Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek šodien publicē jautājumus, kuri Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka pienākumu izpildītājai Jutai Strīķei ir likuši vērsties ar sūdzību Par žurnālista darbu gan Latvijas Žurnālistu savienībā, gan Latvijas Žurnālistu asociācijā.

Pietiek jau informējis, šajā dokumentā Strīķe sūdzas par to, ka žurnāliste, „maldinot Biroja darbiniekus par informācijas iegūšanas patiesajiem mērķiem un sniedzot nepatiesu informāciju, centās izmantot VSIA Latvijas Radio žurnālistes amata statusu, lai iegūtu informāciju”, uzdodot Strīķei virkni jautājumu. Savukārt pēcāk, saņēmusi vairākus precizējošus jautājumus par šo sūdzību un tās pamatojumu, Strīķe izvairījās no skaidras atbildes uz jautājumiem, kā KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāja vispār ir lietas kursā par to, kāda informācija ir un kāda nav nepieciešama darba pienākumu pildīšanai Latvijas radio, ar kādām metodēm viņa vispār ir ieguvusi šādas ziņas par Latvijas radio žurnālistu darba pienākumiem un par kādu mediju žurnālistu darba pienākumiem vēl KNAB ievāc šādas ziņas.

 „Atzīmējam, ka Birojs neiegūst ziņas par žurnālistiem, bet uzsveram, ka konkrētajā gadījumā Birojs sniedza informāciju par žurnālista darbību, tikai ņemot vērā konkrētu faktisko situāciju un Biroja kā iestādes vērtējumu attiecīgās personas darbībai, nevis veica pārbaudi par žurnālista darbību. Secinājumi par žurnālistu pienākumiem tika izdarīti, iepazīstoties ar normatīvajiem aktiem, kas regulē žurnālistu darbību un publiski internetā pieejamo informāciju,” – tā bija visa Strīķes atbilde uz šiem jautājumiem. Tiesa, sūdzībā Strīķe bija skaidri apliecinājusi, ka zina, kas Latvijas radio interesē un kas ne, pieminot informāciju, „kura nav nepieciešama darba pienākumu pildīšanai VSIA Latvijas Radio”.

Savukārt Latvijas Žurnālistu savienība atbildē, kuru pilnā apmērā publicējam viedokļu sadaļā, Strīķei norāda, ka „žurnālists dažkārt patstāvīgi var pieņemt lēmumu par intervijas izmantošanu citam mērķim - nepublicēšanu vispār, izmantošanu fona informācijai, vai publiskošanu citā informācijas nesējā. Likums neuzliek par pienākumu informēt intervējamo par šādam izmaiņām”.

Tāpat Žurnālistu savienība Strīķei norādījusi, ka „ikviena žurnālista pienākums ir pārbaudīt informāciju” un žurnālistes „rīcība, pārbaudot informāciju, pirms to piedāvāt Latvijas Radio vadībai, ir vērtējama kā augsts profesionālisms un kā atbildīga darba pienākumu izpratne”.

Savukārt jautājumi, kas lika Strīķei vērsties ar sūdzību, bija šādi:

1) No Jūsu kādreizējiem kolēģiem Drošības policijā par Jums ir dzirdēti tādi raksturojumi kā - impulsīva, neapdomīga, haotiska, nesistemātiska, avantūriska. Kas kopš tā laika ir mainījies?

2) Saistībā ar Jums bieži piemin tā saukto "revolucionāro pārliecību" - ko Jūs pati par to varat sacīt?

3) Kas ir tā robeža operatīvo darbību veikšanā, ko jūs neuzskatāt par iespējamu pārkāpt?

4) Vai Jūs uzskatāt, ka KNAB darbiniekiem, ņemot vērā viņu ļoti nozīmīgo darbu, ir jābūt kādām atlaidēm normatīvo aktu ievērošanā? Teiksim, bija Jura Juraša kredītu skandāls - kā birojs rīkotos, ja kas tāds būtu noticis ar, teiksim, kādu premjera biroja darbinieku?

5) Kādas attiecības Jums ir bijušas ar Drošības policijas vadošo darbinieku Andri Strautmani? Ko Jūs varat teikt par tādiem saviem bijušajiem kolēģiem kā Ramona Bierne, Ēriks Kučāns? Ko Jūs varat teikt par savu bijušo kolēģi Jāni Boroviku? Kādas attiecības Jūs ar viņu saistīja?

