Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Kāpēc man nepatīk partiju apvienība Saskaņas centrs

Tadeušs Seržants (literārs pseidonīms)
09.08.2011.
Komentāri (61)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kāpēc man nepatīk partiju apvienība Saskaņas centrs? Varbūt tāpēc, ka viņu līderu fizionomijas man liekas nesimpātiskas? Protams, ka ne tāpēc.

Tad varbūt tāpēc, ka žurnālists Ušakovs ar zināšanām ekonomikā = 0 mērķē uz premjera krēslu, bet Urbanovičs ir bijušais komjaunatnes funkcionārs? Arī tas konkrētā gadījumā nav izšķirošais. Noteicošais kvēlu jūtu trūkumā ir tas, ka, rūpīgi iepazīstoties ar SC programmu, man nācās izdarīt ne visai glaimojošus secinājumus attiecībā uz minēto dokumentu.

Programma, ar kuru jebkurš interesents var iepazīties SC mājas lapā www.saskanascentrs.lv, sastāv, kā ierasts, no vairākām sadaļām. Sīkāk neiedziļināšos sadaļās par budžeta-finanšu politiku un ekonomiku, kur deklaratīvi uzskaitīti visnotaļ apsveicami un nepieciešami pasākumi - tādi kā „nodrošināt motivāciju ekonomikas attīstībai”, „mazināt interesi izvairīties no nodokļu maksāšanas”, „atzīt par prioritārām tādas un tādas nozares” utt. Ierasti netiek dots sīkāks izskaidrojums, kā plānots panākt šos brīnišķīgos mērķus. Tādēļ vairāk pievērsīšos programmas punktiem, kur papildu skaidrojums nav nepieciešams.

Un, proti, punkts 3.1.: „Visu Latvijas iedzīvotāju atbildību par latviešu valodas saglabāšanu, tās prasmi un lietošanu”. Turpat tālāk - punkts 3.2.: „Krievu kultūras un krievu valodas atzīšanu, tāpat kā citu Latvijas mazākumtautību kultūras atzīšanu par Latvijas kultūras neatņemamo daļu un vērtību; valsts atbildība par to saglabāšanu un attīstību.”

Ja pirmajā gadījumā mistiska atbildība tiek prasīta no iedzīvotājiem, tad otrajā jau no valsts, kas ir visnotaļ konkrēti.

Punkts 3.5: „Atzīšanu, ka visi Latvijas iedzīvotāji, kas šeit dzimuši vai apmetušies uz dzīvi padomju laikos, ir piederīgi Latvijai un ir tās vērtība.”

Šai sakarā jautājums - vai var uzskatīt par valsts vērtību cilvēkus, kas nav lojāli pret valsti, kurā dzīvo? Ko nozīmē būt nelojālam - nicinoši izturēties pret pamatnācijas valodu, kultūru un mentalitāti, izrādīt vēlmi panākt mītnes valsts ekonomisku un politisku atkarību no citas valsts.

Netaisos apgalvot, ka 100% no minētā iedzīvotāju kontingenta ir ar šādiem uzskatiem, tomēr domāju, ka neviens vien šo rindu lasītājs būs sastapies ar līdzīgu attieksmi šajā jautājumā. Tad varbūt pirms pieprasīt, lai PSRS laikā iebraukušos iedzīvotājus visus bez izņēmuma pamatnācija uzskatītu par vērtību, panākt attieksmes maiņu pret šo pamatnāciju un valsti kopumā arī bez izņēmuma?

Sadaļa „Ārpolitiskās attiecības”. Nekur neatradīsiet ne pušplēsta vārdiņa par tālāku integrāciju ES un saistību izpildi pret NATO, toties ir punkts 7., kas skan: „Attīstīt konstruktīvu sadarbību ar Krieviju, Baltkrieviju un citām NVS valstīm – atšķirīgai vēsturisko notikumu interpretācijai nav jābūt par šķērsli savstarpēji izdevīgai sadarbībai ekonomikas, transporta, zinātnes, kultūras, izglītības, tūrisma, noziedzības apkarošanas u.c. jomās”.

Vēsturisko notikumu interpretācija tiek pieminēta kā šķērslis ciešai sadarbībai, bet nekas nav pateikts par to, ka tādās valstīs kā Krievija un Baltkrievija valda nedemokrātiski režīmi, kur valdošā kliķe politiskos mērķus sasniedz ar noziedzīgām metodēm, bet opozīcija tiek apkarota. (Informācijas tehnoloģiju laikmetā pierādījumus teiktajam var atrast, ja ir vēlēšanās, pietiekoši, un tā nav konkrētā raksta galvenā tēma, tāpēc neizvērsīšos.) Manuprāt, tas ir nopietnāks šķērslis nekā atšķirīga vēstures interpretācija.

