Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Idejas dzimst cilvēku prātos. Kā jau cilvēka prāta produkts ideja var būt saistīta ar Patiesību, var arī nebūt. Attiecībā uz pēdējo, piemēram, kādam var dzimt ideja, kā sagrābt varu, kā piemuļķot līdzcilvēkus, utt.

Ideoloģija ir uzskatu kopums, kas pamato ideju kādas grupas interesēs. Ir acīmredzami, ka, jo aplamāka ideja (respektīvi, jo ideja ir tālāka no Patiesības), jo jaudīgāka ideoloģija idejas aizstāvībai ir nepieciešama. Un otrādi. Patiesībai ideoloģija nav vajadzīga. Patiesība ir pašpietiekama. Patiesība vienkārši ir.

Ideoloģiju pludina sabiedrībā ar propagandas palīdzību. Atkal – jo baltākiem diegiem ir šūta ideoloģija, jo spēcīgāka propaganda ir nepieciešama. Un otrādi. Patiesībai propaganda nav vajadzīga. Par to, ka sniegs ir balts vai ūdens ir šķidrs, ikviens var pārliecināties bez propagandas.

Padomāsim par vienkāršām lietām un paraudzīsimies, kā tās, „novirzot bultiņas”, ar ideoloģijas un propagandas palīdzību tiek pārveidotas par sarežģītām. Līdzīgi kā rakstā „Krievija – vai velkonis?” vairāk fokusēsimies uz acīmredzamo. Neticamais pēc tam „ieradīsies viesos” pats. Tas ir propagandas uzdevums – novirzīt uzmanību no acīmredzamā uz miglaino un tad šo miglaino analizēt līdz brīdim, kamēr acīmredzamais tiek padarīts par neticamo.

Paraudzīsimies uz situāciju Lietuvā pie televīzijas torņa militārā puča laikā. Acīmredzamās lietas – uz TV torni virzās tanki. Tanks nav taksometrs, ar ko reizēm pēc baļļuka vakara intīmam turpinājumam uz kādu klusāku vietu vizina meiteni. Tanks nav arī trolejbuss, kas pārvadā mierīgos iedzīvotājus. Tanki dodas uz televīzijas torni ar nepārprotamu mērķi to ieņemt.

Lai to traucētu, pie TV torņa sapulcējas iedzīvotāji, kuri nav devušies uz turieni izklaidēties, bet ir rēķinājušies ar varbūtējām sekām. Sekas arī notiek. Kāds pakļūst zem tanku kāpurķēdēm, kāds tiek nošauts. Šajā brīdī spēlē iesaistās Krievijas propaganda – no namu jumtiem esot šāvuši „savējie”. Tādējādi bultiņas no acīmredzamās lietas – agresiju vēstoši tanki pilsētas ielās – tiek novirzītas uz „miglu bildi”: šāva no namu jumtiem savējie, mēs nē!

Tanku klātbūtni par neesošu padarīt, protams, nav iespējams. Tanku pārveidošanu par taksometriem – arī ne. Kas cits atliek, lai attaisnotos? Jāsaveido migla, un par to jāsniedz „autoritatīvi ziņojumi”! Šāvēji ir „sīkas vienības”, tie var parādīties, pazust, atkal parādīties citā vietā, un nav jau notikumu jūklī acīmredzami pierādāms, kas, no kurienes un kad šāva. Pat, ja kādu šāvēju un šaušanas laiku izdodas identificēt – bet vai tad nevarēja būt vēl kāds, kas šāva citā laikā?  Un tad ar sapūstās miglas palīdzību, mazgājot rokas nevainībā, jāizvairās atbildēt uz vienkāršo jautājumu – kāda velna pēc pie TV torņa bija tanki?

Pavisam mazs ieskats situācijā Ukrainā. Vispirms pāris vienošanās par terminiem, lai saprotam, par ko runājam.

No Vikipēdijas: „Fašisma ideoloģiju raksturo  spēcīga centrālā vara, kas nepieļauj opozīcijas izveidošanos, autoritārs vadonis un iejaukšanās pilsoņu privātajā dzīvē, militarizācija, agresīva ārpolitika, radikāls nacionālisms, represijas pret politiskajiem pretiniekiem.”

