Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Kāpēc Latvijas Vienotībai neinteresē Ventspils Vienotība

Aivis Landmanis, iepriekšējā sasaukuma Ventspils domes deputāts
01.01.2011.
Komentāri (19)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Cienījamie partiju apvienības Vienotība pārstāvji! Visupirms vēlos Jums novēlēt panākumiem bagātu nākamo 2011. gadu un ceru, ka Vienotības pārstāvji Saeimā un valdībā 2011.gadā uzsāks konstruktīvu dialogu, sadarbību ar Vienotības pārstāvjiem Ventspils pilsētas domē.

Diemžēl pēdējo sešu gadu laikā neesam spējuši viens otru sadzirdēt. Vienotības pārstāvji valdībā un Saeimā pieņem lēmumus un likumus, kas vistiešākā veidā ietekmē mūsu darbu Ventspils pilsētas domē, pilnībā ignorējot Vienotības pārstāvju Ventspils pilsētas domē esamību, nemaz nerunājot par šo pārstāvju viedokļu uzklausīšanu un respektēšanu.

Tieši ar Vienotības pārstāvju balsīm 2010. gada vasarā tika apstiprināti grozījumi Likumā par ostām, kuri pilnībā padarīja slepenu jau tā rūpīgi slēpto Ventspils brīvostas darbību. Mūsu iesniegtie likuma grozījumi pat netika izdiskutēti. Tieši tādu pašu likteni piemeklēja mūsu rakstiskie ieteikumi, kas bija vērsti uz likumu Par pašvaldībām un Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums uzlabošanu.

Jā, uzskatām, ka ir jāmaina likumi, jo esošie netiek ievēroti pēc būtības, jo ir neprecīzi. Pats bēdīgākais ir tajā, ka, gadiem ilgi griežoties pie saviem kolēģiem, kuri ik pa laikam ieņem augstus amatus valdībā vai Saeimā, nekas nemainās. Mums nepietiek, ka mūsu partiju pārstāvošās ministrijas, Saeimas deputāti atraksta: "Jums taisnība, informācija Jums pienākas.” Mēs paši zinām, kas mums pienākas un kas ne, bet problēma ir tajā, ka mūsu tiesības tiek ignorētas, bet no mūsu partiju biedru puses Rīgā nekas netiek darīts, lai tās tiktu ievērotas.

Ir dzirdēts: "Ko viņi tur ņemas. Tas nevar būt, ka viņi nekur netiek pielaisti, ka netiek dota viņiem informācija utt." Protams, vieglāk ir izlikties nedzirdam un paklausīt labi sasukātos partijas Latvijai un Ventspilij demagogus kā Lembergs, Blumbergs, Daudze utt., un kopā ar šiem kungiem lemt par lietām, kas ir klajā pretrunā ar Vienotības izsludinātajiem principiem un Vienotības pārstāvju viedokļiem Ventspils pilsētas domē. Uz koalīcijas sēdēm tiek uzaicināts Lembergs un citi partijas Latvijai un Ventspilij pārstāvji. Diemžēl, apspriežot Ventspils lietas, tiek aizmirsts, ka Ventspils pilsētas domi pārstāv arī Vienotības pārstāvji, kuriem ir atšķirīgs viedoklis.

Kā gan citādi var izskaidrot 2010.gada 28.decembra valdības lēmumu – „Valdība otrdien atbalstīja kopumā 4,5 miljonu latu valsts dotācijas piešķiršanu Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) Ventspils Olimpiskā centra infrastruktūras attīstības projekta īstenošanai, kurā paredzēta gan centra rekonstrukcija, gan BMX halles būve”.

Interesanti, kāpēc pirms lēmuma pieņemšanas Vienotības valdības pārstāvji nepainteresējās, ko domā Vienotības pārstāvji Ventspils pilsētas domē. Starp citu, mēs, Vienotības pārstāvji Ventspils pilsētas domē, uzskatām, ka jebkāda līdzekļu iedalīšana sabiedrībām, kuru finanšu un cita informācija ir padarīta slepena tās kapitāla daļu turētāju pārstāvjiem, šajā gadījumā Ventspils pilsētas domes deputātiem, ir, maigi sakot, bezatbildīga rīcība. Mēs gadiem, diemžēl nesekmīgi, iniciējam pārbaudes, vēlamies iepazīties ar SIA Olimpiskais centrs finanšu dokumentiem utt.

Uzskatām, ka, tā kā mums jebkādu informāciju liedz partijas Latvijai un Ventspilij pārstāvji, ir pamatotas aizdomas, ka Ventspilī ir jau tā sacelti pārāk daudz sporta un kultūras infrastruktūras objekti, kas 40 000 pilsētai ir vairāk kā pietiekami un ka jaunu šādu celtņu atbalstīšana ir jāizvērtē īpaši rūpīgi, visupirms iepazīstoties ar līdzšinējo objektu noslodzi un uzturēšanas izdevumu struktūru.

