Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No kaujas lauka parasti pienāk gavilējošas ziņas par notriekto pretinieka lidmašīnu skaitu, sagūstīto vai iznīcināto ienaidnieka kareivju masām. Tieši tāpat arī patlaban regulāri no “eiro ieviešanas frontes” tiek ziņots par izmaiņām eiro atbalstītāju un pretinieku rindās.

Katru mēnesi jaunas sabiedriskās domas aptaujas un rezultāti. Redzot šos datus, pārņem sajūta, ka Latvijā plosās sava veida pilsoņu karš un iedzīvotāji ir sašķēlušies divās daļās – eiro atbalstītājos un pretiniekos.Un kā nu ne – tādi mediju ziņu virsraksti kā “Trešdaļa ir par, trešdaļa pret, trešdaļa nav izšķīrusies” vai “Vasarā prognozē eiro atbalstītāju skaitu virs 50%" ir jau gluži ikdienišķa parādība un atspoguļo sabiedrības šķelšanos apmēram vienāda lieluma grupās.

Ja tas ir sava veida karš, tad gluži loģiski būtu noskaidrot - kurš tad patiesībā ar ko cīnās? Kurš ir savējais un kas ir pretinieks? Un par ko tad īsti šis karš ir? Bet svarīgākā atbilde būtu jāatrod uz galveno jautājumu – vai īstenībā vispār pastāv kaut kāda veida sabiedrības domas “pilsoņu karš”?

Galma hronika, jeb “Karaļa vārdā”

2012. gada 19. septembrī valdība pieņēma bēdīgi slavenos MK noteikumus nr. 441. Šie noteikumi paredz, ka Latvijas pievienošanās datums eirozonai ir 2014. gada 1. janvāris. Noteikumus parakstīja finanšu ministrs A. Vilks, bet Ministru kabinets un premjers V. Dombrovskis tos savukārt atbalstīja. Tātad kaujas mērķis tiek nosprausts šajā datumā.

 Kāda ir tālāko notikumu attīstība? To redzam publiski piejamā Saeimas sēdes stenogrammā mēnesi vēlāk, precīzāk, 18. oktobrī. Saeimas tribīnē kāpj Dana Reizniece-Ozola. Gandrīz vai taisnodamās mēģina citus tautas kalpus pārliecināt, ka visai tautai tik svarīgs lēmums kā pievienošanās eirozonai un jo īpaši konkrēta datuma nospraušana, iet ārpus Ministru kabineta kompetences rāmjiem.

Naivie argumenti, ka Saeima mūsu valstī it kā uzrauga Ministru kabinetu un veic tā kontrolējošas funkcijas, un vēl jo vairāk – pārstāv tautas intereses, atduras pret biezo, necaursitamo un nepielūdzamo demokrātijas mūri. D. Reiznieces-Ozolas, I. Grigules un dažu citu ZZS biedru izstrādātais likumprojekts tiek noraidīts.

Likumprojekts paredzēja, ka tik nozīmīgs lēmums kā konkrēts pievienošanās datums eirozonai būtu jānodod tautas nobalsošanai. Tieši kā tas bija Zviedrijā un Dānijā un kā tas būs Polijā un Čehijā. Mūsu tautas kalpi to noraidīja.

D. Reizniece – Ozola mēģināja mīkstināt savu pārgalvību, prasot nodot šos MK noteikumus ja ne tautas nobalsošanai, tad vismaz apstiprināšanai Saeimā. Tukša tautas kalpu laika izniekošana. Ar tādiem sīkumiem Saeimai nav jānodarbojas. Noraidīts.

Protams, labāk jau, ja šādu likumprojektu būtu iesniedzis kāds ar partijām nesaistīts ganu zēns noplīsušās lina biksēs. Citādi izklausās kā atzinīgi vārdi par kādu “slikto partiju” kā ZZS. Taču fakts ir fakts - Saeimas sēdes stenogramma ir tikpat nepielūdzama kā mūsu demokrātiskā sistēma.

