Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Papētot visu, kas šobrīd notiek Valsts ieņēmumu dienestā (VID), rodas vairāki jautājumi, uz kuriem atbildes, iespējams, varat noskaidrot Jūs vai portāla lasītāji: 1) Vai finanšu ministre un VID ģenerāldirektore zina patieso situāciju VID, un, pamatojoties uz ko, tiek pieņemti dažādi lēmumi? 2. Vai VIDā visi ir ieinteresēti, lai pieaug ieņēmumi budžetā, vai tomēr kādam ir svarīgi, lai palielinās maksātnespējas administratoru ienākumi? 3. Vai VIDā ir neaizvietojami darbinieki?

Jautājumi radās, jo 2016.gadā VID iepriekšējā vadītāja I.Pētersone aizejot veica straujo kadru bīdīšanu, atlaišanu, rotāciju VID - cenšoties amatos (galvenokārt) salikt savējos. 

Pēc ziņām par portālā Pietiek ne reizi vien minētā VID Parādu piedziņas pārvaldē strādājošā maksātnespējas procesu daļas vadītāja Kaspara Bunkus iespējamo interešu konfliktu ieņemamajā amatā, jo viņa brālis ir maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, tika veikta rotācija, Kasparu Bunkus rotējot uz VID Nodokļu pārvaldes Juridiskās daļas vadītāja vietnieka amatu un Ilonu Torgašovu no VID Nodokļu pārvaldes juridiskās daļas vadītāja vietnieka amata par VID Piedziņas pārvaldes Maksātnespējas procesu daļas vadītāju. 

Ar minēto var iepazīties portāla Pietiek  2016.gada 11.novembra rakstā "Slavenā VID rotācija, ko un uz kurieni īsti aizrotēja ( un vai gribēja aizrotēt)”, kur ir pievienoti arī VID rīkojumi par rotāciju. Rīkojumā par Ilonu Torgašovu ir uzskaitīti visi viņu raksturojušie labie rādītāji. Par minēto rotāciju daudzi VIDā nebija sajūsmā, arī Piedziņas pārvaldes vadība. K. Bunkus uzreiz 2016.gadā noformēja bērna kopšanas atvaļinājumu.

Vairāk par gadu I.Torgašova godprātīgi pildīja jauno amatu - domājot par budžeta ieņēmumiem, bet ne par maksātnespējas administratoru ienākumiem... Nav saprotams, kas bija par iemeslu, ka š.g. jūlijā VID ģenerāldirektora vietniece Dace Pelēkā (attēlā) piedāvāja I. Torgašovai atgriezties atpakaļ iepriekšējā amatā, atbrīvojot maksātnespējas daļas vadītāja amatu! Vēl interesantāk, ka pašai jāraksta iesniegums, lai tiek pazemināta amatā no vadītāja uz vadītāja vietnieku uz K. Bunkus prombūtnes laiku! Arī atalgojums tiek samazināts!

Nepiekrist šādam piedāvājumam ir riskanti, jo tam, kā VID izrēķinās ar nepaklausīgajiem, ir jau bijuši daudzi piemēri, kad VID ģenerāldirektore bija I.Pētersone. D.Pelēkā ir no I.Pētersones komandas un „rīcības māsa”!

Vai VIDā ir neaizvietojami darbinieki un tā būtu I.Torgašova? Ja jā, tā tad kāpēc to nedarīja rotējot, lai saglabātu atalgojumu? Un, ja tiešām Torgašovas kundze ir tik neaizvietojama iepriekšējā amatā, tad kāpēc viņa netika iecelta par Nodokļu pārvaldes juridiskās daļas vadītāju (amata vieta bija vakanta), bet minētajā amatā tika iecelts darbinieks ar mazāku pieredzi VID Edgars Biezais?

Tā nu rezultātā Torgašovas kundze no 20.jūlija vairs nepilda maksātnespējas procesa vadītāja amatu, bet gan ir iecelta par Nodokļu pārvaldes juridiskās daļas vadītāja vietnieka pienākumu izpildītāju (K.Bunkus prombūtnē).

Ja, pajautātu Pelēkās kundzei - vai VID ir neaizvietojami darbinieki, domāju, ka atbilde būtu noraidoša, ja nu vienīgi viņai nosaucot sevi kā vienīgo neaizvietojamo darbinieku. Vai tiešām I.Torgašova traucēja, kādam politiskajam spēkam, maksātnespējas administratoram palielināt savus ienākumus, ir apturējusi kādu procesu…?

