Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No 2011.gada 14.jūlija Salacgrīvas pludmalē ievēroju, ka tiek sākti kaut kādi būvdarbi blakus, tā sauktajai, par Eiropas naudu būvētajai – glābšanas stacijai, kurā visu nedēļas nogali mums bija iespēja vērot kā atsevišķa cilvēku grupa nevis nodarbojās ar iesaistīšanos glābšanas darbos, bet, vairākkārtīgi iebraucot kāpās pie pludmales ar baltu džipu, bija izlikuši galdiņu un svētlaimīgi baudīja jūru, dabu, dzērienus. Brīnišķīgi, ja neskaita to, ka nebija saprotams, no kurienes šāda privilēģija dažiem izredzētajiem. Teiksiet, ka skaudība no manas puses – nē, absolūts sašutums par dažu personu iedomību un uzskatīšanu sevi par pārākiem un uz kuriem neattiecas nekādi likumi un pašas Salacgrīvas novada domes (turpmāk tekstā - Dome) pieņemtie noteikumi.

Protams, ka pirmdien, 18.jūlijā sazinājos ar Domi un lūdzu paskaidrot, kas notiek pludmalē. Tiku savienota ar Domes izpilddirektoru Cīruļa kungu, kurš paskaidroja, ka it kā tiks slēgts līgums par apsaimniekošanu, jo Domei tā pagājušajā gadā esot izmaksājusi ļoti, ļoti lielu naudu un tāpēc tiek iesaistītas citas personas (kā tas tika izvēlēts?), bet līgums nav noslēgts, to vēl gatavojot. Man, protams, radās jautājums – kā var uzsākt jelkādus darbus objektā, pie tā vai kā citādi, ja vēl nav noslēgts līgums par apsaimniekošanu? Atbilde – līgums tiekot gatavots un man būšot iespēja iepazīties ar visu, kas ar to saistīts. Atstāju savu mobilā telefona Nr. un lūdzu ar mani sazināties, kad man būs iespēja iepazīties ar līguma nosacījumiem.

Nav saprotams – ja jau ar šo Nodibinājumu Aktīvās atpūtas centrs Salacgrīva (turpmāk tekstā – Nodibinājums) ir vēlme slēgt līgumu, tad kā gan tika pieļauts, ka viena no „nākamo” nomnieku vai apsaimniekotāju piederošajām automašīnām – baltais džips bez jelkādām ceremonijām atradās likumpārkāpēja statusā, t.i., iebrauca kāpu aizsargjoslā, tādējādi „aktīvi līdzdarbojoties videi nelabvēlīgu faktoru minimizēšanā un popularizējot videi draudzīgu pārvietošanās līdzekli.” Vai tā sākās apsaimniekošana? Laikam man īsti nav saprotams, bet nu Domei noteikti tas ir labāk zināms, jo Cīruļa kungs paskaidroja, ka tas vairs neatkārtosies un īpašnieks esot brīdināts, ka tā darīt nedrīkst...

Šķiet, ka tā ir klaja ņirgāšanās par spēkā esošajiem likumiem, noteikumiem, ar to tiek parādīta attieksme pret iedzīvotājiem un pašas Domes uzstādītajām informācijas zīmēm. Jā, varbūt brilles nebija šoferim līdzi un nedaudz prāts sašķobījies tāpēc, jo migla acīm priekšā un tad šādas brīdinājuma zīmes īsti neredz un tad jau var tīri cilvēciski vairākas reizes dienā braucot apjukt, vai ne?  Tad jau, protams, iepriekš atvainojos!!! Bet visticamāk, ka ir cilvēki, kam likumi nav rakstīti, noteikumi nav jāievēro un brīdinājuma zīmes jāredz. Vai Dome arī šo ir ņēmusi un ņems vērā slēdzot nākotnē līgumus un izdodot atļaujas vietā, kuru, lai aktīvi apsaimniekotu, ir sistemātiski nepieciešams izbraukāt kāpu aizsargjoslas zonu?

Nodibinājuma ideja un mērķi paši par sevi – „super”, atbalstu, visu cieņu Uvim Avenam par ideju, bet vieta, laiks, apstākļi un situācija, kas izvērsīsies šajā rajonā nu nekādi nav atbalstāmi ne no cilvēciskā, ne likumiskā viedokļa un to nav iespējams nekādā veidā kompensēt.

