Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sabiedrībai nav jāredz dokumenti, kas varbūt apliecina, bet varbūt tieši neapliecina Londonā notikušā dārgā mediju treniņa apmaksu pašreizējam tieslietu ministram Aigaram Štokenbergam, - to pirmdien pēc vairāku dienu atrunāšanās Pietiek beidzot skaidri paziņoja šo treniņu it kā apmaksājušās biedrības Sabiedrība citai politikai un tiesiskai valstij kādreizējais vadītājs Edgars Štelmahers.

Es nedomāju, ka man žurnālistiem vajadzētu rādīt rēķinus. Ja tiesībsargājošās iestādes prasīs, tad rādīšu,” – šādi nu paziņoja Štelmahers, kurš iepriekš sākumā bija apgalvojis, ka šādus maksājumus un vispār šādus notikumus vienkārši neatceroties, pēc tam ieteicis sazināties ar biedrības biroja administratori, kura noteikti visus dokumentus varēšot uzrādīt, bet vēl pēc tam, kad izrādījās, ka administratore kategoriski nevēlas runāt ar žurnālistiem, - apgalvojis, ka viņai noteikti palūgšot atzvanīt un sniegt prasītās ziņas.

Kā jau zināms, nekādus dokumentus saistībā ar mediju treniņa apmaksu nevēlas uzrādīt arī pats Štokenbergs, kurš arī treniņa apmeklējumu pēc ilgākām pārdomām un klusēšanas apstiprināja tikai tad, kad to atzina mediju treniņa organizētāji – britu kompānija Bell-Pottinger Sans Frontieres.

Šī Štelmahera un Štokenberga nevēlēšanās atklāt patiesos treniņa uzdāvinātājus tagadējam tieslietu ministram ir krasā pretrunā ar biedrības Sabiedrība citai politikai un tiesiskai valstij dibināšanas sapulcē – kurā piedalījās arī viņi abi – skanējušajām uzrunām un izteiktajiem principiālajiem apgalvojumiem.

Kā rāda sapulces protokols, kas atrodams Lursoft datu bāzē, biedrības dibināšanas iniciatīvas grupa – bez Štokenberga un Štelmahera arī Artis Pabriks, Ivars Lācis, Aldis Gobzems, Gints Knoks un Ingrīda Blūma – bijusi vienprātīga tajā, ka „mūsu organizācijas viens no mērķiem ir tiesiskas valsts attīstīšana”. Turklāt sapulces vadītājs Štokenbergs vēl īpaši norādījis, cik svarīgs biedrībai esot sabiedrības viedoklis par tiesiskuma un godīgas valsts pārvaldes stiprināšanu.

Pašlaik ne Štokenbergs, ne Štelmahers šos mērķus vairs atcerēties nevēlas, - Pietiek ne no viena no viņiem neizdevās noskaidrot, kā tie saskan ar abu nevēlēšanos atklāt pilnu informāciju par dārgā mediju treniņa apmaksu, ko Štokenbergs turklāt nav arī minējis savā 2007. gada amatpersonas deklarācijā.

Kā jau ziņots, Štokenberga pašreizējā oficiālā versija ir – treniņa izmaksas caur starpnieku, SIA Descartes Consulting esot segusi biedrība Sabiedrība citai politikai un tiesiskai valstij, kurai pats Štokenbergs ziedojis 136,8 tūkstošus latu.

Šī versija gan ir izrādījusies nepatiesa: 2007. gada 10. decembrī - dienā, kad sākās Štokenberga mediju treniņš Londonā, biedrība, kā rāda Lursoft datu bāze, tikai tika reģistrēta, līdz ar to tai nebija ne bankas konta, ne iespējas pārskaitīt naudu. Savukārt lielo ziedojumu no Štokenberga biedrība saņēmusi tikai nākamajā – 2008. gadā, jau pēc mediju treniņa, līdz ar to jautājums, kas tieši apmaksāja mediju treniņu, paliek atklāts.

