Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Kāpēc man nepatīk partiju apvienība Saskaņas centrs

Tadeušs Seržants (literārs pseidonīms)
09.08.2011.
Komentāri (61)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kāpēc man nepatīk partiju apvienība Saskaņas centrs? Varbūt tāpēc, ka viņu līderu fizionomijas man liekas nesimpātiskas? Protams, ka ne tāpēc.

Tad varbūt tāpēc, ka žurnālists Ušakovs ar zināšanām ekonomikā = 0 mērķē uz premjera krēslu, bet Urbanovičs ir bijušais komjaunatnes funkcionārs? Arī tas konkrētā gadījumā nav izšķirošais. Noteicošais kvēlu jūtu trūkumā ir tas, ka, rūpīgi iepazīstoties ar SC programmu, man nācās izdarīt ne visai glaimojošus secinājumus attiecībā uz minēto dokumentu.

Programma, ar kuru jebkurš interesents var iepazīties SC mājas lapā www.saskanascentrs.lv, sastāv, kā ierasts, no vairākām sadaļām. Sīkāk neiedziļināšos sadaļās par budžeta-finanšu politiku un ekonomiku, kur deklaratīvi uzskaitīti visnotaļ apsveicami un nepieciešami pasākumi - tādi kā „nodrošināt motivāciju ekonomikas attīstībai”, „mazināt interesi izvairīties no nodokļu maksāšanas”, „atzīt par prioritārām tādas un tādas nozares” utt. Ierasti netiek dots sīkāks izskaidrojums, kā plānots panākt šos brīnišķīgos mērķus. Tādēļ vairāk pievērsīšos programmas punktiem, kur papildu skaidrojums nav nepieciešams.

Un, proti, punkts 3.1.: „Visu Latvijas iedzīvotāju atbildību par latviešu valodas saglabāšanu, tās prasmi un lietošanu”. Turpat tālāk - punkts 3.2.: „Krievu kultūras un krievu valodas atzīšanu, tāpat kā citu Latvijas mazākumtautību kultūras atzīšanu par Latvijas kultūras neatņemamo daļu un vērtību; valsts atbildība par to saglabāšanu un attīstību.”

Ja pirmajā gadījumā mistiska atbildība tiek prasīta no iedzīvotājiem, tad otrajā jau no valsts, kas ir visnotaļ konkrēti.

Punkts 3.5: „Atzīšanu, ka visi Latvijas iedzīvotāji, kas šeit dzimuši vai apmetušies uz dzīvi padomju laikos, ir piederīgi Latvijai un ir tās vērtība.”

Šai sakarā jautājums - vai var uzskatīt par valsts vērtību cilvēkus, kas nav lojāli pret valsti, kurā dzīvo? Ko nozīmē būt nelojālam - nicinoši izturēties pret pamatnācijas valodu, kultūru un mentalitāti, izrādīt vēlmi panākt mītnes valsts ekonomisku un politisku atkarību no citas valsts.

Netaisos apgalvot, ka 100% no minētā iedzīvotāju kontingenta ir ar šādiem uzskatiem, tomēr domāju, ka neviens vien šo rindu lasītājs būs sastapies ar līdzīgu attieksmi šajā jautājumā. Tad varbūt pirms pieprasīt, lai PSRS laikā iebraukušos iedzīvotājus visus bez izņēmuma pamatnācija uzskatītu par vērtību, panākt attieksmes maiņu pret šo pamatnāciju un valsti kopumā arī bez izņēmuma?

Sadaļa „Ārpolitiskās attiecības”. Nekur neatradīsiet ne pušplēsta vārdiņa par tālāku integrāciju ES un saistību izpildi pret NATO, toties ir punkts 7., kas skan: „Attīstīt konstruktīvu sadarbību ar Krieviju, Baltkrieviju un citām NVS valstīm – atšķirīgai vēsturisko notikumu interpretācijai nav jābūt par šķērsli savstarpēji izdevīgai sadarbībai ekonomikas, transporta, zinātnes, kultūras, izglītības, tūrisma, noziedzības apkarošanas u.c. jomās”.

