Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Kam mums tāds deputāts Kesenfelds...

Liepājas patriots (šoreiz vēlos palikt anonīms)
19.06.2012.
Komentāri (49)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Liepājas domes deputātu Ivaru Kesenfeldu mums daudzus gadus mēģināja pasniegt kā veiksmīgu uzņēmēju, kas rūpējas par pilsētas atdzimšanu. Taču pēdējo gadu notikumi drīzāk liek domāt, ka šis deputāts vienkārši izmantoja domnieka krēslu, lai papildinātu savas kabatas, bet tagad vienaldzīgi noskatās, kā kreditori mēģina no viņa un viņa firmām piedzīt to, ko viņš savulaik aizņēmies, un arī pilsētu mierīgi atstāj ar garu degunu, nemaksājot nodokļus.

Lai tomēr vairāk saprastu cilvēku, ko liepājnieki izraudzījušies par vienu no saviem interešu pārstāvjiem, rūpīgi papētīju viņa amatpersonas deklarāciju. No pirmā acu uzmetiena izskatās, ka ļoti aktīvs uzņēmējs. Valdes loceklis veselos 8 uzņēmumos: SIA „Būvvaldis”, SIA „Māja”(NĪ), SIA „KMF”, SIA „Rietumu krasts”, „Par Liepāju”, SIA „M.A.M. īpašumi”, SIA „Proin” un SIA „PromenadeHotel” un vēl pārvaldnieks uzņēmumā SIA „MIG Holdings”.

Taču, kad apskatās sadaļu par 2011.gadā gūtajiem ienākumiem, aina izskatās pavisam savādāk un vairāk rodas iespaids kā par cilvēku, kurš izvairās no legālas nodokļu maksāšanas un krāpj valsti. SIA „Būvvaldis” viņš gada laikā nopelnījis Ls 151.56, tātad vidēji ap 12 latiem mēnesī. SIA „Māja”(NĪ) alga bijusi 281,32 jeb 23 lati mēnesī. Drusku labāk situācija izskatās ar SIA „KMF” – Ls 952,20 (vidēji 80 lati mēnesī). Līdzīgu atalgojumu viņš saņēmis arī SIA „M.A.M. īpašumi”, SIA „M.A.M. īpašumi” un SIA „Proin”. Vienīgi Liepājas pilsētas dome viņam maksājusi ko vairāk par minimālo algu jeb Ls 4983 (415 lati mēnesī).

Taču niecīgie ieņēmumi nav traucējuši liepājnieku priekšstāvim slēgt daudzmiljonu līgumus. Pārskata periodā veiktie darījumi, kuru summa pārsniedz 20 MK noteiktās minimālās mēnešalgas: Pāratjaunojums – 852000 eiro; Aizdevuma līgums – 500000 eiro.

Bet sadaļa par kredītsaistībām ir patiesi krāšņa - visu piecu parādsaistību summas saskaitītas kopā) sasniedz Ls 470 693,27, bet eiro parādsaistības pat sniedzas pāri miljonam – EUR 1 368 018,99 Bet milzīgās parādsaistības un niecīgie ienākumi nav traucējuši izsniegt aizdevumus, kuru kopējā summa latos ir 697 396,62. Un turklāt vēl ikdienā pārvietoties ar šiku auto, kura uzturēšana arī prasa veselu kapitālu. 

Ja šis būtu stāsts par parastu uzņēmēju, es teiktu – tās ir viņa problēmas, bet šajā gadījumā ir runa par domes deputātu, kura milzīgās parādsaistības noteikti ietver arī milzīgu korupcijas risku. Turklāt viņš ir galvojis lielu daļu savu uzņēmuma kredītu, un nav noslēpums, ka uzņēmumi ir bankrotējuši un kreditori izmisīgi mēģina kaut ko piedzīt kā no galvotāja, tā no paša uzņēmuma.

Un par to, ka viņa darbība Liepājas domē nav gluži vērsta uz pilsētas iedzīvotāju interešu aizstāvību, vedina domāt viņa darbība pašvaldībā. Šā gada laikā Kesenfelds pamanījies uzrakstīt 5 iesniegumus, saviem paprasījumiem Kesenfelda kungs nekad nenorāda mērķi, tāpēc bieži vienu to sagatavošana ir bezmērķīga vēlētāju līdzekļu tērēšana. Tā Kesenfelda kungs šogad paprasīja domes noslēgto līgumu reģistra norakstu. Dome piedāvāja Kesenfelda kungam iepazīties ar reģistru, taču deputāts atteicās no šādas iespējas un pieprasīja sagatavot norakstu. Savukārt paskaidrot, kādam mērķim tas ir nepieciešams, deputāts nevarēja.

