Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šonedēļ aprit jau divas nedēļas, kopš portāls Pietiek publicēja pirmos „Latvenergo” lietas sarunu ierakstus. Atšķirībā no ierastā šoreiz varētu būt īstais laiks ne tikai uzdot naivus jautājumus, bet arī dot visnotaļ skaidras atbildes.

Pirmkārt – interesanti gan, kāpēc KNABam tik ļoti patīk runāt tieši par „informācijas noplūdēm” (ja nepamanījāt – šis termins šajā gadījumā savu dzīvi sāka, tieši pateicoties KNAB gādībai)? Nevis par trešo personu nelikumīgām darbībām informācijas nodošanā vai ko tādu, bet tieši noplūdēm?

Ļoti vienkārši: tāpēc, ka KNABam ir izdevīgi, lai jūs par notikušo domātu kā par tādu visnotaļ dabisku procesu – nu, kaut kas kaut kur stāvēja un tā pilnīgi dabiski aizplūda, kā jau tam arī jānotiek. Droši vien, ja būtu bijis iespējams, arī bēdīgi slavenajā naudas zagšanas gadījumā Strīķe un Co. būtu mēģinājuši runāt par naudas aizplūšanu.

Bet patiesībā – nekā tamlīdzīga. Nekas nekur pats no sevis neaizplūda. Kāds pilnīgi konkrēts cilvēks paņēma KNABa informāciju un aiznesa, uzšķaudot visām Strīķu pseidodrošībām, komandas gariem un pārējam. Kārtējo reizi – nu jau pat grūti būs saskaitīt, kuro tieši. Un viss, tālāko mēs zinām.

Otrkārt – kāpēc informāciju jau atkal un atkal aiznes tieši no KNABa? Tāpēc, ka, kā mums jau atkal mēģina iestāstīt Strīķe un Co., viņi strādā vislabāk, tāpēc, ka viņiem ir vissmagākās un „svarīgus cilvēkus” visvairāk interesējošās lietas, tāpēc, ka tieši ap viņiem spieto vismilzīgākais ļaundaru bars, vicinot banknotes un spīdinot dunčus?

Mums, redz, papildus KNABam ir Satversmes aizsardzības birojs, kurš spiegus, protams, noķert nemāk, toties „sēž” uz telefonsarunu ierakstu aparatūras – un ko, no turienes kādreiz kas ir „aizplūdis”? Mums ir Drošības policija, mums ir Militārās izlūkošanas un drošības dienests, galu galā mums ir arī Ekonomikas policija, kurā notiekošais visādus pusoligarhus bieži vien varētu interesēt nesalīdzināmi vairāk – un kāpēc no turienes nekas neaizplūst? (Jā, mani un Pietiek tas, protams, neviltoti sarūgtina.)

Atbilde ir viena – lai kādi žuki arī nemistu minētajās iestādēs un lai kam viens vai otrs no viņiem patiesībā nekalpotu, šajās iestādēs valda elementāra profesionāla kārtība, un arī vada tās cilvēki, kuru profesionālisma pietiek, lai nodrošinātu pietiekamu drošības režīmu. Kā tas notiek, kurš kuru izspiego un kurš par kuru stučī – tas ir cits jautājums, taču, ja no turienes „plūst” nauda un noslēpumi, tas notiek atbilstoši šo iestāžu statusam – konfidenciāli un kontrolēti, ne kā no cauras mucas – kā KNAB gadījumā.

Treškārt – kur gan ir lielā problēma KNABam un prokuratūrai apliecināt savu „izskaitļotāju” talantu (ja lietojam Kalnmeiera kunga terminoloģiju) izmantošanas rezultātus un nosaukt it kā atklātos „iespējamos pludinātājus”? Tas taču būtu tik pareizi – parādīt savu profesionalitāti ja ne noplūžu novēršanā, tad vismaz pludinātāju atklāšanā? Apliecināt, ka vismaz kaut ko spēj? Žvaks – un reku trusītis aiz ausīm no cepures ārā kā likts?