Savukārt nacisms varētu būt vienas nācijas etniskās identitātes pārnostatīšana pāri citām. Hitlers uzskatāmi izcēla āriešu rases – pie kuras pieskaitīja vāciešus kā nāciju - pārākumu.

Vispirms divas nelielas atkāpes.

Pirmā. Atcerēsimies sociālismu. Zīmīgi, ka tajā sociālismā, kāds tika piedzīvots, izpildās visi fašisma priekšnosacījumi.  Kāds varbūt iebildīs, ka oficiāli krievu nācija nebija izsludināta par „vadošo” un Savienībā nebija oficiālas valsts valodas. Taču bija acīmredzamais – krievu valoda bija vienīgā noteicošā. Rakstā „Krievija – vai velkonis?” jau minēju, ka liela daļa tā laika (un, kā vēlāk redzēsim, arī šī laika) sociālistu fašismā kā spogulī saskatīja paši sevi.

Otrā. Katra tauta savā etniskajā dzimtenē vēlas runāt savā valodā. Vai tas ir nacisms? Protams, ne. Ja kādas šādas tautas etniskajā dzimtenē iebrauc imigranti, ir tikai pašsaprotami, ka viņi iemācās attiecīgās tautas valodu. Vai šāda prasība un pieeja ir nacisms? Arī ne.  Līdzīgi ar attiecīgās valsts pilsonības iegūšanu. Acīmredzot, lai to izdarītu, ir jāizpilda zināmi kritēriji un etniskās dzimtenes nācijas valodas zināšana ir viens no tiem. Tas ir pašsaprotami, un tāda ir arī pasaulē pieņemtā prakse.

Ja iebraucēji daudzu gadu desmitu laikā šo valodu nav iemācījušies, ir divas iespējas – vai nu viņi ir totāli aprobežoti un nav spējīgi to izdarīt, vai to nedara apzināti, savu etnisko identitāti nostādot augstāk par mītnes zemes nācijas etnisko identitāti, kas savukārt gan ir nacisms. Turklāt, ja to atbalsta imigrantu etniskā dzimtene, mēs sastopamies ar fašisma pazīmēm. 

Atgriežamies pie Ukrainas. No Krievijas mediju puses dzirdu sludinām, ka ukraiņi valsts austrumos ir apspieduši krievus, un ir nacisti un fašisti. Vai kāds no šī raksta lasītājiem man var paskaidrot, kā ukraiņu nacisms un fašisms izpaudās? Kā krievu tauta tur tika apspiesta? Ukrainu līdz šim apmeklēju divas reizes gadā un neesmu ne novērojis, ne dzirdējis, ka  ukraiņi kā nāciju sevi nostādītu virs krieviem vai ar savu ideoloģiju gatavotos ieiet kādā citā valstī.

Ir otrādi. Novorossija tiek veidota Ukrainā. Tad kas tas ir, ja ne nacisms!? Ja jaunizceptais sociālisma ideologs Sergejs Kurginjans šādu pieeju atbalsta, tad kas viņš ir, ja ne nacists? Ja kāds var pamatot, kāpēc šis acīmredzamais nav patiess, lūgtum!  Bet tikai, lūdzu, bez kārtējās miglas pūšanas ar plikiem jēdzieniem par ukraiņu nacismu, fašismu, benderovciem  un dižās tautas svēto misiju. Tas vēsturē jau reiz ir dzirdēts no citiem personāžiem.

Pievērsīsimies pie lietām tepat Latvijā. Acīmredzamais – valsts iedzīvotāju skaits padsmit gadu laikā ir sarucis par vairāk nekā trešdaļu miljona, valsts ārējais parāds ir vairāki miljardi eiro (valsts uz aizņēmumu adatas sēž joprojām!), ierēdņu skaits kopš 2006 gada, samazinoties iedzīvotāju skaitam, pieaudzis par pārdesmit tūkstošiem (skat. interviju ar Iļju Gerčikovu http://www.diena.lv/latvija/viedokli/gercikovs-krievijas-sankcijas-vetra-udensglaze-14066038), valstī zeļ un plaukst ekonomiski tiesiskais nihilisms (gadījumi ar „Parex”, „Liepājas Metalurgu”, „Pasažieru vilciena” „neverending” iepirkumi, u.c.).

