Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Portāla Pietiek lasītāja – Pilsoniskās savienības sarakstes dalībnieka iesūtīti jauni Aivara Sluča elektroniskā pasta sarakstes fragmenti reizē ar politiķa Ģirta Valda Kristovska nevēlēšanos atklāt pilnu saraksti ar pretrunīgi vērtēto ASV latvieti likvidē neskaidrības un rada aizvien lielāku pārliecību: sarakste tiešām notikusi, un Kristovskis varētu būt publiski melojis, apgalvojot, ka atbildējis uz pilnīgi citu Sluča elektroniskā pasta vēstuli.

Aizvadītajā nedēļā Pietiek publiskoja Sluča un Kristovska sarakstes fragmentu, no kura izriet, ka Latvijas politiķis izsaka piekrišanu ASV latvieša elektroniskā pasta vēstulē izteiktajai „redzējumam un vērtējumam” – cita starpā arī tam, ka „kā ārsts es nevarētu ārstēt krievus vienlīdzīgi latviešiem Latvijā”.

Pirms šīs sarakstes publiskošanas Kristovskis nevēlējās to komentēt, bet nākamajās dienās viņa vadītā Pilsoniskā savienība un pats politiķis sākumā apgalvoja, ka publiskotā sarakste esot „lēta montāža”, kurā izmantots „gadu vecs e-pasts no partijas iekšējās sarakstes un izraujot vārdus no konteksta”.

Savukārt dienu vēlāk Kristovskis jau paziņoja, ka interneta sarakstē patiesībā esot izteicies par „citu Pilsoniskās savienības PS biedra Aivara Sluča e-pastu, nevis to, kurā absolūti nepieņemamus prātojumus par savu ārsta praksi izteicis A.Slucis”.

Lielākās šaubas par sarakstes fragmenta autentiskumu radīja fakts, ka Sluča vēstulē uzrunāts nevis Ģirts Valdis Kristovskis, bet gan kāds Ingvars. Taču tagad Pilsoniskās savienības sarakstes listes dalībnieka iesūtītā Sluča oriģinālā elektroniskā pasta vēstule šīs šaubas gaisina.

No šīs vēstules, kuras nosaukums ir „Vai latvieši padodas?” un kura datēta ar pagājušā gada 14. oktobri (dienu pirms datuma, ar kuru savukārt datēta Kristovska atbilde), izriet, ka Slucis savu vēstuli adresējis gan Pilsoniskās savienības biedru un atbalstītāju listēm, gan arī adresātam vijups1@inbox.lv.

Šis adresāts bijis toreizējais Pilsoniskās savienības, tagadējais Kristīgi demokrātiskās savienības (KDS) pārstāvis Ingvars Vijups, - Latvijas industriālā dizaina mājas lapā www.design.lv šī elektroniskā pasta adrese norādīta kā viņam piederoša.

Tikmēr Kristovskis vismaz pagaidām ir palicis pie savas versijas – ka viņa „izteiktās domas PS biedru sarakstē nav bijušas atbalsta izteikšana A. Slucim, bet vēlme pārtraukt šādas PS programmai un mērķiem neatbilstošas diskusijas PS biedru starpā”.

Turklāt, kā piektdien paziņoja Kristovskis, viņš esot izteicies par citu Sluča elektroniskā pasta vēstuli un „par problemātiku, kuru A. Slucis sarakstē bija aizsācis iepriekš un kurai viņš pats bija devis nosaukumu „Vai latvieši padodas?”„.

„Savā e-pastā A. Slucis aicina cīnīties par „iespēju būt saimniekiem savā zemē”, runā par nepieciešamību” iegūt kontroli Saeimā”, lai „apietu korumpētos ierēdņus un tiesas”, „par milzu īpašumu zagšanu un piesavināšanu Latvijā”, aicina „publicēt čekas maisus”, „likvidēt vienu HES, lai Staburags celtos no ūdens”, „slēgt visas azartspēles Latvijā, lai celtu vienu skaistu kazino Rīgā” un tamlīdzīgi,” oficiālā paziņojumā par šo Sluča elektroniskā pasta vēstuli ir informējis Kristovskis. Tieši uz šo Sluča vēstuli esot attiecināti Kristovska vārdi „piekrītu tavam redzējumam un vērtējumam”.

