Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende, kas vēl trešdienas rītā par viņas atstādinātās ministrijas valsts sekretāres Solvitas Zvidriņas iesniegumu premjeram publiski paziņoja, ka „tie ir melīgi punkti no sākuma līdz galam”, nu jau ir pārdomājusi. Ministre vairs nenoliedz iesniegumā Valdim Dombrovskim aprakstītos faktus, taču uzsver – viņa cerot uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izvērtējumu.

Kā zināms, pēc konflikta saistībā ar Latvijas Nacionālās operas vadību, uzraudzību un finansiālo situāciju Jaunzeme-Grende no amata atstādinājusi Zvidriņu, kura neesot pietiekami labi uzraudzījusi Nacionālās operas saimniecisko darbību un pieļāvusi tās smago stāvokli, kurš gan detalizēti netiek atklāts. Savukārt Zvidriņa vērsusies ar iesniegumu pie Ministru prezidenta Valda Dombrovska, - šajā Pietiek jau publiskotajā dokumentā aprakstīti dažādi iespējami Jaunzemes-Grendes interešu konflikti.

Cita starpā šajā iesniegumā bija aprakstīts arī tas, kā „Kultūras ministrija ir izsludinājusi veselības apdrošināšanas iepirkumu. Valsts sekretāres vietnieks U. Lielpēters, ministres uzdevumā, informēja mani, ka ministrijai ir jāpārtrauc iepirkums, jo nav izvēlēts pareizais brokeris un, ka mums ir jātiekas ar ekspertu šajā jomā A. Grendi (SIA Marsh Latvija). Es U. Lielpēteru informēju, ka nepiekrītu tam.”

Pēc tam, kā minēts Zvidriņas iesniegumā, Kultūras ministrijā notikusi „sanāksme, kurā ministres vīrs A. Grende uzstāja uz iepirkuma pārtraukšanu un izglītoja kultūras ministrijas darbiniekus U. Lielpēteri, atbildīgos darbiniekus: par personāla jautājumiem Z. Fogelsoni-Klodāni un iepirkuma speciālisti I. Jasinsku, kā pareizi ir jāizvēlas un jāaprēķina samaksa par pakalpojumu. Līdzīgi norādījumi doti ari par polišu iepirkumu Dailes teātrī”.

Trešdien no rīta portāla Diena.lv tiešraides intervijā Jaunzeme-Grende vēl par Zvidriņas iesniegumu vēl paziņoja, ka „tur nav ko komentēt, tie ir melīgi punkti no sākuma līdz galam. Neviena patiesa punkta nav”, kaut vienlaikus ieminējās: „Noņemam histērijas, emocijas, un viss atrisināsies pats no sevis.”

Taču pēc tam, kad elektroniskās sarakstes faktu apliecināja pat ministres dzīvesbiedrs un Pietiek publiskoja šo saraksti, kurā cita starpā Jaunzeme-Grende savai biroja vadītājai raksta, ka „man vīrs atsūtīja ziņu, ka Dailes teātrī notiek veselības apdr. konkurss, kuru organizē brokeri, kuri līdz šim devuši kukuļus klientam:)”, kultūras ministre izvēlējusies jaunu nostāju, - viņa iesniegumā minētos faktus vairs skaidri nenoliedz.

Tiesa, vienlaikus ministre ne trešdien, ne ceturtdien nevēlējās Pietiek atbildēt pat uz jautājumu, vai viņa no sava dzīvesbiedra tiešām ir saņēmusi Pietiek publiskoto elektroniskā pasta vēstuli un nosūtījusi to tālāk ar minēto komentāru, - kaut to jau ir atzinis pat viņas dzīvesbiedrs.

Tāpat ministre paziņoja, ka neatbildēšot ne uz jautājumu, ar ko skaidrojama viņas dzīvesbiedra un viņas interese par minēto iepirkumu, ne uz jautājumu, kā viņa skaidrotu savu komentāru par šo iepirkumu, ne uz jautājumu, kāpēc viņa šī komentāra sniegšanai nav izmantojusi savu Kultūras ministrijas elektroniskā pasta adresi.