Taču bultiņas tiek novirzītas, un tiek saņemta attiecīgās „miglas” deva par veiksmes stāstu, par ekonomisko izaugsmi, par cilvēku labklājību, utt.  Fakts, ka visa putra savārīta ar „latviskām” valdībām, tiek aizmiglots ar brēcieniem „krievi nāk!”. Vispārcilvēcisko vērtību zaudēšana tiek „aizmiglota” ar demokrātiju un brīvību, „aizmirstot”, ka brīvība nav visatļautība. Brīvība no visatļautības atšķiras ar atbildību. Tieši atbildības nav.

Migla ar nosaukumu „brīvība un demokrātija” tiek pūsta arī attiecībā uz citiem procesiem, kuru priekšgalā ir tie, ko sauc par Bilderbergas grupu. Tas ir cits stāsts, par kuru varbūt kādreiz vēlāk taps atsevišķs raksts.

Bet kā tad ar idejām? Un kā ar Patiesību?

Patiesībai gar idejām nav kādas daļas. Patiesība atšķirībā no idejām ir cilvēka prātam neaptverama. Taču tas nenozīmē, ka cilvēks līdz Patiesībai nevarētu nokļūt. Īstenībā tas ir pat pārsteidzoši vienkārši – nonākot pats pie sevis (lasi – pie savas augstākās metafiziskās dabas!), cilvēks nonāk arī pie Patiesības. Viņš joprojām nevar Patiesību izzināt, jo gluži tāpat, kā cilvēka kuņģis nevar ietilpināt sevī okeānu, cilvēka prāts nespēj sevī ietilpināt Patiesību.  Pats vārds „patiesība” satur jēdziena atslēgu: Patiesība = Pati + Esība, jeb Pati Esība. Tomēr, pat neizzinājis Patiesību, cilvēks var tajā „peldēt”, iegūstot to, ko sauc par Zināšanu (nejaukt ar zināšanām!). Savukārt tos, kas pie Patiesības vēl pagaidām nav spējīgi nokļūt, par kaut ko pārliecināt ir bezcerīgi. Tie var operēt tikai ar idejām, bet idejas, kā zināms, labākajā gadījumā ietver tikai daļu Patiesības. 

Sasniegt Patiesību ir bīstami. Patiesība neder nevienai ideoloģijai, līdz ar to Patiesības sasniedzēji ir kaitīgi visām ideoloģijām. Vēstures annāles ir pilnas ar Patiesību sasniegušo iznīcināšanu. Kāds tika piesists krustā, kāds tika noindēts, kāds sadedzināts, veseli ciemi Dienvidfrancijā savulaik tika vienkārši izkauti.

Tajā pašā laikā cilvēcei šajā brīdī nav cita ceļa kā virzīties uz Patiesību. Virzīties uz jaunu sociāli ekonomisku formāciju, kura nesatur ideoloģiskus kropļojumus. Lielais jautājums – vai pagūs? 

Foto no http://www.devinrose.heroicvirtuecreations.com

Novērtē šo rakstu:

49
29

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

FotoAr zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu normām un izsakām lūgumu šīs anomālijas pēc iespējas ātri un neatliekami novērst, jo tās nodara lielu kaitējumu sabiedrībai kopumā, tiesu varas sistēmai un grauj tiesiskas valsts principus, tajā skaita principu par taisnīgu tiesu.
Lasīt visu...

21

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

FotoXIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu elite sāka pamatot ar rasu teoriju, kuru nekritiski un bez iebildumiem atbalstīja visa tā laika progresīvā zinātne. Cilvēce tika sadalīta augstākajās un zemākajās rasēs, tika sastādīta rasu hierarhija. Pie zemākajām rasēm pieskaitīja ne vien kolonijās mītošos nēģerus, dzeltenās rases pārstāvjus, indiāņus un Austrālijas aborigēnus, bet arī austrumeiropiešus, slāvu tautas, ebrejus, čigānus, musulmaņu tautas un pat itāļus, grieķus un īrus.
Lasīt visu...

12

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

FotoDārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies, tad meklējiet to, kas ir augšā, kur Kristus sēž pie Dieva labās rokas! Domājiet par to, kas augšā, nevis par to, kas virs zemes! [..] Jūsu dzīve ir ar Kristu apslēpta Dievā.” (Kol 3, 1-3)
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...