Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek rīcībā ir nonācis pirms pieciem gadiem pabeigts ANO Neatkarīgās izmeklēšanas komisijas atzinums, no kura izriet, ka Ventspils naftas privatizētājs – koncerns Vitol dažādās pasaules malās iesaistījies nelikumīgos darījumos un mahinācijās Savukārt Latvijas varas iestādes, tostarp Satversmes aizsardzības birojs šo ziņojumu par potenciālo ievērojamo investoru, kurš gadu vēlāk kļuva par oficiālo  Ventspils naftas faktiskās kontrolpaketes īpašnieku, ir ignorējušas.

Ziņojums par Vitol ticis ignorēts

Kad pirms četriem gadiem Vitol izsolē iegādājās 36 miljonus Latvijas valstij piederošo Ventspils naftas akciju, neviena no valsts iestādēm publiski neizteica nekādus iebildumus pret šo ievērojamo investoru.

Tagad kļuvis zināms, ka jau gadu pirms šī darījuma ANO Neatkarīgā izmeklēšanas komisija bija pabeigusi ziņojumu, kurā Vitol apšaubāmiem un nelikumīgiem darījumiem bija veltīta apjomīga sadaļa.

Kā zināms Pietiek, šis ziņojums pietiekami ātri pēc tā pabeigšanas nonācis arī Latvijas Ārlietu ministrijas un Satversmes aizsardzības biroja (SAB) rīcībā. Taču neviena no šīm iestādēm nav oficiāli iebildusi pret šāda investora iesaistīšanos Ventspils naftas privatizācijas procesā.

Pašlaik ministrijai un SAB ir nosūtīti oficiāli pieprasījumi par iemesliem, kuru dēļ šis ANO izmeklētāju komisijas ziņojums tika ignorēts, taču atbildes uz šiem pieprasījumiem vēl nav saņemtas.

Ko atklāja ANO ziņojums

ANO programmas Nafta apmaiņā pret pārtiku Neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ar 2005. gada 27. oktobri datētā ziņojuma nodaļā Darījumi ar naftu un nelikumīgi maksājumi Vitol darījumiem veltītas gandrīz 20 lappuses, turklāt ziņojumam pievienota virkne dokumentu kopiju.

No tiem kļūst skaidrs, ka Vitol ir rupji pārkāpis programmas Nafta apmaiņā pret pārtiku nosacījumus un ANO noteiktās sankcijas pret Irāku, faktiski maksājot Sadāma Huseina režīmam par iespēju iegādāties Irākas jēlnaftu.

Jāatgādina, ka programma tika ieviesta 1996. gadā un tās mērķis bija dot Irākai iespēju pārdot savu naftu un vienlaikus kontrolēt, lai iegūtā nauda tiktu izmantota humāniem mērķiem (pārtikas un medikamentu iegādei) nevis papildinātu režīma pārstāvju banku kontus vai tiktu novirzīta ieroču iegādei.

Kad 2000. gada nogalē Sadāma Huseina režīms, ko pārstāvēja Valsts naftas tirdzniecības organizācija (SOMO - State Oil Marketing Organization) nelikumīgi noteica īpašas muitas piemaksas, no programmas izstājās liela daļa naftas tirdzniecības kompāniju, kuras nevēlējās uzturēt Sadāma režīmu.

Taču četri naftas tirgotāji - Bayoil, Taurus, Vitol un Glencore turpināja tirgoties ar Irākas naftu un maksāt nelikumīgās piemaksas. Neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojumā norādīts, ka Vitol bijuši tieši kontakti ar SOMO, tāpat tā maksājumus veikusi ar dažādu starpnieku palīdzību.

Jāuzsver, ka tolaik kurš katrs no Irākas valsts un SOMO naftu iegādāties nemaz nevarēja - tā kā Vitol pārstāvēja Sadāma režīmam ne īpaši labvēlīgo Šveici, kompānijai parasti nafta bija jāiepērk no citām firmām (krievu, malaiziešu utt.), kurām bija tieši līgumi ar Irāku.

Vitol arī bija nolīdzis franču diplomātu Seržu Boidevā, lai viņš to pārstāvētu Bagdādē. Ar viņa palīdzību kompānijai vairākas naftas partijas izdevies iegādāties bez starpnieku palīdzības tieši no SOMO.