Tikmēr jau ir skaidrs, ka jebkurā gadījumā Štokenbergs ir pārkāpis pretkorupcijas normatīvos aktus. Kā skaidro VID, gadījumā, ja kādus kursus, kuru vērtība pārsniedz 20 minimālās mēnešalgas, apmaksājusi pati valsts amatpersona, tad šis fakts jāuzrāda jānorāda valsts amatpersonas deklarācijas publicējamās daļas 8. sadaļā pie deklarācijas iesniedzēja veiktajiem darījumiem. Štokenberga deklarācijā šādi fakti nav uzrādīti.

Savukārt, ja kursus apmaksājusi, piemēram, kāda nevalstiska organizācija (kā tas saskaņā ar Štokenberga versiju esot bijis viņa gadījumā), tad informācija par veikto darījumu norādāma gan deklarācijas darījumu sadaļā, gan arī tās 7. sadaļā – kā pārskata periodā gūtie ienākumi. Arī šāds darījums vai ienākumi Štokenberga 2007. gada amatpersonas deklarācijā nav atrodami.

Tikmēr pašreizējais tieslietu ministrs saistībā ar šīm pretrunām un pārkāpumiem izteikties nevēlas, vien paziņojot, ka „izteiktās aizdomas par korupciju un kukuļdošanu pilnībā noraida un saista ar priekšvēlēšanu retoriku”. Savukārt visas personas, kas tā vai citādi bijušas saistītas ar Štokenberga mediju treniņa organizēšanu vai finansēšanu, saistībā ar šo tēmu pašlaik pilnībā zaudējušas atmiņu.

Savukārt KNAB aizvadītajā nedēļā ziņoja, ka vērtējot Pietiek pārstāvja iesniegumu saistībā ar Štokenberga mediju treniņu.

Novērtē šo rakstu:

15
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Saeimas Ārlietu komisijai – nepieciešams neatkarīgs pētījums par CETA ietekmi uz Latviju

Foto2016.gada 30.oktobrī Eiropas Savienība un Kanāda parakstīja Eiropas Savienības un Kanādas Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (turpmāk tekstā - CETA), kas bija iespējams tikai pēc intensīvām sarunām un īpašo atrunu iekļaušanu, panākot Beļģijas akceptu nolīguma parakstīšanai.
Lasīt visu...

13

Balagāns, kas tiek uzdots par lielo plēsēju aizsardzības plāna apspriešanu

FotoPašlaik paklusām, sabiedrībai nezinot, notiek mūsu lielo plēsēju - lūša, vilka un brūnā lāča aizsardzības plāna apspriešana, ko administrē Latvijas Vides aizsardzības fonds (LVAF) un šobrīd veic Mežzinātnes institūts  „Silava": https://www.lvafa.gov.lv/projekts?ticker=1-08/189/20
Lasīt visu...

13

Gaļas stulbums

FotoGunitas Kaņepes nošautās lūšu mātes skandāls deva iespēju vietējiem gaiļiem - kuri sevi dēvē par „medniekiem” - publiski nodemonstrēt savu trulumu, stulbumu un uzpūtību visā krāšņumā. Dažu dienu laikā savus uzskatus par ne-medniekiem pauda Zemkopības ministrijas ierēdņi Valters Lūsis un Jānis Bārs, kā arī mednieku organizāciju vadītāji Jānis Baumanis un Haralds Barviks.
Lasīt visu...

21

Jautājumi aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim par Nacionālo bruņoto spēku mehanizāciju

FotoValsts aizsardzības koncepcijās (2012-2016, 2016-), iepriekš pieņemtas Saeimā 2012.gada 10. maijā, 2016. gada 16. jūnijā, ir noteikti valsts militārās aizsardzības stratēģiskie mērķi, pamatprincipi, prioritātes un pasākumi miera, valsts apdraudējuma un kara laikā. Cita starpā dots drošības vides raksturojums, ietverot konvencionālās karadarbības elementus.
Lasīt visu...

