Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Kā tērējam. Militāri politisks apskats

Ex-seržants (lit.pseidonīms)
06.04.2014.
Komentāri (72)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Visa līdzšinējā Latvijas drošības politika tika balstīta uz NATO līguma 5.pantu. Turklāt netika pat apsvērts jautājums par to, cik efektīvs būs NATO atbildes trieciens agresoram un kādas konsekvences tas izraisīs Latvijas valstij, jo tika uzskatīts, ka NATO līgums darbojas kā 100% drošs jebkura agresora noturēšanas faktors, pēdējam apzinoties atbildes trieciena neizbēgamību.

Attiecīgi tika plānota arī NBS attīstība - neliela profesionāla armija, kas orientēta uz piedalīšanos NATO operācijās ārpus LV robežām. Pēc Krimas visiem pēkšņi šoks, un nu nenormālā steigā jāpārskata koncepcijas un plāni. Vai šādu pavērsienu bija grūti paredzēt? Pareizāk būtu teikt - nebija vēlēšanās paredzēt.

Neliels ieskats vēsturē. 1999.gada augustā toreizējais KF prezidents B. Jeļcins nosauc V.Putinu par sava amata mantinieku. Pēc nedēļas mantinieks tiek apstiprināts par valdības vadītāju. Vēl pēc mēneša Krieviju satricina dzīvojamo māju sprādzieni vairākās pilsētās. Sprādzienu sērija beidzās uzreiz pēc tam, kad Rjazaņā FDD aģenti nejauši tika pieķerti, novietojam dzīvojamās mājas pagrabā maisu ar sprāgstvielām, kas vēlāk tiek nodēvētas par cukuru un viss pasākums - par mācībām. Kaut arī terorisma aktos tika apsūdzēti Dagestānas kaujinieki, izpildītāji tā arī netika notverti.

Jau 30. septembrī sākas aktīva karadarbība Čečenijā ar Krievijas Federācijas Bruņoto spēku ienākšanu neatkarību pasludinājušajā reģionā. 2008.gada augustā tiek veikts agresijas akts pret Gruziju, kā rezultātā tika iedragāta šīs valsts teritoriāla integritāte, kas radīja nopietnu šķērsli tās uzņemšanai NATO. Pa vidu bija retorika par PSRS sabrukumu kā lielāko ģeopolitisko kļūdu un krievu tiesību pārkāpšanu Baltijā, un tas neaprobežojās tikai ar frāzēm.

Kāpēc būtu jāiedomājas, ka Kremļa saimnieks tik vienkārši izlaidīs no savas ietekmes sfēras Ukrainu, ja jau Kijevu sauc par visas Krievzemes šūpuli. Rietumu politiķiem nebija izdevīgi to redzēt, jo bija izdevīgi kontrakti, enerģētiska atkarība un labi apmaksāti amati kopuzņēmumos. Par LV politmafiju tāpat viss skaidrs. Tā kā iztiksim bez šokiem.

Un tagad pie konkrētākām lietām. No medijiem ir tapis zināms, ka AM plāno iegadāties lietotu bruņutehniku uz kāpurķēžu bāzes CVRT (Combat Vehicle Reconnaissance Tracked), kopā 120 vienības par kopējo cenu - 70 miljoni EUR, tai skaitā izlūkošanas kaujas mašīnu Scimitar, bruņotu ar 30 milimetru lielgabalu pretinieka bruņutehnikas, ieskaitot vieglos tankus, satriekšanai attālumā līdz 1500 metriem, kā arī bruņutransportierus Spartan, Samson un Samaritan.

AM medijiem skaidro: „CVRT kāpurķēžu bruņutehnika ir Latvijas apstākļiem piemērota kaujas tehnika ar ļoti augstu mobilitāti, kas neprasa attīstīt smagnēju inženiertehnisko bāzi kaujas mobilitātes nodrošināšanai. Tehnika var pārvietoties pa visiem Latvijā pieejamiem koplietošanas ceļiem, tiltiem, grāvju pārvadiem, kā arī ārpus ceļu tīkla - visur, kur nav purvs… Mašīnas iecerēts izmantot arī starptautiskajās misijās, jo līdz šim Latvijas karavīri, piemēram, Afganistānā bija spiesti izmantot aizlienētu bruņutransportu”. (LETA 05.03.2014).

Neņemos spriest par Afganistānu, bet attiecībā uz LV konkrētajā situācijā man ir savs viedoklis. Iesākumam apskatīsim „krutāko” aparātu no nosauktajiem - Scimitar (skat. FOTO 1).