Palasot portāla Pietiek rakstus 18.06.2017. "Maksātnespējas administratoru ienākumu pašreizējais rekordists” un 25.06.2017. rakstu par maksātnespējas administratoriem un to pietuvinātām attiecībām ar Vienotības pārstāvjiem, ir viela pārdomām.

Bieži portāla lasītāji savos komentāros min arī par draudzīgajam attiecībām starp D.Pelēko, I.Pētersoni un S.Āboltiņu! Vai tas tā? Ja tā ir taisnība - tad visu var izskaidrot!

Vai Cīrules kundze zina patieso iemeslu I.Torgašovas iesniegumam? Vai Cīrules kundze nav maldināta par patieso iemeslu I.Torgašovas iesniegumam? Toties maksātnespējas procesu uzraudzību VID vadīs, kā kolēģi min, "savējais" Aigars Vītols - no Kaspara Bunkus komandas, daļas vadītāja vietnieks!

Iespējams, ka pēc prombūtnes Kaspars Bunkus klusiņām atgriezīsies atpakaļ iepriekšējā amatā par Maksātnespējas procesa daļas vadītāju un viss notiks, kā jānotiek. Tikmēr darbiniekiem, kuri strādā valsts intereses, liegta karjeras izaugsme.

Vai nebūtu pienācis laiks padomāt par valsts interesēm un pavērtēt D.Pelēkās pieņemtos lēmumus, un, ja tie ir pieņemti, nedomājot par budžetu, bet gan, lobējot kādus politiskus spēkus, - piedāvāt Pelēkās kundzei uzrakstīt iesniegumu un atgriezties VID Kuldīgas nodaļā par lietvedi, no kurienes viņa ir uzsākusi savu karjeru VID?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Par televīzijas apraides un retranslācijas tirgu

FotoSIA “Pirmais Baltijas kanāls” informē sabiedrību un medijus par savu viedokli attiecībā uz  Elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares attīstības nacionālo stratēģiju 2018.-2022.gadam, norādot uz tā nepilnībām un iespējamo valdības tuvredzīgo politiku elektronisko plašsaziņas līdzekļu un televīzijas nozarē.
Lasīt visu...

21

Valdības darījums ar AS “Conexus Baltic Grid” akcijām – vai nākamā afēra pēc OIK un „Citadeles”?

FotoKā tas ir zināms no plašsaziņas līdzekļiem, valdība ir pieņēmusi lēmumu iegādāties Inčukalna pazemes dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operatora AS "Conexus Baltic Grid" (CBG) akcijas. Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens tā arī nav spējis sniegt pamatojumu šī darījuma nepieciešamībai, ņemot vērā veiktos grozījumus normatīvajos aktos, kas nodrošina Latvijas valstij iespēju piesaistīt atbilstošu stratēģisko investoru CBG, nevis tērēt Latvijas nodokļu maksātāju naudu.
Lasīt visu...

21

Civilizācijas norieta enciklopēdija: Špenglers

FotoŠpenglers bija maija cilvēks: dzima 28.maijā, 1.sējums iznāca maijā, naktī no 8.maija uz 9.maiju nomira miegā. Zārkā ielika "Faustu" un "Zaratustru".  
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule par prasībām akadēmiskā personāla valodu zināšanām

FotoPlānoto Augstskolu likuma [1] grozījumu dēļ aktualizējies jautājums par valodas zināšanu prasībām augstskolu akadēmiskajam personālam. Diemžēl Saeima un tās Izglītības, kultūras un zinātnes komisija otrajā lasījumā neatbalstīja priekšlikumu “Akadēmiskajos amatos ievēlētajam personālam pirmajos divos gados pēc ievēlēšanas nav piemērojama prasība zināt valsts valodu augstākajā līmenī”. Latvijas Jauno zinātnieku apvienība (LJZA) uzskata, ka Latvijas augstskolām ir jābūt aktīvai daļai no pasaules augstākās izglītības telpas un komisija ir rīkojusies neapdomīgi [2]. Šajā vēstulē mēs skaidrosim, kāpēc šāda nostāja kaitēs Latvijas iedzīvotājiem un latviešu valodai.
Lasīt visu...

15

JKP, lūdzu, pieņemiet mūs

FotoPolitiķim ir jābūt valstsvīram. Savukārt valstsvīram ir jāspēj stāvēt pāri personiskām ambīcijām un jārīkojas valstiski, piedāvājot racionālus, argumentētus un radošus risinājumus valsts labklājības celšanai. Valstsvīram jādara viss, lai saliedētu, līdz ar to panākot vislabāko iespējamo rezultātu sabiedrības interesēs. Intuitīvi šķiet, ka valstsvīram ir jābūt drosmei uzņemties atbildību darbos, ne vārdos. Arī mans kā KPV LV premjera amata kandidāta uzdevums ir tieši tāds.
Lasīt visu...

