Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No kaujas lauka parasti pienāk gavilējošas ziņas par notriekto pretinieka lidmašīnu skaitu, sagūstīto vai iznīcināto ienaidnieka kareivju masām. Tieši tāpat arī patlaban regulāri no “eiro ieviešanas frontes” tiek ziņots par izmaiņām eiro atbalstītāju un pretinieku rindās.

Katru mēnesi jaunas sabiedriskās domas aptaujas un rezultāti. Redzot šos datus, pārņem sajūta, ka Latvijā plosās sava veida pilsoņu karš un iedzīvotāji ir sašķēlušies divās daļās – eiro atbalstītājos un pretiniekos.Un kā nu ne – tādi mediju ziņu virsraksti kā “Trešdaļa ir par, trešdaļa pret, trešdaļa nav izšķīrusies” vai “Vasarā prognozē eiro atbalstītāju skaitu virs 50%" ir jau gluži ikdienišķa parādība un atspoguļo sabiedrības šķelšanos apmēram vienāda lieluma grupās.

Ja tas ir sava veida karš, tad gluži loģiski būtu noskaidrot - kurš tad patiesībā ar ko cīnās? Kurš ir savējais un kas ir pretinieks? Un par ko tad īsti šis karš ir? Bet svarīgākā atbilde būtu jāatrod uz galveno jautājumu – vai īstenībā vispār pastāv kaut kāda veida sabiedrības domas “pilsoņu karš”?

Galma hronika, jeb “Karaļa vārdā”

2012. gada 19. septembrī valdība pieņēma bēdīgi slavenos MK noteikumus nr. 441. Šie noteikumi paredz, ka Latvijas pievienošanās datums eirozonai ir 2014. gada 1. janvāris. Noteikumus parakstīja finanšu ministrs A. Vilks, bet Ministru kabinets un premjers V. Dombrovskis tos savukārt atbalstīja. Tātad kaujas mērķis tiek nosprausts šajā datumā.

 Kāda ir tālāko notikumu attīstība? To redzam publiski piejamā Saeimas sēdes stenogrammā mēnesi vēlāk, precīzāk, 18. oktobrī. Saeimas tribīnē kāpj Dana Reizniece-Ozola. Gandrīz vai taisnodamās mēģina citus tautas kalpus pārliecināt, ka visai tautai tik svarīgs lēmums kā pievienošanās eirozonai un jo īpaši konkrēta datuma nospraušana, iet ārpus Ministru kabineta kompetences rāmjiem.

Naivie argumenti, ka Saeima mūsu valstī it kā uzrauga Ministru kabinetu un veic tā kontrolējošas funkcijas, un vēl jo vairāk – pārstāv tautas intereses, atduras pret biezo, necaursitamo un nepielūdzamo demokrātijas mūri. D. Reiznieces-Ozolas, I. Grigules un dažu citu ZZS biedru izstrādātais likumprojekts tiek noraidīts.

Likumprojekts paredzēja, ka tik nozīmīgs lēmums kā konkrēts pievienošanās datums eirozonai būtu jānodod tautas nobalsošanai. Tieši kā tas bija Zviedrijā un Dānijā un kā tas būs Polijā un Čehijā. Mūsu tautas kalpi to noraidīja.

D. Reizniece – Ozola mēģināja mīkstināt savu pārgalvību, prasot nodot šos MK noteikumus ja ne tautas nobalsošanai, tad vismaz apstiprināšanai Saeimā. Tukša tautas kalpu laika izniekošana. Ar tādiem sīkumiem Saeimai nav jānodarbojas. Noraidīts.

Protams, labāk jau, ja šādu likumprojektu būtu iesniedzis kāds ar partijām nesaistīts ganu zēns noplīsušās lina biksēs. Citādi izklausās kā atzinīgi vārdi par kādu “slikto partiju” kā ZZS. Taču fakts ir fakts - Saeimas sēdes stenogramma ir tikpat nepielūdzama kā mūsu demokrātiskā sistēma.

Kļuva skaidrs, ka “blēdīgi slavenie” MK noteikumi nr. 441 nemaz tik plašu atsaucību negūst un tiem ir pretinieki. Un ar pretiniekiem ir jābūt nesaudzīgiem. To uzskatāmi Vienotība nodemonstrēja 2013. gada 31. janvārī, pēc Saeimas balsojuma par “Eiro ieviešanas kārtības” likumu. (Jāuzsver, ka Saeima šeit balsoja tikai un vienīgi par pašu procedūru, kā eiro tiks ieviests. Kā un nevis - kad. Par to, kur uzglabās naudu, kur varēs mainīt un par citiem organizatoriskiem jautājumiem. MK noteikumi nr. 441 jeb “eiro ieviešanas termiņš” nekad nav tikuši apstiprināti Saeimā.)

