Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Demisionējušajam Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim otrdien izdevās mani pārliecināt, ka ir jāatliek citi darbi, lai vispirms un ar skubu uzrakstītu grāmatu par tiem konkrētajiem, vārdā nosaucamajiem cilvēkiem, kuri mums sarūpēja "Liepājas metalurga" krahu.

Jau biju sācis vākt kopā visu, kas pēdējos gados bija atlikts malā par Einaru Repši. Jau pirmās sarunas ar izdevējiem bija sekmīgi noslēgušās. Jau grāmatas iespējamais nosaukums bija izdomāts - "Grābeklis". Pat vāka koncepts bija prātā. Un te pēkšņi, ne čiku, ne grabu - Dombrovskis.

Nē, nē, ekspremjers man ne zvanīja, ne pārliecinošu un motivējošu vēstuli atrakstīja, ciemos viņš nebija atnācis, un arī vietējā "Maksimā" mēs nejauši nesatikāmies. Viss bija daudz vienkāršāk.

Otrdien "Dienas Biznesa" publikācijā par summām, ko izķiņķelējusi šī te paša Dombrovska valdība, "Liepājas metalurga" lietā algojot rungaiņu prudentijas un citus "konsultantus", Dombrovska kungs kārtējo reizi uzcītīgi un neatlaidīgi mēģināja novērst uzmanību no patiesajiem vainīgajiem "Metalurga" lietā.

"Tieši uzņēmuma akcionāriem jāuzņemas lielākā atbildība par situāciju, kādā novests "Liepājas metalurgs" un uzņēmuma darbinieki," - lūk, precīzais citāts, ar kuru reizē ar stāstu, cik nevainojami šai situācijā rīkojusies valdība, Dombrovska kungam mani beidzot izdevās pierunāt. Latviski sakot, vienkārši piegriezās.

Lieta tā, ka tieši šo pašu domu jau kuro mēnesi ikvienā izdevīgā gadījumā klāsta arī citi Dombrovska valdības pārstāvji - tie, kuri reizē ar ekspremjeru vistiešāk atbildīgi par notikušo. Visi citi vainīgi, bet ne jau nu mēs, kuri no savārītajiem sū... ļepinājām kaut ko veiksmes stāstam līdzīgu!

Varētu jau par šiem vilku un pavļutu meliem nelikties ne zinis - sak, cilvēki tak paši spēs atšķirt graudus no pelavām un patiesību no savas ādas glābšanas nolūkā sacerētām paglupām pasaciņām.

Taču dombrovski, vilki un pavļuti ir labi iegaumējuši Viļa Krištopana kādreizējo domugraudu, - viņi ir pārliecināti, ka dzīvo bezatmiņas un bezdomu muļķu zemē, kuras iemītnieku liela daļa ir gatavi nenoticēt visām savām maņām, ja vien viņiem pietiekami ilgi un uzstājīgi borēt kaut ko pilnīgi citu.

Vispārzināma, pat banāla patiesība - ja melus pārliecinoši atkārtot un atkārtot, tie agri vai vēlu pārvērtīsies par patiesību. Vai vismaz kaut ko attāli līdzīgu tai. "Veiksmes stāsta" paraugs ir visu acu priekšā - ja muļķu zemes iemītniekiem tūkstoškārt skandēt vārdu "halva", daļai no viņiem mutē kļūs saldāk, lai kas arī tajā patiesībā būtu sasmēlies un turpinātu smelties..

Pārspīlējums? Ha! Pēc visiem airbaltikiem, krājbankām, metalurgiem, vilcienu iepirkumiem un ceturtdaļas darbspējīgo cilvēku aizbraukšanas no valsts Vilka kungs teic, ka lepojoties ar šiem "izkaltušā zemē sētajiem graudiem" un "ieliktajiem pamatiem", - un tak atrodas ļaudis, kas visā nopietnībā tic un uzgavilē.

Varētu, protams, cerēt uz, piemēram, prokuratūru, kura tak šajā te "Liepājas metalurga" lietā visu izmeklēs un visus vainīgos sauks pie atbildības. Taču tā laikam ir tā pati prokuratūra, kas, kā nule atklājies, paklusām jau noņēmusi "Liepājas metalurga" saimniekiem Zaharjinam un Segalam aizdomās turamo statusu...

