Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc nesen izskanējušajām ziņām par kārtējām Drošības policijas (DP) aktivitātēm es vēlētos padalīties ar sev zināmu informāciju. Šoreiz runa ir par DP kriminālprocesu pret Igoru Šiškinu, kurš plašāk pazīstams ir kā nacionālpatriotiskas organizācijas Gustava Celmiņa Centrs vadītājs. Pēc publiski izskanējušas informācijas Šiškinam tiek inkriminēta ieroču, spridzekļu, kā arī „spiegu pildspalvas” glabāšana.

Šajā lietā ir vairāki dīvaini apstākļi, uz ko es vēlos vērst lasītāju uzmanību. Pirmkārt, tiek apgalvots, ka Igors taisījies spridzināt ķīniešu imigrantus, pederastus un pat vareno NATO! Otrkārt, šī informācija tiek pasniegta kā pierādījums tam, ka Igors darbojas pret Latvijas pamatvērtībām. Treškārt, DP par Igora rīcībā esošo munīciju uzzināja jau 2011. gadā, noklausoties telefonsarunas, taču rīkojās tikai 2012. gada decembrī. Tātad par visu pēc kārtas.

Būdams savulaik iesaistījies vairākās nacionālpatrioiskās organizācijās, es ikdienā esmu šaurākā lokā dzirdējis jokus un pats jokojis, ka „vajag tos pretiniekus vienreiz uzlaist gaisā”. Šādas runas ikdienā ir dzirdamas ne tikai radikālās organizācijās, bet arī starp parastiem „reņģēdājiem”.

Nelaime ir tāda, ka jebkurās ar politiku saistītās organizācijās darbojas Drošības policijas slepenie aģenti. Viņu darbības metodes un uzdevums ir identisks tam, ko savulaik darīja VDK „stukači”. Viens no stukaču uzdevumiem ir atstāstīt vai rakstiski izklāstīt sarunas savam kuratoram – DP štata darbiniekam.

Jo vairāk slepenais aģents stukačs var pastāstīt, jo noderīgāks viņš ir. Noderīgākie aģenti saņem vairāk naudas no DP un nodokļu maksātāju kabatas. Tādēļ slepeno aģentu ziņojumiem ļoti labi noder šādi joki par ķīniešu spridzināšanu, prusaku ienešanu pretinieku birojos un tamlīdzīgas blēņas.

Nezinu, cik nopietni šādi ziņojumi tiek uztverti starp DP darbiniekiem, taču tas pilnībā atbilst DP nostādnei un vēlmei apkarot nacionālpatriotiskās organizācijas. Tādēļ nav jābrīnās, ka no DP izskan apgalvojumi, ka „radikālas organizācijas plāno teroraktus” un tamlīdzīgi. Tas pilnībā atbilst pašas DP vēlmei būt terorisma un ekstrēmisma draudu novērsējiem.

Šī vēlme iet roku rokā ar pie varas esošo un latviešu tautai nelabvēlīgo spēku vēlmi apkarot konkurējošās ideoloģijas paudējus. Ja nav Latvijā nopietnu apdraudējumu, tad tādus vajag izdomāt. Nav grūti visu laiku izspiegot un traucēt pārdesmit jauniešiem, kuri nodarbojas ar patriotiskiem un pilnībā likumīgiem brīvā laika pavadīšanas veidiem.

Tātad citēju tekstu no http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/130605/perkonkrustietis-siskins-gribejis-spridzinat-kiniesus-gejus-un-nato: „Šiškina oktobrī iegādātās sprāgstvielas esot bijis plānots izmantot dažādās protesta akcijās, piemēram, pret Cēsīs dzīvojošajiem ķīniešiem un seksuālajām minoritātēm 2015. gada Eiropraida laikā Rīgā. (..) Vienlaikus drošībnieki ar prokuratūras palīdzību vēlas izbeigt arī Šiškina pārstāvētā nacionālradikālā Gustava Celmiņa centra darbību, kā iemeslu minot biedrības darbošanos pret Latvijas republikas pamatvērtībām.”

