Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek šodien publicē jautājumus, kuri Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka pienākumu izpildītājai Jutai Strīķei ir likuši vērsties ar sūdzību Par žurnālista darbu gan Latvijas Žurnālistu savienībā, gan Latvijas Žurnālistu asociācijā.

Pietiek jau informējis, šajā dokumentā Strīķe sūdzas par to, ka žurnāliste, „maldinot Biroja darbiniekus par informācijas iegūšanas patiesajiem mērķiem un sniedzot nepatiesu informāciju, centās izmantot VSIA Latvijas Radio žurnālistes amata statusu, lai iegūtu informāciju”, uzdodot Strīķei virkni jautājumu. Savukārt pēcāk, saņēmusi vairākus precizējošus jautājumus par šo sūdzību un tās pamatojumu, Strīķe izvairījās no skaidras atbildes uz jautājumiem, kā KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāja vispār ir lietas kursā par to, kāda informācija ir un kāda nav nepieciešama darba pienākumu pildīšanai Latvijas radio, ar kādām metodēm viņa vispār ir ieguvusi šādas ziņas par Latvijas radio žurnālistu darba pienākumiem un par kādu mediju žurnālistu darba pienākumiem vēl KNAB ievāc šādas ziņas.

 „Atzīmējam, ka Birojs neiegūst ziņas par žurnālistiem, bet uzsveram, ka konkrētajā gadījumā Birojs sniedza informāciju par žurnālista darbību, tikai ņemot vērā konkrētu faktisko situāciju un Biroja kā iestādes vērtējumu attiecīgās personas darbībai, nevis veica pārbaudi par žurnālista darbību. Secinājumi par žurnālistu pienākumiem tika izdarīti, iepazīstoties ar normatīvajiem aktiem, kas regulē žurnālistu darbību un publiski internetā pieejamo informāciju,” – tā bija visa Strīķes atbilde uz šiem jautājumiem. Tiesa, sūdzībā Strīķe bija skaidri apliecinājusi, ka zina, kas Latvijas radio interesē un kas ne, pieminot informāciju, „kura nav nepieciešama darba pienākumu pildīšanai VSIA Latvijas Radio”.

Savukārt Latvijas Žurnālistu savienība atbildē, kuru pilnā apmērā publicējam viedokļu sadaļā, Strīķei norāda, ka „žurnālists dažkārt patstāvīgi var pieņemt lēmumu par intervijas izmantošanu citam mērķim - nepublicēšanu vispār, izmantošanu fona informācijai, vai publiskošanu citā informācijas nesējā. Likums neuzliek par pienākumu informēt intervējamo par šādam izmaiņām”.

Tāpat Žurnālistu savienība Strīķei norādījusi, ka „ikviena žurnālista pienākums ir pārbaudīt informāciju” un žurnālistes „rīcība, pārbaudot informāciju, pirms to piedāvāt Latvijas Radio vadībai, ir vērtējama kā augsts profesionālisms un kā atbildīga darba pienākumu izpratne”.

Savukārt jautājumi, kas lika Strīķei vērsties ar sūdzību, bija šādi:

1) No Jūsu kādreizējiem kolēģiem Drošības policijā par Jums ir dzirdēti tādi raksturojumi kā - impulsīva, neapdomīga, haotiska, nesistemātiska, avantūriska. Kas kopš tā laika ir mainījies?

2) Saistībā ar Jums bieži piemin tā saukto "revolucionāro pārliecību" - ko Jūs pati par to varat sacīt?

3) Kas ir tā robeža operatīvo darbību veikšanā, ko jūs neuzskatāt par iespējamu pārkāpt?

4) Vai Jūs uzskatāt, ka KNAB darbiniekiem, ņemot vērā viņu ļoti nozīmīgo darbu, ir jābūt kādām atlaidēm normatīvo aktu ievērošanā? Teiksim, bija Jura Juraša kredītu skandāls - kā birojs rīkotos, ja kas tāds būtu noticis ar, teiksim, kādu premjera biroja darbinieku?

5) Kādas attiecības Jums ir bijušas ar Drošības policijas vadošo darbinieku Andri Strautmani? Ko Jūs varat teikt par tādiem saviem bijušajiem kolēģiem kā Ramona Bierne, Ēriks Kučāns? Ko Jūs varat teikt par savu bijušo kolēģi Jāni Boroviku? Kādas attiecības Jūs ar viņu saistīja?

6) Jūsu bijušais priekšnieks Jānis Apelis par Jums un ievērojamas naudas summas zaudēšanu operatīvo darbību ietvaros ir stāstījis šādu gadījumu: "Tas bija baigi sen atpakaļ. Es pārskaities biju par to gadījumu. Es gribēju Strīķi izmest. Bet kaut kā tur tos galus savilka kopā, man liekas, ka tā bija nauda par narkotikām. Viņa kaut ko nopūdelējusi bija ar tām narkotikām. Aizturēja citi cilvēki, bet operatīvo izstrādi veica Strīķes vadībā." Kā Jūs to varat komentēt?

