Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pēc nesen izskanējušajām ziņām par kārtējām Drošības policijas (DP) aktivitātēm es vēlētos padalīties ar sev zināmu informāciju. Šoreiz runa ir par DP kriminālprocesu pret Igoru Šiškinu, kurš plašāk pazīstams ir kā nacionālpatriotiskas organizācijas Gustava Celmiņa Centrs vadītājs. Pēc publiski izskanējušas informācijas Šiškinam tiek inkriminēta ieroču, spridzekļu, kā arī „spiegu pildspalvas” glabāšana.

Šajā lietā ir vairāki dīvaini apstākļi, uz ko es vēlos vērst lasītāju uzmanību. Pirmkārt, tiek apgalvots, ka Igors taisījies spridzināt ķīniešu imigrantus, pederastus un pat vareno NATO! Otrkārt, šī informācija tiek pasniegta kā pierādījums tam, ka Igors darbojas pret Latvijas pamatvērtībām. Treškārt, DP par Igora rīcībā esošo munīciju uzzināja jau 2011. gadā, noklausoties telefonsarunas, taču rīkojās tikai 2012. gada decembrī. Tātad par visu pēc kārtas.

Būdams savulaik iesaistījies vairākās nacionālpatrioiskās organizācijās, es ikdienā esmu šaurākā lokā dzirdējis jokus un pats jokojis, ka „vajag tos pretiniekus vienreiz uzlaist gaisā”. Šādas runas ikdienā ir dzirdamas ne tikai radikālās organizācijās, bet arī starp parastiem „reņģēdājiem”.

Nelaime ir tāda, ka jebkurās ar politiku saistītās organizācijās darbojas Drošības policijas slepenie aģenti. Viņu darbības metodes un uzdevums ir identisks tam, ko savulaik darīja VDK „stukači”. Viens no stukaču uzdevumiem ir atstāstīt vai rakstiski izklāstīt sarunas savam kuratoram – DP štata darbiniekam.

Jo vairāk slepenais aģents stukačs var pastāstīt, jo noderīgāks viņš ir. Noderīgākie aģenti saņem vairāk naudas no DP un nodokļu maksātāju kabatas. Tādēļ slepeno aģentu ziņojumiem ļoti labi noder šādi joki par ķīniešu spridzināšanu, prusaku ienešanu pretinieku birojos un tamlīdzīgas blēņas.

Nezinu, cik nopietni šādi ziņojumi tiek uztverti starp DP darbiniekiem, taču tas pilnībā atbilst DP nostādnei un vēlmei apkarot nacionālpatriotiskās organizācijas. Tādēļ nav jābrīnās, ka no DP izskan apgalvojumi, ka „radikālas organizācijas plāno teroraktus” un tamlīdzīgi. Tas pilnībā atbilst pašas DP vēlmei būt terorisma un ekstrēmisma draudu novērsējiem.

Šī vēlme iet roku rokā ar pie varas esošo un latviešu tautai nelabvēlīgo spēku vēlmi apkarot konkurējošās ideoloģijas paudējus. Ja nav Latvijā nopietnu apdraudējumu, tad tādus vajag izdomāt. Nav grūti visu laiku izspiegot un traucēt pārdesmit jauniešiem, kuri nodarbojas ar patriotiskiem un pilnībā likumīgiem brīvā laika pavadīšanas veidiem.

Tātad citēju tekstu no http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/130605/perkonkrustietis-siskins-gribejis-spridzinat-kiniesus-gejus-un-nato: „Šiškina oktobrī iegādātās sprāgstvielas esot bijis plānots izmantot dažādās protesta akcijās, piemēram, pret Cēsīs dzīvojošajiem ķīniešiem un seksuālajām minoritātēm 2015. gada Eiropraida laikā Rīgā. (..) Vienlaikus drošībnieki ar prokuratūras palīdzību vēlas izbeigt arī Šiškina pārstāvētā nacionālradikālā Gustava Celmiņa centra darbību, kā iemeslu minot biedrības darbošanos pret Latvijas republikas pamatvērtībām.”

Tātad netiešā veidā secinu ka, pēc Drošības policijas uzskatiem, Latvijas pamatvērtības ir imigranti un homoseksālisti no ārvalstīm. Taču ne par ideoloģiju šoreiz ir runa. Tāpat katrs, kas nedaudz seko līdzi politikai, zina, kāda tā ir pie varas esošajai kliķei, kas padevīgi skatās, ko teiks Brisele, Vašingtona vai Maskava. Tāpat zināms, kādi uzskati ir DP darbiniekiem, starp kuriem vismaz vēl 90. gadu vidū varēja sastapt tos pašus kadrus, kas savulaik VDK sastāvā apkaroja „buržuāzisko nacionālismu”.