Bruņas - alumīnija kompozītsakausējums 20-60mm. Pieņemot, ka ir uzstādīts pretkumulatīvais ekrāns, tad varētu būt aizsardzība pret morāli novecojušiem rokas granātmetējiem RPG-7, bet ne pret RPG-28 ar bruņu caursitamību 1000mm tērauds + dinamiskā aizsardzība. Aizsardzību pret 14,5mm bruņusitēju lodēm nodrošina priekšējās bruņas. Sānu bruņas pasargās no 7,62mm lodēm un šķembām no 105mm šāviņiem. Bruņojums - 30mm automātiskais lielgabals L21A1 RARDEN ar šaušanas ātrumu 80 šāv./min. un sākotnējo šāviņa ātrumu 1070 m/s, kas varētu nodrošināt krievu kaujas mašīnu (BMP) un bruņutransportieru (BTR) izvešanu no ierindas. Papildus tam ar lielgabalu sapārots 7,62mm ložmetējs.

Rezumējot - teorētiski „satriekt” varētu BMP un BTR. Lieta tikai tāda, ka pretinieka bruņutehnikas kolonna sastāvēs ne tikai no bruņmašīnām., bet droši var paredzēt arī KF BS pamata tankus T-90 un to jaunākās modifikācijas. Jāpiezīmē, ka ešeloni ar T-90 pavisam nesen ir manīti pie Ukrainas robežām tā dēvētajās KF BS „mācībās”.

Saskaņā ar datiem uz 2012. gadu kopējais tanku T-90 un tā modifikāciju skaits KF BS bija 1335 vienības, tai skaitā 2004.-2006. gada modifikācijas T-90A un T-90CA 438 vienības. Jāatzīmē, ka T-90A ir aprīkots ar modernu mērķēšanas iekārtu Essa, kas bāzēta uz franču firmas Thales izstrādāto termovizoru Catherine FC. Šī iekārta spēj darboties pilnīgā tumsā pie nulles redzamības un spēj noteikt kājniekus attālumā līdz 6km un bruņutehniku līdz 10km.

T-90 pamata bruņojums ir gludstobra 125mm lielgabals. Uguns vadības sistēma nodrošina smagās bruņutehnikas iznīcināšanu attālumā līdz 5km ar kustības ātrumu līdz 30km/h (izmēģinājumos 1 minūtes laikā 7 trāpījumi attālumā 1,5-2,5km ar kustības ātrumu 25km/h). Turklāt lielgabals var tikt izmantots arī vadāmo prettanku raķešu palaišanai ar lāzerstara mērķnorādi ar garantētu trāpījuma pakāpi tuvu vienam pa stāvošu vai kustīgu mērķi attālumā līdz 5km.

Tanks aprīkots ar dinamisko aizsardzību, kā arī aktīvās aizsardzības sistēmu Štora-1. Sīkāk par tanku aizsardzības sistēmām skatīt video šeit- http://pikabu.ru/story/tank_t90a_1171318

Kāds pateiks - bezcerīgi sašaut ar pārnēsājamu prettanku granātmetēju. Tā gluži nav. Piemēram, Carl Gustaf m/86 - M3 pieveic 500mm tērauda bruņas ar dinamisko aizsardzību (salīdziniet ar šeit jau pieminēto krievu RPG-28), turklāt pa vienu un to pašu mērķi var šaut vienlaicīgi no dažādām pozīcijām, ka to darīja čečeni Groznijā 1994.gadā, mērķējot pa tanka jumtu pilsētas apstākļos vai pa bortiem un aizmugurējo daļu, uzbrūkot no slēpņa.

Un kā tad ar CVR(T)? Visticamāk, ka tiks atklāti un iznīcināti, līdz spēs pietuvoties sava „draudīgā” 30mm lielgabala šāviena attālumā. Varbūt noderētu, lai vietējos „sovokus” pabaidītu nesankcionētos mītiņos vai Afganistānā talibus padzenāt. Par ekspluatācijas un uzturēšanas izmaksām atsevišķs stāsts.

Turklāt tas tālu nav viss. Ņemot vērā rosību Pleskavas apgabalā helikopteru bāzu ierīkošanā, var diezgan droši apgalvot, ka agresora bruņutehnikas kolonnām tiks nodrošināts uguns atbalsts no gaisa ar moderniem kaujas helikopteriem - tādiem kā Mi-28N, saukts „Nakts mednieks”, un Ka-52, saukts „Aligators” (FOTO 2 un 3). Laika trūkuma dēļ neuzskaitīšu taktiskos un tehniskos rādītājus, bet ticiet man, tas ir nopietni.

Varbūt Abramsi nāks talkā? Diez vai. Nesen medijos pavīdēja ziņa, ka ASV plāno sūtīt uz Latviju tā dēvēto "Stryker brigādi" – ātras reaģēšanas, „augstu tehnoloģiju un moderna bruņojuma brigādi” - 300 vieglās kaujas mašīnas Stryker, ko iespējams transportēt ar lidmašīnām, un 4509 karavīrus.

Vispār jau tie Stryker neko īpaši „krutāki” par CVR(T) nav, ja ne otrādi - bruņota kaujas mašīna, kas paredzēta pielietošanai tā saucamos "zemas intensitātes konfliktos”. Visticamāk pasargās no novecojušiem RPG-7 granātmetējiem un ložmetējiem un neko vairāk (skat.FOTO 4).

