Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Diskriminācijas murgs

Lotārs Stūre
14.10.2014.
Komentāri (32)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Biju pārliecināts, visu, kas likumīgi pienākas, vajadzētu saņemt tāpat kā pensionāriem pensiju un strādājošiem algu. Bet izrādās, ka tomēr tā nav.

Viss sākās nesen, kad TV pārraidē uzzināju, ka pastāv īpašs nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statuss. Visus šos daudzos gadus domāju, ka nacionālie pretošanās cīnītāji ir tie paši politiski represētie, kas tieši cīnījās par 18. novembra Latviju un nacionālām vērtībām. Tādēļ par to centos vairāk uzzināt, lai iegūtu to, kas man likumīgi pienākas.

Vispirms ar šo lūgumu griezos pie ģenerālprokurora Kalnmeiera. Papildus lūdzot arī atrisināt to, ka piekļūt savām un sievas VDK pratināšanas lietām un arī atmaskot VDK aģentus. Saņēmu paziņojumu, ka lūgums atstāts bez ievērības. Tā kā tas tika rakstīts uz Ģenerālprokuratūras adresi, tad to pārtvēra tās darbinieki.

Tad uzzināju personīgo Kalnmeiera e-pasta adresi, un atkal sūtījums tika pārtverts un iemests atkritumu kastē. Nezinu vai varenais likumības sargātājs nezināja par savu darbinieku visatļautību, apzināti kājām mīdot likumu par atbilžu sniegšanu? Vai arī speciāli deva rīkojumu, lai kādus 10 manus iesniegumus iemestu mēslu kastē? Tas ir cinisms un ņirgāšanās par likumdošanu.

Tad griezos pie tiesībsarga Jansona. No galvenā likuma kontrolētāja neko nesaņēmu likumīgo 30 dienu laikā. Tikai pēc 4 mēnešiem un tik pat iesniegumiem saņēmu izskaidrojumu. Dīvaini, ka iestāde, kas strikti iestājas, lai citi likumu ievērotu precīzi burts burtā, pati to apzināti pārkāpj.

Pēdējā cerībā es griezos Tieslietu ministrijā. Tur viss bija citādi, kā dienai pret nakti. Man tika pat atkārtoti izskaidrots, un personīgi arī atrakstīja ministri Bordāns un Broka. Tur valda laipnība un likumības ievērošana. No TM būtu jāmācās un jāņem piemērs ari 99% Saeimas deputātu, kuri netur par vajadzību pat atbildēt savam vēlētājam.

Izrādās, ka nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu noteic tikai tā pašvaldība, kur dzīvo un arī Tieslietu ministrija. Diemžēl TM nav apliecības un nozīmītes.

Dīvainības gan ir, piešķirot šo statusu. Jo obligāti nav jābūt nacionālai pretošanai un cīņai par 18.novembra Latviju. Tikai jābūt notiesātam pēc 183-1. panta un reabilitētam, un tas ir arī viss. Pēc pieminētā panta tiesāja arī par aizliegtu grāmatu, bībeļu izplatīšanu, nevainīgu aptauju veikšanu un citiem niekiem, kam ar vārdu nacionālo pilnīgi nav nekāda sakara.

Man par nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusa iegūšanu nemaz nebūtu jāuztraucas, jo esmu tiesāts pēc 183-1. panta Augstākajā tiesā un esmu reabilitēts. Vēl papildus es tieši cīnījos un arī tiku tiesāts par nacionālām vērtībām un 18.novembra Latviju. Esmu pārliecināts, ka 99% pat tagad netic, ka tik skaidrām latviskām un nacionālām prasībām kāds būtu iedrošinājies pieskarties un ticis tiesāts. Ne velti Tieslietu ministrija pieprasīja oriģinālo tiesas spriedumu arhīvā, lai pārliecinātos, vai patiešām es to būtu iedrošinājies veikt.

Pašreizējai varai nav pilnīgi nekāda vēlēšanās apkopot brīvības cīnītājus, jo nav pilnīgi nekādas uzskaites. Vismaz 15 gadus atpakaļ tika izdota grāmata par represētajiem. Grāmatas izdošanā tika iesaistīts ari trimdas vēsturnieks A Ezergailis. Prasīju, vai arī es esmu tur iekļauts? Saņemot noliegumu, aizsūtīju Augstākās tiesas politiskā farsa dokumentus.

