Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Kāpēc man nepatīk partiju apvienība Saskaņas centrs

Tadeušs Seržants (literārs pseidonīms)
09.08.2011.
Komentāri (61)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kāpēc man nepatīk partiju apvienība Saskaņas centrs? Varbūt tāpēc, ka viņu līderu fizionomijas man liekas nesimpātiskas? Protams, ka ne tāpēc.

Tad varbūt tāpēc, ka žurnālists Ušakovs ar zināšanām ekonomikā = 0 mērķē uz premjera krēslu, bet Urbanovičs ir bijušais komjaunatnes funkcionārs? Arī tas konkrētā gadījumā nav izšķirošais. Noteicošais kvēlu jūtu trūkumā ir tas, ka, rūpīgi iepazīstoties ar SC programmu, man nācās izdarīt ne visai glaimojošus secinājumus attiecībā uz minēto dokumentu.

Programma, ar kuru jebkurš interesents var iepazīties SC mājas lapā www.saskanascentrs.lv, sastāv, kā ierasts, no vairākām sadaļām. Sīkāk neiedziļināšos sadaļās par budžeta-finanšu politiku un ekonomiku, kur deklaratīvi uzskaitīti visnotaļ apsveicami un nepieciešami pasākumi - tādi kā „nodrošināt motivāciju ekonomikas attīstībai”, „mazināt interesi izvairīties no nodokļu maksāšanas”, „atzīt par prioritārām tādas un tādas nozares” utt. Ierasti netiek dots sīkāks izskaidrojums, kā plānots panākt šos brīnišķīgos mērķus. Tādēļ vairāk pievērsīšos programmas punktiem, kur papildu skaidrojums nav nepieciešams.

Un, proti, punkts 3.1.: „Visu Latvijas iedzīvotāju atbildību par latviešu valodas saglabāšanu, tās prasmi un lietošanu”. Turpat tālāk - punkts 3.2.: „Krievu kultūras un krievu valodas atzīšanu, tāpat kā citu Latvijas mazākumtautību kultūras atzīšanu par Latvijas kultūras neatņemamo daļu un vērtību; valsts atbildība par to saglabāšanu un attīstību.”

Ja pirmajā gadījumā mistiska atbildība tiek prasīta no iedzīvotājiem, tad otrajā jau no valsts, kas ir visnotaļ konkrēti.

Punkts 3.5: „Atzīšanu, ka visi Latvijas iedzīvotāji, kas šeit dzimuši vai apmetušies uz dzīvi padomju laikos, ir piederīgi Latvijai un ir tās vērtība.”

Šai sakarā jautājums - vai var uzskatīt par valsts vērtību cilvēkus, kas nav lojāli pret valsti, kurā dzīvo? Ko nozīmē būt nelojālam - nicinoši izturēties pret pamatnācijas valodu, kultūru un mentalitāti, izrādīt vēlmi panākt mītnes valsts ekonomisku un politisku atkarību no citas valsts.

Netaisos apgalvot, ka 100% no minētā iedzīvotāju kontingenta ir ar šādiem uzskatiem, tomēr domāju, ka neviens vien šo rindu lasītājs būs sastapies ar līdzīgu attieksmi šajā jautājumā. Tad varbūt pirms pieprasīt, lai PSRS laikā iebraukušos iedzīvotājus visus bez izņēmuma pamatnācija uzskatītu par vērtību, panākt attieksmes maiņu pret šo pamatnāciju un valsti kopumā arī bez izņēmuma?

Sadaļa „Ārpolitiskās attiecības”. Nekur neatradīsiet ne pušplēsta vārdiņa par tālāku integrāciju ES un saistību izpildi pret NATO, toties ir punkts 7., kas skan: „Attīstīt konstruktīvu sadarbību ar Krieviju, Baltkrieviju un citām NVS valstīm – atšķirīgai vēsturisko notikumu interpretācijai nav jābūt par šķērsli savstarpēji izdevīgai sadarbībai ekonomikas, transporta, zinātnes, kultūras, izglītības, tūrisma, noziedzības apkarošanas u.c. jomās”.

