Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No avotiem Valsts kancelejā Pietiek rīcībā nonākusi AS Liepājas metalurgs akcionāra Kirova Lipmana vēstule, kas adresēta Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim. Publicējam to pilnībā.

Sakarā ar pēdējā laikā izskanējušajiem paziņojumiem, kas skar AS „Liepājas Metalurgs”, kura akcionārs un padomes loceklis esmu arī es, vēlos izteikt savu viedokli.

Negribu iedziļināties senos notikumos, kas saistīti ar AS „Liepājas Metalurgs” darbības uzsākšanu privāta uzņēmuma statusā, ka arī manā strīdā ar pārējiem lielajiem akcionāriem un viņiem pakļautajiem padomes un valdes locekļiem, bet piedāvāju hronoloģiski izvērtēt pavisam nesenos notikumos.

2008. gadā Latvijas Republikas valdība un Saeima atbalstīja valsts galvojumu
AS „Liepājas Metalurgs” aizņēmumam 160 miljonu eiro (112 miljonu latu) apmērā. Par šādu galvojuma ņemšanu neesmu balsojis nedz kā akcionārs, nedz kā padomes loceklis.

Neskatoties uz to, ka AS „Liepājas Metalurgs” vadība apgalvoja, ka ir Austrijas banka, kura ir gatava izsniegt aizņēmumu, ar nosacījumu, ka tam ir valsts galvojums, neviena finanšu institūcija tā arī nepieteicās sniegt aizņēmumu.

2008. gadā AS „Latvenergo” meitas uzņēmums AS “Augstprieguma tīkls” veica 110kV apakšstacijas un kabeļu līniju izbūvi AS „Liepājas Metalurgs” pieslēguma ierīkošanai, iztērējot apmēram 11 miljonus latu.

2009. gada jūnijā AS „Liepājas Metalurgs” noslēdza līgumu ar „STG Group S.p.A” (Itālija).

2009. gada decembrī, saņemot Eiropas Komisijas akceptu, toreizējais finanšu ministrs Einārs Repše vienpersoniski parakstīja valsts galvojumu AS „Liepājas Metalurgs” par aizņēmumu aptuveni 60 miljonu latu apmērā uzņēmuma tērauda ražotnes modernizācijai.

2010. gada jūnijā AS „Liepājas Metalurgs” noslēdza līgumu ar „UniCredit MedioCredito Centrale S.p.A” (Itālija) par 85,6 miljonu eiro aizņēmuma piešķiršanu.

Ar Itālijas "STG Group S.p.A", Šveices un Vācijas uzņēmuma "Fuchs AG", Francijas un Vācijas uzņēmuma "Converteam/General Electric" piedalīšanos tika uzsākta tērauda ražotnes modernizācija, buvniecības ģenerāluzņēmējs – SIA”MERKS”. Tika iztērēti 73,5 miljoni latu. No masu saziņas līdzekļos publicēta raksta: „Līdzvērtīgas terauda ražotnes modernizācija Rumanijā OTELU ROSU metalurģijas koncernam MECHEL izmaksāja 48,7 miljonus ASV dolāru, un 12 miljonus eiro izmaksāja atgāžu gāzes attīrīšanas sistēma.”

2011. gada augustā bez nodošanas ekspluatācijā, kā to paredz Latvijas Republikas likumdošana, tikta uzsākta modernizētas tērauda kausēšanas ražotnes ekspluatācija tā saucamā „testa” režīmā.

2011. gada novembrī, izmantojot Kohēzijas fonda (ERAF) sniegto atbalstu EUR 2 988 030 apmērā, tika atklāta AS "Sātiņi Energo LM" – ar biomasu darbināma koģenerācijas stacija ar kopējo jaudu 3,2 MW, kas saņem „zaļās enerģijas” atbalstu.

2012. gada janvārī, šādi lietojot ražošanas iekārtu (bez nodošanas ekspluatācijā), gāja bojā divi cilvēki.

2012. gada martā tērauda ražotnes rekonstrukcija tika pieņemta ekspluatācijā Liepājas pilsētas būvvaldē.