Savukārt uz jautājumu, kā viņa tagad varētu komentēt Zvidriņas iesniegumā minētos faktus, Jaunzeme-Grende paziņoja: „ Atbildot gan uz šiem, gan potenciāli vēl citiem jautājumiem, kas Jums varētu rasties saistībā Kultūras ministrijas Valsts sekretāres S.Zvidriņas iesniegumā Ministru prezidentam minēto, vēlos norādīt, ka pilnībā atbalstu premjerministra Valda Dombrovska lēmumu pārsūtīt Kultūras ministrijas Valsts sekretāres iesniegumu izvērtēšanai Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, kas nodrošinās neatkarīgu izvērtējumu kopējai situācijai.”

Kā zināms, arī iepriekš Jaunzeme-Grende ir nākusi klajā ar skaļiem paziņojumiem, bet pēcāk mēģinājusi no tiem atkāpties. Tā, piemēram, pirms diviem gadiem Jaunzeme-Grende publiski paziņoja, ka no lielas daļas uzņēmēju dažādos iepirkumu konkursos tiekot prasīti kukuļi un ka esot zināmi partiju melno kasu turētāji, taču nevienu konkrētu uzņēmēju vai kases turētāju pēcāk tā arī nevarēja nosaukt un tā vietā paziņoja, ka „par konkrētiem gadījumiem būšu gatava runāt mierīgākā atmosfērā un ar ieinteresētiem deputātiem”. Divu gadu laikā šādu atmosfēru Jaunzeme-Grende tā arī nav atradusi.

Novērtē šo rakstu:

58
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vēstule Saeimas Ārlietu komisijai – nepieciešams neatkarīgs pētījums par CETA ietekmi uz Latviju

Foto2016.gada 30.oktobrī Eiropas Savienība un Kanāda parakstīja Eiropas Savienības un Kanādas Visaptverošo ekonomikas un tirdzniecības nolīgumu (turpmāk tekstā - CETA), kas bija iespējams tikai pēc intensīvām sarunām un īpašo atrunu iekļaušanu, panākot Beļģijas akceptu nolīguma parakstīšanai.
Lasīt visu...

13

Balagāns, kas tiek uzdots par lielo plēsēju aizsardzības plāna apspriešanu

FotoPašlaik paklusām, sabiedrībai nezinot, notiek mūsu lielo plēsēju - lūša, vilka un brūnā lāča aizsardzības plāna apspriešana, ko administrē Latvijas Vides aizsardzības fonds (LVAF) un šobrīd veic Mežzinātnes institūts  „Silava": https://www.lvafa.gov.lv/projekts?ticker=1-08/189/20
Lasīt visu...

13

Gaļas stulbums

FotoGunitas Kaņepes nošautās lūšu mātes skandāls deva iespēju vietējiem gaiļiem - kuri sevi dēvē par „medniekiem” - publiski nodemonstrēt savu trulumu, stulbumu un uzpūtību visā krāšņumā. Dažu dienu laikā savus uzskatus par ne-medniekiem pauda Zemkopības ministrijas ierēdņi Valters Lūsis un Jānis Bārs, kā arī mednieku organizāciju vadītāji Jānis Baumanis un Haralds Barviks.
Lasīt visu...

21

Jautājumi aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim par Nacionālo bruņoto spēku mehanizāciju

FotoValsts aizsardzības koncepcijās (2012-2016, 2016-), iepriekš pieņemtas Saeimā 2012.gada 10. maijā, 2016. gada 16. jūnijā, ir noteikti valsts militārās aizsardzības stratēģiskie mērķi, pamatprincipi, prioritātes un pasākumi miera, valsts apdraudējuma un kara laikā. Cita starpā dots drošības vides raksturojums, ietverot konvencionālās karadarbības elementus.
Lasīt visu...

21

Privatizēto daudzdzīvokļu māju pārvaldīšanā gadsimta “bardaks”

FotoŠāds secinājums izriet ne tikai no viena piemēra, ko aprakstīšu. Vai katru dienu var saskarties, kad Rīgā pielieto zemes piespiedu privatizācijas paņēmienus vai piespēlē 1000 m2 klāt, jo to pieprasot zemes īpašnieks utt. Māju pārvaldīšana likumos atstāta bez risinājuma. Gribat paši pārvaldīt - iegūstiet profesionālo izglītību, tikai tad. Kurš sāks? Nav tādu. Daudzas mājas katastrofālā stāvoklī. Kas samaksās kapitālos remontus? Plus maksa ar nebeidzamām šausmām par piespiedu nomas zemi. Ir kriminālprocesi par apsaimniekotāju krāpšanos lielā apmēra, ko izmeklē 5-6 gadus, vai prasības tiesā samaksāt nomas maksu par 10 gadiem un dubultā, kad apsaimniekotājs bankrotējis vai nobēdzinājis iekasēto naudu. Turpināt uzskaitījumu?
Lasīt visu...

21

Intelektuālā viagra deputātiem

Foto2017.gada 1.martā latviešiem uzzied jauna dzīve. Lieli prieki būs latviešu elektorātam. Šajā dienā darbību sāks Saeimas Analītiskais dienests. Tā uzdevums „nodrošināt aprakstošu un analītisku pētījumu veikšanu, lai uzlabotu Saeimā izskatāmo likumprojektu kvalitāti, novērtētu Saeimā pieņemto likumu efektivitāti, kā arī sniegtu atbalstu likumdevējam lēmumu pieņemšanas procesā un kontrolē pār izpildvaru”.
Lasīt visu...

12

Kāds simbols, tāda tauta: Jūlijs Krūmiņš pret Jāņa Jurkāna viedokli saistībā ar VVF un viņas „blata kapu”

FotoJanvārī prese daudz rakstīja par Vairas Vīķes-Freibergas piedzīvojumiem, kad viņa "pa blatu" sev ieguva vietiņu kapsētā. Šajā apstāklī nebūtu nekā īpaša, ja vien 19. janvārī sīko krāpniecību neaizstāvētu patētiski mūsu visai cienītais Jānis Jurkāns. Mēs pārrunājām šo rakstu, turklāt Jūlijs Krūmiņš un Jānis Jurkāns ir draugi kopš bērnības. Viedokļi sakrita, un mēs uzrakstījām Jānim vēstuli. Pēc kāda laika ar šīs nepublicētās vēstules rekomendācijām nodarbojās Saeima. Ar Jurkāna piekrišanu vēstuli publicējam.
Lasīt visu...

21

Deputātu jautājumi par pamatojumu labklājības ministra Jāņa Reira apgalvojumiem par valsts speciālā budžeta ilgtspēju

FotoŠī gada 1. februārī Jums tika iesniegti jautājumi (Nr.251/J/12) ar lūgumu sniegt pamatojumu Jūsu publiski vairākkārt paustajam apgalvojumam, ka valsts speciālais budžets (turpmāk - VSB) nav ilgtspējīgs un ir nepieciešams rast risinājumu, lai valsts spētu izpildīt savas nākotnes saistības pret esošajiem nodokļu maksātājiem un spētu nodrošināt tiem sociālos maksājumus paredzētajā apmērā. Diemžēl uz vairākiem jautājumiem atbildes pēc būtības netika sniegtas, tādēļ atkārtoti lūdzam tās iesniegt, lai varam pārliecināties par Jūsu pausto apgalvojumu pamatotību.
Lasīt visu...

6

Deputātu jautājumi Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidru informāciju par Stradiņu slimnīcas jaunā korpusa būvniecības izmaksām

FotoVairākos deputātu jautājumos esam Jums uzdevuši jautājumus par Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā korpusa būvniecību un ar to saistītajām izmaksām. Uz saviem jautājumiem esam saņēmuši atbildes, kuras vēlamies precizēt.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Spriņģe, Elksne un Tjarve: aicinām respektēt mūsu īpašo lomu sabiedrībā

Latvijas Žurnālistu asociācijas (LŽA), Latvijas Televīzijas un žurnāla "Ir" atklātā vēstule ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, kopijas -...

Foto

Balsojums par CETA šādā redakcijā ir balsojums pret Latvijas mazo un vidējo uzņēmēju interesēm

Eiropas Parlaments Strasbūrā 15. februārī nobalsoja par brīvās tirdzniecības līguma ar Kanādu...

