Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

No avotiem Valsts kancelejā Pietiek rīcībā nonākusi AS Liepājas metalurgs akcionāra Kirova Lipmana vēstule, kas adresēta Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim. Publicējam to pilnībā.

Sakarā ar pēdējā laikā izskanējušajiem paziņojumiem, kas skar AS „Liepājas Metalurgs”, kura akcionārs un padomes loceklis esmu arī es, vēlos izteikt savu viedokli.

Negribu iedziļināties senos notikumos, kas saistīti ar AS „Liepājas Metalurgs” darbības uzsākšanu privāta uzņēmuma statusā, ka arī manā strīdā ar pārējiem lielajiem akcionāriem un viņiem pakļautajiem padomes un valdes locekļiem, bet piedāvāju hronoloģiski izvērtēt pavisam nesenos notikumos.

2008. gadā Latvijas Republikas valdība un Saeima atbalstīja valsts galvojumu
AS „Liepājas Metalurgs” aizņēmumam 160 miljonu eiro (112 miljonu latu) apmērā. Par šādu galvojuma ņemšanu neesmu balsojis nedz kā akcionārs, nedz kā padomes loceklis.

Neskatoties uz to, ka AS „Liepājas Metalurgs” vadība apgalvoja, ka ir Austrijas banka, kura ir gatava izsniegt aizņēmumu, ar nosacījumu, ka tam ir valsts galvojums, neviena finanšu institūcija tā arī nepieteicās sniegt aizņēmumu.

2008. gadā AS „Latvenergo” meitas uzņēmums AS “Augstprieguma tīkls” veica 110kV apakšstacijas un kabeļu līniju izbūvi AS „Liepājas Metalurgs” pieslēguma ierīkošanai, iztērējot apmēram 11 miljonus latu.

2009. gada jūnijā AS „Liepājas Metalurgs” noslēdza līgumu ar „STG Group S.p.A” (Itālija).

2009. gada decembrī, saņemot Eiropas Komisijas akceptu, toreizējais finanšu ministrs Einārs Repše vienpersoniski parakstīja valsts galvojumu AS „Liepājas Metalurgs” par aizņēmumu aptuveni 60 miljonu latu apmērā uzņēmuma tērauda ražotnes modernizācijai.

2010. gada jūnijā AS „Liepājas Metalurgs” noslēdza līgumu ar „UniCredit MedioCredito Centrale S.p.A” (Itālija) par 85,6 miljonu eiro aizņēmuma piešķiršanu.

Ar Itālijas "STG Group S.p.A", Šveices un Vācijas uzņēmuma "Fuchs AG", Francijas un Vācijas uzņēmuma "Converteam/General Electric" piedalīšanos tika uzsākta tērauda ražotnes modernizācija, buvniecības ģenerāluzņēmējs – SIA”MERKS”. Tika iztērēti 73,5 miljoni latu. No masu saziņas līdzekļos publicēta raksta: „Līdzvērtīgas terauda ražotnes modernizācija Rumanijā OTELU ROSU metalurģijas koncernam MECHEL izmaksāja 48,7 miljonus ASV dolāru, un 12 miljonus eiro izmaksāja atgāžu gāzes attīrīšanas sistēma.”

2011. gada augustā bez nodošanas ekspluatācijā, kā to paredz Latvijas Republikas likumdošana, tikta uzsākta modernizētas tērauda kausēšanas ražotnes ekspluatācija tā saucamā „testa” režīmā.

2011. gada novembrī, izmantojot Kohēzijas fonda (ERAF) sniegto atbalstu EUR 2 988 030 apmērā, tika atklāta AS "Sātiņi Energo LM" – ar biomasu darbināma koģenerācijas stacija ar kopējo jaudu 3,2 MW, kas saņem „zaļās enerģijas” atbalstu.

2012. gada janvārī, šādi lietojot ražošanas iekārtu (bez nodošanas ekspluatācijā), gāja bojā divi cilvēki.

