Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valdības koalīcijā turpinās domstarpības par to, vai dodama zaļā gaisma līguma slēgšanai par vilcienu iepirkumu no spāņu kompānijas CAF. Zatlera reformu partijas (ZRP) līderis Valdis Zatlers pirmdien pēc debatēm koalīcijas sanāksmē Pietiek stingri norādīja, ka „jābeidz šī muļļāšanās” un jāpieņem lēmums, ko valdība šajā jautājumā nav spējusi izdarīt jau vairakkārt. Tikmēr premjers Valdis Dombrovskis un finanšu ministrs Andris Vilks (abi - Vienotība) ir pret šādu Satiksmes ministrijas (SM) piedāvāto risinājumu, kas tiek virzīts uz valdības sēdi otrdien.

Vēl pirms līguma slēdzējs – AS Pasažieru vilciens (PV) – izpildījis visus valdības iepriekš uzdotos priekšnosacījumus, SM vēlas sniegt rakstiskas garantijas spāņu kompānijai CAF, ka nodrošinās projekta īstenošanu. SM uz valdības otrdienas sēdi sagatavotais protokollēmuma projekts atšķirībā no valdības 6. decembrī pieņemtā ir mīkstināts attiecībā uz prasībām par dažādu rakstisku apliecinājumu saņemšanu un uzrādīšanu no vilcienu piegādātāja. Tomēr šajā dokumentā iekļauta stingrāka kā līdz šim apņemšanās, ka „līguma darbības laikā netiks palielinātas izmaksas valsts budžetā dotācijām pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu” salīdzinājumā ar 2012. gada budžetā paredzēto apjomu. Tieši ar bažām, ka jauno vilcienu uzturēšanas izdevumi būs sadārdzināti un turpmākos 30 gadus prasīs lielākus budžeta piešķīrumus no valsts, formāli saistītas lielākās iebildes.

Formāli politiska lēmuma pieņemšana par atļauju PV slēgt līgumu par jaunu vilcienu iepirkumu valdības dienaskārtībā nonācis šī iepirkuma vērienīguma dēļ. Ar Eiropas Komisijas 2011. gada 1. marta lēmumu projektam ir piešķirts Kohēzijas fonda līdzfinansējums 142 400 000 eiro apmērā. Ja līgums netiks tuvākajā laikā noslēgts, Latvija nepaspēs apgūt konkrētajam projektam iedalīto naudu, un to nāksies pārdalīt par labu citiem projektiem, kas var būt sasteigti. Tas, kas izskan politikas kuluāros, - valdības dienaskārtībā šis jautājums nonācis un tiek bremzēts, jo jūtams valdošās partijas Vienotība lobijs par labu šveiciešu kompānijai Stadler, kas iepirkumā neuzvarēja.

Tikmēr bezpartejiskais satiksmes ministrs Ronis virzās uz zaļās gaismas ieslēgšanu iepirkumam, pirms tam panākot, ka PV novērš tā nepilnības. Pašlaik nav skaidrs, cik tālu šajā jautājumā ies ZRP. Tās ministriem vēl otrdien nav dots uzdevums pieprasīt balsojumu par SM virzīto risinājumu pretēji Vienotības nostājai, bet noprotams, ka nākamotrdien, 31. janvārī, kas sakrīt ar dienu, kad beidzas CAF pagarinātais piedāvājuma derīguma termiņš, jautājums var nonākt līdz balsojumam Ministru kabinetā, un tas iezīmēs plaisu koalīcijā.

Zatlers Pietiek izteicās, ka nākampirmdien vēlas koalīcijas sadarbības padomē redzēt pārstāvjus gan no SM un PV, gan FM lai lēmums beidzot tiktu pieņemts. „Mēs esam par to, lai jautājums beidzot tiktu izlemts. Šī ir jau ceturtā valdības sēde, kurā jautājums tiek muļļāts, vienkārši atlikts, it kā notiks kaut kādi brīnumi un kāds pēkšņi atrisinās samilzušo problēmu,” teica ZRP līderis. Dombrovskis pirmdien pēc koalīcijas Pietiek pauda uzskatu, ka šis ir ne tik daudz koalīcijas jautājums, cik FM iebildes, kas nedod saskaņojumu SM piedāvātajam risinājumam. „Līgumam ar CAF ir jābūt atbilstošiem konkursa nosacījumiem, nevis pēc konkursa noslēguma līgums tiek pārskatīts – tas, protams, neatbilst nekādām normatīvo aktu prasībām,” saka Dombrovskis. Jāatgādina, ka konkrēta informācija, kas ļautu spriest par šo iebilžu pamatotību, nav pieejama, jo jautājums par vilcienu iepirkumu tiek skatīts valdības slēgtajā sēdē un vairums dokumentu ir noslepenoti. 

Kā liecina tie SM uz valdības sēdi otrdien iesniegtie dokumenti, kam pēc ministrijas iniciatīvas noņemts ierobežotas pieejamības statuss, Ronis lūgs akceptu SM sagatavotajam apliecinājuma vēstules projektam, ar ko ministrija kā PV kapitāldaļu turētāja un par ES fondu apguvi atbildīgā iestāde apņemas spāņu kompānijai CAF, ka savas kompetences ietvaros nodrošinās šī projekta īstenošanu atbilstoši noslēgtajam līgumam.

