Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Esmu iepazinies ar ierobežotas pieejamības informāciju saturošo, LR Finanšu ministra man adresēto 24.05.2013 vēstuli un tai pielikumā pievienoto SIA „Prudentia Advisers" 23.05.2013 vēstuli - piedāvājumu, ar kurām, tai skaitā arī man, tiek izvirzīts nosacījums - ne vēlāk kā līdz 31.05.2013 panākt vienošanos ar AS "Liepājas Metalurgs" lielāko kreditoru izveidotās darba grupas pārstāvjiem, saskaņā ar kuru vai nu ieguldīt AS "Liepājas Metalurgs" pamatkapitālā 10 miljonus latu, vai arī nodot man piederošās AS „Liepājas Metalurgs" akcijas lielāko kreditoru darba grupā pārstāvētajiem kreditoriem par 1 latu, panākto vienošanos nodrošinot ar naudas un akciju ieguldīšanu attiecīgos darījumu kontos.

Kā norādīts minētajās vēstulēs, tad, neizpildot šādu uzstādījumu līdz 31.05.2013, Ministru kabineta 21.05.2013 sēdē izvirzītais iepriekš minētais nosacījums tiks uzskatīts par neizpildītu.

Minētā sakarā vēlos apliecināt savu gatavību sadarbībai, lai panāktu uzņēmuma darbības atjaunošanu, taču uzskatu, ka vispirms ir nepieciešams grozīt potenciālā darījuma struktūru dažos principiālos punktos, un proti:

1)   Pirmkārt, uzskatu par nepieciešamu no lielāko kreditoru darba grupas izslēgt Lielbritānijas uzņēmumu "Stemcor UK Ltd.".

Minētais izriet gan no šī uzņēmuma apšaubāmiem darījumiem ar AS „Liepājas Metalurgs" (uz ko cita starpā norāda arī starptautiskā auditorkompānija „Ernst & Young Baltic" SIA tās veiktajā AS Liepājas Metalurgs" audita atzinumā), gan arī no informācijas par S.Zaharjina un I.Segala spēju ietekmēt šī uzņēmuma lēmumus (ko nenoliedz arī SIA „Prudentia Advisers" pārstāvji). Respektīvi, pastāv nenovēršamas šaubas par šī uzņēmuma prasījuma tiesību patiesumu, ka tas ir radušās no reāliem, tiesiskiem, izpildītiem un ekonomiski pamatotiem darījumiem, par kuriem tai skaitā ir nomaksāti nodokļi. Uzskatu, ka, iespējams, izskata pēc noslēgts un AS „Liepājas Metalurgs" uzticību zaudējušās vadības, iespējams, atzīts parāds vēl nerada pamatu šādus prasījumus atzīt.

2)   Otrkārt, ņemot vērā šo visu gadu garumā S.Zaharjina un I.Segala veikto darījumu rezultātus, kuru dēļ ir izveidota lielāko kreditoru darba grupa, daru zināmu, ka no manas un mana darījumu partnera puses faktiska rīcība sekos tikai pēc tam, kad S.Zaharjins un I.Segals veic neatgriezenisku un neatsaucamu visu to rīcībā esošo AS „Liepājas Metalurgs" akciju pārvedumu uz lielāko kreditoru ar mani saskaņotu darījumu kontu, vai atsavinājumu kādai ar mani saskaņotai personai (piemēram, SIA „Prudentia Advisers") bez jebkādiem papildu nosacījumiem, darījuma atsaukuma/atkāpšanās tiesībām, pirmpirkuma tiesībām, apgrūtinājumiem u.tml.

3)   Treškārt S Zaharjins atsakās no savām tiesībām un neiesniedz apelācijas sūdzību Rīgas apgabaltiesas civillietā Nr.C04217912 (C-2179-12/5), un pēc sprieduma stāšanas likumīga spēkā labprātīgi pilnībā izpilda ar tiesas spriedumu noteikto.

4)   Ceturtkārt, ar lielāko AS „Liepājas Metalurgs" kreditoru darba grupas dalībnieku atbalstu nekavējoši tiek nomainīta visa šī brīža uzņēmuma valde, tajā ieceļot pagaidu valdi, kas saskaņota starp lielākiem kreditoriem un mani.

5) Visbeidzot, piektkārt, persona, kura ir pārņēmusi no S.Zaharjina un I.Segala visas to rīcībā esošās AS „Liepājas Metalurgs" akcijas, saskaņā uz savstarpēji ar mani saskaņotiem darījuma konta līguma noteikumiem un nosacījumiem ieskaita darījuma kontā šīs iegūtās akcijas.

Tikai pēc iepriekš manis norādīto priekšnosacījumu pilnīgas izpildes uzskatu par iespējamu uzsākt konkrētu rīcību AS „Liepājas Metalurgs" finanšu situācijas stabilizācijai.

