Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Idejas dzimst cilvēku prātos. Kā jau cilvēka prāta produkts ideja var būt saistīta ar Patiesību, var arī nebūt. Attiecībā uz pēdējo, piemēram, kādam var dzimt ideja, kā sagrābt varu, kā piemuļķot līdzcilvēkus, utt.

Ideoloģija ir uzskatu kopums, kas pamato ideju kādas grupas interesēs. Ir acīmredzami, ka, jo aplamāka ideja (respektīvi, jo ideja ir tālāka no Patiesības), jo jaudīgāka ideoloģija idejas aizstāvībai ir nepieciešama. Un otrādi. Patiesībai ideoloģija nav vajadzīga. Patiesība ir pašpietiekama. Patiesība vienkārši ir.

Ideoloģiju pludina sabiedrībā ar propagandas palīdzību. Atkal – jo baltākiem diegiem ir šūta ideoloģija, jo spēcīgāka propaganda ir nepieciešama. Un otrādi. Patiesībai propaganda nav vajadzīga. Par to, ka sniegs ir balts vai ūdens ir šķidrs, ikviens var pārliecināties bez propagandas.

Padomāsim par vienkāršām lietām un paraudzīsimies, kā tās, „novirzot bultiņas”, ar ideoloģijas un propagandas palīdzību tiek pārveidotas par sarežģītām. Līdzīgi kā rakstā „Krievija – vai velkonis?” vairāk fokusēsimies uz acīmredzamo. Neticamais pēc tam „ieradīsies viesos” pats. Tas ir propagandas uzdevums – novirzīt uzmanību no acīmredzamā uz miglaino un tad šo miglaino analizēt līdz brīdim, kamēr acīmredzamais tiek padarīts par neticamo.

Paraudzīsimies uz situāciju Lietuvā pie televīzijas torņa militārā puča laikā. Acīmredzamās lietas – uz TV torni virzās tanki. Tanks nav taksometrs, ar ko reizēm pēc baļļuka vakara intīmam turpinājumam uz kādu klusāku vietu vizina meiteni. Tanks nav arī trolejbuss, kas pārvadā mierīgos iedzīvotājus. Tanki dodas uz televīzijas torni ar nepārprotamu mērķi to ieņemt.

Lai to traucētu, pie TV torņa sapulcējas iedzīvotāji, kuri nav devušies uz turieni izklaidēties, bet ir rēķinājušies ar varbūtējām sekām. Sekas arī notiek. Kāds pakļūst zem tanku kāpurķēdēm, kāds tiek nošauts. Šajā brīdī spēlē iesaistās Krievijas propaganda – no namu jumtiem esot šāvuši „savējie”. Tādējādi bultiņas no acīmredzamās lietas – agresiju vēstoši tanki pilsētas ielās – tiek novirzītas uz „miglu bildi”: šāva no namu jumtiem savējie, mēs nē!

Tanku klātbūtni par neesošu padarīt, protams, nav iespējams. Tanku pārveidošanu par taksometriem – arī ne. Kas cits atliek, lai attaisnotos? Jāsaveido migla, un par to jāsniedz „autoritatīvi ziņojumi”! Šāvēji ir „sīkas vienības”, tie var parādīties, pazust, atkal parādīties citā vietā, un nav jau notikumu jūklī acīmredzami pierādāms, kas, no kurienes un kad šāva. Pat, ja kādu šāvēju un šaušanas laiku izdodas identificēt – bet vai tad nevarēja būt vēl kāds, kas šāva citā laikā?  Un tad ar sapūstās miglas palīdzību, mazgājot rokas nevainībā, jāizvairās atbildēt uz vienkāršo jautājumu – kāda velna pēc pie TV torņa bija tanki?

Pavisam mazs ieskats situācijā Ukrainā. Vispirms pāris vienošanās par terminiem, lai saprotam, par ko runājam.

No Vikipēdijas: „Fašisma ideoloģiju raksturo  spēcīga centrālā vara, kas nepieļauj opozīcijas izveidošanos, autoritārs vadonis un iejaukšanās pilsoņu privātajā dzīvē, militarizācija, agresīva ārpolitika, radikāls nacionālisms, represijas pret politiskajiem pretiniekiem.”

