Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šķēle no politikas ir aizgājis, bet viņa bēdīgi slavenais princips par „lielāko kretīnu” amatā ir palicis. Tādi ir secinājumi, apkopojot informāciju par Vienotībasčomu, viņu paziņu un viņu paziņu paziņu destruktīvo darbību valsts pārvaldē.

Vienotības politiskajā programmā, ar kuru tā iet uz katrām vēlēšanām, ir solījums: „Panākt, ka ierēdņi, iestāžu vadītāji, valsts un pašvaldību uzņēmumu valžu, un padomju locekļi, un citas augstas valsts amatpersonas amatā tiek ieceltas nepolitizēti, pamatojoties uz profesionalitāti un labu reputāciju." Šis princips savulaik tika apstiprināts ar 2012.gada 16.februāra MK rīkojumu Nr.84.

Nevienam nav noslēpums, ka kadru atlases jautājumus VIDā lemj Finanšu ministra padomnieks Jānis Dambītis (attēlā). Par šo cilvēku ik pa laikam Pietiek parādās pa kādam rakstam, kas saistīti ar viņa arvien uzlabojošos materiālo stāvokli. Tomēr, apspriežot viņa briļļu rāmju cenu un ienākumu legalitāti, neviens nav aizdomājies, uz kāda pamata viņš dod finanšu ministram „padomus”?

Jāpiezīmē, ka viņš nekad nav strādājis VID, tāpēc viņam nav ne dziļu zināšanu par nodokļiem, ne pieredzes darbā ar tiem, ne arī citu zināšanu ar kurām viņš varētu būt noderīgs finanšu ministram. Viņu kā padomnieku ministrs saņēma mantojumā no iepriekšējā ministra Einara Repšes. Savulaik mediji rakstīja, ka Andrim Vilkam šis padomnieks bija negribēts, bet pēc dažu cilvēku „uzstājīga lūguma” viņš šo amatu saglabāja.

  1937.gada spārnotais citāts vēsta, ka kadri izšķir visu. Cilvēks, kurš de facto var izlemt, kuru pieņemt darbā, kuru atlaist, kuru iecelt amatā, kuru no amata noņemt, ir faktiskais VID vadītājs. Tam ir arī otra puse. Vai finanšu ministrs un ģenerāldirektore var realizēt savas ieceres un veikt reformas, ja viņi ir spiesti strādāt ar svešu komandu, kuru viņas vietā ir izvēlējušies citi? Diez vai. Sanāk, ka viņi ir kartona izkārtnes, kuru galvenā funkcija ir noformēt E.Repšes politiskā grupējuma cilvēku vēlmes un vajadzības konkrētos pārvaldes dokumentos, uzņemoties pilnu atbildību par to saturu.

Mazāk kā 2% reitings socioloģiskajās aptaujās un visai vārga cerība iekļūt nākamajā Saeimā nevar būt leģitīms attaisnojums tam, kāpēc šis politiskais grupējums „rullē”. Faktiski pārvaldot VID, viņi lemj ne tikai tā darbinieku, bet arī uzņēmēju un valsts nodokļu politikas likteni. Tā, pavisam vienkārši, bez kāda vēlēšanās iegūta mandāta, tikai uz pazīšanās un čomiskuma pamata.

       Par E.Repšes cilvēka J.Dambīša ielikteņiem var rakstīt daudz. Apzinoties, ka visu vienā rakstā nevar pateikt, šoreiz aprakstīšu tikai viena no tādu ielikteņu nelikumībām, par kurām zina ļoti daudzi cilvēki VID iekšienē, bet visi baidās ko bilst, pat pieminēt. Un, kā redzēsim zemāk, pareizi dara, ka baidās.

Runa ir par Personāla vadības pārvaldes direktora vietnieku. Viņš ir tas, kurš rūpējas par J.Dambīša vēlmju iestrādāšanas pārvaldes dokumentos tehnisko pusi. Šī cilvēka personāla vadīšanas galvenais princips ir baiļu iedvešana un bezierunu pakļaušanās panākšana. Bezierunu pakļaušanās ir vitāli svarīga, lai varētu kvalitatīvi apkalpot sava politiskā grupējuma intereses. Varas realizēšanai viņam ir divi instrumenti - VID spēka struktūra (Finanšu policijā esošā iekšējā drošība, kuras vadība ir tādi paši J.Dambīša ielikteņi) un Finanšu ministrijas iniciētās lēmumu tiesiskuma pēcpārbaudes.

Šis ieliktenis (sauksim viņu - „ķeizariņš”) mērķu sasniegšanai kombinēti izmanto abus šos instrumentus. Darbinieku vidū ir zināmi gadījumi, kad padotajiem tiešā tekstā ir ticis draudēts, ka, ja cilvēks nepratīsies uzrakstīt atlūgumu, tad pēc viņa atnāks policisti roku dzelžos. Pamats baidīties ir, jo roku dzelžu žvadzināšana un izrēķināšanās ar vietējo čekistu palīdzību VIDā nav nekas neparasts vai nezināms (par to sīkāk citreiz).

