Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Kā tērējam. Militāri politisks apskats

Ex-seržants (lit.pseidonīms)
06.04.2014.
Komentāri (72)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Visa līdzšinējā Latvijas drošības politika tika balstīta uz NATO līguma 5.pantu. Turklāt netika pat apsvērts jautājums par to, cik efektīvs būs NATO atbildes trieciens agresoram un kādas konsekvences tas izraisīs Latvijas valstij, jo tika uzskatīts, ka NATO līgums darbojas kā 100% drošs jebkura agresora noturēšanas faktors, pēdējam apzinoties atbildes trieciena neizbēgamību.

Attiecīgi tika plānota arī NBS attīstība - neliela profesionāla armija, kas orientēta uz piedalīšanos NATO operācijās ārpus LV robežām. Pēc Krimas visiem pēkšņi šoks, un nu nenormālā steigā jāpārskata koncepcijas un plāni. Vai šādu pavērsienu bija grūti paredzēt? Pareizāk būtu teikt - nebija vēlēšanās paredzēt.

Neliels ieskats vēsturē. 1999.gada augustā toreizējais KF prezidents B. Jeļcins nosauc V.Putinu par sava amata mantinieku. Pēc nedēļas mantinieks tiek apstiprināts par valdības vadītāju. Vēl pēc mēneša Krieviju satricina dzīvojamo māju sprādzieni vairākās pilsētās. Sprādzienu sērija beidzās uzreiz pēc tam, kad Rjazaņā FDD aģenti nejauši tika pieķerti, novietojam dzīvojamās mājas pagrabā maisu ar sprāgstvielām, kas vēlāk tiek nodēvētas par cukuru un viss pasākums - par mācībām. Kaut arī terorisma aktos tika apsūdzēti Dagestānas kaujinieki, izpildītāji tā arī netika notverti.

Jau 30. septembrī sākas aktīva karadarbība Čečenijā ar Krievijas Federācijas Bruņoto spēku ienākšanu neatkarību pasludinājušajā reģionā. 2008.gada augustā tiek veikts agresijas akts pret Gruziju, kā rezultātā tika iedragāta šīs valsts teritoriāla integritāte, kas radīja nopietnu šķērsli tās uzņemšanai NATO. Pa vidu bija retorika par PSRS sabrukumu kā lielāko ģeopolitisko kļūdu un krievu tiesību pārkāpšanu Baltijā, un tas neaprobežojās tikai ar frāzēm.

Kāpēc būtu jāiedomājas, ka Kremļa saimnieks tik vienkārši izlaidīs no savas ietekmes sfēras Ukrainu, ja jau Kijevu sauc par visas Krievzemes šūpuli. Rietumu politiķiem nebija izdevīgi to redzēt, jo bija izdevīgi kontrakti, enerģētiska atkarība un labi apmaksāti amati kopuzņēmumos. Par LV politmafiju tāpat viss skaidrs. Tā kā iztiksim bez šokiem.

Un tagad pie konkrētākām lietām. No medijiem ir tapis zināms, ka AM plāno iegadāties lietotu bruņutehniku uz kāpurķēžu bāzes CVRT (Combat Vehicle Reconnaissance Tracked), kopā 120 vienības par kopējo cenu - 70 miljoni EUR, tai skaitā izlūkošanas kaujas mašīnu Scimitar, bruņotu ar 30 milimetru lielgabalu pretinieka bruņutehnikas, ieskaitot vieglos tankus, satriekšanai attālumā līdz 1500 metriem, kā arī bruņutransportierus Spartan, Samson un Samaritan.

AM medijiem skaidro: „CVRT kāpurķēžu bruņutehnika ir Latvijas apstākļiem piemērota kaujas tehnika ar ļoti augstu mobilitāti, kas neprasa attīstīt smagnēju inženiertehnisko bāzi kaujas mobilitātes nodrošināšanai. Tehnika var pārvietoties pa visiem Latvijā pieejamiem koplietošanas ceļiem, tiltiem, grāvju pārvadiem, kā arī ārpus ceļu tīkla - visur, kur nav purvs… Mašīnas iecerēts izmantot arī starptautiskajās misijās, jo līdz šim Latvijas karavīri, piemēram, Afganistānā bija spiesti izmantot aizlienētu bruņutransportu”. (LETA 05.03.2014).

Neņemos spriest par Afganistānu, bet attiecībā uz LV konkrētajā situācijā man ir savs viedoklis. Iesākumam apskatīsim „krutāko” aparātu no nosauktajiem - Scimitar (skat. FOTO 1).

