Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī būs pēdējā eseja no sākotnēji neiecerētās, bet radušās trīs eseju sērijas par notikumiem un procesiem ap mums. Atkal tiks runāts par acīmredzamām lietām; varbūt atšķirībā no iepriekšējām esejām šoreiz tiks veiktas arī nelielas ekstrapolācijas, ļaujot lasītājam pašam spriest, vai secinājumi, kas veidojas, varētu būt patiesi vai ne.

Demokrātijā procesus sabiedrībā it kā virza vairākums. Uzsvars šeit jāliek uz „it kā”. Pirmkārt, tāpēc, ka parasti vairākumu veido „pūlis” – ļaužu masa, kurai mēdz būt attāla nojausma par procesiem sabiedrībā. Tātad tai saujiņai ļaužu, kas vēlas nokļūt pārvaldes procesu galvgalā, ar šo „pūli” ir jāmanipulē jebkurā gadījumā - neatkarīgi no tā, vai „izvirzīšanās” notiek savtīgu vai altruistisku motīvu vadīta. Otrkārt, ar pūli var viegli manipulēt no konkrētās „demokrātiskās valsts” ārpuses. Respektīvi, demokrātiska iekārta ir ļoti pateicīga tās vadīšanai „no ārpuses”.

Līdz ar to pēc būtības vairākuma lemtspēja ir šķietama. Tikpat šķietama ir arī brīvība. Vergu ķēdes ir padarītas garākas, tās ir caurspīdīgākas, sarūsējušā melnmetāla virskārta varbūt ir nocinkota un spīd, taču būtība visnotaļ nemainās (ir, protams, arī ārpus „pūļa” cilvēki, kuri spēj patstāvīgi domāt, redzēt un pieņemt lēmumus, taču viņu balsis paliek nedzirdamas „pūļa” murdoņā. Un arī uz viņiem „oficiāli” attiecas attiecīgajā valstī pieņemtās sistēmas. Kā viņi pret to izturas, tas ir cits jautājums).

Demokrātija mēdz iet roku rokā ar liberālismu. Liberālisms ir interesanta parādība. No vienas puses jau pats nosaukums norāda uz brīvību (no latīņu „liber” – brīvs). Tajā pašā laikā ir acīmredzami, ka liberālisms apzināti vai neapzināti jauc brīvību ar visatļautību un tādējādi vēl vairāk samazina „pūļa” „kvalitāti”. Līdz ar to attiecīgi „pūlis” kļūst vieglāk manipulējams, un valsts kļūst vēl vieglāk ietekmējama „no ārpuses”.

Autoritārā/diktatoriskā iekārtā ir savādāk. To var vadīt no ārpuses tikai tad, ja attiecīgais diktators ir gatavs pakļauties vadīšanai no ārpuses. „Pūlim” šādā valstī arī šķietamā brīvība ir minimizēta. Valsts virzību, attīstību un iekšējo kārtību nosaka konkrētā diktatora redzējums.

Paturot prātā augstāk minēto, pievērsīsimies procesiem pasaulē. Ir tāda lieta kā valstu ārējie parādi. Valstis aizņemas no citām valstīm. Savukārt valstīm tiek aizdots, ja aizdevējs redz segumu savam aizdevumam. Vēl valstis var aizņemties no saviem iekšējiem resursiem – pilsoņiem, fondiem, utt.

Valsts ar vislielāko ārējo parādu ir ASV. Šogad šis parāds ir sasniedzis 17,6 triljonus dolāru (zīmīgā lieta – visos resursos šos parādus mēra ASV dolāros!). Tas ir pārsniedzis valsts IKP. Relatīvā izteiksmē 106% pret IKP uz daudzu citu valstu ārējo parādu fona neizskatās dramatiski, taču bīstama ir tendence. Absolūtajā dolāru skaitliskajā vērtībā parāds ir audzis kopš vietnēs pieejamās uzskaites pirmsākumiem 1941. gadā; relatīvajā izteiksmē pret IKP ar nelieliem izņēmumiem B. Klintona prezidentūras laikā tas ir audzis kopš 1981. gada.

ASV likumos noteiktie parāda griesti ir tikuši celti kopš 1991. gada, un tendence ir gana baisa – skatīt šeit: http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_debt_ceiling . Parāda griesti tiek pārskatīti situācijās, kad valsts vairs nevar norēķināties par tekošajiem maksājumiem. Tad ir divi risinājumi – vai nu samazināt izdevumus, vai aizņemties vēl. Parasti tiek iets otrais ceļš.