Kļuva skaidrs, ka “blēdīgi slavenie” MK noteikumi nr. 441 nemaz tik plašu atsaucību negūst un tiem ir pretinieki. Un ar pretiniekiem ir jābūt nesaudzīgiem. To uzskatāmi Vienotība nodemonstrēja 2013. gada 31. janvārī, pēc Saeimas balsojuma par “Eiro ieviešanas kārtības” likumu. (Jāuzsver, ka Saeima šeit balsoja tikai un vienīgi par pašu procedūru, kā eiro tiks ieviests. Kā un nevis - kad. Par to, kur uzglabās naudu, kur varēs mainīt un par citiem organizatoriskiem jautājumiem. MK noteikumi nr. 441 jeb “eiro ieviešanas termiņš” nekad nav tikuši apstiprināti Saeimā.)

Pēc balsojuma izrādījās, ka pret šo likumu ir balsojis NA deputāts J. Dombrava. Kā vienīgais no šīs apvienības. Siekalām šķīstot, Vienotības frakcija pauda savu sašutumu un pieprasīja disciplināri izmeklēt “atkritēja” rīcību. J. Dombravam nācās attaisnoties un mulsi skaidrot, ka esot balsojis atbilstoši savai sirdsapziņai. Starp citu, tieši to arī no jebkura deputāta pieprasa Satversme, lai katrs balsotu vadoties pēc sirdsapziņas. Izrādās, ka, rīkojoties saskaņā ar Satversmi, deputātam jārēķinās nevis ar atzinību, bet gan ar Vienotības frakcijas nopēlumu un sašutumu.

2012. gada 29. novembrī EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka paziņo, ka “EK ļoti nopietni analizē negatīvismu, kāds pastāv sabiedrībā pret eiro ieviešanu” un “Latvijas iedzīvotāju nevēlēšanās ieviest eiro var netieši ietekmēt Eiropas Komisijas lēmumu par Latvijas uzņemšanu eiro zonā".

Kā?! Iedzīvotāju negatīvisms var anulēt MK noteikumus nr. 441?! Tos pašus, kam Saeima, demokrātijas kronis un lepnums, ne pirksta nepiedūra? Tos pašus, ko izsludinājis Ministru karal...,ēē, Ministru kabinets? Skaidrs – ienaidnieks un pretinieks ir tas, kurš bezierunu veidā nepakļaujas MK pieņemtajiem noteikumiem par eiro ieviešanas termiņu.

Ienaidnieka tēls

Pēc tam, kad ir zināmas ienaidnieku raksturojošās pazīmes, ir nepieciešams noskaidrot tā lielumu un spēku. 2012. gada 20. decembrī pētījumu aģentūra TNS nāca klajā ar paziņojumu, ka “eiro ieviešanu atbalsta trešdaļa Latvijas iedzīvotāju”. Tas bija un ir joprojām lasāms TNS mājaslapā un vēl neskaitāmos Latvijas ziņu medijos. Jā, pētījumā redzams, ka 35% iedzīvotāju atbalsta eiro ieviešanu. Virsraksts atbilst īstenībai. Bet kurai īstenībai?

Nav taču runa par eiro ieviešanu kā tādu. Pats galvenais ir – kad! Termiņš. Un ar to visi saistītie trūkumi un riski. MK ir vienpersoniski un monarhistiskam režīmam atbilstošā stilā izlēmis par 2014. gada 1. janvāri. Vai tiešām varētu būt jau tik traģiski, ka trešdaļa iedzīvotāju bikli un bez ierunām klausa šai pavēlei? Šim 20. decembra TNS pētījumam ir jāuzmet otrs skatiens. Un te atklājas pavisam cita aina. Izrādās, ka jautājums par atbalstu eiro ieviešanai šajā konkrētajā pētījumā ir ticis uzdots detalizētāk, nekā to pierasts redzēt citos.

