Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No kaujas lauka parasti pienāk gavilējošas ziņas par notriekto pretinieka lidmašīnu skaitu, sagūstīto vai iznīcināto ienaidnieka kareivju masām. Tieši tāpat arī patlaban regulāri no “eiro ieviešanas frontes” tiek ziņots par izmaiņām eiro atbalstītāju un pretinieku rindās.

Katru mēnesi jaunas sabiedriskās domas aptaujas un rezultāti. Redzot šos datus, pārņem sajūta, ka Latvijā plosās sava veida pilsoņu karš un iedzīvotāji ir sašķēlušies divās daļās – eiro atbalstītājos un pretiniekos.Un kā nu ne – tādi mediju ziņu virsraksti kā “Trešdaļa ir par, trešdaļa pret, trešdaļa nav izšķīrusies” vai “Vasarā prognozē eiro atbalstītāju skaitu virs 50%" ir jau gluži ikdienišķa parādība un atspoguļo sabiedrības šķelšanos apmēram vienāda lieluma grupās.

Ja tas ir sava veida karš, tad gluži loģiski būtu noskaidrot - kurš tad patiesībā ar ko cīnās? Kurš ir savējais un kas ir pretinieks? Un par ko tad īsti šis karš ir? Bet svarīgākā atbilde būtu jāatrod uz galveno jautājumu – vai īstenībā vispār pastāv kaut kāda veida sabiedrības domas “pilsoņu karš”?

Galma hronika, jeb “Karaļa vārdā”

2012. gada 19. septembrī valdība pieņēma bēdīgi slavenos MK noteikumus nr. 441. Šie noteikumi paredz, ka Latvijas pievienošanās datums eirozonai ir 2014. gada 1. janvāris. Noteikumus parakstīja finanšu ministrs A. Vilks, bet Ministru kabinets un premjers V. Dombrovskis tos savukārt atbalstīja. Tātad kaujas mērķis tiek nosprausts šajā datumā.

 Kāda ir tālāko notikumu attīstība? To redzam publiski piejamā Saeimas sēdes stenogrammā mēnesi vēlāk, precīzāk, 18. oktobrī. Saeimas tribīnē kāpj Dana Reizniece-Ozola. Gandrīz vai taisnodamās mēģina citus tautas kalpus pārliecināt, ka visai tautai tik svarīgs lēmums kā pievienošanās eirozonai un jo īpaši konkrēta datuma nospraušana, iet ārpus Ministru kabineta kompetences rāmjiem.

Naivie argumenti, ka Saeima mūsu valstī it kā uzrauga Ministru kabinetu un veic tā kontrolējošas funkcijas, un vēl jo vairāk – pārstāv tautas intereses, atduras pret biezo, necaursitamo un nepielūdzamo demokrātijas mūri. D. Reiznieces-Ozolas, I. Grigules un dažu citu ZZS biedru izstrādātais likumprojekts tiek noraidīts.

Likumprojekts paredzēja, ka tik nozīmīgs lēmums kā konkrēts pievienošanās datums eirozonai būtu jānodod tautas nobalsošanai. Tieši kā tas bija Zviedrijā un Dānijā un kā tas būs Polijā un Čehijā. Mūsu tautas kalpi to noraidīja.

D. Reizniece – Ozola mēģināja mīkstināt savu pārgalvību, prasot nodot šos MK noteikumus ja ne tautas nobalsošanai, tad vismaz apstiprināšanai Saeimā. Tukša tautas kalpu laika izniekošana. Ar tādiem sīkumiem Saeimai nav jānodarbojas. Noraidīts.

Protams, labāk jau, ja šādu likumprojektu būtu iesniedzis kāds ar partijām nesaistīts ganu zēns noplīsušās lina biksēs. Citādi izklausās kā atzinīgi vārdi par kādu “slikto partiju” kā ZZS. Taču fakts ir fakts - Saeimas sēdes stenogramma ir tikpat nepielūdzama kā mūsu demokrātiskā sistēma.

Kļuva skaidrs, ka “blēdīgi slavenie” MK noteikumi nr. 441 nemaz tik plašu atsaucību negūst un tiem ir pretinieki. Un ar pretiniekiem ir jābūt nesaudzīgiem. To uzskatāmi Vienotība nodemonstrēja 2013. gada 31. janvārī, pēc Saeimas balsojuma par “Eiro ieviešanas kārtības” likumu. (Jāuzsver, ka Saeima šeit balsoja tikai un vienīgi par pašu procedūru, kā eiro tiks ieviests. Kā un nevis - kad. Par to, kur uzglabās naudu, kur varēs mainīt un par citiem organizatoriskiem jautājumiem. MK noteikumi nr. 441 jeb “eiro ieviešanas termiņš” nekad nav tikuši apstiprināti Saeimā.)