Nu, nebūs te nekāda ”zemas intensitātes konflikta” ar „zaļiem cilvēciņiem”. Ja ies, tad ies uz pilnu banku, un, ja jenķi vēlas, tad lai „satriec” krievus ar saviem Stryker, bet mēs pielietosim citu taktiku.

Un tā - ieviesīsim skaidrību. Nekādas bruņas un lielgabali neko nedos, jo agresoram jebkurā gadījumā būs pārsvars gan bruņojuma kvantitātē, gan kvalitātē un sagaidīt no NATO, ka tuvākā laikā spēs šeit sakoncentrēt kaut ko līdzīgu tam, ko var īsā laikā krievi pierobežā, cerēt laikam nenākas. Tātad bruņām un lielgabaliem nav nozīme, bet ko tad? Palikt maksimāli nemanāmiem un uzbrukt pretiniekam tam visneizdevīgākā laikā un vietā nelielu vienību sastāva, lai minimizētu zaudējumus.

Tātad ārpus pilsētām - uzbrukumi uz sauszemes komunikācijām nelielu vienību sastāvā (līdz vadam) pēc principa „negaidīts uzbrukums un strauja atkāpšanās”, tai skaitā šķēršļu joslu ierīkošana, mīnēšana un izlūkošana (somu taktika 1939.-1940.gada ziemas karā). Pilsētvidē - mobila aizsardzība nelielu grupu sastāvā, vienlaikus koordinējot darbību (sakari) un koncentrējot spēkus vienā lielā pilsētā, piemēram, Rīgā (čečenu taktika Groznijā 1994.gadā).

Tam ir nepieciešams - elementāri transporta līdzekļi, arī lietoti, vēlams, ar paaugstinātu caurejamību, efektīvi PZRK un pārnēsājami prettanku ieroči, kas ļautu cīnīties ar modernu tehniku (naudu šeit nav ko žēlot), snaiperu šautenes un rokas ložmetēji, prasme rīkoties ar bruņojumu un taktiskās iemaņas.

Ka jau biju rakstījis kaut kur iepriekš, ir perfekti jāpārzina potenciālā pretinieka bruņojums un tā pielietojums, lai neiepirktu nekam nederīgus lūžņus.

Vai šis jautājums aprobežojas tikai ar naudas ieguldījuma efektivitāti? Noteikti nē, un sekas nepārdomātiem lēmumiem vai vienkārši „muļķa laišanai” var būt nopietnākas, un ar „politisko atbildību” (lasi - nekādu) šeit diez vai pietiks gadījumā, ja „Dzintara Zemessardzes iesaukuma"  Graubes „apmācīti”, Vējoņa „ekipēti” puikas un meitenes tiks izšķaidīti pa koku stumbriem, mēģinot aizkavēt bruņutehniku. Un pavisam nelāgi, ja kāds vēl mēģinās „uzvārīties”. Tad atliks tikai cerēt, ka nekāda konflikta nebūs.

Topošajiem un esošajiem zemessargiem.

Trenējies un apgūsti iemaņas, bet atceries, ka jābūt arī psiholoģiski gatavam tam, ka, iesaistoties kaujas darbībā, kas reālā spēku samēra (ja tiks veikti rakstā minētie pasākumi) apstākļos var ilgt 3-5 dienas, ieskaitot ielu kaujas Rīgā, Tavas izredzes palikt dzīvam būs 50:50, turklāt neceri uz vieglu galu - var būt norautas rokas vai kājas, uzšķērsti vēderi, lēna un mokoša nāve kaut kur grāvmalē līdz kaklam sūdos, un Tev paveiksies, ja pāri pārbrauks okupanta tanks, atbrīvojot Tevi no mocībām. Bet, ja palaimēsies un paliksi dzīvs, tad gatavojies ilgam un nežēlīgam partizānu karam. Ja nebūsi visam tam gatavs, tad Tavs kaujas spars izplēnēs pēc pirmās no Aligatora raidītās raķetes, un labāk tad ej spēlēt kariņu peintbola laukumā. Un pat tad, ja būsi gatavs, rēķinies ar to, ka pašmāju politmafija krīzes gadījumā noziepēs asti vai paklāsies apakšā okupantam, cenšoties saglabāt savus amatus un, ja ne amatus, tad vismaz paglābt savu kustamo un nekustamo, dīvānus un vāzītes. Tad šajā gadījumā esi gatavs pieteikt savu personīgo karu gan vieniem, gan otriem, un tautībai šeit nav nozīmes.

Un nobeigumā populāri zinātniski humoristiska īsfilma par tēmu „Kā paglābties no Smerč”.

Foto

FotoFotoFotoFoto

Novērtē šo rakstu:

35
68

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...