Vēsturisko notikumu interpretācija tiek pieminēta kā šķērslis ciešai sadarbībai, bet nekas nav pateikts par to, ka tādās valstīs kā Krievija un Baltkrievija valda nedemokrātiski režīmi, kur valdošā kliķe politiskos mērķus sasniedz ar noziedzīgām metodēm, bet opozīcija tiek apkarota. (Informācijas tehnoloģiju laikmetā pierādījumus teiktajam var atrast, ja ir vēlēšanās, pietiekoši, un tā nav konkrētā raksta galvenā tēma, tāpēc neizvērsīšos.) Manuprāt, tas ir nopietnāks šķērslis nekā atšķirīga vēstures interpretācija.

Sadaļa „Cilvēktiesību nodrošināšana”, punkts 10.: „Pašvaldību vēlēšanās piešķirt balsstiesības visiem nepilsoņiem un personām, kurām ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja un kuras dzīvo konkrētās pašvaldības teritorijā ne mazāk kā trīs gadus.” Turpat tālāk punkts 11.: „Latvijas pilsonību piešķirt visiem Latvijā dzimušajiem.”

Atgādināšu, ka uzturēšanās atļauju LV var iegūt, nopērkot nekustamo īpašumu, vai investējot konkrētu summu. Šajā sakarā jautājums - vai ārvalstnieku kontingents, kam Latvija ir “Daļņaja Dača”, būs tas, kam sagādās galvassāpes šis valsts liktenis? Ja nu vienīgi tik daudz, cik tas skars viņu “Daļņuju Daču”

Un ko nozīmē frāze “kuras dzīvo konkrētās pašvaldības teritorijā ne mazāk kā trīs gadus”? Atbraukt reizi vai divas gadā uz nedēļu? Šeit jāpiezīmē, ka, turpinot budžeta konsolidāciju un valsts pārvaldes aparāta samazināšanu, neizbēgami virkne valsts funkciju tiks nodotas pašvaldībām, tādejādi palielinot vietējo pārvaldes orgānu atbildību un nozīmi.

Attiecībā uz ārvalstnieku investīcijām prātā nāk Wikileaks publiskotā ASV diplomātu sarakste, kur, starp citu, ir minēts, ka Krievijā lielo biznesu jumto FDD, bet mazo un vidējo - iekšlietu struktūras. Varbūt diplomāti pārspīlē? Iespējams. Tomēr daži novērojumi liek secināt, ka vismaz daļa patiesības tur ir.

Personīgi nav nekas pret investīcijām ar nosacījumu, ja process ir caurspīdīgs, mērķi skaidri definēti un naudas izcelsmei nav krimināla rakstura. Un šeit darbs būtu SAB un DP. Vienīgi kā ar tām iespējām? Atgādināšu, ka saskaņā ar TV nesen pausto informāciju gada laikā, kopš ar A. Šlesera gādību tika pieņemti grozījumi imigrācijas likumā, Krievijas pilsoņi mūsu valstī investējuši vairāk nekā simt miljonus eiro un vairāk nekā 1200 cilvēku saņēmuši uzturēšanās atļaujas,

Tālāk šai pašā sadaļā, seko virkne plānoto pasākumu „mazākumtautību aizsardzībai”. Izlasot šo, rodas iespaids, ka LV mazākumtautību eksistence ir reāli apdraudēta. Būdams pats mazākumtautības pārstāvis, kaut kā šīs briesmas nebiju piefiksējis. Laikam būšu zaudējis modrību.

Katrā ziņā sev secinājumus esmu izdarījis un iesaku to arī citiem šo rindu lasītājiem.

Novērtē šo rakstu:

102
25

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...