Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šonedēļ kārtējo reizi - protams, ne savas izzinātkāres vadīts - kārtējo reizi viesojos vienā no mūsu tiesiskās valsts pašām galvenajām tiesībsargāšanas iestādēm. Tai pašā, kuru ne reizi vien esmu nodēvējis par neviena īsti nekontrolētu, brīžam vienkārši parazītisku, brīžam uz pusvalstiskas noziedzības robežas balansējošu kantori.

Protams, nevaru atklāt, par ko tieši bija īsā saruna, - esmu parakstījies par neizpaušanu, kaut pēdējo gadu norises man ļauj puslīdz droši prognozēt: konkrētā lieta ir tāda, ka kāds no augšminētajiem parazītiem vai viņu politiskā "jumta" noteikti agri vai vēlu (drīzāk agri) saskatīs savas intereses tajā, lai lielāku vai mazāku gabaliņu no šīs lietas nopludinātu.

Taču šī ciemošanās gan radīja šādus tādus jaunus iespaidus, gan lika atminēties pāris iepriekšējas pārdomas par mūsu tā saucamajām "tiesībsargāšanas" iestādēm. Tajā tad arī padalīšos.

Pirmkārt, vēlreiz pārliecinājos par to, cik vienkārši mūsu tiesiskajā valstī ir safabricēt krimināllietu pret burtiski jebkuru personu, ja tā ir pārkāpusi kādas valstiskās noziedzības pārstāvju "sarkanās līnijas" un kļuvusi īpaši neērta un nevēlama. Vajadzīgos faktus un dokumentus var gan "piemeklēt" un vienkārši viltot, gan arī tikpat vienkārši "pazaudēt".

Aprakstītā aina nebūs saistīta ar konkrēto lietu, bet iedomājieties situāciju - jums priekšā pratināšanu telpā sēž cilvēks ar "palieliem" Latvijas Republikas policijas uzplečiem un, acis nemirkšķinot, jums melo. Par to, ka tādu un tādu dokumentu ne acīs neesot redzējis. Par to, ka, cik viņam zināms, tāds vispār dabā neeksistējot.

Jūs tikmēr simtprocentīgi droši zināt, ka šis cilvēks pagonos jums melo - viņš ar šo lietu nodarbojas jau vairākus gadus, un konkrētais dokuments viņa parazītu kantorim no cita valstiska kantora nosūtīts jau krietni pasen. Bet viņš, protams, nevar nemelot - jo tad izjuks visa lieta.

Vēl vairāk - tad nāksies atzīt, ka dokuments speciāli "nozaudēts" un "piemirsts", lai lietu vispār varētu uzsākt un varētu tajā iesaistīt viņam "pasūtītās" personas. Un to, protams, nedrīkst, - jo tad "jumts" nebūs priecīgs. Ar visām no tā izrietošajām sekām majoram un viņa kantora vadībai - jo, protams, ne jau bez tās ziņas viss notiek. Valstiskā bandītisma sistēmā tāda nesaskaņotība gadās reti.

Absurdi? Neiespējami? Neiedomājami? Nē, ne tuvu - es domāju, ka agri vai vēlu šai konkrētajai lietai slepenības grifi tiks noņemti, un tad par aprakstītajai attāli līdzīgu situāciju uzzinās ikviens. Cita lieta - ka konkrētie lietas fabricētāji jau sen atradīsies citos amatos vai būs pārkvalificējušies par advokātiem, savukārt viņu darbību - kuras ļoti gribas nodēvēt vienkārši par noziedzīgām - izvērtēšanai sen būs iestājies visu piedodošais noilgums.

Otrkārt, "parastajam cilvēkam" nudien ir neiedomājams un neaptverams tas valstiskais resurss, kas faktiski nekontrolēti ir nodots šādu te pasūtījumu pildītāju rīcībā. Savulaik jau tika aprakstītas KNABa iespējas, kam likums dod oficiālas tiesības jebkuram cilvēkam vai uzņēmumam pieprasīt faktiski jebkuru un jebkādu informāciju, pēc būtības nevienam neatskaitoties un nepamatojot, kādēļ šī informācija pieprasīta. Un tad to, protams, izmantot pēc pieprasītāja ieskatiem.

Taču KNAB nav vienīgais, - šāds pats resurss ir arī citu "tiesībsargātāju" rīcībā. Protams, teorētiski kaut kāda pārraudzība pastāv, - bet ne jau nu gadījumos, kad konkrētajā pasūtījumā ir iesaistīta arī konkrētā kantora priekšniecība un tas tiek piesegts arī no prokuratūras puses, turklāt pa rokai ir arī politiskais "jumts".

Treškārt, vēl viena jauka lieta ir tās papildiespējas, ko dod jebkurš safabricēts kriminālprocess. Varbūt pats process pēc kādiem gadiem arī ne ar ko nebeigsies, taču visā šajā laikā tas būs devis brīnišķas, caurcaurēm "tiesiskas" iespējas konkrētās lietas pasūtītājiem un  valstiskajam "jumtam" noskaidrot daudz ko tiem svarīgu un interesējošu.