Bruņas - alumīnija kompozītsakausējums 20-60mm. Pieņemot, ka ir uzstādīts pretkumulatīvais ekrāns, tad varētu būt aizsardzība pret morāli novecojušiem rokas granātmetējiem RPG-7, bet ne pret RPG-28 ar bruņu caursitamību 1000mm tērauds + dinamiskā aizsardzība. Aizsardzību pret 14,5mm bruņusitēju lodēm nodrošina priekšējās bruņas. Sānu bruņas pasargās no 7,62mm lodēm un šķembām no 105mm šāviņiem. Bruņojums - 30mm automātiskais lielgabals L21A1 RARDEN ar šaušanas ātrumu 80 šāv./min. un sākotnējo šāviņa ātrumu 1070 m/s, kas varētu nodrošināt krievu kaujas mašīnu (BMP) un bruņutransportieru (BTR) izvešanu no ierindas. Papildus tam ar lielgabalu sapārots 7,62mm ložmetējs.

Rezumējot - teorētiski „satriekt” varētu BMP un BTR. Lieta tikai tāda, ka pretinieka bruņutehnikas kolonna sastāvēs ne tikai no bruņmašīnām., bet droši var paredzēt arī KF BS pamata tankus T-90 un to jaunākās modifikācijas. Jāpiezīmē, ka ešeloni ar T-90 pavisam nesen ir manīti pie Ukrainas robežām tā dēvētajās KF BS „mācībās”.

Saskaņā ar datiem uz 2012. gadu kopējais tanku T-90 un tā modifikāciju skaits KF BS bija 1335 vienības, tai skaitā 2004.-2006. gada modifikācijas T-90A un T-90CA 438 vienības. Jāatzīmē, ka T-90A ir aprīkots ar modernu mērķēšanas iekārtu Essa, kas bāzēta uz franču firmas Thales izstrādāto termovizoru Catherine FC. Šī iekārta spēj darboties pilnīgā tumsā pie nulles redzamības un spēj noteikt kājniekus attālumā līdz 6km un bruņutehniku līdz 10km.

T-90 pamata bruņojums ir gludstobra 125mm lielgabals. Uguns vadības sistēma nodrošina smagās bruņutehnikas iznīcināšanu attālumā līdz 5km ar kustības ātrumu līdz 30km/h (izmēģinājumos 1 minūtes laikā 7 trāpījumi attālumā 1,5-2,5km ar kustības ātrumu 25km/h). Turklāt lielgabals var tikt izmantots arī vadāmo prettanku raķešu palaišanai ar lāzerstara mērķnorādi ar garantētu trāpījuma pakāpi tuvu vienam pa stāvošu vai kustīgu mērķi attālumā līdz 5km.

Tanks aprīkots ar dinamisko aizsardzību, kā arī aktīvās aizsardzības sistēmu Štora-1. Sīkāk par tanku aizsardzības sistēmām skatīt video šeit- http://pikabu.ru/story/tank_t90a_1171318

Kāds pateiks - bezcerīgi sašaut ar pārnēsājamu prettanku granātmetēju. Tā gluži nav. Piemēram, Carl Gustaf m/86 - M3 pieveic 500mm tērauda bruņas ar dinamisko aizsardzību (salīdziniet ar šeit jau pieminēto krievu RPG-28), turklāt pa vienu un to pašu mērķi var šaut vienlaicīgi no dažādām pozīcijām, ka to darīja čečeni Groznijā 1994.gadā, mērķējot pa tanka jumtu pilsētas apstākļos vai pa bortiem un aizmugurējo daļu, uzbrūkot no slēpņa.

Un kā tad ar CVR(T)? Visticamāk, ka tiks atklāti un iznīcināti, līdz spēs pietuvoties sava „draudīgā” 30mm lielgabala šāviena attālumā. Varbūt noderētu, lai vietējos „sovokus” pabaidītu nesankcionētos mītiņos vai Afganistānā talibus padzenāt. Par ekspluatācijas un uzturēšanas izmaksām atsevišķs stāsts.

Turklāt tas tālu nav viss. Ņemot vērā rosību Pleskavas apgabalā helikopteru bāzu ierīkošanā, var diezgan droši apgalvot, ka agresora bruņutehnikas kolonnām tiks nodrošināts uguns atbalsts no gaisa ar moderniem kaujas helikopteriem - tādiem kā Mi-28N, saukts „Nakts mednieks”, un Ka-52, saukts „Aligators” (FOTO 2 un 3). Laika trūkuma dēļ neuzskaitīšu taktiskos un tehniskos rādītājus, bet ticiet man, tas ir nopietni.

Varbūt Abramsi nāks talkā? Diez vai. Nesen medijos pavīdēja ziņa, ka ASV plāno sūtīt uz Latviju tā dēvēto "Stryker brigādi" – ātras reaģēšanas, „augstu tehnoloģiju un moderna bruņojuma brigādi” - 300 vieglās kaujas mašīnas Stryker, ko iespējams transportēt ar lidmašīnām, un 4509 karavīrus.