Bet, redz, iespējamo pludinātāju vārdi no KNABiem un prokuratūrām netiek nosaukti – tikai tradicionāli noplūst. Un var, protams, klusēšanu aizbildināt ar izmeklēšanas noslēpumiem un ko tik vēl ne – bet izklausās, maigi izsakoties, dumji un nepārliecinoši. Jo kas traucē atklāt cilvēku, kurš it kā esot atklāts un atstādināts?

Tas, ka pēc tam, kad viņa vainu neizdosies pierādīt, atstādinātājiem būs liels kauns, ilga tiesāšanās un kompensāciju maksāšana? Nez vai – kad gan mūsu valstī tas kādu būtu kavējis? Bet kas tad? Patiesībā tikai viens – ka labākajā gadījumā ir sameklēts kāds grēkāzītis, kura publiska atklāšana radītu tik daudz jautājumu, ka labāk paklusēt. Un Strīķes ar Kalnmeieriem, par Streļčenoku šķirnes „zicpriekšsēdētājiem” nemaz nerunājot.

Ceturtkārt – tiešām interesanti, kā gan KNAB pietiek... nu, teiksim, drosmes tagad, pēc jaunās „noplūdes” jau nez kuro reizi mums stāstīt par drošības pastiprināšanu, uzlabošanu, jauniem noteikumiem un visādām citādām lietām, kas nu tik visu savedīšot kārtībā?

Redz, viss tas ir runāts, stāstīts un solīts, solīts, solīts jau neskaitāmas reizes pirms iepriekšējām „noplūdēm”, zādzībām un citām nodevībām. Solīts – un nepiepildīts. Kā tad tā?

Arī te atbilde ir vienkārša – tāpēc, ka KNAB augstākajai vadībai un pirmām kārtām jau Jutai Strīķei ar viņas tuvākajiem kompanjoniem (Juraši, Šikores un Co.) ir izcilas spējas zempaklāja cīņās un intrigās, kā arī ne mazāk izteiktas spējas skaļi runāt par ļaunās korupcijas apkarošanu un TV ekrānā izskatīties pēc trausla pēdējā bastiona cīņā ar valsts nozadzējiem, bet viņi gluži vienkārši nemāk strādāt un šo biroju vadīt.

Īsi sakot – viņi ir dažs neapšaubāmas (Strīķe), dažs pat ļoti apšaubāmas (Jurašs) revolucionārās pārliecības pārstāvji, bet ne profesionāļi – ar to saprotot cilvēkus, kas lietišķi strādā un nodrošina rezultātus, novērš un apkaro korupciju, nevis kalpo par izziņas avotu, no kura uzzināt, uz kura stūra pazīstami cilvēki viens otram nodod „seši nulle”.

Viņi paši, protams, saka, ka tā nebūt neesot, ka birojs strādājot lieliski, fantastiski, no ādas ārā lienot, un nodrošinot lieliskus rezultātus. Bet tad nu piektkārt, - kur ir šie lieliskie rezultāti, ņemot vērā, ka nu jau labu laiku nekādi sliktie Vilnīši šim darbam netraucē un arī visus viņa ielikteņus bijis pietiekami laika izpļirināt tālēs zilajās?

Te nu Strīķe un Co. min kaut kādu vispārēju statistiku, bet – kur ir kaut viena iesēdinātā „lielā zivs”? Jūrmalgeitā kretīnu meklētāji izspruka, digitālās TV lieta acīmredzami izgāžas, Rīgas domes kukuļošanas lietā īstie naudas adresāti tā arī palika nenoskaidroti, un Amerika kungs līksmi smaida joprojām, Lemberga prāva izskatās pilnīgi neprognozējama, sākotnējā jūsma par oligarhu lietu pieklususi, par „Daimler” lietu – nekādu signālu, par „Latvenergo” lietas iznākumu KNAB pirms „noplūdēm” jau bija sācis sagatavot publiku, stāstot par milzīgajām grūtībām ārvalstīs... Tā, lūk, diemžēl.