6) Jūsu bijušais priekšnieks Jānis Apelis par Jums un ievērojamas naudas summas zaudēšanu operatīvo darbību ietvaros ir stāstījis šādu gadījumu: "Tas bija baigi sen atpakaļ. Es pārskaities biju par to gadījumu. Es gribēju Strīķi izmest. Bet kaut kā tur tos galus savilka kopā, man liekas, ka tā bija nauda par narkotikām. Viņa kaut ko nopūdelējusi bija ar tām narkotikām. Aizturēja citi cilvēki, bet operatīvo izstrādi veica Strīķes vadībā." Kā Jūs to varat komentēt?

7) Vai nav bijis gadījums, kad Jānis Apelis Jūs faktiski atlaidis un lēmumu mainījis tikai pēc SAB spiediena?

8) Vai Jūs varat likt galvu ķīlā, ka visi Jūsu darbinieki strādā tikai valsts un sabiedrības, ne savās interesēs? Vai Jūs varat likt galvu ķīlā, teiksim, par sava kolēģa Jura Juraša godīgumu?

9) Kāds drošības iestāžu darbinieks mums ir stāstījis šādi: "Situācija apmēram tāda, es ar jums - mēs esam pazīstami kādu laiku, bet es neesmu jūs kādus gadus piecus redzējis, taču tad es aizeju pie KNAB darbinieka un sāku stāstīt par to, ka esat ļoti slikta, ka jūs darāt pretvalstiskas lietas, ka jūs sadarbojaties ar to, ar to un to un ka vispār taisāties darīt noziegumu. Uz šāda pamata dod sankcijas klausīties." Tas tiešām ir tik vienkārši? Ja nav, tad kādi ir tie kritēriji, pēc kuriem izvērtē - kas ir ticami, kas ne?

10) Vai taisnība, ka KNAB bija sākts kriminālprocess saistībā ar aģenta ziņojumu, ka apmaiņā pret Latvijas-Krievijas robežlīgumu Pēteris Ustubs, Aigars Kalvītis un Māris Riekstiņš ir guvuši personisku labumu?

11) Vai nav tā, ka reizēm KNAB darbinieki aizspēlējas savās attiecībās ar aģentiem un tos glābj no kutelīgām situācijām, pat par varbūtējiem noziedzīgiem nodarījumiem?

12) Ko reāli Jūsu kopdarbības laikā darīja Aleksejs Loskutovs? Izlasīja avīzes un gāja uz lekcijām, un netraucēja Jums strādāt?

13) Atklātībā ik pa laikam nāk klajā cilvēku apgalvojumi, ka viņi esot KNAB aģenti - Edgars Gulbis, Raimonds Štālbergs, Boriss Gafts... Kā Jūs to varat komentēt?

14) Bija tāds iekšlietu darbinieks Ruslans Dervans, kas sūdzējās par KNAB spiedienu, faktiski šantāžu. Kā šī lieta beidzās? Kriminālprocess laikam tika izbeigts nozieguma sastāva trūkuma dēļ - vai Jūs uzskatāt, ka jums tādam Dervanam vajadzētu atvainoties?

15) Ko jūs personiski darīsiet, ja tiesa Latvenergo bijušo prezidentu Kārli Miķelsonu attaisnos? Un, ja tiesa attaisnos Vladimiru Vaškeviču? Uzskatāt, ka Jums viņiem vajadzētu atvainoties vai kā? Vai ir jau gadījies kādam atvainoties?

16) Domes kukuļošanas lietā parādās tāds fakts: 2007. gada vasarā Raimonds Štālbergs atsūta iesniegumu par kukuļošanu, bet kriminālprocesu ierosina 2008.gada sākumā. Kā to vispār var izskaidrot? Vai tas nenozīmē - es jums šodien ziņošu par kukuļošanu, bet Jūs kaut ko darīsiet tikai pēc pusgada?

17) Cik bieži pēdējā pusgada laikā Jūs esat kontaktējusies ar Danu Titavu?

18) Vai pēdējos mēnešos Jūs esat kontaktējusies ar VID ģenerāldirektori Neliju Jezdakovu? Vai Jūs viņai esat sniegusi kādu personu vārdus un uzvārdus, kurām nebūtu vēlams atrasties VID struktūrās?

19) Kāda ir Jūsu personiskā loma tajā, ka Raimonda Rožkalna vietā par prezidenta padomnieku kļuvis Jānis Maizītis? Vai Jūs neesat par šo tēmu runājusi ar SAB direktoru Jāni Kažociņu?

20) Kāpēc tas tā pēdējos gados ir sagadījies - tikko Jums personiski draud nepatikšanas no politiķiem, seko skaļas aizturēšanas vai kratīšanas? Tā tiešām ir tikai sagadīšanās? Kāpēc, piemēram, to pašu Kārli Miķelsonu vajadzēja aizturēt tieši tajā dienā, kad Jums bija jāiet atskaitīties uz Saeimas komisiju?