Sadaļa „Cilvēktiesību nodrošināšana”, punkts 10.: „Pašvaldību vēlēšanās piešķirt balsstiesības visiem nepilsoņiem un personām, kurām ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja un kuras dzīvo konkrētās pašvaldības teritorijā ne mazāk kā trīs gadus.” Turpat tālāk punkts 11.: „Latvijas pilsonību piešķirt visiem Latvijā dzimušajiem.”

Atgādināšu, ka uzturēšanās atļauju LV var iegūt, nopērkot nekustamo īpašumu, vai investējot konkrētu summu. Šajā sakarā jautājums - vai ārvalstnieku kontingents, kam Latvija ir “Daļņaja Dača”, būs tas, kam sagādās galvassāpes šis valsts liktenis? Ja nu vienīgi tik daudz, cik tas skars viņu “Daļņuju Daču”

Un ko nozīmē frāze “kuras dzīvo konkrētās pašvaldības teritorijā ne mazāk kā trīs gadus”? Atbraukt reizi vai divas gadā uz nedēļu? Šeit jāpiezīmē, ka, turpinot budžeta konsolidāciju un valsts pārvaldes aparāta samazināšanu, neizbēgami virkne valsts funkciju tiks nodotas pašvaldībām, tādejādi palielinot vietējo pārvaldes orgānu atbildību un nozīmi.

Attiecībā uz ārvalstnieku investīcijām prātā nāk Wikileaks publiskotā ASV diplomātu sarakste, kur, starp citu, ir minēts, ka Krievijā lielo biznesu jumto FDD, bet mazo un vidējo - iekšlietu struktūras. Varbūt diplomāti pārspīlē? Iespējams. Tomēr daži novērojumi liek secināt, ka vismaz daļa patiesības tur ir.

Personīgi nav nekas pret investīcijām ar nosacījumu, ja process ir caurspīdīgs, mērķi skaidri definēti un naudas izcelsmei nav krimināla rakstura. Un šeit darbs būtu SAB un DP. Vienīgi kā ar tām iespējām? Atgādināšu, ka saskaņā ar TV nesen pausto informāciju gada laikā, kopš ar A. Šlesera gādību tika pieņemti grozījumi imigrācijas likumā, Krievijas pilsoņi mūsu valstī investējuši vairāk nekā simt miljonus eiro un vairāk nekā 1200 cilvēku saņēmuši uzturēšanās atļaujas,

Tālāk šai pašā sadaļā, seko virkne plānoto pasākumu „mazākumtautību aizsardzībai”. Izlasot šo, rodas iespaids, ka LV mazākumtautību eksistence ir reāli apdraudēta. Būdams pats mazākumtautības pārstāvis, kaut kā šīs briesmas nebiju piefiksējis. Laikam būšu zaudējis modrību.

Katrā ziņā sev secinājumus esmu izdarījis un iesaku to arī citiem šo rindu lasītājiem.

Novērtē šo rakstu:

102
25

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

FotoGarkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā tādā Mežonīgo Rietumu šerifu pilsētā, - ir domei labvēlīgie un nelabvēlīgie rajoni, kā arī pareizie cilvēki, kam pilsētiņā atļauts faktiski viss.
Lasīt visu...

12

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

FotoDrīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami risināmu problēmu, un no ministres, kura daudzus gadus šajā jomā ir strādājusi, mums ir tiesības gaidīt taustāmus rezultātus arī bez īpaša iešūpošanās perioda, kā to solīja premjers Māris Kučinskis un topošā amata kandidāte. Gads būs pagājis, taču vai mēs varam nosaukt kaut vienu veselības ministres sasniegumu, kaut vienu izcīnītu uzvaru pacientu un medicīnas darbinieku interesēs?
Lasīt visu...

21

Fotogrāfe un divas mammas

FotoSociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja daudz un dažādas diskusijas par to, ko var un ko nevar darīt privātpersona, sniedzot savus pakalpojumus. Netrūka arī to, kuri jautāja manu kā jurista viedokli par notikušo.
Lasīt visu...

18

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

FotoLatvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda, ir pasaulē labākie skeletonisti, BMX velobraucēji, paraolimpiskie vieglatlēti ar zelta medaļām no Olimpiskajām spēlēm Rio. Paraolimpiādē startēja paraolimpietis Rihards Snikus, kurš, neskatoties uz savu slimību, ar apkārtējo atbalstu un palīdzību spēja startēt paraolimpiskā iejādē – daiļjāšanā ar zirgu.
Lasīt visu...

6

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

Foto2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas lietas ir apstājušās un nav darba rezultātu. 2. Deputāti apdraud smago korupcijas noziegumu izmeklēšanu
Lasīt visu...

21

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

FotoLatvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota aizskāruma gadījumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...