Pēc balsojuma izrādījās, ka pret šo likumu ir balsojis NA deputāts J. Dombrava. Kā vienīgais no šīs apvienības. Siekalām šķīstot, Vienotības frakcija pauda savu sašutumu un pieprasīja disciplināri izmeklēt “atkritēja” rīcību. J. Dombravam nācās attaisnoties un mulsi skaidrot, ka esot balsojis atbilstoši savai sirdsapziņai. Starp citu, tieši to arī no jebkura deputāta pieprasa Satversme, lai katrs balsotu vadoties pēc sirdsapziņas. Izrādās, ka, rīkojoties saskaņā ar Satversmi, deputātam jārēķinās nevis ar atzinību, bet gan ar Vienotības frakcijas nopēlumu un sašutumu.

2012. gada 29. novembrī EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka paziņo, ka “EK ļoti nopietni analizē negatīvismu, kāds pastāv sabiedrībā pret eiro ieviešanu” un “Latvijas iedzīvotāju nevēlēšanās ieviest eiro var netieši ietekmēt Eiropas Komisijas lēmumu par Latvijas uzņemšanu eiro zonā".

Kā?! Iedzīvotāju negatīvisms var anulēt MK noteikumus nr. 441?! Tos pašus, kam Saeima, demokrātijas kronis un lepnums, ne pirksta nepiedūra? Tos pašus, ko izsludinājis Ministru karal...,ēē, Ministru kabinets? Skaidrs – ienaidnieks un pretinieks ir tas, kurš bezierunu veidā nepakļaujas MK pieņemtajiem noteikumiem par eiro ieviešanas termiņu.

Ienaidnieka tēls

Pēc tam, kad ir zināmas ienaidnieku raksturojošās pazīmes, ir nepieciešams noskaidrot tā lielumu un spēku. 2012. gada 20. decembrī pētījumu aģentūra TNS nāca klajā ar paziņojumu, ka “eiro ieviešanu atbalsta trešdaļa Latvijas iedzīvotāju”. Tas bija un ir joprojām lasāms TNS mājaslapā un vēl neskaitāmos Latvijas ziņu medijos. Jā, pētījumā redzams, ka 35% iedzīvotāju atbalsta eiro ieviešanu. Virsraksts atbilst īstenībai. Bet kurai īstenībai?

Nav taču runa par eiro ieviešanu kā tādu. Pats galvenais ir – kad! Termiņš. Un ar to visi saistītie trūkumi un riski. MK ir vienpersoniski un monarhistiskam režīmam atbilstošā stilā izlēmis par 2014. gada 1. janvāri. Vai tiešām varētu būt jau tik traģiski, ka trešdaļa iedzīvotāju bikli un bez ierunām klausa šai pavēlei? Šim 20. decembra TNS pētījumam ir jāuzmet otrs skatiens. Un te atklājas pavisam cita aina. Izrādās, ka jautājums par atbalstu eiro ieviešanai šajā konkrētajā pētījumā ir ticis uzdots detalizētāk, nekā to pierasts redzēt citos.

Un rezultāts ir šāds. 2% nav izšķīrušies, nav viedokļa. “Drīzāk neatbalstu” vai “pilnīgi neatbalstu” ir 63%. “Par eiro ieviešanu un tūlīt pat” ir 10%. Un pats svarīgākais - 25% ir “atbalstu eiro, bet noteikti ne tuvākajos gados!” Ne tagad! Tātad konkrēti “par eiro no 2014. gada 1. janvāra” ir tikai 10%. Vai to var aptvert? Tikai 10%....Pret ir 90 %!

Strīda auglis nav eiro ieviešana kā tāda vai kaut kad nākotnē, kad jebkuras bažas par eirozonu būtu zudušas. Šķēpi tiek lauzti tieši un viennozīmīgi par MK noteikumiem nr. 441 jeb eiro ieviešanu konkrēti 2014. gada 1. janvārī. Un te nu arī ienaidnieka tēls jeb “Latvijas eiro pilsoņu kara” pretējās puses ir pieņēmušas skaidru izskatu – izrādās, ka patiesībā nemaz nekāda “pilsoņu kara” nav un tauta nav sašķelta. Tie ir 10% pret 90%. Ierēdniecība pret tautu.

50% mistērija jeb “skaldi un valdi”

Jebkurā karā tiek izmantotas propagandas un masu manipulācijas metodes. Arī “eiro karš” nav izņēmums. Kā lai mūsdienu ierēdniecības un aristokrātijas šķiras pārstāvji, kas nepārsniedz 10% iedzīvotāju, iespaido nospiedošās “ienaidnieka” masas sev vēlamā virzienā?

Masu manipulācijas tehnikā ir jēdziens “lielais skaitlis”. Šī metode izmanto cilvēku vājību attiecībā uz vēlmi piederēt kopienai un sabiedrībai. Vairums cilvēku nevēlas justies atstumti un vieni paši. Piemēram, nepārtraukti atkārtojot, ka trešdaļa iedzīvotāju ir par eiro un tūlīt, tūlīt būs vairāk nekā 50%, liek eiro pretiniekiem justies aizvien vientuļāk un domāt – kas tad nu, es te vienīgais muļķis vēl esmu pret?

2013. gada 11. janvāris, premjers V. Dombrovskis: ”Zināms, ka patlaban atbalstītāju skaits ir pārsniedzis 30%, taču pozitīvi būtu, ja atbalsts pārsniegtu 50%.

