Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šajās dienās netīšām izdzirdēju, kā Latvijas radio Edvīns Inkēns slavē brīvību, kas esot nesalīdzināmi lielāka vērtība par visu ko citu un kuras dēļ visu ko varot pieciest - un visiem to vajagot apzināties. Precizitāti negarantēju, bet doma bija tāda.

Kā varēja noprast, runa bija gan par Latvijas, gan tās cilvēku brīvību. Un tur nu no politiskās un arī mediju varas sen "atšūtais" kādreizējais masu elks runāja vienā balsī un vieniem vārdiem ar pašreizējo valsts varu un tās aizstāvjiem - gan praktiski apzinīgajiem, gan jūsmīgi apmuļķotajiem. Lai vai kas, mums visiem un ikkatram esot jānovērtē mūsu brīvība un, ja nu kas, attiecīgi jārīkojas.

Protams, principā viņam ir simtprocentīga taisnība - tajā, ka maz kas pasaulē ir vairāk vērts par cilvēka brīvību un par savu paša brīvu valsti. Atšķirībā no Dombrovska erzača tas patiešām bija neticamas un īstas veiksmes stāsts, ka astoņdesmito gadu beigās un deviņdesmito gadu sākumā mēs to dabūjām.

Taču ir pavisam cits jautājums - kas bez ilūzijām un izskaistinājumiem ir tas, kas mums pēc divdesmit pieciem gadiem no šī tālaika patiesi fantastiskā ieguvuma ir atlicis?

Par brīvu valsti nemaz nerunāsim - bet tur nu tiešām nekā darīt nevarēja. Ne divdesmitā gadsimta beigu, ne divdesmit pirmā gadsimta sākuma pasaule nav nekāds augstdzimušo jaunavu institūts. Ja ne ar vieniem, tad ar otriem - neko darīt, nekur likties.

Līdz ar to pārmetumi visiem tiem, kuri mūs ar ne vienmēr godīgiem paņēmieniem ievilka ES, NATO, Šengenas, eiro un visās pārējās zonās, nav neko pamatoti. Mērķis bija - un to vajadzēja sasniegt sabiedriskā labuma vai kā nu to saukt vārdā. Jeb vai kādam būtu gribējies šeit tādu maziņu Ukrainu? Nez vai pat tādai Ždanokai, kurai tāpat patīk visi mierīgas Eiropas dzīves labumi...

Ar vārdu sakot, tā nu objektīvi sanācis, ka lielos un pat vidējos vilcienos nekādas brīvās valsts mums nav, - lielās lietas lemj citi, un Latvijas valstij atliek skatīties viņiem mutēs vai kādās citās ķermeņa atverēs, lai laikus un pareizi piebalsotu un nenokavētu savu labumu kā zvirbulim pie zirga. Nekāda Šveice nesanāca un arī nevarēja sanākt. Neko darīt. Tā sacīt, pret lauzni nav paņēmiena.

Toties nekas nebūtu traucējis šajā ne visai brīvajā, toties Rietumu civilizācijas demokrātijas, tiesiskuma un individuālās brīvības vērtībām formālu uzticību zvērējušajā valstī nodrošināt adekvātu personiskās brīvības apjomu tās cilvēkiem.

Tas jau nav nekas tāds super un mega - apmēram tas pats, kas reāli pastāv visādās tur Skandināvijās, Nīderlandēs un citādās Francijās-Beļģijās. Apziņas brīvība. Runas brīvība. Reāla sabiedrības kontrole pār valsts varu. Valsts varas pārstāvju reāla atbildība. Patiesa likuma vara un tiesiskums. Un tamlīdzīgas lietas, kas kopā cilvēkam dod sajūtu - šī ir mana valsts.

Kas no tā ir mums? Patiniet paši atpakaļ kaut vai pēdējos pāris gadus. De facto referendumu aizliegšana - lai tā glupā, bezatbildīgā tauta kaut ko neiedomājas sadarīt. Runas un apziņas brīvības ierobežošana ar aizvien jauniem un jauniem aizliegumiem pēc vecā, labā padomju komuņaku saukļa - demokrātija nav visatļautība.

Tad vēl reāla vēlēšanu tiesību ierobežošana, aizbildinoties ar "Eiropas prasībām". Arī priekšvēlēšanu cīņas ierobežošana ar nolūku, lai pašreizējā politiskajā izkārtojumā pēdējo mēnesi pirms vēlēšanām visas iespējas būtu tikai administratīvā resursa īpašniekiem - pašlaik tātad vienotībniekiem un saskaņiešiem, bet noteikti ne kaut kādiem ārpus Saeimas esošajiem. Un tā tālāk.

Tāpat Latvijas valsts vara pēdējos gados ir darījusi visu iespējamo, lai valsts iedzīvotājiem visos iespējamos veidos paskaidrotu - jūs esat stulbi un nejēgas, nekas jums par valsti nav jāzina, un neiedomājieties, ka kaut kas notiks tā, kā jūs to varētu vēlēties un uzskatīt par pareizu! Aizmirstiet, tā nebūs!

Tas viss sākās ar Abrenes atdošanu. Tad pirmoreiz valsts vara iemēģināja, kā tas ir - saviem iedzīvotājiem pateikt: jūs esat nejēgas, mūs neinteresē, ko jūs tur domājat, un neko lāga mēs jums nepaskaidrosim, bet katram gadījumam visus savus argumentus un pamatojumus mēs noslepenosim uz desmitiem gadu, lai vismaz mūsu dzīves laika jūs par tiem neko neuzzinātu.

