Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šonedēļ kārtējo reizi - protams, ne savas izzinātkāres vadīts - kārtējo reizi viesojos vienā no mūsu tiesiskās valsts pašām galvenajām tiesībsargāšanas iestādēm. Tai pašā, kuru ne reizi vien esmu nodēvējis par neviena īsti nekontrolētu, brīžam vienkārši parazītisku, brīžam uz pusvalstiskas noziedzības robežas balansējošu kantori.

Protams, nevaru atklāt, par ko tieši bija īsā saruna, - esmu parakstījies par neizpaušanu, kaut pēdējo gadu norises man ļauj puslīdz droši prognozēt: konkrētā lieta ir tāda, ka kāds no augšminētajiem parazītiem vai viņu politiskā "jumta" noteikti agri vai vēlu (drīzāk agri) saskatīs savas intereses tajā, lai lielāku vai mazāku gabaliņu no šīs lietas nopludinātu.

Taču šī ciemošanās gan radīja šādus tādus jaunus iespaidus, gan lika atminēties pāris iepriekšējas pārdomas par mūsu tā saucamajām "tiesībsargāšanas" iestādēm. Tajā tad arī padalīšos.

Pirmkārt, vēlreiz pārliecinājos par to, cik vienkārši mūsu tiesiskajā valstī ir safabricēt krimināllietu pret burtiski jebkuru personu, ja tā ir pārkāpusi kādas valstiskās noziedzības pārstāvju "sarkanās līnijas" un kļuvusi īpaši neērta un nevēlama. Vajadzīgos faktus un dokumentus var gan "piemeklēt" un vienkārši viltot, gan arī tikpat vienkārši "pazaudēt".

Aprakstītā aina nebūs saistīta ar konkrēto lietu, bet iedomājieties situāciju - jums priekšā pratināšanu telpā sēž cilvēks ar "palieliem" Latvijas Republikas policijas uzplečiem un, acis nemirkšķinot, jums melo. Par to, ka tādu un tādu dokumentu ne acīs neesot redzējis. Par to, ka, cik viņam zināms, tāds vispār dabā neeksistējot.

Jūs tikmēr simtprocentīgi droši zināt, ka šis cilvēks pagonos jums melo - viņš ar šo lietu nodarbojas jau vairākus gadus, un konkrētais dokuments viņa parazītu kantorim no cita valstiska kantora nosūtīts jau krietni pasen. Bet viņš, protams, nevar nemelot - jo tad izjuks visa lieta.

Vēl vairāk - tad nāksies atzīt, ka dokuments speciāli "nozaudēts" un "piemirsts", lai lietu vispār varētu uzsākt un varētu tajā iesaistīt viņam "pasūtītās" personas. Un to, protams, nedrīkst, - jo tad "jumts" nebūs priecīgs. Ar visām no tā izrietošajām sekām majoram un viņa kantora vadībai - jo, protams, ne jau bez tās ziņas viss notiek. Valstiskā bandītisma sistēmā tāda nesaskaņotība gadās reti.

Absurdi? Neiespējami? Neiedomājami? Nē, ne tuvu - es domāju, ka agri vai vēlu šai konkrētajai lietai slepenības grifi tiks noņemti, un tad par aprakstītajai attāli līdzīgu situāciju uzzinās ikviens. Cita lieta - ka konkrētie lietas fabricētāji jau sen atradīsies citos amatos vai būs pārkvalificējušies par advokātiem, savukārt viņu darbību - kuras ļoti gribas nodēvēt vienkārši par noziedzīgām - izvērtēšanai sen būs iestājies visu piedodošais noilgums.

Otrkārt, "parastajam cilvēkam" nudien ir neiedomājams un neaptverams tas valstiskais resurss, kas faktiski nekontrolēti ir nodots šādu te pasūtījumu pildītāju rīcībā. Savulaik jau tika aprakstītas KNABa iespējas, kam likums dod oficiālas tiesības jebkuram cilvēkam vai uzņēmumam pieprasīt faktiski jebkuru un jebkādu informāciju, pēc būtības nevienam neatskaitoties un nepamatojot, kādēļ šī informācija pieprasīta. Un tad to, protams, izmantot pēc pieprasītāja ieskatiem.

Taču KNAB nav vienīgais, - šāds pats resurss ir arī citu "tiesībsargātāju" rīcībā. Protams, teorētiski kaut kāda pārraudzība pastāv, - bet ne jau nu gadījumos, kad konkrētajā pasūtījumā ir iesaistīta arī konkrētā kantora priekšniecība un tas tiek piesegts arī no prokuratūras puses, turklāt pa rokai ir arī politiskais "jumts".

Treškārt, vēl viena jauka lieta ir tās papildiespējas, ko dod jebkurš safabricēts kriminālprocess. Varbūt pats process pēc kādiem gadiem arī ne ar ko nebeigsies, taču visā šajā laikā tas būs devis brīnišķas, caurcaurēm "tiesiskas" iespējas konkrētās lietas pasūtītājiem un  valstiskajam "jumtam" noskaidrot daudz ko tiem svarīgu un interesējošu.