Šos Kristovska apgalvojumus par nepatiesiem nosauc Pilsoniskās savienības sarakstes listes pārstāvis, kurš apliecina, ka Kristovska atbilde ar izteikto piekrišanu bijusi uz nevis uz kādu šādu elektroniskā pasta vēstuli, bet gan tieši to Sluča vēstījumu, kurā minēta viņa nespēja „ārstēt krievus vienlīdzīgi latviešiem Latvijā”.

Par labu šim skaidrojumam liecina fakts, ka līdz šim Kristovskis un Pilsoniskā savienība ir atteikušies sekot portāla Pietiek aicinājumam un publiskot pilnu politiķa un ASV latvieša politisko saraksti. Pilsoniskās savienības valdes locekle Ilze Viņķele to TV3 ziņu raidījumā sestdien nodēvēja par privātu saraksti, kuras publicēšanai atļauju esot jādod Slucim.

Kā jau ziņots, piektdienas vakarā Pietiek nāca klajā ar aicinājumu Kristovskim „tā vietā, lai turpinātu izlocīšanās un puspatiesību taktiku, saņemt dūšu un nekavējoties publiskot visu savu politisko saraksti ar Aivaru Sluci. Šī sarakste tad arī parādītu, kam taisnība – politiķa skaļajiem paziņojumiem vai lasītāja iesūtītajam sarakstes fragmentam, ko publicējis portāls Pietiek”.

Pietiek paziņojumā bija norādīts, ka, „ņemot vērā, cik apjomīgi pēdējās dienās Ģirts Valdis Kristovskis ir informējis par savas sarakstes īpatnībām, politiķim nebūs iespējams ticami attaisnoties, ka šī sarakste nav pieejama”.

Atbildi uz jautājumu, vai Kristovskis vai kāda viņa pilnvarota persona ir lūguši Slucim atļauju publiskot abu politisko saraksti, sestdien nesniedza ne pats politiķis, ne Viņķele, ne Pilsoniskās savienības preses pārstāve Dace Balode. Neviens no viņiem nesniedza atbildes arī uz precizējošiem jautājumiem – ja šāda atļauja no Sluča tiešām ir lūgta, tad kad, kura konkrēta persona un kādā formā to lūgusi, bet, ja ne, tad kādu iemeslu dēļ. 

Viņķele gan sestdien telefoniski apņēmās sniegt atbildi uz viņai uzdotajiem jautājumiem, taču tā vietā elektroniskā pasta vēstulē tikai sniedza faktisku apliecinājumu tam, ka Pietiek publiskotā sarakste ir autentiska.

Viņa izteica vēlēšanos no Pietiek saņemt atbildi, vai portāls ir lūdzis atļauju „publiskot abu iepriekš minēto kungu privāto saraksti”.

Savukārt svētdien Pilsoniskās savienības preses pārstāve Balode Pietiek paziņoja, ka "jurists, ar kuru vakar konsultējās PS priekšsēdētājs Ģ,V.Kristovskis, paskaidroja, ka privātu saraksti, par kādu uzskatāma apmainīšanās e-pasta listē starp PS biedriem, nav publiskojama".

"Sarakstē piedalījušies ap 10 cilvēku, un tā var tikt publiskota tikai gadījumā, ja to pieprasa tiesa," partijas un Kristovska nostāju pauda Balode.

Pietiek jau informējis, publiskota ir nevis divu cilvēku privāta sarakste, bet gan sarakste, kuru gan Slucis, gan Kristovskis adresējuši visiem Pilsoniskās savienības biedriem, bet Slucis – vēl arī atbalstītājiem un jau minētajam Ingvaram Vijupam.

Dokumenti

FotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

12

Beidziet slepkavot bērnus

FotoPatvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan pārējam autotransportam.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

FotoPirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo Rīgā. Jūsu uzmanība tagad objektīvi ir vērsta uz vēlētāju balsīm. Mēs, izmantojot šo apstākli, esam spiesti lūgt Jūsu atbalstu saistībā ar mūsu tiesību aizskārumu laika posmā no 2011. gada līdz pat šim brīdim, 2017. gada maijam. Tālāk izklāstītais būtiski skar ne tikai mūsu situāciju, bet gan attiecas uz ikvienu Rīgas iedzīvotāju.
Lasīt visu...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...