21) Kādus pasākumus Jūs esat veikusi sakarā ar publiskotajām fotogrāfijām, kur Jūs esat redzama sadzīviskā vidē, kopā ar politiķu Viņķeļu ģimenes pārstāvjiem?

Novērtē šo rakstu:

51
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Pietiks par DEPO

FotoJau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī veikala apmeklētājs, līdz ar to mani droši var ievietot projekta atbalstītāju rindās.
Lasīt visu...

21

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

FotoPirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atcelšanu vienīgajam nekustamajam īpašumam - mājoklim Latvijā. NĪN vienīgajam mājoklim netiek piemērots Baltijas kaimiņvalstīs, kā arī daudzās ES valstīs, piemēram, Dānijā, Beļģijā, Maltā, Slovākijā, Itālijā, Grieķijā.
Lasīt visu...

12

Eirorastu salnas nokostie populisma asni

FotoSākšu ar apņemšanos, ka šis rakstiņš nebūs par politiku. Tas nenozīmē, ka man nebūtu savu ideoloģisku uzstādījumu, politisku simpātiju un antipātiju vai ka es censtos tās slēpt. Gluži otrādi, esmu diezgan krass savos uzskatos, no politkorekto glumiķu viedokļa pat margināls, un savu pozīciju mēdzu publiskot skaļi un neiecietīgi.
Lasīt visu...

12

Inčukalns – mūsu? “Gāzes OIK” nebūs?

FotoAtbilde ir vienkārša un skaidra, ja ir zināms, kāds tad galu galā būs Latvijas gāzes tirgus modelis pēc tirgus liberalizācijas. Mūs kā patērētājus interesē, lai tas nodrošinātu iespēju izvēlēties sev izdevīgāko piedāvājumu un lai tirgus būtu pietiekami drošs – vienmēr būtu iespējams iegādāties gāzi sev vajadzīgajā apjomā.
Lasīt visu...

21

Kā mums nozog nacionālismu

FotoNacionālisms ir dabiskas un cienījamas jūtas. Līdztekus ģimenei un reliģijai etniskās saknes un valoda ir viens no fundamentālajiem ikviena cilvēka identitātes balstiem. Pat nav jābūt īpaši reflektējošam un ar dzīves filozofiskajiem jautājumiem aizņemtam cilvēkam, lai apzinātos sevi kā konkrētas tautas pārstāvi un kultūras nesēju.
Lasīt visu...

21

Nepieļaut vēl vienu „Maksimu”

FotoDaudzu mūsu mājas iedzīvotāju spēki tomēr ir par mazu, lai izietu no strupceļa un atrisinātu ar mājas apsaimniekošanu saistītās problēmas, tādēļ vēršamies pie medijiem un sabiedrības ar brīdinājumu un aicinājumu mums palīdzēt.
Lasīt visu...

21

Par „Rail Baltica” metu konkursa norises īpatno gaitu

FotoRail Baltica projekts, kas paredz jaunas Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa infrastruktūras izbūvi, integrējot Baltijas valstis Eiropas dzelzceļa tīklā, būs pēdējās simtgades lielākās pārmaiņas Rīgas vēsturiskajā centrā. Tā ietvaros tiks likvidēts pilsētu sadalošais dzelzceļa uzbēruma valnis, pilsētas audumā integrētas degradētas un nepilnīgi izmantotas teritorijas, veidoti Rīgas vēsturiskā centra paplašinājumi Maskavas priekšpilsētas virzienā un radīta jauna, būtiska saikne ar Daugavas kreiso krastu.
Lasīt visu...

6

Deputātu jautājumi Kučinskim par valsts speciālā budžeta ilgtspēju

FotoJūsu valdības divi ministri – labklājības ministrs un finanšu ministre – jautājumā par valsts sociālā budžeta ilgtspēju pauž satraucošus un savstarpēji pretrunīgus paziņojumus. 
Lasīt visu...

21

Kā Jurģis Liepnieks bērniem Ziemassvētkus nozaga

FotoLatvieši diezgan vienprātīgi katru gadu svin to, ka ir baigi īsā nakts. Tad nu gan jāsaka - nopietnu iemeslu atraduši svinēt. Šajā haosā zināmu kārtību bija nolēmis ieviest publicists un interneta personība Jurģis Liepnieks. Sāka viņš ar 16. martu un uzreiz, izlaižot šekspīrisko jautājumu, sniedza viennozīmīgu atbildi: nesvinēt!
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Varas nekropole un antisistēmas stabilitāte

Aizvadītajos mēnešos ir bijuši vairāki ārkārtēji gadījumi. Tie fundamentāli apšauba LR valsts sistēmas stabilitāti. Ārkārtējie gadījumi liecina nevis par valsts sistēmas...