Saskaņā ar panākto vienošanos starp mani un manu darījuma partneri finanšu ieguldījumu veikšana ir iespējama, ja papildus iepriekš minēto priekšnosacījumu pilnīgai izpildei:

1)   lielākie AS „Liepājas Metalurgs" kreditori apstiprina, ar mani iepriekš saskaņoto AS „Liepājas Metalurgs" tiesiskās aizsardzības plānu, uz 2 (diviem) gadiem atliekot parāda pamatsummu samaksu.

2)   lielākie AS „Liepājas Metalurgs" kreditori vienojas ar mani par AS „Liepājas Metalurgs" tiesiskās aizsardzības procesa administratora kandidatūru.

Izpildoties manis iepriekš minētajiem visiem priekšnosacījumiem, manis un mana darījumu partnera pilnībā kontrolēts uzņēmums:

- veic iepriekš ar lielākajiem AS „Liepājas Metalurgs" kreditoriem saskaņota finanšu ieguldījuma ieskaitīšanu šim nolūkam atvērtā darījuma kontā, kā arī

- nodrošina AS „Liepājas Metalurgs" ar metāllūžņiem tādā daudzumā, kāds tas ir nepieciešams uzņēmuma darbības nodrošināšanai ikdienas režīmā.

Atsevišķi vēlos akcentēt dažas būtiskas nianses SIA „Prudentia Advisers" 23.05.2013 vēstulē - piedāvājumā, kurām ir jāpievērš uzmanība, proti:

- norādu, ka civiltiesisks strīds pastāv starp mani un S.Zaharjinu Rīgas apgabaltiesas civillietā Nr.C04217912 (C-2179-12/5), kurā nav iesaistīts I.Segals, līdz ar ko patiesībai neatbilst informācija, ka man būtu konflikts ar I.Segalu, turklāt man nav saprotams, kāpēc I.Segals tiek uzskatīts par vienu vienotu akcionāru kopā ar S.Zaharjinu - arī šis apgalvojums neatbilst patiesībai;

-     sakarā ar manā rīcībā esošu informāciju par iespējamu AS „Liepājas Metalurgs" vadības ilgstošu prettiesisku rīcību, tai skaitā, iespējams, gūstot personīgu labumu no uzņēmuma darbības, kas ir nodarījis milzīgus zaudējumus kā pašam uzņēmumam, tā arī tā akcionāriem, ir uzsākts kriminālprocess, kurā, cik man zināms, nedz Latvijas Republika kā mazākuma akcionārs, nedz lielākie kreditori ne tikai nav atzīti par cietušajiem, bet nav pat iesnieguši nekādu savu rakstveida viedokli vai kaitējuma kompensācijas pieteikumu, kas kontekstā ar šobrīd risināmiem aktuāliem jautājumiem lielāko kreditoru darba grupā rada pamatu šaubīties, vai Latvijas Republikai un lielākiem uzņēmuma kreditoriem vispār ir nodarīti kādi zaudējumi;

-     tāpat uzskatu par nekorektu arī prasību lielākajiem AS „Liepājas Metalurgs" akcionāriem ieguldīt uzņēmumā naudu 10 miljonu latu apmērā (katram). Šāda prasība ir izvirzīta, neievērojot akcionāru akciju īpatsvaru, un faktiski dod iespēju S.Zaharjinam iemaksāt nesamērīgi mazāku naudas apjomu uz viņa rīcībā esošu akciju skaitu. Proti, pēc šī brīža akciju sadalījuma S.Zaharjina rīcībā ir 49% akciju, I.Segala rīcībā ir 21% akciju, manā īpašumā ir 23% akciju, VSAA pārvaldījumā ir 2% akciju. Attiecīgi pieņemot, ka 20% no akciju skaita uzliek pienākumu iemaksāt 10 miljonus latu, maksājumu apjoms pie esošās akcionāru struktūras izskatās sekojoši: K.Lipmanam - 11.5 milj. Ls, I.Segalam - 10.5 milj. Ls, S.Zaharjinam- 24.5 milj. Ls. Pie nosacījuma, ka S.Zaharjins brīvprātīgi atdod 11% K.Lipmanam (attiecībā par ko jau ir Rīgas apgabaltiesas kā pirmās instances tiesas spriedums), tad attiecīgi arī mainās akcionāra struktūra un iemaksājamās naudas apjoms.

Papildus iepriekš minētajam lūdzu Jūs iepazīstināt mani ar S.Zaharjina un I.Segala sniegtajām atbildēm par Ministru kabineta 21.05.2013 sēdē izvirzītā nosacījuma izpildi.