Vēsturisko notikumu interpretācija tiek pieminēta kā šķērslis ciešai sadarbībai, bet nekas nav pateikts par to, ka tādās valstīs kā Krievija un Baltkrievija valda nedemokrātiski režīmi, kur valdošā kliķe politiskos mērķus sasniedz ar noziedzīgām metodēm, bet opozīcija tiek apkarota. (Informācijas tehnoloģiju laikmetā pierādījumus teiktajam var atrast, ja ir vēlēšanās, pietiekoši, un tā nav konkrētā raksta galvenā tēma, tāpēc neizvērsīšos.) Manuprāt, tas ir nopietnāks šķērslis nekā atšķirīga vēstures interpretācija.

Sadaļa „Cilvēktiesību nodrošināšana”, punkts 10.: „Pašvaldību vēlēšanās piešķirt balsstiesības visiem nepilsoņiem un personām, kurām ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja un kuras dzīvo konkrētās pašvaldības teritorijā ne mazāk kā trīs gadus.” Turpat tālāk punkts 11.: „Latvijas pilsonību piešķirt visiem Latvijā dzimušajiem.”

Atgādināšu, ka uzturēšanās atļauju LV var iegūt, nopērkot nekustamo īpašumu, vai investējot konkrētu summu. Šajā sakarā jautājums - vai ārvalstnieku kontingents, kam Latvija ir “Daļņaja Dača”, būs tas, kam sagādās galvassāpes šis valsts liktenis? Ja nu vienīgi tik daudz, cik tas skars viņu “Daļņuju Daču”

Un ko nozīmē frāze “kuras dzīvo konkrētās pašvaldības teritorijā ne mazāk kā trīs gadus”? Atbraukt reizi vai divas gadā uz nedēļu? Šeit jāpiezīmē, ka, turpinot budžeta konsolidāciju un valsts pārvaldes aparāta samazināšanu, neizbēgami virkne valsts funkciju tiks nodotas pašvaldībām, tādejādi palielinot vietējo pārvaldes orgānu atbildību un nozīmi.

Attiecībā uz ārvalstnieku investīcijām prātā nāk Wikileaks publiskotā ASV diplomātu sarakste, kur, starp citu, ir minēts, ka Krievijā lielo biznesu jumto FDD, bet mazo un vidējo - iekšlietu struktūras. Varbūt diplomāti pārspīlē? Iespējams. Tomēr daži novērojumi liek secināt, ka vismaz daļa patiesības tur ir.

Personīgi nav nekas pret investīcijām ar nosacījumu, ja process ir caurspīdīgs, mērķi skaidri definēti un naudas izcelsmei nav krimināla rakstura. Un šeit darbs būtu SAB un DP. Vienīgi kā ar tām iespējām? Atgādināšu, ka saskaņā ar TV nesen pausto informāciju gada laikā, kopš ar A. Šlesera gādību tika pieņemti grozījumi imigrācijas likumā, Krievijas pilsoņi mūsu valstī investējuši vairāk nekā simt miljonus eiro un vairāk nekā 1200 cilvēku saņēmuši uzturēšanās atļaujas,

Tālāk šai pašā sadaļā, seko virkne plānoto pasākumu „mazākumtautību aizsardzībai”. Izlasot šo, rodas iespaids, ka LV mazākumtautību eksistence ir reāli apdraudēta. Būdams pats mazākumtautības pārstāvis, kaut kā šīs briesmas nebiju piefiksējis. Laikam būšu zaudējis modrību.

Katrā ziņā sev secinājumus esmu izdarījis un iesaku to arī citiem šo rindu lasītājiem.

Novērtē šo rakstu:

102
25

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...