Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Kam mums tāds deputāts Kesenfelds...

Liepājas patriots (šoreiz vēlos palikt anonīms)
19.06.2012.
Komentāri (49)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Liepājas domes deputātu Ivaru Kesenfeldu mums daudzus gadus mēģināja pasniegt kā veiksmīgu uzņēmēju, kas rūpējas par pilsētas atdzimšanu. Taču pēdējo gadu notikumi drīzāk liek domāt, ka šis deputāts vienkārši izmantoja domnieka krēslu, lai papildinātu savas kabatas, bet tagad vienaldzīgi noskatās, kā kreditori mēģina no viņa un viņa firmām piedzīt to, ko viņš savulaik aizņēmies, un arī pilsētu mierīgi atstāj ar garu degunu, nemaksājot nodokļus.

Lai tomēr vairāk saprastu cilvēku, ko liepājnieki izraudzījušies par vienu no saviem interešu pārstāvjiem, rūpīgi papētīju viņa amatpersonas deklarāciju. No pirmā acu uzmetiena izskatās, ka ļoti aktīvs uzņēmējs. Valdes loceklis veselos 8 uzņēmumos: SIA „Būvvaldis”, SIA „Māja”(NĪ), SIA „KMF”, SIA „Rietumu krasts”, „Par Liepāju”, SIA „M.A.M. īpašumi”, SIA „Proin” un SIA „PromenadeHotel” un vēl pārvaldnieks uzņēmumā SIA „MIG Holdings”.

Taču, kad apskatās sadaļu par 2011.gadā gūtajiem ienākumiem, aina izskatās pavisam savādāk un vairāk rodas iespaids kā par cilvēku, kurš izvairās no legālas nodokļu maksāšanas un krāpj valsti. SIA „Būvvaldis” viņš gada laikā nopelnījis Ls 151.56, tātad vidēji ap 12 latiem mēnesī. SIA „Māja”(NĪ) alga bijusi 281,32 jeb 23 lati mēnesī. Drusku labāk situācija izskatās ar SIA „KMF” – Ls 952,20 (vidēji 80 lati mēnesī). Līdzīgu atalgojumu viņš saņēmis arī SIA „M.A.M. īpašumi”, SIA „M.A.M. īpašumi” un SIA „Proin”. Vienīgi Liepājas pilsētas dome viņam maksājusi ko vairāk par minimālo algu jeb Ls 4983 (415 lati mēnesī).

Taču niecīgie ieņēmumi nav traucējuši liepājnieku priekšstāvim slēgt daudzmiljonu līgumus. Pārskata periodā veiktie darījumi, kuru summa pārsniedz 20 MK noteiktās minimālās mēnešalgas: Pāratjaunojums – 852000 eiro; Aizdevuma līgums – 500000 eiro.

Bet sadaļa par kredītsaistībām ir patiesi krāšņa - visu piecu parādsaistību summas saskaitītas kopā) sasniedz Ls 470 693,27, bet eiro parādsaistības pat sniedzas pāri miljonam – EUR 1 368 018,99 Bet milzīgās parādsaistības un niecīgie ienākumi nav traucējuši izsniegt aizdevumus, kuru kopējā summa latos ir 697 396,62. Un turklāt vēl ikdienā pārvietoties ar šiku auto, kura uzturēšana arī prasa veselu kapitālu. 

Ja šis būtu stāsts par parastu uzņēmēju, es teiktu – tās ir viņa problēmas, bet šajā gadījumā ir runa par domes deputātu, kura milzīgās parādsaistības noteikti ietver arī milzīgu korupcijas risku. Turklāt viņš ir galvojis lielu daļu savu uzņēmuma kredītu, un nav noslēpums, ka uzņēmumi ir bankrotējuši un kreditori izmisīgi mēģina kaut ko piedzīt kā no galvotāja, tā no paša uzņēmuma.

Un par to, ka viņa darbība Liepājas domē nav gluži vērsta uz pilsētas iedzīvotāju interešu aizstāvību, vedina domāt viņa darbība pašvaldībā. Šā gada laikā Kesenfelds pamanījies uzrakstīt 5 iesniegumus, saviem paprasījumiem Kesenfelda kungs nekad nenorāda mērķi, tāpēc bieži vienu to sagatavošana ir bezmērķīga vēlētāju līdzekļu tērēšana. Tā Kesenfelda kungs šogad paprasīja domes noslēgto līgumu reģistra norakstu. Dome piedāvāja Kesenfelda kungam iepazīties ar reģistru, taču deputāts atteicās no šādas iespējas un pieprasīja sagatavot norakstu. Savukārt paskaidrot, kādam mērķim tas ir nepieciešams, deputāts nevarēja.

Vēl lielākas bažas par šī kunga darbošanos pilsētnieku interesēs manī rada daži pagātnes dzīves fakti. Var jau būt, ka tie ir izdomāti un safabricēti dokumenti, tomēr man ir bijusi iespēja ar tiem iepazīties. Un, lūk, ko tie vēsta. 1974.gadā tika ierosināta krimināllieta pēc LKK 141.p.0.z.2.d.0.pk. par slepkavību. Ivaram K. tika piemērots apcietinājums ar brīvības atņemšanu uz 7 gadiem un 6 mēnešiem. 1974.gada oktobrī no izmeklēšanas izolatora viņš tika pārvietots uz labošanas darbu koloniju, bet 1976.gada maijā tika nogādāts uz Maskavas Serbska V.N. institūtu un atbrīvots no soda izciešanas izmeklēšanas izolatorā slimības dēļ. 1976.gada decembrī Rīgas pilsētas Kirova rajona tautas tiesa lēma piespriest Ivaram K. piespiedu ārstēšanos psihiatriskajā slimnīcā. 1977.gada februārī tika pārvietots no Ļeņingradas izmeklēšanas izolatora uz Ļeņingradas psihiatrisko slimnīcu.

Vai tiešām liepājnieki vēlas, lai par viņu likteni lemj cilvēks, par kuru ir aizdomas, ka viņš ir psihiski slims, turklāt vēl pastrādājis ļoti smagu noziegumu?

Lai šie nebūtu tikai bezmērķīgi teikumi, vēlos publiski uzdot Kesenfelda kungam jautājumus un ceru, ka ar jūsu portāla starpniecību viņš atbildēs.

-          Vai jūs kā galvotājs pret bankām esat nokārtojis savas saistības par savu maksātnespējīgo firmu parādiem? Ja gadījumā neesat nokārtojis, vai šī atkarībā neiespaido Jūsu politisko darbību?

-          Kam pieder automašīna, ar kuru Jūs pilsētā ikdienā pārvietojaties, kas apmaksā minētās automašīnas uzturēšanas izdevumus?

-          Iepazīstoties ar Jūsu amatpersonas deklarāciju, redzams, ka veselā virknē uzņēmumu ieņemat amatus gan kā valdes loceklis, gan kā darba ņēmējs. Lūdzu paskaidrojiet, kāpēc vidējais atalgojums mēnesī šajos uzņēmumos jums ir mazāks nekā valstī oficiāli noteiktā minimālā darba alga? Vai šādā vaidā atbalstāt nodokļu nemaksāšanu?

Un liepājniekus aicinu padomāt – vai mums tiešām ir nepieciešams šāds mūsu interešu aizstāvis.

Novērtē šo rakstu:

75
24

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...