Kāpēc tas tā notiek? Tāpēc, ka, ja neskaitām iekšējo intrigu pīšanu un ārējo pīlīšu pūšanu, Strīķe un Co. vēl lieliski māk noklausīties sarunas (pareizāk sakot, dot norādījumus, jo paši tak nenoklausās), lieliski māk apstrādāt tiesas vajadzīgo orderu saņemšanai, lieliski māk „nomotivēt” Kalnmeiera kantorīti, kurš aizvien mazāk izskatās pēc pilnvērtīgas Ģenerālprokuratūras, lieliski māk uzmaukt uz ģīmja masku un nakts melnumā braukt izkratīt kādu resnu, publikai netīkamu Jaundžeikaru, bet... tas arī ir viss, ko viņi tā pa īstam māk.

Savukārt nekas cits viņiem lāga nesanāk – jo ir vajadzīgs profesionālisms, kura trūkums šiem kungiem un dāmām izpaužas ne jau tikai nespējā aizbāzt savas caurās mucas spraugas. Noklausītās sarunas gan ir interesantas un jaukas (kā nu jau jūs visi tagad zināt), bet ar tām nepietiek notiesāšanai, savukārt tiesā derīgus pierādījumus, kā tas visās šajās lietās pierādījies, viņi spēj savākt tikai tad, ja tos radoši apstrādā (kā to pierādīja kaut vai Rīgas domes kukuļošanas gadījums), bet vajadzīgus lieciniekus uz sadarbību spēj pierunāt tikai atsevišķos gadījumos, kad liecinieks jau ir ar visu skarbumu paņemts pie pēcpuses (nu, piemēram, ģenerālis Kravalis). Tā nu tas ir.

Jā, un vēl sestkārt – kas gan mums ir noticis ar mūsu ģenerālprokuroru, kuram taču vajadzētu tā stabili sēdēt savā postenī, raudzīties uz stingru likumības ievērošanu valstī un cita starpā arī rūpēties, lai KNABs nodokļu maksātāju maizi ēd pamatoti un no tā ir arī kāda reāla atdeve, ne tikai gaisa kustināšana?

Jo, rau, vienudien Kalnmeiera kungam, kurš rīta agrumā aizjozis uz TV atbalstīt no kārtējās nodevības cietušo Strīķes kundzi, viss jau ir skaidrs – ka, lūk, „analizējot portālā Pietiek publicēto informāciju par tā dēvēto „Latvenergo” amatpersonu lietu un šīs lietas ietvaros no KNAB noplūdušos materiālus, izdevies izskaitļot, kura tieši persona ir šos materiālus nopludinājusi”, un tā jau atstādināta (no uzstāšanās LNT).

Taču... paiet tikai dažas dienas, un viņš (aģentūrai BNS) jau izmisīgi kratās vaļā no jebkuras saistības ar šo „analizēšanu”, - nu pēkšņi „prokurori nav „fiziski iesaistīti” lietas šķetināšanā” un „es nekomentēju neko saistībā ar šo noplūdi, iesaistītajām personām, to drīkst darīt tikai KNAB. Tas nebūtu korekti, ja es sāktu skaidrot apstākļus. Es tiešām to nevaru darīt”.

Ar ko tad izskaidrojama gan šī ģenerālprokurora putrošanās, radot iespaidu par nezināmo stingro roku, kas viņu paņēmusi aiz kāda īpaši vārīga prokurora organisma izauguma, aizvilkusi uz TV norunāt vajadzīgo un pēc tam žēlīgi palaidusi savā vaļā? Un vēl papildus visi putrainie KNAB skaidrojumi – no rīta ir viens pludinātājs no KNAB, pēcpusdienā vairāk kā viens un ne no KNAB, vakarpusē atkal viens, bet augsta, publiska un, protams, atkal neatklājama amatpersona? Šeit nu gan man skaidras atbildes nav.