Un rezultāts ir šāds. 2% nav izšķīrušies, nav viedokļa. “Drīzāk neatbalstu” vai “pilnīgi neatbalstu” ir 63%. “Par eiro ieviešanu un tūlīt pat” ir 10%. Un pats svarīgākais - 25% ir “atbalstu eiro, bet noteikti ne tuvākajos gados!” Ne tagad! Tātad konkrēti “par eiro no 2014. gada 1. janvāra” ir tikai 10%. Vai to var aptvert? Tikai 10%....Pret ir 90 %!

Strīda auglis nav eiro ieviešana kā tāda vai kaut kad nākotnē, kad jebkuras bažas par eirozonu būtu zudušas. Šķēpi tiek lauzti tieši un viennozīmīgi par MK noteikumiem nr. 441 jeb eiro ieviešanu konkrēti 2014. gada 1. janvārī. Un te nu arī ienaidnieka tēls jeb “Latvijas eiro pilsoņu kara” pretējās puses ir pieņēmušas skaidru izskatu – izrādās, ka patiesībā nemaz nekāda “pilsoņu kara” nav un tauta nav sašķelta. Tie ir 10% pret 90%. Ierēdniecība pret tautu.

50% mistērija jeb “skaldi un valdi”

Jebkurā karā tiek izmantotas propagandas un masu manipulācijas metodes. Arī “eiro karš” nav izņēmums. Kā lai mūsdienu ierēdniecības un aristokrātijas šķiras pārstāvji, kas nepārsniedz 10% iedzīvotāju, iespaido nospiedošās “ienaidnieka” masas sev vēlamā virzienā?

Masu manipulācijas tehnikā ir jēdziens “lielais skaitlis”. Šī metode izmanto cilvēku vājību attiecībā uz vēlmi piederēt kopienai un sabiedrībai. Vairums cilvēku nevēlas justies atstumti un vieni paši. Piemēram, nepārtraukti atkārtojot, ka trešdaļa iedzīvotāju ir par eiro un tūlīt, tūlīt būs vairāk nekā 50%, liek eiro pretiniekiem justies aizvien vientuļāk un domāt – kas tad nu, es te vienīgais muļķis vēl esmu pret?

2013. gada 11. janvāris, premjers V. Dombrovskis: ”Zināms, ka patlaban atbalstītāju skaits ir pārsniedzis 30%, taču pozitīvi būtu, ja atbalsts pārsniegtu 50%.

2013. gada 16. janvāris, finansu ministrs A. Vilks: “Būtu pozitīvi, ja eiro atbalstītu puse iedzīvotāju” un 13. maijā: “Eiro ieviešanas atbalstītāju skaits varētu sasniegt 50%. Tas gan nenotiktu pavasarī, bet, iespējams, vasarā vai rudenī.”

2013. gada 26. februāris, Latvijas Bankas prezidents I. Rimšēvičs: “Līdz vasaras vidum domājam sasniegt to, ka vairāk nekā puse iedzīvotāju atbalsta eiro."

 Šie ir tikai nejauši piemēri un izvilkumi no “pozitīvo ziņu jūras”. Tādi un līdzīgi izteikumi ir regulāri un nepārtaukti, intonāciju mainot no “būtu labi” uz “noteikti būs”.

Papildus tam tiek izmantota tā saucamā “vainas apziņas” manipulatīvā metode. Nepārtraukti tiek uzsvērts, ka “par eiro” ir iedzīvotāji ar augstāko izglītību un augstiem ienākumiem, savukārt pret tātad ir “dumjie un nabagie”. Šādi tiek mākslīgi radīta spriedze un vēlme pieslieties “gudro un bagāto” grupai, nevis atzīt, ka esi pret eiro un tātad “dumjš un nabags”. Bez šaubām, ierēdniecība var lepoties kā grupa ar augstiem ienākumiem. Viss ir pareizi.