Izdevās, un sekoja jauns drosmīgs, "tautas" pacietības robežu pārbaudošs solis: Ģenerālprokuratūras lēmums izbeigt krimināllietu par amatpersonu vainu "Parex bankas" krahā drošības dēļ tika uzmeistarots nepārsūdzams - ar vienkāršu argumentu, ka neviens Latvijas iedzīvotājs tak no šī kraha neesot cietis.

Āreče, izdevās arī tas, un pēc tam jau noslepenotās nejēdzības pareksu, krājbanku, metalurgu, airbaltiku simtmiljonu izsaimniekošanas lietās sekoja viena otrai. Sistēmas pārstāvji saprata - mums ir atļauts gandrīz viss.

Rezultātā valsts varas nekaunība gadu pēc gada ir tikai augusi augumā - no lielām lietām līdz sīkumiem un atkal atpakaļ. No miljardu izzagšanas piesegšanas valstiskā līmenī līdz Drošības policijas priekšniekam, kurš savā nesodāmības apziņā pārrijies tiktāl, ka braucienu dienesta auto uz veļas mazgātavu pasludina par valsts noslēpuma cienīgu, jo zina - ar visiem valsts varas pārstāvjiem, kuri varētu viņam sataisīt kādas ziepes, viņš jau sen ir cieši sasiets neredzamiem pavedieniem.

Viss likumsakarīgi ir nonācis tiktāl, ka Ministru prezidente bez kādas izlocīšanās un manevriem var publiski paziņot: mums nospļauties uz jums visiem, kam šķiet, ka pa kaklu, pa galvu izvēlētam pircējam, aiz kura var stāvēt velnszinkas, nedrīkst par mazu naudiņu pārdot pelnošu valsts banku, - mēs to vienalga izdarīsim līdz vēlēšanām, un jūs mums varat iepūst svārku ļipā vai jebkur citur!

Un arī tiktāl, ka viens ar pusbandītiem tradicionāli pārbāzts un neviena nekontrolēts galvenais specdienests var atļauties publiski paziņot, cik pareizi būtu, ja tas varētu vēl pirms kārtējās valdības apstiprināšanas izvērtēt, cik derīgs no tā pusbandītu viedokļa ir viens vai otrs ministra posteņa kandidāts, - un gandrīz visus vērā ņemamos politiskos spēkus šis kantoris ir tik sekmīgi paņēmis pie rīkles, ka tie neuzdrīkstas pat iepīkstēties.

Ar vārdu sakot, mēs labi redzam, kā pēdējos desmit gados pastāvošajam režīmam - citādi to nenosaukt -, kurā savijušās ierēdniecības, pietuvināto polituzņēmēju, specdienestu bandītu, tiesībsargāšanas iestāžu noziedznieku un to kontrolētu politiku intereses, ir "veicies" ar valsts attīstīšanu. Toties jo sekmīgāki viņi ir bijuši savas varas un pašu sistēmas nostiprināšanā. Kā dziedāja Edgars Liepiņš - jā, jā, visa tēvija laimē var nu diet, viņai dota brīvība tikai mazuliet. Un kļūst tikai mazulietāk un mazulietāk.

Tikai tāds viens mazs aplauziens: arvien nopietnākiem kļūstot ārējiem draudiem, šīs sistēmas pārstāvji tāpat arvien skaļāk un histēriskāk sāk runāt par to, cik svēts mantojums šī zeme (un arī viņu uzbūvētais zirnekļu tīkls - lai piedod man šo salīdzinājumu šis čaklais, simpātiskais radījums! - kā šīs zemes neatņemama sastāvdaļa) esot mūsu tautai un cik ļoti vērtīgs esot tas, ko viņi šai tautai un katram konkrētam Latvijas vidusmēra cilvēkam atmetuši. Tā ka lai nu prototies.

Kā zināms, Latvijas tauta, protams, ir tāda, kas neparko nebrēc un neprotestē, lai kā arī to jātu. Bet tomēr jāšaubās, vai tā varētu būt pietiekami kukū, lai ar putām uz lūpām mestos cīņā par Reinika brīvību ar dienesta "Audi" aizvest uz mazgāšanu apakšbikšu kolekciju, Āboltiņas brīvību aizbraukt uz "Skaimoru" šopingā valsts apsardzes pavadībā, "Vienotības" politbiznesmeņu brīvību pārdot "Citadeli" tam, kam sarunāts, un visām pārējām svētajām "brīvībām".

Novērtē šo rakstu:

73
6

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Kā intereses pārstāv Saeimas deputāti?

FotoIk pa četriem gadiem notiek Saeimas vēlēšanas, kurās tiek izvēlēti 100 tautas pārstāvji, kurus vēlētāji var izvēlēties tikai no partiju sarakstiem. Turpmākos 4 gadus šie partiju pārstāvji melnām mutēm groza un pieņem likumus savās un savu sponsoru interesēs, kā arī ieceļ tiesnešus. Lai cik tas skumīgi neliktos, bet es nevaru nosaukt nevienu likumu vai likumu grozījumus, kas būtu pieņemts iedzīvotāju vairākuma interesēs.
Lasīt visu...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...