Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saeimas opozīcijas deputāti iesnieguši Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai virkni jautājumu par medicīnas darbinieku darba samaksu un medicīnas pakalpojumu sniegšanu, kuri varētu būt interesanti ne tikai šauram ierēdņu un politiķu lokam vien. Publicējam šos jautājumus.

1. Šobrīd valdība strādā pie valsts budžeta projekta 2015.gadam. Darba samaksa medicīnas darbiniekiem ir iekļauta veselības aprūpes pakalpojuma tarifos un nonāk ārstniecības iestādes rīcībā, kura tālāk šos naudas līdzekļus novirza līdz konkrētajam medicīnas darbiniekam.

1.1. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžetā plāno piešķirt papildus finansējumu veselības aprūpes tarifu pieaugumam?

1.2. Vai Jūsu vadītā valdība plāno un par cik - 2015.gada valsts budžetā paredzēt papildus līdzekļu piešķiršanu medicīnas darbinieku (atbalsta personāla) darba samaksas palielināšanai?

1.3. Kāds konkrēti darba samaksas palielinājuma pieaugums ar 2015.gada 1. janvāri sagaida Daugavpils reģionālajā slimnīcā strādājošos medicīnas darbiniekus (atbalsta personālu)?

2. Veselības ministrija spēj ietekmēt tikai medicīnas darbinieku algas minimumu, savukārt pilnvaras konkrētas atlīdzības noteikšanai medicīnas darbiniekiem ir tikai ārstniecības iestādēm.

2.1. Ko Jūsu vadītā valdība plāno izdarīt, lai veicinātu medicīnas darbinieku adekvātu atalgojuma izvērtēšanu un motivāciju strādāt Latvijā, cita starpā, novēršot atšķirīgu attieksmi darba samaksā atsevišķās reģionālajās slimnīcās?

2.2. Vai 2015.gada valsts budžeta ietvaros Jūsu vadītā valdība plāno risināt jautājumus par sociālā atbalsta programmu papildu mehānismiem medicīnas darbiniekiem?

3. Kāds ir 2015.gada valsts budžeta finansējuma apmērs veselības aprūpei Daugavpils reģionālai slimnīcai? Vai tas segs faktiskos slimnīcu sniegto ārstēšanas pakalpojumu izdevumus?

4. Kādi pasākumi 2015.gada valsts budžeta ietvaros tiks ieviesti ar mērķi - risināt slimnīcu stacionārās, ambulatorās veselības aprūpes sniegto pakalpojumu parādu apmaksu, valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu savlaicīgu pieejamību Latvijas iedzīvotājiem - rindu mazināšanai uz diagnostiku, speciālistu konsultācijām un operācijām?

5. Vai Daugavpils reģionālo slimnīcu sagaida papildu finansējuma piešķiršana 2015.gada valsts budžeta ietvaros?

6. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada budžeta ietvaros plāno pārskatīt slimnīcu finansēšanas principus, paredzot kvotu sadali atbilstoši slimnīcas apkalpotās teritorijas iedzīvotāju skaitam? Ja nē, tad kā Jūs plānojat nodrošināt slimnīcām piešķirto apmaksāto ārstniecības pakalpojumu atbilstību reālajam sniegto pakalpojumu apjomam?

7. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžeta ietvaros plāno piešķirt papildu finansējumu pacientu līdzmaksājumu (ir viens no augstākajiem Eiropā) mazināšanai? Ja plāno, tad cik lielā apmērā tiks noteikts pacienta līdzmaksājums?

8. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžeta ietvaros plāno samazināt valsts budžeta finansējumu kādā no veselības aprūpes jomām?

9. Kāds ir Jūsu vadītās valdības viedoklis netaisnīgumā - ārstniecības personu atalgojums salīdzinot ar ierēdņu atalgojumu Veselības ministrijā un atsevišķu slimnīcu valdēs strādājošajiem?

10. Kādus pasākumus 2015.gada valsts budžeta ietvaros Jūsu vadītā valdība plāno veikt, lai novērstu speciālistu trūkumu Latvijas novados, piemēram, Daugavpilī? Vai tiks piedāvātas jaunas darba vakances?

11. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžeta ietvaros plāno piešķirt finansējumu profilakses aktivitātēm atkarību izraisošo vielu apkarošanas jomā? Kāds ir finansējuma apmērs un kādiem konkrētiem pasākumiem tie ir paredzēti?

12. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžeta ietvaros plāno piešķirt finansējumu hromotogrāfijas-masspektrometrijas laboratorijas iegādei SIA Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca vajadzībām, ka tas iepriekš ir noradīts Latvijas Republikas Ministru prezidenta 2014.gada 26/jūnija atbildē Nr.45/SAN-1056?

13. 2014.gada 11.septembri vērsāmies Veselības ministrijā ar 11.Saeimas deputātu jautājumu Nr.189. Vai Jūsu vadītā valdība 2015.gada valsts budžeta ietvaros plāno risināt minētajā vēstulē uzskaitītās problēmas Daugavpils reģionālajā slimnīcā?

Novērtē šo rakstu:

32
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Skarba replika par PVN un tiesām

FotoAr tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks sodīts, citam – iespēja izbaudīt sava darba vai īpašuma augļus, citam – pārliecība, ka birojā neieradīsies reketieri un nepieprasīs samaksu par “jumtu”. Dažkārt „jumts” ir skaisti tērpies tiesneša, pašvaldības uzņēmuma vai politiski valdošas partijas paskatā. Man tiesiska valsts citu, prozaiskāku izpratņu starpā nozīmē arī to, ka, vēršoties tiesā, varu paļauties uz likuma varu un likuma nemainīgu piemērošanu.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

FotoIesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un Valsts prezidentu par Veselības ministrijas faktisko atteikumu veikt viņa kā ārstniecības personas resertifikācijas procesa tiesiskuma pārraudzību.
Lasīt visu...

21

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

FotoTiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī, pieņemot likumu “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”. Zemes reformas mērķis tika pasludināts šā likuma 2. pantā:
Lasīt visu...

21

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

FotoGarāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa jau izdalīta pa labi un pa kreisi - jo no filmām un koncertierakstiem jau ir jēga tikai tad, ja tās skatās un tos klausās; tāpat kā no grāmatām - tikai tad, ja tās lasa). Tajā uzmestajā acī iekrita dažu, atsevišķi noliktu filmu ripuļu vāciņi.
Lasīt visu...

12

Par uzpūsto depresijas problēmu

FotoJau vairāku gadu garumā saziņas līdzekļos dzirdam, redzam un lasām psihiatrijas „korifeju” izteikumus, ka Latvijā esot pāri par 100 000 t.s. „depresijas slimnieku”, no kuriem tikai maza daļa regulāri ārstējoties, bet pārējie esot atstāti likteņa varā, un valstij vajagot kaut ko darīt šinī sakarā. It sevišķi lielu centību augstāk minētās idejas propagandēšanā izrāda dakterīši Elmārs Rancāns, Elmārs Tērauds un Biruta Kupča.
Lasīt visu...

21

Kleptomānijas cēlonis

FotoRetrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu noziegumu brīvību ir starptautiski vispārzināms fakts.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...