Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizvadītajā piektdienā tipogrāfijā, kur tika nodrukāts avīzes Vienotība, PIETIEK! gandrīz miljonu eksemplāru lielais metiens, ieradās prognozējami ciemiņi ar prognozējamām vēlmēm.

Šie ciemiņi bija divas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja "galvenās speciālistes" - Inga Zeltiņa un Olga Macujeva, kuras, enerģiski vicinot KNAB priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītājas Ingas Solovejas parakstītu dokumentu "Par informācijas sniegšanu", protams, interesējās par Vienotība, PIETIEK! izdošanu.

Abas enerģiskās kundzes interesēja - un tagad uzskaitīšu precīzi - virkne dokumentu tieši saistībā ar avīzītes, kā bija teikts dokumentā, "izgatavošanu": līgums, rēķini, maksājuma uzdevumi, uzskaite grāmatvedības reģistrā, samaksu apliecinoši dokumenti, pasūtījuma dokumenti, tostarp arī elektroniskā pasta izdrukas, tipogrāfijas izcenojumi un rēķini par laikraksta drukāšanu.

Nekāda kratīšanas ordera vai kā tamlīdzīga, protams, nebija: izmeklēšanas tiesneši ir nopietni cilvēki, un no viņiem tik vienkārši - ar argumentu "mums gribas!" - lēmumu par kratīšanu izdabūt nevar. Tā nu abu "galveno speciālistu" vēlmju pamatojums bija atsaukšanās uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likuma 9.1 panta 1. punktu un 10. panta pirmās daļas 4. punktu.

10. panta attiecīgais punkts nosaka, ka jebkurai KNAB amatpersonai "atbilstoši tās kompetencei" (tikai neprasiet, kas tā tāda un kas to nosaka) ir brīvas tiesības "pieprasīt un saņemt bez maksas no valsts pārvaldes un pašvaldību iestādēm, uzņēmumiem (uzņēmējsabiedrībām), organizācijām, amatpersonām un citām personām informāciju, dokumentus un citus materiālus neatkarīgi no to slepenības režīma".

Faktiski tas nozīmē - jebkuram parazītam un dienaszaglim ar attiecīgo apliecību kabatā ir tiesības, nevienam neko nepaskaidrojot, interesēties par pilnīgi visu pasaulē - lai kādā nesakarā tas būtu ar KNAB funkcijām, pienākumiem un uzdevumiem. Man vajag - un izsniedziet, lūdzu.

Savukārt otrs dokumentā minētais KNAB likuma pants saucas "Biroja funkcijas priekšvēlēšanu aģitācijas kontrolē" un noteic, ka KNAB pirms Saeimas, Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanām "atbilstoši likumos par priekšvēlēšanu aģitāciju noteiktajai kompetencei kontrolē priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumu ievērošanu".

Ar vārdu sakot, abām "galvenajām speciālistēm" atnesot šādu oficiālu dokumentu, KNAB skaidri un nepārprotami paziņoja - tas vēlas saņemt ļoti konkrētus dokumentus, kas attiecas tieši un vienīgi uz izdevuma "Vienotība, PIETIEK!" drukāšanu/izdošanu un tās apmaksu, savukārt šī interese saistīta nevis, teiksim, ar kādu kukuļošanu vai vēl ko, bet tieši un vienīgi saistībā ar priekšvēlēšanu aģitācijas ierobežojumu ievērošanu.

Un tagad - mazais pārsteigums: KNAB paša pieminētais likums absolūti skaidri un nepārprotami apliecina, ka KNAB izrādītā interese par avīzes izdošanu un drukāšanu ir absolūti nepamatota, lai neteiktu, ka vienkārši prettiesiska.

Priekšvēlēšanu aģitācijas likums ļoti precīzi nosaka, kas ir priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumi, uz kuriem attiecas likuma ierobežojumi un attiecīgi KNAB pienākumi tos kontrolēt. Dažādu izdevumu drukāšana tajos nav iekļauta - tikai izplatīšana.

Tas nozīmē - jūs kā tā sauktā "trešā persona" varat nodrukāt miljonu, piecus miljonus, simt miljonus lapiņu, uzlīmju, jebkādu izdevumu, un KNAB saskaņā ar likumu nav nekādas daļas par to, par kādu naudu tas viss tiek drukāts, kas maksā par papīru, par krāsām, par elektrību utt.

Atkārtoju vēlreiz, ja tas šķiet jokaini vai nesaprotami, - Priekšvēlēšanu aģitācijas likums skaidri nosaka, ka dažādu materiālu izdošanai Latvijā nekādi ierobežojumi nav noteikti. Ne mazākie. Nekādi. Izdodiet, ko un cik vien vēlaties. Drukāšanai ierobežojumu nav.

Ierobežojumi gan ir noteikti izplatīšanai - kā atkal maksimāli precīzi noteikts likumā, "pasta (arī elektroniskā pasta) pakalpojumu izmantošanai, lai ar tā palīdzību nosūtītu priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus".

Līdz ar to, ja KNAB, īstenojot savu, biroja priekšnieka Jaroslava Streļčenoka vārdiem izsakoties, "iekšējo pārliecību" (citāts no viņa paskaidrojuma tiesai), gribētu pamēģināt pierādīt, ka portālā Pietiek publicētu rakstu pārpublicēšana avīzes formātā ir priekšvēlēšanu aģitācija, atbilstoši likumam viņiem būtu bijis pamats noskaidrot, cik tad īsti izmaksājusi avīzes izplatīšana. Ar ko nodarbojas izplatītāji, ne drukātāji.