Foto

Nebaidāmies kļūdīties, attīstām tautsaimniecību

Tautieši, kam ir svarīgs šīs valsts liktenis! Tautas brāļi un māsas, kas vēlas dzīvot labāk un pārticīgāk nekā vakardien! Baidoties kļūdīties, mēs...

Foto

Pārdomas par zemes nodokļa reformu

Tā kā esam ~2 000 000, tad no Latvijas 64,589km² katram sanāk ~0.0323km² jeb ~3ha! Taču dzīvojam dažādās koncentrācijās (pilsētās, novados)....

Foto

Kāpēc latviešiem neko nevajadzētu svinēt vai pieminēt 16. martā

1944.gada martā Padomju Savienības teritorijā, netālu no Pleskavas fašistiskā Trešā reiha, armija visiem spēkiem centās noturēt savas...

Foto

Migrācija un politkorektums Eiropā

Politkorektums ir lieta, kuru mēs arvien biežāk dzirdam pieminam Rietumu publiskajā telpā ‒ visbiežāk negatīvā nozīmē. Cīņa ar politkorektumu bija, piemēram, viens...

Foto

Par nodokļiem, sajūsmu, likumiem un provinces espresso

Labas valdības komandas sniegumam būtu jāizskan kā harmoniskam ansambļa priekšnesumam meijām izpušķotā zālē, kam pēc pirmajiem diviem pantiņiem piedziedājumā...

Foto

Automašīnu īpašnieku patvaļa Rīgas daudzdzīvokļu māju pagalmos

Lūdzu, palīdziet iedzīvotājiem ievest kārtību Rīgas daudzdzīvokļu māju pagalmos, automašīnu īpašnieku patvaļa, nekaunība un huligānisms vairs nav izturams!...

Foto

Valsts rekets pret Mārupes un citām Pierīgas pašvaldībām

Tā nav normāla situācija, ka Mārupes novadam šogad pašvaldību izlīdzināšanas fondā (PIF) ir jāiemaksā 5,63 miljoni eiro ar...

Foto

Prokrusta ķetnās jeb talants svešā gultā

Latvijas nodokļu maksātāji ir lietas kursā par jaunajiem izdevumiem. 2017.gadā Latvijā pirmo reizi izveidoja valsts „domāšanas tanku” – Saeimas Analītisko...

Foto

Lielo kapu aizstāvji: CFLA rīcība ir nepieņemama

Latvijas Zaļās kustības, Vides aizsardzības kluba, "Pilsēta cilvēkiem" un Lielo kapu draugu aktīvisti ir saņēmuši Centrālās finanšu un līgumu...

Foto

Vai slēpta rusifikācija Rīgas domes Īpašuma departamenta gaumē?

Mani interesē Rīgā notiekošais. Ko jaunu grasās uzcelt, ko drīzumā nojauks. Varbūt kāda interesanta publiska apspriešana. Biju diezgan...

Foto

Jautājumi par Eritrejas bēgļiem Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšniekam Vilnim Jēkabsonam

2017.gada 9.martā medijos izskanēja informācija, ka Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no...

Foto

Lembergs un „jumtotāji: atklāta vēstule Latvijas Republikas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim

2017.gada 20.februārī saņēmām Drošības policijas (DP) priekšnieka Normunda Mežvieta 2017.gada 17.februārī parakstīto atbildi uz iesniegumu....

Foto

Bijušās Saldus 2. vidusskolas direktores atklāta vēstule Latvijas Republikas Valsts prezidentam

“Vai par ļaunajiem cilvēkiem zina mūsu Valsts prezidents?” man jautā nu jau bijušais manas skolas...

Foto

Deputātu jautājumi ārlietu ministram Rinkēvičam un satiksmes ministram Augulim

Deputātu jautājumi par Latvijas iespējām īstenot ģenētiski modificētu organismu aprites ierobežošanu savā teritorijā atbilstoši savām nacionālajām interesēm...

Foto

Viltotā Zviedrijas aina

Mani šausmina Sandras Veinbergas Zviedrijas atainojums – viņa runā par “troļļiem un viltusziņām”, bet pati izplata propagandu. Zviedrija šodien ir pilnībā sašķelta līdzīgi...