Runa ir par to, ka, slēdzot Gustava Celmiņa Centru, nekas būtiski nemainīsies. Tāpat būs patriotiski noskaņoti cilvēki, kuri darbosies, nu jau pagrīdē un bez oficiālas izkārtnes. Šeit gan tiks izpildīta gan politiķu vēlme atbrīvoties no neērtajiem cilvēkiem, gan arī DP būs nepieciešami lielāki resursi (un, pats galvenais, budžets!) pagrīdnieku izspiegošanai.

Treškārt, es minēju to, ka DP jau sen bija zināms, ka Igora rīcībā ir munīcija. Domāju, ka lasītājam nav nekāds jaunums, ka Latvijā ar un arī pilnīgi bez jebkādām atļaujām tiek noklausītas interesējošu personu telefonsarunas. Tad nu, lūk, telefonsarunā 2011. gadā ar vienu cilvēku diezgan plaši tika aprunāta šī munīcijas tēma.

Spriežot pēc tā, ka savulaik manas telefonsarunas tika noklausītas vismaz vairākus mēnešus pirms kriminālprocesa uzsākšanas, es secinu, ka arī šī cilvēka sarunas tobrīd noklausījās. Tobrīd, kad sāka noklausīties manas sarunas, es biju tikai ierindas biedrs oficiāli reģistrētā partijā. Turpretī cilvēks, ar ko es 2011. gadā telefoniski runāju par munīciju, ir kādas nacionālistu biedrības valdes sastāvā.

Iespēja, ka tobrīd šī saruna netika noklausīta, ir tuvu nullei. DP šo informāciju dzirdēja, bet nerīkojās. Kāpēc tā, man nav zināms. Taču varu secināt vienu – ja kaut kādā brīdī ir nepieciešams, DP slepeni ievāktā informācija tiek izmantota, lai nevēlamus cilvēkus dabūtu aiz restēm. Ne jau ieroču esamība vai likuma ievērošana uztrauc DP.

Konkrētajā gadījumā gan visticamāk informācija ir nākusi no stukačiem, kas ir Igoram visapkārt viņa vadītajā organizācijā. Un pats labākais, ka šo stukaču pienestās informācijas saturs un patiesums nav pārbaudāms personai, pret kuru šie ziņojumi tiek izmantoti. Tādēļ, ka aģentu ziņojumiem ir valsts noslēpuma statuss, kā arī nereti tie tiek nodoti mutiski vai slepenas elektroniskās sarakstes veidā.

Kādēļ slepenie aģenti ir tendēti savos ziņojumos rakstīt muļķības vai pārspīlējmus, arī ir skaidrs. Vēlme piegādāt „svarīgākas” ziņas, lai saņemtu lielāku „stipendiju”, personīga atriebība pret personām, par kurām ziņo, nevēlēšanās līdz galam sadarboties ar DP, jo paši ir savervēi labākajās čekas un gestapo tradīcijās.

Turklāt, piekrītot kļūt par slepeno aģentu, cilvēks parakstās, ka precīzi izpildīs visus DP darbinieka (kuratora) uzdevumus. Ja šis uzdevums ir pretlikumīgs vai amorāls, cik daudzi aģeni spētu atteikt savam „kuratoram”?

Cik to stukaču starp pērkoņkrustiešiem ir un cik katrs mēnesī saņem, es precīzi nezinu, bet, ja pieņemam, ka katram mēnesī vidēji tiek 80Ls „stipendija” un tādi ir 10 cilvēki, tad paši parēķiniet cik tur sanāk. Ja stukačs ir DP štata darbinieks, tad tie nav nekādi 80Ls bet vismaz minimālā alga + sociālās garantijas. Bet tā jau nav liela summa, lai pasargātu mūs no Latvijas pamatvērtības – imigrantus un starptautiskus geju praidus – apdraudošā pērkoņkrustieša?

Zinu, ka cilvēkiem nepatīk lasīt garus palagus internetā. Pagaidām tas ir viss.

P.S. Algotajiem kretīniem no DP Interneta monitoringa nodaļas (jā, saskaņā ar pašu DP darbinieku publiski pausto informāciju viņiem šim uzdevumam ir izveidota vesela nodaļa!) lūgums nemēģināt komentāros rakstīt jēlības un apmelojumus par manu personu. Ja melosiet, tad ziniet, ka melus ir iespējams atspēkot.

Novērtē šo rakstu:

56
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

12

Beidziet slepkavot bērnus

FotoPatvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan pārējam autotransportam.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

FotoPirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo Rīgā. Jūsu uzmanība tagad objektīvi ir vērsta uz vēlētāju balsīm. Mēs, izmantojot šo apstākli, esam spiesti lūgt Jūsu atbalstu saistībā ar mūsu tiesību aizskārumu laika posmā no 2011. gada līdz pat šim brīdim, 2017. gada maijam. Tālāk izklāstītais būtiski skar ne tikai mūsu situāciju, bet gan attiecas uz ikvienu Rīgas iedzīvotāju.
Lasīt visu...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...