Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Portāla Pietiek lasītāja – Pilsoniskās savienības sarakstes dalībnieka iesūtīti jauni Aivara Sluča elektroniskā pasta sarakstes fragmenti reizē ar politiķa Ģirta Valda Kristovska nevēlēšanos atklāt pilnu saraksti ar pretrunīgi vērtēto ASV latvieti likvidē neskaidrības un rada aizvien lielāku pārliecību: sarakste tiešām notikusi, un Kristovskis varētu būt publiski melojis, apgalvojot, ka atbildējis uz pilnīgi citu Sluča elektroniskā pasta vēstuli.

Aizvadītajā nedēļā Pietiek publiskoja Sluča un Kristovska sarakstes fragmentu, no kura izriet, ka Latvijas politiķis izsaka piekrišanu ASV latvieša elektroniskā pasta vēstulē izteiktajai „redzējumam un vērtējumam” – cita starpā arī tam, ka „kā ārsts es nevarētu ārstēt krievus vienlīdzīgi latviešiem Latvijā”.

Pirms šīs sarakstes publiskošanas Kristovskis nevēlējās to komentēt, bet nākamajās dienās viņa vadītā Pilsoniskā savienība un pats politiķis sākumā apgalvoja, ka publiskotā sarakste esot „lēta montāža”, kurā izmantots „gadu vecs e-pasts no partijas iekšējās sarakstes un izraujot vārdus no konteksta”.

Savukārt dienu vēlāk Kristovskis jau paziņoja, ka interneta sarakstē patiesībā esot izteicies par „citu Pilsoniskās savienības PS biedra Aivara Sluča e-pastu, nevis to, kurā absolūti nepieņemamus prātojumus par savu ārsta praksi izteicis A.Slucis”.

Lielākās šaubas par sarakstes fragmenta autentiskumu radīja fakts, ka Sluča vēstulē uzrunāts nevis Ģirts Valdis Kristovskis, bet gan kāds Ingvars. Taču tagad Pilsoniskās savienības sarakstes listes dalībnieka iesūtītā Sluča oriģinālā elektroniskā pasta vēstule šīs šaubas gaisina.

No šīs vēstules, kuras nosaukums ir „Vai latvieši padodas?” un kura datēta ar pagājušā gada 14. oktobri (dienu pirms datuma, ar kuru savukārt datēta Kristovska atbilde), izriet, ka Slucis savu vēstuli adresējis gan Pilsoniskās savienības biedru un atbalstītāju listēm, gan arī adresātam vijups1@inbox.lv.

Šis adresāts bijis toreizējais Pilsoniskās savienības, tagadējais Kristīgi demokrātiskās savienības (KDS) pārstāvis Ingvars Vijups, - Latvijas industriālā dizaina mājas lapā www.design.lv šī elektroniskā pasta adrese norādīta kā viņam piederoša.

Tikmēr Kristovskis vismaz pagaidām ir palicis pie savas versijas – ka viņa „izteiktās domas PS biedru sarakstē nav bijušas atbalsta izteikšana A. Slucim, bet vēlme pārtraukt šādas PS programmai un mērķiem neatbilstošas diskusijas PS biedru starpā”.

Turklāt, kā piektdien paziņoja Kristovskis, viņš esot izteicies par citu Sluča elektroniskā pasta vēstuli un „par problemātiku, kuru A. Slucis sarakstē bija aizsācis iepriekš un kurai viņš pats bija devis nosaukumu „Vai latvieši padodas?”„.

„Savā e-pastā A. Slucis aicina cīnīties par „iespēju būt saimniekiem savā zemē”, runā par nepieciešamību” iegūt kontroli Saeimā”, lai „apietu korumpētos ierēdņus un tiesas”, „par milzu īpašumu zagšanu un piesavināšanu Latvijā”, aicina „publicēt čekas maisus”, „likvidēt vienu HES, lai Staburags celtos no ūdens”, „slēgt visas azartspēles Latvijā, lai celtu vienu skaistu kazino Rīgā” un tamlīdzīgi,” oficiālā paziņojumā par šo Sluča elektroniskā pasta vēstuli ir informējis Kristovskis. Tieši uz šo Sluča vēstuli esot attiecināti Kristovska vārdi „piekrītu tavam redzējumam un vērtējumam”.

