Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Varbūt vēl atminaties jaunā ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera loģiku, izbeidzot krimināllietu un noņemot jebkādu atbildību no slakteriem, godmaņiem, krūmanēm un pārējiem rimšēvičiem par Parex bankas kraha nogulēšanu un bankas katastrofāli nemākulīgo un valstij dārgo pārņemšanu?

Toreiz Kalnmeiera vadītais kantoris bija sacerējis lielisku lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu, kura pamatdoma bija – šo lēmumu ir tiesības pārsūdzēt tikai cietušajiem, bet, tā kā no Parex bankas nogulētā kraha un stulbās pārņemšanas neviens nav cietis, tad arī pārsūdzēt to nevienam nav tiesību. Ne valsts kontrolierei, ne kādam citam.

Absurds, protams, it īpaši, ņemot vērā, cik apjomīgus zaudējumus tiešā un netiešā veidā no šī kraha ir cietusi Latvijas valsts un līdz ar to arī katrs tās iedzīvotājs, - protams, ja atskaita kā reiz tos, kas šo krahu nogulēja un kas pēc tam ar novēlošanos pieņēma lēmumus par bankas pārņemšanu, par atteikumu noteikt noguldījumu izņemšanas ierobežojumus utt.

Taču šķiet, ka šo brīnišķo formulu Kalnmeiera kunga kantoris ir pieņēmis pastāvīgā bruņojumā, lai tiktu vaļā kā no šīs valsts pilsoņiem, kas nez kāpēc (un, kalnmeierprāt, juridiski nepamatoti) uzskata, ka tad, kad no viņu valsts nozog, izkrāpj vai izķiņķelē dažu labu miljardu, cieš arī viņi, tā no politiski neērtām lietām, kuras nav nekādas vēlēšanās izmeklēt.

Pēc visa spriežot, Parex amatpersonu lieta ir tikai pirmā lielā un garā kriminālprocesu virknē, kurus Kalnmeiers un Co. izbeigs, pilnībā uzņemoties izlēmēju lomu par to, kas valstij kaitē un kas nāk par labu, turklāt vēl šķietami likumīgi liedzot apstrīdēt savus politizētos lēmumus.

Un tā nav tikai bezpamata prognoze vien. Šajās dienās esmu saņēmis no Ģenerālprokuratūras vēstījumu, no kura skaidri un gaiši izriet – ja Kalnmeiers un Co. sev vien zināmu (vienalga, politisku, praktisku vai vēl citu) apsvērumu dēļ kādu lietu nevēlēsies izskatīt, viņi šo „likumīgo shēmu” izmantos uz nebēdu.

Kā zināms, KNAB vairāk nekā pusgadu pārbaudīja nu jau bijušā finanšu ministra Einara Repšes pēdējo divu gadu darījumus, no kuru atspoguļojuma amatpersonas deklarācijās pietiekami skaidri izrietēja, - vai nu augstā amatpersona savās deklarācijās šo to tīši vai netīši noklusē, vai arī kaut kā ir sanācis pieņemt šādas tādas ubaga dāvaniņas no baņķiera Valērija Belokoņa.

Protams, nebija nekāds pārsteigums, ka KNAB sava izsenā politiskā barotāja rokā neiekoda un nekā nepareiza vai nosodāma Repšes deklarācijās neatrada, vien norādot - ja jums kaut kas nepatīk, pārsūdziet mūsu lēmumu Ģenerālprokuratūrā.

Daudz interesantāks izrādījās Ģenerālprokuratūras faktiski nekavējoties pieņemtais lēmums, ko ir jēga nocitēt:

„Ne no pārsūdzētā lēmuma, ne Jūsu sūdzības satura nav redzams, ka Jūs būtu Kriminālprocesa likuma 95 .panta izpratnē uzskatāms par cietušu no Einara Repšes darbībām. Tāpat Jūs nepārstāvat kontrolējošu un uzraugošu iestādi, bērnu tiesību un nevalstisku organizāciju kā noteikts Kriminālprocesa likuma 369.panta 3. un 4. punktos.

Līdz ar to Jums nav Kriminālprocesa likuma 373.panta piektajā daļā piešķirtās tiesības pārsūdzēt lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu. Tādējādi uz sūdzību pēc būtības atbilde Jums netiks sniegta.”

Ar vārdu sakot, Kalnmeiera kantoris atbilstoši jaunajai „Kalnmeiera loģikai” bez kādas kaunēšanās paziņo – ja jūs neesat tieši cietuši no, piemēram, Slaktera stulbuma, pārņemot Pareksu, vai no tā, ka viens valsts finanšu ministrs pieņem viena privātbaņķiera žēlastības dāvanas, tad ejiet, no kurienes nākuši, bet mūs šādi sīkumi neinteresē...

Viens pusbankrotējis Repše ar savām baņķiera Belokoņa ubaga dāvaniņām un sīkajām blēdībām, protams, ir tīrais nieks. Taču šādā veidā mūsu valsts galvenie likumības uzraugi faktiski skaidri pasaka: saistībā ar varbūt notikušām, varbūt nenotikušām nelikumībām mēs rīkosimies tikai tad, ja paši gribēsim, - un nerīkosimies, ja mums tā nešķitīs pareizi. Apzog valsti, ne jau jūs; krāpj valsti, ne jau jūs; tad nu liecieties mierā! – tā mums paziņo ģenerālprokurors Kalnmeiers. Un tas jau ir nopietni.

Novērtē šo rakstu:

69
8

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...