SM otrdien valdībā virzītais protokollēmuma variants vairs neparedz, ka zaļā gaisma līguma slēgšanai starp PV un CAF ieslēdzama tikai, ja tiek izpildīti pilnīgi visi valdības izvirzītie priekšnoteikumi PV valdei. Tāpat no protokollēmuma pazudušas prasības, lai PV saņemtu „rakstisku juridiski saistošu apliecinājumu jebkādā juridiskā formā” no CAF, ka noteikts apjoms ritošā sastāva iepirkuma tiks ražots Latvijā, lai gan pati prasība par ražošanu uz vietas ir palikusi. PV valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds iepriekš Pietiek izteicās, ka valsts uzņēmums slēdz līgumu tikai ar CAF un spāņu solītais līgums ar Rīgas Vagonbūves rūpnīcu kā vietējo ražotāju ir viņu pašu, ne PV darīšana. Tāpat no SM uz valdības otrdienas sēdi iesniegtais protokollēmuma projekts vairs neparedz prasību, lai PV iesniegtu ministrijai „pierādījumus” par šo nosacījumu izpildi un MK, šo jautājumu skatot atkārtoti, gūtu pārliecību par to izpildi.

Visbeidzot no SM piedāvātā protokollēmuma ir svītrots nosacījums, ka PV valdei vajag gūt „pietiekamus dokumentālus pierādījumus (apliecinājumu) par to, ka Eiropas Komisija ir noraidījusi vai atstājusi bez tālākas virzības uzņēmuma Stadler Bussnang AG sūdzību". Runa ir par sūdzību, ko Stadler iesniedzis Eiropas Komisijas Iekšējā tirgus un pakalpojumu ģenerāldirektorātam (DG MARKT). Šī institūcija dalībvalsti pagaidām procesā iesaistīt nevar, līdz ar to oficiāla informācija netiek sniegta, tomēr SM amatpersonas neoficiāli norāda, ka DG MARKT šo Stadler sūdzību nav pieņēmis izskatīšanai un šveicieši tam mēneša laikā plāno iesniegt papildu informāciju.

Satiksmes ministra Roņa parakstītajā pavadvēstulē, kas adresēta premjeram Dombrovskim, pausta nostāja, ka „lēmuma pieņemšanai nebūtu lietderīgi kā nosacījumu izvirzīt DG MARKT viedokļa saņemšanu”. Pēc SM sagatavotās papildinformācijas, kas iesniegta valdības 24. janvāra sēdei, šīs sūdzības izskatīšana, ja tā tiks pieņemta, EK struktūrās var aizņemt aptuveni gadu.

Starp valdības izvirzītajiem priekšnoteikumiem līguma parakstīšanai ar CAF, ko uztur SM, kā viens no galvenajiem palikusi tiesas lēmuma sagaidīšana, kas neapturētu Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) 2011. gada 21. oktobra lēmumu atļaut līguma slēgšanu ar konkursā uzvarējušo CAF. Administratīvajai rajona tiesā 28. decembrī notika piecu stundu ilga tiesas sēde, kurā tika izskatīta Stadler Bussnang AG (Stadler) prasība par IUB lēmumu atļaut slēgt iepirkuma līgumu ar spāņu kompāniju Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles, S.A. (CAF). Kopā ar pieteikumu Stadler tiesā iesniedzis arī lūgumu piemērot pagaidu noregulējumu līdz tiesvedības beigām, proti, apturēt apstrīdētā IUB lēmuma darbību.

Tomēr tiesneses pēkšņas slimības dēļ tiesas lēmums nav pieejams jau teju mēnesi, kas kuluāros raisa dažādas spekulācijas par politisko spiedienu tā novilcināšanai Stadler lobētāju interesēs. Kā zināms, kopš oktobra nu jau bijušais PV valdes loceklis, Vienotības pārstāvis Mārtiņš Greste paziņoja, ka konkursa rezultāti bijuši neobjektīvi, bet par IUB ilggadējā vadītāja Andreja Tiknusa pēkšņās aiziešanas iemesliem neoficiāli minēts spiediens no Vienotības vadītās Finanšu ministrijas tieši vilcienu iepirkuma sakarā.

Neoficiāli saistībā ar tiesas lēmuma novilcināšanu izskan divas versijas – vai nu tas tiek darīts, jo ir nelabvēlīgs Stadler un publiskošanas gadījumā nekavējoties dotu zaļo gaismu līguma slēgšanai ar CAF, vai otra versija – tiesai ir grūti atrast juridiskus argumentus, lai nāktu klajā ar Stadler labvēlīgu lēmumu. Proti, kā norāda avoti valdībā, iepirkuma procesa kontekstā Stadler šajā tiesvedībā nav uzskatāms par pretendentu, kam ir tiesības pārsūdzēt IUB lēmumu, bet drīzāk par trešo pusi. Tieši šī iemesla dēļ Eiropas Komisijas Iekšējā tirgus un pakalpojumu ģenerāldirektorāts (DG MARKT) nav pieņēmis izskatīšanai Stadler iesniegto sūdzību. 

Novērtē šo rakstu:

20
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...