Iedomājieties, piemēram, ka, teiksim, Drošības policija ir uzcepusi kriminālprocesu par kādu informāciju, kas parādījusies medijos. Šāds kriminālprocess, lai uz cik prettiesiska pamata būtu uzbūvēts, dod simtprocentīgi "tiesisku" iespēju ne tikai noklausīties iesaistīto (kāda starpība - pamatoti vai ne, neviens taču nepārbaudīs) personu telefonsarunas un kontrolēt cita veida saziņu, bet arī izsaukt šīs un vēl citas personas uz liecināšanu un valstiski paprasīt izklāstīt visu, kas zināms par konkrētiem cilvēkiem, struktūrām, finansēm, mediju īpašniekiem, informācijas avotiem utt., utt.

Ceturtkārt, pat tad, ja jūs redzat, kā jūsu priekšā faktiski tiek pastrādāts noziegums, ko veic šādi te vilkači pagonos, jūs faktiski nedrīkstat pat iepīkstēties, - nu, vismaz viņi uz to cer. Jūs esat parakstījušies par procesa ietvaros jūsu uzzinātās informācijas neizpaušanu - un viss. Laikā, kad šie pašiedomātie pludināšanas profesionāļi bez kādas aiztures pludina pa labi un pa kreisi visu, kas nāk par labu viņu un "jumta" interesēm (jo nav tak, par ko uztraukties - ja kas, pludināšanas pārbaudītāji būs savējie), jums mute ir "likumīgi" aizvērta.

Jūs teiksiet - bet var taču pasūdzēties kādam, teiksim, ģenerālprokuroram vai citai augstai amatpersonai, kas taču stāv un sēž jūsu interešu sardzē? Bet taču paši labi zināt, kas no tā sanāk šai valstī, - pat tad, ja konkrētā amatpersona pati nav pasūtījuma shēmas sastāvdaļa, jūsu sūdzība tiks nosūtīta izskatīšanai un pārbaudīšanai... protams, tiem pašiem vilkačiem pagonos. Un viss - nekas tur nesanāks, par jums vēl paņirgāsies.

Bet varbūt jūs teiksiet - nu, tas jau gadās tikai tādiem īpašiem cilvēkiem, kuri paši uzprasās, bet noteikti ne jau nu vienkāršam, ikdienišķam sava darba darītājam. Nekā tamlīdzīga. Ne šeit. Ne šajā valstī.

"Piedodiet par nepieklājīgu teicienu, bet, ja jūs neīstajā brīdī patrāpīsieties neīstajā situācijā, jūs paņems priekšā tā, ka maz neliksies. Ja jūs pagadīsieties pa kājām sistēmai - pat ne sistēmai, bet atsevišķiem tās pārstāvjiem, kas sapulcējušies interešu grupiņās, - jūs iznīcinās ja ne fiziski, tad vismaz profesionāli un finansiāli noteikti.

Turklāt ļoti iespējams, ka jūs pat nesapratīsiet, kuri ir tie „vilkači pagonos”, kas jūs gremdē. Varbūt jūs esat viņiem kaut kur pārgājuši ceļu. Varbūt jūs esat izvēlēti kā uzskatāms piemērs, lai pabaidītu citus — re, re, kas notiek, kad cilvēks nesaprot un spītējas. Varbūt caur jums kāds vēlas nodot „sveicienus” vai tikt klāt kādam jūsu draugam vai radiniekam. Varbūt vēl kaut kas," - tā bija rakstīts pirms nepilniem diviem gadiem iznākušajā grāmatā "Cits ķēķis".

Pašlaik, kad pamazām vācas (ar visām no tā izrietošajām, jau labi jūtamajām sekām) materiāli grāmatai, ko, ļoti iespējams, varētu saukt "Cits ķēķis - 2", es varu skaidri un gaiši teikt - aprakstītajā situācijā nekas nav mainījies uz labo pusi. Drīzāk jau otrādi. Cilvēkam, kuru pasūta mūsu valsts bandītiski valstiskās sistēmas pārstāvji, izredžu ir vēl mazāk nekā pirms pāris gadiem.

Ko tur var darīt? Ko vispār var darīt, ja cilvēks pēkšņi saprot, ka viņam pretī stāv visa valsts mašīna - nevis viens vai divi pusnoziedznieki pagonos, bet vesela sistēma, no kuras viņš redz tikai mazu daļiņu un precīzi nezina ne pasūtītājus, ne organizētājus, taču uz savas ādas vēl un vēlreiz pārliecinās, ka pret to cīnīties ar cerību uz tiesiskumu ir vismaz šķietami bezjēdzīgi?

Nebūšu oriģināls - vienkārši jāturas, bet vienlaikus jāatturas no latviskajai mentalitātei mutes turēšanas - sak, ko nu es, ko nu tur pīkstēt un spuroties, ja nu sanāk vēl sliktāk... Krieviski sakot, "prohodiļi". Ne tas vien ir gadījies. Komuņakus ar čekistiem kaut kā pārdzīvojām, un tie bija kaut kas krietni nopietnāks par šiem te parazītiem, tā ka gan jau kaut kā arī pašmāju puskoka lēcējus - erzacgestapoviešus pārlaidīsim. Viss, ko vien var, ir jādokumentē, visos veidos jāieraksta - un jāļauj par to uzzināt visiem. Vienā brīdī šī sistēma saļodzīsies un sāks brukt. 

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

98
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...