Vēl lielākas bažas par šī kunga darbošanos pilsētnieku interesēs manī rada daži pagātnes dzīves fakti. Var jau būt, ka tie ir izdomāti un safabricēti dokumenti, tomēr man ir bijusi iespēja ar tiem iepazīties. Un, lūk, ko tie vēsta. 1974.gadā tika ierosināta krimināllieta pēc LKK 141.p.0.z.2.d.0.pk. par slepkavību. Ivaram K. tika piemērots apcietinājums ar brīvības atņemšanu uz 7 gadiem un 6 mēnešiem. 1974.gada oktobrī no izmeklēšanas izolatora viņš tika pārvietots uz labošanas darbu koloniju, bet 1976.gada maijā tika nogādāts uz Maskavas Serbska V.N. institūtu un atbrīvots no soda izciešanas izmeklēšanas izolatorā slimības dēļ. 1976.gada decembrī Rīgas pilsētas Kirova rajona tautas tiesa lēma piespriest Ivaram K. piespiedu ārstēšanos psihiatriskajā slimnīcā. 1977.gada februārī tika pārvietots no Ļeņingradas izmeklēšanas izolatora uz Ļeņingradas psihiatrisko slimnīcu.

Vai tiešām liepājnieki vēlas, lai par viņu likteni lemj cilvēks, par kuru ir aizdomas, ka viņš ir psihiski slims, turklāt vēl pastrādājis ļoti smagu noziegumu?

Lai šie nebūtu tikai bezmērķīgi teikumi, vēlos publiski uzdot Kesenfelda kungam jautājumus un ceru, ka ar jūsu portāla starpniecību viņš atbildēs.

-          Vai jūs kā galvotājs pret bankām esat nokārtojis savas saistības par savu maksātnespējīgo firmu parādiem? Ja gadījumā neesat nokārtojis, vai šī atkarībā neiespaido Jūsu politisko darbību?

-          Kam pieder automašīna, ar kuru Jūs pilsētā ikdienā pārvietojaties, kas apmaksā minētās automašīnas uzturēšanas izdevumus?

-          Iepazīstoties ar Jūsu amatpersonas deklarāciju, redzams, ka veselā virknē uzņēmumu ieņemat amatus gan kā valdes loceklis, gan kā darba ņēmējs. Lūdzu paskaidrojiet, kāpēc vidējais atalgojums mēnesī šajos uzņēmumos jums ir mazāks nekā valstī oficiāli noteiktā minimālā darba alga? Vai šādā vaidā atbalstāt nodokļu nemaksāšanu?

Un liepājniekus aicinu padomāt – vai mums tiešām ir nepieciešams šāds mūsu interešu aizstāvis.

Novērtē šo rakstu:

76
24

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kučinska kungs, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas vientulībā nomirst mežā

FotoAugsti godātais Ministru prezidenta kungs Māri Kučinski! Iespējams, ka mēs dzīvojam divās dažādās un ļoti atšķirīgās pasaulēs, kur Jūsu pasaulē nav nabadzības un nav bērnu, kas klaiņo apkārt, nav ģimeņu, kas savus bērnus atstājušas novārtā, Jūsu pasaulē nav mazā Ivana, kas bezspēcīgi un visu pamests vientulībā nomirst mežā.
Lasīt visu...

12

Skarba replika par PVN un tiesām

FotoAr tiesisku valsti katrs var saprast ko citu – citam tā ir pārliecība, ka par katru noziegumu katrs noziedznieks tiks sodīts, citam – iespēja izbaudīt sava darba vai īpašuma augļus, citam – pārliecība, ka birojā neieradīsies reketieri un nepieprasīs samaksu par “jumtu”. Dažkārt „jumts” ir skaisti tērpies tiesneša, pašvaldības uzņēmuma vai politiski valdošas partijas paskatā. Man tiesiska valsts citu, prozaiskāku izpratņu starpā nozīmē arī to, ka, vēršoties tiesā, varu paļauties uz likuma varu un likuma nemainīgu piemērošanu.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule – iesniegums par padomju tiesību doktrīnai tipisku principu ietveršanu ārstu sertifikācijas procesa pārraudzībā

FotoIesniedzējs atgādina, ka iepriekšējā sarakstē jau tika informējis Ministru prezidentu un Valsts prezidentu par Veselības ministrijas faktisko atteikumu veikt viņa kā ārstniecības personas resertifikācijas procesa tiesiskuma pārraudzību.
Lasīt visu...