Foto

Komentāri par LU Senāta lēmumu "Par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas pievienošanu LU"

Latvijas Universitātes (LU) Senāta lēmums nav saskaņā ar MK rīkojuma projektu "Par...

Foto

Par RPIVA pievienošanas LU iemesliem, jeb kurš un kāpēc mēģina piebeigt klasisko skolas un pirmskolas pedagoģiju Latvijā

Negatīvu sabiedrisko rezonansi Latvijā ir guvusi iecere pievienot Rīgas...

Foto

Vulgaritātes megatonnas

Pirms neilga laika noslēdzās konkurss "Kilograms kultūras 2016". Konkursu organizēja Latvijas televīzijas un Latvijas radio darbinieki. Laimīgie uzvarētāji tika sumināti 23. februāra vakarā. Apbalvošanas...

Foto

Čerbakovs, kurš vienmēr peld pa virsu

Līguma laušana ar Rakstniecības un mūzikas muzeja būvnieku, protams, ir tikai kārtējais apliecinājums tam, ka šajā celtniekiem tik grūtajā laikā,...

Foto

Par uzticības zaudēšanu Latvijas Radio valdes locekļiem

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmums par uzticības zaudēšanu valsts SIA „Latvijas Radio” valdes priekšsēdētājam Aldim Pauliņam un...

Foto

Advokāts: ja Bičkovičs lietu nosūta uz Aizkraukli, tad pretī ir viņa sieva un uz taisnīgu tiesu nav, ko cerēt

Saistībā ar „nejaušību” ķēdi, kad Augstākās tiesas...

Foto

Būs pasaka ar laimīgām beigām?

Notiekošā jezga nodokļu likumdošanā ir nogurdinoša visām iesaistītajām pusēm – dažus tā dzen izmisumā, dažus saērcina līdz bezcerībai. Vai ir pamats...

Foto

Rīgas Vagonbūves rūpnīcas krahs

Nesen kādā portālā pazibēja intervija ar Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīcas valdes locekli Gati Kamarūtu par uzņēmuma perspektīvām un finanšu stāvokli. Līdz pagājušā...

Foto

Ebreju bērnudārzs saņem pašvaldības finansējumu, bet citas tautības bērnu neuzņem - kāpēc?

Sabiedrībai vajadzētu ieinteresēties par Rīgas Ebreju kopienas dibināto bērnu dārzu "Motek". Es uzskatu, ka...

Foto

Mans viltus profils ģīmgrāmatā facebook.com un veselības aprūpes reforma

Kādam man nezināmam cilvēkam bija labpaticies uztaisīt manu Facebook profilu un sarakstīt tajā virkni glupību. Pieļauju, ka autoru nekad...

Foto

Ir jāizbeidz Zemkopības ministrijas līdzekļu sadale "savējiem"

Vēršamies pie sabiedrības un medijiem ar lūgumu pārbaudīt, kā tiek izlietoti Zemkopības ministrijas (ZM) līdzekļi, un pievērst uzmanību, kā...

Foto

Pārbūves mantojums: stihiskais genocīds

Pārbūves jeb „perestroikas” mantojumā ietilpst genocīds. Tas šausmīgi ārdījās līdzšinējā dzīvē un turpmāk šausmīgi ārdīsies nenosakāmi ilgu laiku, nāvējoši apdraudot bijušo padomju...

Foto

Atbilde uz deputātu jautājumu par valsts speciālā budžeta ilgtspēju

Finanšu ministrija (FM) atbilstoši kompetencei ir izskatījusi Latvijas Republikas Saeimas deputātu š.g. 16.februāra vēstuli “Deputātu jautājums par...

Foto

Par Valsts sekretāru sanāksmē izsludināto Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas likvidācijas rīkojuma projektu

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (turpmāk – JVLMA) ir iepazinusies ar 26....

Foto

Vēlreiz par legalizētās parazitēšanas politekonomiku

Dalītā īpašuma un piespiedu zemes nomas problēma atjaunotajā Latvijā sākās ar likuma “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās” pieņemšanu 1991. gada...

Foto

“Valsts nekustamo īpašumu” legālais reiderisms gripas epidēmijas kulminācijā atstāj bez ģimenes ārsta 4000 pacientu

No „likumīgā reiderisma” un citām trešo pušu interešu vadītām shēmām mazāk ietekmīgā...

Foto

Reideris aizēno vēlēšanas

Vēlēšanu elektronisku balsu skaitīšanas sistēmas izstrādātājs Renārs Kadžulis (attēlā) reiderisma ceļā pērnā gada nogalē pārņēmis dzīvokļu īpašnieku biedrību „Ozolaines nami”....