Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek rīcībā ir nonācis pirms pieciem gadiem pabeigts ANO Neatkarīgās izmeklēšanas komisijas atzinums, no kura izriet, ka Ventspils naftas privatizētājs – koncerns Vitol dažādās pasaules malās iesaistījies nelikumīgos darījumos un mahinācijās Savukārt Latvijas varas iestādes, tostarp Satversmes aizsardzības birojs šo ziņojumu par potenciālo ievērojamo investoru, kurš gadu vēlāk kļuva par oficiālo  Ventspils naftas faktiskās kontrolpaketes īpašnieku, ir ignorējušas.

Ziņojums par Vitol ticis ignorēts

Kad pirms četriem gadiem Vitol izsolē iegādājās 36 miljonus Latvijas valstij piederošo Ventspils naftas akciju, neviena no valsts iestādēm publiski neizteica nekādus iebildumus pret šo ievērojamo investoru.

Tagad kļuvis zināms, ka jau gadu pirms šī darījuma ANO Neatkarīgā izmeklēšanas komisija bija pabeigusi ziņojumu, kurā Vitol apšaubāmiem un nelikumīgiem darījumiem bija veltīta apjomīga sadaļa.

Kā zināms Pietiek, šis ziņojums pietiekami ātri pēc tā pabeigšanas nonācis arī Latvijas Ārlietu ministrijas un Satversmes aizsardzības biroja (SAB) rīcībā. Taču neviena no šīm iestādēm nav oficiāli iebildusi pret šāda investora iesaistīšanos Ventspils naftas privatizācijas procesā.

Pašlaik ministrijai un SAB ir nosūtīti oficiāli pieprasījumi par iemesliem, kuru dēļ šis ANO izmeklētāju komisijas ziņojums tika ignorēts, taču atbildes uz šiem pieprasījumiem vēl nav saņemtas.

Ko atklāja ANO ziņojums

ANO programmas Nafta apmaiņā pret pārtiku Neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ar 2005. gada 27. oktobri datētā ziņojuma nodaļā Darījumi ar naftu un nelikumīgi maksājumi Vitol darījumiem veltītas gandrīz 20 lappuses, turklāt ziņojumam pievienota virkne dokumentu kopiju.

No tiem kļūst skaidrs, ka Vitol ir rupji pārkāpis programmas Nafta apmaiņā pret pārtiku nosacījumus un ANO noteiktās sankcijas pret Irāku, faktiski maksājot Sadāma Huseina režīmam par iespēju iegādāties Irākas jēlnaftu.

Jāatgādina, ka programma tika ieviesta 1996. gadā un tās mērķis bija dot Irākai iespēju pārdot savu naftu un vienlaikus kontrolēt, lai iegūtā nauda tiktu izmantota humāniem mērķiem (pārtikas un medikamentu iegādei) nevis papildinātu režīma pārstāvju banku kontus vai tiktu novirzīta ieroču iegādei.

Kad 2000. gada nogalē Sadāma Huseina režīms, ko pārstāvēja Valsts naftas tirdzniecības organizācija (SOMO - State Oil Marketing Organization) nelikumīgi noteica īpašas muitas piemaksas, no programmas izstājās liela daļa naftas tirdzniecības kompāniju, kuras nevēlējās uzturēt Sadāma režīmu.

Taču četri naftas tirgotāji - Bayoil, Taurus, Vitol un Glencore turpināja tirgoties ar Irākas naftu un maksāt nelikumīgās piemaksas. Neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojumā norādīts, ka Vitol bijuši tieši kontakti ar SOMO, tāpat tā maksājumus veikusi ar dažādu starpnieku palīdzību.

Jāuzsver, ka tolaik kurš katrs no Irākas valsts un SOMO naftu iegādāties nemaz nevarēja - tā kā Vitol pārstāvēja Sadāma režīmam ne īpaši labvēlīgo Šveici, kompānijai parasti nafta bija jāiepērk no citām firmām (krievu, malaiziešu utt.), kurām bija tieši līgumi ar Irāku.