2012. gada martā tērauda ražotnes rekonstrukcija tika pieņemta ekspluatācijā Liepājas pilsētas būvvaldē.

2012. gada martā, pēc tērauda ražotnes rekonstrukcijas nodošanas ekspluatācijā, saņemot Liepājas pilsētas iedzīvotāju sūdzības par gaisa piesārņojumu Liepājas pilsētā, Valsts vides dienesta pārstāvji veica pārbaudi un konstatēja, ka bez saskaņošanas un attiecīgas dokumentācijas uzrādīšanas AS „Liepājas Metalurgs” uzstādīja Šveices un Vācijas uzņēmuma "Fuchs AG" metāllūžņu karsēšanas iekārtu. Atklājās arī fakts, ka AS „Liepājas Metalurgs” savā A kategorijas piesārņojošās darbības atļaujā norādīja, ka tai nav gaistošo organisko vielu emisijas, bet, veicot pārbaudes, tika pierādīts, ka tās ir. Bez tam līdz šim brīdim AS „Liepājas Metalurgs” nav novērsis norādītos trūkumus un regulāri piesārņo Liepājas pilsētas gaisu ar gaistošo organisko vielu emisiju, radot neciešamu smaku. Tiek iegādātas apšaubāmas kvalitātes izejvielas (lūžņi), maksājot par tiem nesamērīgi augstu cenu, tādā veidā kropļojot izejvielu tirgu, kā rezultātā savu darbību nolēma apturēt starptautiski atzīts izejvielu (lūžņu) uzņēmums „Kuusakoski”.

2012. gada maijā notika AS „Liepājas Metalurgs” akcionāru sapulce, kurā ar balsu vairākumu tika nolemts apstiprināt 2012. gada budžetu, kurā ieņēmumi ir paredzēti 342,9 miljonu LVL (487,8 milj. EUR) apmērā, izdevumi – 332,7 miljoni LVL (473,4 milj. EUR) un peļņa – 10,2 miljoni LVL (14,5 milj. EUR). AS „Liepājas Metalurgs” 2012. gada budžets tika izstrādāts, ņemot vērā obligātā iepirkuma komponenti (OIK), kas darbojas kā atbalsta mehānisms elektrības ražotājiem.

2012. gada septembrī AS „Liepājas Metalurgs” pēc manas iniciatīvas tika sarīkota pirmā padomes sēde pēdējo desmit gadu laikā, kurā ar balsu vairākumu tika noraidīts mans priekšlikums veikt neatkarīgu auditu ar mērķi noteikt, kas notiek ar AS „Liepājas Metalurgs”, jo neuzticos uzrādītajai finanšu informācijai, ka arī, ņemot vērā to, ka vairāku gadu garumā auditu veic SIA "Auditorfirma BDO Invest Rīga", kuras valdes priekšsēdētājs Andris Deniņš vienlaikus veic arī AS „Liepājas Metalurgs” padomes locekļa pienākumus.

2012. gada novembrī tika publicēts AS „Liepājas Metalurgs” deviņu mēnešu finanšu pārskats, kurā ir uzradīta peļņa LVL 134 250 apmērā, bet kreditoru saistības LVL 141 368 155 apmērā.

2013. gada janvārī AS „Liepājas Metalurgs” paziņoja, ka pārstās maksāt obligātā iepirkuma komponenti (OIK) par piegādāto elektroenerģiju.

2013. gada janvārī vairākos masu informācijas līdzekļos tika publicēti materiāli, kas saistīti ar AS „Liepājas Metalurgs” darbību, kuros ir minētas vairākas krimināllietas, metāllūžņu iegādes shēmas un prātam neaptverami atalgojumu apmēri.

Apkopojot visu augstākminēto, ir skaidrs, ka ar AS „Liepājas Metalurgs” kaut kas nav kārtībā, ko es jau vairākkārt esmu norādījis savos iesniegumos visās iespējamās Latvijas Republikas institūcijās. Obligātās iepirkuma komponentes (OIK) nemaksāšana ir tikai veids, kā AS „Liepājas Metalurgs” vadība, izmantojot darbiniekus, apgrozījuma skaitļus un atbalstu sportam, cenšas panākt no valdības turpmāko valsts atbalstu privātam uzņēmumam, lai varētu ar to attaisnot savu nesaimniecisko un pārkāpumiem pilno darbību.

