Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saeimas opozīcijas deputāti iesnieguši Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai virkni jautājumu par medicīnas darbinieku darba samaksu un medicīnas pakalpojumu sniegšanu, kuri varētu būt interesanti ne tikai šauram ierēdņu un politiķu lokam vien. Publicējam šos jautājumus.

1. Šobrīd valdība strādā pie valsts budžeta projekta 2015.gadam. Darba samaksa medicīnas darbiniekiem ir iekļauta veselības aprūpes pakalpojuma tarifos un nonāk ārstniecības iestādes rīcībā, kura tālāk šos naudas līdzekļus novirza līdz konkrētajam medicīnas darbiniekam.

1.1. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžetā plāno piešķirt papildus finansējumu veselības aprūpes tarifu pieaugumam?

1.2. Vai Jūsu vadītā valdība plāno un par cik - 2015.gada valsts budžetā paredzēt papildus līdzekļu piešķiršanu medicīnas darbinieku (atbalsta personāla) darba samaksas palielināšanai?

1.3. Kāds konkrēti darba samaksas palielinājuma pieaugums ar 2015.gada 1. janvāri sagaida Daugavpils reģionālajā slimnīcā strādājošos medicīnas darbiniekus (atbalsta personālu)?

2. Veselības ministrija spēj ietekmēt tikai medicīnas darbinieku algas minimumu, savukārt pilnvaras konkrētas atlīdzības noteikšanai medicīnas darbiniekiem ir tikai ārstniecības iestādēm.

2.1. Ko Jūsu vadītā valdība plāno izdarīt, lai veicinātu medicīnas darbinieku adekvātu atalgojuma izvērtēšanu un motivāciju strādāt Latvijā, cita starpā, novēršot atšķirīgu attieksmi darba samaksā atsevišķās reģionālajās slimnīcās?

2.2. Vai 2015.gada valsts budžeta ietvaros Jūsu vadītā valdība plāno risināt jautājumus par sociālā atbalsta programmu papildu mehānismiem medicīnas darbiniekiem?

3. Kāds ir 2015.gada valsts budžeta finansējuma apmērs veselības aprūpei Daugavpils reģionālai slimnīcai? Vai tas segs faktiskos slimnīcu sniegto ārstēšanas pakalpojumu izdevumus?

4. Kādi pasākumi 2015.gada valsts budžeta ietvaros tiks ieviesti ar mērķi - risināt slimnīcu stacionārās, ambulatorās veselības aprūpes sniegto pakalpojumu parādu apmaksu, valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu savlaicīgu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem - rindu mazināšanai uz diagnostiku, speciālistu konsultācijām un operācijām?

5. Vai Daugavpils reģionālo slimnīcu sagaida papildu finansējuma piešķiršana 2015.gada valsts budžeta ietvaros?

6. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada budžeta ietvaros plāno pārskatīt slimnīcu finansēšanas principus, paredzot kvotu sadali atbilstoši slimnīcas apkalpotās teritorijas iedzīvotāju skaitam? Ja nē, tad kā Jūs plānojat nodrošināt slimnīcām piešķirto apmaksāto ārstniecības pakalpojumu atbilstību reālajam sniegto pakalpojumu apjomam?

7. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžeta ietvaros plāno piešķirt papildu finansējumu pacientu līdzmaksājumu (ir viens no augstākajiem Eiropā) mazināšanai? Ja plāno, tad cik lielā apmērā tiks noteikts pacienta līdzmaksājums?

8. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžeta ietvaros plāno samazināt valsts budžeta finansējumu kādā no veselības aprūpes jomām?

9. Kāds ir Jūsu vadītās valdības viedoklis netaisnīgumā - ārstniecības personu atalgojums salīdzinot ar ierēdņu atalgojumu Veselības ministrijā un atsevišķu slimnīcu valdēs strādājošajiem?

10. Kādus pasākumus 2015.gada valsts budžeta ietvaros Jūsu vadītā valdība plāno veikt, lai novērstu speciālistu trūkumu Latvijas novados, piemēram, Daugavpilī? Vai tiks piedāvātas jaunas darba vakances?

11. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžeta ietvaros plāno piešķirt finansējumu profilakses aktivitātēm atkarību izraisošo vielu apkarošanas jomā? Kāds ir finansējuma apmērs un kādiem konkrētiem pasākumiem tie ir paredzēti?

12. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžeta ietvaros plāno piešķirt finansējumu hromotogrāfijas-masspektrometrijas laboratorijas iegādei SIA Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca vajadzībām, ka tas iepriekš ir noradīts Latvijas Republikas Ministru prezidenta 2014.gada 26/jūnija atbildē Nr.45/SAN-1056?

13. 2014.gada 11.septembri vērsāmies Veselības ministrijā ar 11.Saeimas deputātu jautājumu Nr.189. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžeta ietvaros plāno risināt minētajā vēstulē uzskaitītās problēmas Daugavpils reģionālajā slimnīcā?

Novērtē šo rakstu:

32
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

12

Beidziet slepkavot bērnus

FotoPatvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan pārējam autotransportam.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

FotoPirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo Rīgā. Jūsu uzmanība tagad objektīvi ir vērsta uz vēlētāju balsīm. Mēs, izmantojot šo apstākli, esam spiesti lūgt Jūsu atbalstu saistībā ar mūsu tiesību aizskārumu laika posmā no 2011. gada līdz pat šim brīdim, 2017. gada maijam. Tālāk izklāstītais būtiski skar ne tikai mūsu situāciju, bet gan attiecas uz ikvienu Rīgas iedzīvotāju.
Lasīt visu...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...