Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sakumā vēlos norādīt uz Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēšanas procedūras nepilnībām. 2013.gada 20.jūnijā plkst.14:45 Ķekavas novada domes priekšsēdētājs izsludināja Ķekavas novada domes ārkārtas sēdes Nr.14 darba kārtību (www.kekava.lv, Domes sēdes, Darba kārtība 2013.gada 25.jūlija domes sēde), kurā tika iekļauti šādi jautājumi:

1) Par Ķekavas novada pašvaldības saistošo noteikumu Nr. 10/2013 „Grozījumi Ķekavas novada pašvaldības 2011. gada 8. decembra saistošajos noteikumos Nr.28/2011 "Ķekavas novada pašvaldības nolikums"" apstiprināšanu;

2) Par Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieka saimnieciskajos jautājumos ievēlēšanu;

3) Par Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieka attīstības jautājumos ievēlēšanu;

4) Par Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieka sociālajos jautājumos ievēlēšanu;

5) Par paraksta tiesībām kredītiestādēs un Valsts kasē.

Sakarā ar to, ka darba kārtības izsludināšanas brīdī neeksistēja tādi amati kā Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks saimnieciskajos jautājumus, Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos un Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks sociālajos jautājumos, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs nebija tiesīgs izsludināt darba kārtību, kurā būtu norādīta balsošana par personu ievēlēšanu neeksistējošajos amatos.

Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 24.panta otro dalu pašvaldības nolikums stājas spēka nākamajā dienā pēc tā parakstīšanas, ja tajā nav noteikts cits spēkā stāšanās laiks. Savukārt Dokumentu juridiskā spēka likuma 4.panta pirmās daļas trešais punkts nosaka, ka dokumenta obligātais rekvizīts ir paraksts. Tāpēc, apskatot šīs tiesību normas kopsakarā, secināms, ka ātrākais termiņš, kad grozītais pašvaldības nolikums var stāties spēkā, ir nākamā diena pēc tā, kad domes priekšsēdētājs to ir parakstījis. Savukārt tiesību norma, kas pieļauj citu termiņu, ir izmantojama tad, ja plānots, ka nolikums stāsies spēkā vēlāk nekā nākamajā dienā pēc parakstīšanas.

Tāpēc šajā konkrētajā gadījumā pašvaldības nolikums stājās spēkā ar 2013.gada 21.jūniju. Līdz ar to secināms, ka Ķekavas novada dome 2013.gada 20.jūnija domes sēdē trīs personas tika ieceltas vēl neeksistējušos amatos.

Ņemot vērā iepriekš minēto, lūdzu Ķekavas novada domi atcelt 2013.gada 20.jūnija Ķekavas novada domes lēmumu 2,§, 2013.gada 20.j ūnija Ķekavas novada domes lēmumu un .gada 20.jūnija Ķekavas novada domes lēmumu 4r§.

Vienlaicīgi lūdzu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru E.Sprūdža kungu nokontrolēt šī jautājuma izskatīšanu Ķekavas novada domes sēdē, lai novērstu šādas prettiesiskas Ķekavas novada domes rīcības legalizēšanu, kā arī turpmāk pievērst pastiprinātu uzmanību Ķekavas novada domes rīcībai, jo mēneša laikā kopš Ķekavas novada domes jaunā sasaukuma darbības uzsākšanas rika pieņemta virkne lēmumu, kas pēc būtības ir prettiesiski un neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām tiesību normām.

[2] 2013.gada 1. jūnijā, pašvaldību vēlēšanās par Ķekavas novada domes deputātu tika ievēlēts Igoris Malinauskas, kas pēc 2013.gada 20.jūnija ieņēma arī Ķekavas novada domes priekšsēdētāja vietnieka sociālajos jautājumos amatu Ķekavas novada domē.

Apskatot Centrālās vēlēšanu komisijas mājās lapā pieejamo informāciju, secināju, ka Igoris Malinauskas ir Lietuvas Republikas pilsonis.

Izanalizējot spēkā esošos normatīvos aktus un ar to izstrādi un pieņemšanu saistītos dokumentus, nonācu pie secinājuma, ka Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likuma 8. panta pirmās daļas 2.punkts nosaka Eiropas Savienības pilsoņu, kuri nav Latvijas pilsoņi, bet ir reģistrēti LR dzīvotāju reģistrā, tiesības kandidēt domes vēlēšanās (precīzi citējot - Latvijas Republikā tiesības kandidēt domes vēlēšanās Ir Eiropas Savienības pilsonim, kurš nav Latvijas pilsonis, bet ir reģistrēts Iedzīvotāju reģistri), bet nenosaka Eiropas Savienības pilsoņu, kuri nav Latvijas pilsoņi, bet ir reģistrēti Iedzīvotāju reģistrā, tiesības tikt ievēlētiem domē.

Savukārt saskaņā ar Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 3.panta pirmās daļas 4.punktu, deputāta pilnvaras izbeidzas pirms termiņa ar dienu, kad likumā noteiktajā kārtībā ir konstatēts fakts, ka deputāts nepieder pie Latvijas Republikas pilsoņu kopuma.

Ņemot vērā iepriekš minēto, secināms, ka saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem Eiropas Savienības pilsonis, kurs nav Latvijas pilsonis, var kandidēt pašvaldības domes vēlēšanās, bet pirms stāšanās deputāta amatā viņam ir jāiegūst Latvijas pilsonība naturalizācijas vai citā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, jo Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums nepārprotami nosaka, ka, ja deputāts nepieder pie Latvijas Republikas pilsoņu kopuma, viņa pilnvaras izbeidzas.

To apliecina arī augstākais juridiskā spēka normatīvais akts Latvijas Republikas teritorijā - Satversme, kuras 101. panta otrā daļa nosaka - pašvaldības ievēlē pilntiesīgi Latvijas pilsoni un Eiropas Savienības pilsoņi, kas pastāvīgi uzturas Latvijā. Ikvienam Eiropas Savienības pilsonim, kas pastāvīgi uzturas Latvijā, ir tiesības likumā paredzētajā veidā piedalīties pašvaldību darbībā. Pašvaldību darba valoda ir latviešu valoda. Tādēļ, lai Eiropas Savienības pilsonis, kas patstāvīgi uzturas Latvijā, varētu piedalīties pašvaldības darbībā, tam ir jābūt atļautam ar likumu. Šajā gadījumā Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums liedz tiesības ne Latvijas pilsonim būt par deputātu. Arī Satversmes 2.pants, kas nosaka, ka Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, liedz Eiropas Savienības pilsoņiem, kuri nav Latvijas pilsoņi, tikt ievēlētiem pašvaldību domēs.

Sakarā ar iepriekš minēto, lūdzu Ķekavas novada domi ievērot Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma normas un nekavējoties izbeigt Igorisa Malinauska kā deputāta pilnvaras pirms termina saskaņā ar Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma 3.panta pirmās daļas 4.punkta noteikumiem.

Lūdzu Centrālo vēlēšanu komisiju un vides un reģionālās attīstības ministru E.Sprūdža kungu nodrošināt precīzu Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likuma normu izpildi Ķekavas novada domē.

Novērtē šo rakstu:

34
17

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...