Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Demisionējušajam Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim otrdien izdevās mani pārliecināt, ka ir jāatliek citi darbi, lai vispirms un ar skubu uzrakstītu grāmatu par tiem konkrētajiem, vārdā nosaucamajiem cilvēkiem, kuri mums sarūpēja "Liepājas metalurga" krahu.

Jau biju sācis vākt kopā visu, kas pēdējos gados bija atlikts malā par Einaru Repši. Jau pirmās sarunas ar izdevējiem bija sekmīgi noslēgušās. Jau grāmatas iespējamais nosaukums bija izdomāts - "Grābeklis". Pat vāka koncepts bija prātā. Un te pēkšņi, ne čiku, ne grabu - Dombrovskis.

Nē, nē, ekspremjers man ne zvanīja, ne pārliecinošu un motivējošu vēstuli atrakstīja, ciemos viņš nebija atnācis, un arī vietējā "Maksimā" mēs nejauši nesatikāmies. Viss bija daudz vienkāršāk.

Otrdien "Dienas Biznesa" publikācijā par summām, ko izķiņķelējusi šī te paša Dombrovska valdība, "Liepājas metalurga" lietā algojot rungaiņu prudentijas un citus "konsultantus", Dombrovska kungs kārtējo reizi uzcītīgi un neatlaidīgi mēģināja novērst uzmanību no patiesajiem vainīgajiem "Metalurga" lietā.

"Tieši uzņēmuma akcionāriem jāuzņemas lielākā atbildība par situāciju, kādā novests "Liepājas metalurgs" un uzņēmuma darbinieki," - lūk, precīzais citāts, ar kuru reizē ar stāstu, cik nevainojami šai situācijā rīkojusies valdība, Dombrovska kungam mani beidzot izdevās pierunāt. Latviski sakot, vienkārši piegriezās.

Lieta tā, ka tieši šo pašu domu jau kuro mēnesi ikvienā izdevīgā gadījumā klāsta arī citi Dombrovska valdības pārstāvji - tie, kuri reizē ar ekspremjeru vistiešāk atbildīgi par notikušo. Visi citi vainīgi, bet ne jau nu mēs, kuri no savārītajiem sū... ļepinājām kaut ko veiksmes stāstam līdzīgu!

Varētu jau par šiem vilku un pavļutu meliem nelikties ne zinis - sak, cilvēki tak paši spēs atšķirt graudus no pelavām un patiesību no savas ādas glābšanas nolūkā sacerētām paglupām pasaciņām.

Taču dombrovski, vilki un pavļuti ir labi iegaumējuši Viļa Krištopana kādreizējo domugraudu, - viņi ir pārliecināti, ka dzīvo bezatmiņas un bezdomu muļķu zemē, kuras iemītnieku liela daļa ir gatavi nenoticēt visām savām maņām, ja vien viņiem pietiekami ilgi un uzstājīgi borēt kaut ko pilnīgi citu.

Vispārzināma, pat banāla patiesība - ja melus pārliecinoši atkārtot un atkārtot, tie agri vai vēlu pārvērtīsies par patiesību. Vai vismaz kaut ko attāli līdzīgu tai. "Veiksmes stāsta" paraugs ir visu acu priekšā - ja muļķu zemes iemītniekiem tūkstoškārt skandēt vārdu "halva", daļai no viņiem mutē kļūs saldāk, lai kas arī tajā patiesībā būtu sasmēlies un turpinātu smelties..

Pārspīlējums? Ha! Pēc visiem airbaltikiem, krājbankām, metalurgiem, vilcienu iepirkumiem un ceturtdaļas darbspējīgo cilvēku aizbraukšanas no valsts Vilka kungs teic, ka lepojoties ar šiem "izkaltušā zemē sētajiem graudiem" un "ieliktajiem pamatiem", - un tak atrodas ļaudis, kas visā nopietnībā tic un uzgavilē.

Varētu, protams, cerēt uz, piemēram, prokuratūru, kura tak šajā te "Liepājas metalurga" lietā visu izmeklēs un visus vainīgos sauks pie atbildības. Taču tā laikam ir tā pati prokuratūra, kas, kā nule atklājies, paklusām jau noņēmusi "Liepājas metalurga" saimniekiem Zaharjinam un Segalam aizdomās turamo statusu...

Un laikam tieši šīs sistēmas virsprokurors Modris Adlers ir tas, kas  ar savu nepārsūdzamo lēmumu "Parex" lietā jau pirms dažiem gadiem skaidri apliecināja - lai cik miljardus lieli būtu valstij un tās iedzīvotājiem nodarītie zaudējumi, šajā izkurtējušajā valstiskajā sistēmā pie atbildības netiks saukta neviena valsts amatpersona, ja vien tā imitējusi kaut jel kādu darbību.

Tā nu Dombrovska kungam mani izdevās pierunāt - ar skubu vajadzīga grāmata par "Liepājas metalurgu", kamēr viņam kopā ar pavļutiem un vilkiem vēl nav izdevies ieborēt, ka šo noziegumu un valsts aplaupīšanu nu noteikti jāuzskata tikai un vienīgi par veiksmes stāstu numur divi.

