Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Diskriminācijas murgs

Lotārs Stūre
14.10.2014.
Komentāri (32)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Biju pārliecināts, visu, kas likumīgi pienākas, vajadzētu saņemt tāpat kā pensionāriem pensiju un strādājošiem algu. Bet izrādās, ka tomēr tā nav.

Viss sākās nesen, kad TV pārraidē uzzināju, ka pastāv īpašs nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statuss. Visus šos daudzos gadus domāju, ka nacionālie pretošanās cīnītāji ir tie paši politiski represētie, kas tieši cīnījās par 18. novembra Latviju un nacionālām vērtībām. Tādēļ par to centos vairāk uzzināt, lai iegūtu to, kas man likumīgi pienākas.

Vispirms ar šo lūgumu griezos pie ģenerālprokurora Kalnmeiera. Papildus lūdzot arī atrisināt to, ka piekļūt savām un sievas VDK pratināšanas lietām un arī atmaskot VDK aģentus. Saņēmu paziņojumu, ka lūgums atstāts bez ievērības. Tā kā tas tika rakstīts uz Ģenerālprokuratūras adresi, tad to pārtvēra tās darbinieki.

Tad uzzināju personīgo Kalnmeiera e-pasta adresi, un atkal sūtījums tika pārtverts un iemests atkritumu kastē. Nezinu vai varenais likumības sargātājs nezināja par savu darbinieku visatļautību, apzināti kājām mīdot likumu par atbilžu sniegšanu? Vai arī speciāli deva rīkojumu, lai kādus 10 manus iesniegumus iemestu mēslu kastē? Tas ir cinisms un ņirgāšanās par likumdošanu.

Tad griezos pie tiesībsarga Jansona. No galvenā likuma kontrolētāja neko nesaņēmu likumīgo 30 dienu laikā. Tikai pēc 4 mēnešiem un tik pat iesniegumiem saņēmu izskaidrojumu. Dīvaini, ka iestāde, kas strikti iestājas, lai citi likumu ievērotu precīzi burts burtā, pati to apzināti pārkāpj.

Pēdējā cerībā es griezos Tieslietu ministrijā. Tur viss bija citādi, kā dienai pret nakti. Man tika pat atkārtoti izskaidrots, un personīgi arī atrakstīja ministri Bordāns un Broka. Tur valda laipnība un likumības ievērošana. No TM būtu jāmācās un jāņem piemērs ari 99% Saeimas deputātu, kuri netur par vajadzību pat atbildēt savam vēlētājam.

Izrādās, ka nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusu noteic tikai tā pašvaldība, kur dzīvo un arī Tieslietu ministrija. Diemžēl TM nav apliecības un nozīmītes.

Dīvainības gan ir, piešķirot šo statusu. Jo obligāti nav jābūt nacionālai pretošanai un cīņai par 18.novembra Latviju. Tikai jābūt notiesātam pēc 183-1. panta un reabilitētam, un tas ir arī viss. Pēc pieminētā panta tiesāja arī par aizliegtu grāmatu, bībeļu izplatīšanu, nevainīgu aptauju veikšanu un citiem niekiem, kam ar vārdu nacionālo pilnīgi nav nekāda sakara.

Man par nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statusa iegūšanu nemaz nebūtu jāuztraucas, jo esmu tiesāts pēc 183-1. panta Augstākajā tiesā un esmu reabilitēts. Vēl papildus es tieši cīnījos un arī tiku tiesāts par nacionālām vērtībām un 18.novembra Latviju. Esmu pārliecināts, ka 99% pat tagad netic, ka tik skaidrām latviskām un nacionālām prasībām kāds būtu iedrošinājies pieskarties un ticis tiesāts. Ne velti Tieslietu ministrija pieprasīja oriģinālo tiesas spriedumu arhīvā, lai pārliecinātos, vai patiešām es to būtu iedrošinājies veikt.

Pašreizējai varai nav pilnīgi nekāda vēlēšanās apkopot brīvības cīnītājus, jo nav pilnīgi nekādas uzskaites. Vismaz 15 gadus atpakaļ tika izdota grāmata par represētajiem. Grāmatas izdošanā tika iesaistīts ari trimdas vēsturnieks A Ezergailis. Prasīju, vai arī es esmu tur iekļauts? Saņemot noliegumu, aizsūtīju Augstākās tiesas politiskā farsa dokumentus.

Saņēmu atbildi, ka galvenā noteicēja VVF no Latvijas institūta to negribot ievietot. Vai tiešām VVF neticēja, ka to kāds būtu spējis veikt, vai tikai vienīgi viņu ļauni izjokot? Arī pašai VDK šis politiskais farss bija ļoti nepatīkams ar tā skaidrajām nacionālajām prasībām. Lai tikai kāds par to neuzzina aiz dzelzs priekškara.