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Pēc lasītāju ierosinājuma to publicējam arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

38
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Pretdarbība noziedzīgajam režīmam

FotoLeonarda Inkina raksts „Nodokļi” liek aizdomāties par to, kur mēs, latvieši, šobrīd īsti dzīvojam un vai mums šobrīd vispār ir tāda valsts, kas mūs – pamattautu – sargā un aizstāv? Lai arī ne visi lasītāji tam piekritīs, es personīgi uzskatu, ka tādas valsts mums šobrīd nav.
Lasīt visu...

21

Nākotnes konjunktūra

FotoLatviešu sociālās un politiskās identitātes ūnikums sākas un beidzas uz papīra vai datora ekrāna. Tā tas notiek, rakstot un publicējot abstraktus tekstus par latviešu unikālo identitāti. Uz papīra vai datora ekrāna varam bezgalīgi lepoties ar savu ūnikumu. Ja agrāk zinājām, ka papīrs laipni atļauj visu, tad tagad zinām, ka datora ekrāns tāpat laipni atļauj visu.
Lasīt visu...

21

Ko darīt?

FotoBieži radioraidījumos, kā arī citur, laikrakstā DDD un internetā izskan: «Ko darīt?». Izskan līdzīgi, kā kādreiz Poncijs Pilāts jautāja Jēzum Kristum: «Kas ir patiesība?» un, negaidot atbildi, aizgāja. Viņš zināja, ka uz šo jautājumu atbildes nav. Līdzīgi ir arī ar «ko darīt?». Bieži nejautā, lai uzzinātu darāmo un darītu, bet tā, runāšanas pēc, jo ir taču pats par sevi saprotams, ka izdarīt nevar neko. Viss notiek, nesaskaņojot ar mūsu vēlmēm un izpratni. Kungs kā grib, un nabags kā var.
Lasīt visu...

21

Tikmēr melnos indīgos dūmos

FotoEsmu izrakstījies, ka valsts un pilsoņa attiecībās nepieciešama jauna derība. Kā nerakstīts likums, līgums, vienošanās, kurā abas puses ir stingras, godīgas un atbildīgas šī līguma pildītājas. Tas ir vienīgais sabiedriskā un valstiskā izlīguma ceļš, ar kura palīdzību ikviens sabiedrības indivīds valstī varētu justies kā savējais.
Lasīt visu...

21

Par Jāņa Reira bezdarbību cilvēku ar invaliditāti beztiesiskumā

FotoTagadējais Jānis Reirs, bēdīgi slavenās investīciju konsultantu biroja Prudentia bijušais direktors, nav pievērsis uzmanību vairākām būtiskām nejēdzībām pēc “uzlabotās” invaliditātes piešķiršanas kārtības ieviešanas 2015.gadā.
Lasīt visu...

21

Shēma, sazīmēta uz „Rīdzenes” salvetes?

FotoŽurnāla Ir publicētās atklāsmes par “oligarhu kopgaldu»”, kā šķiet – un gribas cerēt! –, izraisīs iespaidīgu viļņošanos un miglas dzenāšanu mūsu valsts “pīļu dīķī”. Līdzīgu tam, ko izraisīja senlaikos Dienā lasāmās Aleksandra Laventa vaļsirdības izpausmes, “jūrmalgeitas” lielākā idiota raudzības vai šajā portāla atrodamās Tiesu ķēķa ainiņas.
Lasīt visu...

21

Valodu lielu dara cilvēki

Foto1918. gada 18. novembrī proklamētā Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu mūsu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību, nodrošinātu Latvijas tautas un ikviena brīvību un sekmētu labklājību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jāņa Reira ekonomiskā grūtgalvība: vēršanās pret cilvēkiem ar invaliditāti turpinās

Bijušais Prudentia direktors, tostarp bijušais pirmrindnieks jauno komunistu rindās, šobrīd tēlo labklājību ministru un nolēmis veicināt cilvēku ar...