2013. gada 16. janvāris, finansu ministrs A. Vilks: “Būtu pozitīvi, ja eiro atbalstītu puse iedzīvotāju” un 13. maijā: “Eiro ieviešanas atbalstītāju skaits varētu sasniegt 50%. Tas gan nenotiktu pavasarī, bet, iespējams, vasarā vai rudenī.”

2013. gada 26. februāris, Latvijas Bankas prezidents I. Rimšēvičs: “Līdz vasaras vidum domājam sasniegt to, ka vairāk nekā puse iedzīvotāju atbalsta eiro."

 Šie ir tikai nejauši piemēri un izvilkumi no “pozitīvo ziņu jūras”. Tādi un līdzīgi izteikumi ir regulāri un nepārtaukti, intonāciju mainot no “būtu labi” uz “noteikti būs”.

Papildus tam tiek izmantota tā saucamā “vainas apziņas” manipulatīvā metode. Nepārtraukti tiek uzsvērts, ka “par eiro” ir iedzīvotāji ar augstāko izglītību un augstiem ienākumiem, savukārt pret tātad ir “dumjie un nabagie”. Šādi tiek mākslīgi radīta spriedze un vēlme pieslieties “gudro un bagāto” grupai, nevis atzīt, ka esi pret eiro un tātad “dumjš un nabags”. Bez šaubām, ierēdniecība var lepoties kā grupa ar augstiem ienākumiem. Viss ir pareizi.

Kad aptrūkstas citi argumenti, tad neiztrūkstoša ir iebaidīšanas metode, nepārtraukti kladzinot par “Maskavas roku”. Kremlis, lūk, jau elšot pakausī. Ja nebūs eiro, tad būs rublis. Tas apstāklis, ka esam jau ES un NATO, ir, protams, sīkums.

Redzot satriecošos 20. decembra TNS aptaujas datus, ierēdniecība nekad vairs nav pieprasījusi padziļinātu jautājuma izpēti. Visas nākamās aptaujas izslēdza konkrēta datuma jeb 2014. gada 1. janvāra minēšanu. Tādā veidā “vispār eiro atbalstošā” grupa un “eiro jau no 2014. gada 1. janvāra” grupa var tikt saskaitītas kopā, kuras valdība tad arī uzdod kā sava majestātiskā rīkojuma atbalstītājas. Tieši tā. Valdība netieši paziņo, ka jebkurš eiro atbalstītājs automātiski ir arī 2014. gada eiro atbalstītājs. Un te arī rodas šis neizskaidrojami kuplais valdības kursa atbalsta pulks, kurš īstenībā nekad nav pastāvējis.

Šajā sakarā veidojas interesanta likumsakarība. Par Vienotību 11. Saeimas vēlēšanās balsoja 19% pilsoņu. Pēdējās aptaujas rāda, ka atbalstu šim politiskajam grupējumam sniedz vairs tikai nedaudz virs 10% - tieši tas skaits, kas simpatizē Vienotības doktrīnai eiro ieviešanas jautājumā. Gandrīz puse Vienotības vēlētāju ir novērsušies no sava kādreizējā favorīta.

Aptaujas var publicēt krustu un šķērsu, manipulēt un melot, katru dienu bļaut par Kremli, par “gudriem cilvēkiem ar augstiem ienākumiem” un sapņaini fantazēt, cik labi būtu, ja būtu. Taču nekas nespēj mainīt faktu, ka 90% iedzīvotāju ir pret ierēdniecības patvaļu un diktātu. Palikusi ir vairs tikai saujiņa ierēdņu pret tautas veselo saprātu. Un jautājums – vai mēs to maz apzināmies. 

Novērtē šo rakstu:

94
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

FotoAr zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu normām un izsakām lūgumu šīs anomālijas pēc iespējas ātri un neatliekami novērst, jo tās nodara lielu kaitējumu sabiedrībai kopumā, tiesu varas sistēmai un grauj tiesiskas valsts principus, tajā skaita principu par taisnīgu tiesu.
Lasīt visu...

21

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

FotoXIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu elite sāka pamatot ar rasu teoriju, kuru nekritiski un bez iebildumiem atbalstīja visa tā laika progresīvā zinātne. Cilvēce tika sadalīta augstākajās un zemākajās rasēs, tika sastādīta rasu hierarhija. Pie zemākajām rasēm pieskaitīja ne vien kolonijās mītošos nēģerus, dzeltenās rases pārstāvjus, indiāņus un Austrālijas aborigēnus, bet arī austrumeiropiešus, slāvu tautas, ebrejus, čigānus, musulmaņu tautas un pat itāļus, grieķus un īrus.
Lasīt visu...

12

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

FotoDārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies, tad meklējiet to, kas ir augšā, kur Kristus sēž pie Dieva labās rokas! Domājiet par to, kas augšā, nevis par to, kas virs zemes! [..] Jūsu dzīve ir ar Kristu apslēpta Dievā.” (Kol 3, 1-3)
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...