2011.gada 22.jūlijā uz atstāto mobilā telefona Nr. man piezvanīja Cīruļa kungs un darīja zināmu, ka līgums esot noslēgts un tātad tiks sākti rīkot pasākumi. Tātad - apsaimniekošana, noma vai kas tml., var sākties, lai gan reāli viss sākās jau nedēļu atpakaļ bez nekādiem līgumiem, atļaujām. Esot bijusi mutiska vienošanās, atļauja??? Un visiem jau mums kaut kā būs jāmēģina sadzīvot, jo tas viss esot sabiedrības labā. Apsaimniekotāji – nodibinājums „Aktīvās atpūtas centrs Salacgrīva”, kas dēļu grīdas un uz tā atrodošā bāra būvi uzsāka jau nedēļu iepriekš bez līguma. Vai arī – Salacgrīvas novada Dome par saviem līdzekļiem šo vietu izbūvēja, lai varētu izsniegt atļauju rīkot šeit pasākumus? No likumības viedokļa, manuprāt, ir pārkāpts jau viss iespējamais.

      2011.gada 5.augusta vakarā, ierodoties Salacgrīvā atpūsties pēc garās darba nedēļas, devos apskatīt uzcelto „brīnumu”, kas Salacgrīvas iedzīvotājiem dos brīnišķo iespēju aktīvi atpūsties, sportot. Rezultāts - koka grīda, pāris galdiņi un pats galvenais - bārs – nu īsta aktīvā atpūta! Prieks neviltots!!! Iepazīstoties ar Nodibinājuma darbības mērķiem – secinu, ka ļoti pozitīvi, bet tikai rakstītais nesaskan ar darbiem – tātad, ja šo nedēļu laikā vienīgais, kas aktīvi darbojas, ir bārs piektdienu un sestdienu vakaros, kurā alkohols tiek tirgots, neskatoties uz pircēju vecumu, lai gan pārsvarā publika alkoholu ņemot līdzi un tad arī turpat kāpās izlietojot (informācija no septiņpadsmitgadīga apmeklētāja, kam tika pārdots speciālais vakara kokteilis bārā vodka + sula), jo nav jau apsardzes vai policijas, vai Domes atbildīgo amatpersonu, kas sodītu šo likuma pārkāpumu, par kuru pēc pašas Domes pieņemtajiem saistošajiem noteikumiem Nr. 15 „Par sezonas tirdzniecību Salacgrīvas novada administratīvajā teritorijā” – nepārprotami ir jāanulē tirdzniecības atļauja. Tāpat saskaņā ar šo saistošo noteikumu 12.3. punktu netiek ievērotas sanitārās, ugunsdrošības, darba drošības un vides aizsardzības prasības. Lūdzu Domes komentāru par šo punktu!!!

„Iepriecināja” arī otrā rīta „brīnišķīgais” rezultāts – pludmale ar alus plastmasas glāzēm, pudelēm un drazām joprojām nebija novākta vēl ap plkst. 12.

Atkārtošos - Nodibinājuma viens no izvirzītajiem darbības mērķiem – veikt saimniecisko darbību, ievērojot normatīvajos aktos noteiktos ierobežojumus, nodrošinot tam nodotā īpašuma uzturēšanu un efektīvu izmantošanu, kā arī aktīvi līdzdarbojoties videi nelabvēlīgu faktoru minimizēšanā un popularizējot videi draudzīgu pārvietošanās transportlīdzekli.

Brīnišķīgi uzrakstīts..., bet diemžēl atkal vārdi nesaskan ar darbiem – saimnieciskās darbības veikšanai nepārtraukti tiek un arī tiks izbraukāta kāpu aizsargjosla līdz bāram, jo viss taču ir tik smags – dīdžejam ar savu melno mašīnu jāpiebrauc, jo aparatūra taču tik smaga, 7.augusta dienā automašīna Renault Trafic ar valsts Nr. GJ 7678, neko neizkraujot vai iekraujot braukāja pa šo jau iebraukto ceļu bez nekādām šaubām. Sašutums šoferim uz manu reakciju bija neaprakstāms – ko tad gan es te fotografēju?

2011.gada nakts uz 7.augustu man kā Jūrmalas ielas iedzīvotājai pagāja „vienos priekos” – atbrauca dīdžejs no Rīgas un atveda lielo, smago aparatūru, un tad, to visu uzlicis, „deva vaļā” līdz trijiem naktī, un Jūrmalas ielas, un arī tālāko ielu iedzīvotājiem bija tāds „prieks”, tāda „laime” un „miers”, ka varēja vasaras laikā aiztaisīt naktī logus, nedaudz nosmakt, bet tas jau Domi neinteresē, jo viss taču ir kārtībā un sabiedrības labā un, kā Cīruļa kungs teica, – ir noteikts, ka tumbas taču pēc vienpadsmitiem ir jāpagriež uz jūras pusi, lai apkārtējo māju iedzīvotājiem netraucētu mūzika. Interesanti, kas viņas pagrieza, uz kurieni pagrieza un kas to kontrolēja, lai tiktu ievērotas apkārtējo iedzīvotāju tiesības uz mieru, lai gan no otras puses – „izgulēties pagūsim taču kapos” - tas ļāva „aktīvi” piedalīties tai visā, neizejot no mājas un līdz pat trijiem naktī. Jaunībā taču neguļ. Līksmība neaprakstāma! Un vēl, protams, pagalmu izsaimniekošana.

Varu to ieteikt arī Salacgrīvas novada Domes atbildīgajiem darbiniekiem, kas šādas atļaujas ir devuši, lai brīvdienās šādā veidā paši atpūšas pēc smagās darba nedēļas un iemieg šī radītā trokšņa, mašīnu braukāšanas un kliedzienu, spiedzienu rezultātā. Vai vēl labāk, es varētu noorganizēt ko tādu viņu apdzīvoto māju rajonā, jo kā izskatās, tad atļaujas šādu publisko pasākumu rīkošanai ir elementāri dabūt, skici arī būvvaldei iesniegšu – gribētu redzēt, cik daudzi teiktu „paldies” par šādu pašu izdotu atļauju tik tuvu dzīvojamajām mājām rīkot diskotēku, kuru neviens nekontrolē. Vēl noteikti varētu ierīkot bāru, kas tirgo aktīvās atpūtas cienītajiem vienīgi alkoholu. Un mašīnu novietot kādā pagalmā, tad „aizņemties” svešu bumbu, „izpētīt” kādā citā pagalmā uzslietu nojumi vai telti, kaut ko atkal „aizņemties” un, protams, spiegt, spiegt un spiegt aiz sajūsmas par izdevušos vakaru un sagādāto prieku un atpūtu apkārtējo māju iedzīvotājiem.

Jā, žēl, ka tuvojas Saeimas ārkārtas vēlēšanas, nevis pašvaldības vēlēšanas – tad gan mēs naski redzētu „kociņu stādītājus” un „pludmales tīrītājus”, kā jau tas vienmēr pirms šī „humora” laika ir pieņemts. Kā Jums ideja, cienītie Domes atbildīgie darbinieki, kas šo visu pieļāva, pieņēma, atrada tik uzticamus un labus cilvēkus, iespējams, bijušos klasesbiedrus, kas vienīgie ko tādu varēja izdomāt un realizēt, izveidojot man un apkārtējo māju iedzīvotājiem nepanesamus apstākļus visas vasaras garumā, t.i., tieši piektdienās, sestdienās izsniedzot nesaprotamas atļaujas rīkot šādus pasākumus un līdz ar to brīvdienās nedodot iespēju atpūsties. Viss neskaidru iemeslu dēļ tiek atļauts īpaši izredzētajiem, lai gan kaut kāda skaidrība mums par to visu ir radusies...

„Zivs pūst no galvas” ...

2011.gada 8.augustā, sazinoties ar izpilddirektoru Cīruļa kungu, mani iepriecināja vēl kāds fakts – līgums izrādās par apsaimniekošanu vispār neesot vēl noslēgts. Cik man zināms, tad Dome joprojām algo darbiniekus, kas uzkopj Salacgrīvas pludmales teritoriju, publiskās labierīcības. Jautājums – kas tad te notiek un cik ilgi kāds uz savstarpējo simpātiju, mutisko apsolījumu pamata turpinās savu balagānu uz parasto cilvēku rēķina? Te ir noslēgts, te nav noslēgts, te ir atļauja, te atkal nav atļauja.

Vēlreiz atkārtošu - pati par sevi ideja rīkot pasākumus aktīvai atpūtai, izklaidei, 100% atbalstāma, tikai nepārprotami šeit rodas daudzi jautājumi, kas sekos arī tālāk, tikai nedaudz nopietnākā izklāstā un tātad, ņemot vērā visu augstāk uzrakstīto un ne tikai to,

lūdzu Salacgrīvas novada Domi Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā, sniegt man uzziņu par šādiem jautājumiem:

1. Vai, lai noslēgtu līgumu ar Nodibinājumu Aktīvās atpūtas centrs Salacgrīva (turpmāk tekstā – Nodibinājums), Salacgrīvas novada domei nebija iepriekš jāizsludina konkurss, lai nodotu apsaimniekošanā Salacgrīvas publiskās pludmales teritoriju? Ja sludinājums bija - cik pretendenti pieteicās pēc šī sludinājuma? Kādas prasības tika izvirzītas, un kas šajā piedāvājumā bija galvenais nosacījums, lai saņemtu tik ātru Domes akceptu? Kādi normatīvie akti to regulē?

2. Vai, lai noslēgtu līgumu ar Nodibinājumu, nebija iepriekš jāveic ietekmes uz vidi novērtējums, lai nodotu apsaimniekošanā Salacgrīvas publiskās pludmales teritoriju? Kādos normatīvajos aktos tas ir vai nav noteikts?

3. Kad minētais Nodibinājums izteica savu priekšlikumu apsaimniekošanas vai kāda cita līguma noslēgšanai un kādu piedāvājumu izteica, kas to izvērtēja un pieņēma lēmumu jebkuru atļauju izsniegšanai?

4. Kādi līgumi ir noslēgti par Salacgrīvas pludmales uzkopšanu, un kādi ir šo personu darba pienākumi, un vai tāpēc Nodibinājumam pēc rīkotajiem publiskajiem pasākumiem nav pašiem jāsaved kārtībā apkārtējā teritorija, jo ar šo līgumu tas ir uzlikts par pienākumu Domes algotajām personām?

5. Kādas atļaujas minētajam Nodibinājumam ir reģistrētas, izsniegtas? Kādi normatīvie akti to regulē?

6. Vai tiešām Salacgrīvas novada dome ir izsniegusi atļaujas iebraukt kāpu zonā jebkurām automašīnām, ko Nodibinājums uzskata par vajadzīgu? Vai ir izsniegtas atļaujas iebraukt kādām atsevišķām automašīnām, un cik bieži to drīkst darīt, jo, ņemot vērā Nodibinājuma darbības mērķus – jebkuru aktīvo aktivitāšu rīkošanai būs nepieciešams piebraukt ar automašīnām un tas tātad notiks regulāri? Kādi normatīvie akti to regulē?

7. Vai Salacgrīvas novada domes administratīvā komisija, kurai vienīgajai iedzīvotājiem ir iespējams paziņot par notikušajiem pārkāpumiem, strādā tikai darba dienā un brīvdienās, tātad nav iespējams par to paziņot, jo 7.augustā es vēlējos ziņot par automašīnu Renault Trafic ar valsts reģistrācijas Nr. GJ 7678 pārkāpumu, kas bez nekādām ceremonijām vairākkārtīgi iebrauca kāpu zonas aizsargjoslā, bet neviens uz mājas lapā www.salacgriva.lv minēto telefonu neatbild? Kādas vispār ir iedzīvotāju iespējas aizstāvēt savas tiesības un ziņot par likumpārkāpējiem?

8. Kas devis tiesības Nodibinājumam, ņemot vērā to, ka joprojām nekāds apsaimniekošanas līgums nav noslēgts, veikt jelkādus būvdarbus sabiedriskās pludmales teritorijā pie vēl joprojām nefunkcionējošās glābšanas stacijas, t.i., izbūvēt dēļu grīdu un uzcelt uz tās bāru? Kā arī, kas ir devis atļauju izmantot glābšanas staciju par noliktavu (piektdienu un sestdienu vakariem barā izmantojamās mēbeles), atpūtas vietu atsevišķām personām? Kam ir izsniegtas atslēgas un uz kāda pamata? Kas ir iekārtojis un uz kāda pamata iekštelpas? Kad ir pieņemta darbā kāda no personām un tieši kura, kurai ir tiesības iekļūt šajās telpās un uzņemt tur citas personas? Vai un kad ir noslēgta jelkāda vienošanās par šādu vēl nefunkcionējošas glābšanas stacijas izmantošanu un kas apmaksā jebkādus maksājumus, nodokļus, nomas maksu par izmantošanu? Vai ir manīti glābšanas stacijas sākotnējie izbūves un izmantošanas mērķi, un funkcijas? Kādi normatīvie akti to regulē?

9. Kādus dokumentus un kad Nodibinājums Salacgrīvas novada domei ir iesniedzis, lai saņemtu tirdzniecības atļauju/as tirgot alkoholu un rīkot publiskos pasākumus Salacgrīvas pludmalē uz pašrocīgi un nelikumīgi uzbūvētās dēļu grīdas un atvērtajā bārā? Kādi normatīvie akti to regulē?

10. Vai joprojām jebkura persona var saņemt atļauju Salacgrīvas pludmalē rīkot publisko pasākumu, tirgot alkoholu, izbūvēt dēļu grīdu un ierīkot bāru, saņemot atļauju skices metam būvvaldē, kā arī iesniedzot nepieciešamos dokumentus?

11. Kas kontrolē un veic uzraudzību šādu publisko pasākumu laikā? Ar ko ir noslēgts apsardzes pakalpojumu līgums? Kādi normatīvie akti to regulē?