Novērtē šo rakstu:

79
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Vai ir vērts savus nodokļus maksāt Garkalnē?

FotoGarkalnes novadā dzīvojam samērā nesen, taču gribētos padalīties ar novērojumiem un lietām, ar ko esam sastapušies. Faktiski ir kā tādā Mežonīgo Rietumu šerifu pilsētā, - ir domei labvēlīgie un nelabvēlīgie rajoni, kā arī pareizie cilvēki, kam pilsētiņā atļauts faktiski viss.
Lasīt visu...

12

Vienaldzības gads veselības aprūpē: vai mums ir vajadzīga tāda ministre?

FotoDrīz apritēs gads, kopš par veselības ministri kļuvusi Anda Čakša. Veselības aprūpē ir ārkārtīgi daudz steidzami risināmu problēmu, un no ministres, kura daudzus gadus šajā jomā ir strādājusi, mums ir tiesības gaidīt taustāmus rezultātus arī bez īpaša iešūpošanās perioda, kā to solīja premjers Māris Kučinskis un topošā amata kandidāte. Gads būs pagājis, taču vai mēs varam nosaukt kaut vienu veselības ministres sasniegumu, kaut vienu izcīnītu uzvaru pacientu un medicīnas darbinieku interesēs?
Lasīt visu...

21

Fotogrāfe un divas mammas

FotoSociālos medijus pāršalca stāsts par to, kā fotogrāfe ar kristīgu pārliecību atteicās fotografēt ģimeni, uzzinot, ka tajā ir divas mammas. Tas raisīja daudz un dažādas diskusijas par to, ko var un ko nevar darīt privātpersona, sniedzot savus pakalpojumus. Netrūka arī to, kuri jautāja manu kā jurista viedokli par notikušo.
Lasīt visu...

18

Iztiks paraolimpietis arī bez zirga...

FotoLatvija mēdz pārsteigt pasauli ar saviem sasniegumiem, saviem cilvēkiem. Izņēmums nav sports, kur mums, mazai tautai, ir sava izcila hokeja komanda, ir pasaulē labākie skeletonisti, BMX velobraucēji, paraolimpiskie vieglatlēti ar zelta medaļām no Olimpiskajām spēlēm Rio. Paraolimpiādē startēja paraolimpietis Rihards Snikus, kurš, neskatoties uz savu slimību, ar apkārtējo atbalstu un palīdzību spēja startēt paraolimpiskā iejādē – daiļjāšanā ar zirgu.
Lasīt visu...

6

Vajadzētu atkāpties arī Jurčai, Āboltiņai un Maizītim

Foto2017.gada 14.maijā laikrakstā NRA ir nopublicēti divi raksti par korupcijas apkarošanas un novēršanas jautājumiem: 1. SAB direktors: KNAB daudzas lietas ir apstājušās un nav darba rezultātu. 2. Deputāti apdraud smago korupcijas noziegumu izmeklēšanu
Lasīt visu...

21

Latvijas Žurnālistu savienības atbilde uz žurnālistes Agneses Margēvičas atklāto vēstuli

FotoLatvijas Satversme starp daudzām pamattiesībām nosaka arī tiesības uz vārda brīvību un tiesības pieprasīt kompensāciju nepamatota aizskāruma gadījumā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzu finansējumu, lai nevajadzētu rakstīt tikai to, ko var pierādīt tiesā

Kādreizējā Pietiek žurnāliste Agnese Margēviča, par kuras īpašajām attiecībām ar Drošības policiju jau rakstījām, ir nākusi klajā...

Foto

Latviešu inteliģences tagadne

Nepieciešamība latviešu inteliģenci iedalīt divās grupās ir jāatbalsta. Katrs prātā vesels cilvēks saprot, ka latviešu inteliģence ir jādala divās grupās: varas inteliģencē un...

Foto

Pilnībā attaisnots

Š. g. 28. aprīlī Augstākās tiesas Senāts atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru es, Leonards Inkins, tiku pilnībā attaisnots. Esmu ļoti pateicīgs visiem,...

Foto

Viens no Jūrmalas pilsētas vadības "biznesiem"

Jūrmalā, pateicoties pilsētas vadības atbalstam vai noziedzīgai bezdarbībai, jau otro gadu pretlikumīgi veic uzņēmējdarbību ar apjomīgo naudas plūsmu restorāns „Tokyo...

Foto

Mans karoga stāsts

Savulaik Anta Bergmane man lūdza uzrakstīt stāstu viņas sastādītajai grāmatai “Mūsu karoga stāsti: 1940-1991” par karoga pacelšanu 1989. gadā virs toreizējā Interfrontes midzeņa -...