2012. gada martā, pēc tērauda ražotnes rekonstrukcijas nodošanas ekspluatācijā, saņemot Liepājas pilsētas iedzīvotāju sūdzības par gaisa piesārņojumu Liepājas pilsētā, Valsts vides dienesta pārstāvji veica pārbaudi un konstatēja, ka bez saskaņošanas un attiecīgas dokumentācijas uzrādīšanas AS „Liepājas Metalurgs” uzstādīja Šveices un Vācijas uzņēmuma "Fuchs AG" metāllūžņu karsēšanas iekārtu. Atklājās arī fakts, ka AS „Liepājas Metalurgs” savā A kategorijas piesārņojošās darbības atļaujā norādīja, ka tai nav gaistošo organisko vielu emisijas, bet, veicot pārbaudes, tika pierādīts, ka tās ir. Bez tam līdz šim brīdim AS „Liepājas Metalurgs” nav novērsis norādītos trūkumus un regulāri piesārņo Liepājas pilsētas gaisu ar gaistošo organisko vielu emisiju, radot neciešamu smaku. Tiek iegādātas apšaubāmas kvalitātes izejvielas (lūžņi), maksājot par tiem nesamērīgi augstu cenu, tādā veidā kropļojot izejvielu tirgu, kā rezultātā savu darbību nolēma apturēt starptautiski atzīts izejvielu (lūžņu) uzņēmums „Kuusakoski”.

2012. gada maijā notika AS „Liepājas Metalurgs” akcionāru sapulce, kurā ar balsu vairākumu tika nolemts apstiprināt 2012. gada budžetu, kurā ieņēmumi ir paredzēti 342,9 miljonu LVL (487,8 milj. EUR) apmērā, izdevumi – 332,7 miljoni LVL (473,4 milj. EUR) un peļņa – 10,2 miljoni LVL (14,5 milj. EUR). AS „Liepājas Metalurgs” 2012. gada budžets tika izstrādāts, ņemot vērā obligātā iepirkuma komponenti (OIK), kas darbojas kā atbalsta mehānisms elektrības ražotājiem.

2012. gada septembrī AS „Liepājas Metalurgs” pēc manas iniciatīvas tika sarīkota pirmā padomes sēde pēdējo desmit gadu laikā, kurā ar balsu vairākumu tika noraidīts mans priekšlikums veikt neatkarīgu auditu ar mērķi noteikt, kas notiek ar AS „Liepājas Metalurgs”, jo neuzticos uzrādītajai finanšu informācijai, ka arī, ņemot vērā to, ka vairāku gadu garumā auditu veic SIA "Auditorfirma BDO Invest Rīga", kuras valdes priekšsēdētājs Andris Deniņš vienlaikus veic arī AS „Liepājas Metalurgs” padomes locekļa pienākumus.

2012. gada novembrī tika publicēts AS „Liepājas Metalurgs” deviņu mēnešu finanšu pārskats, kurā ir uzradīta peļņa LVL 134 250 apmērā, bet kreditoru saistības LVL 141 368 155 apmērā.

2013. gada janvārī AS „Liepājas Metalurgs” paziņoja, ka pārstās maksāt obligātā iepirkuma komponenti (OIK) par piegādāto elektroenerģiju.

2013. gada janvārī vairākos masu informācijas līdzekļos tika publicēti materiāli, kas saistīti ar AS „Liepājas Metalurgs” darbību, kuros ir minētas vairākas krimināllietas, metāllūžņu iegādes shēmas un prātam neaptverami atalgojumu apmēri.

Apkopojot visu augstākminēto, ir skaidrs, ka ar AS „Liepājas Metalurgs” kaut kas nav kārtībā, ko es jau vairākkārt esmu norādījis savos iesniegumos visās iespējamās Latvijas Republikas institūcijās. Obligātās iepirkuma komponentes (OIK) nemaksāšana ir tikai veids, kā AS „Liepājas Metalurgs” vadība, izmantojot darbiniekus, apgrozījuma skaitļus un atbalstu sportam, cenšas panākt no valdības turpmāko valsts atbalstu privātam uzņēmumam, lai varētu ar to attaisnot savu nesaimniecisko un pārkāpumiem pilno darbību.

AS „Liepājas Metalurgs” nav sasniegusi pirms tērauda ražošanas uzsākšanas deklarētos mērķus - uzlabot ekoloģiju un ekonomisko stāvokli. AS „Liepājas Metalurgs” vadības vēlme nesniegt informāciju par tās stāvokli, nespēja atzīt savas kļūdas un nespēja tās labot, notiekošie administratīvie, civilie un kriminālie procesi, kas skar AS „Liepājas Metalurgs”, to meitasuzņēmumu un vadību personīgi, liek man apšaubīt, ka pat iespējamais turpmākais valsts atbalsts dos pozitīvu rezultātu, paliekot pie varas esošai vadībai ar tās acīmredzamiem darbības rezultātiem.

Uzskatu, ka valdībai ir jāveic AS „Liepājas Metalurgs” darbības neatkarīgu auditu, ka arī nekavējoties jānorīko kontrolieri valsts galvotā aizņēmuma uzraudzībai ar tiesībām klātienē uzraudzīt saimniecisko darbību. Gadījumā, ja šiem mērķiem trūkst finanšu līdzekļu, esmu gatavs tos ziedot.

Novērtē šo rakstu:

198
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...