Jautājums, kas rodas pats no sevis – kas ir segums, uz kā pamata aizdevēji ir gatavi aizdot naudu tikai šķietami varenajai Amerikai?

Atbilde meklējama naftā. ASV pārvaldībā ir planētas lielākie naftas resursi. Un tāpēc ASV ir ārkārtīgi svarīgi, lai valstīs ar lielākajiem naftas resursiem – AAE, Irānā, Irākā, Kuveitā – būtu attiecīgi regulējamas pārvaldes iekārtas. Kas notiek, ja kādā no šādām valstīm pārvaldes režīms kļūst nepakļāvīgi autoritārs? Atcerēsimies Irāku un Sadamu Huseinu. Atcerēsimies ASV spēku invāziju Irākā demokrātijas vārdā, meklējot atom- un ķīmiskos ieročus, kurus tā arī neatrada. Atcerēsimies arī, par kādu necilvēku masu medijos tika pataisīts Sadams Huseins.

Kamēr ASV pārvaldībā būs lieli naftas resursi, ASV rīcībā būs pieejami finanšu resursi. No tā izriet otrs secinājums – ASV ir vitāli svarīgi, lai tieši nafta būtu par planētas galveno energonesēju. Nekad neticēšu, ka mūsdienu jaudīgā zinātne nav spējīga atrast jaunus, alternatīvus, ar naftas produktiem konkurētspējīgus enerģijas avotus. Jau 20. gadsimta sākumā Nikolā Tesla veica eksperimentus ar enerģijas iegūšanu no atmosfēras un enerģijas bezvadu pārraidi. Interesanti, ka Teslas eksperimentus sākotnēji finansēja Dž.P. Morgans.

Kas ir ASV naftas magnāti? Sērfojot pa interneta vietnēm, tieši vai pastarpināti varam atrast tādus uzvārdus kā Rotšildi, Rokfelleri, Morgani (kāda sagadīšanās!) un virkni citu. Šie paši uzvārdi figurē farmācijas industrijā un, protams, ir klātesoši iestādījumam, ko uzskata par ASV dolāru drukātavu – ASV Federālo rezervju banku.

Atceros savulaik Grindeka reklāmu par stāvēšanu veselības sardzē. Īstenībā tas ir diezgan ciniski, jo farmācijas industrija priecātos, ja medikamenti būtu jāpatērē pēc iespējas vairāk. Un te sākas pats interesantākais. Ar gadiem esmu ieguvis arvien vairāk apliecinājumu tam, ka slimības sākas „galvā” – respektīvi, izriet no cilvēka attieksmes pret dzīvi. Jebkurš cilvēka iekšējs konflikts agri vai vēlu pārvēršas slimībā. Pat štrunta iesnas – ja tās ieguvušie „patīs filmu” pāris dienas atpakaļ, tad atklās, ka šajā laikā sanācis aizvainoties vai ļoti sašust. Secinājums – lai veicinātu medikamentu patēriņa pieaugumu, ir jārada vide, kura sekmē cilvēka iekšējos konfliktus.

Patēriņa kults, ģeopolitiskie konflikti – tas viss kalpo ne tikai „ekonomikas sildīšanai”, bet lielā mērā arī cilvēku iekšējo konfliktu radīšanai. To pašu dara arī liberalizācija un vispārcilvēcisko vērtību degradācija – rada konfliktu starp cilvēka ego un viņa augstāko metafizisko dabu (dvēseli). Konsolidētais efekts te var izrādīties abpusējs: lielai daļai indivīdu darbojas cikls - jo lielāks iekšējais konflikts, jo lielāka cilvēka tiekšanās pēc „laimes”, jo cilvēkam ir lielāka tieksme patērēt (lasi – novērsties no konflikta). Tad seko vilšanās, jo bēgšana no sevis nekad „laimi” neatnes. Rezultātā atkal pieaug iekšējais konflikts (protams, tas pieaug arī situācijās, kad cilvēks tā vai cita iemesla dēļ nevar iegādāties to, ko grib). Un tā līdz psihozēm, neirozēm, depresijām, dažādu šķirņu, sugu vēžiem un citām draņķībām, kuras pēc tam tiek dakterētas ar milzīgu medikamentu daudzumu.

Piecdesmito gadu pašā sākumā Eiropa izrādīja nepatiku pret šādām „amerikāniskām” vērtībām. Eiropā parādījās izteikti antiamerikāniski strāvojumi. Lai kaut ko darītu lietas labā, 1954. gadā pirmo reizi notiek tā saucamās Bilderbergas grupas sanāksme – tajā gadā tā ir veltīta tikai un vienīgi jautājumiem par Eiropas un Amerikas tuvināšanos, un sanāksmē piedalās ASV un Eiropas valstu ietekmīgākie cilvēki. Pirmās sanāksmes organizatoru listē figurē dažādi uzvārdi, taču, parokoties dziļāk – kāds pārsteigums! – aiz ASV iniciatoru un dalībnieku mugurām cita starpā stāv šie paši Rotšildi, Rokfelleri, Morgani.

