Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ceru, ka man nav jāskaidro situācijas valstī absurdums un dramatisms. Ir kāds žargonvārds, kas šo situāciju raksturo visprecīzāk - bezpriģels.

Visapkārt manāma rosība - neapmierinātība ar šo bezpriģelu, taču redzams rezultāts uz kaut kādām pozitīvām izmaiņām nav pat iztālēm samanāms. Pateicoties sabiedrības sašķeltībai, tāda muļļāšanās uz vietas vien ir vērojama. Mūsu lielos, oficiālos masu medijus, kuri pilni ar valsts iekārtas sasniegumus pašslavinošām reklāmām, kas ļoti atgādina nesen ieviesušos visai narcistisko, jāsaka, pat diezgan slimīgo tieksmi pašam sevi fotografēt un tad likt tīmekļa vietnēs, lai varētu tīksmināties par atķeksējumiem, jācer, tikai retais uzskata par patieso realitāti atspoguļojošiem.

Faktiski man jau sen ir tieši tāda pati sajūta kā PSRS laikos, kad 1. vai 9. maija parādēs no tribīnēm ļeņiniskie malači pacilātā balsī mikrofonā teica pašslavinošas runas, kur ik pēc brītiņa gājiena dalībnieki bez jebkādas sajūsmas un pārliecības bija spiesti korī nobļauties: "Urā!" 

Medijos ikdienā redzami meli melu galā, absurds absurda galā, nelietība nelietības galā, taču mēs nez kādēļ tik un tā esam spiesti to pieņemt kā kaut ko patiesu un normālu, jo baidāmies par savu vietu zem saules. Cik ilgi vēl to cietīsim?

Neko jaunu nepateikšu, taču jāpiemin tik un tā. Vārdu sakot, neapmierināto ir daudz, bet kopsaucēja diemžēl neredzu. Pretošanās kustības līderi un organizācijas? Katrs sautējas savā individuālajā vai mazā pulciņā, vai biedrības sulā. Līdz šim dibinātās partijas, lai cik burvīgi un skanīgi tās neskanētu, arī nav ņemamas nopietni, jo skaidri redzams, ka to mērķi un uzbūves puņķainums, ir apzīmējams ar terminu "stiepjams jēdziens". Muldēšanas daudz, taču reāli darbi izpaliek visiem sen jau zināmu iemeslu dēļ.

Vārdu sakot, nav nekādas drošības un uzticības tām, jo to biedri, iekļūstot Saeimā, momentā mēdz aizmirst par saviem mērķiem, solījumiem, zvērestiem un bieži vien arī izstājas no savas partijas, sākot meklēt sev visizdevīgāko variantu. Otrkārt, katra no līdzšinējām partijām tiek finansēta no kaut kādiem uzņēmumiem, uzņēmējiem u.c., kam visbiežāk ir tikai savtīgi mērķi - izmantot situāciju, lai nopelnītu.

Tātad visa problēma joprojām ir tikai tajā, ka mums iztrūkst nopietna politiskā spēka, turklāt kopīgajiem, lielajiem mērķiem uzticama politiskā spēka, kas savilktu zem sevis cik vien iespējami daudzus cīnītājus par līdzīgām vērtībām un mērķiem.

Ir daudzas biedrības un to līderi, kur katrs vēlas būt tas, zem kura karoga pulcētos visi pārējie. Skaidri redzams, ka neviens nevēlas kļūt par otrā plāna spēlētāju. Neviens neizrāda iniciatīvu kopējas lietas labā piekāpties otram. Varu droši teikt, ka līdz šim neesmu redzējis pilnīgi nevienu izteikti pārliecinošu līderi, kas ar savu gara spēku un īpašo harizmu, un oratora dotībām būtu spējīgs pretendēt uz tautas pretošanās kustības līdera posteni. Tikai no vairākiem līderiem kopā var salasīt to, kas mums nepieciešams.