Iedomājieties, piemēram, ka, teiksim, Drošības policija ir uzcepusi kriminālprocesu par kādu informāciju, kas parādījusies medijos. Šāds kriminālprocess, lai uz cik prettiesiska pamata būtu uzbūvēts, dod simtprocentīgi "tiesisku" iespēju ne tikai noklausīties iesaistīto (kāda starpība - pamatoti vai ne, neviens taču nepārbaudīs) personu telefonsarunas un kontrolēt cita veida saziņu, bet arī izsaukt šīs un vēl citas personas uz liecināšanu un valstiski paprasīt izklāstīt visu, kas zināms par konkrētiem cilvēkiem, struktūrām, finansēm, mediju īpašniekiem, informācijas avotiem utt., utt.

Ceturtkārt, pat tad, ja jūs redzat, kā jūsu priekšā faktiski tiek pastrādāts noziegums, ko veic šādi te vilkači pagonos, jūs faktiski nedrīkstat pat iepīkstēties, - nu, vismaz viņi uz to cer. Jūs esat parakstījušies par procesa ietvaros jūsu uzzinātās informācijas neizpaušanu - un viss. Laikā, kad šie pašiedomātie pludināšanas profesionāļi bez kādas aiztures pludina pa labi un pa kreisi visu, kas nāk par labu viņu un "jumta" interesēm (jo nav tak, par ko uztraukties - ja kas, pludināšanas pārbaudītāji būs savējie), jums mute ir "likumīgi" aizvērta.

Jūs teiksiet - bet var taču pasūdzēties kādam, teiksim, ģenerālprokuroram vai citai augstai amatpersonai, kas taču stāv un sēž jūsu interešu sardzē? Bet taču paši labi zināt, kas no tā sanāk šai valstī, - pat tad, ja konkrētā amatpersona pati nav pasūtījuma shēmas sastāvdaļa, jūsu sūdzība tiks nosūtīta izskatīšanai un pārbaudīšanai... protams, tiem pašiem vilkačiem pagonos. Un viss - nekas tur nesanāks, par jums vēl paņirgāsies.

Bet varbūt jūs teiksiet - nu, tas jau gadās tikai tādiem īpašiem cilvēkiem, kuri paši uzprasās, bet noteikti ne jau nu vienkāršam, ikdienišķam sava darba darītājam. Nekā tamlīdzīga. Ne šeit. Ne šajā valstī.

"Piedodiet par nepieklājīgu teicienu, bet, ja jūs neīstajā brīdī patrāpīsieties neīstajā situācijā, jūs paņems priekšā tā, ka maz neliksies. Ja jūs pagadīsieties pa kājām sistēmai - pat ne sistēmai, bet atsevišķiem tās pārstāvjiem, kas sapulcējušies interešu grupiņās, - jūs iznīcinās ja ne fiziski, tad vismaz profesionāli un finansiāli noteikti.

Turklāt ļoti iespējams, ka jūs pat nesapratīsiet, kuri ir tie „vilkači pagonos”, kas jūs gremdē. Varbūt jūs esat viņiem kaut kur pārgājuši ceļu. Varbūt jūs esat izvēlēti kā uzskatāms piemērs, lai pabaidītu citus — re, re, kas notiek, kad cilvēks nesaprot un spītējas. Varbūt caur jums kāds vēlas nodot „sveicienus” vai tikt klāt kādam jūsu draugam vai radiniekam. Varbūt vēl kaut kas," - tā bija rakstīts pirms nepilniem diviem gadiem iznākušajā grāmatā "Cits ķēķis".

Pašlaik, kad pamazām vācas (ar visām no tā izrietošajām, jau labi jūtamajām sekām) materiāli grāmatai, ko, ļoti iespējams, varētu saukt "Cits ķēķis - 2", es varu skaidri un gaiši teikt - aprakstītajā situācijā nekas nav mainījies uz labo pusi. Drīzāk jau otrādi. Cilvēkam, kuru pasūta mūsu valsts bandītiski valstiskās sistēmas pārstāvji, izredžu ir vēl mazāk nekā pirms pāris gadiem.

Ko tur var darīt? Ko vispār var darīt, ja cilvēks pēkšņi saprot, ka viņam pretī stāv visa valsts mašīna - nevis viens vai divi pusnoziedznieki pagonos, bet vesela sistēma, no kuras viņš redz tikai mazu daļiņu un precīzi nezina ne pasūtītājus, ne organizētājus, taču uz savas ādas vēl un vēlreiz pārliecinās, ka pret to cīnīties ar cerību uz tiesiskumu ir vismaz šķietami bezjēdzīgi?

Nebūšu oriģināls - vienkārši jāturas, bet vienlaikus jāatturas no latviskajai mentalitātei mutes turēšanas - sak, ko nu es, ko nu tur pīkstēt un spuroties, ja nu sanāk vēl sliktāk... Krieviski sakot, "prohodiļi". Ne tas vien ir gadījies. Komuņakus ar čekistiem kaut kā pārdzīvojām, un tie bija kaut kas krietni nopietnāks par šiem te parazītiem, tā ka gan jau kaut kā arī pašmāju puskoka lēcējus - erzacgestapoviešus pārlaidīsim. Viss, ko vien var, ir jādokumentē, visos veidos jāieraksta - un jāļauj par to uzzināt visiem. Vienā brīdī šī sistēma saļodzīsies un sāks brukt. 

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

98
4

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...