Foto

“Madam President”, “Mērs Bondars” un citas “uzvaras”

Atskats uz Rīgas vēlēšanām iepriekšējās publikācijas kontekstā man šķitās noderīgāks kādu nedēļu pēc notikuma, lai būtu nedaudz noplakusi histērija un aumež...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: hronoloģija

Rietumu civilizācijas norietam neapšaubāmi ir hronoloģija – notikumu uzskaitījums laika secībā. Hronoloģijā intriģējošākie posmi ir norieta sākums un norieta beigas, pēc kā...

Foto

140 vārdu: šai dienā priekš 30 gadiem sākās latviešu tautas atmoda

Šai dienā priekš trīsdesmit gadiem, 1987. gada 14. jūnijā, sākās latviešu tautas trešā atmoda. Var,...

Foto

Vispirms nomuļļā, tad noslepeno

Māra Kučinska valdība ir apveltīta ar kādu pagalam latvisku tikumu: pazemīgu pacietību. Tā spēj Antiņa rāmumā noraudzīties, kā apakšnieki izķēza vērtīgas ieceres...

Foto

Skanstes purvāja onkuļu shēmas un ieceres: "kapu tramvajs" ir tikai pirmais posms

Vēlos pastāstīt par to, kā onkuļi, kam pieder Skanstes purvājs, nolēma apvienoties, lai būtiski...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām: lūdzu saukt korumpētās amatpersonas un tiesnešus pie atbildības

Latvijas sabiedrība ir deleģējusi jums tiesības pārvaldīt valsti. Valsts vadība pastāv vienīgi tāpēc,...

Foto

Parazīti un pabiras pret normāliem cilvēkiem: reālā sociālā nevienlīdzība Latvijā

Ir ļoti daudz un plaši apskatīta sociāla nevienlīdzība Latvijā un pasaulē. Ir neskaitāmi pētījumi par to,...

Foto

Lūdzu, ejiet mājās, Čakšas kundze, jo jūs esat drauds sabiedrībai

Ir samilzušas mediķu problēmas visās jomās, un to jau izjūt lielie stacionāri Rīgā, kur medicīnas māsas...

Foto

Izklaidējoši, bet kļūdaini - RSP atbilde uz "KasJauns" publikāciju

Portāls KasJauns 7. jūnijā bija publicējis izklaidējošu, bet kļūdainu informāciju par Latvijas Radošo savienību padomes (RSP) 2016. gadā veikto pētījumu “Kultūras...

Foto

Zinātne no islāma perspektīvas, jeb kāpēc musulmaņi ir tik stulbi?

Devītais islāma kalendāra mēnesis ramadāns ir laiks, kad visas pasaules musulmaņi vienojas kopīgam gavēnim... un teroraktiem....

Foto

Nodokļi

Lasītājs, izlasot šādu virsrakstu, domās, ka Leonards raksta par nodokļu politiku, par netaisnīgo nodokļu sistēmu. Tā nebūs. Es nepateikušu neko jaunu un neko tādu, ko...

Foto

Fakti par katoļu un luterāņu ekumēnismu kā antikristīgu ideju un perversiju apvienošanu

Protestantu pasaule ir aizgājusi tik tālu, ka intervijā Londonas avīzei “Times” Džīns Robinsons apsūdzēja...

Foto

Par priekšvēlēšanu aptaujām

Dažās pēdējās dienās sociālajos tīklos un citos medijos gana bieži var lasīt man veltītus epitetus un raksturojumus, ar kuriem dažādi ļoti jūtīgi cilvēki...

Foto

Turpinot diskusiju par jaunajām kailciršanas iecerēm

Turpinās diskusija saistībā ar Māra Kučinska valdības ieceri atļaut kailcirtes piejūras priežu mežos un būtiski tievāku koku ciršanu kailcirtēs. Šai...