Kopš tā laika Bilderbergas grupas sanāksmes notiek reizi gadā. Informācija par to, kas tur tiek apspriests, faktiski nav pieejama, taču ir nojaušama. Laiku pa laikam parādās arī [it kā] pa kādam nopludinātam dokumentam. Piemēram jau 1955. gadā (tikai gadu pēc Bilderbergas grupas radīšanas) ticis nolemts, ka nepieciešama vienotas Eiropas izveide ar vienotu valūtu (skat. http://www.prisonplanet.com/leaked-1955-bilderberg-docs-outline-plan-for-single-european-currency.html). Iecere 1957. gadā pārauga Eiropas kopienas izveidē, taču bija nepieciešamas vēl gandrīz divas dekādes, līdz izveidojās Eiropas Savienība.

Kāpēc tas bija nepieciešams? Jo viengabalaināka sabiedrība, jo vieglāk to pārvaldīt. Tāpēc ES imigrācijas un integrāciju politika ir tik liberāla. Sagraujot nacionālo, iegūst viegli manipulējamu sabiedrības masu. Acīmredzot Angela Merkele brīdī, kad runāja par integrācijas politikas izgāšanos (skat. http://nra.lv/pasaule/33421-merkele-kritize-multikulturalismu.htm) acīmredzot vēl nebija apmeklējusi Bilderbergas grupas sanāksmes.

Lasītāja paša ziņā ir secinājumu izdarīšana attiecībā uz sabiedrības virzību saistībā ar visu iepriekš minēto. Jautājums, par ko var padomāt – vai pasaulē ir alternatīvs spēks, kas var izjaukt vai vismaz ietekmēt šo procesu, ko man gribētos apzīmēt ar vārdu „purvs”?

Viena no alternatīvām varētu būt islāma valstis. To dogmatiskā pieķeršanās reliģijai zināmā mērā pasargā no gāšanās pseidovērtībās, taču vienlaicīgi rada sava veida „rāpulību”, kas nav savienojuma ar spēka pilnu vēršanos attīstības virzienā.

Tālie Austrumi un Ķīna. Varbūt. Ķīna ir Amerikai lielākais ārvalstu aizdevējs, un tās rīcībā jau tagad ir līdzekļi, lai Amerikas ekonomiku pilnībā iznīcinātu.

Krievija. Tas ir iespējams, ja Krievija saglabā saprātīgi autoritāru režīmu un izpilda virkni „mājasdarbu”, par ko tika minēts iepriekšējās divās esejās.

Pēdējā alternatīva – cilvēku „atmošanās”. Arī „pūlis” var būt domājošs un saprātīgs, ja tādi ir „pūli” veidojošie indivīdi. Visu nosaka kolektīvā apziņa, kas veidojas no individuālajām apziņām. Savukārt indivīda brīvību nosaka tikai un vienīgi viņa „iekšējā brīvība” – augstākā metafiziskā daba. Cilvēka fizisko ķermeni var fiziski dažādi iegrožot un pat nogalināt, augstāko metafizisko dabu – ne. Platons savulaik tika pārdots verdzībā, taču savu brīvību viņš līdz ar to nekādi nepazaudēja. Ironija – Platons savulaik kritizēja demokrātiju.

Nobeiguma vietā – dažas lietas, kas esejā apzināti netika iekļautas, atstājot lasītāja ziņā kā tās sasaistās ar izklāstīto materiālu. Pirmā no tām – ebreji kā pasaules pārvaldītāji un visas sazvērestības teorijas, kas stāv aiz šīs tēzes; Cionas protokoli un kā tajos paustais atspoguļojas sabiedrības procesos. Otrā – Skandināvijas un daudzu Rietumeiropas valstu pilsoņu gana augstā pilsoniskā inteliģence, pateicoties kurai, ir izveidojušies visnotaļ pārtikuši dzīves apstākļi, bet vienlaicīgi radusies ieslīgšana zināmā pašapmierinātībā, kas atkal rada konfliktu ar cilvēka augstāko metafizisko dabu. Jo tā nepārprotami sauc pēc attīstības. Mēs redzam, ka no depresijas cieš arī ļoti pārtikuši cilvēki.