Vitol līdz pat pēdējām brīdim centās noliegt, ka veicis nelikumīgos maksājumus. Ziņojumam pievienota kompānijas izpilddirektora Deivida Frensena 2005. gada 20. oktobrī parakstīta vēstule, kurā melns uz balta rakstīts: „Attiecībā uz muitas piemaksām - Vitol maksāja tikai Oficiālo Pārdošanas Cenu, kas tika pārskaitīta uz programmai Nafta apmaiņā pret pārtiku piesaistītu bankas kontu un tirgus uzcenojumu trešās puses pārdevējam, saskaņā ar viņa izrakstītu rēķinu.” (ziņojuma 210. lappuse).

Turpat uzsvērts, ka Vitol neesot ne jausmas, kas ir šīs muitas piemaksas un kādam mērķim tās ieviesis Sadāma režīms, un kompānija, protams, neesot informēta, ka tās partneriem būtu nācies šīs piemaksas maksāt.

No mūsu konta jūsu kontam

Neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojumā gan rakstīts pavisam kas cits: „Vitol veica tiešu muitas piemaksas maksājumu SOMO kontā Jordānijas Nacionālajā bankā, norēķinoties par naftu, kuru Vitol bija iegādājusies ar Krievijas kompānijas Machinoimport starpniecību”.

Naftu Vitol saņēmusi 2001. gada 31. decembrī un 2002. gada 1. janvārī, bet pēc desmit dienām no Vitol Bahrein E.C. (apakšuzņēmums, kas nodarbojās ar Irākas jēlnaftas iegādi) konta bankā JPMorgan Chase London uz SOMO kontu aizceļojuši 312 786,30 dolāri. Lai nebūtu šaubu, kas šī ir par naudu - Irākas naftas ministrijā saglabājies ieraksts, ka maksājums veikts, lai izpildītu Machinoimport un Irākas noslēgtā kontrakta M/11/17 nosacījumus.

Interesanti, ka jau pieminētajā Frensena vēstulē par šo darījumu nav bilsts ne pušplēsts vārds. Toties izpilddirektors skaidro situāciju ar Sīrijas pilsoni Hamidu Na'anu, ar kuras starpniecību arī iegādāta Irākas nafta: „Vitol nav zināms, ka viņa būtu maksājusi muitas piemaksas Sadāma Huseina režīmam. Kad šis jautājums ar viņu tika apspriests, viņa apgalvoja, ka šāds maksājums nav obligāts. Ne Vitol, ne Žils Šotārs (Vitol amatpersona - red), kurš komunicēja ar Na'anas kundzi, apzināti nepiespieda viņu veikt šādus maksājumus un neieteica viņai šādi rīkoties”.

Par darījumu, kas veikts ar Hamidas Na'anas starpniecību, var lasīt Neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojuma 168. lappusē. Interesanti, ka D. Frensena vēstulē viņa nosaukta par bijušo Jemenas naftas ieguves kompānijas darbinieci, savukārt ziņojumā dēvēta par sīriešu žurnālisti, kurai Irākas vicepremjers Tariks Azizs piešķīris zināmas naftas eksporta kvotas apmaiņā pret Irāku slavinošiem rakstiem.

Taču šajā gadījumā tas nav būtiski. Būtiski ir tas, ka Na'ana pēc sarunām ar Šotāru noslēgusi divus kontraktus par naftas iegādi no SOMO un tās tālāku pārdošanu Panamā reģistrētajai Devon Petroleum (ziņojuma autoriem ir pamatotas aizdomas, ka šī kompānija ir saistīta ar Vitol).

Irākas varasiestādes aprēķinājušas Na'anai 710 782,25 dolāru lielu muitas piemaksu un pirmie 60 000 dolāru no šīs naudas samaksāti 2001. gada 12. augustā. Kāds tam sakars ar Vitol? Izmeklētāju rīcībā nonācis Na'anas 2001. gada 10. oktobrī sūtīts rēķins Šotāram, kurā pieminēts, ka Vitol viņai jau izmaksājis tieši 60 000 dolāru!

Turklāt sīriešu žurnāliste (vai jemeniešu naftas ieguvēja) laikā no 2001. gada oktobra līdz 2002. gada jūlijam no Vitol saņēma vēl vairāk nekā miljonus dolāru. Starpnieka uzcenojumam tā kā par daudz, taču, ja ņem vērā, ka no šīs naudas viņai vairāk nekā 650 000 dolāru nācās samaksāt muitas piemaksās, atlīdzība ir atbilstoša, secina komisija.

