Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Kam mums tāds deputāts Kesenfelds...

Liepājas patriots (šoreiz vēlos palikt anonīms)
19.06.2012.
Komentāri (49)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Liepājas domes deputātu Ivaru Kesenfeldu mums daudzus gadus mēģināja pasniegt kā veiksmīgu uzņēmēju, kas rūpējas par pilsētas atdzimšanu. Taču pēdējo gadu notikumi drīzāk liek domāt, ka šis deputāts vienkārši izmantoja domnieka krēslu, lai papildinātu savas kabatas, bet tagad vienaldzīgi noskatās, kā kreditori mēģina no viņa un viņa firmām piedzīt to, ko viņš savulaik aizņēmies, un arī pilsētu mierīgi atstāj ar garu degunu, nemaksājot nodokļus.

Lai tomēr vairāk saprastu cilvēku, ko liepājnieki izraudzījušies par vienu no saviem interešu pārstāvjiem, rūpīgi papētīju viņa amatpersonas deklarāciju. No pirmā acu uzmetiena izskatās, ka ļoti aktīvs uzņēmējs. Valdes loceklis veselos 8 uzņēmumos: SIA „Būvvaldis”, SIA „Māja”(NĪ), SIA „KMF”, SIA „Rietumu krasts”, „Par Liepāju”, SIA „M.A.M. īpašumi”, SIA „Proin” un SIA „PromenadeHotel” un vēl pārvaldnieks uzņēmumā SIA „MIG Holdings”.

Taču, kad apskatās sadaļu par 2011.gadā gūtajiem ienākumiem, aina izskatās pavisam savādāk un vairāk rodas iespaids kā par cilvēku, kurš izvairās no legālas nodokļu maksāšanas un krāpj valsti. SIA „Būvvaldis” viņš gada laikā nopelnījis Ls 151.56, tātad vidēji ap 12 latiem mēnesī. SIA „Māja”(NĪ) alga bijusi 281,32 jeb 23 lati mēnesī. Drusku labāk situācija izskatās ar SIA „KMF” – Ls 952,20 (vidēji 80 lati mēnesī). Līdzīgu atalgojumu viņš saņēmis arī SIA „M.A.M. īpašumi”, SIA „M.A.M. īpašumi” un SIA „Proin”. Vienīgi Liepājas pilsētas dome viņam maksājusi ko vairāk par minimālo algu jeb Ls 4983 (415 lati mēnesī).

Taču niecīgie ieņēmumi nav traucējuši liepājnieku priekšstāvim slēgt daudzmiljonu līgumus. Pārskata periodā veiktie darījumi, kuru summa pārsniedz 20 MK noteiktās minimālās mēnešalgas: Pāratjaunojums – 852000 eiro; Aizdevuma līgums – 500000 eiro.

Bet sadaļa par kredītsaistībām ir patiesi krāšņa - visu piecu parādsaistību summas saskaitītas kopā) sasniedz Ls 470 693,27, bet eiro parādsaistības pat sniedzas pāri miljonam – EUR 1 368 018,99 Bet milzīgās parādsaistības un niecīgie ienākumi nav traucējuši izsniegt aizdevumus, kuru kopējā summa latos ir 697 396,62. Un turklāt vēl ikdienā pārvietoties ar šiku auto, kura uzturēšana arī prasa veselu kapitālu. 

Ja šis būtu stāsts par parastu uzņēmēju, es teiktu – tās ir viņa problēmas, bet šajā gadījumā ir runa par domes deputātu, kura milzīgās parādsaistības noteikti ietver arī milzīgu korupcijas risku. Turklāt viņš ir galvojis lielu daļu savu uzņēmuma kredītu, un nav noslēpums, ka uzņēmumi ir bankrotējuši un kreditori izmisīgi mēģina kaut ko piedzīt kā no galvotāja, tā no paša uzņēmuma.

Un par to, ka viņa darbība Liepājas domē nav gluži vērsta uz pilsētas iedzīvotāju interešu aizstāvību, vedina domāt viņa darbība pašvaldībā. Šā gada laikā Kesenfelds pamanījies uzrakstīt 5 iesniegumus, saviem paprasījumiem Kesenfelda kungs nekad nenorāda mērķi, tāpēc bieži vienu to sagatavošana ir bezmērķīga vēlētāju līdzekļu tērēšana. Tā Kesenfelda kungs šogad paprasīja domes noslēgto līgumu reģistra norakstu. Dome piedāvāja Kesenfelda kungam iepazīties ar reģistru, taču deputāts atteicās no šādas iespējas un pieprasīja sagatavot norakstu. Savukārt paskaidrot, kādam mērķim tas ir nepieciešams, deputāts nevarēja.