Labi, mans veikums nebūtu nekāds svarīgais, taču tikai gadu mijā uzzināju par varonīgo patriotu Bruno Javoišu, kas okupācijā noplēsa sarkano lupatu un tā vietā Rīgas radiotornī uzvilka Latvijas karogu. Līdz šai dienai nekur nav izdevies lasīt par drauga Ojāra Vītiņa un Jāņa Paucīša tādu pat veikumu pie Limbažu partijas komitejas ēkas. Tikai nedēļu atpakaļ uzzināju par Latvijas patriota Leo Hiršsona 6 mēnešu ieslodzīšanu VDK pagrabā vel nesenajā 1989.-1990. gadā.

Cik daudz vel ir slēpto nezināmo brīvības cīnītāju, ko pastāvošā vara apzināti slēpj, tā vietā gandrīz svēto kārtā ieceļot dažus personāžus, kas tikai vienīgi jāatceras un jāslavē? Pastāvošajai varai prioritāte neesam mēs, brīvības cīnītāji, kas viņiem deva iespēju pierīties un apzagties pie varas siles. Bet gan benžu VDK privileģēšana, jo paši baidās no tās atmaskošanas.

Tieslietu ministrija man deva oficiālu atzinumu un esmu nacionālās pretošanās kustības dalībnieks.

Bet nesakārtotās likumdošanas dēļ es nevaru saņemt apliecību un nozīmi, jo man nav Latvijas pašvaldības, kuras teritorijā es dzīvotu. 1.jūlijā pieņemt dokumentus lūdzu Rīgas domei, kas bija manas pēdējās dzīves vietas pašvaldība okupētā Latvijā. Tūlīt saņēmu izpilddirektora atbildi, ka dokumentus nepieņems, jo nedzīvoju Rīgā, bet ASV. Dīvaini, ka 1997. gadā tieši Rīgas dome man izsniedza politiski represētā nosaukumu un apliecību. Arī toreiz es dzīvoju ASV.

Griezos arī pie Saeimas deputātiem atrisināt šo lietu, bet saņēmu tikai atrakstīšanos. Saeimas priekšsēdētāja Āboltiņa lieluma mānijā pat neturēja par vajadzīgu atbildēt.

Vai tiešām no dzimtenes izraidītie brīvības cīnītāji nebauda tās pašas tiesības, ko Latvijā dzīvojošie, un kādēļ tie būtu jādiskriminē? Vai viens likums, viena taisnība visiem vairs neeksistē? Tiesību vienlīdzību garantē arī Satversme. Vai tiešām pastāvošā vara mani uzskata par 2.šķiras pilsoni?

Ļoti negribas palikt par 2. šķiras pilsoni tikai tādēļ, ka nedzīvoju tēvu zemē. Tā man ar vilcienu bija jāatstāj 1986.gadā 2 nedēļu laikā. 20 gadus es ar sievu bezcerīgi cenšamies piekļūt savām VDK pratināšanas lietām un atmaskot aģentus, kas mūs izspiegojuši un nodevuši. Saņemam tikai atraidījumu. Neticami, ka privilēģijas un neaizskaramo statusu bauda tieši Latvijas bendes VDK, un mums, nīstamajiem brīvības cīnītājiem, - tikai piga un naids.

Nacionālās pretošanās kustības dalībnieka statuss būs gandarījums, ka cīņa par nacionālām vērtībām un 18.novembra Latviju nav bijusi veltīga.

Novērtē šo rakstu:

87
43

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Beidziet slepkavot bērnus

FotoPatvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan pārējam autotransportam.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

FotoPirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo Rīgā. Jūsu uzmanība tagad objektīvi ir vērsta uz vēlētāju balsīm. Mēs, izmantojot šo apstākli, esam spiesti lūgt Jūsu atbalstu saistībā ar mūsu tiesību aizskārumu laika posmā no 2011. gada līdz pat šim brīdim, 2017. gada maijam. Tālāk izklāstītais būtiski skar ne tikai mūsu situāciju, bet gan attiecas uz ikvienu Rīgas iedzīvotāju.
Lasīt visu...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

12

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

FotoGarkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā tādā Mežonīgo Rietumu šerifu pilsētā, - ir domei labvēlīgie un nelabvēlīgie rajoni, kā arī pareizie cilvēki, kam pilsētiņā atļauts faktiski viss.
Lasīt visu...

12

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

FotoDrīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami risināmu problēmu, un no ministres, kura daudzus gadus šajā jomā ir strādājusi, mums ir tiesības gaidīt taustāmus rezultātus arī bez īpaša iešūpošanās perioda, kā to solīja premjers Māris Kučinskis un topošā amata kandidāte. Gads būs pagājis, taču vai mēs varam nosaukt kaut vienu veselības ministres sasniegumu, kaut vienu izcīnītu uzvaru pacientu un medicīnas darbinieku interesēs?
Lasīt visu...

21

Fotogrāfe un divas mammas

FotoSociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja daudz un dažādas diskusijas par to, ko var un ko nevar darīt privātpersona, sniedzot savus pakalpojumus. Netrūka arī to, kuri jautāja manu kā jurista viedokli par notikušo.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...