Taču nē - KNAB "galvenās speciālistes" rikšo uz tipogrāfiju, vicina papīrīti "Par informācijas sniegšanu" un pieprasa dokumentus par avīzes drukāšanu - un nevis izplatīšanu. Par drukāšanu, uz kuru neattiecas viņu pašu vicinātajā papīrītī piesauktais likums.

Kāpēc viņas tā dara? Kāpēc kaut ko tādu ne tikai pieļauj, bet pat pasūta KNAB it kā profesionālā vadība ar jurista un vēl visādu izglītību? Ja kādam jau tāpat nav skaidrs, - paskaidrošu.

Parasti, kad ir runa par politisko pasūtījumu, kaut kā pilnai ainai pietrūkst - vai nu publiski, skaidri un nepārprotami izteikta pasūtījuma vai arī konkrētu, dokumentos fiksētu rīcību, kas apliecina, ka to veicēji rīkojas tieši tā, kā ir izteikts pasūtījumā.

Šī ir tā reize, kad aina ir pilnīga.

Par pasūtījuma publisku noformulēšanu varam teikt paldies partijas Vienotība ģenerālsekretāram Artim Kamparam, kurš jau kopš savu tumbočku naudas fokusu laikiem ir apliecinājis spēju sākumā runāt un pēc tam domāt, kas tad ir sarunāts.

"Primāri vēlamies noskaidrot, kas ir šā izdevuma finansētājs," - šis ir pilnīgi precīzs Arta Kampara publisks, lielā avīzē publicēts citāts dienu pēc Vienotība, PIETIEK! iznākšanas. Un minētais kungs pēc tam nav protestējis, ka būtu saprasts vai atreferēts ne tā.

Tātad - mēs, varas partija un visiem zināmais KNAB politiskais "jumts", gribam precīzi zināt, kas ir maksājis par šo izdevumu. Un runa nav par tām kapeikām, ko izmaksā likumā minētā izplatīšana, - mēs, Kampars un Vienotība, gribam "primāri" zināt, kas ir finansējis šo izdevumu.

Tāds bija pasūtījums - skaidri un precīzi izteikts. Vienotība grib zināt. Likums to neparedz, bet Vienotība grib.

Un te ir tā izpildījums - politiskās policijas KNAB izpildījumā. Likums neparedz ierobežojumus drukāšanai, bet, tā kā saimnieks mums ir licis, mēs rakstām oficiālā pieprasījumā - izsniedziet mums visus dokumentus par drukāšanu.

Viss. Tā tas šai tiesiskajā valstī notiek. Te - pasūtījums, te - izpildījums, abi ir fiksēti un dokumentēti, tā ka izlocīties neizdosies.

Jūs jautāsiet - un kā tad paliek ar visiem "gods pār varu" un beigu beigās elementāru KNAB darbinieku pašcieņu? Vai tiešām tādai, teiksim, Solovejai, bažīgi atskatoties uz savu 73 tūkstošu eiro hipotekāro kredītu, ir tik vienkārši darīt to, ko liek politiskais saimnieks, lai cik tas būtu bezjēdzīgi un pretrunā ar likumu?

Droši vien daļai no viņiem tas nav īsti viegli. Savukārt pārējiem - kāpēc ne? Maksā taču nodokļu maksātājs, bet par to, ka kāda tā sauktā tiesībsargāšanas iestāde par šādām aktivitātēm attiecīgos aktīvistus varētu saukt pie atbildības, taču nav jāuztraucas.

Vismaz ne valstī, kur ģenerālprokurors par neskaitāmus mēnešus ilgušu kriminālprocesu, kurā ir noklausītas sarunas, veiktas ekspertīzes, pieprasīti dokumenti, veiktas kratīšanas un kas tik vēl ne, paziņo - un tagad, rau, vajadzētu piestrādāt pie juridiskā pamatojuma!

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Publicējam to arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

82
3

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

FotoAr zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu normām un izsakām lūgumu šīs anomālijas pēc iespējas ātri un neatliekami novērst, jo tās nodara lielu kaitējumu sabiedrībai kopumā, tiesu varas sistēmai un grauj tiesiskas valsts principus, tajā skaita principu par taisnīgu tiesu.
Lasīt visu...

21

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

FotoXIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu elite sāka pamatot ar rasu teoriju, kuru nekritiski un bez iebildumiem atbalstīja visa tā laika progresīvā zinātne. Cilvēce tika sadalīta augstākajās un zemākajās rasēs, tika sastādīta rasu hierarhija. Pie zemākajām rasēm pieskaitīja ne vien kolonijās mītošos nēģerus, dzeltenās rases pārstāvjus, indiāņus un Austrālijas aborigēnus, bet arī austrumeiropiešus, slāvu tautas, ebrejus, čigānus, musulmaņu tautas un pat itāļus, grieķus un īrus.
Lasīt visu...

12

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

FotoDārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies, tad meklējiet to, kas ir augšā, kur Kristus sēž pie Dieva labās rokas! Domājiet par to, kas augšā, nevis par to, kas virs zemes! [..] Jūsu dzīve ir ar Kristu apslēpta Dievā.” (Kol 3, 1-3)
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...