AS „Liepājas Metalurgs” nav sasniegusi pirms tērauda ražošanas uzsākšanas deklarētos mērķus - uzlabot ekoloģiju un ekonomisko stāvokli. AS „Liepājas Metalurgs” vadības vēlme nesniegt informāciju par tās stāvokli, nespēja atzīt savas kļūdas un nespēja tās labot, notiekošie administratīvie, civilie un kriminālie procesi, kas skar AS „Liepājas Metalurgs”, to meitasuzņēmumu un vadību personīgi, liek man apšaubīt, ka pat iespējamais turpmākais valsts atbalsts dos pozitīvu rezultātu, paliekot pie varas esošai vadībai ar tās acīmredzamiem darbības rezultātiem.

Uzskatu, ka valdībai ir jāveic AS „Liepājas Metalurgs” darbības neatkarīgu auditu, ka arī nekavējoties jānorīko kontrolieri valsts galvotā aizņēmuma uzraudzībai ar tiesībām klātienē uzraudzīt saimniecisko darbību. Gadījumā, ja šiem mērķiem trūkst finanšu līdzekļu, esmu gatavs tos ziedot.

Novērtē šo rakstu:

198
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

6

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

Foto2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates sagatavoto raidījumu par tēmu „Sistēmas bērni”, kas liecina: internātus un slimnīcas izmanto kā draudu nepaklausīgajiem.
Lasīt visu...

21

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

FotoGodātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem tiesu spriedumiem, ar advokāta Normunda Šlitkes vai AS Pilsētas zemes dienests (AS nosaukumā vārds – „dienests” valsts iestādes viltīgs atdarinājums, kas ved neizpratnē), vai SIA Vienotais norēķinu centrs skaidrojumiem, pamācībām un likumu normu savirknējumiem „vienos vārtos”?
Lasīt visu...

12

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

FotoFrancijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju oficiālie pārstāvji netiks finālā. Pēc sociologu branžas globālās izblamēšanās pērnā gada svarīgāko notikumu prognozēšanā nešķiet prātīgi uzņemties kaut jel kādu atbildību par aptauju datu interpretēšanu, tomēr viens ir skaidrs: valsts populārākā politiķe ir Marina Le Pena, kura klasifikācijas labad tiek skaitīta pie galēji labējiem. Lai kaut kā šo eirorastiem neērto situāciju appušķotu, viņai permanenti uzkarināta populisma birka.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

FotoAr zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu normām un izsakām lūgumu šīs anomālijas pēc iespējas ātri un neatliekami novērst, jo tās nodara lielu kaitējumu sabiedrībai kopumā, tiesu varas sistēmai un grauj tiesiskas valsts principus, tajā skaita principu par taisnīgu tiesu.
Lasīt visu...

21

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

FotoXIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu elite sāka pamatot ar rasu teoriju, kuru nekritiski un bez iebildumiem atbalstīja visa tā laika progresīvā zinātne. Cilvēce tika sadalīta augstākajās un zemākajās rasēs, tika sastādīta rasu hierarhija. Pie zemākajām rasēm pieskaitīja ne vien kolonijās mītošos nēģerus, dzeltenās rases pārstāvjus, indiāņus un Austrālijas aborigēnus, bet arī austrumeiropiešus, slāvu tautas, ebrejus, čigānus, musulmaņu tautas un pat itāļus, grieķus un īrus.
Lasīt visu...

12

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

FotoDārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies, tad meklējiet to, kas ir augšā, kur Kristus sēž pie Dieva labās rokas! Domājiet par to, kas augšā, nevis par to, kas virs zemes! [..] Jūsu dzīve ir ar Kristu apslēpta Dievā.” (Kol 3, 1-3)
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...