Saņēmu atbildi, ka galvenā noteicēja VVF no Latvijas institūta to negribot ievietot. Vai tiešām VVF neticēja, ka to kāds būtu spējis veikt, vai tikai vienīgi viņu ļauni izjokot? Arī pašai VDK šis politiskais farss bija ļoti nepatīkams ar tā skaidrajām nacionālajām prasībām. Lai tikai kāds par to neuzzina aiz dzelzs priekškara.

Labi, mans veikums nebūtu nekāds svarīgais, taču tikai gadu mijā uzzināju par varonīgo patriotu Bruno Javoišu, kas okupācijā noplēsa sarkano lupatu un tā vietā Rīgas radiotornī uzvilka Latvijas karogu. Līdz šai dienai nekur nav izdevies lasīt par drauga Ojāra Vītiņa un Jāņa Paucīša tādu pat veikumu pie Limbažu partijas komitejas ēkas. Tikai nedēļu atpakaļ uzzināju par Latvijas patriota Leo Hiršsona 6 mēnešu ieslodzīšanu VDK pagrabā vel nesenajā 1989.-1990. gadā.

Cik daudz vel ir slēpto nezināmo brīvības cīnītāju, ko pastāvošā vara apzināti slēpj, tā vietā gandrīz svēto kārtā ieceļot dažus personāžus, kas tikai vienīgi jāatceras un jāslavē? Pastāvošajai varai prioritāte neesam mēs, brīvības cīnītāji, kas viņiem deva iespēju pierīties un apzagties pie varas siles. Bet gan benžu VDK privileģēšana, jo paši baidās no tās atmaskošanas.

Tieslietu ministrija man deva oficiālu atzinumu un esmu nacionālās pretošanās kustības dalībnieks.

Bet nesakārtotās likumdošanas dēļ es nevaru saņemt apliecību un nozīmi, jo man nav Latvijas pašvaldības, kuras teritorijā es dzīvotu. 1.jūlijā pieņemt dokumentus lūdzu Rīgas domei, kas bija manas pēdējās dzīves vietas pašvaldība okupētā Latvijā. Tūlīt saņēmu izpilddirektora atbildi, ka dokumentus nepieņems, jo nedzīvoju Rīgā, bet ASV. Dīvaini, ka 1997. gadā tieši Rīgas dome man izsniedza politiski represētā nosaukumu un apliecību. Arī toreiz es dzīvoju ASV.

Griezos arī pie Saeimas deputātiem atrisināt šo lietu, bet saņēmu tikai atrakstīšanos. Saeimas priekšsēdētāja Āboltiņa lieluma mānijā pat neturēja par vajadzīgu atbildēt.

Vai tiešām no dzimtenes izraidītie brīvības cīnītāji nebauda tās pašas tiesības, ko Latvijā dzīvojošie, un kādēļ tie būtu jādiskriminē? Vai viens likums, viena taisnība visiem vairs neeksistē? Tiesību vienlīdzību garantē arī Satversme. Vai tiešām pastāvošā vara mani uzskata par 2.šķiras pilsoni?

Ļoti negribas palikt par 2. šķiras pilsoni tikai tādēļ, ka nedzīvoju tēvu zemē. Tā man ar vilcienu bija jāatstāj 1986.gadā 2 nedēļu laikā. 20 gadus es ar sievu bezcerīgi cenšamies piekļūt savām VDK pratināšanas lietām un atmaskot aģentus, kas mūs izspiegojuši un nodevuši. Saņemam tikai atraidījumu. Neticami, ka privilēģijas un neaizskaramo statusu bauda tieši Latvijas bendes VDK, un mums, nīstamajiem brīvības cīnītājiem, - tikai piga un naids.

Nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statuss būs gandarījums, ka cīņa par nacionālām vērtībām un 18.novembra Latviju nav bijusi veltīga.

Novērtē šo rakstu:

87
43

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...