Vispār jau tie Stryker neko īpaši „krutāki” par CVR(T) nav, ja ne otrādi - bruņota kaujas mašīna, kas paredzēta pielietošanai tā saucamos "zemas intensitātes konfliktos”. Visticamāk pasargās no novecojušiem RPG-7 granātmetējiem un ložmetējiem un neko vairāk (skat.FOTO 4).

Nu, nebūs te nekāda ”zemas intensitātes konflikta” ar „zaļiem cilvēciņiem”. Ja ies, tad ies uz pilnu banku, un, ja jenķi vēlas, tad lai „satriec” krievus ar saviem Stryker, bet mēs pielietosim citu taktiku.

Un tā - ieviesīsim skaidrību. Nekādas bruņas un lielgabali neko nedos, jo agresoram jebkurā gadījumā būs pārsvars gan bruņojuma kvantitātē, gan kvalitātē un sagaidīt no NATO, ka tuvākā laikā spēs šeit sakoncentrēt kaut ko līdzīgu tam, ko var īsā laikā krievi pierobežā, cerēt laikam nenākas. Tātad bruņām un lielgabaliem nav nozīme, bet ko tad? Palikt maksimāli nemanāmiem un uzbrukt pretiniekam tam visneizdevīgākā laikā un vietā nelielu vienību sastāva, lai minimizētu zaudējumus.

Tātad ārpus pilsētām - uzbrukumi uz sauszemes komunikācijām nelielu vienību sastāvā (līdz vadam) pēc principa „negaidīts uzbrukums un strauja atkāpšanās”, tai skaitā šķēršļu joslu ierīkošana, mīnēšana un izlūkošana (somu taktika 1939.-1940.gada ziemas karā). Pilsētvidē - mobila aizsardzība nelielu grupu sastāvā, vienlaikus koordinējot darbību (sakari) un koncentrējot spēkus vienā lielā pilsētā, piemēram, Rīgā (čečenu taktika Groznijā 1994.gadā).

Tam ir nepieciešams - elementāri transporta līdzekļi, arī lietoti, vēlams, ar paaugstinātu caurejamību, efektīvi PZRK un pārnēsājami prettanku ieroči, kas ļautu cīnīties ar modernu tehniku (naudu šeit nav ko žēlot), snaiperu šautenes un rokas ložmetēji, prasme rīkoties ar bruņojumu un taktiskās iemaņas.

Ka jau biju rakstījis kaut kur iepriekš, ir perfekti jāpārzina potenciālā pretinieka bruņojums un tā pielietojums, lai neiepirktu nekam nederīgus lūžņus.

Vai šis jautājums aprobežojas tikai ar naudas ieguldījuma efektivitāti? Noteikti nē, un sekas nepārdomātiem lēmumiem vai vienkārši „muļķa laišanai” var būt nopietnākas, un ar „politisko atbildību” (lasi - nekādu) šeit diez vai pietiks gadījumā, ja „Dzintara Zemessardzes iesaukuma"  Graubes „apmācīti”, Vējoņa „ekipēti” puikas un meitenes tiks izšķaidīti pa koku stumbriem, mēģinot aizkavēt bruņutehniku. Un pavisam nelāgi, ja kāds vēl mēģinās „uzvārīties”. Tad atliks tikai cerēt, ka nekāda konflikta nebūs.

Topošajiem un esošajiem zemessargiem.

Trenējies un apgūsti iemaņas, bet atceries, ka jābūt arī psiholoģiski gatavam tam, ka, iesaistoties kaujas darbībā, kas reālā spēku samēra (ja tiks veikti rakstā minētie pasākumi) apstākļos var ilgt 3-5 dienas, ieskaitot ielu kaujas Rīgā, Tavas izredzes palikt dzīvam būs 50:50, turklāt neceri uz vieglu galu - var būt norautas rokas vai kājas, uzšķērsti vēderi, lēna un mokoša nāve kaut kur grāvmalē līdz kaklam sūdos, un Tev paveiksies, ja pāri pārbrauks okupanta tanks, atbrīvojot Tevi no mocībām. Bet, ja palaimēsies un paliksi dzīvs, tad gatavojies ilgam un nežēlīgam partizānu karam. Ja nebūsi visam tam gatavs, tad Tavs kaujas spars izplēnēs pēc pirmās no Aligatora raidītās raķetes, un labāk tad ej spēlēt kariņu peintbola laukumā. Un pat tad, ja būsi gatavs, rēķinies ar to, ka pašmāju politmafija krīzes gadījumā noziepēs asti vai paklāsies apakšā okupantam, cenšoties saglabāt savus amatus un, ja ne amatus, tad vismaz paglābt savu kustamo un nekustamo, dīvānus un vāzītes. Tad šajā gadījumā esi gatavs pieteikt savu personīgo karu gan vieniem, gan otriem, un tautībai šeit nav nozīmes.