Jau tagad, pat neiepazīstoties ar dokumentiem, izjūtam iepriekš pieņemto neapdomīgo lēmumu sekas: vāji noslogotu, nekvalitatīvi apsaimniekotu un diemžēl no valsts budžeta tieši un pakārtoti dotējama objektu uzturēšanas izmaksu palielināšanās tendence pieaug, jo pašvaldībai sāk pietrūkt resursu objektu un tajos notiekošo pasākumu dotēšanai un kompānijas, kurām Ventspilī piespiedu kārtā liek finansēt šo objektu un tajos notiekošo pasākumu izmaksas, arvien vairāk pretojas, no gada uz gadu samazinot izdalāmo resursu apjomu.

Pirms atbalstījāt slēgto BMX trasi, manuprāt, vispirms vajadzēja izvērtēt, vai šāda trase Ventspilī ir nepieciešama, jo Ventspilī piedāvājums jau uzkrītoši pārsniedz pieprasījumu. Ventspilī dzīvojošiem ~ 6000 bērniem un jauniešiem ir piedāvātas tik lielas iespējas nodarboties dažādos sporta un kultūras pulciņos bez maksas, ka drīz būs jāpiemaksā, lai šos bērnus dabūtu uz šīm nodarbībām. Diemžēl citviet Latvijā nav pat elementāras sporta zāles. Vai tā ir vienmērīga, sabalansēta valsts attīstība?

Patreiz notiek tas, ko jau paredzējām un par ko brīdinājām arī savus kolēģus Rīgā. Ventspils ir pārāk maza lai tiktu galā ar sarūpētās infrastruktūras uzturēšanu un kvalitatīvu tās aizpildīšanu. Ir nepieciešams valsts atbalsts, ko Vienotības koalīcijas partneris ZZS visiem spēkiem cenšas sarūpēt, jo pretējā gadījumā Ventspils pašvaldībai būs jābankrotē. Diemžēl šīs darbības notiek uz pārējo Latvijas iedzīvotāju rēķina.

Ļoti ceru, ka 2011.gadā kaut kas mainīsies un mēs, Vienotības pārstāvji Saeimā, valdībā un Ventspils pilsētas domē, uzsāksim pilnvērtīgu sadarbību.

Novērtē šo rakstu:

25
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Tiem, kas nevar izvēlēties, par kuru mafiju balsot

FotoJau iepriekš atvainojos tiem lasītājiem, kuri rakstu tematu, kam velta savu dārgo laiku, izvēlas no raksta virsraksta, jo nekāda izsmeļoša raksta, ja neskata ievadu, šeit nav. Viss raksts sastāv tikai no virsrakstā uzdotā jautājuma un ievada, kura virsraksts norāda uz mērķi, kas liek jums pašiem izveidot rakstu, komentāros izsakot savu viedokli.
Lasīt visu...

12

Māra Kučinska valdības galvenais produkts

Foto2016.gadā šī pati Māra Kučinska valdība ilgi pētīja un vētīja trīs veselības aprūpes finansēšanas modeļus. Šim jautājumam tika veltītas vairākas valdības sēdes vairāku mēnešu laikā.
Lasīt visu...

12

Vara un izvēle

FotoPamazām atklājas, ka tautai 4.maija Latvijā ar varu nav gandrīz nekāda sakara. Ar to varu, kas izvēlas vadību un pieņem galvenos saimnieciskos lēmumus. Tomēr atbildību par sastrādāto prasa tieši no mums.
Lasīt visu...

21

Agresīvā nelietība pirmsvēlēšanu melu vakcinācijā

FotoKatrām vēlēšanām ir sava morālā specifika. Vēlēšanas ir politiskās cīņas sastāvdaļa. Savukārt politiskā cīņa vienmēr ir politiķu morāles apliecinājums. Tāpēc katru vēlēšanu specifika izpaužas morālajā jomā. Tā tas ir arī sakarā ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām 2017.gada 3.jūnijā. Aizvadītajos mēnešos pirmsvēlēšanu politiskā cīņa apliecināja noteiktu morālo specifiku – būtisku un neatņemamu īpatnību.
Lasīt visu...

12

Beidziet slepkavot bērnus

FotoPatvaļīgi uzzīmēta velojosla Brīvības ielā. Šis attēls labi parāda, ka vietas pietiek visiem – gan gājējiem, gan riteņbraucēju infrastruktūrai, gan sabiedriskajam transportam, gan pārējam autotransportam.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule kandidātiem uz Rīgas domes priekšsēdētāja amatu

FotoPirms atdot balsi par vienu no Jums Rīgas domes vēlēšanās, mēs, Rīgas iedzīvotāji, aicinām atsaukties un izvērtēt notiekošo Rīgā. Jūsu uzmanība tagad objektīvi ir vērsta uz vēlētāju balsīm. Mēs, izmantojot šo apstākli, esam spiesti lūgt Jūsu atbalstu saistībā ar mūsu tiesību aizskārumu laika posmā no 2011. gada līdz pat šim brīdim, 2017. gada maijam. Tālāk izklāstītais būtiski skar ne tikai mūsu situāciju, bet gan attiecas uz ikvienu Rīgas iedzīvotāju.
Lasīt visu...

6

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esiet stiprs vīrs

FotoJāni Maizīti, nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

Garkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā...

Foto

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

Drīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami...

Foto

Fotogrāfe un divas mammas

Sociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja...

Foto

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

Latvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda,...

Foto

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas...

Foto

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

Latvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota...

Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...