Foto

Uzcelt pieminekli, nepiesmejot piemiņu

Biedrības “Latgolys Saeima” ir vērsusies pie Rēzeknes domes priekšsēdētāja, Latgales kongresa simtgades pieminekļa autora un kultūras ministres ar atklātu vēstuli par Latgales...

Foto

Drošības policija: žurnālisti neesot likumdevēji, lai interpretētu likumus

Otrdien biju uzaicināts uz Drošības policiju sniegt liecības kriminālprocesā, kas ir uzsākts par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu, kura...

Foto

Cīņa par komfortu, ne pret noziedzību

Eirodeputātes Ivetas Grigules „piespiedu brīvprātīgā” izstāšanās no ZZS dod netiešu ieganstu cerībām: valdība varbūt saņems dūšu un neizcūkos iespēju noziedzības...

Foto

Kā man gāja Drošības policijā

“Kuram gan citam var uzticēties, ja ne Drošības policijai?” ņipra sarkanmate vaicā, kad norādu, ka Drošības policijā izvietotajiem mantu glabāšanas skapīšiem...

Foto

Laikmeta ainiņas V (Valentīndienas noskaņās)

Romantiskam stāstam esot jābūt kā nobriedušam vīnam - nedaudz neticamam un reibinošas domas raisošam. Ar stāstu sākas vīrieša un sievietes attiecības,...

Foto

Krimināli tiesātais Poikāns ir kaitnieks, Meroni personiski man naudu nemaksā

Esmu saņēmis daudzus jautājumus epastos un sociālajos tīklos. Artus, kas notiek? Kāpēc Tu neatbildi uz visiem...

Foto

Par to, kāpēc „labējās partijas nerunā ar krievvalodīgajiem”

Nolēmu uzrakstīt atbildi Olgas Dragiļevas rakstam “Vēlētājs miskastē”. Rakstā kritizētas t.s. latviskās (vai politkorektāk - labējās) partijas par to,...

Foto

JKP no 2018. gada Rīgā ieviesīs bezmaksas sabiedrisko transportu

Pirmais darbs, ko Jaunā konservatīvā partija (JKP) darīs Rīgas domē (RD), ir visu pašvaldības uzņēmumu audits. Tādā...

Foto

Cenzūra uzstāties KPV LV partijas kongresā

Šī ir manis sagatavotā uzruna KPV LV partijas kongresam, ko esmu spiests nosūtīt medijiem, jo partijas valde aizliedz partijas biedriem...

Foto

Par vienu bezkaunīgu un melīgu piektklasnieku

Jūtos parādā savu viedokli par raidījumā deFacto rādīto sižetu pagājušā svētdienā. Tā kā Artuss (mans draugs, kā viņš sižetā apgalvoja) mani no...

Foto

Publiski atklāta vēstule SAB direktoram J. Maizīša kungam no LR 12.Saeimas deputāta Valda Kalnozola

Kā Latvijas Republikas pilsoņu ievēlēts 12.Saeimas deputāts vēršos pie Jums ar šādiem...

Foto

Karalis ir miris, lai dzīvo karalis! jeb Kādēļ es neraudāšu Latvijas valsts bērēs

Es apzinos, ka šāds virsraksts var tikt uzskatīts par visai provokatīvu un varu...

Foto

Pārbūves mantojums: perversijas deserts

Pēcpadomju gados latviešu garīgajā kultūrā nepatīkams jaunums ir masveidīgā pievēršanās perversajam. Tas tiek darīts ar īpašu entuziasmu un lepnumu un, iespējams, ne...

Foto

Kā valdība pieļāva, ka notiek gadu desmitos mērāma medicīnas darbinieku pazemošana?

Ģimenes ārsts ir pašnodarbinātais. Viņa rīcībā ir darbinieki - sertificēts ārsta palīgs un medmāsa. To...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos nosaukt atbildīgos saistībā ar “e-veselības” projekta ieviešanas darbiem

Jums tika sagatavoti un iesniegti deputātu jautājumi sniegt konkrētu informāciju par...

Foto

Deputātu jautājumi veselības ministrei Čakšai par izvairīšanos sniegt skaidras atbildes saistībā ar “e-veselības” izmaksu pamatotību

Rūpīgi iepazīstoties ar visu Jūsu sniegto informāciju, nākas secināt, ka Jūs...