21

Par dalītā īpašuma neatbilstību LR Satversmei: faktiski atjaunotas feodālās privilēģijas un likvidēta demokrātija

FotoTiesiskais pamats dalītā īpašuma radīšanai Latvijas pilsētās tika izveidots 1991. gada 20. novembrī, pieņemot likumu “Par zemes reformu Latvijas Republikas pilsētās”. Zemes reformas mērķis tika pasludināts šā likuma 2. pantā:
Lasīt visu...

21

Tāda ir bijusi un ir tā sauktā politiskā NEgriba

FotoGarāmejot kārtējo reizi uzmetu aci nu jau vairāk nekā 20 gadu gaitā savāktajai DVD kolekcijai (lauvas tiesa jau izdalīta pa labi un pa kreisi - jo no filmām un koncertierakstiem jau ir jēga tikai tad, ja tās skatās un tos klausās; tāpat kā no grāmatām - tikai tad, ja tās lasa). Tajā uzmestajā acī iekrita dažu, atsevišķi noliktu filmu ripuļu vāciņi.
Lasīt visu...

12

Par uzpūsto depresijas problēmu

FotoJau vairāku gadu garumā saziņas līdzekļos dzirdam, redzam un lasām psihiatrijas „korifeju” izteikumus, ka Latvijā esot pāri par 100 000 t.s. „depresijas slimnieku”, no kuriem tikai maza daļa regulāri ārstējoties, bet pārējie esot atstāti likteņa varā, un valstij vajagot kaut ko darīt šinī sakarā. It sevišķi lielu centību augstāk minētās idejas propagandēšanā izrāda dakterīši Elmārs Rancāns, Elmārs Tērauds un Biruta Kupča.
Lasīt visu...

21

Kleptomānijas cēlonis

FotoRetrospektīvi izzinoša ekskursija uz lietišķo pierādījumu muzeju nav vajadzīga. Nav vajadzīgs intelektuālais reids aizvadīto 27 gadu vēsturē. Latvijas Republika kā krimināla valsts ar ideālu noziegumu brīvību ir starptautiski vispārzināms fakts.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mēs atsakāmies no savas valsts, atstājot to neliešu bariņa rokās

Atbilstoši oficiālajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem 2017. gada janvārī Latvijā dzīvoja 1 miljons 953 tūkstoši cilvēku....

Foto

“Nodokļu reforma” - kas tiek noklusēts

Daudz piesauktā un plaši aprunātā, bet patiesībā reti kuram zināmā “nodokļu reforma” nu ir ieguvusi daudz maz konkrētus apveidus. Un,...

Foto

Ģimenes ārsti dara pareizi, ka netic Čakšas tukšajiem „solījumiem”

Jau ilgāk nekā divas nedēļas valstī notiek ģimenes ārstu streiks. Taču nekas neliecina, ka tiks panākta vienošanās...

Foto

Atklāta vēstule valdošajai koalīcijai: IZM reforma – nodomi labi, bet izpildījums vājš

Augsti godājamais Ministru prezidenta kungs, Saeimas cienījamie frakciju vadītāji, pagājušajā nedēļā medijos atkal aktualizējās...

Foto

Latvijas sabiedrisko mediju "caurās mucas" svētās dusmas

Cēlonis melodramatiskajam sašutumam, kādā Latvijas Radio (LR) darbinieki izteica neuzticību Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) un tās loceklim...

Foto

VID Cīrule „atbild” pavāram Dreibantam

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule pavāram Ērikam Dreibantam nosūtījusi to, ko pati uzskata par atbildēm uz viņa atklātajā vēstulē...

Foto

Tumsonība Īvāna gaumē

Neesmu vegāns, pat veģetārietis ne tuvu ne. Dzīvnieki nav sveši, jau kopš bērnības mūsu vai vismaz radu mājās ir bijis kāds "kustonis", arī...

Foto

Ēnu ekonomikas process sākas tad, kad VID martā bloķē restorāna bankas kontu par 2000 eiro nodokļu parādu...

Nesen no Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas (LVRA) saņēmu...

Foto

Laikmeta ainiņas: futbols un nacionālisms - I

1989. gada 21. jūnija rītā pie Satekles ielas stāvvietas piebrauca tumši sarkans Ikarus autobuss. Ar tūrisma firmas Inturist atbalstu devāmies ceļojumā, kura galamērķis...

Foto

Mēs esam slikti saimnieki savā zemē

Tautieši, nevairosim sabiedrībā naidu un haosu, negānīsim deputātus un valdību, ka tā neprot vadīt valsti. Politiķi, kam ir uzticēta Latvijas...