12. Kad Salacgrīvas būvvalde ir saskaņojusi Nodibinājuma iesniegto metu un uz kāda likumīga pamata tas vispār ir iespējams, ņemot vērā, ka pludmale nepieder pašvaldībai? Kādi normatīvie akti to regulē?

13. Kas ir izsniedzis Nodibinājuma mazumtirdzniecības novietnes izvietojuma teritorijas lietošanas tiesību apliecinošus dokumentus, ja pludmale nav pašvaldības īpašums? Cik lielā pludmales teritorijā ir dota atļauja rīkoties un kāds dokuments un normatīvais akts to apliecina?

14. Vai automašīnas ar valsts reģistrācijas Nr. LR-1 īpašniekam 7.augustā bija izsniegta kāda atļauja, noslēgts līgums, vienošanās, kas deva atļautu rīkot publisku pasākumu dienas laikā? Kādi normatīvie akti to regulē?

15. Saskaņā ar saistošajiem noteikumiem Nr. 2 „Par Sabiedrisko kārtību Salacgrīvas novadā”, cik reizes, ņemot vērā apmeklētāju vecumu un to, ka pludmales bārā tiek tirgots alkohols arī nepilngadīgajiem, ir veikta kontrole šajos publiskajos pasākumos no Salacgrīvas novada domes amatpersonu puses kā to paredz Domes pieņemtie noteikumi?

16. Vai Salacgrīvas novada dome uzskata, ka Nodibinājums nepārkāpj Aizsargjoslu likumu? Lūdzu pamatot.

17. Vai Salacgrīvas novada domei ir tiesības nodot apsaimniekošanā glābšanas staciju, kas būvēta par Eiropas projekta naudu, vai šajā gadījumā netiek pārkāpts līgums par Eiropas piešķirtās naudas izlietošanu noteiktam mērķim? Kādi normatīvie akti vai noslēgtie līgumi, vienošanās, protokoli vai citi dokumenti to regulē?

18. Kāpēc glābšanas stacija netika nodota šogad ekspluatācijā kā tas paredzēts šajā rakstā http://www.salacgriva.lv/lat/salacgrivas_novads/projekti/pludmale/?text_id=5273?

19. http://www.salacgriva.lv/lat/salacgrivas_novads/?text_id=9590 publicētajā informācijā ir norādīts, ka notiek pludmales apsaimniekošana un atvērts bārs pludmale – jau kuru reizi lūdzu sniegt skaidrojumu, kad ir noslēgts apsaimniekošanas līgums? Vai Salacgrīvas novada domē ir izveidota prakse vienošanās un līgumus slēgt mutiski vienojoties? Kādi normatīvie akti to regulē?

Novērtē šo rakstu:

47
9

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

12

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

FotoGarkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā tādā Mežonīgo Rietumu šerifu pilsētā, - ir domei labvēlīgie un nelabvēlīgie rajoni, kā arī pareizie cilvēki, kam pilsētiņā atļauts faktiski viss.
Lasīt visu...

12

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

FotoDrīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami risināmu problēmu, un no ministres, kura daudzus gadus šajā jomā ir strādājusi, mums ir tiesības gaidīt taustāmus rezultātus arī bez īpaša iešūpošanās perioda, kā to solīja premjers Māris Kučinskis un topošā amata kandidāte. Gads būs pagājis, taču vai mēs varam nosaukt kaut vienu veselības ministres sasniegumu, kaut vienu izcīnītu uzvaru pacientu un medicīnas darbinieku interesēs?
Lasīt visu...

21

Fotogrāfe un divas mammas

FotoSociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja daudz un dažādas diskusijas par to, ko var un ko nevar darīt privātpersona, sniedzot savus pakalpojumus. Netrūka arī to, kuri jautāja manu kā jurista viedokli par notikušo.
Lasīt visu...

18

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

FotoLatvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda, ir pasaulē labākie skeletonisti, BMX velobraucēji, paraolimpiskie vieglatlēti ar zelta medaļām no Olimpiskajām spēlēm Rio. Paraolimpiādē startēja paraolimpietis Rihards Snikus, kurš, neskatoties uz savu slimību, ar apkārtējo atbalstu un palīdzību spēja startēt paraolimpiskā iejādē – daiļjāšanā ar zirgu.
Lasīt visu...

6

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

Foto2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas lietas ir apstājušās un nav darba rezultātu. 2. Deputāti apdraud smago korupcijas noziegumu izmeklēšanu
Lasīt visu...

21

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

FotoLatvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota aizskāruma gadījumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...