Foto

Pa kuru no „zaļajiem koridoriem" Čakša aizvedīs valdību, ZZS un veselības aprūpes nozari?

Ministru prezidents Māris Kučinskis jau kārtējo reizi nav spējis turēt savu solījumu par...

Foto

Nefotografē to - nezin ko! Jeb - vai būs liegts bildēt Saeimas namu, valdības ēku, Rīgas tiltus un citas populāras vietas?

Valdība šonedēļ pieņēmusi Ministru kabineta...

Foto

Kā pamatot mežu izciršanu

Tie, kas lasa manu blogu, iespējams, jau būs informēti par to, ka Zemkopības ministrija izstrādājusi MK noteikumu grozījumus, kas varētu novest pie...

Foto

Kučinska valdība: liegums fotografēt valdības māju „neskar sabiedrības līdzdalības jomu”

„Projekts šo jomu neskar,” – šāds oficiālais paskaidrojums ailē „Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē” atrodams Māra Kučinska...

Foto

Epohālā publikācija

Epohālās publikācijas nav funkcionāli vienādas. Atšķiras to misija. Iespējami trīs varianti. Pirmais variants ir epohālās publikācijas, kuras iezvana jaunu laikmetu un ir atjautīgas uvertīras...

Foto

Pirms 83 gadiem radās Latvijas valsts svētki – Tautas vienības diena

15. maijs bija diena, kad tauta pati cēlās aizstāvēt savu valsti pret nekārtībām un apvērsumu,...

Foto

Kā VID atriebjas...

Atceraties manu 5,5 gadus ilgo tiesvedību pret VID, kas vainagojās ar šīs iestādes totālu fiasko un sakāvi? Atceraties pērn publicēto video par VID...

Foto

Tautas politiskās dvēseles noslēpumainība vēlēšanu savijumā

Par tautas politiskās dvēseles noslēpumainību internetā var lasīt katru dienu. Publicēto tekstu komentāros katru dienu kāds atceras tautas politiskās dvēseles...

Foto

Par ko balsot? Sabiedrības uzdevums ir ieraudzīt un atšķirt rozīnes no kakām

Vairāki draugi un daži troļļi man ir lūguši atbildēt uz jautājumu - PAR KO...

Foto

Rīdzinieka padomnieks: vienkāršs risinājums tiem, kam nav par ko balsot

Lai velti nekavētu to lasītāju laiku, kuri šeit iegriezušies tikai vienkārša padoma meklējumos, tad smalkāka argumentācija,...

Foto

Bordāns - jaunais politiķis? Lūdzu, nesmīdiniet mani...

Vai Jānis Bordāns, kas ir viens no daudzajiem solītājiem pašvaldību vēlēšanās, ir jaunais politiķis vai vecais oligarhu vēzis jaunā...

Foto

Par "uti kažokā" un saskaņu vienotībā

Nesen Vladimirs Lindermans vērsās prokuratūrā saistībā ar manu rakstu NA avīzē, kurā es cita starpā rakstīju: "PSRS okupācija atstāja Latvijas...

Foto

Vēsturiskā notikuma atcerei

Viens no emocionālākajiem Trešās atmodas notikumiem bija 1988. gada 1. un 2. jūnijā notikušais Radošo savienību plēnums. Cilvēki burtiski pielipa pie radioaparātiem, kāri...

Foto

Broka un viņas neskaitāmie darbi (un algas): domāju, ka tālāk vairs nav kur…

19.maijā tika publicēta informācija par to, ka politiķe Baiba Broka paziņojusi savā intervijā...

Foto

Vēlēšanu komisijas loceklim jāsaglabā neitralitāte

Ventspils vēlēšanu komisija ir iepazinusies ar 2017.gada 28.maijā portālā Pietiek publicēto Sandras Orinskas vēstuli, kurā izteikts viedoklis, ka Ventspils pilsētas vēlēšanu komisija nav...