Foto

Pa dibenu vai pa purnu

Vai nesen publicētās sarunas, kurās politiskie līderi apspriež procesus valstī, kārto lietas, mēģina slēpt iespējamus likumpārkāpumus un pakļaut medijus, raisa izbrīnu?...

Foto

NEPLP lēmums par „Pieci.lv” hibrīdkara apstākļos ir nacionālās drošības apdraudējums

Latvijas Radio darbinieki kategoriski noraida un iebilst pret pagājušajā nedēļā medijos publicēto informāciju („Diena” 07.07.2017. „Lielās...

Foto

Otrā atklātā vēstule ģenerālprokuroram Kalnmeieram un citām augstākajām valsts amatpersonām

Vai es varu lūgt jūsu uzmanību beidzot mani sadzirdēt? Zinot to, cik aizņemti jūs esat, man...

Foto

Oligarhija: kastas ģenēze un kastas misija

Latvijā drīkst nerunāt par galveno. Latvieši drīkst neapspriest galveno. Latviešiem tas ir piedodami, jo bez šīs spējas neapspriest galveno nav...

Foto

Manifests – ir laiks aizstāvēt Latviju, tautu un Satversmi

1918. gada 18. novembrī Latvijas tauta dibināja brīvu un demokrātisku valsti. Latvijas Republikas Satversmē pirmie divi panti...

Foto

Par Jelgavas pašvaldības vadības patvaļīgo lēmumu

Mēs, Jelgavas 6. vidusskolas audzēkņu vecāki, vēršamies ar lūgumu atsaukties un nepalikt vienaldzīgiem pret, mūsuprāt, Jelgavas pašvaldības vadības vienpersonisko, diktatorisko...

Foto

Georga Isersona „Jaunās karadarbības formas” un latviešu valstsgriba

Turpinot par tēmu – pazīsti savu potenciālo ienaidnieku –, jau rakstīju par ģeniālo krievu militāro domātāju Jevgēņiju Mesneru, kura...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: demogrāfija

Uz Zemes ir gājušas bojā daudzas civilizācijas. Zinātne ir noskaidrojusi bojāejas galveno iemeslu. Tas ir civilizācijas iekšējais sabrukums. Katra civilizācija ir bijusi...

Foto

Daži mazemocionāli ideju zibšņi “oligarhu lietas” sakarā

Paklausījos, palasīju dažādus materiālus, kas publiskajā infotelpā pieejami biezā slānī. Pārdomas ir vairākas:...

Foto

Oligarhi, Šlesers un Baznīca

Vai atceramies, kas pirms 15 gadiem Ainaram Šleseram palīdzēja iegūt kāroto varu un deva iespējas piedalīties Latvijas īpašumu sadalē? Tās bija kristīgās...

Foto

Kā es sarakstījos ar „Labklājības” ministriju

Vēlos pastāstīt Pietiek lasītājiem, kā es mēģināju gūt kādu atsaucību no mūsu tā saucamās „Labklājības” ministrijas – un ko es...

Foto

Atmaskot "oligarhus" ir vitāli svarīgi, bet žurnālistikas standarti ir jāievēro

Latvijas Televīzijas komentārs par žurnāla "Ir" rakstu "Preses kastrēšana", kurā atspoguļotas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja...

Foto

Atklāta vēstule veselības ministrei Andai Čakšai

Piektdien, 30.jūnijā no Jums saņēmu bezpersonisku e-pastu, kas, kā saprotams, bija sūtīts daudziem un kurā Jūs mēģinājāt paskaidrot par Latvijas...

Foto

Ģimenes ārstu streiks, privātpersonu rīcība savu tiesību aizsardzībai

Pārdomas par ģimenes ārstu streiku: vai sabiedrība ir gatava ar aktīvu (uzsverot, aktīvu!) rīcību iesaistīties problēmu risināšanā? Diemžēl...

Foto

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju

Saņēmu vēstuli. No ministres. Un atbildēju: labdien, Anda Čakša! Jūsu izmisuma pilnā vēstule ar tradicionālajiem politiķu solījumiem, kuriem neviens vairs...

Foto

Atklāta vēstule – atzinums par likumprojektu „Dzīvojamo telpu īres likums” un pieteikums līdzdalībai likumprojekta pilnveidošanai

Pamatojoties uz Ekonomikas ministrijas (turpmāk – EM) publiski izsludināto Paziņojumu par...

Foto

Ekoloģiskā katastrofa Latvijas centrā

Ar šo rakstu gribu pavēstīt Jūrmalas bīstamo atkritumu degšanas seku mērogus. Pēc pieejamām ziņām, četrām mājsaimniecībām ir aizliegts lietot aku ūdeni. Tātad...