21

Kārtējā nelietīgā apspļaudīšana

FotoNotikusi ir Raiņa kārtējā nelietīgā apspļaudīšana. Interneta saitā „focus.vesti” ievietots šāds teksts: „Viktors Jansons (attēlā) Raiņa dzīvesgājumu pētījis trīspadsmit gadus! Tas, ko viņš atklājis ir prātam neaptverami! Uzmanīgi izpētot Raiņa arhīvu, radies pamats aizdomām, ka viņam vienmēr bijusi interese par ļoti jaunām sievietēm un meitenēm.«Par to Rainis rakstījis savās dienasgrāmatās un vēstulēs no Slobodskas, atklājot, ka viņam ir kāds sarunu biedrs, nepilngadīgs zēns, ar kuru viņš kopā dodas uz upmalu, tur guļ zālē, bet dzejnieks zēnu glāsta. Savukārt laikā, kad Rainis jau bijis Saeimas deputāts, Aspazijai ne reizi vien nācies viņu pestīt no tiesas darbiem par nepilngadīgu meiteņu pavedināšanu.”
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Valsts aizsardzības koncepcija - naftalīns, Rembo un šaubīgi iepirkumi

”Lai Latvijas nacionālās spējas būtu piemērotas 21. gadsimta izaicinājumiem, koncepcija nosaka Nacionālo bruņoto spēku militārās spējas, kuras...

Foto

Neveiksmīgais Ušakova melnā PR eksperts nu uzstājas Latvijas vārdā

Spriežot pēc ierakstiem sociālajā tīklā Twitter (skat. attēlus raksta beigās), izskatās, ka Nila Ušakova neveiksmīgais melnā PR konsultants Jānis...

Foto

Vai Latvijas nekustamā īpašuma tirgū ar likumu tiek iedibināts monopols?

Par likumprojekta "Nekustamā īpašuma (NĪ) aģentu darbības likums" neatbilstību Līguma par Eiropas Savienību 2. pantā minētām...

Foto

Par ko nevēlēt 13.Saeimas vēlēšanās - partiju apskats: „Progresīvie”

Pirmais, ko viņiem varētu pārmest, - izkaisīšanās sīkumos. Protams, vākt atkritumus, nodot pudeles un palīdzēt večiņām pionieru...

Foto

Pretrunīgā Vispasaules diena

Ja turpinātu iznākt starptautiskajā komunistiskajā kustībā slavenais latviešu laikraksts „Cīņa”, tad maijā kāda numura ievadraksta pirmais teikums skanētu šādi: „Visa progresīvā cilvēce 21.maijā...

Foto

Veselības ministrei būs jāatbild par saviem apgalvojumiem saistībā ar „e-veselības” projektu

Diskusijās par veselības ministres demisijas pieprasījumu ministre Andai Čakša, lai gan bija pieteikusies debatēs, nespēja...

Foto

Kāpēc es izstājos no "KPV LV"

Principā nevēlos to gari komentēt, nedz arī ieslīgt paskaidrojošās detaļās, taču, rēķinoties ar iespējamām spekulācijām par tēmu, tomēr mēģināšu šim...

Foto

Kad sievietes sāk valdīt...

Divtūkstošo gadu pašā sākumā Boriss Grebenščikovs teica, ka ir iestājies Ūdensvīra laikmets, tāpēc ir neizbēgama matriarhāta restaurācija. Vai ir vērts politiskā plānošanā...

Foto

JKP rosina Rīgā pilnīgu azartspēļu zāļu aizliegumu, izņemot luksus klases viesnīcas

Lai ierobežotu pieejamību vislielākajai azartspēļu sērgai – spēļu automātiem, spēļu zāles būs atļauts ierīkot tikai...

Foto

Ko nesīs "jaunie viduslaiki" Latvijai?

Zvaniņi, kas klusām iezvanījās pāris mēnešus atpakaļ, nupat pārvērtušies zvanu koncertā un ir jābūt ļoti īpašai galvaskausa konstrukcijai, lai izliktos neko...

Foto

Valsts kontroles komentārs par Ministru prezidenta Māra Kučinska publiskajiem izteikumiem

Valsts kontrole pauž neizpratni par valdības vadītāja Māra Kučinska medijiem pausto viedokli par Valsts kontroles secinājumiem...

