nekādi nepazaudēja. Ironija – Platons savulaik kritizēja demokrātiju.

Nobeiguma vietā – dažas lietas, kas esejā apzināti netika iekļautas, atstājot lasītāja ziņā kā tās sasaistās ar izklāstīto materiālu. Pirmā no tām – ebreji kā pasaules pārvaldītāji un visas sazvērestības teorijas, kas stāv aiz šīs tēzes; Cionas protokoli un kā tajos paustais atspoguļojas sabiedrības procesos. Otrā – Skandināvijas un daudzu Rietumeiropas valstu pilsoņu gana augstā pilsoniskā inteliģence, pateicoties kurai, ir izveidojušies visnotaļ pārtikuši dzīves apstākļi, bet vienlaicīgi radusies ieslīgšana zināmā pašapmierinātībā, kas atkal rada konfliktu ar cilvēka augstāko metafizisko dabu. Jo tā nepārprotami sauc pēc attīstības. Mēs redzam, ka no depresijas cieš arī ļoti pārtikuši cilvēki.

Pavisam pēdējā lieta, kas man atgadās pirmo reizi – rokoties pa interneta dzīlēm un meklējot materiālus par Bilderbergas grupu, bija divi gadījumi, kad kādu no vietnēm vajadzēja apmeklēt otrreiz. Taču, ievadot „Googlē” tieši tos pašus atslēgas vārdus, vietne vairs neparādījās. Var jau būt, ka tā bija sagadīšanās. Varbūt šo „sagadīšanos” sauc „skleroze”, un es atslēgas vārdus vairs pareizi neatcerējos. Varbūt. 

Novērtē šo rakstu:

58
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...