Lai kas tagad tiktu apgalvots par akcionāru lielo vainu, ne jau Zaharjins ar Segalu paši sev piešķīra sešdesmit miljonus lielo Latvijas valsts galvojumu, un ne jau viņi bija tie, kas paši sev nodrošināja totālas nekontrolējamības sistēmu saņemtā kredīta izmantošanā un uzņēmuma izsaimniekošanā. To visu izdarīja konkrētas Latvijas valsts amatpersonas.

Valsts galvojums "Liepājas metalurgam" tika iebalsots un piešķirts bez kādas saimnieciskas un juridiskas analīzes. Tie bija visnotaļ konkrēti cilvēki, kas to dabūja cauri, viņu vārdi ir precīzi noskaidrojami, un arī visus dokumentus tik ātri nebūs izdevies paklusām izņemt un iznīcināt.

Valsts galvojuma līgumu, kurā "aizmirsās" ierakstīt, ka "Liepājas metalurga" saimnieki ir atbildīgi ar visu savu mantu, tāpat gatavoja konkrētas amatpersonas, kurām savukārt uzdevumu deva vēl citas personas. Arī šo cilvēku vārdi ir precīzi noskaidrojami.

Normatīvie akti pietiekami skaidri noteica, kādas tieši pārbaudes ir jāveic valsts galvojumu saņēmušajā uzņēmumā, un tagad, kad "Liepājas metalurgs" jau ir maksātnespējīgs, Valsts kasei un Finanšu ministrijai būs diezgan grūti pamatot, kāpēc šie pārbaužu dokumenti nav publiskojami.

Tas nozīmē, ka būs arī skaidri redzams - kuras tieši valsts amatpersonas ir veikušas "pārbaudes" jau gadiem ilgi uz bankrotu gājušajā un izsaimniekotajā uzņēmumā un uz kādiem puņķiem ir būvēti šo "pārbaužu" optimistiskie atzinumi.

Jau 2011. gadā brīdinošas vēstules par patieso stāvokli "Liepājas metalurgā" nonāca gan uz Dombrovska un Vilka galdiem, gan Ekonomikas ministrijas vadības un Saeimas frakciju galdiem. Visi šie dokumenti ir sadabūjami un tad nu arī skaidri parādīs, kā tieši Dombrovskis, Vilks un Pavļuts valstiski rūpējās, uzraudzīja un kontrolēja.

Tie arī bija pilnīgi konkrēti valdības pārstāvji, kas atbalstīja jau no pirmsākumiem absurdo un neīstenojamo "Liepājas metalurga" tiesiskās aizsardzības plānu, šādā veidā sekmīgi apmuļķojot daudzus simtus uzņēmuma darbinieku, kuri tieši tādēļ pabalstos tagad saņem nožēlojamas kapeikas. Arī šie cilvēki ir precīzi noskaidrojami un nosaucami vārdos.

Ar vārdu sakot, pateicoties Dombrovska kunga pamudinājumam, domāju, ka varu apsolīt - pēc mēnešiem trim, ja pietiekami čakli strādāsies, dombrovskiem, vilkiem un pavļutiem varētu būt krietni grūtāk lielīties ar "Liepājas metalurga" lietā izsētajiem graudiem un ieliktajiem pamatiem, bet Ērika Kalnmeiera kantorim - izlikties, ka visi tak darīja, ko vien spēja, un neviens nav vainīgs, ka viss sanāca kā vienmēr.

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

137
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Darba anihilizācija

FotoSaprotams, nekas negaidīts nav noticis. Tas, kas ir noticis, principā bija sagaidāms. Tiekamies ar prognozējamu jauninājumu. Labi ir zināms, ka stulbeņu un neliešu darbībā ir iespējami visdažādākie jauninājumi. Saskarsmē ar stulbeņu un neliešu darbību vienmēr ir jābūt gatavam tikties ar visdažādākā veida stulbībām un nelietībām. Stulbeņiem un neliešiem piemīt stulbuma un nelietību neierobežotas oriģinalitātes potenciāls. Drīkst paslavēt – ģeniāls potenciāls!
Lasīt visu...

3

Neiejauciet bērnus, „Latvijas valsts mežu” barotie pakalpiņi

FotoPēc bērnu piedzimšanas cilvēki kļūst emocionālāki attiecībā uz bērniem. Nesen kļuvu par tēvu jau trešajai meitai, tāpēc par sevi to zinu droši. Un emociju spektrs ir visplašākais - no aizkustinājuma asaru valdīšanas par tādiem niekiem kā dziesma "Save Your Kisses for Me" līdz neizmērojamam niknumam, klausoties radio par to, kā izturas pret bērniem dažos bērnu namos. Varbūt tieši tāpēc šķebinoši bija lasīt Māra Liopas jaunāko garadarbu portālā "Delfi", kur minētais kungs savas organizācijas īstenoto pret dabas aizsardzību vērsto politiku attaisno ar bērnu interešu aizstāvību.
Lasīt visu...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

Biedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra...

Foto

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

Vairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot...

Foto

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

Šajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas...

Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...