Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Ierindas biedra pārdomas

Hermanis Juzefovičs, ierindas pilsonis
17.10.2011.
Komentāri (45)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lepnums un īsā atmiņa. Šie ir divi vārdi, kuri pēdējās dienās manā prātā uzpeld visbiežāk. Vai es esmu lepns, ka nesen pieņēmu lēmumu iestāties Zatlera Reformu partijā (ZRP)? Atskatos nesenajā pagātnē un atceros tā laika motivāciju, kas lika man pieņemt šo lēmumu. Atceros savus nedaudzos paziņas, kuri tai laikā bija saistīti ar citām partijām, LPP/LC, Tautas partiju, Vienotību. Viņiem tik tiešām nebija lepnuma par sevi, par to, ka viņi ir ierindas partijas biedri. Sarunas par politiku un mērķiem bija izvairīgas.

Līdz šim nebiju politikā iesaistījies, un lēmuma pieņemšana iestāties ZRP prasīja zināmu laiku. Laiks no brīža, kad Valdis Zatlers paziņoja par partijas dibināšanu, līdz dibināšanas kongresam bija īss. Tik nopietns lēmums kā iesaistīšanās politikā man, cilvēkam, kurš visu dara lēnām, bez steigas un ar apdomu, prasīja laiku, un tikmēr ZRP dibināšanas kongress jau bija pagājis. Iesaistījos partijā, kura jau bija noorganizējusies. Uz pirmo Vidzemes ZRP biedru saietu ierados kā biedru kandidāts bez balss tiesībām. Atļāvos pat emocionālu runu pateikt, kura man deva citu biedru atbalstu un rekomendācijas, ka jau nākamajā Vidzemnieku sapulcē biju kā pilntiesīgs ZRP biedrs un tiku ievēlēts Vidzemes partijas valdē. Ar savu darbību esmu dažādos veidos iesaistījies ZRP darbībā un izaugsmē.

Atgriezīšos pie lepnuma. Aplūkoju, kā presē tiek atspoguļoti pēdējie notikumi saistībā ar partiju debatēm un kā uz to raugās ierindas pilsonis savos komentāros. Tā vien šķiet, ja es izietu uz ielas un paziņotu, ka esmu kādā no partijām, mani ar dubļiem nomētātu, neraugoties, kādā partijā es esmu. Cilvēki ir tendēti PRET, nevis PAR. Sabiedrībā pamatnostādne ir būt PRET, vienalga, RRET ko, bet PRET. Tās lepnuma sajūtas, ar kādām gāju uz pirmo ZRP kongresu, lai arī kā man tas nepatīk, bet jāatzīst, tās ir mazinājušās. Un šeit atkal atceros tos savus nedaudzos paziņas, kuri bija iesaistījušies citu partiju darbībā, un viņu izvairīgās un negribīgās sarunas par partiju lietām. Savādi, bet mana uzvedība sāk līdzināties viņiem. Kāpēc, kur ir misēklis? Kur tika pielaista kļūda, ka man kļūst kauns, ka es iesaistījos šai „teātrī” - politikā? Izanalizējot šī brīža situāciju, izkristalizējas divi secinājumi: pirmais – nevajadzēja „līst” šai „teātrī”, otrais, - neesmu izdarījis visu iespējamo, ko man vajadzēja izdarīt.

Sākšu ar pirmo. Vai vajadzēja iesaistīties partijas darbībā? Šai brīdī jāatceras, par ko vai pret ko mēs balsojām referendumā. Pēdējās nedēļās šo jautājumu esmu uzdevis daudziem cilvēkiem. Neviens, uzsveru, neviens man nespēja paskaidrot, pret ko vai par ko viņš ir balsojis referendumā un vai ir sasniegts vēlamais rezultāts. Kas ir noticis? Kas ir mainījies? Es uzņemšos atbildību un pateikšu – NEKAS nav mainījies. Referendums un pašreizējā situācija parāda, ka valstī ir spējīgi cilvēki, kas spēj novadīt procesus tā, ka viss ir pa vecam. Bet vai vispār ir kas jāmaina?

Es referendumā balsoju PAR 10 Saeimas atlaišanu. Lēmumu šādi balsot es nepieņēmu spontānu jūtu vadīts, bet gan, pārdomājot un izvērtējot savu lēmumu. Lai spētu ko mainīt, ar balsošanu vien nepietiek. Ir kādam jāiet un jādara. Es biju viens no tiem, kas ticēja, ka ir iespējams mainīt to, par ko nobalsoja lielum lielais vairums to cilvēku, kuri piedalījās referendumā. ZRP dibināšana bija loģisks solis procesu attīstībā. Tamdēļ arī nolēmu piedalīties. Piedalīties politiskā procesā, lai atbalstītu tā laika vairākuma vēlmi – mainīt notiekošo. Tātad uzskatu, ka neesmu pielaidis kļūdu, iestājoties ZRP.

Aplūkojot notikumus laika sprīdī kopš referenduma un iesaistīšanās politikā līdz pirmajai 11. Saeimas darba dienai, jāsecina – nekas nav mainījies. Vai es jūtos vainīgs? Jā, jūtos vainīgs. Neiztirzāšu, kāpēc jūtos vainīgs, sanāks patosa un patriotisma pilns apraksts. Tik tiešām, apstiprinās otrais secinājums – neesmu darījis visu kas no manis atkarīgs lai kas mainītos. Šai situācijā rodas jautājums – kas jāmaina? Kaut ko mainīt mainīšanas pēc ir muļķīgi. Kā es redzu izmaiņas (reformas), aprakstīšu citā rakstā. Šīs pārdomas ir par sajūtām, kuras mani ir pārņēmušas.

Jāatzīst, lepnuma sajūta ir noplakusi. Pieaugusi ir dusmu sajūta uz sevi, ka esmu atļāvies sevi, tautas valodā runājot, „piemuļķot”. Tad jau labāk bija neko nedarīt, sēdēt maliņā un pukoties, ka atkal viss pa vecam, viss ir slikti, un darboties savā nozarē, gūstot kādu labumiņu, un, pa druskai šmaucoties, celt savu necilo labklājību. NĒ, neesmu no tiem cilvēkiem, kas pusceļā apstājas un savas kļūdas nelabo. Nedaudz jānomierinās, jo dusmu iespaidā rīcība mēdz būt neadekvāta, un jāiet un jādara.

Aicinu līdzīgi domājošos, kuri spēj atcerēties un atbildēt uz jautājumu, par ko mēs balsojām referendumā, uz pārdomām - ko un kā mēs katrs atsevišķi un visi kopā varam darīt? Es neaicinu iesaistīties ZRP. Es iesaistījos un neko neizdarīju, un neko nepanācu (joks). Es aicinu uz pārdomām un nesteidzīgu lēmumu pieņemšanu, ko un kā mēs katrs varam darīt. Pirmkārt, katrs atbildot uz jautājumu, vai ir kas jāmaina un kas ir tas, kas mūs neapmierina, un ko mēs katrs spējam darīt, lai mainītu to, kas mums katram un visiem kopā nepatīk.

Novērtē šo rakstu:

67
12

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...