Foto

Stāsts par parazītiem

Pirms kāda laika ikviens Latvijas iedzīvotājs uzzināja, ka ir tāda suņu barība Dogo, ko ražo Tukumā un ar ko saistīta nāvējoša suņu slimība....

Foto

Nekustamo īpašumu kadastrālā vērtēšana – organizētās noziedzības instruments tautas „likumīgai” paverdzināšanai

Nav šaubu, ka pārejas periodā no sociālistiskā valsts režīma uz kapitālismu nekustamo īpašumu politikas veidošanas...

Foto

Atklāta vēstule 447 saulkrastiešiem

2013. gada 1. jūnija Saulkrastu pašvaldību vēlēšanās 447 saulkrastieši ielika “krustiņu” Normundam Līcim (attēlā pa labi). Es cienu vēlētājus un viņu izvēli...

Foto

ZZS rullē un savējos neaizmirst

Man kā alūksnietei ir liels kauns par Zaļajiem un zemniekiem, kas saimnieko mūsu novadā. Visa viņu darbošanās ir tikai un vienīgi...

Foto

"Saskaņa" un ZZS iedur dunci mugurā atklātībai un uzspļauj nodokļu maksātāju tiesībām zināt par nodokļu izlietojumu

Septiņu gadu kaut nelielas atklātības un caurspīdīguma posms Latvijā tiek...

Foto

Jāsāk domāt ilgtermiņā, piesaistot ārvalstu investīcijas

Laikā, kad Latvija vēl tikai gatavojās iestāties eirozonā, un arī pēc tam plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās...

Foto

VID apmāna uzņēmējus un valdību

2017.gada 3.maijā valdība grozīja Ministru kabineta 2014.gada 11.februāra noteikumus Nr.96 "Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtība",...

Foto

Vēl dziļāk purvā jeb absurda eskalācija

Vai varēja no t.s. Latgales kongresa 100 gadu jubilejas pasākumiem sagaidīt kaut ko konstruktīvu, perspektīvu, objektīvu, vēsturiski patiesu, garīgi gaišu...

Foto

Kāpēc no Čakšas „veselības reformām” nav sanācis pat čiks?

Kā jau iepriekš prognozēts, premjera Māra Kučinska virzītās nodokļu reformas negūst atbalstu koalīcijas partneros tāpat kā Latvijas...

Foto

Lūdzam palīdzību

Vēršamies pēc palīdzības, esam izmisumā, jo ar Rīgas bāriņtiesas lēmumu mums atņēma bērnus....

Foto

Caur tiesu mēģināsim paglābt Skulti, Zvejniekciemu un Saulkrastus no „Rail Baltica”

9. maijā plkst. 10:00 Administratīvajā rajona tiesā Rīgā, Baldones ielā 1a notiks pirmā tiesas sēde...

Foto

Tiesā tiek apstrīdēta Latvijas Volejbola federācijas prezidenta Ata Sausnīša pārvēlēšana

2017. gada 3. februārī notika Latvijas Volejbola federācijas (LVF) Kopsapulce, kurā tika pārvēlēts līdzšinējais federācijas vadītājs...

Foto

Austrumu slimnīcas vadības pārprastie ētikas principi

Kā liecina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS)  paziņojums aģentūrai LETA, RAKUS valde ir “pieņēmusi lēmumu par nomas līgumu priekšlaicīgu...

Foto

Trīs akadēmiskās ēverģēlības jeb āži par dārzniekiem

Vārds „ēverģēlības” neietilpst latviešu literārajā valodā. Taču tas ir latviešu tautā populārs vārds. To bieži lieto sadzīvē paralēli ar...

Foto

Izdomas nabadzība

Iz visas sirds sveicu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, nevis balto galdautu svētkos!...

Foto

Kādēļ NEsvinēt Baltā galdauta svētkus ("Deņ beloj skaterti")?

Atmetam principiālu uzstādījumu, ka laikiem, kad Valsts noteica, kā svinēt svētkus un kāds ir to obligāti brīvprātīgais noformējums,...

Foto

Ušakovs un viņa trīs mūri

Pēc parunāšanas ar speciālistiem saprotu, ka Ušakova fantastiskā uzvara Rīgas domes vēlēšanās 2013. gadā balstījās uz diviem vaļiem - (1) krievvalodīgie...

Foto

Vēstures ironija jeb vieglu garu

Pirms nedēļas liegi kā rīta migla pār Mjóifjördu Latvijas masu medijiem pārslīdēja ziņa, ka Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzticējis Latvijas ārkārtējā un...

Foto

Lielas un vēl lielākas blēdības ar sporta naudu Garkalnes pašvaldībā

Kā viena no pašvaldību atbildības jomām Likuma par pašvaldībām 15. punkta apakšpunktā ir minēts - nodrošināt veselības...