Ko tad mums darīt - nolaist bezcerībā rokas un pacietīgi gaidīt, velns viņu sazin, cik ilgi, līdz tāds reiz piedzims un izaugs līdz atbilstošajam līmenim un vecumam? Bez šaubām, ka tas būtu klajš idiotisms no mūsu puses. Jau tā pasaules sabiedrības acīs esam pataisījuši sevi par izsmieklu - nekam jēdzīgam nederīgu lielgabala gaļu, bezmērķīgu, inertu, bezgalīgi slaucamu masu. Bet to var visai ātri manīt, no pasīva un individuāla egoista pārvēršoties par mostošos un apjomā pieņemošos spēku. Tik, tik tā darba kā katram ar situāciju neapmierinātajam vienreiz pieņemt konkrētu lēmumu - piedalīties!

Tātad, ja reiz izteikta līdera mums nav, tad nav cita varianta kā tomēr daudziem "cilšu" vadoņiem un individuālajiem spēlētājiem apvienoties zem viena kopēja karoga. Tāpēc uzskatu, ka katram ir jāatrod sevī spēks un griba, lai lietas labā pārkāptu savam lepnuma un stūrgalvīgās spītības pilnajam ego pāri. Jo īpaši tas attiecas uz tiem, kuri pulcē ap sevi domubiedru grupas!

Loģiski, ka ar niknuma un sašutuma pilno blogošanu internetā nav iespējams panākt to, kas mums visiem ir nepieciešams - no visām debespusēm neatkarīgu valsti, kurā valdītu īsts likums un kārtība. Līdz ar to mums ir nepieciešama sava pārstāvniecība Saeimā, kurai varam uzticēties. Iekārtu, uz mums vēlamo, var mainīt tikai ar atbilstošiem likumiem. Diemžēl nākas atzīt, ka neviens pikets un mītiņš neko daudz neatrisina. Tātad jākoncentrē visi iespējamie spēki un resursi uz šo apvienojošo politisko spēku, kas iedzīs arvien plašāku ķīli sasmirdušajā Latvijas politikā, līdz kādudien pāršķels to uz pusēm, liekot šīm pusēm izirt savā pieaugošajā panikā un bezzobainībā. Un katrs no mums var pielikt roku šī ķīļa veidošanā un atbalstīšanā! Manuprāt, ir pienācis pēdējais laiks to uzsākt veidot! Nu nav mums citu variantu - nav! Ja būtu, tad jau es te nerakstītu šo rakstu šādu...

Un tā nu ir sanācis, ka ar konkrētiem darbiem, nevis tikai pliku muldēšanu visvairāk sevi ir pierādījusi biedrība "Latvijas antiglobālisti". Jā, bez šaubām, ka zinu, ka daudziem tā izraisa smaidiņu, jo raisa asociācijas ar kaut ko nenopietnu un reizēm arī visai vulgāru. Taču, papētot to tuvāk, jāsaka, ka tie patiešām ir cilvēki, kas dara, nevis tukši, bet skaisti muld pa deviņiem mēmiem. Atceries, ka vairums no šlipsēs un ancukos tērptajiem daiļmuldētājiem darbos neko līdz šim tā arī nav parādījuši. Turklāt no biedrības "Latvijas antiglobālisti" ir izslēgti visi tie, kuri savulaik to diskreditēja ar savu necenzēto un agresīvo uzvedību. Šīs biedrības rindās jau labu laiku kā ir pieļaujama tikai sevi pašcienošu, uzvedības normām lojālu cilvēku atrašanās.

Vārdu sakot, beidzot pārliecinoties, ka sapuvušo sistēmu var mainīt tikai atrodoties puveklīgā sūdupūžņa iekšpusē - Saeimā -, gribot negribot man nācās pieņemt lēmumu pievienoties kādam no jau reāli eksistējošajiem politiskajiem spēkiem, lai ar savu klātbūtni atbalstītu tā veidošanos par arvien pieaugošāku spēku, kas beigu beigās reiz panāktu mums visiem vēlamo rezultātu. Izvēle bija spiesta krist uz jau pieminēto biedrību, kura drīzumā taisās pārtapt par partiju.