Un laikam tieši šīs sistēmas virsprokurors Modris Adlers ir tas, kas  ar savu nepārsūdzamo lēmumu "Parex" lietā jau pirms dažiem gadiem skaidri apliecināja - lai cik miljardus lieli būtu valstij un tās iedzīvotājiem nodarītie zaudējumi, šajā izkurtējušajā valstiskajā sistēmā pie atbildības netiks saukta neviena valsts amatpersona, ja vien tā imitējusi kaut jel kādu darbību.

Tā nu Dombrovska kungam mani izdevās pierunāt - ar skubu vajadzīga grāmata par "Liepājas metalurgu", kamēr viņam kopā ar pavļutiem un vilkiem vēl nav izdevies ieborēt, ka šo noziegumu un valsts aplaupīšanu nu noteikti jāuzskata tikai un vienīgi par veiksmes stāstu numur divi.

Lai kas tagad tiktu apgalvots par akcionāru lielo vainu, ne jau Zaharjins ar Segalu paši sev piešķīra sešdesmit miljonus lielo Latvijas valsts galvojumu, un ne jau viņi bija tie, kas paši sev nodrošināja totālas nekontrolējamības sistēmu saņemtā kredīta izmantošanā un uzņēmuma izsaimniekošanā. To visu izdarīja konkrētas Latvijas valsts amatpersonas.

Valsts galvojums "Liepājas metalurgam" tika iebalsots un piešķirts bez kādas saimnieciskas un juridiskas analīzes. Tie bija visnotaļ konkrēti cilvēki, kas to dabūja cauri, viņu vārdi ir precīzi noskaidrojami, un arī visus dokumentus tik ātri nebūs izdevies paklusām izņemt un iznīcināt.

Valsts galvojuma līgumu, kurā "aizmirsās" ierakstīt, ka "Liepājas metalurga" saimnieki ir atbildīgi ar visu savu mantu, tāpat gatavoja konkrētas amatpersonas, kurām savukārt uzdevumu deva vēl citas personas. Arī šo cilvēku vārdi ir precīzi noskaidrojami.

Normatīvie akti pietiekami skaidri noteica, kādas tieši pārbaudes ir jāveic valsts galvojumu saņēmušajā uzņēmumā, un tagad, kad "Liepājas metalurgs" jau ir maksātnespējīgs, Valsts kasei un Finanšu ministrijai būs diezgan grūti pamatot, kāpēc šie pārbaužu dokumenti nav publiskojami.

Tas nozīmē, ka būs arī skaidri redzams - kuras tieši valsts amatpersonas ir veikušas "pārbaudes" jau gadiem ilgi uz bankrotu gājušajā un izsaimniekotajā uzņēmumā un uz kādiem puņķiem ir būvēti šo "pārbaužu" optimistiskie atzinumi.

Jau 2011. gadā brīdinošas vēstules par patieso stāvokli "Liepājas metalurgā" nonāca gan uz Dombrovska un Vilka galdiem, gan Ekonomikas ministrijas vadības un Saeimas frakciju galdiem. Visi šie dokumenti ir sadabūjami un tad nu arī skaidri parādīs, kā tieši Dombrovskis, Vilks un Pavļuts valstiski rūpējās, uzraudzīja un kontrolēja.

Tie arī bija pilnīgi konkrēti valdības pārstāvji, kas atbalstīja jau no pirmsākumiem absurdo un neīstenojamo "Liepājas metalurga" tiesiskās aizsardzības plānu, šādā veidā sekmīgi apmuļķojot daudzus simtus uzņēmuma darbinieku, kuri tieši tādēļ pabalstos tagad saņem nožēlojamas kapeikas. Arī šie cilvēki ir precīzi noskaidrojami un nosaucami vārdos.

Ar vārdu sakot, pateicoties Dombrovska kunga pamudinājumam, domāju, ka varu apsolīt - pēc mēnešiem trim, ja pietiekami čakli strādāsies, dombrovskiem, vilkiem un pavļutiem varētu būt krietni grūtāk lielīties ar "Liepājas metalurga" lietā izsētajiem graudiem un ieliktajiem pamatiem, bet Ērika Kalnmeiera kantorim - izlikties, ka visi tak darīja, ko vien spēja, un neviens nav vainīgs, ka viss sanāca kā vienmēr.

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

137
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...