Otrs izrēķināšanās un iebiedēšanas instruments ir mazāk redzams. Savulaik tīras „sagadīšanās pēc” Finanšu ministrija uzsāka lēmumu pēcpārbaudi tieši tam darbiniekam, kurš bija nevēlams „ķeizariņam” kā amata konkurents (bija zinošāks un ar ilggadīgu pieredzi personāla jomā). Pilnīgi loģiski, ka šajā „objektīvajā” pēcpārbaudē tika atrasti „ļoti nopietni pārkāpumi” un pret nevēlamo darbinieku tika uzsākta disciplinārlieta. Darbinieks šādu bosingu neizturēja un uzrakstīja prasīto atlūgumu. Citi padotie, vērojot šo izrēķināšanos bija spiesti klusēt un izlikties, ka viss ir vislabākajā kārtībā. Tiem, kas nevar, nemāk vai negrib izlikties, ka viss ir kārtībā, nekavējoties jāraksta atlūgums.

Ja kāda augstāka iestāde izdomātu veikt paša šī „ķeizariņa” pieņemto lēmumu tiesiskuma pēcpārbaudes, tad tur atklātos zili brīnumi, jo visi baidās iebilst, pat, ja redz, ka dokumentā, kaut kas nav kārtībā. Masveidīga tiesiskuma neievērošanas problēma neizpeld virspusē, jo nav jau, kam īsti sūdzēties. Padotie ir iebiedēti tā, ka viņiem jau kļūst vienalga, galvenais ir nerunāt pretī, ja gribi saglabāt darba vietu. Tajā pat laikā, kamēr padotie baidās, tikmēr šis J.Dambīša ieliktenis jebkādas bailes (likuma priekšā) ir pazaudējis. Par to liecina fakts, ka šogad „ķeizariņš”, vadot Personāla pārvaldi, pieņēma darbā pats savu māti. Tas ir nopietns interešu konflikts, tomēr visi klusē, ieskaitot VID vadību, kura pēc likuma ir atbildīga par tā nepieļaušanu iestādē.

Tāda nekaunība un visatļautības sajūta ir pamatota, jo kurš un kam uzdrošināsies par to sūdzēties? Un pat, ja pasūdzēsies, tad kurš to pārbaudīs? KNABs? KNABam nav laika, tam sava netīrā veļa jāmazgā. Sūdzēsies ģenerāldirektorei, kura, iespējams, pati arī parakstīja viņa mātes iecelšanu amatā? Nu, nu. Labākajā gadījumā ģenerāldirektore šo sūdzību nodos izskatīt Finanšu policijai, savukārt tā to tālāk nodos tai pašai iekšējai drošības daļai, bet tur priekšā viņa bijušie kolēģi un J.Dambīša čomi, kas viņu ne tikai viņu attaisnos, bet vēl uzsāks pārbaudi par to, kurš pasūdzējās. Kam vēl? Finanšu ministram? Viņam arī nav laika lasīt tādus „sīkumus”, viņš to nodos savam birojam, bet tur atkal priekšā padomnieks J.Dambītis.

Vispār, spriežot pēc tā, cik veiksmīgi „ķeizariņam”, tā sakot, „iet no rokas” savējo pieņemšanā un nevēlamo izmešanā no darba, nāk prātā doma, ka, visticamākais, ģenerāldirektore paraksta jebkuru šīs struktūras gatavoto papīru, nemaz to nelasot. Ja tas patiešām tā ir, tad pastāv riski, ka vajadzības gadījumā J.Dambītim lojālā komanda kādreiz var iestrādāt ikdienišķā dokumentā ko tādu, kas ģenerāldirektorei var maksāt krēslu. Izbrīnu izraisa tas, ka viņa, būdama pieredzējusi vadītāja, nav iecēlusi vietnieku amatos sev lojālus cilvēkus. Tas nozīmē, ka agri vai vēlu viņa sekos savas priekšgājējas pēdās.

Bet, atgriežoties pie mūsu „ķeizariņa”, nevar jau teikt, ka pilnīgi visiem viņš būtu slikts. Pārejot augstākā amatā (no personāla administrēšanas juristu priekšnieka amata uz personāla pārvaldes direktora p.i.), savā iepriekšējā vietā „ķeizariņš” iecēla dāmu, kura neatbilda šim amatam ne pēc kādiem profesionalitātes kritērijiem, toties, kā baumo darbinieki, atbilda viņa cita veida gaumes kritērijiem. Tādā veidā J.Dambīša ieliktenis uzspļāva MK rīkojumam Nr.84 un principam, ka amatā ir jāieceļ cilvēki tikai uz profesionālās atbilstības pamata. Tādas lietas kā prēmiju sadale, kur „ķeizariņš” pats sev pagājušā gada beigās piešķīra naudas balvas vairākas reizes pēc kārtas, arī būtu atsevišķas pārbaudes vērtas. Viņa padotie to visu redz un par to runā ar paziņām, draugiem, citiem kolēģiem. Informācija par šī cilvēka „īpašām” personāla vadīšanas prasmēm klīst apkārt aizvien plašākā auditorijā.

Manuprāt, Vienotības problēma ir tā, ka lielākajai daļai, ārpus kontroles esošajiem politiskajiem ielikteņiem nav nekādas nojēgas par Vienotības principiem un vērtībām, toties ir diezgan izteikti kampēju refleksi un lieliski apgūtas prasmes konvertēt dienesta stāvokli privātos labumos sev un radiniekiem.

Novērtē šo rakstu:

99
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

FotoKas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami tās patiesie cēloņi un dziļumi. Toties valdības partiju reakcija – ar grūti noslēpjamām histērijas pazīmēm – liecina: valsts varai ir trāpīts ļoti sāpīgā vietā.
Lasīt visu...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...