Tātad netiešā veidā secinu ka, pēc Drošības policijas uzskatiem, Latvijas pamatvērtības ir imigranti un homoseksālisti no ārvalstīm. Taču ne par ideoloģiju šoreiz ir runa. Tāpat katrs, kas nedaudz seko līdzi politikai, zina, kāda tā ir pie varas esošajai kliķei, kas padevīgi skatās, ko teiks Brisele, Vašingtona vai Maskava. Tāpat zināms, kādi uzskati ir DP darbiniekiem, starp kuriem vismaz vēl 90. gadu vidū varēja sastapt tos pašus kadrus, kas savulaik VDK sastāvā apkaroja „buržuāzisko nacionālismu”.

Runa ir par to, ka, slēdzot Gustava Celmiņa Centru, nekas būtiski nemainīsies. Tāpat būs patriotiski noskaņoti cilvēki, kuri darbosies, nu jau pagrīdē un bez oficiālas izkārtnes. Šeit gan tiks izpildīta gan politiķu vēlme atbrīvoties no neērtajiem cilvēkiem, gan arī DP būs nepieciešami lielāki resursi (un, pats galvenais, budžets!) pagrīdnieku izspiegošanai.

Treškārt, es minēju to, ka DP jau sen bija zināms, ka Igora rīcībā ir munīcija. Domāju, ka lasītājam nav nekāds jaunums, ka Latvijā ar un arī pilnīgi bez jebkādām atļaujām tiek noklausītas interesējošu personu telefonsarunas. Tad nu, lūk, telefonsarunā 2011. gadā ar vienu cilvēku diezgan plaši tika aprunāta šī munīcijas tēma.

Spriežot pēc tā, ka savulaik manas telefonsarunas tika noklausītas vismaz vairākus mēnešus pirms kriminālprocesa uzsākšanas, es secinu, ka arī šī cilvēka sarunas tobrīd noklausījās. Tobrīd, kad sāka noklausīties manas sarunas, es biju tikai ierindas biedrs oficiāli reģistrētā partijā. Turpretī cilvēks, ar ko es 2011. gadā telefoniski runāju par munīciju, ir kādas nacionālistu biedrības valdes sastāvā.

Iespēja, ka tobrīd šī saruna netika noklausīta, ir tuvu nullei. DP šo informāciju dzirdēja, bet nerīkojās. Kāpēc tā, man nav zināms. Taču varu secināt vienu – ja kaut kādā brīdī ir nepieciešams, DP slepeni ievāktā informācija tiek izmantota, lai nevēlamus cilvēkus dabūtu aiz restēm. Ne jau ieroču esamība vai likuma ievērošana uztrauc DP.

Konkrētajā gadījumā gan visticamāk informācija ir nākusi no stukačiem, kas ir Igoram visapkārt viņa vadītajā organizācijā. Un pats labākais, ka šo stukaču pienestās informācijas saturs un patiesums nav pārbaudāms personai, pret kuru šie ziņojumi tiek izmantoti. Tādēļ, ka aģentu ziņojumiem ir valsts noslēpuma statuss, kā arī nereti tie tiek nodoti mutiski vai slepenas elektroniskās sarakstes veidā.

Kādēļ slepenie aģenti ir tendēti savos ziņojumos rakstīt muļķības vai pārspīlējmus, arī ir skaidrs. Vēlme piegādāt „svarīgākas” ziņas, lai saņemtu lielāku „stipendiju”, personīga atriebība pret personām, par kurām ziņo, nevēlēšanās līdz galam sadarboties ar DP, jo paši ir savervēi labākajās čekas un gestapo tradīcijās.

Turklāt, piekrītot kļūt par slepeno aģentu, cilvēks parakstās, ka precīzi izpildīs visus DP darbinieka (kuratora) uzdevumus. Ja šis uzdevums ir pretlikumīgs vai amorāls, cik daudzi aģeni spētu atteikt savam „kuratoram”?

Cik to stukaču starp pērkoņkrustiešiem ir un cik katrs mēnesī saņem, es precīzi nezinu, bet, ja pieņemam, ka katram mēnesī vidēji tiek 80Ls „stipendija” un tādi ir 10 cilvēki, tad paši parēķiniet cik tur sanāk. Ja stukačs ir DP štata darbinieks, tad tie nav nekādi 80Ls bet vismaz minimālā alga + sociālās garantijas. Bet tā jau nav liela summa, lai pasargātu mūs no Latvijas pamatvērtības – imigrantus un starptautiskus geju praidus – apdraudošā pērkoņkrustieša?

