Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Kāpēc Latvijas Vienotībai neinteresē Ventspils Vienotība

Aivis Landmanis, iepriekšējā sasaukuma Ventspils domes deputāts
01.01.2011.
Komentāri (19)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Cienījamie partiju apvienības Vienotība pārstāvji! Visupirms vēlos Jums novēlēt panākumiem bagātu nākamo 2011. gadu un ceru, ka Vienotības pārstāvji Saeimā un valdībā 2011.gadā uzsāks konstruktīvu dialogu, sadarbību ar Vienotības pārstāvjiem Ventspils pilsētas domē.

Diemžēl pēdējo sešu gadu laikā neesam spējuši viens otru sadzirdēt. Vienotības pārstāvji valdībā un Saeimā pieņem lēmumus un likumus, kas vistiešākā veidā ietekmē mūsu darbu Ventspils pilsētas domē, pilnībā ignorējot Vienotības pārstāvju Ventspils pilsētas domē esamību, nemaz nerunājot par šo pārstāvju viedokļu uzklausīšanu un respektēšanu.

Tieši ar Vienotības pārstāvju balsīm 2010. gada vasarā tika apstiprināti grozījumi Likumā par ostām, kuri pilnībā padarīja slepenu jau tā rūpīgi slēpto Ventspils brīvostas darbību. Mūsu iesniegtie likuma grozījumi pat netika izdiskutēti. Tieši tādu pašu likteni piemeklēja mūsu rakstiskie ieteikumi, kas bija vērsti uz likumu Par pašvaldībām un Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums uzlabošanu.

Jā, uzskatām, ka ir jāmaina likumi, jo esošie netiek ievēroti pēc būtības, jo ir neprecīzi. Pats bēdīgākais ir tajā, ka, gadiem ilgi griežoties pie saviem kolēģiem, kuri ik pa laikam ieņem augstus amatus valdībā vai Saeimā, nekas nemainās. Mums nepietiek, ka mūsu partiju pārstāvošās ministrijas, Saeimas deputāti atraksta: "Jums taisnība, informācija Jums pienākas.” Mēs paši zinām, kas mums pienākas un kas ne, bet problēma ir tajā, ka mūsu tiesības tiek ignorētas, bet no mūsu partiju biedru puses Rīgā nekas netiek darīts, lai tās tiktu ievērotas.

Ir dzirdēts: "Ko viņi tur ņemas. Tas nevar būt, ka viņi nekur netiek pielaisti, ka netiek dota viņiem informācija utt." Protams, vieglāk ir izlikties nedzirdam un paklausīt labi sasukātos partijas Latvijai un Ventspilij demagogus kā Lembergs, Blumbergs, Daudze utt., un kopā ar šiem kungiem lemt par lietām, kas ir klajā pretrunā ar Vienotības izsludinātajiem principiem un Vienotības pārstāvju viedokļiem Ventspils pilsētas domē. Uz koalīcijas sēdēm tiek uzaicināts Lembergs un citi partijas Latvijai un Ventspilij pārstāvji. Diemžēl, apspriežot Ventspils lietas, tiek aizmirsts, ka Ventspils pilsētas domi pārstāv arī Vienotības pārstāvji, kuriem ir atšķirīgs viedoklis.

Kā gan citādi var izskaidrot 2010.gada 28.decembra valdības lēmumu – „Valdība otrdien atbalstīja kopumā 4,5 miljonu latu valsts dotācijas piešķiršanu Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK) Ventspils Olimpiskā centra infrastruktūras attīstības projekta īstenošanai, kurā paredzēta gan centra rekonstrukcija, gan BMX halles būve”.

Interesanti, kāpēc pirms lēmuma pieņemšanas Vienotības valdības pārstāvji nepainteresējās, ko domā Vienotības pārstāvji Ventspils pilsētas domē. Starp citu, mēs, Vienotības pārstāvji Ventspils pilsētas domē, uzskatām, ka jebkāda līdzekļu iedalīšana sabiedrībām, kuru finanšu un cita informācija ir padarīta slepena tās kapitāla daļu turētāju pārstāvjiem, šajā gadījumā Ventspils pilsētas domes deputātiem, ir, maigi sakot, bezatbildīga rīcība. Mēs gadiem, diemžēl nesekmīgi, iniciējam pārbaudes, vēlamies iepazīties ar SIA Olimpiskais centrs finanšu dokumentiem utt.

Uzskatām, ka, tā kā mums jebkādu informāciju liedz partijas Latvijai un Ventspilij pārstāvji, ir pamatotas aizdomas, ka Ventspilī ir jau tā sacelti pārāk daudz sporta un kultūras infrastruktūras objekti, kas 40 000 pilsētai ir vairāk kā pietiekami un ka jaunu šādu celtņu atbalstīšana ir jāizvērtē īpaši rūpīgi, visupirms iepazīstoties ar līdzšinējo objektu noslodzi un uzturēšanas izdevumu struktūru.

Jau tagad, pat neiepazīstoties ar dokumentiem, izjūtam iepriekš pieņemto neapdomīgo lēmumu sekas: vāji noslogotu, nekvalitatīvi apsaimniekotu un diemžēl no valsts budžeta tieši un pakārtoti dotējama objektu uzturēšanas izmaksu palielināšanās tendence pieaug, jo pašvaldībai sāk pietrūkt resursu objektu un tajos notiekošo pasākumu dotēšanai un kompānijas, kurām Ventspilī piespiedu kārtā liek finansēt šo objektu un tajos notiekošo pasākumu izmaksas, arvien vairāk pretojas, no gada uz gadu samazinot izdalāmo resursu apjomu.

Pirms atbalstījāt slēgto BMX trasi, manuprāt, vispirms vajadzēja izvērtēt, vai šāda trase Ventspilī ir nepieciešama, jo Ventspilī piedāvājums jau uzkrītoši pārsniedz pieprasījumu. Ventspilī dzīvojošiem ~ 6000 bērniem un jauniešiem ir piedāvātas tik lielas iespējas nodarboties dažādos sporta un kultūras pulciņos bez maksas, ka drīz būs jāpiemaksā, lai šos bērnus dabūtu uz šīm nodarbībām. Diemžēl citviet Latvijā nav pat elementāras sporta zāles. Vai tā ir vienmērīga, sabalansēta valsts attīstība?

Patreiz notiek tas, ko jau paredzējām un par ko brīdinājām arī savus kolēģus Rīgā. Ventspils ir pārāk maza lai tiktu galā ar sarūpētās infrastruktūras uzturēšanu un kvalitatīvu tās aizpildīšanu. Ir nepieciešams valsts atbalsts, ko Vienotības koalīcijas partneris ZZS visiem spēkiem cenšas sarūpēt, jo pretējā gadījumā Ventspils pašvaldībai būs jābankrotē. Diemžēl šīs darbības notiek uz pārējo Latvijas iedzīvotāju rēķina.

Ļoti ceru, ka 2011.gadā kaut kas mainīsies un mēs, Vienotības pārstāvji Saeimā, valdībā un Ventspils pilsētas domē, uzsāksim pilnvērtīgu sadarbību.

Novērtē šo rakstu:

25
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...