Vitol arī bija nolīdzis franču diplomātu Seržu Boidevā, lai viņš to pārstāvētu Bagdādē. Ar viņa palīdzību kompānijai vairākas naftas partijas izdevies iegādāties bez starpnieku palīdzības tieši no SOMO.

Vitol līdz pat pēdējām brīdim centās noliegt, ka veicis nelikumīgos maksājumus. Ziņojumam pievienota kompānijas izpilddirektora Deivida Frensena 2005. gada 20. oktobrī parakstīta vēstule, kurā melns uz balta rakstīts: „Attiecībā uz muitas piemaksām - Vitol maksāja tikai Oficiālo Pārdošanas Cenu, kas tika pārskaitīta uz programmai Nafta apmaiņā pret pārtiku piesaistītu bankas kontu un tirgus uzcenojumu trešās puses pārdevējam, saskaņā ar viņa izrakstītu rēķinu.” (ziņojuma 210. lappuse).

Turpat uzsvērts, ka Vitol neesot ne jausmas, kas ir šīs muitas piemaksas un kādam mērķim tās ieviesis Sadāma režīms, un kompānija, protams, neesot informēta, ka tās partneriem būtu nācies šīs piemaksas maksāt.

No mūsu konta jūsu kontam

Neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojumā gan rakstīts pavisam kas cits: „Vitol veica tiešu muitas piemaksas maksājumu SOMO kontā Jordānijas Nacionālajā bankā, norēķinoties par naftu, kuru Vitol bija iegādājusies ar Krievijas kompānijas Machinoimport starpniecību”.

Naftu Vitol saņēmusi 2001. gada 31. decembrī un 2002. gada 1. janvārī, bet pēc desmit dienām no Vitol Bahrein E.C. (apakšuzņēmums, kas nodarbojās ar Irākas jēlnaftas iegādi) konta bankā JPMorgan Chase London uz SOMO kontu aizceļojuši 312 786,30 dolāri. Lai nebūtu šaubu, kas šī ir par naudu - Irākas naftas ministrijā saglabājies ieraksts, ka maksājums veikts, lai izpildītu Machinoimport un Irākas noslēgtā kontrakta M/11/17 nosacījumus.

Interesanti, ka jau pieminētajā Frensena vēstulē par šo darījumu nav bilsts ne pušplēsts vārds. Toties izpilddirektors skaidro situāciju ar Sīrijas pilsoni Hamidu Na'anu, ar kuras starpniecību arī iegādāta Irākas nafta: „Vitol nav zināms, ka viņa būtu maksājusi muitas piemaksas Sadāma Huseina režīmam. Kad šis jautājums ar viņu tika apspriests, viņa apgalvoja, ka šāds maksājums nav obligāts. Ne Vitol, ne Žils Šotārs (Vitol amatpersona - red), kurš komunicēja ar Na'anas kundzi, apzināti nepiespieda viņu veikt šādus maksājumus un neieteica viņai šādi rīkoties”.

Par darījumu, kas veikts ar Hamidas Na'anas starpniecību, var lasīt Neatkarīgās izmeklēšanas komisijas ziņojuma 168. lappusē. Interesanti, ka D. Frensena vēstulē viņa nosaukta par bijušo Jemenas naftas ieguves kompānijas darbinieci, savukārt ziņojumā dēvēta par sīriešu žurnālisti, kurai Irākas vicepremjers Tariks Azizs piešķīris zināmas naftas eksporta kvotas apmaiņā pret Irāku slavinošiem rakstiem.

Taču šajā gadījumā tas nav būtiski. Būtiski ir tas, ka Na'ana pēc sarunām ar Šotāru noslēgusi divus kontraktus par naftas iegādi no SOMO un tās tālāku pārdošanu Panamā reģistrētajai Devon Petroleum (ziņojuma autoriem ir pamatotas aizdomas, ka šī kompānija ir saistīta ar Vitol).

Irākas varasiestādes aprēķinājušas Na'anai 710 782,25 dolāru lielu muitas piemaksu un pirmie 60 000 dolāru no šīs naudas samaksāti 2001. gada 12. augustā. Kāds tam sakars ar Vitol? Izmeklētāju rīcībā nonācis Na'anas 2001. gada 10. oktobrī sūtīts rēķins Šotāram, kurā pieminēts, ka Vitol viņai jau izmaksājis tieši 60 000 dolāru!

