Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sakumā vēlos norādīt uz Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēšanas procedūras nepilnībām. 2013.gada 20.jūnijā plkst.14:45 Ķekavas novada domes priekšsēdētājs izsludināja Ķekavas novada domes ārkārtas sēdes Nr.14 darba kārtību (www.kekava.lv, Domes sēdes, Darba kārtība 2013.gada 25.jūlija domes sēde), kurā tika iekļauti šādi jautājumi:

1) Par Ķekavas novada pašvaldības saistošo noteikumu Nr. 10/2013 „Grozījumi Ķekavas novada pašvaldības 2011. gada 8. decembra saistošajos noteikumos Nr.28/2011 "Ķekavas novada pašvaldības nolikums"" apstiprināšanu;

2) Par Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieka saimnieciskajos jautājumos ievēlēšanu;

3) Par Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieka attīstības jautājumos ievēlēšanu;

4) Par Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieka sociālajos jautājumos ievēlēšanu;

5) Par paraksta tiesībām kredītiestādēs un Valsts kasē.

Sakarā ar to, ka darba kārtības izsludināšanas brīdī neeksistēja tādi amati kā Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks saimnieciskajos jautājumus, Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos un Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks sociālajos jautājumos, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs nebija tiesīgs izsludināt darba kārtību, kurā būtu norādīta balsošana par personu ievēlēšanu neeksistējošajos amatos.

Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 24.panta otro dalu pašvaldības nolikums stājas spēka nākamajā dienā pēc tā parakstīšanas, ja tajā nav noteikts cits spēkā stāšanās laiks. Savukārt Dokumentu juridiskā spēka likuma 4.panta pirmās daļas trešais punkts nosaka, ka dokumenta obligātais rekvizīts ir paraksts. Tāpēc, apskatot šīs tiesību normas kopsakarā, secināms, ka ātrākais termiņš, kad grozītais pašvaldības nolikums var stāties spēkā, ir nākamā diena pēc tā, kad domes priekšsēdētājs to ir parakstījis. Savukārt tiesību norma, kas pieļauj citu termiņu, ir izmantojama tad, ja plānots, ka nolikums stāsies spēkā vēlāk nekā nākamajā dienā pēc parakstīšanas.

Tāpēc šajā konkrētajā gadījumā pašvaldības nolikums stājās spēkā ar 2013.gada 21.jūniju. Līdz ar to secināms, ka Ķekavas novada dome 2013.gada 20.jūnija domes sēdē trīs personas tika ieceltas vēl neeksistējušos amatos.

Ņemot vērā iepriekš minēto, lūdzu Ķekavas novada domi atcelt 2013.gada 20.jūnija Ķekavas novada domes lēmumu 2,§, 2013.gada 20.j ūnija Ķekavas novada domes lēmumu un .gada 20.jūnija Ķekavas novada domes lēmumu 4r§.

Vienlaicīgi lūdzu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru E.Sprūdža kungu nokontrolēt šī jautājuma izskatīšanu Ķekavas novada domes sēdē, lai novērstu šādas prettiesiskas Ķekavas novada domes rīcības legalizēšanu, kā arī turpmāk pievērst pastiprinātu uzmanību Ķekavas novada domes rīcībai, jo mēneša laikā kopš Ķekavas novada domes jaunā sasaukuma darbības uzsākšanas rika pieņemta virkne lēmumu, kas pēc būtības ir prettiesiski un neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām tiesību normām.

[2] 2013.gada 1. jūnijā, pašvaldību vēlēšanās par Ķekavas novada domes deputātu tika ievēlēts Igoris Malinauskas, kas pēc 2013.gada 20.jūnija ieņēma arī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieka sociālajos jautājumos amatu Ķekavas novada domē.

Apskatot Centrālās vēlēšanu komisijas mājās lapā pieejamo informāciju, secināju, ka Igoris Malinauskas ir Lietuvas Republikas pilsonis.