Foto

Politikas heteronomija

Tiekamies ar smalku izdarību. Smalkām izdarībām ir vajadzīgi smalki jēdzieni. Bez smalku jēdzienu klasiķa Kanta palīdzības neiztikt. Imanuels Kants par heteronomiju (atvasinājums no sengrieķu heteros un nomos;...

Foto

Hokeja skola “Rīga” apmāca bokserus vai hokejistus?

Jau ierasts, ka pavasaris ir ļoti darbīgs un emocijām piesātināts laiks Latvijas hokeja saimniecībā. Nesen kā Dānijā sācies Pasaules...

Foto

Recidīvists Valsts prezidenta tronī

Pēc planetāri diženā banku skandāla Latvijas nāciju un tajā ietilpstošo latviešu tautu var apsveikt ar jaunu globālu sasniegumu – LR Valsts prezidents...

Foto

Izglītības un zinātnes ministrijas izglītības reforma ir rekets pret pedagogiem un pašvaldībām

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) lepojas ar to, ka arvien mazāk paliekot skolu, kur...

Foto

Sabiedriskā medija rīcība ar apšaubāmu pamatojumu

Kā viens no viltus ziņu veidiem ir apzināta manipulācija ar faktiem un puspatiesībām. Šādas rīcības mērķi var būt dažādi, bet...

Foto

Izdzīvos ātrākais: ABLV no “Cepļa” līdz “Pie bagātās kundzes”

Jo augstāka ir bijušās bankas bijušā darbinieka kvalifikācija, jo mazāk viņam iespējas pārkvalificēties, jo lielāks risks noripot...

Foto

Ārstēšana vai nogalināšana valsts svētku gaismā

04.05.2018.g. Latvijā – valsts svētki, kas, piedodiet, man vairs nav svētki. Jo līdzīgā valsts svētku dienā šajā valstī, Kuldīgas reģionālajā...

Foto

Eskorta meiteņu iesaistīšana 9.maija pasākumos?

Labdien, ceru uz sapratni, bet viss kas notiek Latvijas partijās un politiskajās organizācijās, reizēm ir pārāk zemiski un amorāli! Portālā ruspol.net (Русское Информационное...

Foto

Mans redzējums par Latvijas Valsts nākotni

PSRS impērijas laikā skatījos dokumentālu filmu par ''neatkarīgo, suverēno'' Latvijas laiku no 1918. līdz 1940. gadam. Vienā no sižetiem bija...

Foto

Latvija ģeopolitiskajās krustcelēs 14+ laikmetā

Aprīļa sākumā Krievijas Federācijas prezidenta palīgs Vladislavs Surkovs publicēja rakstu “Jaukteņa vientulība (14+)”, kurā apgalvo, ka Krievija līdzinās Āzijas un Eiropas...

Foto

Noklusētā patiesība

Mūsdienu sabiedrībā noklusēt patiesību nav grūti. Tie spēki, kuriem pieder politiskā vara un masu komunikācijas līdzekļi, patiesību viegli noklusē. Tagad mediji sabiedrību informē tikai...

Foto

Uzsaukums visiem Latvju Dēliem, Meitām un Latvijas Patriotiem

Draugi! Teiksim godīgi. Ja Tēvzemei un Brīvībai un LNNK būtu pieticis drosmes un atbildības savas Tautas priekšā strādāt Saeimā jau...

Foto

Saeimas un NVO 12.forums. 2.daļa. Priekšlikumi formas maiņai, jeb ko darīt, lai forums nebūtu tukšmuldēšana ar fotografēšanos

Latvijas sabiedrības informētības līmenis, politiskā aktivitāte un attieksme pret...

Foto

Valsts pārvaldē nedarbojas „copy – paste” princips

Pavisam nesen Saeimas Juridiskā komisija, piekrītot Valsts prezidentam, saglabāja strīdīgo normu tiesu varas likumā, kas paredz, ka viena un...

Foto

Daži priekšlikumi likumam „Piespiedu dalītā īpašuma tiesisko attiecību privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likums”

Pirmkārt, lai uzsāktu zemes izpirkuma likuma pieņemšanu, likumdošanā (šajā likumā vai citos) vajadzēja:...

Foto

Aktualizētās situācijas sakarā nav veikts dalījums, ņemot vērā rezidentu vai nerezidentu uzņēmumus

Finanšu ministrija ir iepazinusies ar elektronisko vēstuli, kurā tiek lūgts sniegt komentāru - kā...