Kad aptrūkstas citi argumenti, tad neiztrūkstoša ir iebaidīšanas metode, nepārtraukti kladzinot par “Maskavas roku”. Kremlis, lūk, jau elšot pakausī. Ja nebūs eiro, tad būs rublis. Tas apstāklis, ka esam jau ES un NATO, ir, protams, sīkums.

Redzot satriecošos 20. decembra TNS aptaujas datus, ierēdniecība nekad vairs nav pieprasījusi padziļinātu jautājuma izpēti. Visas nākamās aptaujas izslēdza konkrēta datuma jeb 2014. gada 1. janvāra minēšanu. Tādā veidā “vispār eiro atbalstošā” grupa un “eiro jau no 2014. gada 1. janvāra” grupa var tikt saskaitītas kopā, kuras valdība tad arī uzdod kā sava majestātiskā rīkojuma atbalstītājas. Tieši tā. Valdība netieši paziņo, ka jebkurš eiro atbalstītājs automātiski ir arī 2014. gada eiro atbalstītājs. Un te arī rodas šis neizskaidrojami kuplais valdības kursa atbalsta pulks, kurš īstenībā nekad nav pastāvējis.

Šajā sakarā veidojas interesanta likumsakarība. Par Vienotību 11. Saeimas vēlēšanās balsoja 19% pilsoņu. Pēdējās aptaujas rāda, ka atbalstu šim politiskajam grupējumam sniedz vairs tikai nedaudz virs 10% - tieši tas skaits, kas simpatizē Vienotības doktrīnai eiro ieviešanas jautājumā. Gandrīz puse Vienotības vēlētāju ir novērsušies no sava kādreizējā favorīta.

Aptaujas var publicēt krustu un šķērsu, manipulēt un melot, katru dienu bļaut par Kremli, par “gudriem cilvēkiem ar augstiem ienākumiem” un sapņaini fantazēt, cik labi būtu, ja būtu. Taču nekas nespēj mainīt faktu, ka 90% iedzīvotāju ir pret ierēdniecības patvaļu un diktātu. Palikusi ir vairs tikai saujiņa ierēdņu pret tautas veselo saprātu. Un jautājums – vai mēs to maz apzināmies. 

Novērtē šo rakstu:

94
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man ar mafiju nav nekādas saistības

FotoIzlasot Laura Galiņa rakstu, nesapratu, kas es esmu. Vajadzētu uzdot jautājumu - kas es esmu, bet šo jautājumu jau ir uzdevis neveiksmīgais politikānis Valdis Zatlers.
Lasīt visu...

21

SPKC darbiniek – esi informēts

FotoPastāv risks, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), nosakot darbiniekiem piemaksas par papildu pienākumiem, kas iekļauti citu darbinieku amatu aprakstos vai struktūrvienības uzdevumos, tai skaitā par pienākumiem, kas, iespējams, neatbilst darbinieka profesionālajai kompetencei, nav ievērojis ārējā normatīvā akta prasības, kas nosaka ar finanšu līdzekļiem un mantu rīkoties lietderīgi, lai mērķi sasniegtu ar mazāko finanšu līdzekļu izlietojumu, tā nenodrošinot finanšu līdzekļu 6590 euro apmērā efektīvu un ekonomisku izlietošanu.
Lasīt visu...

12

Diemžēl Čakšai vispār nav nekāda konkrēta plāna ne uz šo brīdi, ne nākotni

FotoJau atkal ZZS premjerministrs Māris Kučinskis nāk klajā ar jaunām idejām, šoreiz veselības aprūpe. Par nozares finansējumu ir spriests gadiem ilgi, un nu veselības ministrei Andai Čakšai ir izdevies izsaukt mediķu nemierus, bet ne sabiedrības atbalstu.
Lasīt visu...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Beidziet slepkavot bērnus

Patvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan...

Foto

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

Pirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo...

Foto

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

Jāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus....

Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...