Izanalizējot spēkā esošos normatīvos aktus un ar to izstrādi un pieņemšanu saistītos dokumentus, nonācu pie secinājuma, ka Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likuma 8. panta pirmās daļas 2.punkts nosaka Eiropas Savienības pilsoņu, kuri nav Latvijas pilsoņi, bet ir reģistrēti LR dzīvotāju reģistrā, tiesības kandidēt domes vēlēšanās (precīzi citējot - Latvijas Republikā tiesības kandidēt domes vēlēšanās Ir Eiropas Savienības pilsonim, kurš nav Latvijas pilsonis, bet ir reģistrēts Iedzīvotāju reģistri), bet nenosaka Eiropas Savienības pilsoņu, kuri nav Latvijas pilsoņi, bet ir reģistrēti Iedzīvotāju reģistrā, tiesības tikt ievēlētiem domē.

Savukārt saskaņā ar Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 3.panta pirmās daļas 4.punktu, deputāta pilnvaras izbeidzas pirms termiņa ar dienu, kad likumā noteiktajā kārtībā ir konstatēts fakts, ka deputāts nepieder pie Latvijas Republikas pilsoņu kopuma.

Ņemot vērā iepriekš minēto, secināms, ka saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem Eiropas Savienības pilsonis, kurs nav Latvijas pilsonis, var kandidēt pašvaldības domes vēlēšanās, bet pirms stāšanās deputāta amatā viņam ir jāiegūst Latvijas pilsonība naturalizācijas vai citā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, jo Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums nepārprotami nosaka, ka, ja deputāts nepieder pie Latvijas Republikas pilsoņu kopuma, viņa pilnvaras izbeidzas.

To apliecina arī augstākais juridiskā spēka normatīvais akts Latvijas Republikas teritorijā - Satversme, kuras 101. panta otrā daļa nosaka - pašvaldības ievēlē pilntiesīgi Latvijas pilsoni un Eiropas Savienības pilsoņi, kas pastāvīgi uzturas Latvijā. Ikvienam Eiropas Savienības pilsonim, kas pastāvīgi uzturas Latvijā, ir tiesības likumā paredzētajā veidā piedalīties pašvaldību darbībā. Pašvaldību darba valoda ir latviešu valoda. Tādēļ, lai Eiropas Savienības pilsonis, kas patstāvīgi uzturas Latvijā, varētu piedalīties pašvaldības darbībā, tam ir jābūt atļautam ar likumu. Šajā gadījumā Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums liedz tiesības ne Latvijas pilsonim būt par deputātu. Arī Satversmes 2.pants, kas nosaka, ka Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, liedz Eiropas Savienības pilsoņiem, kuri nav Latvijas pilsoņi, tikt ievēlētiem pašvaldību domēs.

Sakarā ar iepriekš minēto, lūdzu Ķekavas novada domi ievērot Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma normas un nekavējoties izbeigt Igorisa Malinauska kā deputāta pilnvaras pirms termina saskaņā ar Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 3.panta pirmās daļas 4.punkta noteikumiem.

Lūdzu Centrālo vēlēšanu komisiju un vides un reģionālās attīstības ministru E.Sprūdža kungu nodrošināt precīzu Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma normu izpildi Ķekavas novada domē.

Novērtē šo rakstu:

34
17

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Kā intereses pārstāv Saeimas deputāti?

FotoIk pa četriem gadiem notiek Saeimas vēlēšanas, kurās tiek izvēlēti 100 tautas pārstāvji, kurus vēlētāji var izvēlēties tikai no partiju sarakstiem. Turpmākos 4 gadus šie partiju pārstāvji melnām mutēm groza un pieņem likumus savās un savu sponsoru interesēs, kā arī ieceļ tiesnešus. Lai cik tas skumīgi neliktos, bet es nevaru nosaukt nevienu likumu vai likumu grozījumus, kas būtu pieņemts iedzīvotāju vairākuma interesēs.
Lasīt visu...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...