Un nobeigumā populāri zinātniski humoristiska īsfilma par tēmu „Kā paglābties no Smerč”.

Foto

FotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

35
68

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

XI bauslis: tev nebūs sabiedriskajā medijā melot

FotoKas vainīgs, tas bailīgs. Slokas ugunsgrēks raisa tik iespaidīgu politisko krīzi, ka sabiedrībai un medijiem, škiet, joprojām nav izprotami tās patiesie cēloņi un dziļumi. Toties valdības partiju reakcija – ar grūti noslēpjamām histērijas pazīmēm – liecina: valsts varai ir trāpīts ļoti sāpīgā vietā.
Lasīt visu...

21

Politiskais trilleris „Bailes” – jau mēnesi pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās

FotoApgāda „Mantojums” maija beigās izdotais Indriķa Latvieša pirmais romāns – politiskais trilleris „Bailes” jau mēnesi ir pieprasītākā un pirktākā grāmata Latvijas grāmatnīcās.
Lasīt visu...

3

Politaģitācijas lapeles centieni glābt no negoda “oligarhu lietas” pasūtītājus un izpildītājus

FotoJau dažas nedēļas ar milzu vērienu Latvijā notiek propagandas kampaņa saistībā ar t.s. Šlesera „Rīdzenes” sarunām. To organizējuši un finansējuši savtīgā noziedznieka Džordža Sorosa pakalpiņi Latvijā, lai ietekmētu politisko procesu saistībā ar Saeimas vēlēšanām. Lielākais kliedzējs šai pērkamās žurnālistikas daudzbalsīgajā korī ir lumpenproletariāta politaģitācijas lapele – žurnāls „Ir”.
Lasīt visu...

12

Kultūrelites aklā seja jeb "is it literary or commercial"?

FotoSpriedumi ir ļoti subjektīvi. Izriet no nelāgas pieredzes. Tās pašas, kas lēnām noslēdz teātru durvis, izstāžu zāļu gaiteņus un koncertzāļu lieveņus. Turpu nav vērts iet, jo faktiski visi pasākumi ir zemas kvalitātes kultūruzvedumi, kuru dēļ nav vērts tērēt nedz laiku, nedz naudu.
Lasīt visu...

21

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna Saeimas pavasara sesijas noslēguma plenārsēdē

FotoĻoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Cienījamās deputātes un godātie deputāti! Ir pagājis gads kopš manas iepriekšējās uzrunas. Šim bija jābūt reformu gadam. Daudz ir bijis iecerēts un solīts, bet maz bijis reālu darbu. Esam ērti iekārtojušies savos krēslos un no malas raudzījušies, kā valdība mēģina īstenot nodokļu reformu, visai sabiedrībai tik nepieciešamās pārmaiņas veselības aprūpē un izglītības sistēmā, un izturējušies tā, it kā tās uz mums neattiektos. Esam bijuši vairāk nodarbināti paši ar sevi, taču neesam pielikuši vajadzīgās pūles, lai paveiktu iedzīvotājiem solīto.
Lasīt visu...

12

Bet, ja nu nekādu „čekas maisu” patiešām sen vairs nav?

FotoEs, protams, saprotu, ka valstiskās mafijas neatzītā un noklusēt mēģinātā, bet vienalga pēdējo nedēļu acīmredzamā sensācija – Latvijas, kā rāda veikalu publiskotie dati, pirktākā grāmata „Bailes” oficiāli skaitās daiļliteratūra un tāpēc tajā minētais nevar kalpot ne par pierādījumu, ne par stingru faktu. Taču starp daudzajiem „politiskā trillera” slāņiem man nozīmīgākais šķiet tas, kas attiecināms uz slavenajiem „čekas maisiem” un to atrašanās – vai neatrašanās – vietu.
Lasīt visu...

3

Lai Šadurskis pats brauc prom

FotoAprīlī veikta Eirobarometra aptauja liecina, ka mazāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzticas valdībai un tiesu sistēmai. Ja ir publiski atzīts, ka mazāk nekā puse iedzīvotāju uzticas izpildvarai un tiesu varai, tad vajadzētu sekot vismaz skaidrojumam no šo varas pārstāvju puses un vismaz solījumam laboties, bet kas notiek Latvijā? Viss mierīgi, nav manīts pat mēģinājums mainīt attieksmi no  varas pārstāvju puses.
Lasīt visu...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Nākotnes konjunktūra

Latviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu...

Foto

Ko darīt?

Bieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?»...

Foto

Tikmēr melnos indīgos dūmos

Esmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un...

Foto

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

Tagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes...

Foto

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

Žurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu...

Foto

Valodu lielu dara cilvēki

1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas...

Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...