21

Privatizēto daudzdzīvokļu māju pārvaldīšanā gadsimta “bardaks”

FotoŠāds secinājums izriet ne tikai no viena piemēra, ko aprakstīšu. Vai katru dienu var saskarties, kad Rīgā pielieto zemes piespiedu privatizācijas paņēmienus vai piespēlē 1000 m2 klāt, jo to pieprasot zemes īpašnieks utt. Māju pārvaldīšana likumos atstāta bez risinājuma. Gribat paši pārvaldīt - iegūstiet profesionālo izglītību, tikai tad. Kurš sāks? Nav tādu. Daudzas mājas katastrofālā stāvoklī. Kas samaksās kapitālos remontus? Plus maksa ar nebeidzamām šausmām par piespiedu nomas zemi. Ir kriminālprocesi par apsaimniekotāju krāpšanos lielā apmēra, ko izmeklē 5-6 gadus, vai prasības tiesā samaksāt nomas maksu par 10 gadiem un dubultā, kad apsaimniekotājs bankrotējis vai nobēdzinājis iekasēto naudu. Turpināt uzskaitījumu?
Lasīt visu...

21

Intelektuālā viagra deputātiem

Foto2017.gada 1.martā latviešiem uzzied jauna dzīve. Lieli prieki būs latviešu elektorātam. Šajā dienā darbību sāks Saeimas Analītiskais dienests. Tā uzdevums „nodrošināt aprakstošu un analītisku pētījumu veikšanu, lai uzlabotu Saeimā izskatāmo likumprojektu kvalitāti, novērtētu Saeimā pieņemto likumu efektivitāti, kā arī sniegtu atbalstu likumdevējam lēmumu pieņemšanas procesā un kontrolē pār izpildvaru”.
Lasīt visu...

12

Kāds simbols, tāda tauta: Jūlijs Krūmiņš pret Jāņa Jurkāna viedokli saistībā ar VVF un viņas „blata kapu”

FotoJanvārī prese daudz rakstīja par Vairas Vīķes-Freibergas piedzīvojumiem, kad viņa "pa blatu" sev ieguva vietiņu kapsētā. Šajā apstāklī nebūtu nekā īpaša, ja vien 19. janvārī sīko krāpniecību neaizstāvētu patētiski mūsu visai cienītais Jānis Jurkāns. Mēs pārrunājām šo rakstu, turklāt Jūlijs Krūmiņš un Jānis Jurkāns ir draugi kopš bērnības. Viedokļi sakrita, un mēs uzrakstījām Jānim vēstuli. Pēc kāda laika ar šīs nepublicētās vēstules rekomendācijām nodarbojās Saeima. Ar Jurkāna piekrišanu vēstuli publicējam.
Lasīt visu...

21

Deputātu jautājumi par pamatojumu labklājības ministra Jāņa Reira apgalvojumiem par valsts speciālā budžeta ilgtspēju

FotoŠī gada 1. februārī Jums tika iesniegti jautājumi (Nr.251/J/12) ar lūgumu sniegt pamatojumu Jūsu publiski vairākkārt paustajam apgalvojumam, ka valsts speciālais budžets (turpmāk - VSB) nav ilgtspējīgs un ir nepieciešams rast risinājumu, lai valsts spētu izpildīt savas nākotnes saistības pret esošajiem nodokļu maksātājiem un spētu nodrošināt tiem sociālos maksājumus paredzētajā apmērā. Diemžēl uz vairākiem jautājumiem atbildes pēc būtības netika sniegtas, tādēļ atkārtoti lūdzam tās iesniegt, lai varam pārliecināties par Jūsu pausto apgalvojumu pamatotību.
Lasīt visu...

6

Deputātu jautājumi Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidru informāciju par Stradiņu slimnīcas jaunā korpusa būvniecības izmaksām

FotoVairākos deputātu jautājumos esam Jums uzdevuši jautājumus par Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecību un ar to saistītajām izmaksām. Uz saviem jautājumiem esam saņēmuši atbildes, kuras vēlamies precizēt.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Spriņģe, Elksne un Tjarve: aicinām respektēt mūsu īpašo lomu sabiedrībā

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA), Latvijas Televīzijas un žurnāla "Ir" atklātā vēstule ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, kopijas -...

Foto

Balsojums par CETA šādā redakcijā ir balsojums pret Latvijas mazo un vidējo uzņēmēju interesēm

Eiropas Parlaments Strasbūrā 15. februārī nobalsoja par brīvās tirdzniecības līguma ar Kanādu...