Šos Kristovska apgalvojumus par nepatiesiem nosauc Pilsoniskās savienības sarakstes listes pārstāvis, kurš apliecina, ka Kristovska atbilde ar izteikto piekrišanu bijusi uz nevis uz kādu šādu elektroniskā pasta vēstuli, bet gan tieši to Sluča vēstījumu, kurā minēta viņa nespēja „ārstēt krievus vienlīdzīgi latviešiem Latvijā”.

Par labu šim skaidrojumam liecina fakts, ka līdz šim Kristovskis un Pilsoniskā savienība ir atteikušies sekot portāla Pietiek aicinājumam un publiskot pilnu politiķa un ASV latvieša politisko saraksti. Pilsoniskās savienības valdes locekle Ilze Viņķele to TV3 ziņu raidījumā sestdien nodēvēja par privātu saraksti, kuras publicēšanai atļauju esot jādod Slucim.

Kā jau ziņots, piektdienas vakarā Pietiek nāca klajā ar aicinājumu Kristovskim „tā vietā, lai turpinātu izlocīšanās un puspatiesību taktiku, saņemt dūšu un nekavējoties publiskot visu savu politisko saraksti ar Aivaru Sluci. Šī sarakste tad arī parādītu, kam taisnība – politiķa skaļajiem paziņojumiem vai lasītāja iesūtītajam sarakstes fragmentam, ko publicējis portāls Pietiek”.

Pietiek paziņojumā bija norādīts, ka, „ņemot vērā, cik apjomīgi pēdējās dienās Ģirts Valdis Kristovskis ir informējis par savas sarakstes īpatnībām, politiķim nebūs iespējams ticami attaisnoties, ka šī sarakste nav pieejama”.

Atbildi uz jautājumu, vai Kristovskis vai kāda viņa pilnvarota persona ir lūguši Slucim atļauju publiskot abu politisko saraksti, sestdien nesniedza ne pats politiķis, ne Viņķele, ne Pilsoniskās savienības preses pārstāve Dace Balode. Neviens no viņiem nesniedza atbildes arī uz precizējošiem jautājumiem – ja šāda atļauja no Sluča tiešām ir lūgta, tad kad, kura konkrēta persona un kādā formā to lūgusi, bet, ja ne, tad kādu iemeslu dēļ. 

Viņķele gan sestdien telefoniski apņēmās sniegt atbildi uz viņai uzdotajiem jautājumiem, taču tā vietā elektroniskā pasta vēstulē tikai sniedza faktisku apliecinājumu tam, ka Pietiek publiskotā sarakste ir autentiska.

Viņa izteica vēlēšanos no Pietiek saņemt atbildi, vai portāls ir lūdzis atļauju „publiskot abu iepriekš minēto kungu privāto saraksti”.

Savukārt svētdien Pilsoniskās savienības preses pārstāve Balode Pietiek paziņoja, ka "jurists, ar kuru vakar konsultējās PS priekšsēdētājs Ģ,V.Kristovskis, paskaidroja, ka privātu saraksti, par kādu uzskatāma apmainīšanās e-pasta listē starp PS biedriem, nav publiskojama".

"Sarakstē piedalījušies ap 10 cilvēku, un tā var tikt publiskota tikai gadījumā, ja to pieprasa tiesa," partijas un Kristovska nostāju pauda Balode.

Pietiek jau informējis, publiskota ir nevis divu cilvēku privāta sarakste, bet gan sarakste, kuru gan Slucis, gan Kristovskis adresējuši visiem Pilsoniskās savienības biedriem, bet Slucis – vēl arī atbalstītājiem un jau minētajam Ingvaram Vijupam.

Dokumenti

FotoFoto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...