Lai būtu skaidrība, jāsaka, arī es esmu viens no tiem, kuru neapmierina šīs topošās partijas nosaukums "Latvijas antiglobālisti", jo uzskatu, ka nosaukums ir visai atgrūdošs. Es noteikti būtu to nosaucis citādāk, teiksim, par "Saprāta partiju". Taču ne man bija to lemt. Esmu spiests respektēt šīs biedrības biedru sapulces, kurā pats klāt nebiju, balsošanas rezultātā pieņemto izvēli. Galu galā no manas puses būtu visai muļķīgi vai pat bērnišķīgi neiestāties tajā tikai nosaukuma un citu aspektu dēļ, kas nav gluži man pa prātam, jo ir skaidrāks par skaidru, ka tādā stilā mēs vēlamo mērķi nekad tā arī nesasniegsim. Varu derēt, ka nav tāda cilvēka, kuru simtprocentīgi apmierinātu kāda no n-to politisko spēku pilnīgi visu aspektu kopums. Tāpēc loģiski, ka tas nedrīkst būt par šķērsli, lai beidzot nenotiktu kāda noteikta izvēle, kas katram liekas vispiemērotākā.

Tagad īsi pateikšu to, kas attiecas uz jau paredzamajiem smīkņājumiem: "Aha, kārtējie raujas pie siles. Tikko tiks iekšā Saeimā, tā pārmetīs kažokus uz otru pusi..., utt." Lai tā ar laiku nesanāktu, šīs topošās Antiglobālistu partijas statūtos un citos juridiskajos aktos ir jau savlaicīgi iestrādāti drošības mehānismi, kas paredzēti gadījumam, ja ienaidnieks viltīgi iefiltrēsies partijas iekšienē, un daudz kas cits.

Ļoti būtisks ir šīs partijas juridisks, pie zvērināta notāra apstiprināts līgums tiem partijas biedriem, kuri balotēsies uz Saeimas deputātu vietām, kas domāts, lai izslēgtu viņu pēkšņo kažoka maiņu - izstāšanos no partijas un tās mērķu nodošanu. Līgums paredz pilnu atbildību ar savu nekustamo un kustamo mantu un milzīgu naudas sodu, kas nebūs pa kabatai iespējamajiem vervētājiem. Tātad mums jau ir kaut kas daudz savādāks nekā visām līdzšinējām partijām! Tās ir garantijas! Turklāt daudz vērtākas par līdzšinējām visādu partiju "garantijām", ka vēlētājs netiks piečakarēts! Ka vēlētājs balso nevis tik daudz par šīs partijas cilvēkiem, cik par šīs partijas nesošajām idejām!

Un visbeidzot gribu lūgt katra loģiski domājošā, katra līdz baltkvēlei no šī augošā bezpriģela nogurušā cilvēka atbalstu šīs "Latvijas antiglobālistu" partijas nodibināšanai! Partijas pirmā kongresa datums ir jau izvēlēts. Tas notiks Rīgā. Vieta pagaidām tiek precizēta, jo biedrības kontā naudas ir ļoti maz. Bet tas ir tikai tāpēc, ka mums pagaidām vēl nav sponsoru. Jo galu galā, kā jau iepriekš minēju, kurš uzņēmējs, pat neskatoties uz milzīgo žņaugu, ir gatavs sponsorēt partiju, kura cīnās par labklājību un tiesiskumu, nevis par iespēju kļūt bagātākiem uz strādnieku rēķina! Turklāt - kura cīnās par izstāšanos no mūsu valsti izzogošā, paverdzinošā un mūsu bērnus samaitājošā eirosojuza! Taču piebildīšu, ka būsim tikai priecīgi, ja tādi sponsori, kuri nesāks uztiept savus noteikumus, tomēr atradīsies!