Savukārt nacisms varētu būt vienas nācijas etniskās identitātes pārnostatīšana pāri citām. Hitlers uzskatāmi izcēla āriešu rases – pie kuras pieskaitīja vāciešus kā nāciju - pārākumu.

Vispirms divas nelielas atkāpes.

Pirmā. Atcerēsimies sociālismu. Zīmīgi, ka tajā sociālismā, kāds tika piedzīvots, izpildās visi fašisma priekšnosacījumi.  Kāds varbūt iebildīs, ka oficiāli krievu nācija nebija izsludināta par „vadošo” un Savienībā nebija oficiālas valsts valodas. Taču bija acīmredzamais – krievu valoda bija vienīgā noteicošā. Rakstā „Krievija – vai velkonis?” jau minēju, ka liela daļa tā laika (un, kā vēlāk redzēsim, arī šī laika) sociālistu fašismā kā spogulī saskatīja paši sevi.

Otrā. Katra tauta savā etniskajā dzimtenē vēlas runāt savā valodā. Vai tas ir nacisms? Protams, ne. Ja kādas šādas tautas etniskajā dzimtenē iebrauc imigranti, ir tikai pašsaprotami, ka viņi iemācās attiecīgās tautas valodu. Vai šāda prasība un pieeja ir nacisms? Arī ne.  Līdzīgi ar attiecīgās valsts pilsonības iegūšanu. Acīmredzot, lai to izdarītu, ir jāizpilda zināmi kritēriji un etniskās dzimtenes nācijas valodas zināšana ir viens no tiem. Tas ir pašsaprotami, un tāda ir arī pasaulē pieņemtā prakse.

Ja iebraucēji daudzu gadu desmitu laikā šo valodu nav iemācījušies, ir divas iespējas – vai nu viņi ir totāli aprobežoti un nav spējīgi to izdarīt, vai to nedara apzināti, savu etnisko identitāti nostādot augstāk par mītnes zemes nācijas etnisko identitāti, kas savukārt gan ir nacisms. Turklāt, ja to atbalsta imigrantu etniskā dzimtene, mēs sastopamies ar fašisma pazīmēm. 

Atgriežamies pie Ukrainas. No Krievijas mediju puses dzirdu sludinām, ka ukraiņi valsts austrumos ir apspieduši krievus, un ir nacisti un fašisti. Vai kāds no šī raksta lasītājiem man var paskaidrot, kā ukraiņu nacisms un fašisms izpaudās? Kā krievu tauta tur tika apspiesta? Ukrainu līdz šim apmeklēju divas reizes gadā un neesmu ne novērojis, ne dzirdējis, ka  ukraiņi kā nāciju sevi nostādītu virs krieviem vai ar savu ideoloģiju gatavotos ieiet kādā citā valstī.

Ir otrādi. Novorossija tiek veidota Ukrainā. Tad kas tas ir, ja ne nacisms!? Ja jaunizceptais sociālisma ideologs Sergejs Kurginjans šādu pieeju atbalsta, tad kas viņš ir, ja ne nacists? Ja kāds var pamatot, kāpēc šis acīmredzamais nav patiess, lūgtum!  Bet tikai, lūdzu, bez kārtējās miglas pūšanas ar plikiem jēdzieniem par ukraiņu nacismu, fašismu, benderovciem  un dižās tautas svēto misiju. Tas vēsturē jau reiz ir dzirdēts no citiem personāžiem.

Pievērsīsimies pie lietām tepat Latvijā. Acīmredzamais – valsts iedzīvotāju skaits padsmit gadu laikā ir sarucis par vairāk nekā trešdaļu miljona, valsts ārējais parāds ir vairāki miljardi eiro (valsts uz aizņēmumu adatas sēž joprojām!), ierēdņu skaits kopš 2006 gada, samazinoties iedzīvotāju skaitam, pieaudzis par pārdesmit tūkstošiem (skat. interviju ar Iļju Gerčikovu http://www.diena.lv/latvija/viedokli/gercikovs-krievijas-sankcijas-vetra-udensglaze-14066038), valstī zeļ un plaukst ekonomiski tiesiskais nihilisms (gadījumi ar „Parex”, „Liepājas Metalurgu”, „Pasažieru vilciena” „neverending” iepirkumi, u.c.).

Taču bultiņas tiek novirzītas, un tiek saņemta attiecīgās „miglas” deva par veiksmes stāstu, par ekonomisko izaugsmi, par cilvēku labklājību, utt.  Fakts, ka visa putra savārīta ar „latviskām” valdībām, tiek aizmiglots ar brēcieniem „krievi nāk!”. Vispārcilvēcisko vērtību zaudēšana tiek „aizmiglota” ar demokrātiju un brīvību, „aizmirstot”, ka brīvība nav visatļautība. Brīvība no visatļautības atšķiras ar atbildību. Tieši atbildības nav.

Migla ar nosaukumu „brīvība un demokrātija” tiek pūsta arī attiecībā uz citiem procesiem, kuru priekšgalā ir tie, ko sauc par Bilderbergas grupu. Tas ir cits stāsts, par kuru varbūt kādreiz vēlāk taps atsevišķs raksts.

Bet kā tad ar idejām? Un kā ar Patiesību?

Patiesībai gar idejām nav kādas daļas. Patiesība atšķirībā no idejām ir cilvēka prātam neaptverama. Taču tas nenozīmē, ka cilvēks līdz Patiesībai nevarētu nokļūt. Īstenībā tas ir pat pārsteidzoši vienkārši – nonākot pats pie sevis (lasi – pie savas augstākās metafiziskās dabas!), cilvēks nonāk arī pie Patiesības. Viņš joprojām nevar Patiesību izzināt, jo gluži tāpat, kā cilvēka kuņģis nevar ietilpināt sevī okeānu, cilvēka prāts nespēj sevī ietilpināt Patiesību.  Pats vārds „patiesība” satur jēdziena atslēgu: Patiesība = Pati + Esība, jeb Pati Esība. Tomēr, pat neizzinājis Patiesību, cilvēks var tajā „peldēt”, iegūstot to, ko sauc par Zināšanu (nejaukt ar zināšanām!). Savukārt tos, kas pie Patiesības vēl pagaidām nav spējīgi nokļūt, par kaut ko pārliecināt ir bezcerīgi. Tie var operēt tikai ar idejām, bet idejas, kā zināms, labākajā gadījumā ietver tikai daļu Patiesības. 

Sasniegt Patiesību ir bīstami. Patiesība neder nevienai ideoloģijai, līdz ar to Patiesības sasniedzēji ir kaitīgi visām ideoloģijām. Vēstures annāles ir pilnas ar Patiesību sasniegušo iznīcināšanu. Kāds tika piesists krustā, kāds tika noindēts, kāds sadedzināts, veseli ciemi Dienvidfrancijā savulaik tika vienkārši izkauti.

Tajā pašā laikā cilvēcei šajā brīdī nav cita ceļa kā virzīties uz Patiesību. Virzīties uz jaunu sociāli ekonomisku formāciju, kura nesatur ideoloģiskus kropļojumus. Lielais jautājums – vai pagūs? 

Foto no http://www.devinrose.heroicvirtuecreations.com

Novērtē šo rakstu:

49
29

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

FotoDaudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un, lai gan tas ir noticis pavisam nesen, šī “nodokļu reforma” jau ir paguvusi apaugt ar visdažādākajiem vērtējumiem – no brīnumnūjiņas, kas atrisinās mums visu, līdz bezatbildīgai, populistiskai avantūrai vai vienkārši kārtējai stohastiskai solījumu mākoņu stumdīšanai, no kā galu galā nekas jēdzīgs nesanāks. Un katram šeit ir savi argumenti. Jāatzīst – tie parasti ir vienpusēji un šauri, lai tikai uzrunātu (apmānītu?) attiecīgo mērķauditoriju.
Lasīt visu...

12

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

FotoJau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās un ka Veselības ministrija un valdība kaut mazākā mērā gribētu panākt pozitīvu sarunu iznākumu, lai ārsti atsāktu darbu pilnā apmērā. Varbūt šeit mazāka ir premjera Māra Kučinska loma, kurš vienkārši tiek apvārdots un pārliecināts par to, ka "jāaizstāv dāmas gods". Nav jau pirmā reize, kad redzams, cik viegli ir ietekmējams premjers, kurš kā bruņinieks metas aizstāvēt sava kabineta vājā dzimuma pārstāves, aizmirstot valstiskas vērtības un pat veselo saprātu.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

FotoAugsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās informācija par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) gatavoto izglītības reformu. Skaidrs ir viens, IZM vēlas īstenot reformu, neraugoties uz to, ka dažādi nozares eksperti[1], pedagogi, vecāki, bērnu psihologi, pirmsskolas izglītības nozares darbinieki un biedrību pārstāvji[2], ārsti[3], veselības ministre[4], tiesībsargs[5] u.c. ir pauduši bažas par reformas saturu, piemēram, par skolas gaitu sākšanu no sešu gadu vecuma.
Lasīt visu...

21

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

FotoCēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim Ivaram Āboliņam, šī sabiedriskā medija kuratoram, ir klaji prasts un savtīgs: "Rokas nost no mūsu bardaka (un rebēm)!"
Lasīt visu...

18

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

FotoValsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē uzdotajiem jautājumiem. Publicējam šo „atbildi” un Dreibanta komentārus.
Lasīt visu...

21

Tumsonība Īvāna gaumē

FotoNeesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī šobrīd mūsu mājās dzīvo gan suns, gan kaķis. Tomēr līdz šim arī nekad nebiju sevi uzskatījis par cilvēku, kuram jākarina birka "dzīvnieku aizstāvis". Jo neesmu taču ne kādās akcijās vai piketos piedalījies, nerunājot par stāšanos kādās biedrībās.
Lasīt visu...

3

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

FotoNesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu vēstuli, kurā tika pavēstīts, ka asociācija ir uzsākusi sadarbību ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) – lai sakārtotu ēdināšanas nozari. Kas pati par sevi ir lieliska ideja – visi ēdināšanas biznesā darbojošies uzņēmumi varētu apstiprināt, ka tas ir ļoti nepieciešams!
Lasīt visu...

21

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

Foto1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis bija Ungārijas pilsēta Kiškunmujša. Tur bija jānotiek demokrātisko kustību forumam, un šajā pasākumā vajadzēja piedalīties arī Latvijas Nacionālajai neatkarības kustībai.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...

Foto

Pašapziņas valstiskums

Pašapziņa ir suverēna garīgā izpausme. Tā pieder vienīgi attiecīgajam cilvēkam. Pašapziņa ir sevis apzināšanās un sevis apzināšanās saskarsmē ar ārējo pasauli. Pašapziņas priekšmets ir...

Foto

Par Alīdas Vānes pēdējo darba dienu, ģimenes ārstu streiku un iespējām no tā izvairīties

Ģimenes ārstu streiks: sāksies 3. jūlijā, sāksies 23. jūlijā vai varbūt Saeima...

Foto

Kas ir tas jaunais un šokējošais, ko mēs uzzinājām no „Rīdzenes” sarunām?

Un tomēr. Kāds var man paskaidrot - kas ir tas jaunais un šokējošais, ko...

Foto

Daudz interesantāk būtu uzzināt, kādas shēmas bīda par gaismas glabātājiem uzskatītie politiķi

Mazliet vairāk palasīju bēdīgi slavenās "Rīdzenes sarunas", un man ir daži jautājumi sašutušajiem:...

Foto

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

Kas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami...

Foto

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

Apgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau...

Foto

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

Jau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes”...

Foto

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

Spriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu...

Foto

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās...

Foto

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

Es, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija...

Foto

Lai Šadurskis pats brauc prom

Aprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā...

Foto

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

Leonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs...

Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...