7) Vai nav bijis gadījums, kad Jānis Apelis Jūs faktiski atlaidis un lēmumu mainījis tikai pēc SAB spiediena?

8) Vai Jūs varat likt galvu ķīlā, ka visi Jūsu darbinieki strādā tikai valsts un sabiedrības, ne savās interesēs? Vai Jūs varat likt galvu ķīlā, teiksim, par sava kolēģa Jura Juraša godīgumu?

9) Kāds drošības iestāžu darbinieks mums ir stāstījis šādi: "Situācija apmēram tāda, es ar jums - mēs esam pazīstami kādu laiku, bet es neesmu jūs kādus gadus piecus redzējis, taču tad es aizeju pie KNAB darbinieka un sāku stāstīt par to, ka esat ļoti slikta, ka jūs darāt pretvalstiskas lietas, ka jūs sadarbojaties ar to, ar to un to un ka vispār taisāties darīt noziegumu. Uz šāda pamata dod sankcijas klausīties." Tas tiešām ir tik vienkārši? Ja nav, tad kādi ir tie kritēriji, pēc kuriem izvērtē - kas ir ticami, kas ne?

10) Vai taisnība, ka KNAB bija sākts kriminālprocess saistībā ar aģenta ziņojumu, ka apmaiņā pret Latvijas-Krievijas robežlīgumu Pēteris Ustubs, Aigars Kalvītis un Māris Riekstiņš ir guvuši personisku labumu?

11) Vai nav tā, ka reizēm KNAB darbinieki aizspēlējas savās attiecībās ar aģentiem un tos glābj no kutelīgām situācijām, pat par varbūtējiem noziedzīgiem nodarījumiem?

12) Ko reāli Jūsu kopdarbības laikā darīja Aleksejs Loskutovs? Izlasīja avīzes un gāja uz lekcijām, un netraucēja Jums strādāt?

13) Atklātībā ik pa laikam nāk klajā cilvēku apgalvojumi, ka viņi esot KNAB aģenti - Edgars Gulbis, Raimonds Štālbergs, Boriss Gafts... Kā Jūs to varat komentēt?

14) Bija tāds iekšlietu darbinieks Ruslans Dervans, kas sūdzējās par KNAB spiedienu, faktiski šantāžu. Kā šī lieta beidzās? Kriminālprocess laikam tika izbeigts nozieguma sastāva trūkuma dēļ - vai Jūs uzskatāt, ka jums tādam Dervanam vajadzētu atvainoties?

15) Ko jūs personiski darīsiet, ja tiesa Latvenergo bijušo prezidentu Kārli Miķelsonu attaisnos? Un, ja tiesa attaisnos Vladimiru Vaškeviču? Uzskatāt, ka Jums viņiem vajadzētu atvainoties vai kā? Vai ir jau gadījies kādam atvainoties?

16) Domes kukuļošanas lietā parādās tāds fakts: 2007. gada vasarā Raimonds Štālbergs atsūta iesniegumu par kukuļošanu, bet kriminālprocesu ierosina 2008.gada sākumā. Kā to vispār var izskaidrot? Vai tas nenozīmē - es jums šodien ziņošu par kukuļošanu, bet Jūs kaut ko darīsiet tikai pēc pusgada?

17) Cik bieži pēdējā pusgada laikā Jūs esat kontaktējusies ar Danu Titavu?

18) Vai pēdējos mēnešos Jūs esat kontaktējusies ar VID ģenerāldirektori Neliju Jezdakovu? Vai Jūs viņai esat sniegusi kādu personu vārdus un uzvārdus, kurām nebūtu vēlams atrasties VID struktūrās?

19) Kāda ir Jūsu personiskā loma tajā, ka Raimonda Rožkalna vietā par prezidenta padomnieku kļuvis Jānis Maizītis? Vai Jūs neesat par šo tēmu runājusi ar SAB direktoru Jāni Kažociņu?

20) Kāpēc tas tā pēdējos gados ir sagadījies - tikko Jums personiski draud nepatikšanas no politiķiem, seko skaļas aizturēšanas vai kratīšanas? Tā tiešām ir tikai sagadīšanās? Kāpēc, piemēram, to pašu Kārli Miķelsonu vajadzēja aizturēt tieši tajā dienā, kad Jums bija jāiet atskaitīties uz Saeimas komisiju?

21) Kādus pasākumus Jūs esat veikusi sakarā ar publiskotajām fotogrāfijām, kur Jūs esat redzama sadzīviskā vidē, kopā ar politiķu Viņķeļu ģimenes pārstāvjiem?

Novērtē šo rakstu:

51
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...