Zinu, ka cilvēkiem nepatīk lasīt garus palagus internetā. Pagaidām tas ir viss.

P.S. Algotajiem kretīniem no DP Interneta monitoringa nodaļas (jā, saskaņā ar pašu DP darbinieku publiski pausto informāciju viņiem šim uzdevumam ir izveidota vesela nodaļa!) lūgums nemēģināt komentāros rakstīt jēlības un apmelojumus par manu personu. Ja melosiet, tad ziniet, ka melus ir iespējams atspēkot.

Novērtē šo rakstu:

56
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kleptomānijas cēlonis

FotoRetrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu noziegumu brīvību ir starptautiski vispārzināms fakts.
Lasīt visu...

12

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

FotoAtbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku. Protams, daudzi pamatoti iebildīs, ka šis skaitlis nav korekts, taču cita mums nav. Tomēr fakts ir tāds, ka arī oficiālā statistika atzīst: 2016. gadā Baltijas valstīs turpinājās masveida emigrācija.
Lasīt visu...

12

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

FotoDaudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un, lai gan tas ir noticis pavisam nesen, šī “nodokļu reforma” jau ir paguvusi apaugt ar visdažādākajiem vērtējumiem – no brīnumnūjiņas, kas atrisinās mums visu, līdz bezatbildīgai, populistiskai avantūrai vai vienkārši kārtējai stohastiskai solījumu mākoņu stumdīšanai, no kā galu galā nekas jēdzīgs nesanāks. Un katram šeit ir savi argumenti. Jāatzīst – tie parasti ir vienpusēji un šauri, lai tikai uzrunātu (apmānītu?) attiecīgo mērķauditoriju.
Lasīt visu...

12

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

FotoJau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās un ka Veselības ministrija un valdība kaut mazākā mērā gribētu panākt pozitīvu sarunu iznākumu, lai ārsti atsāktu darbu pilnā apmērā. Varbūt šeit mazāka ir premjera Māra Kučinska loma, kurš vienkārši tiek apvārdots un pārliecināts par to, ka "jāaizstāv dāmas gods". Nav jau pirmā reize, kad redzams, cik viegli ir ietekmējams premjers, kurš kā bruņinieks metas aizstāvēt sava kabineta vājā dzimuma pārstāves, aizmirstot valstiskas vērtības un pat veselo saprātu.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

FotoAugsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās informācija par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) gatavoto izglītības reformu. Skaidrs ir viens, IZM vēlas īstenot reformu, neraugoties uz to, ka dažādi nozares eksperti[1], pedagogi, vecāki, bērnu psihologi, pirmsskolas izglītības nozares darbinieki un biedrību pārstāvji[2], ārsti[3], veselības ministre[4], tiesībsargs[5] u.c. ir pauduši bažas par reformas saturu, piemēram, par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma.
Lasīt visu...

21

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

FotoCēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim Ivaram Āboliņam, šī sabiedriskā medija kuratoram, ir klaji prasts un savtīgs: "Rokas nost no mūsu bardaka (un rebēm)!"
Lasīt visu...

18

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

FotoValsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē uzdotajiem jautājumiem. Publicējam šo „atbildi” un Dreibanta komentārus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...

Foto

Pašapziņas valstiskums

Pašapziņa ir suverēna garīgā izpausme. Tā pieder vienīgi attiecīgajam cilvēkam. Pašapziņa ir sevis apzināšanās un sevis apzināšanās saskarsmē ar ārējo pasauli. Pašapziņas priekšmets ir...

Foto

Par Alīdas Vānes pēdējo darba dienu, ģimenes ārstu streiku un iespējām no tā izvairīties

Ģimenes ārstu streiks: sāksies 3. jūlijā, sāksies 23. jūlijā vai varbūt Saeima...

Foto

Kas ir tas jaunais un šokējošais, ko mēs uzzinājām no „Rīdzenes” sarunām?

Un tomēr. Kāds var man paskaidrot - kas ir tas jaunais un šokējošais, ko...

Foto

Daudz interesantāk būtu uzzināt, kādas shēmas bīda par gaismas glabātājiem uzskatītie politiķi

Mazliet vairāk palasīju bēdīgi slavenās "Rīdzenes sarunas", un man ir daži jautājumi sašutušajiem:...

Foto

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

Kas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami...

Foto

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

Apgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau...