Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šonedēļ aprit jau divas nedēļas, kopš portāls Pietiek publicēja pirmos „Latvenergo” lietas sarunu ierakstus. Atšķirībā no ierastā šoreiz varētu būt īstais laiks ne tikai uzdot naivus jautājumus, bet arī dot visnotaļ skaidras atbildes.

Pirmkārt – interesanti gan, kāpēc KNABam tik ļoti patīk runāt tieši par „informācijas noplūdēm” (ja nepamanījāt – šis termins šajā gadījumā savu dzīvi sāka, tieši pateicoties KNAB gādībai)? Nevis par trešo personu nelikumīgām darbībām informācijas nodošanā vai ko tādu, bet tieši noplūdēm?

Ļoti vienkārši: tāpēc, ka KNABam ir izdevīgi, lai jūs par notikušo domātu kā par tādu visnotaļ dabisku procesu – nu, kaut kas kaut kur stāvēja un tā pilnīgi dabiski aizplūda, kā jau tam arī jānotiek. Droši vien, ja būtu bijis iespējams, arī bēdīgi slavenajā naudas zagšanas gadījumā Strīķe un Co. būtu mēģinājuši runāt par naudas aizplūšanu.

Bet patiesībā – nekā tamlīdzīga. Nekas nekur pats no sevis neaizplūda. Kāds pilnīgi konkrēts cilvēks paņēma KNABa informāciju un aiznesa, uzšķaudot visām Strīķu pseidodrošībām, komandas gariem un pārējam. Kārtējo reizi – nu jau pat grūti būs saskaitīt, kuro tieši. Un viss, tālāko mēs zinām.

Otrkārt – kāpēc informāciju jau atkal un atkal aiznes tieši no KNABa? Tāpēc, ka, kā mums jau atkal mēģina iestāstīt Strīķe un Co., viņi strādā vislabāk, tāpēc, ka viņiem ir vissmagākās un „svarīgus cilvēkus” visvairāk interesējošās lietas, tāpēc, ka tieši ap viņiem spieto vismilzīgākais ļaundaru bars, vicinot banknotes un spīdinot dunčus?

Mums, redz, papildus KNABam ir Satversmes aizsardzības birojs, kurš spiegus, protams, noķert nemāk, toties „sēž” uz telefonsarunu ierakstu aparatūras – un ko, no turienes kādreiz kas ir „aizplūdis”? Mums ir Drošības policija, mums ir Militārās izlūkošanas un drošības dienests, galu galā mums ir arī Ekonomikas policija, kurā notiekošais visādus pusoligarhus bieži vien varētu interesēt nesalīdzināmi vairāk – un kāpēc no turienes nekas neaizplūst? (Jā, mani un Pietiek tas, protams, neviltoti sarūgtina.)

Atbilde ir viena – lai kādi žuki arī nemistu minētajās iestādēs un lai kam viens vai otrs no viņiem patiesībā nekalpotu, šajās iestādēs valda elementāra profesionāla kārtība, un arī vada tās cilvēki, kuru profesionālisma pietiek, lai nodrošinātu pietiekamu drošības režīmu. Kā tas notiek, kurš kuru izspiego un kurš par kuru stučī – tas ir cits jautājums, taču, ja no turienes „plūst” nauda un noslēpumi, tas notiek atbilstoši šo iestāžu statusam – konfidenciāli un kontrolēti, ne kā no cauras mucas – kā KNAB gadījumā.

Treškārt – kur gan ir lielā problēma KNABam un prokuratūrai apliecināt savu „izskaitļotāju” talantu (ja lietojam Kalnmeiera kunga terminoloģiju) izmantošanas rezultātus un nosaukt it kā atklātos „iespējamos pludinātājus”? Tas taču būtu tik pareizi – parādīt savu profesionalitāti ja ne noplūžu novēršanā, tad vismaz pludinātāju atklāšanā? Apliecināt, ka vismaz kaut ko spēj? Žvaks – un reku trusītis aiz ausīm no cepures ārā kā likts?

Bet, redz, iespējamo pludinātāju vārdi no KNABiem un prokuratūrām netiek nosaukti – tikai tradicionāli noplūst. Un var, protams, klusēšanu aizbildināt ar izmeklēšanas noslēpumiem un ko tik vēl ne – bet izklausās, maigi izsakoties, dumji un nepārliecinoši. Jo kas traucē atklāt cilvēku, kurš it kā esot atklāts un atstādināts?