Pavisam pēdējā lieta, kas man atgadās pirmo reizi – rokoties pa interneta dzīlēm un meklējot materiālus par Bilderbergas grupu, bija divi gadījumi, kad kādu no vietnēm vajadzēja apmeklēt otrreiz. Taču, ievadot „Googlē” tieši tos pašus atslēgas vārdus, vietne vairs neparādījās. Var jau būt, ka tā bija sagadīšanās. Varbūt šo „sagadīšanos” sauc „skleroze”, un es atslēgas vārdus vairs pareizi neatcerējos. Varbūt. 

Novērtē šo rakstu:

58
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kleptomānijas cēlonis

FotoRetrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu noziegumu brīvību ir starptautiski vispārzināms fakts.
Lasīt visu...

12

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

FotoAtbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku. Protams, daudzi pamatoti iebildīs, ka šis skaitlis nav korekts, taču cita mums nav. Tomēr fakts ir tāds, ka arī oficiālā statistika atzīst: 2016. gadā Baltijas valstīs turpinājās masveida emigrācija.
Lasīt visu...

12

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

FotoDaudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un, lai gan tas ir noticis pavisam nesen, šī “nodokļu reforma” jau ir paguvusi apaugt ar visdažādākajiem vērtējumiem – no brīnumnūjiņas, kas atrisinās mums visu, līdz bezatbildīgai, populistiskai avantūrai vai vienkārši kārtējai stohastiskai solījumu mākoņu stumdīšanai, no kā galu galā nekas jēdzīgs nesanāks. Un katram šeit ir savi argumenti. Jāatzīst – tie parasti ir vienpusēji un šauri, lai tikai uzrunātu (apmānītu?) attiecīgo mērķauditoriju.
Lasīt visu...

12

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

FotoJau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās un ka Veselības ministrija un valdība kaut mazākā mērā gribētu panākt pozitīvu sarunu iznākumu, lai ārsti atsāktu darbu pilnā apmērā. Varbūt šeit mazāka ir premjera Māra Kučinska loma, kurš vienkārši tiek apvārdots un pārliecināts par to, ka "jāaizstāv dāmas gods". Nav jau pirmā reize, kad redzams, cik viegli ir ietekmējams premjers, kurš kā bruņinieks metas aizstāvēt sava kabineta vājā dzimuma pārstāves, aizmirstot valstiskas vērtības un pat veselo saprātu.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

FotoAugsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās informācija par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) gatavoto izglītības reformu. Skaidrs ir viens, IZM vēlas īstenot reformu, neraugoties uz to, ka dažādi nozares eksperti[1], pedagogi, vecāki, bērnu psihologi, pirmsskolas izglītības nozares darbinieki un biedrību pārstāvji[2], ārsti[3], veselības ministre[4], tiesībsargs[5] u.c. ir pauduši bažas par reformas saturu, piemēram, par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma.
Lasīt visu...

21

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

FotoCēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim Ivaram Āboliņam, šī sabiedriskā medija kuratoram, ir klaji prasts un savtīgs: "Rokas nost no mūsu bardaka (un rebēm)!"
Lasīt visu...

18

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

FotoValsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē uzdotajiem jautājumiem. Publicējam šo „atbildi” un Dreibanta komentārus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...

Foto

Pašapziņas valstiskums

Pašapziņa ir suverēna garīgā izpausme. Tā pieder vienīgi attiecīgajam cilvēkam. Pašapziņa ir sevis apzināšanās un sevis apzināšanās saskarsmē ar ārējo pasauli. Pašapziņas priekšmets ir...

Foto

Par Alīdas Vānes pēdējo darba dienu, ģimenes ārstu streiku un iespējām no tā izvairīties

Ģimenes ārstu streiks: sāksies 3. jūlijā, sāksies 23. jūlijā vai varbūt Saeima...

Foto

Kas ir tas jaunais un šokējošais, ko mēs uzzinājām no „Rīdzenes” sarunām?

Un tomēr. Kāds var man paskaidrot - kas ir tas jaunais un šokējošais, ko...

Foto

Daudz interesantāk būtu uzzināt, kādas shēmas bīda par gaismas glabātājiem uzskatītie politiķi

Mazliet vairāk palasīju bēdīgi slavenās "Rīdzenes sarunas", un man ir daži jautājumi sašutušajiem:...

Foto

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

Kas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami...

Foto

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

Apgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau...

Foto

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

Jau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes”...

Foto

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

Spriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu...

Foto

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās...

Foto

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

Es, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija...

Foto

Lai Šadurskis pats brauc prom

Aprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā...

Foto

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

Leonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs...

Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...