Savukārt tiem, kuri taisās smīkņāt un gļēvi nolaist rokas, sakot, ka bez naudas (nopietniem sponsoriem) neko nevarēs panākt, gribu teikt: ak tad, lai izcīnītu patiesu vērtību iedzīvināšanos mūsu valstī, tev obligāti vajag lielu naudu un skaisti noformētas reklāmas? Bet kā būtu, ja tu vienkārši kā normāls, sevi cienošs cilvēks ticētu visa labā un krietnā uzvarai bez lielas naudas klātbūtnes, ieguldot no sevis pavisam nedaudz savu nākošo paaudžu sakarīgas dzīves labā!? Kur, pie joda, tu esi redzējis, ka politikā liela nauda ietu kopā ar kaut ko labu? Kur? Bet, ja reiz tu uzskati, ka tikai liela nauda var ko tādu paveikt, tad, patīk tev tas vai ne, taču jāatzīst, ka tu neesi šīs idejas, ko piedāvāju, cienīgs pat ne tik, cik melns aiz naga!

Zinot vidējā letiņa kūtrumu un nevēlēšanos iesaistīties regulārās akcijās vai politikā vispār, nobeigumā gribu piebilst, ka iestāšanās šajā partijā nebūt uzreiz nenozīmē, ka šādi cilv;eks paraksta sev spriedumu turpmāk to vien darīt kā darīt to vai šo partijas labā. Nē! Ne tuvu! Neviens ar varu nevienu nespiedīs turpmāk darīt šo vai to... Taču mums ir ļoti vajadzīga tava palīdzība tieši pie partijas nodibināšanas! Jo pēc likuma, lai reģistrētu partiju, ir nepieciešami, minimums, 200 cilvēku! Turklāt pilngadīgu pilsoņu ar derīgu pasi rokās un, vēlams, 15 eiro notariālam apliecinājumam! Padomā, vai tev tiešām būtu tik grūti noziedot savas dzimtenes sakārtošanas labā savu brīvo laiku un nepieciešamo naudu!? Galu galā kaut kas no sevis ir jāziedo! Ar pliku gribēšanu un bubināšanu neko nepanāksim! Pretējā gadījumā mūs turpinās izmantot, izsūkt un samaitāt! Cik ilgi vēl to cietīsim!? Uz ko vēl mums paļauties, ja ne pašiem uz sevi! Uz savu apņēmību, izlēmību un konkrētu rīcību! Bet tiem, kuriem galīgi švaki ar naudām, bet gribas palīdzēt nodibināt šo partiju, aicinu atbraukt uz kongresu tik un tā! Gan kaut ko izdomāsim! Jūs esat ļoti, ļoti vajadzīgi mums! Vajadzīgi Latvijai! Vajadzīgi visai pasaulei! Harmoniskākai par šo no visiem rāmjiem izgājušo bezpriģelu pasaulei!

Es savu izvēli esmu izdarījis! Kāda būs tava izvēle? Tāpēc ļoti lūdzu tevi - neesi pasīvais nogaidītājs, jo tā nav cienījama izvēle! Tā būtu gļēvulība un vienaldzība! Katram no mums reiz būs jāpamet šo pasauli, kur, visticamāk, tomēr uzdos mums reiz jautājumu: "Ko tu darīji savas dzimtenes un pasaules sakārtošanas labā, kad tevi aicināja un bija tāda iespēja?"

Atceries, kopā mēs būsim spēks! Spēks, ar kuru rēķināties neliešiem! Tā kā vārds "vienotība" diemžēl, ir līdz pretīgumam sapurgāts, tad es iesaku lietot vārdu "saliedētība!" Tātad - lai dzīvo un ņemas spēkā mūsu saliedētība!

Biedrības "Latvijas antiglobālisti" mājas lapa: www.antiglobalisti.lv

Foto - LETA

Novērtē šo rakstu:

57
22

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

FotoKas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami tās patiesie cēloņi un dziļumi. Toties valdības partiju reakcija – ar grūti noslēpjamām histērijas pazīmēm – liecina: valsts varai ir trāpīts ļoti sāpīgā vietā.
Lasīt visu...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...