(Ne)zināmie labdari

Ar jau pieminētā diplomāta Boidevā starpniecību Vitol izdevās noslēgt arī astoņus līgumus tieši ar SOMO, iepērkot gandrīz 30 miljonus barelu naftas, atzinusi komisija. Ziņojumā minēts, ka 2001. gada OPEC konferences laikā SOMO pārstāvji informējuši Boidevā par jaunajām muitas piemaksām, piedraudot, ka pretējā gadījumā jauni kontrakti nebūs iespējami.

Kaut gan Boidevā apgalvo, ka pēc konsultācijām ar Vitol pieņemts lēmums muitas piemaksas nemaksāt, jau pēc neilga laika noslēgts kontrakts M/09/97, un noteiktajā termiņā SOMO kontā Libānas Fransabank trijos maksājumos ienāk 545 800,95 dolāri - pieprasītās muitas piemaksas. Maksātāja ir kāda mistiska Peakville Limited.

Kad izmeklēšanas komisija pieprasīja un ieguva vairāku citu šīs kompānijas maksājumu uzdevumus, noskaidrojās, ka reizēm tā dēvējas arī šādi : „Peakville Limited c/o Mr. R. Favre - Vitol SA, Rue des Bains 33, PO Box 162.” Jāpiebilst, ka Rolāns Favrs tolaik bija viens no Vitol finanšu direktoriem, kuram bija tiesības rīkoties ar daudzajiem kompānijas banku kontiem visā pasaulē, un tieši viņš savulaik parakstīja līgumu par konsultāciju pakalpojumu sniegšanu ar Boidevā.

Līdz ar to ANO komisija secinājusi – patiesībai neatbilst Frensena vēstulē minētais apgalvojums, ka pēc tam, kad Vitol atteicās sadarboties ar Irāku tās muitas piemaksu politikas dēļ, kompānija no SOMO vairs naftu neesot saņēmusi. Saņēma un maksāja arī muitas piemaksas, tikai aplinkus ceļā. Starp citu, Peakville Limited vēlāk nomaksājusi vēl 556 838,80 dolāru lielu muitas piemaksu par kontraktu M/10/07, ko Vitol bija noslēdzis ar krievu uzņēmuma Rosneftegazexport starpniecību.

Laikā, kad bija spēkā muitas piemaksu politika, vismaz 33 miljonus barelu naftas Vitol no Irākas iegādājās ar Malaizijas kompānijas Mastek Sdn Bhd (Mastek) un tās akcionāra Faeka Ahmada Šarīfa starpniecību. Muitas piemaksās šai kompānijai nācās samaksāt gandrīz 10 miljonus, dolāru un tas, lai gan ar vilcināšanos, tomēr tika izdarīts.

Liecinot komisijai, Šarīfs stāstījis – ar Vitol bijusi vienošanās, ka tā maksās pietiekami augstu uzcenojumu, lai no šīs naudas varētu nomaksāt arī muitas piemaksas. Kad kādā brīdī maksājumi kavējušies un uz Šarīfu Irākas puse izdarījusi spiedienu, viņš vienam no saviem partneriem sūtījis ziņu, ka „ar SOMO jānorēķinās pēc iespējas ātrāk un jāsaņem nauda no Vitol”.

No ziņojuma izriet, ka Vitol īsti nav gribējis maksāt un tikai pēc draudiem sūdzēt tiesā 2002. gada 26. februārī panākta vienošanās par 2 miljonu dolāru pārskaitīšanu Mastek kontā - lieki sacīt, ka vēlāk arī šī nauda aizceļojusi uz SOMO kontiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Kā intereses pārstāv Saeimas deputāti?

FotoIk pa četriem gadiem notiek Saeimas vēlēšanas, kurās tiek izvēlēti 100 tautas pārstāvji, kurus vēlētāji var izvēlēties tikai no partiju sarakstiem. Turpmākos 4 gadus šie partiju pārstāvji melnām mutēm groza un pieņem likumus savās un savu sponsoru interesēs, kā arī ieceļ tiesnešus. Lai cik tas skumīgi neliktos, bet es nevaru nosaukt nevienu likumu vai likumu grozījumus, kas būtu pieņemts iedzīvotāju vairākuma interesēs.
Lasīt visu...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...