Turklāt sīriešu žurnāliste (vai jemeniešu naftas ieguvēja) laikā no 2001. gada oktobra līdz 2002. gada jūlijam no Vitol saņēma vēl vairāk nekā miljonus dolāru. Starpnieka uzcenojumam tā kā par daudz, taču, ja ņem vērā, ka no šīs naudas viņai vairāk nekā 650 000 dolāru nācās samaksāt muitas piemaksās, atlīdzība ir atbilstoša, secina komisija.

(Ne)zināmie labdari

Ar jau pieminētā diplomāta Boidevā starpniecību Vitol izdevās noslēgt arī astoņus līgumus tieši ar SOMO, iepērkot gandrīz 30 miljonus barelu naftas, atzinusi komisija. Ziņojumā minēts, ka 2001. gada OPEC konferences laikā SOMO pārstāvji informējuši Boidevā par jaunajām muitas piemaksām, piedraudot, ka pretējā gadījumā jauni kontrakti nebūs iespējami.

Kaut gan Boidevā apgalvo, ka pēc konsultācijām ar Vitol pieņemts lēmums muitas piemaksas nemaksāt, jau pēc neilga laika noslēgts kontrakts M/09/97, un noteiktajā termiņā SOMO kontā Libānas Fransabank trijos maksājumos ienāk 545 800,95 dolāri - pieprasītās muitas piemaksas. Maksātāja ir kāda mistiska Peakville Limited.

Kad izmeklēšanas komisija pieprasīja un ieguva vairāku citu šīs kompānijas maksājumu uzdevumus, noskaidrojās, ka reizēm tā dēvējas arī šādi : „Peakville Limited c/o Mr. R. Favre - Vitol SA, Rue des Bains 33, PO Box 162.” Jāpiebilst, ka Rolāns Favrs tolaik bija viens no Vitol finanšu direktoriem, kuram bija tiesības rīkoties ar daudzajiem kompānijas banku kontiem visā pasaulē, un tieši viņš savulaik parakstīja līgumu par konsultāciju pakalpojumu sniegšanu ar Boidevā.

Līdz ar to ANO komisija secinājusi – patiesībai neatbilst Frensena vēstulē minētais apgalvojums, ka pēc tam, kad Vitol atteicās sadarboties ar Irāku tās muitas piemaksu politikas dēļ, kompānija no SOMO vairs naftu neesot saņēmusi. Saņēma un maksāja arī muitas piemaksas, tikai aplinkus ceļā. Starp citu, Peakville Limited vēlāk nomaksājusi vēl 556 838,80 dolāru lielu muitas piemaksu par kontraktu M/10/07, ko Vitol bija noslēdzis ar krievu uzņēmuma Rosneftegazexport starpniecību.

Laikā, kad bija spēkā muitas piemaksu politika, vismaz 33 miljonus barelu naftas Vitol no Irākas iegādājās ar Malaizijas kompānijas Mastek Sdn Bhd (Mastek) un tās akcionāra Faeka Ahmada Šarīfa starpniecību. Muitas piemaksās šai kompānijai nācās samaksāt gandrīz 10 miljonus, dolāru un tas, lai gan ar vilcināšanos, tomēr tika izdarīts.

Liecinot komisijai, Šarīfs stāstījis – ar Vitol bijusi vienošanās, ka tā maksās pietiekami augstu uzcenojumu, lai no šīs naudas varētu nomaksāt arī muitas piemaksas. Kad kādā brīdī maksājumi kavējušies un uz Šarīfu Irākas puse izdarījusi spiedienu, viņš vienam no saviem partneriem sūtījis ziņu, ka „ar SOMO jānorēķinās pēc iespējas ātrāk un jāsaņem nauda no Vitol”.

No ziņojuma izriet, ka Vitol īsti nav gribējis maksāt un tikai pēc draudiem sūdzēt tiesā 2002. gada 26. februārī panākta vienošanās par 2 miljonu dolāru pārskaitīšanu Mastek kontā - lieki sacīt, ka vēlāk arī šī nauda aizceļojusi uz SOMO kontiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...