Pēc balsojuma izrādījās, ka pret šo likumu ir balsojis NA deputāts J. Dombrava. Kā vienīgais no šīs apvienības. Siekalām šķīstot, Vienotības frakcija pauda savu sašutumu un pieprasīja disciplināri izmeklēt “atkritēja” rīcību. J. Dombravam nācās attaisnoties un mulsi skaidrot, ka esot balsojis atbilstoši savai sirdsapziņai. Starp citu, tieši to arī no jebkura deputāta pieprasa Satversme, lai katrs balsotu vadoties pēc sirdsapziņas. Izrādās, ka, rīkojoties saskaņā ar Satversmi, deputātam jārēķinās nevis ar atzinību, bet gan ar Vienotības frakcijas nopēlumu un sašutumu.

2012. gada 29. novembrī EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka paziņo, ka “EK ļoti nopietni analizē negatīvismu, kāds pastāv sabiedrībā pret eiro ieviešanu” un “Latvijas iedzīvotāju nevēlēšanās ieviest eiro var netieši ietekmēt Eiropas Komisijas lēmumu par Latvijas uzņemšanu eiro zonā".

Kā?! Iedzīvotāju negatīvisms var anulēt MK noteikumus nr. 441?! Tos pašus, kam Saeima, demokrātijas kronis un lepnums, ne pirksta nepiedūra? Tos pašus, ko izsludinājis Ministru karal...,ēē, Ministru kabinets? Skaidrs – ienaidnieks un pretinieks ir tas, kurš bezierunu veidā nepakļaujas MK pieņemtajiem noteikumiem par eiro ieviešanas termiņu.

Ienaidnieka tēls

Pēc tam, kad ir zināmas ienaidnieku raksturojošās pazīmes, ir nepieciešams noskaidrot tā lielumu un spēku. 2012. gada 20. decembrī pētījumu aģentūra TNS nāca klajā ar paziņojumu, ka “eiro ieviešanu atbalsta trešdaļa Latvijas iedzīvotāju”. Tas bija un ir joprojām lasāms TNS mājaslapā un vēl neskaitāmos Latvijas ziņu medijos. Jā, pētījumā redzams, ka 35% iedzīvotāju atbalsta eiro ieviešanu. Virsraksts atbilst īstenībai. Bet kurai īstenībai?

Nav taču runa par eiro ieviešanu kā tādu. Pats galvenais ir – kad! Termiņš. Un ar to visi saistītie trūkumi un riski. MK ir vienpersoniski un monarhistiskam režīmam atbilstošā stilā izlēmis par 2014. gada 1. janvāri. Vai tiešām varētu būt jau tik traģiski, ka trešdaļa iedzīvotāju bikli un bez ierunām klausa šai pavēlei? Šim 20. decembra TNS pētījumam ir jāuzmet otrs skatiens. Un te atklājas pavisam cita aina. Izrādās, ka jautājums par atbalstu eiro ieviešanai šajā konkrētajā pētījumā ir ticis uzdots detalizētāk, nekā to pierasts redzēt citos.

Un rezultāts ir šāds. 2% nav izšķīrušies, nav viedokļa. “Drīzāk neatbalstu” vai “pilnīgi neatbalstu” ir 63%. “Par eiro ieviešanu un tūlīt pat” ir 10%. Un pats svarīgākais - 25% ir “atbalstu eiro, bet noteikti ne tuvākajos gados!” Ne tagad! Tātad konkrēti “par eiro no 2014. gada 1. janvāra” ir tikai 10%. Vai to var aptvert? Tikai 10%....Pret ir 90 %!

Strīda auglis nav eiro ieviešana kā tāda vai kaut kad nākotnē, kad jebkuras bažas par eirozonu būtu zudušas. Šķēpi tiek lauzti tieši un viennozīmīgi par MK noteikumiem nr. 441 jeb eiro ieviešanu konkrēti 2014. gada 1. janvārī. Un te nu arī ienaidnieka tēls jeb “Latvijas eiro pilsoņu kara” pretējās puses ir pieņēmušas skaidru izskatu – izrādās, ka patiesībā nemaz nekāda “pilsoņu kara” nav un tauta nav sašķelta. Tie ir 10% pret 90%. Ierēdniecība pret tautu.

50% mistērija jeb “skaldi un valdi”

Jebkurā karā tiek izmantotas propagandas un masu manipulācijas metodes. Arī “eiro karš” nav izņēmums. Kā lai mūsdienu ierēdniecības un aristokrātijas šķiras pārstāvji, kas nepārsniedz 10% iedzīvotāju, iespaido nospiedošās “ienaidnieka” masas sev vēlamā virzienā?

Masu manipulācijas tehnikā ir jēdziens “lielais skaitlis”. Šī metode izmanto cilvēku vājību attiecībā uz vēlmi piederēt kopienai un sabiedrībai. Vairums cilvēku nevēlas justies atstumti un vieni paši. Piemēram, nepārtraukti atkārtojot, ka trešdaļa iedzīvotāju ir par eiro un tūlīt, tūlīt būs vairāk nekā 50%, liek eiro pretiniekiem justies aizvien vientuļāk un domāt – kas tad nu, es te vienīgais muļķis vēl esmu pret?

2013. gada 11. janvāris, premjers V. Dombrovskis: ”Zināms, ka patlaban atbalstītāju skaits ir pārsniedzis 30%, taču pozitīvi būtu, ja atbalsts pārsniegtu 50%.

2013. gada 16. janvāris, finansu ministrs A. Vilks: “Būtu pozitīvi, ja eiro atbalstītu puse iedzīvotāju” un 13. maijā: “Eiro ieviešanas atbalstītāju skaits varētu sasniegt 50%. Tas gan nenotiktu pavasarī, bet, iespējams, vasarā vai rudenī.”

2013. gada 26. februāris, Latvijas Bankas prezidents I. Rimšēvičs: “Līdz vasaras vidum domājam sasniegt to, ka vairāk nekā puse iedzīvotāju atbalsta eiro."

 Šie ir tikai nejauši piemēri un izvilkumi no “pozitīvo ziņu jūras”. Tādi un līdzīgi izteikumi ir regulāri un nepārtaukti, intonāciju mainot no “būtu labi” uz “noteikti būs”.

Papildus tam tiek izmantota tā saucamā “vainas apziņas” manipulatīvā metode. Nepārtraukti tiek uzsvērts, ka “par eiro” ir iedzīvotāji ar augstāko izglītību un augstiem ienākumiem, savukārt pret tātad ir “dumjie un nabagie”. Šādi tiek mākslīgi radīta spriedze un vēlme pieslieties “gudro un bagāto” grupai, nevis atzīt, ka esi pret eiro un tātad “dumjš un nabags”. Bez šaubām, ierēdniecība var lepoties kā grupa ar augstiem ienākumiem. Viss ir pareizi.

Kad aptrūkstas citi argumenti, tad neiztrūkstoša ir iebaidīšanas metode, nepārtraukti kladzinot par “Maskavas roku”. Kremlis, lūk, jau elšot pakausī. Ja nebūs eiro, tad būs rublis. Tas apstāklis, ka esam jau ES un NATO, ir, protams, sīkums.

Redzot satriecošos 20. decembra TNS aptaujas datus, ierēdniecība nekad vairs nav pieprasījusi padziļinātu jautājuma izpēti. Visas nākamās aptaujas izslēdza konkrēta datuma jeb 2014. gada 1. janvāra minēšanu. Tādā veidā “vispār eiro atbalstošā” grupa un “eiro jau no 2014. gada 1. janvāra” grupa var tikt saskaitītas kopā, kuras valdība tad arī uzdod kā sava majestātiskā rīkojuma atbalstītājas. Tieši tā. Valdība netieši paziņo, ka jebkurš eiro atbalstītājs automātiski ir arī 2014. gada eiro atbalstītājs. Un te arī rodas šis neizskaidrojami kuplais valdības kursa atbalsta pulks, kurš īstenībā nekad nav pastāvējis.

Šajā sakarā veidojas interesanta likumsakarība. Par Vienotību 11. Saeimas vēlēšanās balsoja 19% pilsoņu. Pēdējās aptaujas rāda, ka atbalstu šim politiskajam grupējumam sniedz vairs tikai nedaudz virs 10% - tieši tas skaits, kas simpatizē Vienotības doktrīnai eiro ieviešanas jautājumā. Gandrīz puse Vienotības vēlētāju ir novērsušies no sava kādreizējā favorīta.