Foto

Uzcelt pieminekli, nepiesmejot piemiņu

Biedrības “Latgolys Saeima” ir vērsusies pie Rēzeknes domes priekšsēdētāja, Latgales kongresa simtgades pieminekļa autora un kultūras ministres ar atklātu vēstuli par Latgales...

Foto

Drošības policija: žurnālisti neesot likumdevēji, lai interpretētu likumus

Otrdien biju uzaicināts uz Drošības policiju sniegt liecības kriminālprocesā, kas ir uzsākts par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu, kura...

Foto

Cīņa par komfortu, ne pret noziedzību

Eirodeputātes Ivetas Grigules „piespiedu brīvprātīgā” izstāšanās no ZZS dod netiešu ieganstu cerībām: valdība varbūt saņems dūšu un neizcūkos iespēju noziedzības...

Foto

Kā man gāja Drošības policijā

“Kuram gan citam var uzticēties, ja ne Drošības policijai?” ņipra sarkanmate vaicā, kad norādu, ka Drošības policijā izvietotajiem mantu glabāšanas skapīšiem...

Foto

Laikmeta ainiņas V (Valentīndienas noskaņās)

Romantiskam stāstam esot jābūt kā nobriedušam vīnam - nedaudz neticamam un reibinošas domas raisošam. Ar stāstu sākas vīrieša un sievietes attiecības,...

Foto

Krimināli tiesātais Poikāns ir kaitnieks, Meroni personiski man naudu nemaksā

Esmu saņēmis daudzus jautājumus epastos un sociālajos tīklos. Artus, kas notiek? Kāpēc Tu neatbildi uz visiem...

Foto

Par to, kāpēc „labējās partijas nerunā ar krievvalodīgajiem”

Nolēmu uzrakstīt atbildi Olgas Dragiļevas rakstam “Vēlētājs miskastē”. Rakstā kritizētas t.s. latviskās (vai politkorektāk - labējās) partijas par to,...

Foto

JKP no 2018. gada Rīgā ieviesīs bezmaksas sabiedrisko transportu

Pirmais darbs, ko Jaunā konservatīvā partija (JKP) darīs Rīgas domē (RD), ir visu pašvaldības uzņēmumu audits. Tādā...

Foto

Cenzūra uzstāties KPV LV partijas kongresā

Šī ir manis sagatavotā uzruna KPV LV partijas kongresam, ko esmu spiests nosūtīt medijiem, jo partijas valde aizliedz partijas biedriem...

Foto

Par vienu bezkaunīgu un melīgu piektklasnieku

Jūtos parādā savu viedokli par raidījumā deFacto rādīto sižetu pagājušā svētdienā. Tā kā Artuss (mans draugs, kā viņš sižetā apgalvoja) mani no...

Foto

Publiski atklāta vēstule SAB direktoram J. Maizīša kungam no LR 12.Saeimas deputāta Valda Kalnozola

Kā Latvijas Republikas pilsoņu ievēlēts 12.Saeimas deputāts vēršos pie Jums ar šādiem...

Foto

Karalis ir miris, lai dzīvo karalis! jeb Kādēļ es neraudāšu Latvijas valsts bērēs

Es apzinos, ka šāds virsraksts var tikt uzskatīts par visai provokatīvu un varu...

Foto

Pārbūves mantojums: perversijas deserts

Pēcpadomju gados latviešu garīgajā kultūrā nepatīkams jaunums ir masveidīgā pievēršanās perversajam. Tas tiek darīts ar īpašu entuziasmu un lepnumu un, iespējams, ne...

Foto

Kā valdība pieļāva, ka notiek gadu desmitos mērāma medicīnas darbinieku pazemošana?

Ģimenes ārsts ir pašnodarbinātais. Viņa rīcībā ir darbinieki - sertificēts ārsta palīgs un medmāsa. To...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos nosaukt atbildīgos saistībā ar “e-veselības” projekta ieviešanas darbiem

Jums tika sagatavoti un iesniegti deputātu jautājumi sniegt konkrētu informāciju par...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidras atbildes saistībā ar “e-veselības” izmaksu pamatotību

Rūpīgi iepazīstoties ar visu Jūsu sniegto informāciju, nākas secināt, ka Jūs...