Vēl lielākas bažas par šī kunga darbošanos pilsētnieku interesēs manī rada daži pagātnes dzīves fakti. Var jau būt, ka tie ir izdomāti un safabricēti dokumenti, tomēr man ir bijusi iespēja ar tiem iepazīties. Un, lūk, ko tie vēsta. 1974.gadā tika ierosināta krimināllieta pēc LKK 141.p.0.z.2.d.0.pk. par slepkavību. Ivaram K. tika piemērots apcietinājums ar brīvības atņemšanu uz 7 gadiem un 6 mēnešiem. 1974.gada oktobrī no izmeklēšanas izolatora viņš tika pārvietots uz labošanas darbu koloniju, bet 1976.gada maijā tika nogādāts uz Maskavas Serbska V.N. institūtu un atbrīvots no soda izciešanas izmeklēšanas izolatorā slimības dēļ. 1976.gada decembrī Rīgas pilsētas Kirova rajona tautas tiesa lēma piespriest Ivaram K. piespiedu ārstēšanos psihiatriskajā slimnīcā. 1977.gada februārī tika pārvietots no Ļeņingradas izmeklēšanas izolatora uz Ļeņingradas psihiatrisko slimnīcu.

Vai tiešām liepājnieki vēlas, lai par viņu likteni lemj cilvēks, par kuru ir aizdomas, ka viņš ir psihiski slims, turklāt vēl pastrādājis ļoti smagu noziegumu?

Lai šie nebūtu tikai bezmērķīgi teikumi, vēlos publiski uzdot Kesenfelda kungam jautājumus un ceru, ka ar jūsu portāla starpniecību viņš atbildēs.

-          Vai jūs kā galvotājs pret bankām esat nokārtojis savas saistības par savu maksātnespējīgo firmu parādiem? Ja gadījumā neesat nokārtojis, vai šī atkarībā neiespaido Jūsu politisko darbību?

-          Kam pieder automašīna, ar kuru Jūs pilsētā ikdienā pārvietojaties, kas apmaksā minētās automašīnas uzturēšanas izdevumus?

-          Iepazīstoties ar Jūsu amatpersonas deklarāciju, redzams, ka veselā virknē uzņēmumu ieņemat amatus gan kā valdes loceklis, gan kā darba ņēmējs. Lūdzu paskaidrojiet, kāpēc vidējais atalgojums mēnesī šajos uzņēmumos jums ir mazāks nekā valstī oficiāli noteiktā minimālā darba alga? Vai šādā vaidā atbalstāt nodokļu nemaksāšanu?

Un liepājniekus aicinu padomāt – vai mums tiešām ir nepieciešams šāds mūsu interešu aizstāvis.

Novērtē šo rakstu:

75
24

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Man ar mafiju nav nekādas saistības

FotoIzlasot Laura Galiņa rakstu, nesapratu, kas es esmu. Vajadzētu uzdot jautājumu - kas es esmu, bet šo jautājumu jau ir uzdevis neveiksmīgais politikānis Valdis Zatlers.
Lasīt visu...

21

SPKC darbiniek – esi informēts

FotoPastāv risks, ka Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), nosakot darbiniekiem piemaksas par papildu pienākumiem, kas iekļauti citu darbinieku amatu aprakstos vai struktūrvienības uzdevumos, tai skaitā par pienākumiem, kas, iespējams, neatbilst darbinieka profesionālajai kompetencei, nav ievērojis ārējā normatīvā akta prasības, kas nosaka ar finanšu līdzekļiem un mantu rīkoties lietderīgi, lai mērķi sasniegtu ar mazāko finanšu līdzekļu izlietojumu, tā nenodrošinot finanšu līdzekļu 6590 euro apmērā efektīvu un ekonomisku izlietošanu.
Lasīt visu...

12

Diemžēl Čakšai vispār nav nekāda konkrēta plāna ne uz šo brīdi, ne nākotni

FotoJau atkal ZZS premjerministrs Māris Kučinskis nāk klajā ar jaunām idejām, šoreiz veselības aprūpe. Par nozares finansējumu ir spriests gadiem ilgi, un nu veselības ministrei Andai Čakšai ir izdevies izsaukt mediķu nemierus, bet ne sabiedrības atbalstu.
Lasīt visu...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Beidziet slepkavot bērnus

Patvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan...

Foto

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

Pirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo...

Foto

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

Jāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus....

Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...