Aptaujas var publicēt krustu un šķērsu, manipulēt un melot, katru dienu bļaut par Kremli, par “gudriem cilvēkiem ar augstiem ienākumiem” un sapņaini fantazēt, cik labi būtu, ja būtu. Taču nekas nespēj mainīt faktu, ka 90% iedzīvotāju ir pret ierēdniecības patvaļu un diktātu. Palikusi ir vairs tikai saujiņa ierēdņu pret tautas veselo saprātu. Un jautājums – vai mēs to maz apzināmies. 

Novērtē šo rakstu:

94
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kleptomānijas cēlonis

FotoRetrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu noziegumu brīvību ir starptautiski vispārzināms fakts.
Lasīt visu...

12

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

FotoAtbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku. Protams, daudzi pamatoti iebildīs, ka šis skaitlis nav korekts, taču cita mums nav. Tomēr fakts ir tāds, ka arī oficiālā statistika atzīst: 2016. gadā Baltijas valstīs turpinājās masveida emigrācija.
Lasīt visu...

12

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

FotoDaudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un, lai gan tas ir noticis pavisam nesen, šī “nodokļu reforma” jau ir paguvusi apaugt ar visdažādākajiem vērtējumiem – no brīnumnūjiņas, kas atrisinās mums visu, līdz bezatbildīgai, populistiskai avantūrai vai vienkārši kārtējai stohastiskai solījumu mākoņu stumdīšanai, no kā galu galā nekas jēdzīgs nesanāks. Un katram šeit ir savi argumenti. Jāatzīst – tie parasti ir vienpusēji un šauri, lai tikai uzrunātu (apmānītu?) attiecīgo mērķauditoriju.
Lasīt visu...

12

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

FotoJau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās un ka Veselības ministrija un valdība kaut mazākā mērā gribētu panākt pozitīvu sarunu iznākumu, lai ārsti atsāktu darbu pilnā apmērā. Varbūt šeit mazāka ir premjera Māra Kučinska loma, kurš vienkārši tiek apvārdots un pārliecināts par to, ka "jāaizstāv dāmas gods". Nav jau pirmā reize, kad redzams, cik viegli ir ietekmējams premjers, kurš kā bruņinieks metas aizstāvēt sava kabineta vājā dzimuma pārstāves, aizmirstot valstiskas vērtības un pat veselo saprātu.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

FotoAugsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās informācija par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) gatavoto izglītības reformu. Skaidrs ir viens, IZM vēlas īstenot reformu, neraugoties uz to, ka dažādi nozares eksperti[1], pedagogi, vecāki, bērnu psihologi, pirmsskolas izglītības nozares darbinieki un biedrību pārstāvji[2], ārsti[3], veselības ministre[4], tiesībsargs[5] u.c. ir pauduši bažas par reformas saturu, piemēram, par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma.
Lasīt visu...

21

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

FotoCēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim Ivaram Āboliņam, šī sabiedriskā medija kuratoram, ir klaji prasts un savtīgs: "Rokas nost no mūsu bardaka (un rebēm)!"
Lasīt visu...

18

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

FotoValsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē uzdotajiem jautājumiem. Publicējam šo „atbildi” un Dreibanta komentārus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...

Foto

Pašapziņas valstiskums

Pašapziņa ir suverēna garīgā izpausme. Tā pieder vienīgi attiecīgajam cilvēkam. Pašapziņa ir sevis apzināšanās un sevis apzināšanās saskarsmē ar ārējo pasauli. Pašapziņas priekšmets ir...

Foto

Par Alīdas Vānes pēdējo darba dienu, ģimenes ārstu streiku un iespējām no tā izvairīties

Ģimenes ārstu streiks: sāksies 3. jūlijā, sāksies 23. jūlijā vai varbūt Saeima...

Foto

Kas ir tas jaunais un šokējošais, ko mēs uzzinājām no „Rīdzenes” sarunām?

Un tomēr. Kāds var man paskaidrot - kas ir tas jaunais un šokējošais, ko...

Foto

Daudz interesantāk būtu uzzināt, kādas shēmas bīda par gaismas glabātājiem uzskatītie politiķi

Mazliet vairāk palasīju bēdīgi slavenās "Rīdzenes sarunas", un man ir daži jautājumi sašutušajiem:...

Foto

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

Kas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami...

Foto

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

Apgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau...

Foto

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

Jau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes”...

Foto

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

Spriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu...

Foto

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās...

Foto

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

Es, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija...

Foto

Lai Šadurskis pats brauc prom

Aprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā...

Foto

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

Leonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs...

Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...