Tas, ka pēc tam, kad viņa vainu neizdosies pierādīt, atstādinātājiem būs liels kauns, ilga tiesāšanās un kompensāciju maksāšana? Nez vai – kad gan mūsu valstī tas kādu būtu kavējis? Bet kas tad? Patiesībā tikai viens – ka labākajā gadījumā ir sameklēts kāds grēkāzītis, kura publiska atklāšana radītu tik daudz jautājumu, ka labāk paklusēt. Un Strīķes ar Kalnmeieriem, par Streļčenoku šķirnes „zicpriekšsēdētājiem” nemaz nerunājot.

Ceturtkārt – tiešām interesanti, kā gan KNAB pietiek... nu, teiksim, drosmes tagad, pēc jaunās „noplūdes” jau nez kuro reizi mums stāstīt par drošības pastiprināšanu, uzlabošanu, jauniem noteikumiem un visādām citādām lietām, kas nu tik visu savedīšot kārtībā?

Redz, viss tas ir runāts, stāstīts un solīts, solīts, solīts jau neskaitāmas reizes pirms iepriekšējām „noplūdēm”, zādzībām un citām nodevībām. Solīts – un nepiepildīts. Kā tad tā?

Arī te atbilde ir vienkārša – tāpēc, ka KNAB augstākajai vadībai un pirmām kārtām jau Jutai Strīķei ar viņas tuvākajiem kompanjoniem (Juraši, Šikores un Co.) ir izcilas spējas zempaklāja cīņās un intrigās, kā arī ne mazāk izteiktas spējas skaļi runāt par ļaunās korupcijas apkarošanu un TV ekrānā izskatīties pēc trausla pēdējā bastiona cīņā ar valsts nozadzējiem, bet viņi gluži vienkārši nemāk strādāt un šo biroju vadīt.

Īsi sakot – viņi ir dažs neapšaubāmas (Strīķe), dažs pat ļoti apšaubāmas (Jurašs) revolucionārās pārliecības pārstāvji, bet ne profesionāļi – ar to saprotot cilvēkus, kas lietišķi strādā un nodrošina rezultātus, novērš un apkaro korupciju, nevis kalpo par izziņas avotu, no kura uzzināt, uz kura stūra pazīstami cilvēki viens otram nodod „seši nulle”.

Viņi paši, protams, saka, ka tā nebūt neesot, ka birojs strādājot lieliski, fantastiski, no ādas ārā lienot, un nodrošinot lieliskus rezultātus. Bet tad nu piektkārt, - kur ir šie lieliskie rezultāti, ņemot vērā, ka nu jau labu laiku nekādi sliktie Vilnīši šim darbam netraucē un arī visus viņa ielikteņus bijis pietiekami laika izpļirināt tālēs zilajās?

Te nu Strīķe un Co. min kaut kādu vispārēju statistiku, bet – kur ir kaut viena iesēdinātā „lielā zivs”? Jūrmalgeitā kretīnu meklētāji izspruka, digitālās TV lieta acīmredzami izgāžas, Rīgas domes kukuļošanas lietā īstie naudas adresāti tā arī palika nenoskaidroti, un Amerika kungs līksmi smaida joprojām, Lemberga prāva izskatās pilnīgi neprognozējama, sākotnējā jūsma par oligarhu lietu pieklususi, par „Daimler” lietu – nekādu signālu, par „Latvenergo” lietas iznākumu KNAB pirms „noplūdēm” jau bija sācis sagatavot publiku, stāstot par milzīgajām grūtībām ārvalstīs... Tā, lūk, diemžēl.

Kāpēc tas tā notiek? Tāpēc, ka, ja neskaitām iekšējo intrigu pīšanu un ārējo pīlīšu pūšanu, Strīķe un Co. vēl lieliski māk noklausīties sarunas (pareizāk sakot, dot norādījumus, jo paši tak nenoklausās), lieliski māk apstrādāt tiesas vajadzīgo orderu saņemšanai, lieliski māk „nomotivēt” Kalnmeiera kantorīti, kurš aizvien mazāk izskatās pēc pilnvērtīgas Ģenerālprokuratūras, lieliski māk uzmaukt uz ģīmja masku un nakts melnumā braukt izkratīt kādu resnu, publikai netīkamu Jaundžeikaru, bet... tas arī ir viss, ko viņi tā pa īstam māk.

Savukārt nekas cits viņiem lāga nesanāk – jo ir vajadzīgs profesionālisms, kura trūkums šiem kungiem un dāmām izpaužas ne jau tikai nespējā aizbāzt savas caurās mucas spraugas. Noklausītās sarunas gan ir interesantas un jaukas (kā nu jau jūs visi tagad zināt), bet ar tām nepietiek notiesāšanai, savukārt tiesā derīgus pierādījumus, kā tas visās šajās lietās pierādījies, viņi spēj savākt tikai tad, ja tos radoši apstrādā (kā to pierādīja kaut vai Rīgas domes kukuļošanas gadījums), bet vajadzīgus lieciniekus uz sadarbību spēj pierunāt tikai atsevišķos gadījumos, kad liecinieks jau ir ar visu skarbumu paņemts pie pēcpuses (nu, piemēram, ģenerālis Kravalis). Tā nu tas ir.

Jā, un vēl sestkārt – kas gan mums ir noticis ar mūsu ģenerālprokuroru, kuram taču vajadzētu tā stabili sēdēt savā postenī, raudzīties uz stingru likumības ievērošanu valstī un cita starpā arī rūpēties, lai KNABs nodokļu maksātāju maizi ēd pamatoti un no tā ir arī kāda reāla atdeve, ne tikai gaisa kustināšana?

Jo, rau, vienudien Kalnmeiera kungam, kurš rīta agrumā aizjozis uz TV atbalstīt no kārtējās nodevības cietušo Strīķes kundzi, viss jau ir skaidrs – ka, lūk, „analizējot portālā Pietiek publicēto informāciju par tā dēvēto „Latvenergo” amatpersonu lietu un šīs lietas ietvaros no KNAB noplūdušos materiālus, izdevies izskaitļot, kura tieši persona ir šos materiālus nopludinājusi”, un tā jau atstādināta (no uzstāšanās LNT).

Taču... paiet tikai dažas dienas, un viņš (aģentūrai BNS) jau izmisīgi kratās vaļā no jebkuras saistības ar šo „analizēšanu”, - nu pēkšņi „prokurori nav „fiziski iesaistīti” lietas šķetināšanā” un „es nekomentēju neko saistībā ar šo noplūdi, iesaistītajām personām, to drīkst darīt tikai KNAB. Tas nebūtu korekti, ja es sāktu skaidrot apstākļus. Es tiešām to nevaru darīt”.

Ar ko tad izskaidrojama gan šī ģenerālprokurora putrošanās, radot iespaidu par nezināmo stingro roku, kas viņu paņēmusi aiz kāda īpaši vārīga prokurora organisma izauguma, aizvilkusi uz TV norunāt vajadzīgo un pēc tam žēlīgi palaidusi savā vaļā? Un vēl papildus visi putrainie KNAB skaidrojumi – no rīta ir viens pludinātājs no KNAB, pēcpusdienā vairāk kā viens un ne no KNAB, vakarpusē atkal viens, bet augsta, publiska un, protams, atkal neatklājama amatpersona? Šeit nu gan man skaidras atbildes nav.

Red.piez.: šis viedokļraksts bija publicēts portālā DELFI. Pēc lasītāju ierosinājuma to publicējam arī šeit.

Novērtē šo rakstu:

38
5

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Par Čakšas izteikumiem un „Divpadsmit krēsliem”

Foto7.aprīlī tiku publicējis savu lekciju par ārstu sertifikācijas procesa īpatnībām. Šai sakarā esmu saņēmis vairāku interesentu jautājumus par divdesmit astoto slaidu (1.pielikums šai vēstulei) – kādas tad konkrētāk ir pretrunas valsts finansētajā veselības aprūpes sistēmā?
Lasīt visu...

12

Pusmiljons mediju atbalstam ir izdalīts „savējiem”: Kučinski un Melbārde, vai to pieļausiet?

FotoVēršamies pie Jums ar atklātu vēstuli, lai paustu savu neizpratni par Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) rīkotā konkursa „Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā” neprofesionālo norisi un nespēju nodrošināt Ministru kabineta pieņemtā dokumenta „Par Latvijas mediju politikas pamatnostādnēm 2016.–2020. gadam” izpildi.
Lasīt visu...

12

Islāma frontē bez pārmaiņām, jeb kā Zanders “analizēja” DP pārskatu

FotoNesen Drošības policija (DP) nākusi klajā ar pērnā gada pārskatu, kurā norādīts, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, terorisma draudu līmenis ir zems, tomēr radikalizācija novērojama arī Latvijā.[1] Par vienu no iemesliem minēts fakts, ka bijušais Latvijas islāma kultūras centra vadītājs Oļegs Petrovs no Islāma valsts izplata latviski tulkotu tās propagandu Latvijas ummah (ticīgo kopienai).[2]
Lasīt visu...

21

Tauta ir runājusi, vai kāds klausījās?

FotoPēdējā laikā aizvien biežāk dzirdam aicinājumu parakstīt kādu iniciatīvu par izmaiņām likumdošanā, paust savu viedokli kādā aptaujā, aizpildot anketu vai klikšķinot internetā. Tas ļauj secināt, ka vairāk nekā 25 neatkarības gadi ir darījuši savu un esam sākuši saprast, ka dzīvojam demokrātijā un drīkstam paust savu viedokli.
Lasīt visu...

6

Aicinām LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties

FotoBiedrība ProBonoPublico.Latvia, pamatojoties uz aizvien dziļāku krīzi tieslietu sistēmā un būtiskiem pamattiesību pārkāpumiem, kurus iniciē pati Tieslietu ministrija tās ministra Dzintara Rasnača (NA) vadībā, aicina LR tieslietu ministru Rasnaču atkāpties, dodot ministra krēsla vietu spējīgākai personai, kura izprot tiesiskuma nozīmi un lomu valsts attīstībā un sabiedrības labklājībā.
Lasīt visu...

21

Oficiālās jeb deklarētās “demokrātijas” noklusētā īstenība

FotoVairums no mums daudzkārt ir dzirdējuši demokrātu bieži drillēto Vinstona Čērčila teicienu par to, ka par demokrātiju nekas labāks neesot izdomāts ar visiem tās trūkumiem. Patiesībā tas skanēja šādi: DEMOCRACY IS THE WORST FORM OF GOVERNMENT, EXCEPT ALL THOSE OTHER FORMS THAT HAVE BEEN FROM TIME TO TIME. Kas nozīmē ka vēsturē ir bijuši par mūsdienu “demokrātiju” taisnīgāki tautu pašpārvaldes modeļi un patlaban mēs esam tuvāk Ķīnas mūrim nekā skandinātajai suverenitātei.
Lasīt visu...

21

Ecce homo! Dictum de omni et nullo

FotoŠajā esejā ir gods godbijīgi tuvoties latīņu valodas mīluļiem. Viņu darbības vērtība ir nosaukta latīņu valodā. Tāpēc latīņu valodas sprēgāšana ir obligāti jāņem vērā. To nedrīkst ignorēt. Obligāti nedrīkst būt nevērīga izturēšanās pret latīņu valodu. Nedrīkst nevēlēties zināt un savu iespēju robežās nelietot latīņu valodu. Tas nav pieļaujams. Tāpēc esejas autoram un esejas lasītājiem ir jāpārceļas uz latīņu valodas pasauli. Lūdzu, ievērosim: nevis uz latīnismu pasauli, bet uz latīņu valodas pasauli! Praktiski tas nozīmē pārcelšanos uz divvalodu pasauli – latīņu valodas pasauli + latviešu valodas pasauli.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Lūdzam Kalnmeieru atkāpties no ģenerālprokurora amata un dot iespēju vietā nākt zinošākam un, galvenais, godīgam juristam

2017.gada 18.aprīlī noklausījāmies Latvijas Radio ziņu dienesta korespondentes Vitas Anstrates...

Foto

Kauns lasīt, ko raksta augsti profesionāli Tieslietu ministrijas juristi

Godātie Tieslietu ministrijas (TM) darbinieki, kam Jūs rakstāt šādus rakstus**, kuri pamatos saskan ar nelikumīgiem un nepamatotiem...

Foto

Gaismas spēku suicīds jeb Sniegbaltītes pamāte pret karali Līru

Francijas prezidenta vēlēšanu kampaņa attīstās pēc tā paša scenārija, ko jau apskatīju Austrijas vēlēšanu sakarā: valdošo partiju...

Foto

Atklāta vēstule valsts augstākajām amatpersonām, visiem 100 Saeimas deputātiem

Ar zemāk teikto informējam par apšaubāmiem, atklāti sakot, par prettiesiskiem secinājumiem tiesu spriedumos, par to neatbilstību likumu...

Foto

Īss ieskats praktiskās ģenētikas vēsturē

XIX gadsimta otrajā pusē, samazinoties reliģijas ietekmei un pieaugot gēnu zinātnes iespaidam, savu kundzību (koloniālismu, verdzību, brīvās tirdzniecības noteikumu uzspiešanu) rietumvalstu...

Foto

Dažas īpaši aktuālas jomas, kurās nepieciešama Kristus augšāmcelšanās spēka manifestācija un vadība

Dārgie Kristum ticīgie! Šodienas liturģiskajos tekstos skan aicinājums: “Ja jūs kopā ar Kristu esat augšāmcēlušies,...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: vārdnīca

Katrā laikmetā ir īpaši iecienīti vārdi, un tie pulcējās modernā vārdnīcā. Šī vārdnīca ir populāra sabiedrībā. Vārdnīcai ir starptautisks pielietojums. To bez...

Foto

Kūst knabisma kults

Latvijas sabiedriskajā domā un medijos veidojas kaut kas līdzīgs apziņas atkusnim, prātu attīrīšanai no agrāk iepotētiem politiskajiem priekšstatiem un mītiem. Arvien skaļāk tiek izvērtēts...

Foto

Quo vadis, Donald Trump?

Par vienu no izteiktākajiem pēdējo laiku “modes trendiem” plašsaziņas līdzekļos ir kļuvusi sacenšanās jaunievēlētā ASV prezidenta Donalda Trampa ķengāšanā un zākāšanā. Šis...

Foto

Profesori Frankenšteini cīņā pret ģenētisko šovinismu

Jau daudzus gadus liberālleftisti meklē veidus, kā apkarot "rasismu", un katrs to jaunizgudrojums ir absurdāks par iepriekšējo. Bet viņu pati...

Foto

Pilnmēness (un tā imaginārā ietekme)

Par skriešanu sienā ar pieri. Saprotu, ka šādi raksti nes prieku tikai tai pusei, kura piekrīt te paustajam. Otru pusi pārliecināt...

Foto

Pēc Preses kluba

Vakar piedalījos TV24 raidījumā “Preses klubs”, kas izvērtās par cīņu klubu. Diemžel bez Breda Pita un Edvarda Nortona. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka politiķu...

Foto

Joviāli juvenālisko juvenilu jukas

Trīs latīnismi un viens latvisks vārds virsrakstā, saprotams, ir cinisma demonstrācija. Viss ir kā parasti. Cinisms parasti ir neticības draugs. Cinisma avots...

Foto

Pārtrauciet VDK ietekmi Latvijā vai atkāpieties: atklāta vēstule Satversmes aizsardzības biroja direktoram Jānim Maizīša kungam

Saņemot no Jums formālu atbildi uz savu vēstuli un iesniegumu, kurā...

Foto

„Dogo” sāgas turpinājums - tiesvedība, meli un iebiedēšana: kā „Tukuma straume” glābj diskreditēto zīmolu

Pirms pāris nedēļām pie lielveikala "Sky" Mežciemā Rīgā piebrauca busiņš ar uzrakstu...

Foto

Vai man, Mārupes novada domes deputātam, ir iespējams atcelt NĪN?

Šī ir Mārupes novada domes deputāta Jāņa Rušenieka oficiāla atbilde Mārupes novada iedzīvotājam Ivo Stieģelim (E-iesnieguma...

Foto

Latviešu tauta ir vienīgais likumīgais saimnieks savā Tēvzemē

Šai Baltijas jūras krastā joprojām zeme turpina vaidēt zem apspiesto un pazemoto Latvijas iedzīvotāju klusajiem, pazemīgajiem soļiem....

Foto

Par ko Pētera Apiņa čomi iedeva viņam goda doktora grādu?

Zinātņu akadēmijā Pētera Apiņa čomi viņam iedeva goda doktora grādu. Par ko? Par to, ka Gardovskim,...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – III daļa

Uz likuma pamata zemi zem mājās var lietot CL...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – II daļa

Acīmredzami jāsecina, ka AT Senāts atsevišķi kategoriju lietās turpina...

Foto

Kas ļauts valsts medijam, nav ļauts municipālam?

Augstākās tiesas spriedums, vērtējot laikraksta «Bauskas Dzīve» pretenzijas pret Iecavas novada domes mediju biznesu, pelnīti izsauca atzinīgu ažiotāžu, pat...

Foto

Cik ticami ir DNS analīžu rezultāti?

Ja īsi, tad DNS analīzes rezultāti nevar kalpot par vienīgo un galīgo pierādījumu, jo DNS laboratorijas nenosaka paternitāti, bet tikai...

Foto

Prasījumi par maksas piedziņu ar atpakaļejošu datumu un bez piespiedu nomas līguma nav tiesiski – I daļa

Piespiedu rakstura tiesiskās attiecības „uz likuma pamata” tiek nodibinātas...

Foto

Diemžēl arī turpmāk atvieglojumi suņu obligātajā apzīmēšanā nav gaidāmi

Š.g. 30.martā Saeima noraidīja priekšlikumu grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, kas paredzēja turpmāk mājas istabas dzīvnieku apzīmēšanas kārtību tāpat...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: cerību mirklis

Civilizācijas norieta enciklopēdijā cerību mirklis ir atsevišķs šķirklis. Eiropeīdu civilizācijas visjaunākais cerību mirklis var ilgt astoņus gadus. Labākajā gadījumā. Sliktākajā gadījumā...

Foto

Pašvaldību vēlēšanas Rīgā gaidot: ar ko gan nacionāļi (ne)atšķiras no urlakoviešiem?

Mūsu t.s. „labējie spēki”, tuvojoties pašvaldību vēlēšanām, sākuši pilnā balsī skandināt, cik svarīgi būtu dabūt...

Foto

Tilts Rīgā un tilts Londonā: dažādās pieejas

Rīgas domes Satiksmes departaments jau šī gada otrajā pusē plāno veikt Deglava tilta rekonstrukciju [1]. Rekonstrukcijas laikā viņi nedaudz...

Foto

Tas nav līgums ar ASV sabiedrotajiem. Tas ir valsts pieņemšanas-nodošanas akts

Vēl pirms gada – 2016.gada pavasarī ar skandalozajiem grozījumiem Krimināllikumā Latvijas sabiedrībai tika dots skaidrs...

Foto

Petīcija par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam

2016. gada 13. aprīlī, izmantojot savas tiesības, mēs, manabalss.lv iniciatīvas „Par nekustamā īpašuma nodokļa atcelšanu vienīgajam īpašumam” (https://manabalss.lv/i/976)...

Foto

Kā es devos pie mēra taisnību un atbalstu meklēt

27. janvārī pēc 5 gadu gaidīšanas beidzot tiku pie domes priekšsēdētāja Nila Ušakova personīgi. „Ciemošanās” laiks –...

Foto

Atklāta vēstule par fizisko personu datu neaizsargātību Latvijas Republikas tiesās

Nekustamā īpašuma speciālistu apvienība un Nekustamā īpašuma lietotāju apvienības (turpmāk – NĪSA un NĪLA) vērš sabiedrības...

Foto

Notiks Tautas sapulce par NĪN atcelšanu vienīgajam mājoklim

Pirmdien, 27. martā plkst. 18:00 pie Latvijas Republikas Saeimas ēkas Jēkaba ielā 11 notiks Tautas sapulce par nekustamā...

Foto

Sabiedrība nav gatava

Nesen sabiedriskā medija portālā lasīju, ka sabiedrība nav bijusi gatava kādam džeza mūzikas uzvedumam Liepājā, tāpēc nolēmu paskatīties, kam vēl sabiedrība nav bijusi...

Foto

Jaunākais nacionālais noziegums

Noziegumu brīvība pie mums himēriski aulekšo pa divām maģistrālēm. Latviešu tautas vairākums himērisko aulekšošanu netraucē, nekavē, nebremzē, neaizliedz, nelikvidē. Visbiežāk pavada ar aplausiem,...

Foto

Kāds islāmam sakars ar teroraktu pie parlamenta ēkas Londonā?

Trešdien, 2017.gada 22.martā Londonā, pilsētā, kurā ir aptuveni 12% musulmaņu,[1] notika kārtējais musulmaņu izraisītais terora akts, kurā sabraukti...

Foto

Pietiks par DEPO

Jau kādu laiku presē var lasīt ziņas par un ap DEPO tirdzniecības centra būvniecību Jelgavā. Esmu zemgalietis, dzīvoju netālu un plānoju būt šī...